Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Неділя, 13 травня 2018 09:00

Дорогі жінки, любі наші матері!

Від щирого серця вітаю Вас з  Днем Матері!

Мати — найдорожча і найцінніша людина для кожного з нас. У цілому світі мірою гідності людини вважається його подяка матері за життя, за всі її старання, виховання і самопожертвування.

Материнська любов зігріває нас на всьому життєвому шляху, і лише з втратою такої близької людини, ми розуміємо, як нам бракує її мудрості та теплоти.

Від щирого серця вітаю всіх Мам з їхнім святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

У цей святковий день, милі, дорогі Матері, прийміть слова вдячності, любові і пошани!

Бажаю Вам щастя, здоров’я, родинного тепла, любові та справжнього людського щастя. Хай ваші діти — найкращі і найгарніші у світі — приносять вам лише радість та втіху!

З повагою

Голова Дрогобицької районної ради                                Михайло Сікора 

детально

П'ятниця, 11 травня 2018 16:04

В районі творчі колективи привітали матерів зі святом

Сьогодні у Дрогобицькому районному народному домі відбулося Свято Матері.

Щирі слова вітань на адресу матерів, бабусь, дружин виголосили священик-капелан о.Михайло Коліщак, голова районної ради Михайло Сікора, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник.

Вони висловили особливу вдячність тим матерям, чиї сини стали на захист цілісності і незалежності України.

Представники районної влади вручили квіти матері померлого українського воїна, учасника АТО Михайла Фарими.

Концертна програма була особливо цікавою і барвистою. Виступали молоді таланти сіл Дрогобиччини. Глядачі вітали кожен виступ тривалими оплесками.

Свою майстерність пісні, танцю, жартівливого слова матерям дарували дитячі творчі колективи та окремі виконавці з Лішні, Модрич, Довгого Гірського, Меденич, Підбужа, Болехівців, Попелів, Гаїв Нижніх, Дорожева, Уличного, Добрівлян.

Завершився концерт яскравим виступом колективу, який народився з ініціативи головного спеціаліста з питань молоді райдержадміністрації Віталія Ковалишина спільно з дрогобицьким автором Романом Стахнівим і за короткий час завдяки засобам Інтернету став відомий у світі. Гурт, який об'єднав таланти з різних куточків Дрогобиччини, обрав собі назву “Майбутнє”. Композиція під такою ж назвою завершила сьогодні районне свято матері.

детально

Четвер, 10 травня 2018 15:11

Відбувся навчальний візит голів сільських рад із Дрогобицького району

у Великолюбінську ОТГ.

Подивитись і зважити всі плюси і мінуси об'єднання сільських громад в ОТГ вирушили до Великолюбінської об'єднаної територіальної громади голови і фахівці сільрад з Дрогобицького району. Тут відбувся навчальний тур з відвіданням інфраструктурних об'єктів та обміном досвідом.

Захід пройшов за ініціативи Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

«Ми організували навчальний візит представників органів місцевого самоврядування із Меденич Дрогобицького району у Великолюбінську громаду. Вибрали її тому, що вони схожі між собою фінансово і організаційно. Це громади, які можна співставити за кількістю населення і можливостями. Приїхали сюди з метою вивчення успішного досвіду функціонування ОТГ. Тут, звісно, є свої особливості. По-перше, громада утворилася в квітні 2017 року, але не вступила в бюджетний рік, тому як ОТГ функціонують лише із січня 2018-го. Проте вже за цей короткий термін зуміли зробити чимало корисного. Тому сподіваємось, що дрогобичани переймуть цікавий досвід. Зрозуміють, що є плюсом і мінусом при об'єднанні, спробують уникнути помилок, з якими зустрілися і які долали великолюбінці», - зазначила радник з питань комунікації Львівського ЦРМС Дарія Зубрицька.

Голова Великолюбінської ОТГ Йосип Фабрига був відвертим: «Якщо хочете щось змінити у житті села, то ОТГ для вас. Якщо хочете влади чи задоволення амбіцій - ОТГ не для вас. І все ж іншого шляху для благотворних перетворень на селі немає. Створення ОТГ дає колосальні можливості для розвитку території».

Учасники туру відвідали місцеву лікарню, яку тепер трансформували у поліклініку, лабораторний комплекс і денний стаціонар. Другий поверх, де розміщувалось лікувальне відділення, зараз закрите. Тут планується створити реабілітаційне відділення із бальнеологічними потужностями. Адже Великий Любінь багатий на сірководневі джерела, і місцеві фахівці мають досвід надання рекреаційних послуг.

Ще один сучасний реабілітаційний центр закінчують споруджувати поблизу місцевого санаторію. Тут, насамперед, будуть відновлюватися після поранень та психологічних травм учасники АТО. Проект фінансує Міністерство молоді та спорту, проте активну участь у його реалізації бере і місцева громада. Вона виділила для центру 4-гектарну територію. А тепер закономірно очікує своїх «дивідендів» у вигляді робочих місць (їх буде понад 150), нових інвестиційних проектів. Адже до центру звертатимуться сотні людей, яким буде потрібне житло та інфраструктура. А це дасть імпульс для забудови суміжних територій, можливо, для відкриття нових відпочинково-лікувальних закладів.

Ще одна новобудова – дитячий садок на вісім груп. Його спорудження фінансує Міністерство регіонального розвитку. Заклад буде мати всі зручності для малечі: підігрів підлоги, великі ігрові, затишні спальні. Будівництво ще не завершене. А в правлінні ОТГ вже замислюються про утримання закладу. Воно обійдеться у кругленьку суму. Тому доведеться встановити чималу плату за відвідування садочка.

детально

Середа, 09 травня 2018 11:12

Волощанські козачата відвідали батьківщину гетьмана Сагайдачного

У Волощанському НВК І-ІІ ступенів вже багато років діє Шкільна Козацька Республіка ім.П.Сагайдачного. Тому стало доброю традиції щороку відвідувати батьківщину гетьмана Війська Запорізького в с.Кульчиці на Самбірщині.

Цього року також учні 8 класу разом із вчителями побували на дуже цікавій і захоплюючій екскурсії. Екскурсовод Богдан Сидор своєю розповіддю умовно переніс присутніх у часи козаччини, коли  Петро Сагайдачний брав участь у походах на Молдавію і Лівонію, брав штурмом Кафу і Варну, наводячи страх на самого султана. У 1620-1621 рр. Сагайдачний очолив 40-тисячне козацьке військо, яке разом з польською армією завдало поразки турецько-татарському війську, захистивши Польщу і Україну від іноземного поневолення.

Дітям особливо сподобався бронзовий пам’ятник гетьману Війська Запорізького при вході до історико-краєзнавчого музею. А особливою несподіванкою стало те, що є ще один відомий виходець із Кульчиць — Юрій-Франц Кульчицький, який відкрив Європі запашний кавовий напій. Саме Юрій Кульчицький започаткував у Відні кав’ярню "Дім під синьою пляшкою", яка стала одним із популярніших місць австрійської столиці. Екскурсанти також мали можливість побувати у кав’ярні, подібної до тої, яку відкрив Ю.Кульчицький у Відні 1683 року. Скуштували кави «по-кульчицьки», відчули дух Відня.

У місцевому історико-краєзнавчому музеї школярі побачили також експозиції, які висвітлюють історію села з найдавніших часів до сьогодення, побували у стародавній садибі і хаті. Багато предметів доводилось бачити вперше. 

детально

Вівторок, 08 травня 2018 15:29

Триває робота по підготовці чергової сесії районної ради

В плані підготовки до роботи чергової сесії Дрогобицької районної ради, засідання якої заплановано провести відповідно до Плану роботи на 2018 рік у травні-червні, розробляється графік проведення засідань постійних депутатських комісій ради та формуються порядки денні комісій.

Після погодження з головами постійних комісій переліку питань, які включені в порядки денні та дат проведення засідань, дана інформація буде подана на сайт районної ради.   

На даний час завершується збір інформації по питаннях, які передбачені у порядку денному чергової ХХIV сесії районної ради, а саме:

1.  Про виконання районного бюджету Дрогобицького району за І квартал 2018 року.

2.  Про стан автопасажирських перевезень на території Дрогобицького району.

3.  Про виконання  екологічної  Програми Дрогобицького району за 2016-2017 роки та затвердження відповідної Програми на 2018-2019 роки.

4.  Про  хід  виконання  Програми  охорони, захисту  та  відтворення лісів на  території Дрогобицького району на 2016-2020 роки. 

детально

Вівторок, 08 травня 2018 12:36

Про хід укладання декларацій з сімейними лікарями йшлося на нараді в РДА

Сьогодні, 8 травня, в малому залі районної ради відбулася нарада з головними лікарями району, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад за участі головного лікаря Дрогобицького територіального медичного об’єднання Олександра Слабого. Від районної ради участь у засіданні взяв начальник відділу з питань бюджету, планування, інвестиційної політики та комунальної власності районної ради Тарас Вінсковський.

 

Присутні на зібранні обговорили актуальні питання впровадження медичної реформи в районі, а також проблеми,  які виникають в ході її реалізації.

З 1 липня 2018 року первина ланка запрацює  по-новому. З цією метою необхідно створити некомерційні комунальні заклади, адже надалі фінансування здійснюватиметься відповідно до угод, укладених із Національною агенцією здоров’я України. Рушійним важелем у даній реформі є підписання декларації  про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги. І що головне – кошти йтимуть за пацієнтом, який укладає декларацію з сімейним лікарем.

Про хід впровадження цих нововведень та укладання договорів із сімейними лікарями ознайомив присутніх заступник головного лікаря ДРТМО Леонід Іванчук.  За його словами, з 20-ти медичних закладів району 16 вже внесенні в електронну систему eHealth, було відзначено, що підписання договорів проходить досить активно, але ряд медичних закладів зволікають з цим, зокрема це стосується Підбузької лікарні.

Під час наради присутні мали змогу поінформувати про технічні проблеми, які виникають в процесі укладання договорів.

детально

Понеділок, 07 травня 2018 10:57

Львівщина відзначила 103-ю річницю перемоги Січових стрільців у бою

на горі Маківка. 

У неділю, 6 травня, відбулися урочистості з відзначення 103-ї річниці перемоги Українських січових стрільців над російською армією на горі Маківка.

Участь у заході взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України.

Урочистості розпочалися зі сходження громадськості та представників влади на гору Маківку, де усі присутні поклали квіти до Меморіалу та запалили лампадки на могилах загиблих Українських січових стрільців.

Опісля священики відслужили чин панахиди за полеглими Героями.

Як наголосив під час громадського віче Олександр Ганущин, у ХХІ столітті ми знову маємо виклик, тому і стали зі зброєю в руках проти ворога. "Але, впевнений, що цього разу перемога буде обов’язково за нами. Бо надто багато крові було пролито поколіннями українців, щоб створити і втримати нашу державу. Переконаний, місце і час для подвигів є завжди. Від імені Львівської обласної ради низько вклоняюся всім тим, хто захищав і захищає Україну! Бажаю всім нам вірити в перемогу так, як вірили Герої, які полягли на горі Маківка! Слава Українським січовим стрільцям! Слава Україні!", - сказав голова Львівської обласної ради.

Довідково:

Бої за гору Маківка – запеклі позиційні бої за гору Маківка в Карпатах, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915, під час Першої світової війни на східному фронті між підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських січових стрільців) та російсько-імперськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана задля заволодіння панівною висотою – горою Маківка з метою контролю над селом Козьова.

У результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Здобуття вершини, що планувалось 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були використані усі наявні резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ і через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли. Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначились частини Українських січових стрільців, що в подальшому відобразилось у народній пам'яті.

детально

Субота, 05 травня 2018 11:34

Надходження до районного бюджету Дрогобицького району зросли на 40 відсотків

Податкові надходження до загального фонду Зведеного місцевого бюджету Дрогобицького району за чотири місяці 2018 року склали 30 976,8 тис. гривень.

В структурі надходжень до місцевого бюджету найбільшу питому вагу займають:

- податок на доходи з фізичних осіб – 15 051,1 тис. гривень;

- податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки – 1221,1 тис. гривень в тому числі:

юридичними особами власниками житлової (нежитлової) нерухомості сплачено -1020,8 тис. гривень, а фізичними особами -200,3 тис. гривень;

- земельний податок та орендна плата за землю – 3 973,6 тис. гривень;

- єдиний податок сплачений юридичними та фізичними особами – 5528,0 тис. гривень;

- акцизний податок з реалізації підакцизних товарів 380,2 тис. гривень.

В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року податкові надходження до місцевого бюджету зросли на 8 842,8 тис. грн., або на 40,0 відсотків.

детально

Четвер, 03 травня 2018 14:08

Діти  загиблих учасників  АТО та Героїв Небесної Сотні можуть отримати безкоштовну діагностику у медцентрі «Ново»

У Львівській області триває спільний проект депутатської групи «Об’єднання волонтерів та учасників АТО» та медичного центру «Ново» під назвою «Любіть жити». В межах цього проекту діти  загиблих учасників  АТО та Героїв Небесної Сотні мають можливість робити безкоштовно діагностику на сучасному обладнанні та отримувати фахову консультацію спеціалістів. 

Для пацієнтів заклад пропонує такі обстеження: магнітно-резонансному томографію, комп’ютерну томографію; ультразвукову діагностику; ЕХО серця; нейросонографію; консультацію дитячого гінеколога.

Як зазначила координатор депутатської групи, депутат облради Уляна Дорош, Центр надає високоякісні діагностичні послуги на обладнанні останнього покоління, аналогів якому в Західній Україні немає. Діти до 18 років загиблих учасників Євромайдану та учасників АТО можуть зголошуватися та через попередній запис здійснити необхідні обстеження та отримати якісну медичну послугу. 

Вікова категорія – від 1 місяця до 18 років. За медичними показами безкоштовно може бути проведено декілька обстежень для однієї дитини. Всі обстеження здійснюються за попереднім записом.

Адреса: вул. Пилипа Орлика, 4, м.Львів, 79059, Україна Графік роботи: понеділок–п'ятниця: 8:30 - 21:00 субота: 9:00 - 19:00 неділя – вихідний Телефони контакт-центру: +38 (032) 259 0 999 +38 (032) 259 1 777

детально

Середа, 02 травня 2018 11:19

Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад

У вівторок, 1 травня, завершився прийом електронних форм проектних заявок на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, організований Асоціацією Єврорегіон «Карпати - Україна» за підтримки Львівської обласної ради, Закарпатської обласної ради, Івано-Франківської обласної ради та Чернівецької обласної ради.

Самоврядні органи карпатських областей, громадські та благодійні організації подали 107 проектів загальним бюджетом майже 30 млн грн, з яких 22,6 млн – заявлена сума фінансування з обласного бюджету і 7,4 млн – власний внесок.

Найактивнішими стали громади Львівської та Івано-Франківської областей (41 і 42 проекти відповідно). 5 проектів подано спільно партнерами із різних карпатських областей.

Серед пріоритетів Конкурсу найпопулярнішим став напрям «Історико-культурна спадщина», для якого надійшло більше половини проектних заявок. Не залишились поза увагою і проблеми збереження природної спадщини та розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Лише 5 проектів надійшло у пріоритеті «Транскордонне співробітництво», що свідчить про певні труднощі у пошуку закордонних партнерів.

Більшість проектів (понад 74%) подано органами місцевого самоврядування (районними, міськими, сільськими, селищними радами).

Подальший алгоритм реєстрації та оцінки проектів такий:

1. Очікуємо на паперові версії проектів в офісі Асоціації Єврорегіон «Карпати - Україна» або надіслані поштою не пізніше 18:00 3 травня 2018 р. Аби не затримувати подальші процедури конкурсного відбору, завершуємо прийом паперових форм, отриманих поштою, не пізніше 14 травня.

2. Після отримання паперової версії на електронну пошту заявника буде надіслано реєстраційний номер проекту, а проект передано для адміністративної оцінки (оцінки відповідності формальним вимогам до заявки та наявності необхідних додатків). 

3. Про результати адміністративної оцінки заявникам буде надіслано повідомлення на електронну пошту.

4. Проекти, що успішно пройдуть адміністративну оцінку, будуть передані на розгляд експертів для оцінки якості заявок.

5. Звіт про результати оцінки якості буде передано Конкурсній раді для прийняття та затвердження остаточного рішення щодо переможців Конкурсу. Усіх учасників конкурсу буде повідомлено щодо рішення Конкурсної ради.

Оголошення результатів конкурсного відбору відбудеться у червні 2018 року.

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...160 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі