Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 27 лютого 2018 11:53

ОГОЛОШЕННЯ

У четвер, 1 березня 2018 року, в сесійній залі районної ради відбудеться звіт голови Дрогобицької районної державної адміністрації Володимира Шутка про роботу у 2017 році та основні завдання на 2018 рік.

Початок о 14.00 год.

детально

Понеділок, 26 лютого 2018 10:10

Відбулося позачергове засідання районної екологічної комісії

22.02.2018р. відбулося засідання постійної комісії ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів, яке провів голова комісії, керуючий справами районної ради Михайло Гук.

На комісії розглядалося колективне звернення жителів с.Брониця щодо незаконного функціонування Дрогобицького міського полігону твердих побутових відходів в с.Брониця.

В засіданні взяли участь і проінформували по даному питанню перший заступник міського голови м.Дрогобича І.Герман, директор департаменту міського господарства Р.Москалик, директор КП «Комбінат міського господарства» А.Янів, представник громади с.Брониця М.Орищак.

По результатах обговорення було прийнято наступні висновки:

1. Відзначити,    що     екологічна     ситуація      на       Дрогобицькому     міському                    

    полігоні твердих побутових відходів в с.Брониця у 2017 році погіршилася.

2. Дрогобицькою  міською  радою  не  забезпечено  належне виконання протоколу

    засідання  тимчасової  контрольної  депутатської  комісії  по  вивченню питання

    порушень  екологічного  та  санітарного  законодавства на території Броницької

    сільської  ради  від  03.11.2017  року щодо усунень порушень законодавства при

    експлуатації полігону твердих побутових відходів в с.Брониця.

3. Вважати  неприпустимим будь-які факти фізичного чи психологічного тиску на

    представників  громади  с.Брониця  та  рекомендувати  Дрогобицькому  ВП  ГУ

    поліції   у  Львівській  області  забезпечити  захист  законних  прав  та  інтересів

    жителів с.Брониця.

4. Вважати  за  доцільне  надання  згоди  на виконання робіт «Капітальний ремонт

    сміттєзвалища  в  районі  с.Брониця  Дрогобицького  району Львівської області.

    Першочергові   заходи.»   на   загальну   суму  6834,386  тис.грн., як  попередній  

    етап рекультивації сміттєзвалища.

5. Рекомендувати    ініціативній    групі    громадян   с.Брониця   ініціювати   збори

    громади  с.Брониця  для  розгляду  питання  щодо  надання  згоди  на виконання

    робіт  «Капітальний  ремонт  сміттєзвалища  в районі с.Брониця Дрогобицького

    району Львівської області. Першочергові заходи.».

6. Рекомендувати Дрогобицькій міській раді:

    - до  01.05.2018   року   завершити   процедуру   погодження,   затвердження   та

     проходження   експертизи   проекту   рекультивації   Дрогобицького   міського                    

      полігону  твердих   побутових   відходів   в   с.Брониця   та   подати   його   для

      ознайомлення в Дрогобицьку районну раду та Броницьку сільську раду;

   - в  якнайкоротший  термін  вжити  необхідних  заходів  для усунення порушень

      вимог    екологічного    та    санітарного     законодавства     при     експлуатації

      Дрогобицького міського полігону твердих побутових відходів в с.Брониця;

   - подати  на  розгляд  Броницької  сільської  ради  та  загальних  зборів  громади

  с.Брониця    пропозиції    щодо  термінів  рекультивації  та  закриття   полігону 

  твердих побутових відходів в с.Брониця.   

детально

Субота, 24 лютого 2018 09:44

Зміни в податку на прибуток у 2018 році.

Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області звертає увагу, що до Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», внесено зміни в оподаткування податком на прибуток підприємств, які набули чинності 1 січня 2018 року.

Так, п.49.18 ст.49 ПКУ доповнено новим п.п.49.18.6, згідно з яким податкова декларація з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідні зміни внесені до п.49.19 ст.49 ПКУ щодо непоширення на податкову декларацію з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, строку подання податкової декларації, визначеного для базового звітного (податкового) періоду.

Таким чином, для податкової декларації з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) рік визначено єдиний строк її подання – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, незалежно від базового звітного (податкового) періоду складання декларації – квартал або рік.

Положення п.п.49.18.6 п.49.18 та п.49.19 ст.49 ПКУ застосовуються для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) 2017 рік, граничним строком подання якої є 1 березня 2018 року.

Слід зазначити, що зміна строку подання річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств впливає також на строк подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу).

Так, п.3 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №138, визначено, що розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

Враховуючи викладене вище, граничним строком подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу) за звітний 2017 рік є 1 березня 2018 року.

Також для платників єдиного податку відмінено обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску при виплаті дивідендів, а саме: до п.п.57.112 п.57.11 ст.57 ПКУ внесено зміни, відповідно до яких обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною п.136.1 ст.136 ПКУ ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку, іншої, ніж встановлена п.136.1 ст.136 ПКУ.

детально

П'ятниця, 23 лютого 2018 10:46

Відтепер на «Гарячу лінію області» можна звернутись онлайн

Для зручності мешканців області у Львівській ОДА створили онлайн-платформу для звернення на «Гарячу лінію». Для подання звернення необхідна лише наявність електронної пошти.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час брифінгу, розповів директор Львівського обласного контактного центру Тарас Роп’яник.

«Торік ми прийняли 115 тисяч звернень на Гарячу лінію області. І справді є дні, коли телефонні лінії перезавантажені і мешканці області вимушені чекати для подання звернення. Створивши цей онлайн-ресурс ми даємо можливість заявникам суттєво скоротити час подання звернення», - зазначив Тарас Роп’яник.

Звернення можна подати через електронну форму. Опісля заявник проходить нескладну процедуру реєстрації та формує текст звернення. Зверненню автоматично присвоюється реєстраційний номер, після чого його скеровують до виконавця.

«Онлайн платформа зберігає дані заявника під час реєстрації, а відтак економить мешканцю в подальшому час на ідентифікацію в процесі подання звернення. Окрім цього, при потребі, заявник може сам  визначати тематику звернення та територію, якої воно стосується», - додав Тарас Роп’яник.

Звернутися на «Гарячу лінію» області онлайн можна за посиланням: http://112.loda.gov.ua

Довідково

Львівський обласний контактний центр створений згідно з розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 27 серпня 2012 року №568/0/5-12. Основним завданням центру є опрацювання звернень громадян, які надходять на “Гарячу лінію області” та “Урядову гарячу лінію”.

З 5 березня 2015 року у Львівській області запрацював пілотний проект “Єдина служба допомоги населенню 112”. Це спільний проект обласної державної адміністрації, обласної ради, головного управління ДСНС, МВС, Департаменту охорони здоров’я, ПрАТ “Львівгаз” та Львівського обласного контактного центру. Мета пілотного проекту – створити єдиний номер телефону для вирішення всіх звернень громадян.

На сьогодні, набравши короткий номер 112, громадянин може не лише отримати допомогу екстрених служб, а й звернутись зі своїми проблемами до органів виконавчої влади. Коли мешканець Львівщини телефонує на 112, оператор цієї служби, залежно від тематики звернення, з’єднує заявника (методом трансферу) з відповідною екстреною службою 101, 102, 103, 104 або з “Гарячою лінією області”. Всі звернення, що стосуються роботи органів виконавчої влади, оператори контактного центру реєструють і спеціальною базою даних направляють до виконання у міста, райони та структурні підрозділи обласної державної адміністрації. Гаряча лінія області працює цілодобово.

детально

П'ятниця, 23 лютого 2018 08:55

Попередження про погіршення погодних умов

За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у зв'язку з надходженням холодної арктичної повітряної маси на Львівщині 24 – 27 лютого очікується зниження температури повітря.

24 лютого вночі 10 – 15°, місцями 18 – 20° морозу; вдень 5 – 10° морозу.

25 лютого вночі 13 – 18°, місцями 21 – 23° морозу; вдень 8 – 13° морозу.

26 лютого вночі 16 – 21°, місцями 24 – 27° морозу; вдень 10 – 15° морозу.

27 лютого вночі 14 – 19°, місцями 22 – 25° морозу; вдень 8 – 13° морозу.

детально

Четвер, 22 лютого 2018 10:07

Аграріїв запрошують відвідати XІ спеціалізовану виставку «АгроТехніка-2018»

З 28 лютого до 2 березня на «Арені Львів» (вул. Стрийська, 199) розпочинає роботу XІ спеціалізована виставка «АгроТехніка-2018».

Експозицію виставки складатиме сільськогосподарська техніка, обладнання, комплектуючі, добрива, засоби захисту рослин, насіння польових та овочевих культур, сучасні технології і проекти у сільському господарстві. Всього у виставці прийме участь близько 90 підприємств з різних областей України.

Упродовж двох днів у межах роботи виставки проводитимуться конференції для сільськогосподарських виробників та підприємств харчової промисловості з актуальних питань, а саме: фінансова підтримка аграрного сектору економіки у 2018 році; земельні правовідносини; практичні поради виробникам аграрного сектору економіки для участі в системі закупівель ProZorro; додаткові фінансові можливості для аграріїв через аграрні розписки; інноваційні рішення в аграрному бізнесі тощо.

Запрошуємо усіх охочих взяти участь у заходах.

Вхід вільний.

Попередня реєстрація за тел. 235-56-23.

детально

Середа, 21 лютого 2018 16:02

Для безробітних запрацював новий сайт Державної служби зайнятості

У лютому для безробітних у тестовому режимі запрацював новий інтернет-ресурс Державної служби зайнятості. На сайті в режимі онлайн можна записатися на прийом до спеціалістів, дистанційно отримати профорієнтаційні послуги, відвідати кабінет безробітного чи працедавця, електронним шляхом подати звітність, переглянути статистичні дані, ознайомитися з новинами того чи іншого регіону.
Довідатися про ситуацію як на загальноукраїнському, так і обласних ринках праці можна у підрозділі «Аналітика та статистика» рубрики «Діяльність». Для прикладу у параграфі «Інфографіка» у вигляді слайдів опублікований цифровий матеріал про основні напрями діяльності служби зайнятості за певний період часу. Інформація дозволяє самостійно відслідкувати динаміку змін у сфері зайнятості, дізнатися основні тенденції, підтверджені цифрами.

У меню «Публікації» розміщені аналітичні матеріали з описом ситуації на ринку праці, надання соціальних послуг з метою працевлаштування окремим групам безробітних, зокрема, особам з інвалідністю, вимушеним переселенцям, учасникам антитерористичної операції, молоді, жителям села та ін.

А з професійним складом зареєстрованих безробітних, розміром заробітної плати, що вказаний у вакансіях, та працевлаштуванням громадян суб’єктами господарювання, що надають посередницькі послуги у сфері зайнятості, можна ознайомитися у закладці «Статистичні дані у розрізі професій».

Інтернет-ресурс доступний тут: https://www.dcz.gov.ua

детально

Середа, 21 лютого 2018 10:54

Відбулося засідання Колегії райдержадміністрації

Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора взяв участь у засіданні Колегії райдержадміністрації, яке відбулося 20 лютого 2018 року.

На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв Небесної сотні.

Першим питанням порядку денного Колегії було розгляд підсумків виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2017 рік та проект Програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2018 рік.

Доповідач — начальник відділу економіки, інвестиційної політики та торгівлі Ярослава Ковтик назвала основні здобутки та недоліки минулого року.

При обговоренні цього питання голова райдержадміністрації зазначив, що більш детально здобутки та перспективи району будуть висвітленні при розгляді на сесії районної ради та під час його звіту. Тому очільник району зупинився на кількох найбільш гострих проблемах. Одна з них — це стан доріг, про який можна буде більш детально говорити після завершення реформи дорожнього господарства.

Ще одна проблема — потреба в суттєвому оновленні енергетичних мереж району. “Перед керівниками Дрогобицького та Бориславського РЕМів стоїть завдання в цьому році активніше зайнятися питанням заміни електроопор, трансформаторів, кронуванням дерев в зоні ліній електропередач,” - наголосив Володимир Шутко та зазначив, що така проблематика стосується не лише електромереж. Вже сьогодні управління з експлуатації газового господарства повинні планувати заміну своїх мереж, щоб нас не застала зненацька проблема перебоїв газопостачання.

Також, було розглянуто питання стану виконавської дисципліни в райдержадміністрації та виконкомах сільських, селищних рад, стан розгляду звернень громадян.

Зазначалося, що у 2017 році до райдержадміністрації надійшло 14 звернень від народних депутатів України, 8 - від депутатів обласної ради, 17 звернень від депутатів районної ради.

Порівняно з 2016 роком, кількість звернень громадян збільшилась на 13,7 %.

На Урядову гарячу лінію надійшло 417 звернень з району, на гарячу лінія ЛОДА 112 - 1261 звернень.

Розглядалися питання і щодо виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2017 рік та заходи по ефективному використанню коштів районного бюджету у 2018 році.

Начальник фінансового управління  райдержадміністрації Віталій Перхун інформував, що до загального фонду місцевих бюджетів Дрогобицького району в 2017 році надійшло податків та платежів в сумі 79 млн. 994 тис. 200 грн., що становить 119,3%  до уточнених річних призначень. Порівняно з 2016 роком зростання надходжень становить 25 млн. 86 тис. 500 грн.,  або 45,7відсотка.

В повному обсязі до планових показників з державного бюджету профінансовано освітню та медичну субвенції  в сумі відповідно 134 млн. 707 тис. грн. та 58 млн. 413 тис. 800 грн.

Також Віталій Перхун зазначив, що за минулий рік забезпечено виконання дохідної частини загального фонду по всіх сільських, селищних радах та районному бюджету.

Протягом січня - грудня 2017 року в межах кошторисних призначень  забезпечено виплату працівникам бюджетної сфери заробітної плати, проведено розрахунки за спожиті енергоносії  та інші видатки першочергового характеру.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко зауважив, що одним із суттєвих резервів наповнення дохідної частини бюджету району є залучення до оподаткування підприємств, які здійснюють свою господарську діяльність в районі, а зареєстровані  на території інших адміністративно-територіальних одиниць, відповідно і  податок на доходи фізичних осіб сплачують до інших бюджетів. Зазначив, також, що необхідно звернутися до Державної фіскальної служби про проведення перевірки підприємств, які торгують підакцизним товаром, адже значна частина суб’єктів господарювання, які мають діючі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами декларують  мінімальні зобов’язання з акцизного податку. Також, наголосив на проведенні оптимізації освіти, зокрема покращенню її якості, наповненню класів, адже неповне завантаження вчителів несе додаткове навантаження на бюджет.

Окремо піднімалось питання зміни форми діяльності районних лікарень, переведення їх у формат денного стаціонару.

детально

Вівторок, 20 лютого 2018 16:39

Дрогобиччина вшанувала пам'ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, біля Колони Свободи зібралися священики, представники районної влади, депутати, сільські, селищні голови, мешканці.

Традиційно під звуки реквієму Майдану “Плине кача” ведучий, директор районного народного дому Іван Сех назвав імена наших земляків — героїв України, героїв Небесної сотні Богдана Вайди, Олега Ушневича, Йосипа Шілінга.

Капелан районної влади о. Михайло Коліщак відслужив панахиду за загиблими героями та у своєму зверненні до учасників віча сказав: “Сьогодні, через чотири роки після Майдану, ми перед лицем наших хлопців, які не думаючи про смерть, разом повстали за нашу з вами свободу, повинні бути єдині. Ми немов перенеслися на сто років назад, коли, отримавши шанс, з різних причин втратили свою державу. Тепер ми не маємо права цього допустити. Маємо бути гідні, зберігати гідність своєї держави, нашого ближнього. Хай Господь прийме до свого царства наших мужніх героїв, а нам дасть сили в боротьбі, щоб ми не зламались, щоб були сильні у нашій великій справі — будівництві своєї держави”.

Перші особи району поклали квіти від учасників віча до Колони Свободи.

Голова районної ради Михайло Сікора закликав присутніх завжди пам'ятати про той великий подвиг Героїв Небесної Сотні, героїв АТО, який вони здійснили задля України та висловив жаль, що досі не покарані ті, хто вчинив той страшний злочин на Київському Майдані чотири роки тому.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко сказав: “Чотири роки — термін ніби невеликий, але за цей час відбулося багато доленосних подій, які змінили Україну. Ми повинні усвідомити — війна не закінчилася, наш ворог все робить для того, щоб знищити нашу країну, як не ззовні, то зсередини. Тому ми зобов'язані боротися, вірити, гідно працювати, розвивати свою державу. Перемога буде за нами! Слава Україні!”.

Своїми спогадами про Майдан Гідності, про участь в АТО поділився доброволець АТО, боєць УДА, побратим Богдана Вайди по Революції гідності Володимир Мельник.

Зворушливим та наскрізь пронизаним щирою любов'ю до України, до її захисників був виступ відомого художника, учасника Майдану, волонтера Левка Скопа. Він зауважив, що ту велику любов йому залишили у спадок його рідні, репресовані комуністичним режимом. А після Революції Гідності його родина збільшилася завдяки справжнім друзям, однодумцям. І сьогодні він вважає обов'язком свого життя допомагати нашим захисникам, бути у вирі тих подій, свято вірячи в нашу перемогу.

Депутат районної ради Руслан Цеслів прочитав учасникам скорботного віча поезію свого товариша, учасника Революції Гідності, учасника АТО Андрія Поясника, який нещодавно через хворобу відійшов від нас у кращий світ.

Працівники районного народного дому Ліля Щур та Мар'ян Харів виконали зворушливу пісню, присвячену українським захисникам.

Завершилося віче-реквієм спільним виконанням Державного Гімну України.

детально

Понеділок, 19 лютого 2018 16:18

Координаційна рада прийняла рішення щодо поліпшення житлових умов багатодітної сім'ї

Заступник голови районної ради Володимир Стецівка взяв участь у засіданні координаційної ради райдержадміністрації з питань сімейної політики.

Координаційна рада розглянула звернення депутата районної ради Олександра Копистинського щодо надання допомоги для поліпшення житлових умов багатодітної сім'ї з Майдану.

Рибницький сільський голова Ярослав Паращак, керівники та представники соціальних служб доповіли про соціально-побутові умови родини, у якій виховується 11-ро дітей.

За підсумками обговорення комісія вирішила: управлінню праці та соціального захисту населення підготувати на розгляд сесії районної ради цільову програму щодо надання грошової допомоги для часткового відшкодування витрат на поліпшення житлово-побутових умов багатодітної сім'ї. 

Слід зазначити, що це найбільша в районі багатодітна сім'я. 

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...153 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі