Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 24 листопада 2018 17:48

Львівщина згадує жертв голодомору.

Сьогодні, 24 листопада, Львівщина відзначає 85-ту річницю голодомору в Україні. Протягом дня в області тривають жалобні заходи.

Так, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові відбулася екуменічна панахида за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.

Опісля представники влади і громадськості доєдналися до загальнонаціональної «Хвилині мовчання», яка завершилася церковним передзвоном у пам'ять про мільйони невинно убієнних українців.

Далі голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, а також всі присутні долучилися до загальноукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», згадавши жертв голодоморів і запаливши лампадки пам`яті.

Варто зауважити, що на площі перед пам’ятником Кобзареві виклали свічками карту України – символ пам’яті про закатованих голодом українців.

Крім того, громадські організації Львівщини поклали квіти і лампадки до Пам’ятного знаку жертвам голодомору та політичних репресій, до пам’ятної таблиці «Жертвам комуністичного терору, які загинули від голоду у 1946-1947 рр.» та до пам’ятної таблиці Миколі Лемику.

Протягом дня у всіх храмах області відбуваються Поминальні Служби Божі за жертвами голодоморів.

Як відомо, за різними даними, приблизно 10 млн українців загинули голодною смертю через тоталітарний режим, який хотів вчергове нас поневолити. У пік Голодомору щодоби гинули 28 тисяч українців, щогодини 1168 і щохвилини 20 людей гинули у червні 1933 року.

детально

Середа, 21 листопада 2018 16:19

З нагоди Дня Гідності і Свободи відбулося урочисте віче

Сьогодні, 21 листопада, з нагоди Дня Гідності і Свободи біля Колони Свободи перед районним адміністративним будинком відбулося урочисте віче.

Після спільної молитви за Україну та за душі її загиблих захисників отець-декан Іван Паньків згадав, що протягом багатьох років тут, на цій площі під пам'ятником, де під хрестом є фігура Архистратига Михаїла, люди збираються для молитви за Україну. Започаткував цю добру традицію світлої пам'яті о. Софрон.

“Сьогодні відзначаємо той день, коли українці заявили, що вони не можуть так далі жити, що вони мають людську гідність і можуть постояти за це. Просімо в Бога, в Святого Архистратига Михаїла щоб наше життя біло гідним, і ми кожен на своєму місці показували свою гідність, свій патріотизм і любов до Батьківщини, церкви і свого народу,”- сказав о. Іван.

Голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич у своєму виступі назвав імена наших земляків, які загинули на Київському Майдані у 2014 році та навіки залишаться в нашій пам'яті як Герої Небесної Сотні.

Голова райдержадміністрації також привітав з Днем десантно-штурмових військ України наших воїнів-десантників. На завершення очільник району наголосив: “Я вірю, що ми з вами усвідомлюємо, що Революція Гідності не завершилася, поки йде війна і захист нашої гідності продовжується на східних кордонах, де стоять наші хлопці. Вічна їм слава! Слава Україні!”

Бути мудрими і єдиними, не розчаровуватися, а гідно працювати і спільно відстоювати гідне ім'я України закликав присутніх керуючий справами районної ради Михайло Гук.

Андрій Шевкенич та Михайло Гук поклали квіти до Колони Свободи.

Юні солісти виконали пісні, присвячені українським захисникам.

детально

Вівторок, 20 листопада 2018 16:42

Інформує Міністерство юстиції

Чи зможуть ті, хто ще не отримав субсидію її отримати і у кого мають право її забрати.

Що таке субсидія?

Житлова субсидія надається: на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, житлово-комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив; на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення (будинку) одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ, та/або електрична енергія, соціальні нормативи для опалення (теплопостачання) приміщення (будинку) під час розрахунку житлової субсидії застосовуються тільки на одну комунальну послугу.

Хто має право на субсидію?

Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках):

·        Один із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).

·        Один із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору найму (оренди) житла у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

·        Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

·        Неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника)...

детально

Вівторок, 20 листопада 2018 11:53

Новий випуск телепрограми "Я МАЮ ПРАВО!"

про трудові права осіб з інвалідністю.


Зокрема, відповідно до вітчизняного законодавства: 
- особи з інвалідністю мають право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом;
- юридичні та фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для осіб з інвалідністю;
- особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати на підприємствах, державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою виконання роботи вдома.

Більше інформації - у відео.

детально

Субота, 17 листопада 2018 15:59

Проекти місцевого розвитку: акценти на 2019 рік

14 листопада, відбулося чергове засідання Конкурсної ради з реалізації Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області, під час якого розставили основні акценти реалізації Конкурсу в 2019 році.

Спочатку Конкурсна рада своїм рішенням затвердила пріоритети обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2019 рік, яких відтепер буде 7:

1.     «Школи» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентаря.

2.     «Заклади дошкільної освіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентаря.

3.     «Охорона здоров'я» (районні та міські комунальні лікарні, некомерційні комунальні підприємства, центри первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторії сімейної медицини, ФАПи) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентаря.

4.     «Культура» (народні доми, будинки культури, бібліотеки, музеї, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (ПСМНЗ), музичні та мистецькі школи) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання та інвентаря.

5.     «Вуличне освітлення» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція вуличного освітлення комунальних доріг та пішохідних доріжок.

6.     «Інші пріоритети» (об’єкти комунальної власності, іншої власності, окрім приватної, на базовому рівні, що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентаря, облаштування об’єктів ПЗФ.

7.     «Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання та інвентаря, благоустрій території.

Крім того, Конкурсна рада затвердила граничну вартість проекту та суму субвенції з обласного бюджету у 2019 році на рівні: 500 тис грн (збільшення на 100 тис грн у порівнянні з 2018 роком) і 200 тис грн відповідно...

детально

П'ятниця, 16 листопада 2018 15:25

Позачергова сесія розглянула зміни до районного бюджету

Відповідно до подання райдержадміністрації, 16 листопада 2018 року, було скликано позачергову XXVI сесію районної ради VII скликання, яку провів голова районної ради Михайло Сікора.

На постійній комісії ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики, засідання якої відбулося перед сесією, було детально розглянуто і погоджено зміни до районного бюджету Дрогобицького району на 2018 рік.

Отож, депутати районної ради традиційно розпочавши сесію з молитви та гімну України, заслухали інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації Віталія Перхуна про збільшення обсягів доходів та відповідно видатків районного бюджету на суму 2579800 грн., в тому числі видатків загального фонду районного бюджету на суму 1094940 грн., видатків спеціального фонду районного бюджету – 1484860 грн., (в тому числі бюджету розвитку в сумі 1484860 грн.), які будуть проводитись за рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду районного бюджету станом на 01.11.2018 року.

Крім того, депутати затвердили розподіл субвенцій з районного бюджету сільським радам, перелік об'єктів (видатків) фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку, місцеві (регіональні) програми на 2018 рік, додаткові граничні обсяги споживання енергоносіїв у фізичних розмірах для головних розпорядників бюджетних коштів районного бюджету на 2018 рік.

Опісля прийняття відповідного рішення голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич подякував депутатам районної ради за розуміння проблем району та бажання допомогти у їх вирішенні.

Після коротких виступів депутатів районної ради по різних питаннях, які носили інформативний характер, голова районної ради Михайло Сікора закрив роботу XXVI позачергової сесії районної ради.   

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХVІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Четвер, 15 листопада 2018 16:25

Медична реформа: зволікати не можна!

Поки реформа медичної галузі не проведена, краще взагалі не хворіти, а особливо ж, якщо поблизу єдиний медичний заклад – фельдшерсько-акушерський пункт. Як зауважив на нараді з питань реформування медичної галузі району заступник головного лікаря ДРТМО Леонід Іванчук, реформою взагалі не передбачено існування ФАПів. Замість них мали б діяти пункти здоров’я, куди періодично навідувалися б сімейні лікарі. Та позаяк уже майже 20 тисяч мешканців району підписали декларації з міськими лікарями, то приміщення перетворених у пункти здоров’я ФАПів мали б використовувати і вони.

Як діяти в цій ситуації, намагалися відповісти сільським і селищним головам представники районної влади та медицини.

Тож у нараді, яка пройшла 15 листопада в сесійній залі районної ради під керівництвом голови районної ради Михайла Сікори, взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба, заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас, начальник фінансового управліннярайдержадміністрації Віталій Перхун, сільські та селищні голови, керівництво ДРТМО. Для багатьох сільських голів це питання виявилося непростим, отож у залі багато із них сиділи в «сократівській позі», підперши руками підборіддя або ж чухаючи потилиці. Відомо, що сесія районної ради прийняла рішення реформувати медичну галузь району шляхом ліквідації ДРТМО та утворення некомерційного комунального підприємства  «Дрогобицька районна лікарня» на базі лікарні № 5, до якої у статусі структурних підрозділів увійдуть Меденицька, Грушівська, Новокропивницька та Підбузька лікарні, а також амбулаторії, засновниками яких є районна рада. Що стосується інших амбулаторій, то сільські ради сесійно мають визначитися: перетворити їх в окремі некомерційні комунальні підприємства чи увійти в районне підприємство? Зробити це належить дуже швидко, позаяк з нового року субвенція буде надходити винятково на КНП, а нереформовані амбулаторії доведеться фінансувати з місцевих бюджетів.

Ситуація ускладнюється ще й тому, що основою первинної ланки стає інститут сімейної медицини, а право вибору сімейного лікаря має кожен із громадян. Тож уже багато із мешканців району скористалися цим правом і підписали декларації з лікарями із Дрогобича, Трускавця та Борислава. Позаяк гроші йдуть за пацієнтами, то районна медицина в результаті такого вибору втратить чималі суми. До прикладу, Лішнянська амбулаторія матиме мінус 350 тис. грн., які можна буде поповнити або з районного бюджету, якщо вона стане структурним підрозділом районної лікарні, або – з сільського, якщо сесія сільради вирішить створити своє некомерційне комунальне підприємство. В деяких інших амбулаторіях ситуація значно гірша, хоча , скажімо, Модрицька надіється дати собі раду з допомогою сільської ради. Зрештою, кожна рада має право вирішувати як їй діяти.

А ось питання ФАПів – непросте. На думку голови районної ради Михайла Сікори, автори реформи просто далекі від реалій на місцях. Їм важко уявити, що у віддаленому гірському селі – це єдиний шанс отримати первинну медичну допомогу. Такої ж думки й заступник голови РДА Володимир Ханас, який вважає, що всім амбулаторіям варто об’єднатись під єдиним дахом районної лікарні разом зі своїми структурними підрозділами – ФАПами, щоб зберегти їх, незважаючи на те, що реформою такі одиниці не передбачені. Водночас начальник відділу районної ради з питань бюджету, планування інвестиційної політики та комунальної власності Тарас Вінсковський загострив увагу на тому, що на цій нараді треба виробити конструктивні рішення та наголосив, що є ще час для того, щоби перейти від хати до хати й переконати людей підписувати декларації з місцевими лікарями. А зволікати з прийняттям сесійних рішень щодо долі амбулаторій не варто.

Відтак зійшлися на тому, що районна рада, райдержадміністрація та ДРТМО дуже оперативно вироблять чіткі рекомендації як діяти в ситуації, коли зволікання загрожує поразкою в конкурентній боротьбі за кожного пацієнта.

детально

Четвер, 15 листопада 2018 11:45

ОГОЛОШЕННЯ

Завтра, 16 листопада 2018 року в 11.00 год., в сесійній залі районної ради відбудеться засідання XXVI позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання.

О 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії районної ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики.

На порядку денному одне питання: "Про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2018 рік".

Запрошуються депутати обласної та районної рад, сільські та селищні голови, керівники відділів та управлінь райдержадміністрації.  

                                                                                                                                                      Оргвідділ

детально

Понеділок, 12 листопада 2018 12:06

Інформація Дрогобицької районної виборчої комісії

щодо виборів до Меденицької ОТГ 

Перші вибори депутатів Меденицької селищної ради та селищного голови Меденицької об'єднаної територіальної громади Дрогобицького району

Львівської області

23 грудня 2018 року

ДРОГОБИЦЬКА РАЙОННА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

м. Дрогобич Львівської області

09 листопада 2018 року

«16» год. «00» хв.                                                                                                   №_1_

Про утворенняМеденицької селищної виборчої комісії Меденицької об'єднаної територіальної громади Дрогобицького району Львівської області, що здійснюює підготовку та проведення перших місцевих виборів

23 грудня 2018 року

...

детально

П'ятниця, 09 листопада 2018 15:14

Працівників культури привітали з професійним святом

Сьогодні, 9 листопада, з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в Дрогобицькому районному народному домі на святкові урочистості зібралися представники галузі культури району.

У своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич зазначив величезну роль працівників культури у становленні молодого покоління і закликав ще більше залучати молодь до виховання її в патріотичному та національному дусі.

Також, до усіх присутніх звернувся заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, який передав вітання з професійним святом для працівників культури від голови районної ради Михайла Сікори.

На завершення вітань творчі колективи, керівники народних домів, керівництво та викладачі Доброгостівської дитячої музичної школи були нагороджені Почесними грамотами від районної ради та райдержадміністрації.

З професійним святом працівників культури та майстрів народного мистецтва Дрогобиччини привітала і начальник відділу культури та туризму Надія Козар: «Ми даруємо людям духовне задоволення, щастя і радість, просуваючи саме українську культуру, яка є унікальною, колоритною і оригінальною. Зичу Вам, дорогі колеги, міцного здоров’я, щасливої долі, ясного мирного неба, нових творчих успіхів, а вдячністю нехай вам буде людська прихильність».

Вона відзначила, що окремі виконавці та творчі колективи району займали призові місця не лише на обласних, але й на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, що підтверджує високий творчий потенціал Дрогобиччини.

Від голови Дрогобицької районної ради Михайла Сікори за плідну та наполегливу працю Надії Козар було вручено букет квітів. 

Привітав всіх присутніх зі святом і депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

Гарного настрою усім присутнім додала цікава концертна програма.

Бурхливі оплески присутніх лунали на адресу вокального тріо народного дому села Вороблевичі в складі Василя Павліва, Івана Качмара та Володимира Герія, солістки народного дому села Залужани Наталії Бунь, акордеоніста Романа Стахніва, соліста народного дому селища Підбуж Степана Химина і звичайно юних артистів зразкового аматорського ансамблю пісні і танцю «Підбужанка».

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...176 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі