Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 23 червня 2018 16:00

Що потрібно знати про нормативну грошова оцінка земельних ділянок

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок: з якого періоду застосовується нове рішення місцевої ради?

Дрогобицька ОДПІ інформує, що відповідно до ст. 270 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Базою оподаткування земельним податком, є зокрема, нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ ПКУ (пп. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 ПКУ).

Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (п. 271.2  ст. 271 ПКУ).

Тобто, якщо рішення органів місцевого самоврядування щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, прийнято та офіційно оприлюднено відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня поточного року, то норми такого рішення застосовуються з 01 січня наступного бюджетного року (з початку планового періоду).

У разі оприлюднення рішення органів місцевого самоврядування щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, після 15 липня поточного року, то норми такого рішення застосовуються з 01 січня бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

детально

Четвер, 21 червня 2018 16:08

ІІІ Форум місцевого розвитку розпочав свою роботу

Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора взяв участь у триденному ІІІ Форумі місцевого розвитку, який стартував сьогодні, 21 червня, у місті Трускавці, організаторами якого є Львівська обласна рада, Асоціація ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – Україна», Асоціація Місцевих Рад «Ради Львівщини».

На Форум завітали понад 4 сотні гостей з усієї України та з-за кордону: очільники обласної влади та місцевого самоврядування, парламентарі, урядовці, представники профільних комітетів Верховної Ради України, дипломатичного корпусу, неурядових організацій, міжнародних фондів і програм.

Крім того, очікується візит Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, який візьме участь у роботі Форуму.

За словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, Форум покликаний стати унікальною міжнародною платформою обміну досвідом з питань посилення співпраці між корпусом народних депутатів, представниками місцевого самоврядування, неурядових організацій та закордонних партнерів.

Цьогоріч обрано для обговорення три стратегічні напрями:

– Інструменти забезпечення сталого розвитку Карпатського Єврорегіону.

– Можливості для підтримки регіонального та місцевого розвитку.

– Схід і Захід разом: регіональний вимір загальноукраїнської солідарності.

Крім того, Олександр Ганущин відзначив: «Нагадую усім, що ми у Трускавці, місті здоров’я. Тому в програмі – традиційні заходи, які засвідчують, що ми пропагуємо здоровий спосіб життя!

Сподіваюся, що вищеперелічені заходи будуть цікаві усім учасникам: і з України, і країн сусідів, бізнесу та донорам, котрі підтримали наш ІІІ Форум місцевого розвитку.

Ще раз вітаю усіх учасників! Бажаю конструктивних дискусій, яскравих вражень і плідної роботи!».

Зауважимо, що програма Форуму передбачає 21 дискусійну панель, в якій візьме участь 130 спікерів. Зокрема, у перший день Форуму відбудеться 8 панельних дискусій. Також запланований 31 супровідний захід.

Стежити за подіями Форуму можна на сайті: http://ld-forum.com.ua/

Нагадаємо, що минулого року на Форумі місцевого розвитку на найвищому рівні обговорювали теми стратегічного розвитку Карпат, децентралізації та роботу органів місцевого самоврядування.

детально

Четвер, 21 червня 2018 13:01

Відбулася нарада директорів шкіл району

Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад взяли участь у нараді з директорами навчальних закладів району, яка відбулася сьогодні в сесій залі районної ради.

Участь у нараді також взяла директор департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій.

Звертаючись до учасників наради, вона зазначила, що завжди відстоює інтереси педагогів і шкіл, але пріоритетом освітнього процесу все ж є учень. З огляду на це і має будуватися робота навчального закладу. Любомира Мандзій дала завдання, щоб до 1 вересня цього року всі школи району мали свої інтернет-сторінки, де повинна публікуватися актуальна інформація про школу, а також фінансова звітність. Директор департаменту освіти зупинилася також на порядку проведення конкурсу на посаду директора школи, на придбанні обладнання для перших класів Нової української школи (на ці видатки район отримав з державного бюджету 3,1 млн. грн, решту, біля 10% дофінансовується з місцевого бюджету). Обласний керівник освіти зауважила, що у районі обладнання буде придбане для 47 класів у 43 школах. Виділених грошей достатньо без залучення батьківських коштів.

Л.Мандзій також наголосила, що освітній процес повинен відбуватися у повноцінному класі, відповідно до чинного законодавства та реалій сьогодення мова взагалі не йде про класи-комплекти. Вона попросила керівників шкіл подати свої пропозиції щодо форм літнього відпочинку дітей, запросила їх більш активно зголошуватися для участі у новому проекті Академія директорів (з району лише 2 директори пройшли навчання за цим проектом), та пообіцяла, що виступає категорично проти старого методу проведення нарад, надалі подібні заходи відбуватимуться у зовсім іншому вигляді та форматі активного спілкування.

Любомира Мандзій також відповіла на запитання учасників наради.

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад подякував Любомирі Мандзій за фаховий аналіз галузі освіти району, звернувся до директорів з вимогою не залишити школу напризволяще під час літніх канікул та підтримувати належний порядок на шкільних територіях.

Голова районної ради Михайло Сікора зазначив, що цьогоріч в районі не має вестися мова про батьківські кошти на ремонт шкільних приміщень, оскільки в районному бюджеті на ці видатки передбачено понад 800 тис. грн.

Депутат обласної ради Ольга Грицик відзначила, що завдяки районній владі педагоги Дрогобицького району отримали в цьому році у повному обсязі всі виплати, які їм належать.

На нараді з директорами також обговорювалися попередні підсумки ДПА та ЗНО, національно-патріотичного виховання, питання літнього відпочинку та оздоровлення дітей.

За належно організовану роботу з військово-патріотичного виховання начальник відділу освіти Іван Стецко вручив грамоту директору Довжанського НВК І-ІІІ ст. Дарії Барщик.

детально

Середа, 20 червня 2018 16:44

В Східниці відкрили новий аквапарк

Сьогодні, 20 червня, у смт. Східниця відкрили сучасний аквапарк на базі готельного комплексу “Три Сини і Донька”. У будівництво аквапарку, яке розпочали торік, інвестували 26 млн гривень.

Участь у відкритті взяли голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.

«У нас тут одні з найвищих гірок в Україні – 24 метрів. Як правило, аквапарки будують в обласних центрах. Тут, у Східниці, аквапарк збудований не для заробляння грошей, а для приваблення туристів та створення візитівки наших рідних Карпат», - наголосив власник відпочинкового комплексу Валентин Нечипоренко.

Відтак, аквапарк включає:

Дитячі басейни:

1.    Басейн №1: розмір 18х25 м., глибина 50 см.

2.    Басейн №2: розмір 5х8 м., глибина 40 см. В басейні є дитячі атракціони.

Басейни для дорослих:

1.    Басейн №1 відпочинкового типу: розмір 20х12 м., глибина 140 см.

2.  Басейн №2 спортивного типу (3 доріжки): розмір 25х8 м., глибина 180 см. Підходить для проведення спортивних змагань.

Також для відвідувачів створили водні гірки - мультіслайд (трійна швидкісна гірка), анаконда (екстремальна гірка з швидкісними поворотами), циклон (спуск для однієї людини, що закінчується водяним барабаном, в якому людина обертається по принципу центрифуги), рафтінг (відкрита гірка у вигляді жолоба, спуск по ній імітує сплав по гірській річці), бумеранг (гірка комбінованого типу для екстремального спуску на надувних кругах).

Зазначимо, готель «Три сини та донька 5*» у місяць приймає майже 1400 відпочивальників.

детально

Понеділок, 18 червня 2018 09:43

У четвер розпочне свою роботу ІІІ Форум місцевого розвитку  

21 червня, у Трускавці розпочинає роботу ІІІ Форум місцевого розвитку, в якому візьме участь голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора.

Захід триватиме упродовж трьох днів і стане унікальним міжнародним майданчиком обміну досвідом з питань посилення співпраці між корпусом народних депутатів, представниками місцевого самоврядування, неурядових організацій та закордонних партнерів.

Цього року учасники Форуму місцевого розвитку обговорюватимуть три стратегічні напрями:
– інструменти забезпечення сталого розвитку Карпатського Єврорегіону;
– можливості для підтримки регіонального та місцевого розвитку;
– Схід і Захід разом: регіональний вимір загальноукраїнської солідарності.
Організатори очікують понад 400 учасників з 9 країн. Серед них – керівники центральних органів влади, очільники 10 областей України, представники 7 закордонних регіонів-партнерів.

Планується, що Форум відвідають: Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, державний секретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

Програма Форуму передбачає 21 дискусійну панель, в якій візьме участь 130 спікерів. Також запланований 31 супровідний захід.

Із детальнішою інформацією можна ознайомитися на сайті Форуму: http://ld-forum.com.ua

детально

П'ятниця, 15 червня 2018 16:30

Медичних працівників Дрогобицького району привітали з професійним святом

Серед великої кількості професій, які покликані служити людям, мабуть, однією з найважливіших була, є і залишається професія медика. Вже стало традицією в третю неділю червня відзначати День медичного працівника. Свято, завдяки якому ми маємо можливість висловити велику вдячність та повагу лікарям, медсестрам, всім медичним працівникам.

Сьогодні, 15 червня, в Дрогобицькому районному народному домі керівництво району вітало з професійним святом працівників охорони здоров'я.

Звертаючись до присутніх голова районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад відзначили, що здоров’я мешканців району залежить від професійності, порядності і душевної доброти учнів Гіппократа. Вони висловили всім працівникам медичної галузі безмежну вдячність за самовіддану, сумлінну працю та небайдужість до чужих проблем.

За багаторічну, сумлінну трудову діяльність, високий професіоналізм, відповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника кращих медиків району відзначено Почесними грамотами та Подяками Львівської облдержадміністрації та обласної ради, Дрогобицької райдержадміністрації та районної ради,  профспілкового комітету працівників медичної галузі та Дрогобицького районного територіального медичного об’єднання.

Після цього відбувся святковий концерт, на якому виконавці піснями вітали людей у білих халатах, бажаючи їм здоров`я, мирного неба, добробуту та злагоди в домівках.

детально

П'ятниця, 15 червня 2018 12:34

У Зашкові вшанували пам’ять Євгена Коновальця

Вчора, 14 червня, у Зашкові відбулися заходи з відзначення 127-ї річниці від дня народження голови Проводу Українських Націоналістів Євгена Коновальця.

Участь у заходах узяли керівництво Львівської області, громадські активісти, депутати, військові, молодь.

Спочатку відбулася Служба Божа у Церкві Архистратига Михаїла у Зашкові. Опісля - панахида на могилах батьків Євгена Коновальця.

Також учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам'ятника Євгену Коновальцю та вшанували його пам'ять. 

«Сьогодні ми святкуємо 127-му річницю з дня народження нашого провідника Євгена Коновальця. Ми щаслива нація, бо ми маємо величних Героїв. Пам'ять про них має жити вічно. Євген Коновалець – це людина, яка створювала українську армію під час першої світової війни, була лідером українських націоналістів, його боялись наші вороги і знищили у 1938 році. Дякую усій громаді, яка шанує місце пам’яті про цю постать», - зазначив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк під час громадського віче. 

Опісля народні колективи виконали патріотичні пісні.

Довідково:

Євген Михайлович Коновалець — полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів, перший голова ОУН, один із ідеологів українського націоналізму.

детально

Вівторок, 12 червня 2018 17:29

Сесія районної ради завершила свою роботу

12 червня відбулося засідання ХХIVчергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

В сесії взяли участь депутати Львівської обласної ради Ярослав Качмарик та Михайло Задорожний. Депутати районної ради плідно попрацювали розглянувши всі 28 питань порядку денного, а також ряд додаткових питань, які були внесені в порядок денний сесії вже під час самого засідання.

Серед важливих питань можна виділити питання про стан  автопасажирських перевезень на території Дрогобицького району, виконання екологічної  Програми Дрогобицького району за 2016-2017 роки та затвердження відповідної Програми на 2018-2019 роки, виконання Програми охорони,  захисту та відтворення лісів на території Дрогобицького району на 2016-2020 роки, реорганізацію закладів охорони здоров’я Дрогобицького району в комунальні некомерційні підприємства, прийняття звернення до Президента України П.Порошенка, Верховної Ради  України,  Кабінету  Міністрів  України  щодо захисту інституції сім’ї в Україні,заяву Дрогобицької районної ради про підтримку звернення Президента України П.Порошенка та Верховної Ради Українидо Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про  визнання Православної Церкви в Україні Автокефальною, цілий ряд земельних питань, призначених для продажу права оренди на земельних торгах.

Особливий резонанс викликало питання монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті. У зв’язку із відсутністю коштів в районному бюджеті, які можна було б скерувати на фінансування Програми надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах Дрогобицького району на 2018 рік, на сесії були внесені зміни до проекту рішення, зокрема окремим пунктом  рекомендовано сільським, селищним радам прийняти відповідні рішення щодо часткового залучення коштів сільських, селищних бюджетів. Також, було прийнято звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенції з Державного бюджету України.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХІVчергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Понеділок, 11 червня 2018 12:51

Молодіжний фестиваль «Зашків» стартує уже в п`ятницю

Протягом 15 – 17 червня з нагоди 127-ї річниці від дня народження полковника Євгена Коновальця, відбудеться молодіжний фестиваль «Зашків».

Молоді українські гурти, футбол босоніж, виступи кінологів, показ війькової техніки, спортивні забави, інтелектуальний блок, велопробіг, показові виступи та майстер-клас від клубу "Бойового гопака", кінопокази, лекції, гутірки, дискусії, майстер-класи - це все у програмі фестивалю.

Молодіжний фестиваль “Зашків” пропагує здоровий спосіб життя, а тому продаж, вживання, розповсюдження алкогольних та наркотичних засобів суворо заборонені.
Захід традиційно організовують молодіжні громадські організації Львівщини за підтримки Міністерства молоді та спорту України на історичному місці – Батьківщині Євгена Коновальця у селі Зашків, Львівської області.

Вхід для усіх вільний!

детально

Неділя, 10 червня 2018 14:46

З 20 червня буде припинено подачу газу

Опарське виробниче  управління підземного зберігання газу (ВУ ПГЗ) повідомляє про те, що 20 червня 2018 року з 9.00 години буде припинено подачу газу з ГРС – Дрогобич, споживачам міста Дрогобича, Стебника і сіл Дрогобицького району у зв’язку з проведенням щорічних планових ремонтно-профілактичних робіт на газових комунікаціях і обладнанні ГРС – Дрогобич.

Орієнтовний термін проведення робіт – 48 годин.

Про зміну терміну проведення робіт буде повідомлено додатково.

Подача газу споживачам з ГРС – Дрогобич буде відновлена після письмового підтвердження Дрогобицького УЕГГ про готовність газових мереж до прийому газу.

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...165 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі