Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Середа, 18 вересня 2019 09:16

З ініціативи громадської ради відбувся круглий стіл на тему функціонування сфери охорони здоров'я Дрогобиччини

З ініціативи громадської ради при райдержадміністрації 17 вересня відбувся круглий стіл з питань фінансування та подальшого функціонування галузі охорони здоров’я Дрогобиччини.

У засіданні взяли участь члени громадської ради на чолі з головою Зоряном Ацедонським, представники Дрогобицької райдержадміністрації на чолі із заступником голови Володимиром Ханасом, Дрогобицької міської ради на чолі із заступником міського голови Василем Качмаром, заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, представники засобів масової інформації. Трускавецька та Бориславська міські ради не делегували своїх представників для участі в круглому столі.

У засіданні також взяв участь помічник народного депутата Ореста Саламахи Олег Пилипців.

Сферу охорони здоров’я від Дрогобича представляли начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба та його заступник Святослав Кучерявий, Дрогобицького району — головний лікар КНП “Дрогобицька районна лікарня” Дрогобицької районної ради Володимир Валюх. 

Представники Дрогобича розповіли про кроки, які здійснила міська влада щодо реорганізації галузі для ефективного використання бюджетних коштів, поліпшення та осучаснення матеріально-технічного забезпечення лікувальних закладів. Втім, брак грошей, насамперед, для оплати праці медичних працівників, все ще немалий, тому основним на круглому столі було питання міжбюджетних трансфертів між районом та містом за пролікованих у стаціонарах Дрогобича мешканців населених пунктів району. Заступник міського голови Василь Качмар зазначив, що в цьому році частково вдалося дійти порозуміння, і з районного бюджету було перераховано міській медицині 5 млн грн, що на думку, представників міста становить лише 1/5 частину від необхідної суми.

Представники району мають своє бачення проблеми. Зокрема, головний лікар КНП Володимир Валюх запропонував не оперувати сухими цифрами, а провести взаємозвірку та об’єктивний аналіз ситуації. Він також повідомив, що хоч із запізненням, у районі також розпочали реорганізацію та оптимізацію галузі, і є чітке розуміння того, які послуги районні лікарні можуть надавати, а які - ні.

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас запропонував створити спільну робочу групу, яка б напрацювала пропозиції для їх подальшої реалізації.

Зорян Ацедонський також підтримав цю ідею, запропонувавши залучити до робочої групи представників громадської ради.

Розмова тривала понад дві години. І хоч спільного конкретного рішення прийнято не було, сторони почули одна одну, а також розуміють, що у другому кварталі наступного року, якщо реформа охорони здоров’я буде продовжена, і окрім первинної ланки, де таких проблем вже не існує, будуть реформовані вторинна і наступні ланки, питання автоматично зніметься з порядку денного. Кардинальний вплив на ситуацію матиме й адміністративна реформа.

У підсумку, депутатським комісіям районної ради з питань бюджету та охорони здоров’я рекомендовано повернутися до питання дофінансування трансфертів відповідно до розрахунків за результатами взаємної звірки, а при розгляді проекту районного бюджету на наступний рік — закласти об’єктивну суму для розрахунків за пролікованих у міській лікарні хворих з району на І квартал 2020 року. Отримана за результатами взаємної звірки інформація опрацьовуватиметься робочою групою, яка буде створена у районі.

детально

Вівторок, 17 вересня 2019 16:25

Підрозділи ДСНС відзначили професійне свято

17 вересня в 2-му Спеціальному центрі швидкого реагування та районному відділі ГУ ДСНС України відбулися урочистості з нагоди Дня рятівника.

Колектив райвідділу розпочав сьогодні свій день із участі в Богослужінні в одному з найстаріших храмів Дрогобиччини — церкві Воздвиження Чесного Хреста, яка знаходиться поруч з підрозділом.

Від районної влади зі святом рятувальників привітали перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба та заступник голови районної ради Володимир Стецівка. Керівники подякували людям мужньої професії за самовіддану і жертовну службу та вручили почесні грамоти кращим працівникам.

детально

Вівторок, 17 вересня 2019 11:06

Як отримати статус особи з інвалідністю військовослужбовцю, який отримав поранення під час участі в АТО?

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни надається особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період зазначених заходів або в районах проведення АТО у період її проведення.

Хто має право на звернення для отримання статусу?

·         військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язаним) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового і начальницького складу, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань;

· працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення АТО;

· особи, які брали участь в районі та у період проведення АТО  у складі добровольчих формувань, за умови, подальшого включення до складу Збройних Сил, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до закону військових формувань та правоохоронних органів;

· особи, які брали участь в районі та у період проведення АТО у складі добровольчих формувань,  але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до закону військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання АТО у взаємодії з вище зазначеними органами;

· особи, які добровільно забезпечували проведення АТО, у тому числі провадили волонтерську діяльність.

Куди потрібно звернутися?

Для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина із заявою та довідкою медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про групу та причину інвалідності.

Особі з інвалідністю внаслідок війни видаються посвідчення з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни» та нагрудний знак «Ветеран війни - особа з інвалідністю».

детально

Понеділок, 16 вересня 2019 12:03

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

З 1 жовтня 2019 року розпочинається монетизація пільг на оплату житлово – комунальних послуг.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (зі змінами) затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово- комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.

Порядок поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами, в тому числі з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який на цей рік становить 2690,00 грн.

Незалежно від доходів пільги надаються особам  з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових  дій, в тому числі в АТО і ООС, членам сімей померлих/загиблих ветеранів війни, чорнобильцям I і II категорій, особам з інвалідністю внаслідок проходження служби в армії, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, та ветеранам інших служб.

Розрахунки сум пільг буде  проводити управління праці та  соціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. При визначені суми враховується: право на  пільгу, відсоток на пільгу, кількість членів сім’ї, технічні характеристики та квадратні метри житлового будинку (квартири) чи опалювальної площі тощо.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

У зв’язку з цим, управлінням праці та соціального захисту населення  проводиться звірка та уточнення даних, необхідних для розрахунку суми пільг, а також вноситься інформація щодо номера мобільного телефону пільговика до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги для подальшого опрацювання.

Водночас зауважуємо, що пільговик також зобов’язаний своєчасно повідомляти управління праці та  соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (зміна персональних даних, місця реєстрації/проживання, видів послуг, кількості членів сім’ї та інше).

Відповідно до затвердженого Порядку паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Зокрема, пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматизованому режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

Управління праці та соціального захисту населення щомісяця формуватиме  реєстри для виплати пільг та передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

АТ «Ощадбанк» щомісяця інформуватиме пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і не хочуть витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг.

Водночас, за заявою пільговика, поданою до управління праці та соціального захисту населення, у  якій зазначаються необхідні виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі.

Таким  особам кошти надходитимуть на їх особисті рахунки в АТ «Ощадбанк» або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

У такому випадку пільговики зможуть зняти кошти  з власного рахунку у будь-який зручний час та самостійно щомісяця розраховуватись за комунальні послуги.

При заощадливому відношенні до користування житлово-комунальними послугами пільговик зможе економити та залишати частинку грошей собі.

ЗВЕРТАЄМО  УВАГУ.

Для початку опалювального сезону (з 1 до 15 жовтня) одержувачі пільг мають визначитись який спосіб монетизовані пільги їм краще отримувати. Якщо залишилися запитання, звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення  Дрогобицької районної державної адміністрації (кабінет № 2) або телефонуйте за контактним номером 3-89-71.

детально

Субота, 14 вересня 2019 10:23

Меденичі запрошують на солодке свято

У неділю, 15 вересня, в селищі Меденичі на місцевому стадіоні відбудеться традиційний Фестиваль меду.

На гостей чекає виставка-ярмарок продукції бджолярства, солодощів та смачних страв української кухні, концертна програма.

Початок свята о 14.00 год.

детально

Четвер, 12 вересня 2019 12:26

У Трускавці триває реконструкція міського парку

У місті Трускавці тривають роботи з реконструкції парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва "Курортний парк".

Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Відтак, проводиться замощення плиткою бульвару Торосевича, головних алей та другорядних доріжок парку.

Роботи здійснюють за сприяння департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації у межах реалізації проекту "Реконструкція міського парку в м.Трускавці".

Довідково:

"Парк "Курортний" (інша назва — Центральний парк Адамівка) — парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні, розташований на території міста Трускавець Львівської області.

Парк розташований у центральній частині Трускавця, в долині потоку Воротище, що є притокою річки Солониці, яка впадає в Тисменицю. Від площі Січових Стрільців у парк веде бульвар Торосевича. Площа парку 60,98 га. Висота над рівнем моря 350–400 м. Парк набув статусу "Пам'ятка садово-паркового мистецтва Курортний парк" згідно з рішенням Львівської облради у 1984 році.

детально

Вівторок, 10 вересня 2019 16:34

На Львівщині впроваджують механізми стимулювання встановлення дахових сонячних станцій

До Програми енергозбереження для населення Львівщини на 2017-2020 роки додали механізм стимулювання впровадження дахових сонячних станцій приватних домогосподарств, систем теплопостачання та гарячого водопостачання  з використанням відновлювальних джерел енергії з IV кварталу 2019 року. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 10 вересня, на сесії Львівської обласної ради.

Відтак, в межах програми компенсовуватимуть:

10% вартості, але не більше 50 тис. грн (для теплових насосів грунтового типу)

10% вартості, але не більше 25 тис. грн (для теплових насосів повітряного типу);

10% вартості, але не більше 15 тис. грн (для геліоколекторів).

Учасниками цього заходу Програми можуть бути домогосподарства, які встановлять відповідні насоси з 01.10.2019 року.

 Для учасників АТО відшкодовуватимуть відсотки за кредитами без врахування індексу податкоспроможності.

«Програма енергозбереження була одна із перших в Україні. Внесення змін потрібне для удосконалення місцевих програм, які активно працюють на місцях. Окрім того, часто звертаються учасники АТО щодо програм енергозбереження. Тому це важлива зміна для наших захисників. Охоплення програмою становить 17 тисяч осіб», - зазначив директор департаменту паливноенергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Грет.

Граничний обсяг відшкодування 10 % тіла кредиту збільшили з 25 тис грн. до 100 тис грн. для сонячних електростанцій та встановили граничний обсяг відшкодування 10 % тіла кредиту 125 тис грн. для вітроелектростанцій (буде діяти з 01.01.2020).

З 2020 року запроваджується новий механізм стимулювання шляхом одноразового відшкодування коштів з обласного бюджету 10%  вартості сонячних та вітрових станцій, систем теплопостачання та гарячого водопостачання, придбаних за власні кошти фізичних осіб.

Фінансування цього механізму департамент планує здійснювати у межах заходу «Відшкодування тіла кредиту».

З 01.01.2020 року відшкодування облікової відсоткової ставки  НБУ за кредитами в перший рік кредитування, отриманими ОСББ Львівської області за Програмою Фонду енергоефективності – «Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

детально

Понеділок, 09 вересня 2019 09:30

Аграрії області, які ведуть органічну діяльність, можуть отримати фінансову підтримку

Продовжується прийом документів на право отримання фінансової підтримки на виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області у 2019 році за напрямом: фінансова підтримка у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації суб’єктів органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу.

Право на фінансову підтримку мають суб’єкти господарювання, які здійснюють органічне виробництво у галузі сільського господарства, зареєстровані на території області та провадять органічну діяльність, підтверджену відповідними сертифікатами.

Кошти обласного бюджету надаються таким суб’єктам господарювання у вигляді часткової компенсації витрат з проведення сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу в розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 20 тис. грн одному суб’єкту господарювання.

Заявки на одержання фінансової підтримки з визначеним переліком документів подаються до Конкурсної комісії департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації (адреса: м. Львів, п-кт. В. Чорновола, 57, каб. № 59).

Термін подачі документів до 10 грудня поточного року.

Порядок використання коштів та перелік документів у рубриці "Програми" на сайті Львівської ОДА.

детально

Субота, 07 вересня 2019 10:55

6 вересня на 65-му році життя раптово помер Іван Дмитрович Мізерник.

Колектив Дрогобицької районної ради висловлює щирі співчуття рідним, друзям та знайомим.

Парастас відбудеться сьогодні о 18.00 год., а похорон завтра, 08 вересня о 13.00 год в с.Вороблевичі.

Всі, хто бажає розділити з родиною її сум та взяти участь в чині похорону, зможуть скористатися автобусом, який їхатиме від будинку районної ради завтра о 11.30 год.

детально

Четвер, 05 вересня 2019 10:24

Скоро відбудеться головний культурний фестиваль країни –

Форум видавців!

18-22 вересня 2019 року у Львові та у понад 30 локаціях міста пройде 26 BookForum – Головний культурний фестиваль країни.

Співорганізатори: ГО «Форум видавців», Український інститут книги, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація,  Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

26 BookForum реалізовується за підтримки Українського культурного Фонду. 
Цільова аудиторія: автори, видавці, перекладачі, журналісти, діячі культури, інтелектуали, активна молодь.

Основні події:

  • Урочисте відкриття 26 BookForum
  • 25. Церемонія вручення премії BookForum Best Book Award
  • 11. Ніч поезії та музики non-stop
  • X Львівський міжнародний бібліотечний форум

Цьогорічна програма 26 BookForum налічує 700 подій, у яких візьмуть участь понад 1000 українських та інозених учасників.

Куратор «Українсько-Єврейської Зустрічі» – Андрій Павлишин, український журналіст, громадський діяч, історик та перекладач. Відомий зокрема як дослідник польсько-українських стосунків, творчості Бруно Шульца і перекладів інтелектуальної літератури з польської на українську мову.

Куратор спеціального проекту «Жива сцена» – Остап Сливинський, український поет, перекладач та літературознавець.

«Київські лаври на BookForum» представить Юрій Володарський, літературний оглядач, журналіст.

Українська письменниця, правозахисниця, телеведуча Лариса Денисенко та журналістка, літературознавиця Ірина Славінська куруватимуть спеціальний проект «Жінка в темі»...

детальноПопередня сторінка 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ...198 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі