Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 27 січня 2020 11:12

Дрогобиччина завершила цикл Різдвяних свят

фестивалем фольклору

Заключний фестиваль Різдвяного фольклору «Колядує Франкове Підгір’я», який відбувся 26 січня в районному народному домі, мав неабиякий успіх.

На висоті були всі виконавці, які отримали право виступити на районній сцені за результатами кущових конкурсів.

Це – творчі колективи¸ дуети, окремі виконавці з Підбужа, Лішні, Гаїв Бійнич, Добрівлян, Залокоті, Вороблевич, Рихтич, Довгого Гірського, Волощі, Нижніх Гаїв, Ясениці Сільної, Уличного, Старого Села, Урожа, Тинова.

Вщерть заповнена зала щирими оплесками вітала кожен виступ.

Звучали давні і сучасні колядки та щедрівки, сучасні різдвяні пісні, в тому числі, присвячені українським героям-захисникам.

Благословив святочне дійство священик-капелан о. Михайло Коліщак.

До проведення цьогорічного фестивалю долучилася Кредитна спілка «Бойківщина» (голова правління Любов Качкинович).

Приємною несподіванкою були торти від «Бойківщини» для кожного колективу, а на завершення у фойє народного дому - частування пампухами та гарячим чаєм для всіх, хто прийшов на прощання з колядою до районного народного дому.

детально

Четвер, 23 січня 2020 15:30

Створено оргкомітет з підготовки до відзначення 130-х роковин народження

Андрія Мельника

З метою належної підготовки та відзначення 130-х роковин народження полковника армії УНР, голови проводу ОУН Андрія Мельника при райдержадміністрації створений районний організаційний комітет.

Сьогодні, 23.01.2020 року заступник голови районної ради В.Стецівка та заступник керуючого справами районної ради М.Андріїв взяли участь у його першому організаційному засіданні.

Учасники подали свої пропозиції щодо проведення святкових заходів. Це — проведення протягом року фестивалів та конкурсів, конференції, видавництво поліграфічної продукції (комплект листівок з фото А.Мельника різних років, пам’ятну карту з позначенням місць його життя та діяльності тощо) та інших заходів.

Йдеться також про створення за сприяння меценатів музею в с.Воля Якубова, про випуск ювілейної монети та погашення ювілейної марки.

На засіданні обговорювалися також питання благоустрою села, облаштування вуличного освітлення, перспективи ремонту дороги.

На основі узагальнених пропозицій буде затверджено план заходів, які проходитимуть протягом року для належного вшанування пам’яті нашого славетного краянина - борця за волю України.

детально

Четвер, 23 січня 2020 13:34

Засідання робочої групи по Рихтицькій ОТГ

23.01.2020 року було проведено засідання робочої групи в частині доопрацювання Перспективного плану об’єднаних територіальних громад Дрогобиччини, в якому взяли участь керуючий справами районної ради М.Гук, заступник керуючого справами районної ради М.Андріїв, сільські голови та депутати Дрогобицької районної ради.

Сільські голови порушили питання щодо завершального етапу створення Рихтицької об’єднаної територіальної громади. Всі присутні голови та депутати мали можливість висловитися та подати свої пропозиції по даному питанню.  

Після обговорення було прийнято рішення про проведення в неділю в населених пунктах району сходів села для остаточного визначення їхнього входження в ОТГ, в яких члени робочої групи візьмуть участь.

А вже на наступному засіданні, 28 січня 2020 року, буде вирішено питання остаточного формування Рихтицької ОТГ, для подачі відповідних документів на розгляд в Львівську облдержадміністрацію.

детально

Вівторок, 21 січня 2020 09:24

«Свято коляди» у Рихтицькій СЗШ І-ІІІ ст.

Різдво… Одне з найсвітліших християнських свят, яке приходить у світлі мерехтіння зірок, у сяйві свічок та в супроводі щирої коляди.

До Рихтицької СЗШ І-ІІІ ст. на «Свято коляди» завітали голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Руслан Щерба, депутат Львівської обласної ради Ольга Грицик, начальник відділу освіти райдержадміністрації Іван Стецко, головний бухгалтер відділу освіти Оксана Вовканич, сільські голови,  директори шкіл.

До всіх присутніх з привітаннями звернувся отець Роман Федько, який поблагословив учнів, вчителів, гостей свята та наголосив, що Різдво – це особливий час, коли кожного переповнює почуття добра, прощення та поваги один до одного. Це свято єднання та любові.

Привітали присутніх з Різдвяними святами і голова районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба. Очільники району побажали всім плідної праці на освітянській ниві та успішної реалізації проектів по благоустрою школи.    

Після чого всі насолодилися вітаннями та побажаннями від гостей із Верхньодорожівської школи.

Святкового настрою додали колядки та різдвяні пісні  у виконанні шкільного хору Рихтицької СЗШ І-ІІІ ст.

Святкування закінчилося спільною колядою «Нова радість стала». Отець Роман освятив Йорданською водичкою навчальні класи та кабінети.

Христос Хрещається! В ріці Йордані!

детально

П'ятниця, 17 січня 2020 10:17

В неділю відбудеться Свято Коляди!

В неділю, 26 січня у районному народному домі відбудеться заключний концерт районного фестивалю Різдвяного фольклору “Колядує Франкове Підгір’я”. У концерті візьмуть участь кращі колективи художньої самодіяльності, церковні хори, вертепи та окремі виконавці, які стали переможцями кущових оглядів-конкурсів у населених пунктах району.

Зазвичай Різдвяні концерти, які проходять щороку наприкінці січня в районному народному домі є надзвичайно цікавими і захоплюючими. Тут звучать автентичні колядки та пісні Дрогобиччини, демонструються самобутні вертепні дійства.

Приходьте! Не пожалкуєте!

Свято коляди розпочнеться о 15.00 год за адресою: м.Дрогобич, вул. 22 січня, 28, концертна зала районного народного дому.

детально

Четвер, 16 січня 2020 10:24

Стартувала реєстрація на сертифікацію вчителів

Для вчителів початкових класів розпочалася реєстрація для проходження сертифікації у 2020 році. Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти здійснюватиме реєстрацію у період із 15 по 31 січня.

Міністерством освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів початкових класів, які цьогоріч зможуть пройти пілотну сертифікацію, – до 2 тисяч осіб, зокрема у Львівській області – 140 осіб.

Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі, які мають педагогічний стаж не менше 2-х років та на момент реєстрації працюють за місцем роботи та на посаді, які вказують під час реєстрації.

Щоб зареєструватися, необхідно створити та оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його рекомендованим поштовим відправленням або доставити особисто до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 116, корп. 2.

Звертаємо увагу, що участь у сертифікації педагогічні працівники беруть виключно на добровільних засадах.

детально

Середа, 15 січня 2020 09:14

 

Вибір року: в Україні стартував прийом робіт

на Міжнародну премію ім. Івана Франка

З 15 січня Фонд Франка розпочав приймати наукові роботи на здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка у 2020 році. Про це повідомив директор фундації Ігор Курус.

Обов’язковою умовою участі є заповнення електронної форми (https://forms.gle/CeqvHQXcN7uopubk9). А три екземпляри наукової роботи у друкованому вигляді з автографом автора слід надіслати поштою на адресу Комітету Премії (01030, м. Київ, вул. Володимирська, 48А, оф. 15).

Рекомендувати наукову працю на здобуття Премії може або академічна установа, заклад вищої освіти України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, або лауреати Премії попередніх років.

«Наукові роботи-претенденти мають мати міжнародне значення,  належати до соціально-гуманітарних дисциплін і ґрунтуватися на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України. Монографії мають бути опубліковані у 2017-2019 роках та мати ISBN», – наголосив директор Фонду І. Франка.

Комітет премії прийматиме наукові праці з 15 січня до 1 березня 2020 року. З умовами участі у конкурсі на здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка можна ознайомитися на сайті Фонду.

Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреати Премії отримують грошову винагороду (у 2016 і 2017 роках преміальний фонд становив 500 тисяч гривень, у 2018 і 2019 роках – 400 тисяч гривень) та золотий знак.

Урочиста церемонія нагородження лауреатів відбувається щороку 27 серпня – у День народження Івана Франка на його батьківщині.

Нагадаємо, у 2016 році Премію здобув Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви. У 2017 році лауреатами стали професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер та  академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій. У 2018 році перемогу здобула професорка Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник та доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі. У 2019 році нагороду дістала докторка філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні (Італія).

детально

Вівторок, 14 січня 2020 15:33

До уваги платників акцизного податку

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області інформує щодо подання до 20 січня 2020 року включно платниками акцизного податку заявки на поповнення обсягу залишку пального з умовою оподаткування «5» без сплати акцизного податку та заяв до контролюючих органів про проведення документальної перевірки достовірності даних, зазначених у такій заявці...

детально

Понеділок, 13 січня 2020 17:30

Вода, газ і світло: стартує обласний конкурс проєктів

Від 15 січня 2020 року Львівська обласна державна  адміністрація оголошує конкурсний відбір проектів у межах реалізації обласних Програм

·         газифікації населених пунктів Львівської області на 2018 – 2020 роки,  

·         “Питна вода”на 2012 - 2020 роки у Львівській області,  

·         зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017-2020 роки.

Програми передбачають:

·         будівництво та реконструкцію водопровідних мереж;

·         будівництво та реконструкцію мереж зовнішного освітлення;

·         будівництво підвідних газопровідних мереж.

Щоб взяти участь у конкурсі, органи місцевого самоврядування до 15 лютого 2020 року мають подати в департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації відповідний пакет документів:

1. проектно-кошторисну документація в цінах поточного року, затверджену в установленому порядку;

2. копію позитивного експертного звіту державної будівельної експертизи проведеної в поточному році;

3. документ, який підтверджує співфінансування з місцевих бюджетів або інших джерел фінансування.

Усі програми передбачають співфінансування з боку місцевих громад у розмірі від 10 до 50 відсотків. 

“Всі програми за минулий рік ми виконали максимально. Кожна з них дає можливість змінити на краще життя людей. Наприклад, невелике село Коросно, поблизу Перемишлян: там встановили більше 20 сонячних панелей. Такий проєкт розробила місцева влада, подала на конкурс, і він переміг. І тепер в селі не просто освітлення, а сучасні технології. Водопостачання, газифікація,освітлення - це все пов’язано, це змінює наші села і міста, дає надію людям, приваблює інвесторів. Тому не втрачаймо шансу”, - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Загалом 2019-го в межах обласних програм департаменту ЖКГ:

·               у 13-и населених пунктах Львівської області збудували та реконструювали 19,090 км водопроводів та водопровідних мереж;

·               у 24 населених пунктах Львівської області збудували або відновили 87,478 км ліній вуличного освітлення,

·               виготовили 12 проектів на електрифікацію кварталів забудови для учасників АТО, родин загиблих та внутрішньо-переміщених осіб;

·               у 3 селах проклали 13,500 км газопроводів та мереж газопостачання.

детально

Субота, 11 січня 2020 09:06

Розміри державних соціальних допомог у 2020 році

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», на 2020 рік визначено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2020 року – 2027 гривень, з 1 липня - 2118 гривень, з 1 грудня - 2189 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2020 року – 1779 гривень, з 1 липня – 1859 гривень, з 1 грудня – 1921 гривня;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року – 2218 гривень, з 1 липня - 2318 гривень, з 1 грудня - 2395 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2020 року -  2102 гривні, з 1 липня – 2197 гривень, з 1 грудня – 2270 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2020 року -  1638 гривень, з 1 липня – 1712 гривень, з 1 грудня - 1769 гривень.

Враховуючи зазначене, у 2020 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...203 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі