Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 30 липня 2018 17:19

На оперативній нараді йшлося про підготовку закладів освіти, культури та медицини до осінньо-зимового періоду

Сьогодні, 30 липня, заступник голови районної ради Володимир Стецівка взяв участь в оперативній нараді, на якій обговорювалися питання підготовки закладів освіти, культури та медицини до осінньо-зимового періоду.

На нараді було доручено керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації провести аналіз готовності кожного закладу до роботи в осінньо-зимовий період та доповісти з даного питання.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Вона передбачає в тому числі і закупівлю меблів, комп’ютерного обладнання, інтерактивних дошок. Про хід проведення закупівель інформував в.о. керівника відділу освіти Тарас Шуст.

На нараді також йшлося також про реалізацію та висвітлення у засобах масової інформації соціального проекту «Рука допомоги».

Т.в.о. начальника відділу культури Василь Кузан повідомив, що завершується відновлення пам’ятника Іванові Франку в Лішні і до 162-ої річниці від дня народження він буде встановлений на своє попереднє місце.

Заступник голови районної ради Володимир Стецівка проінформував, що на початок серпня планується проведення позачергової сесії районної ради. Про точну дату засідання сесії буде повідомлено пізніше.

детально

Субота, 28 липня 2018 11:32

Демонтрація фільму Єжи Гофмана «Становлення української нації»

9 серпня об 11:00 у читальній залі Дрогобицької центральної районної бібліотеки відбудеться демонстрація історичного фільму режисера Єжи Гофмана «Становлення української нації» (частина ІІІ), яка має назву «Україна чи Малоросія?» та охоплює період від кінця ХІХ ст. до Другої світової війни.

Фільм присвячений народженню, розвитку та становленню української нації від найдавніших часів до цього часу.

В основу фільму покладені матеріали, які Єжи Гофман збирав особисто.

Запрошуємо до перегляду!

детально

Четвер, 26 липня 2018 15:27

В районі розпочалась підготовка до відзначення 100-річчя ЗУНР

Сьогодні, 26 липня, заступник голови районної ради Володимир Стецівка взяв участь у засіданні оргкомітету з підготовки до відзначення 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки.

Члени організаційного комітету обговорили основні заходи, які плануються  з нагоди цієї визначної дати. Т.в.о. начальника відділу культури Василь Кузан ознайомив присутніх з проектом розпорядження про план заходів із відзначення 100-річчя ЗУНР, після чого учасники засідання озвучили свої пропозиції.

Зокрема, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, керівник апарату Руслан Щерба, Секретар Асоціації сільських, селищних рад району, Верхньогаївський сільський голова Володимир Ханас, т.в.о. начальник відділу освіти Тарас Шуст запропонували провести урочисті заходи на батьківщині урядовців ЗУНР в селах Верхні Гаї, Дорожів, Воля Якубова, а в закладах культури, навчальних закладах району здійснити показ  фільмів «Дмитро Вітовський шлях до волі», «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» та провести наукову конференцію.

Обговорювалася необхідність невідкладного впорядкування в населених пунктах пам'ятних знаків, місць поховань та символічних могил бійців УГА, Січових стрільців.

Також, учасники оргкомітету подали пропозицію провести в народних домах та школах фестиваль «Січовий пісенник»,  а в районному народному домі підсумковий огляд-конкурс серед учнівських колективів художньої самодіяльності району «Сурми звитяги».

Підводячи підсумки засідання перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад зауважив, що Дрогобиччина повинна провести заходи до 100-річчя ЗУНР на високому рівні.

детально

Середа, 25 липня 2018 17:38

У Києві відбулась нарада щодо техногенної ситуації у Стебнику

25 липня, у Фонді державного майна України відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації дій щодо визначення механізму та способу забезпечення відвернення техногенної екологічної катастрофи на території ПАТ «Стебницьке ГХП Полімінерал». Участь у нараді взяв директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич, перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Віталій Скоропад, заступник Трускавецького міського голови Олексій Балицький.

Під час наради обговорили проведення першочергових протиаварійних заходів на ПАТ «Стебницьке ГХП Полімінерал», питання розробки проекту рекультивації та консервації рудника, інвестиційні зобов’язання ПАТ «Стебницьке ГХП Полімінерал», внесення змін до договору купівлі-продажу пакета акцій ПАТ «Стебницьке ГХП Полімінерал», зокрема до п.10.1 «В економічній діяльності товариства», п.10.2 «В інноваційно-інвестиційній діяльності підприємства», п.10.3 «У соціальній діяльності підприємства», п.10.4. «У природоохоронній діяльності підприємства».

Також учасники наради обговорили питання страхування об’єктів підвищеної небезпеки.

детально

Вівторок, 24 липня 2018 09:44

До відома керівників органів місцевого самоврядування

Дрогобицького району!

Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України, державний вищий навчальний заклад (далі - Інститут), який входить до системи управління Міністерства соціальної політики України, проводить прийом на навчання за кошти Національного агентства України з питань державної служби: освітній ступінь магістра, спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування», заочна форма навчання. Термін навчання - 2,5 роки.

Магістерська програма з публічного управління та адміністрування спрямована на підготовку фахівців найвищої кваліфікації для роботи у сфері державного управління та місцевого самоврядування, які забезпечать європейський рівень надання адміністративних послуг на засадах запровадження у практику діяльності принципів демократичного врядування. Підготовка фахівців спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» проводиться за освітньою програмою «Публічне адміністрування та публічна служба»...

детально

Понеділок, 23 липня 2018 17:09

На Львівщині вшанували пам’ять загиблих у «Бродівському оточенні»

У неділю, 22 липня, на Львівщині відбулися заходи із вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, які загинули у роки Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Зокрема, на горі Жбир, де розташований меморіал воякам Першої української дивізії «Галичина» Української Національної Армії, що неподалік с. Ясенів Бродівського району, відбулась екуменічна панахида та скорботного віче. Вшанувати пам'ять полеглих воїнів прийшли ветерани-дивізійники, представники влади та чисельна громадськість.

Також скорботні заходи відбулись у селі Підгірці Бродівського району та у селі Скварява Золочівського району, де організували театралізоване військово-історичне дійство «Прорив з оточення».

детально

Неділя, 22 липня 2018 16:50

35 дітей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні вирушили на відпочинок до Хорватії

На запрошення Міністерства закордонних та європейських справ Республіки Хорватія, за сприяння Посольства України в Республіці Хорватія та Міністерства соціальної політики України 35 дітей учасників АТО, в тому числі дітей загиблих учасників АТО, а також діти Героїв Небесної Сотні та постраждалих внаслідок Революції Гідності вирушили на відпочинок на хорватський острів Велі Лошинь.

Серед них і двоє дітей постраждалих учасників АТО з Дрогобицького району.
Діти відпочиватимуть до 6 серпня.

Під час перебування у Хорватії для дітей організують ознайомчі екскурсії.

детально

П'ятниця, 20 липня 2018 12:50

Святослав Попович провів сеанс одночасної гри з любителями шахів Дрогобиччини

Сьогодні, 20 липня, коли відзначається Міжнародний день шахів, у Дрогобицькому районному народному домі відбувся сеанс одночасної гри з львівським шахістом, майстром спорту України Святославом Поповичем.

Перед початком сеансу відомий шахіст та заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Іван Мізерник вручили кубок та грамоту Львівської обласної організації Всеукраїнського ФСК «Колос» переможниці обласних змагань з шахів серед команд сільських та селищних рад Вікторії Кондратюк.

Святослав Попович, вітаючи юну спортсменку пригадав, що рік назад в цьому ж залі їй вдалося нав’язати боротьбу та зіграти з ним внічию. 

Цікавими та різноплановими були всі партії, де любителі шахів різних вікових категорій намагалися показати себе з якнайкращої сторони.

Слід відзначити, що і цього разу юній Вікторії вдалося зіграти з паном Святославом у нічию, як і ще одному учаснику – Жуку Юрію, начальнику організаційного відділу районної ради.  

Всі учасники зарядилися позитивними емоціями та отримали грамоти за участь в  сеансі одночасної гри.

детально

Четвер, 19 липня 2018 12:07

Проект «Рука допомоги» надав 12 млн грн. фінансової допомоги безробітним українцям

Проект «Рука допомоги» продовжує залучати безробітних малозабезпечених громадян та вимушених переселенців пілотних областей (Львівської, Полтавської та Харківської) до малого підприємництва.

Кількість бажаючих започаткувати власну справу серед членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб вже перевищила 600 осіб. З них, станом на 1 липня 2018 року, 176 осіб вже підготували та захистили бізнес-плани. Загальна сума поворотної фінансової допомоги, що була виділена за рішеннями комісій з реалізації проекту, вже сягнула майже 12 млн гривень.

Найбільша кількість – 81 учасник, обрала бізнес в сфері послуг – це ветеринарна, видавнича діяльність, будівництво, ремонт автомобілів, косметологічні, перукарські, токарні, туристичні послуги, організація відпочинку для дітей тощо. Більшість підприємців вже мали досвід роботи в обраних галузях.

Друге місце за популярністю тримає сільське господарство – розвивати бізнес у цьому напрямку вирішив 41 учасник. Ще 29 осіб займаються виробництвом. Більшість із них виробляє продукти харчування, меблі, взуття та одяг. Лише 25 учасників обрали роздрібну торгівлю.

Розмір фінансової допомоги на одну особу у 2018 році складає до 70 тис гривень, в залежності від бізнес-плану. На ці кошти купуються матеріали та обладнання для новоспечених підприємців. Всі вони отримували соціальну допомогу і продовжать її отримувати на час участі в проекті «Рука допомоги».

Водночас підприємці-учасники сплачують податки – на сьогодні ті з них, що вже розпочали діяльність та звітували, сплатили до бюджету та Пенсійного фонду майже півмільйона гривень. А дехто, тільки відкривши власну справу, вже встиг стати роботодавцем – всього колишні  безробітні створили 23 офіційних робочих місця.

З травня 2018 року участь у проекті можуть брати працюючі підприємства малого та середнього бізнесу. Протягом двох місяців 24 підприємця в трьох пілотних областях підготували та захистили бізнес-плани розширення: держава надасть їм поворотну фінансову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів за умови створення нових робочих місць для учасників проекту, або ветеранів АТО, що шукають роботу. Затверджені на 1 липня бізнес-плани передбачають створення 48 нових робочих місць.

Для тих учасників, які не бачать себе підприємцями, проект пропонує різноманітні варіанти працевлаштування. Так, 1307 малозабезпечених та внутрішньо переміщених громадян вже знайшли постійну роботу за сприяння центрів зайнятості. Ще понад 750 осіб взяли участь у тимчасових оплачуваних роботах на користь своїх громад.

 Довідка.

«Рука допомоги» – пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. В якості пілоту «Рука допомоги» вже діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року – також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.

детально

Вівторок, 17 липня 2018 13:00

Літню школу іконопису в Лаврові відвідають юні іконописці Дрогобиччини

31 липня у монастирі св. Онуфрія в с. Лаврів Старосамбірського району розпочнеться Літня школа іконопису.

У програмі - знайомство молоді з українською іконою: техніка, іконографія та символи, практичні навики іконопису, а також навчання роботи в команді, комунікації та лідерства. У форматі екскурсій відбудеться знайомство з етнографією краю та місцевими пам’ятками сакрального і духовного значення. Також на учасників очікує відпочинкова та розважальна програма, духовне збагачення та відновлення.
Учасники: діти віком 12 – 16 років, з різних районів Львівщини та діти зі Сходу України.
Дата: 31.07. – 10.08.

Зазначимо, організатором Літньої школи іконопису є Дрогобицький БФ “Карітас СДЄ УГКЦ” за підтримки департаменту соціального захисту населення, департаменту внутрішньої та інформаційної політики, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Контактна особа: Катерина Сурма, керівник центру підтримки сім’ї; (067) 110 40 69; e-mail: katerynasurma2020@gmail.com

детальноПопередня сторінка 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ...169 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі