Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 26 квітня 2018 15:27

Дрогобиччина вшановує пам’ять жертв катастрофи на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян, аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Сьогодні, в усьому світі згадують, ті страшні події 32-річної давнини. В Дрогобичі, біля меморіального знаку учасникам ліквідації, вшанувати пам’ять жертв катастрофи на Чорнобильській атомній станції, прийшли ліквідатори-чорнобильці, учасники тих страшних подій, представники громадськості, керівництво району та міста, мешканці.

Дзвони та поминальна молитва, що розпочали віче-реквієм відгукнулась в серці кожного, хто прийшов схилити свої голови перед пам’яттю загиблих.

У своєму виступі перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Віталій Скоропад сказав: «Чорнобильська аварія – це не тільки найбільша техногенна катастрофа минулого сторіччя, але й соціальна катастрофа, тому що вона зламала долю мільйонам українців, забрала життя десяткам тисяч, сотням тисяч – здоров’я. Ми повинні пам’ятати тих загиблих героїв і сьогодні віддаємо шану всім ліквідаторам аварії».

З власного досвіду знає про страшне горе, яке спіткало мешканців Чорнобильського краю і заступник голови районної ради Володимир Стецівка, адже майже вся родина його дружини проживала в місті Прип’яті: «Ми схиляємо голови перед тими, хто ціною власного здоров'я і життя виконав свій громадянський обов'язок».

У своєму виступі голова районної громадської організації потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС «Захист» Василь Шевчук відзначив, що ми не маємо права забувати про ту страшну трагедію, яка сталася 32 роки тому, але не потрібно забувати і про людей, які жертовно віддавали себе, не задумуючись, що буде з ними пізніше і, тепер, з підірваним здоров’ям, потребують більшого соціального захисту.

Після цього представники громадськості, керівництво району та міста поклали квіти до меморіального знаку та запалили поминальні лампадки.

детально

Середа, 25 квітня 2018 12:26

Родинам загиблих в АТО виділено 137 тисяч гривень

Вчора, 24 квітня, в Дрогобицькій райдержадміністрації відбулося засідання комісії з розгляду заяв громадян щодо надання і виплати у 2018 році грошової допомоги родинам загиблих під час проведення АТО, родинам учасників АТО, учасникам АТО, жителям Дрогобицького району.

Вів комісію заступник голови райдержадміністрації  Івана Мізерника. Від районної ради участь у засіданні комісії взяв заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв.

На засіданні було розглянуто три звернення членів сімей загиблих учасників АТО.

Комісією було прийнято рішення щодо виділення грошової допомоги в сумі 137 тисяч гривень.

детально

Середа, 25 квітня 2018 11:27

24 квітня в районній раді відбулася робоча нарада з питання функціонування дитячого навчального закладу «Калинонька», який розташований в смт.Меденичі Дрогобицького району.

Нарада відбулася під керівництвом голови районної ради Михайла Сікори. В нараді взяли участь заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, керівник апарату райдержадміністрації Руслан Щерба, начальник фінансового управління райдержадміністрації Віталій Перхун,  начальник відділу освіти райдержадміністрації Іван Стецко, завідувач ДНЗ «Калинонька» Ольга Лаврів, а також селищний та сільські голови Меденицького округу.

Учасники наради обговорили питання відкриття додаткової групи в ДНЗ «Калинонька» з вересня 2018 року, у зв’язку із великою кількістю зареєстрованих дітей (електронна черга налічує 125 дітей).

Врахувавши те, що освітня субвенція розраховується виключно на одного учня середнього навчального закладу і не може бути скерована у дошкільний навчальний заклад, відділу освіти райдержадміністрації (І.Стецко) рекомендовано направити листи у сільські ради, жителі яких висловили бажання віддати своїх дітей у дошкільний заклад в смт.Меденичі, для здійснення ними співфінансування і виділення необхідних коштів для якісного функціонування додаткової групи у ДНЗ «Калинонька».

детально

Вівторок, 24 квітня 2018 17:51

Питання монетизації пільг з оплати за проїзд обговорили сьогодні

в райдержадміністрації

У вівторок, 24 квітня, відбулася робоча нарада з питань впровадження в районі монетизації пільг у готівковій формі з оплати за проїзд, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.

Заслухавши інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення Галини Чаплі було вирішено опрацювати проект програми та подати на розгляд чергової сесії Дрогобицької районної ради.

Участь в нараді взяли заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, начальник фінансового управління Віталій Перхун, представники Асоціації перевізників, Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України, сектору з питань ЖКГ та інфраструктури.

детально

Понеділок, 23 квітня 2018 10:38

В рамках Фестивалю гостинності на Дрогобиччину завітали

творчі колективи Турківського району

22 квітня у переповненій залі Дрогобицького районного народного дому відбувся концерт митців Турківщини.

Від краю Франка хлібом-сіллю гостей привітав перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад. Від делегації Турківщини слово мав заступник голови РДА Юрій Лило.

Представники влади обох районів висловили переконання, що такі добросусідські зустрічі надзвичайно важливі для взаємного духовного збагачення.

Глядачі тепло вітали кожен виступ. А самодіяльні митці намагалися якомога краще представити свій чудовий Карпатський край.

Виступ колективів Турківського району вирізнявся розмаїттям фольклорних колективів, яскравими барвами самобутніх народних строїв, унікальними бойківськими традиціями, які трепетно береже мальовнича Турківщина. 

У фойє народного дому була розміщена цікава експозиція Турківського районного народного музею “Бойківщина”.

На завершення концерту начальник відділу культури і туризму РДА Надія Козар від райдержадміністрації та районної ради щиро подякувала гостям за мистецьке свято.

детально

Субота, 21 квітня 2018 10:56

У районі відбувся обласний семінар з інформатики

20 квітня 2018 року в Дрогобицькому районі відбувся обласний практичний семінар «Використання хмарного офісу 365 в управлінській та навчально-виховній діяльності навчального закладу», метою якого був обмін досвідом між вчителями інформатики Дрогобицького району та міста Червонограда. Проводила семінар  методист  методичного кабінету відділу освіти Дрогобицької РДА Наталія Жук. Учасники семінару працювали, спілкувалися, а також знайомилися з Дрогобиччиною....   

Практичне заняття у ході семінару проходило на базі Рихтицької СЗШ І-ІІІ ст., тому п.Наталія з радістю запросила  гостей та колег-інформатиків Дрогобицького району до свого рідного села Рихтичі. Візитівкою цього мальовничого села на крутому пагорбі перед мурованою церквою (колишній костел) є триметрова статуя Ісуса Христа, який, розправивши руки, немовби звертається до людей із помислами добра і злагоди. Автором є польський скульптор П.Ландовський, який є також і творцем бразильської статуї, що стоїть на вершині гори в Ріо-де-Жанейро. Зробивши фото на пам’ять, учасники семінару  поїхали у школу, де їх зустріла директор школи Галина Андріївна Андрійчик і побажала усім плідної праці. А далі усіх чекали цікаві завдання.... Учасники працювали у програмі Microsoft Teams, яка дуже зручна для використання  як в управлінській діяльності так і навчально-виховному процесі. Був проведений короткий вебінар, створивши для цього окремий канал для команди, а завдання для семінару шукали на вкладці Блокнот для класу. Для роботи та комунікації в групах  Наталія Іванівна запропонувала учасникам попрацювати із Microsoft Planner, адже тут легко створювати плани, упорядковувати та призначати завдання, спільно використовувати файли, спілкуватися і слідкувати за ходом виконання завдань. Із цікавістю усі працювали в цій програмі і виконали завдання.

Дуже комфортно було працювати та спілкуватися учасникам семінару в команді із старшим викладачем кафедри педагогіки Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лілія Палюшок. А ще приїхала на семінар і вчитель інформатики з міста Стрия Олена Дмитрук, яку п.Наталія запросила на семінар у ролі спікера. Вона знайомила учасників із створенням тестів у сервісах StudyStack та Kahoot.  

До Рихтицької школи завітав начальник відділу освіти Дрогобицької РДА Іван Теодорович Стецко, який привітав учасників обласного практичного семінару, побажав усім успіхів, а гостям позитивних вражень від перебування на Дрогобииччині.  

У залі засідань Дрогобицької районної ради та райдержадміністрації учасники обласного практичного семінару обговорювали питання сучасної освіти, говорили про використання ІТ-технологій в управлінській та навчально-виховній діяльності  Завідувач методичним кабінетом Володимир Якович Штокайло привітав учасників семінару та усі разом з цікавістю дискутували про НУШ, ІТ, велася мова за реалізацію нового навчального плану 10-11 класів, особливо щодо місця інформатики в них. А ще Володимир Якович подякував учителям інформатики за надання технічної підтримки вчителям початкових класів, які будуть працювати в 1 класі НУШ, у проходженні онлайн-курсів на платформі EdEra. До дискусії долучилася і старший викладач кафедри педагогіки Львівського ОІППО Лілія Палюшок.

Методист з математики, інформатики, астрономії, фізики інформаційно-методичного центру освіти м.Червонограда Катерина Петрівна Андрусяк розказала про історію заснування міста Кристинопіль та нове місто Червоноград, яке було побудоване у зв'язку з розвитком вугільного басейну. А також презентувала навчальні заклади міста та представила вчителів інформатики - учасників семінару.

Наталія Жук, в свою чергу, представила команду інформатиків Дрогобицького району. Вона подякувала своїм колегам за розуміння і підтримку, за бажання вчитися і працювати по-новому.

Усі учасники семінару отримали магнітики-хмаринки, що символізують хмарні технології.

Знайомлячись з  Дрогобиччиною, учасники семінару побували у селі Грушів, де пройшлися Хресною Дорогою, молилися і просили здоров’я у Матері Божої, а потім побувати у каплиці Пресвятої Трійці, відомої чи не на весь світ, де у 1987 році було об'явлення Матері Божої.

У Рихтичах гості захоплено оглянули візитівку села - триметрову статую Ісуса Христа на крутому пагорбі перед храмом (автор - скульптор П.Ландовський, який є також і творцем бразильської статуї в Ріо-де-Жанейро).

А ще була пішохідна екскурсія вулицями Дрогобича... А потім усі поїхали у село Нагуєвичі, щоб побувати у музеї-садибі та пройтися стежками Каменяра - нашого видатного земляка Івана Франка.

детально

П'ятниця, 20 квітня 2018 15:29

Учні з Модрич побували на екскурсії замками Львівщини

55 школярів Модрицького НВК І-ІІІ ступенів незабутньо провели один з квітневих теплих днів, побувавши на екскурсії «Золота підкова» замками Львівщини.

Діти ознайомилися з величчю трьох палаців – Підгорецького,  Золочівського та Олеського на тлі весняного розмаю.

У кожному із замків послухали цікаві  й змістовні розповіді екскурсоводів.

Зробили безліч світлин, сповна відчули дух історії рідного краю й повернулися задоволені додому.

детально

Четвер, 19 квітня 2018 15:14

У районі пройшов обласний навчальний семінар.

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної ради від 29 березня 2018 року  «Про організацію короткотермінових тематичних семінарів для  посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області на 2018 рік» розпочато одноденні виїзні навчальні семінари на тему «Ресурси розвитку територіальних громад» для посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області.

До проведення та організації семінарів були залучені викладачі та працівники відділу підвищення кваліфікації Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Національного університету імені Івана Франка.

19 квітня 2018 року такий навчальний захід проведено у Дрогобицькому районі. У роботі семінару взяли участь голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, керуючий справами районної ради Михайло Гук, керівники відділів та працівники апарату районної ради, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники місцевих рад Дрогобицького району та районного ЗМІ. Організацію семінару забезпечив начальник організаційного відділу районної ради Юрій Жук.

Голова районної ради Михайло Сікора представив гостей. Участь у районному семінарі взяли: перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління, доктор наук з державного управління, професор Олександр Сушинський; завідувач кафедри економіки Львівського регіонального інституту державного управління, доктор економічних наук Євген Матвіїшин, доктор економічних наук, професор кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування Тетяна Гургула, декан факультету економіки та менеджменту інституту кандидат економічних наук, доцент Олександр Синицький, кандидат юридичних наук, доцент Національного університету імені Івана Франка Руслан Бедрій та головний спеціаліст відділу підвищення кваліфікації ЛРІДУ, магістр державного управління Григорій Гембарський.

У своїх лекціях науковці інституту висвітлили актуальні питання державного управління і місцевого самоврядування, обговорили проблематику ресурсного забезпечення економічного розвитку територіальних громад, окреслили проблемні питання та інструменти вирішення земельних відносин у територіальних громадах. Сільські та селищні голови мали можливість задати питання, які найбільше їх хвилюють. У процесі обговорення учасники семінару прийшли до спільного розуміння проблем, які виникають у процесі децентралізації, а також можливостей їх врегулювання. 

детально

Середа, 18 квітня 2018 15:20

Подаємо Звіт відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації про надходження бюджетних коштів за І квартал 2018 року: тут 

детально

Середа, 18 квітня 2018 09:22

Подаємо інформацію відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації щодо Моніторингу забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів дошкільної та загальної середньої освіти за І квартал 2018 року: тут

детальноПопередня сторінка 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ...160 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі