Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 10 січня 2020 09:10

Молодь Львівщини запрошують взяти участь у конкурсі «Відкривай Україну»

Фундація соціальних інновацій "З країни в Україну" реалізовує всеукраїнський освітній проєкт «Відкривай Україну», який спрямований розвивати у підлітках: соціальну інтеграцію у суспільство, формування здорових звичок змінотворця та виховання щирих громадян своєї держави.

Основні інструменти, які використовує для цих цілей проєкт – це навчання проєктному менеджменту, критичному мисленню та м’яким навичкам.

Як повідомляють організатори, ціннісною основою проєкту є діяльність учасників в командах, гейміфікована онлайн-платформа, командні дослідження проблематики власних міст, втілення проєктів на основі ідеї глобального партнерства між бізнесом, владою та громадою.

Зазначимо, «Відкривай Україну»  триває близько 10 місяців та складається з таких етапів:

I етап: шкільний комунікаційний етап, під час якого учні реєструються на ондайн-платфлрмі і формують команди, обирають менторів, досліджують проблематику свого міста та формують ідею проєкту, яку презентують на рівні школи. Реєстрація до 10 лютого 2020 року.

 II етап: міський етап проєктної діяльності, під час якого команди мають реалізувати проєкт в своєму місті та досягнути поставленої мети, зняти відеопрезентацію завершеного проєкту та розмістити її на онлайн-платформі;

 III етап: півфінал проєкту, який пройде одночасно в понад 20 обласних центрах країни у форматі фестивалів освітніх інновацій «Освітній Хайп», де команди презентуватимуть свої проєкти перед регіональним журі, познайомляться з експертним середовищем міста та своїми однолітками, оберуть переможця від області з метою подальшої презентації проєкту під час фіналу;

 IV етап: фінал у форматі великої події у Київському палаці спорту для всіх учасників проєкту та жителів столиці, а також низки подій для фіналістів та експертного середовища на десятках різних локацій міста Києва.

У 2020 році організатори «Відкривай Україну»  планують покращити досягнуті результати щодо залучення молоді та збільшити кількість учасників процесів громадянської освіти в регіонах, охопивши проєктом понад 300 містечок України та залучивши понад 1500 шкіл та 22000 школярів, шляхом створення середовища для розвитку юних змінотворців по всій Україні.

Додаткова інформація - на офіційних сторінках проєкту «Відкривай Україну» в соцмережах.

Відеоінструкція реєстрації учасників на онлайн-платформі - тут.

детально

Четвер, 09 січня 2020 11:56

Вчора Дрогобиччина попрощалася з Анною Рудник

Світлої пам’яті Анна-Володимира Рудник була членкинею ОУН-УПА, опікувалася сестрами провідника ОУН Степана Бандери. У 2015 році Анні Рудник присвоїли звання Почесна громадянка Дрогобича.

Нещодавно при допомозі небайдужих людей, серед яких наш колега Сергій Матійко, пані Анна видала книгу «З вірою і правдою в Україну» з маловідомими фактами зі свого життя та життя родини Провідника ОУН Степана Бандери.

Вічна і світла пам’ять славній і мужній жінці Анні-Володимирі Рудник!

детально

Четвер, 09 січня 2020 09:51

В Україні оголошено жалобу через катастрофу літака МАУ в Ірані

9 січня 2020 року в Україні оголошене днем жалоби за загиблими у катастрофі літака Міжнародних авіаліній України, що розбився 8 січня у Тегерані. Про це повідомляє Офіс президента.

Президент постановив приспустити державні прапори України на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

Окрім того, скасовано розважально-концертні заходи, вносяться відповідні зміни до програм теле- та радіопередач.

детально

Середа, 08 січня 2020 17:05

Дрогобиччину відвідала делегація дітей з Харківщини.

В рамках спільного проекту «УКРАЇНА – ЄДИНА! СХІД І ЗАХІД – РАЗОМ!» Львівщину відвідала делегація учнів – переможців регіонального етапу патріотичної гри «СОКІЛ» ДЖУРА» з Харківщини.

В перший день перебування в Галичині гості відвідали історичні місця старовинного Львова.

Наступного дня старшокласники з Харківщини відвідали Дрогобиччину. Гостей тепло зустріли у Дрогобицькій районній раді.

Голова районної ради Михайло Сікора привітав гостей відзначивши: “Ми раді вітати вас на Дрогобиччині. Ви є мудрими, красивими, сповненими радості і добра. Бажаю, щоб наша держава  була сильною, міцною, економічно розвиненою і головне, щоб у кожному куточку панував мир. Багато подорожуйте, вивчайте нашу країну, несіть добро. Ми покладаємо на вас велику надію, бо ви зростаєте в незалежній, демократичній, суверенній Україні. Впевнений, що війна закінчиться, наступить мир і у кожного з нас усе буде добре”.

Михайло Сікора вручив дітям невеличкі подарунки на згадку про відвідування нашого краю.

Присутні зробили спільні фотографії і поспішили на екскурсію нашим чудовим краєм.

Зокрема, делегація відвідала найстаріший у Європі діючий завод з видобування солі, шедевр дерев’яної архітектури собор св. Юра, занесений до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Враженнями на все життя юнаки і дівчата зі Сходу збагатили себе, побувавши у родинному селі Івана Франка Нагуєвичі, в музеї «Дрогобиччина», кімнаті-музеї полковника Андрія МЕЛЬНИКА, музеї Героїв Небесної Сотні.

Родзинкою вечора стала зустріч делегації з майданівцем, ветераном російсько-української війни в складі першого добровольчого батальйону ім. Генерала С.Кульчицького, учасником гурту «Кулі» Максимом Перев’зком, у виконанні якого прозвучали колядки та пісні народжені в АТО.

детально

Понеділок, 06 січня 2020 10:34

Стартував черговий етап подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З 01.01.2020 розпочався черговий етап подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), щорічних електронних декларацій за 2019 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Національне агентство з питань запобігання корупції акцентує увагу на тому, що потрібно зробити декларанту. По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Реєстру. По-друге, перевірити термін дії та працездатність кваліфікованого електронного підпису для роботи з Реєстром.

Для правильного заповнення декларації необхідно скористатися рекомендаціями щодо роботи з Реєстром  та роз’ясненням щодо заповнення електронних декларацій .

Звертаємо увагу, що Законом України від 02.10.2019 № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено ряд змін, зокрема до статей 1, 3, 45, 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Зокрема, розширено коло суб’єктів декларування, а саме: декларацію необхідно подавати особам, які обіймають посади патронатної служби, визначені Законом України «Про державну службу», крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах.

Також з 1 січня 2020 року обов’язок повідомляти Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані стосується лише суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, та суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків відповідно до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

Довідково: З 1 січня 2020 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2102 грн.

детально

П'ятниця, 03 січня 2020 14:27

Пластуни урочисто передали Вифлеємський вогонь першим особам району

Сьогодні, 3 січня, представники Дрогобицької станиці Пласту урочисто передали Вифлеємський вогонь миру Дрогобицькій районній раді та райдержадміністрації.

Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Пластунам щиро подякували голова районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба.

Керівники району відзначили, що юнаки та дівчата роблять дуже важливу справу, проводячи такі символічні акції та залучаючи до своїх лав активну українську молодь.

До відома: «Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Акцію започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту. Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.Щороку пластуни переберають Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, несуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

детально

Понеділок, 30 грудня 2019 22:38

Шановні краяни!

Дорогі мешканці Франкового краю!

    Від імені Дрогобицької районної ради сердечно вітаю Вас із Новим роком та Різдвяними святами!

Позаду залишився непростий рік, позаяк пройшло перезавантаження центральної влади, парламенту, продовжились непрості процеси територіально-адміністративної, освітньої, медичної реформи. Високі ставки робило суспільство на спроби урегулювати військовий конфлікт на Сході країни.

          Попереду нас чекає дуже важливий етап – місцеві виборина новій територіальній основі громад і районів.Тому ми повинні ще активніше працювати над реалізацією мікропроектів, здійснювати пошук інвесторів, робити усе, щоб до завершення децентралізації місцеві громади зуміли належно розвинути інфраструктуру населених пунктів району.

Тож, хай Новий рік принесе нам свіжі сили для втілення найамбітніших планів та задумів. Нехай Франковий край заявить про себе економічним зростанням, новими позитивними змінами у всіх сферах і галузях.

Бажаю кожному мешканцю нашої благодатної землі мирного неба, міцного здоров’я, віри в процвітання нашої країни.  І нехай на усіх стежинах життя супроводжує нас Господня ласка і благодать! Щоб різдвяна магія торкнулась кожного серця, що вміє любити і цінувати життя!
   
З Новим роком та Різдвом Христовим!

Христос рождається!  

З повагою –

голова Дрогобицької районної ради                    Михайло Сікора

детально

Четвер, 26 грудня 2019 15:42

Відбулася позачергова сесія районної ради

Сьогодні, 26 грудня, відбулося засідання ХХХVІІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIIскликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Основним питанням, яке розглядалося на сесії, було внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2019 рік, для проведення розрахунку з працівниками райдержадміністрації.

Крім того, районні депутати своїм рішенням встановили розмір кошторисної   заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, що  споруджуються  із  залученням бюджетних   коштів,   державних   і   комунальних   підприємств,   установ  та організацій,  а  також  кредитів,  наданих  під державні гарантії у 2020 році.

Після чого ХХХVІІІ позачергова сесія районної ради завершила свою роботу.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХХVІІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

П'ятниця, 20 грудня 2019 15:27

Позачергова сесія районної ради завершила свою роботу

Сьогодні, 20 грудня, відбулося засідання ХХХVІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Основним питанням, яке розглядалося на сесії, було затвердження штатного розпису КНП «Дрогобицька районна лікарня» Дрогобицької районної ради на 2020 рік.

Крім того, районні депутати своїм рішенням скерувати Дрогобицькому міському бюджету субвенцію в сумі 1 000 000 гривень на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за лікування громадян Дрогобицького району.

Також, депутати розглянули і інші питання порядку денного. Після чого ХХХVІІ позачергова сесія районної ради завершила свою роботу.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХХVІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Четвер, 19 грудня 2019 16:26

Зміни до Конституції щодо децентралізації: голови громад та експерти зробили спільну заяву

Міські, селищні, сільські голови, голови об’єднаних територіальних громад та  експерти з питань децентралізації влади і місцевого самоврядування зробили спільну заяву з приводу реєстрації у Верховній Раді  проекту закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади):

"Ми, підписанти цієї заяви, представляючи органи місцевого самоврядування  та організації, що працюють у сфері децентралізації та місцевого розвитку, а також незалежні експерти, маючи на меті привернути увагу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, послів країн великої сімки в Україні, представників ЄС в Україні та інших міжнародних інституцій, а також широкої громадськості до загроз для місцевого самоврядування і демократії в цілому, які містяться в проекті Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598, внесеному 13 грудня 2019 року Президентом України як першочерговий, висловлюємо стурбованість з приводу закритості процесу підготовки цього законопроекту (без участі представників органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, організацій громадянського суспільства та широкого кола експертів) та закликаємо:

  • не допустити поспішного голосування за законопроект №2598;
  • провести широкі дискусії та професійні консультації для напрацювання спільних пропозиції до проекту конституційних змін щодо децентралізації з урахуванням думки лідерів місцевого самоврядування та експертів.

Для повноцінного завершення реформи з децентралізації влади та формування повсюдного спроможного місцевого самоврядування в Україні давно назріла потреба у конституційних змінах. Велика кількість положень Європейської хартії місцевого самоврядування також багато років очікують на належну імплементацію в законодавство України.

Але запропоновані законопроектом №2598 зміни, порівняно з чинною Конституцією України, містять ознаки централізації влади, звужують статус органів місцевого самоврядування та надмірно розширюють контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента. Стислий аналіз загроз для місцевої демократії додається до цього звернення.

Звертаємося до Президента України Володимира Зеленського з проханням ініціювати створення відкритого майданчика, де всі зацікавлені сторони зможуть висловити аргументовані позиції з метою спільного доопрацювання проекту змін до Конституції щодо децентралізації та приведення його у відповідність до демократичних цінностей, які ми усі поділяємо...

детальноПопередня сторінка 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ...203 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі