Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 09 листопада 2018 09:00

детально

Середа, 07 листопада 2018 10:26

Засідання комісії з питань ТПВ

6 листопада, у м. Дрогобич відбулося засідання тимчасової контрольної комісії з питання вивозу та утилізації ТПВ у Дрогобицькому районі. Члени комісії відвідали також Броницький полігон та поспілкувалися з мешканцями с. Брониця.

Як розповів голова комісії Богдан Гагалюк, депутати разом із представниками Львівської ОДА, міської влади м. Дрогобич обмінялися думками та окреслили план дій на найближчу перспективу для подолання сміттєвої кризи.

«У мешканців с. Брониця, які блокують полігон, категорична позиція: жодної машини зі сміттям вони не допустять на сміттєзвалище. Під час розмови з блокувальниками вдалося узгодити лише одне питання – проведення рекультивації полігону», - сказав він.

За словами Богдана Гагалюка, уже розроблений проект рекультивації Броницького полігону, який потребує на реалізацію 20 млн грн.

«Проект зараз знаходиться в департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, далі Дрогобицька міська рада має отримати екологічні висновки, потім має відбутися тендер на проведення робіт з рекультивації, а вже потім сама рекультивація сміттєзвалища», - повідомив голова комісії.

У свою чергу депутат Львівської обласної ради, член тимчасової контрольної комісії Андрій Ковч підкреслив, що першочерговим кроком має бути – вивезення всього сміття та санітарне очищення міста. «Наша комісія покликана налагодити зв'язок з іншими полігонами для прийому сміття за невисокими цінами, тим самим зменшивши витрати для Дрогобича», - додав він.

Як поінформував Богдан Гагалюк, з обласного бюджету вже виділено 3 млн грн для подолання кризи з вивозом сміття у м. Дрогобич. «Кошти повинні надійти протягом тижня. Вони дозволять забезпечити фінансування вивозу сміття з Дрогобича в інші райони і, можливо, навіть області. Будемо домовлятися з містами Самбір, Стрий і Миколаїв, щоб частину непотрібу з Дрогобича вивозити на їхні полігони. Оскільки зараз вивозити ТПВ на Броницький полігон просто неможливо. Наша комісія продовжує роботу», - підсумував пан Богдан.

Як відомо, Львівська обласна рада 25 жовтня створила тимчасову контрольну комісію з питання вивозу та утилізації ТПВ у Дрогобицькому районі, до складу якої увійшли 12 депутатів.

Нижче подаємо витяг з протоколу №2 засідання тимчасової контрольної комісії з питань вивозу та утилізації ТПВ у Дрогобицькому районі:

ВИРІШИЛИ:

1.     Тимчасовій контрольній комісії:

– Ініціювати (за потребою) перед Львівською обласною радою щодо виділення додаткових коштів на вирішення зазначеної проблеми.

2.     Дрогобицькій міській раді:

– Запропонувати Дрогобицькому міському голові ініціювати проведення аудиту коштів, спрямованих на КП «Комбінат міського господарства».

– Запровадити систему контролю за вивезенням ТПВ (обов’язкове зважування та встановлення системи GPSна автомобілі перевізників).

– Запропонувати Дрогобицькій міській раді повторно оголосити тендер на вивезення ТПВ з можливістю поділу на декілька лотів.

– Надати тимчасовій контрольній комісії листи-реагування на звернення Дрогобицької МР, які були скеровані у відповідні місцеві ради (власникам полігонів і сміттєзвалищ) щодо можливості прийому ТПВ з м. Дрогобича.

3. Всім зацікавленим сторонам поновити консультації з мешканцями с. Брониця щодо рекультивації полігону та іншими власниками полігонів щодо можливості приймання ТПВ з м. Дрогобич.

4.    Повернутися до дорожньої карти вирішення проблеми ТПВ, напрацьованої ЛОДА.

5.  Впродовж двох тижнів провести повторні консультації з мешканцями села Брониця щодо майбутнього Броницького полігону ТПВ та провести робочу нараду у Дрогобицькій міській раді.

Пропозицію підтримали одноголосно.

детально

Субота, 03 листопада 2018 11:39

У Львові відкрили пам’ятник Героям ЗУНР та УГА

1 листопада, з нагоди 100-річчя створення Західноукраїнської народної республіки у Львові на розі вул. Огієнка та Листопадового чину урочисто відкрили та освятили пам’ятник Героям ЗУНР та УГА. Він є символом відновлення нашої історичної пам'яті.

Під час заходу у відеозверненні з визначною датою привітав українців Президент України Петро Порошенко.

Участь у церемонії відкриття пам’ятного знаку взяли Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів, Генеральний прокурор України Юрій Луценко, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Донецької ОДА Олександр Куць, ветерани визвольних змагань, громадськість.

Варто зауважити, що пам’ятник заввишки понад 8 метрів. Він уособлює дві сили – політичну і мілітарну. Пам’ятний знак у вигляді двох рук – одна означає політичну волю, друга – мілітарну. Ці дві руки втримують вогонь, у якому формується наша держава, тризуб.

Крім того, композиційно є цікавим розташування пам’ятника: площа, виділена для його створення, ділиться на три сегменти. Саме на третій площадці й розташована композиція.

Додамо, що автор проекту пам'ятника Героям ЗУНР та УГА – народний художник України Любомир Медвідь, скульптор – народний художник України Василь Ярич, архітектор – Володимир Лаврін.

детально

П'ятниця, 02 листопада 2018 10:12

До 100-річчя ЗУНР в селі Рихтичі була освячена нформаційно-меморіальна дошка

Вчора, 1 листопада, відбулося освячення меморіальної дошки встановленої на фасаді Рихтицької школи та вшанування пам'яті Івана Налепи та невідомого стрільця УГА, які загинули в боях за незалежність України.

Участь в урочистостях взяли голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, керівник апарату райдержадміністрації Руслан Щерба, депутат обласної ради Ольга Грицик, сільський голова Олег Борис, депутати районної ради Володимир Якимів, Михайло Головацький, воїни АТО, громада села.

Але перед цим вчителі та учні школи підготували урочистий захід, де кожен присутній міг віртуально поринути у далекий 1918 рік та пройти етапи боротьби нашого народу за незалежність нашої держави.

Основним лейтмотивом дійства було проведення паралелі між подіями столітньої давності і сучасними, коли теперішні герої боронять нашу державу на сході країни. Хвилиною мовчання переповнений актовий зал школи вшанував пам'ять загиблого в АТО односельця Дмитра Лесешака, якому цього дня виповнилося би 34 роки.  

Чин освячення інформаційно-меморіальної таблиці провели місцеві священики о.Олександр та о.Роман, опісля діти та керівники району поклали до неї квіти.

У своєму вітальному слові голова районної ради Михайло Сікора відзначив: «Для нас створення Західно-Української Народної Республіки має символічне значення і свідчить про силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі. Саме завдяки Листопадовому Чину здійснилася згодом віковічна мрія українського народу – Злука східних і західних земель України та визволення з віковічної недолі. Тож, з нагоди 100-річчя проголошення ЗУНР прийміть щирі вітання зі святом. Миру, любові і злагоди, добра і благополуччя кожній родині. Нехай над Вами завжди буде Боже благословення і покровительство Матері Божої».

детально

Четвер, 01 листопада 2018 14:40

Дрогобиччина відзначає 100-річчя ЗУНР

Сьогодні у районному народному домі відбулися районні урочисті збори та святковий концерт з нагоди 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Отець-капелан Михайло Коліщак після спільної молитви за Україну сказав: “Ми сьогодні знаходимось на віддалі 100 років від тих історичних подій, які відзначаємо. Але нині, як і тоді, ми мусили стати на захист вже цілої великої України. Тоді інші держави не хотіли бачити ще однієї країни на наших теренах. Сьогодні ж багато світових країн бажає, щоб Україна була. Це відбувається завдяки нашому народові, владі та нашій міжнародній політиці. Ми мусимо пам'ятати про великі виклики, які сьогодні існують, просити в Бога мудрості і єдності, бути відповідальними громадянами. Бо єдиний народ ніхто собі не дозволить поневолити.”

Історик, директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдан Лазорак вийшов на сцену в однострої вояка УГА та розпочав свою доповідь спогадами про синів Івана Франка Петра і Тараса, які у такій формі вступили в УГА і разом зі своїми побратимами тримали периметр не гірше від наших теперішніх захисників на сході України. Богдан Лазорак розповів про цікаві події становлення ЗУНР на Дрогобиччині та участь у них наших земляків Івана Вовка, Семена Вітика, Григорія Косака, Івана Боберського та інших. “На шевронах бійців УГА було зображення Лева. Сьогодні я хочу побажати нам усім бути такими ж сильними, незалежними, вільними левами, якими були наші бійці УГА, серед яких брати Франки — Петро і Тарас,” - закінчив свій виступ Богдан Лазорак.

Завершились урочистості концертом за участю дитячих аматорських колективів — переможців районного фестивалю “Сурми звитяги”, зразкового дитячого ансамблю танцю “Верховинка” та народного ансамблю “Марічка”.

детально

Четвер, 01 листопада 2018 09:00

Шановні краяни!

1 листопада виповнюється 100 років з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки.

Тоді, в далекому 1918 році, це була рішуча спроба нашого народу створити на етнічних українських землях колишньої Австро-Угорської імперії власну вільну державу. ЗУНР проіснувала зовсім недовго, але навіть за такий короткий термін зуміла підняти національний дух українства та зробити істотний поштовх на шляху до майбутньої незалежності.

Нова влада прагнула збудувати правову державу, демократичне суспільство, налагоджувала нормальне функціонування громадсько-політичного життя.

Для нас створення Західно-Української Народної Республіки має символічне значення і свідчить про силу духу українців, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити у своїй єдиній і соборній національній державі. Недаремно ж 22 січня 1919 року ЗУНР возз’єдналася із Українською Народною Республікою в єдиній національній державі, реалізувавши віковічну мрію української нації про незалежність, єдність та соборність. Українські землі, що входили до складу Австро-Угорської монархії, у листопаді 1918 року довели, що волелюбність і прагнення до своєї державності є для нас основоположною цінністю, без якої ми не уявляємо майбутнього української нації.

Тож вітаючи Вас, шановні краяни, з цим значимим національним святом, дозвольте побажати Вам усім тих почуттів гордості за нашу націю, що сповідували учасники Листопадового Чину, які своїм життям довели відданість Україні та національним ідеалам.

Будьмо гідними творцями життя у своїх сім‘ях, громаді, державі. Хай єдність, взаєморозуміння і бажання робити якнайбільше добрих справ стануть для кожного з нас добровільним обов‘язком та запорукою процвітання України.

З повагою,

Голова районної ради                               Михайло Сікора

детально

Субота, 27 жовтня 2018 10:31

Керівництво району привітало автомобілістів з професійним святом

26 жовтня голова районної ради Михайло Сікора та голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич взяли участь в урочистих зборах з нагоди Дня автомобіліста і дорожника, які відбулися у Дрогобицькому навчальному центрі автомобільної справи.

Голова районної ради Михайло Сікора привітав директора центру Івана Малегу та очолюваний ним колектив з професійним святом та вручив подяки низці працівників.

Голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич також привітав колектив навчального центру з професійним святом, подякував за належно облаштовану навчальну базу, за ту велику і необхідну працю, яку вони роблять. Очільник району побажав колективу автошколи успішної праці, безпечних доріг та вручив грамоти директору Іванові Малезі та кращим працівникам.

В урочистостях також взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Руслан Щерба, депутат районної ради Володимир Шутко та інші поважні гості.

Слід відзначити, що сьогодні працівники Дрогобицького навчального центру автомобільної справи провели на Дрогобиччині масштабну святкову акцію — перший автомобільний пробіг.

детально

П'ятниця, 26 жовтня 2018 09:24

У Львівській обласній раді розпочала роботу комісія з визнання бійців-добровольців АТО.

Йдеться про  мешканців Львівської області, які перебували або перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності й державного суверенітету на сході України. 

Комісія розглядатиме документи осіб, заслуховуватиме свідків, представників військових формувань, добровольчих батальйонів та громадських організацій, враховуючи фото- та відеопідтвердження, та прийматиме рішення щодо визнання або відмови у визнанні бійців-добровольців АТО, а також щодо виплати одноразової допомоги в розмірі 3 тисячі гривень. 

Рішення, прийняте за результатами засідання комісії оформляються у формі протоколу, який підписує голова та секретар комісії. 

Отож, для визнання бійцем-добровольцем АТО особа повинна надати такі документи:

- довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входить до складу добровольчого батальйону, із зазначенням терміну перебування в зоні проведення антитерористичної операції;

- письмові свідчення не менше як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в антитерористичній операції особи-заявника;

- інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь в бойових діях на сході України (фото-, відеофіксація) (за наявності);

- висновок/характеристику громадської організації (за наявності;

- заяву;

- копію паспорта;

- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. 

Подані особою документи розглядаються на найближчому засіданні комісії, але не пізніше, ніж у місячний строк після подачі документів. Їх відсутність є підставою для відмови у визнанні бійцем-добровольцем АТО. 

Усі необхідні вищезазначені документи слід подавати до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за адресою:м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10. Тел. для довідок: 261-27-85.

детально

П'ятниця, 26 жовтня 2018 09:19

Обласна рада затвердила зміни до програми проектів місцевого розвитку

Львівська обласна рада підтримала внесення змін до Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 – 2020 роки.

Як розповів начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та ЗЕЗ Іван Собко, зміни насамперед стосуються розширення кола учасників програми, збільшення планки небюджетного внеску, удосконалення таблиці оцінювання, реєстрації та обробки даних. 

«Відтепер участь у конкурсі зможуть брати структурні підрозділи юридичних осіб, а також обласні заклади та установи. Це дуже важливо, адже уже впродовж трьох років ми про це дискутуємо, і нарешті ми прийняли рішення дозволити закладам охорони здоров’я, освіти, культури подаватися на конкурс.

По-друге: удосконалено єдину шкалу оцінювання для всіх видів не бюджетного внеску та зменшено відсотковий «крок» у таблиці оцінювання. Відтепер кошти спонсорські, громади, нефінансовий внесок буде зведено в єдиний небюджений внесок і становитиме на наступний рік мінімум уже не 5%, а 10%. Тим самим, ми відкидаємо ті проекти, які пишуться для кількості, а не якості. Наше завдання – це якість та розвитковість проектів місцевого розвитку», - наголосив Іван Собко.

Окрім того, з метою підтримки дотаційних територій було прийнято рішення змінити шкалу оцінювання при врахуванні індексу податкоспроможності адмінтериторій. Це дозволить територіям з незначними фінансовими можливостями отримати додаткові бали та конкурувати з іншими. 

За його словами, у середині листопада засідатиме Конкурсна рада, яка прийме усі необхідні рішення, щоб запустити конкурс, визначить перелік пріоритетів, оголосить конкурс на експертів, затвердить графік навчань. «Маємо сподівання, що уже з початку грудня ми дамо старт новому конкурсу», - зазначив Іван Собко.

детально

Четвер, 25 жовтня 2018 18:05

Першій в Україні Асоціації сільських і селищних рад – двадцять років!

25 жовтня Асоціація сільських, селищних рад Дрогобицького району відзначила своє 20-річчя.

Вітаючи присутніх голова Асоціації Степан Коваль нагадав історію її створення: "Двадцять років тому на Дрогобиччині сталася подія загальнодержавної ваги: була зареєстрована перша в Львівській області, а можливо і в Україні, Асоціація сільських і селищних рад. Фактично це стало початком формування громадянського суспільства у селах держави.

Ідея щодо створення Асоціації народилася два роки раніше. Це був час величезного піднесення, наступного дня після цієї події наш парламент прийняв Конституцію України. З’явилися нові можливості для розвитку місцевого самоврядування, та поодинці важко було діяти. Тож під час виїзного семінару сільських та селищних рад Дрогобицького району, що проходив на базі Медвежанської сільської ради, сільським головою Медвежі Степаном Ковалем було запропоновано колегам об’єднатися задля ефективнішого здійснення своїх повноважень. Ідею підтримали практично всі сільські та селищні голови району й розпочали процес напрацювання документів – затвердили Положення про Асоціацію та сформували її керівні органи.

Поштовх до прискорення отримання юридичного статусу Асоціації отримали з прийняттям Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в 1997 році, оскільки в цьому документі було прописано, що органи місцевого самоврядування можуть об’єднуватися в асоціації. Через рік, 24 липня, загальні збори засновників Асоціації поновили рішення про створення Асоціації, затвердили Статут і обрали новий керівний склад її органів. А в жовтні 1998 року Асоціація сільських і селищних рад Дрогобицького району була зареєстрована.

Головою Асоціації став Степан Коваль – Медвежанський сільський голова, секретарем – Галина Блищак – Дережицький сільський голова, до ради Асоціації увійшли Мирон Бачинський – Старокропивницький сільський голова, Ярослав Грабовий – Підбузький селищний голова, Світлана Кобільник – Вороблевицький сільський голова, Павло Левішко – Броницький сільський голова та Лев Тустанівський – Унятицький сільський голова".

Користаючи з нагоди, Степан Коваль подякував за плідну роботу головам сільських рад та секретарям Асоціації різних років.

Привітати Асоціацію з 20-річним ювілеєм прийшли голова Дрогобицької райдержадміністрації Андрій Шевкенич, керуючий справами районної ради Михайло Гук, керівник апарату райдержадміністрації Руслан Щерба.

Вітаючи присутніх сільських голів всіх скликань керівництво району відзначило, що за пройдені роки Асоціацією було організовано багато вдалих семінарів з адміністративного провадження, з питань комунальної власності,  напрацьовано чимало проектів документів, якими скористались її члени, надано правову допомогу за підтримки фахових юристів Андрія Вовка та Володимира Шепетька, побажало всім міцного здоров’я, благополуччя, миру та подальшої плідної праці.

детальноПопередня сторінка 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ...176 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі