Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Середа, 03 листопада 2021 15:05

Які повноваження голови молодіжної ради?

Надалі розкриваємо важливі питання, які стосуються діяльності молодіжної ради. Марія Николаїшин -  директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги - розповість про те, хто організовує діяльність молодіжної ради.

Пані Маріє, скажіть будь ласка, хто очолює молодіжну раду?

Молодіжну раду очолює голова. Його обирають з числа членів ради на її першому засіданні. Причому, обирається він шляхом рейтингового голосування.

Чи є якісь застереження, хто не може бути головою молодіжної ради?

Так, є: якщо особа уже є головою молодіжної ради, тоді вона не може бути головою іншої молодіжної ради.  

Чи може голова молодіжної ради мати заступника?

Так, у голови молодіжної ради може бути заступник. Він теж обирається з числа членів ради шляхом рейтингового голосування.

Розкажіть будь ласка детальніше про повноваження, якими наділений голова молодіжної ради.

Голова молодіжної ради:

 • організовує діяльність молодіжної ради;
 • організовує підготовку і проведення її засідань, головує під час їх проведення;
 • підписує документи від імені молодіжної ради;
 • представляє молодіжну раду у відносинах з центральними і місцевими органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації;
 • може бути включений до складу виконавчого комітету відповідної місцевої ради.

Коли припиняються повноваження голови молодіжної ради?

Повноваження голови молодіжної ради припиняються, зокрема, у таких випадках:

 • у разі подання ним відповідної заяви, припинення його членства у раді,
 • у разі висловлення йому недовіри молодіжною радою. Про це приймається відповідне рішення молодіжної ради.

Хто виконує обов’язки голови молодіжної ради у разі припинення його повноважень?

У такому випадку до обрання нового голови його обов’язки виконує заступник голови молодіжної ради за умови, якщо інше не передбачено її рішенням.

Хто виконує обов’язки секретаря молодіжної ради?

Секретар молодіжної ради може бути обраний з-поміж членів ради. Інший варіант - молодіжна рада може ініціювати, щоб  місцева рада поклала здійснення функцій секретаря молодіжної ради на представника місцевої ради.

Ми продовжимо розмову із Марією Николаїшин щодо існуючих інструментів місцевої демократії. Разом з тим, інформуємо, що для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03,   068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua(Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *skype: Дрогобицьке бюро правової допомоги

  * залишивши своє звернення у скриньці для звернень громадян. Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70.

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

 

детально

Середа, 03 листопада 2021 10:09

Портфельні гарантії для фермерів

Для того, аби земельна реформа була вигідною для усіх сторін земельних правовідносин сьогодні їм держава надає різновекторне сприяння. Так, лише протягом цього року прийнято багато нормативно-правових актів, які регулюють земельні відносини, в тому числі ті, що стосуються впровадження ринку землі в Україні.  Заслуговує на увагу Постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №723 «Деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі». Розповісти, про  що йде мова у цьому нормативно-правовому акті, які конкретні гарантії  передбачені державою та для кого вони, ми запросили Романію Мандзій - начальницю Новороздільського бюро правої допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Романіє, розкажіть будь ласка нашим читачам, які гарантії передбачені у цьому нормативно-правовому акті та кого вони стосуються?

Відповідь на це питання висвітлюватиму поетапно, бо має воно кілька складових. Пропоную спочатку ознайомитися із поняттям гарантійного зобов'язання. Гарантійне зобов’язання – це зобов'язання гаранта  повністю або частково виконати боргові зобов'язання суб'єкта господарювання - резидента України - перед кредитором у разі невиконання таким суб'єктом його зобов'язань за кредитом, який залучений,скажімо, під державну гарантію. Гарантом виступає  держава в особі Голови Боргового агентства, а до початку функціонування Боргового агентства – вособі Міністра фінансів...

детально

Вівторок, 02 листопада 2021 15:37

Дрогобицька районна рада та її депутатський корпус висловлює співчуття директору Дрогобицького ліцею Дрогобицької міської ради, депутатові Дрогобицької районної ради Заяць Ользі  Василівні з приводу передчасної смерті її чоловіка, директора КМЗ «Модрицький заклад середньої освіти I-II ст.», та розділяє скорботу і біль рідних, друзів, колег – усіх, хто знав і працював з Ігорем Мирославовичем. 

Немає слів, щоб висловити співчуття з приводу неочікуваної смерті людини, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани. Пішов з життя чоловік, який своїми діями та вчинками, своєю силою духу виховав не одне покоління учнів. Вміло навчав їх мудрості та відповідальності, завжди підтримував та був наставником.

Заяць Ігор Мирославовичусе своє життя вирізнявся стійкістю характеру, силою духу та наполегливістю. Він був не лише керівником та вчителем, а ще і другом для своїх учнів, завжди з посмішкою на вустах навчав любити школу.

детально

Вівторок, 02 листопада 2021 10:34

ОГОЛОШЕННЯ

про прийом громадян на військову службу за контрактом

у військову частину А 3817, що дислокується у місті Самборі

детально

П'ятниця, 29 жовтня 2021 09:06

До відома населення

Дрогобицького району!

Дрогобицький РВ ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», враховуючи складну епідемічну ситуацію з covid-19, направив рекомендації на адресу релігійних громад  Дрогобицько-Самбірська єпархія ПЦ, Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ та інших релігійних громад, а саме:

1.     Богослужіння та інші релігійні заходи проводити  при заповненні не  більш як 50% місць та за умови дотримання учасниками заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів. Організатор заходу є відповідальним за нанесення горизонтальної розмітки або інших засобів дистанціонування для дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра.

2.     Забезпечити провітрювання приміщень між кожним богослужінням.

3.     Не допускати скупчення людей при вході та виході з церкви.

4.     Причащати виключно ложечками, що пройшли належну дезінфекцію.

5.     Проводити он-лайн богослужіння.

6.  У разі виявлення випадку захворювання на корона вірус у служителя церкви, забезпечити самоізоляцію усіх не вакцинованих контактних та тих, хто не хворів впродовж останніх 6 місяців  на 14 днів від моменту останнього контакту з хворою особою.

7.    Роз’яснювати під час Служби небезпеку, що створює людина, яка виділяє вірус для оточуючих.

8.     Забезпечити умови для антисептичної обробки рук.

9.     Не допускати випадків перебування в приміщенні церкви осіб без масок.

детально

Четвер, 28 жовтня 2021 15:31

VІ чергова сесія районної ради завершила свою роботу

28 жовтня 2021 року, відбулося засідання VІ чергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання, яке провів голова районної ради Андрій Шевкенич.

На початку сесії з нагоди відзначення Дня військового капелана голова районної ради Андрій Шевкенич вручив вітальну адресу та Подяку районної ради за активну громадянську позицію, патріотизм, душпастирську опіку, надання волонтерської допомоги та підтримку високого морального духу наших воїнів о. Михайлу Коліщаку.

Після чого депутати приступили до розгляду питань порядку денного та заслухали інфомаацію щодо санітарно-епідеміологічної ситуації на території Дрогобицького району,  проведення вакцинації та вжиття заходів реагування у зв’язку з епідемією коронавірусу, стану підготовки організацій та  підприємств Дрогобицького району до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років, стану законності, боротьби із злочинністю  та  охорони громадського порядку на території Дрогобицького району, роботи Дрогобицької  державної  податкової  інспекції ГУ ДФС у Львівській області.

Крім того, заслухали інформацію Дрогобицького, Трускавецького та Бориславського міських відділів Головного управління Державної міграційної  служби  України у Львівській області про свою діяльність та Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про свою діяльність на території Дрогобицького району та розглянули ряд інших питань. 

Після чого VІ чергова сесія районної ради завершила свою роботу.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях VІ чергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання: тут

детально

Четвер, 28 жовтня 2021 12:12

В заповіднику Нагуєвичі закупили обладнання для експедицій.

Для музею Івана Франка Державного історико-культурного заповідника "Нагуєвичі" в межах конкурсу проєктів місцевих ініціатив придбано сучасне експедиційне обладнання на загальну суму 100 тисяч гривень, з яких 50 тис грн – кошти обласного бюджету.

Як розповів директор заповідника Богдан Лазорак, завдяки реалізованому мікропроєкту  цьогоріч придбано квадрокоптер DJI Mavic Air onyx,  металошукач Nokta Makro Anfibio Multi, мобільне шатро.

«Пошук та фіксація нових артефактів, їх збереження на території садиби та їх представлення через експонати в музейному просторі сьогодні неможливі без квадрокоптера, маталошукача і польового шатра (павільйону). Це дає можливість дослідникам різних галузей наук якісно проводити дослідження у польових умовах, фіксувати нововиявлені пам’ятки, а також формувати за допомогою цього обладнання цифровий формат наукового звіту і досліджень. 

Водночас даний мікропроєкт реалізовувався з метою облаштування польових експедицій, конференцій та експериментів за допомогою спеціального вуличного шатра, у якому можна облаштувати дослідні столики, генератори, комп’ютерну техніку для обробки отриманих даних з квадрокоптера, а також лабораторні дослідження виявлених експонатів безпосередньо у польових умовах. 

Скажімо маючи металошукач і квадрокоптер, можна сьогодні з упевненістю віднайти точне місце розташування поселення неолітичної стоянки, яку описав свого часу Іван Франко у статті «Неолітичні сокири в околицях Нагуєвич» у 1898 році на сторінка Записок Наукового Товариства ім. Шевченка»,  - зазначив Богдан Лазорак. 

Окрім того,  працівники заповідника планують організовувати та проводити на території музейного простору КЗ ЛОР «АДІКЗ «Нагуєвичі» підсумкові експедиційні звіти, конференції, семінари, науково-дослідні локації «Франко-університет просто неба» в рамках щорічного «Етно-фесту у садибі Франка».

детально

Неділя, 24 жовтня 2021 14:48

Формування складу молодіжної ради

У рамках нашої рубрики «Правова допомога» продовжуємо із Марією Николаїшин -  директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги - розмову про молодіжну раду. Сьогодні ми дізнаємося, зокрема, про те, як формується склад молодіжної ради.

Пані Маріє, розкажіть будь ласка, як формується молодіжна рада?

Зазначу, що законодавством передбачено певну послідовність кроків, яку слід зробити для формування громадської ради.

 Так, спочатку місцева рада утворює ініціативну групу з підготовки установчих зборів. Це повинно відбутися не пізніше ніж за 60 календарних днів до визначеної дати проведення таких зборів. До її складу повинні ввійти представники інститутів громадянського суспільства та представники місцевої ради...  

детально

Неділя, 24 жовтня 2021 11:49

Нова структура буде відповідати за якість інтернету та мобільного зв’язку

Верховна Рада ухвалила законопроект у першому читанні, який створить Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку. Завдяки цьому покриття швидкісного інтернету та мобільного зв'язку в Україні покращиться, адже комісія моніторитиме якість послуг, які надають оператори. “За” проголосували 230 депутатів.

Комісія працюватиме замість НКРЗІ (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації). Її діяльність регулювалася законом України «Про телекомунікації». Його положення лише частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства.

Для виконання Угоди про Асоціацію та в межах зовнішньополітичної ініціативи «Східне Партнерство» було розроблено законопроект, який оновлює структуру у сфері електронних комунікацій. Вона прозоро призначатиме членів комісії на відкритих конкурсних засадах, матиме незалежність у прийнятті рішень, а всі процеси всередині будуть відкритими.

Регулятор буде:

 • визначати населені пункти без інтернету, мобільного зв’язку та забезпечуватиме надання таких послуг;
 • здійснювати державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів/провайдерів та надавачів поштових послуг;
 • здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами/провайдерами й позасудове врегулювання спорів щодо доступу до інфраструктури;
 • моніторити якість електронних комунікаційних послуг.

Мінцифри підтримує прийняття законопроекту у першому читанні, однак хоче зазначити, що він потребує додаткового опрацювання у частині фінансової незалежності (фінансування регулятора має відбуватися за рахунок спеціального фонду), інституційної незалежності та прибирання повноважень, які відсутні у відповідній Директиві ЄС (обов’язкова ідентифікація абонентів та ведення IMEI реєстру).

Закріплення правового статусу регуляторного органу на законодавчому рівні, його повноважень та незалежності повністю відповідає європейським підходам. Це створить передумови для входу України в Єдиний європейський цифровий ринок, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг.

Єдиний цифровий ринок з ЄС для України надасть нові можливості доступу до онлайн-ринків та е-послуг країн ЄС. Спростить приєднання до єдиних правил для вільного транскордонного поширення онлайн-послуг та платежів тощо.

детально

Неділя, 24 жовтня 2021 10:00

МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання

Через погіршення епідеміологічної ситуації з COVID-19, врахувавши консультації Міністерства охорони здоров’я України, МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання з 25 жовтня до 15 листопада закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти усіх форм власності та сфер управління. 

Відповідні листи про організацію освітнього процесу у закладах освіти під час епідемічної небезпеки надіслано керівникам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти усіх форм власності та сфер управління. 

Також, керівникам закладів освіти рекомендовано провести у своїх колективах роз'яснювальну роботу щодо організації проведення їх вакцинації.

Нагадаємо, 87% працівників закладів загальної середньої освіти в Україні отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19.

детальноПопередня сторінка 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ...262 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі