Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Неділя, 12 серпня 2018 14:29

Про програми підтримки фермерських господарств та с/г кооперативів

Державна програма надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Фінансова підтримка надається одержувачам за такими напрямами:

- часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

- часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;

- часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

- здешевлення кредитів.

Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Фінансова підтримка надається сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, до складу яких входять не менше, ніж 20 членів, серед яких повинні бути не менше, ніж одне фермерське господарство, а інші - фізичні особи, у власності та користуванні кожної з яких перебуває не більше ніж 100 гектарів земель с/г призначення.

Підтримка надається через державний банк або банк, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі, що підписали з Мінагрополітикою Меморандум про загальні засади співробітництва.

НАПРЯМКИ ПІДТРИМКИ:

  • часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції (до 80% вартості);
  • часткова компенсація витрат, пов’язаних з отриманими соціально-спрямованими дорадчими послугами;
  • фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності);
  • здешевлення кредитів (1,5 % облікової ставки Національного банку).

Одержувач може скористатися фінансовою підтримки за кожним із 4 напрямів не більше одного разу впродовж бюджетного року.

Компенсація здійснюється за закуплене насіння, обладнання, кредити придбані або залучені у поточному бюджетному періоді з 01.01.2018р.

Довідки за телефоном — 3-56-80, управління агропромислового розвитку Дрогобицької райдержадміністрації

детально

Субота, 11 серпня 2018 12:24

У Домі Франка відбудеться виставка живопису на склі «Янголи України»

У п’ятницю, 17 серпня, у Домі Франка відбудеться виставка живопису на склі львівської художниці Наталії Курій-Максимів.

Ідея створення серії «Янголи України» виникла у авторки 2014 року, під час Революції Гідності. Першою була картина «Одеський янгол», далі — охоронці Донбасу і Криму. До серії увійшли 25 картин. Кожна робота — це авторське бачення окремого міста і регіону України. Кожен ангел молиться за мир в Україні та кращу долю кожного українця.

Наталія Курій-Максимів - учасник колективних виставок з 2004 року. Персональні виставки відбулися в Івано-Франківську, Львові, Дрогобичі, Житомирі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Одесі, Києві та інших містах. Роботи зберігаються у колекціях України, Європи та Америки.
Усіх охочих зарошують на відкриття виставки «Янголи України» Наталії Курій-Максимів 17 серпня, о 16.00, у Домі Франка, вул. Івана Франка, 150.

Довідково: Наталя Курій-Максимів – майстер художнього розпису на склі. Роботи мисткині – це авторська стилізація мотивів життя та побуту українського народу, фольклорні сцени. Поміж улюблених серій – ілюстрування народних українських пісень, сакральні мотиви.
У результаті творчих пошуків Наталія Курій-Максимів віднайшла власну мистецьку мову в розкритті сакральних та народних мотивів, які опрацьовані крізь призму стилю народної ікони мальованої на склі у ХVIII – XIX ст. Художниця часто надихається творчістю українських майстрів наївного мистецтва таких, як Марія Приймаченко, Ганна Собачко-Шостак, Катерина Білокур.

детально

П'ятниця, 10 серпня 2018 13:04

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області інформує: пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб зазначено в ст. 281 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Так, згідно з п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (п. 281.3 ст. 281 ПКУ).

Пунктом 281.4 ст. 281 ПКУ визначено, що якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

детально

Середа, 08 серпня 2018 13:27

Франкове свято обіцяє бути цікавим і насиченим

Сьогодні заступник голови районної ради Володимир Стецівка взяв участь у засіданні оргкомітету з підготовки до відзначення 162-х роковин народження Івана Франка.

Про програму ІІ Етно-фесту, який проходитиме в Нагуєвичах 26 серпня, розповів директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдан Лазорак. За його інформацією цьогорічне свято буде різноманітне і насичене подіями за участі цікавих гостей. До Нагуєвич прибуде чисельна делегація з Івано-Франківщини, де любив бувати Іван Франко, зокрема, з Криворівні, Верховини та Косова. Вони привезуть самобутні виставки народно-ужиткового мистецтва Гуцульщини та проведуть майстер-класи для усіх бажаючих. Також, Богдан Лазорак повідомив, що гості зможуть ознайомитися з цікавими місцями Нагуєвич, скориставшись фіакрами, які цього дня курсуватимуть селом. Заплановане також проведення стилізованих обжинок на території Франкової садиби. Книжкові та художні виставки, зустрічі з непересічними людьми, мистецькі виступи — це та багато іншого готують організатори для всіх, хто виявить бажання в цей день відвідати рідне село Івана Франка.

25-26 серпня в Нагуєвичах також гостюватиме багато письменників та поетів, учасників літературного фестивалю “Карпатський Пегас”, відбудеться нагородження переможців літературного конкурсу “Премія Ордену Карпатських Лицарів”. Про ці та інші заходи повідомив т.в.о. начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Василь Кузан.

Начальник відділу культури міської ради Олег Яводчак інформував про програму церемонії нагородження лауреатів Міжнародної премії Івана Франка.

Свої пропозиції щодо організації відзначення роковин народження Івана Франка висловили заступник голови районної ради Володимир Стецівка, о.Андрій Безушко, Нагуєвицький сільський голова Оксана Вовків т інші члени оргкомітету.

детально

Вівторок, 07 серпня 2018 12:00

До відома учасників АТО!!!

Громадська організація «Всеукраїнський Рух Сила Права» (Всеукраїнський Рух Сила Права) є незалежною неприбутковою організацією, діяльність якої спрямована на допомогу громадянам України отримати справедливу грошову компенсацію моральної та матеріальної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території нашої країни. Ми надаємо постраждалим безкоштовну юридичну підтримку на всіх етапах судового процесу до фінального рішення та фактичної виплати компенсації. На даний момент ми реалізовуємо першу стадію дій, спрямованих на відшкодування Російською Федерацією заподіяної нею шкоди, яка полягає у зверненні в інтересах постраждалих осіб (осіб, які отримали травми, внаслідок перебування в зоні АТО; родичів осіб, що загинули внаслідок АТО; вимушених переселенців із зони проведення АТО) до органів судової влади із заявами про встановлення факту, що має юридичне значення: причинового зв’язку між переселенням, травмою чи смертю особи та збройною агресією РФ.

Приймальня Всеукраїнського Руху Сила Права в місті Львові, що знаходиться за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 32/9 пропонує Вам співпрацю з метою здійснення захисту постраждалих осіб, що проживають на території Вашого населеного пункту.

Просимо Вас надавати інформацію вищевказаним категоріям постраждалих осіб про можливість звернення до Приймальні Всеукраїнського Руху Сила Права в місті Львові. У разі наявності трьох і більше бажаючих звернутись до Приймальні, є можливість виїзду представників Організації за місцем проживання

Наші контакти: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 32/9

тел.: (032)255-51-65

         (050)363-59-26

          0964967370

електронна адреса: lviv@sila-prava.org

 

Представник ГО «Всеукраїнський Рух Сила Права»            

 у Львівській області

 Сенюшкович Олеся Іванівна

детально

Понеділок, 06 серпня 2018 16:07

Знай своє право на землю

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» створили серію інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Мета ініціативи – розширити коло громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для їх захисту.

Ініціатива є продовженням розпочатої в рамках проекту ««Я МАЮ ПРАВО!» у 2017 році кампанії щодо захисту земельних прав, в тому числі регулювання орендних відносин та протидії аграрному рейдерству. 

У відеороликах розглядатимуться ті питання, які найчастіше турбують населення, актуальні проблеми, з якими стикається кожна людина. Кваліфіковані фахівці, юристи та експерти нададуть вичерпні відповіді по кожній з тем земельних правовідносин, роз’яснять, яким чином можна уникнути проблем, як заповнити документи, які закони необхідно знати для вирішення земельних питань та куди звернутись у випадку порушення прав.

Перший презентований відеоролик стосується порядку отримання земельних ділянок учасниками АТО. У відеоролику висвітлені такі питання:

– норми законодавства, які регулюють порядок першочергового отримання ділянок учасниками АТО для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва;

– умови надання у власність земельних ділянок учасникам АТО;

– встановлені розміри земельних ділянок, які можуть безоплатно передаватися громадянам України (у тому числі учасникам АТО) із земель державної або комунальної власності.

Також фахівці детально роз’яснять кожен з кроків, які необхідно здійснити учасникам АТО для отримання земельної ділянки – від подання документів до державної реєстрації прав на нерухоме майно. Зокрема, наведено вичерпний перелік документів, які учасникам АТО, зацікавленим в одержанні земельних ділянок у власність, потрібно подати до уповноважених органів, пояснено, як відбувається подача заявки на землю, хто виносить рішення про виділення землі тощо.

Відео

детально

Субота, 04 серпня 2018 10:14

Для молоді Львівщини стартує набір на курс свідомих «Включайся!»

28 серпня у Львові стартує проект для молоді «Курс свідомих «Включайся!». Тренінговий курс відбувається за ініціативи департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, патрульної поліції Львівської області та ГО «Курси першої домедичної допомоги САВ» і є продовженням спільної роботи в сфері забезпечення особистої безпеки громадян та підвищення рівня свідомості молоді.
Учасники: молодь 16-30 років, яка проживає у Львівській області (перевага надається учасникам з районів Львівщини).

Програма тренінгу включатиме дводенне навчання:

1 день: психологічні аспекти стресостійкості. Тренер – Анна Лозова (практичний психолог) та ефективна самооборона (інспектори управління патрульної поліції)
2 день: домедична допомога (Василь Кашуба, громадська організація «Курси першої домедичної допомоги «САВ»)

Організатори покривають витрати на проживання, харчування та роздатковий матеріал. 
Зареєструватись на курс можна до 16:00 год. 23.08.2018

Організатори: департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації, Управління патрульної поліції Львівської області, Курси першої домедичної допомоги САВ та Львівський обласний молодіжний центр
Контактна особа: 0685121268, Софія.

детально

П'ятниця, 03 серпня 2018 11:04

Для платників єдиного внеску з 1 серпня – нововведення

Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області інформує платників єдиного внеску про те, що з 1 серпня 2018 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 15.05.2018 року №511 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Зазначеним документом внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року N435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за N460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11 квітня 2016 року N441), та викладено його у новій редакції.

Зокрема, фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, у разі прийняття рішення про ліквідацію, припинення діяльності, відповідно до п.11 розділу IIIПорядку формують та подають до органу доходів і зборів звіт із зазначенням типу форми "ліквідаційна" протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Нагадаємо, Порядок визначає процедуру, форму, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт) до Державної фіскальної служби України.

детально

Середа, 01 серпня 2018 15:55

Оголошено набір проектних заявок на 2-й конкурс проектів в рамках Програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

Сьогодні, 1 серпня, розпочався набір заявок на Другий конкурс проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Дана Програма, що фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сусідства, оголошує конкурс проектів за тематичною ціллю Спадщина:

Пріоритет 1.1 - Популяризація місцевої культури та історії

Пріоритет 1.2 - Популяризація та збереження природної спадщини

Конкурс відкрито для мікропроектів (проектів з малими бюджетами), які спрямовані передусім на неінвестиційну діяльність у сфері культурної та історичної спадщини прикордонного регіону, зміцнення культурних зв'язків і транскордонної співпраці у галузі культури, історії та охорони природи. Гранти надаватимуться на проведення культурних, мистецьких, освітніх заходів, заходів обміну досвідом, збереження історичної та природньої спадщини прикордонних територій, сприяння збереженню культурного різноманіття, підтримку національних меншин та розвиток місцевих  громад, а також різноманітні заходи, пов’язані із вказаною тематикою, які сприяють розвитку транскордонної співпраці.

Розмір грантів

З бюджету Програми на 2-й конкурс проектів виділено загалом 5,2 млн. євро. Сума гранту на проект може становити від 20 000 до 60 000 євро.

Кінцевий термін подання проектних заявок на конкурс – 31 жовтня 2018р. (до 15 год. за Варшавським часом у випадку особистого подання проектних заявок у офісі Спільного Технічного Секретаріату Програми у Варшаві).

Очікувана дата вибору проектів – середина 2019 року...

детально

Вівторок, 31 липня 2018 16:49

У Львові відбулась нарада з головами райдержадміністрацій.

Сьогодні, 31 липня, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус та голова Львівської ОДА Олег Синютка провели нараду з головами райдержадміністрацій та очільниками місцевих рад Львівської області. Зокрема, учасники наради детально проаналізували стан реалізації інфраструктурних проектів в розрізі територій Львівської області у І півріччі 2018 року.

Звертаючись до присутніх, Андрій Білоус зауважив, що кошти, передбачені громадам на реалізацію інфраструктурних проектів у рамках Державного фонду регіонального розвитку, у вересні можуть бути перерозподілені іншим громадам, якщо перші до цього часу не розпочнуть заплановані роботи. «Передамо фінансовий ресурс тим, хто спроможний реалізувати цього року інфраструктурні проекти», - наголосив посадовець.

Крім того, Андрій Білоус закликав розпорядників бюджетних коштів без порушень проводити електронні торги та ретельно ставитися до визначення переможців – підрядних організацій. «Наприклад, наштовхує на певні роздуми ситуація, коли в цілому районі замінює вікна одна фірма… Наголошу, що ми дуже прискіпливо моніторимо реалізацію проектів місцевого розвитку: проведення тендерів, якість виконання робіт тощо. І з цього ми робимо певні висновки. Тому давайте поводитися чесно і відповідально, бо йдеться про спільні громадські кошти», - підсумував перший заступник голови облради.

Як нагадав директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів, на інфраструктурні проекти цього року передбачено 1 472,9 млн грн. Загалом ці кошти заплановано скерувати на 2 081 проект. Лідерами в кількості проектів, що реалізуються у 2018 році за бюджетні кошти, є Пустомитівський, Кам’янка-Бузький та Золочівський райони області. Із міст обласного значення – м. Львів, м. Дрогобич, м. Червоноград.

Варто додати, що під час наради розглянули та проаналізували питання проведення аудиту використання земель с/г призначення; реалізації державної програми підтримки тваринництва в частині надання господарствам населення бюджетної дотації за вирощування молодняка ВРХ.

Також, присутні обговорили реалізацію пілотного проекту «Рука допомоги» із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб та ознайомилися з ходом виконання місцевих бюджетів області за І півріччя 2018 р.

За результатами проведеної наради відповідальні структурні підрозділи отримали відповідні доручення із зазначенням конкретних термінів на їх виконання.

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...169 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі