Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 23 березня 2020 16:18

ХLІ позачергова сесія районної ради завершила свою роботу

Сьогодні, 23 березня 2020 року, відбулося засідання ХLІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Основним питанням, яке розглядалося на сесії, було внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2020 рік, яким було виділено кошти в сумі 840 000 грн. з резервного фонду районного бюджету Дрогобицького району для спрямування субвенції місцевим бюджетам на проведення заходів по запобіганню поширення коронавірусної інфекції (Стебницька інфекційна лікарня та Дрогобицька районна лікарня).  

Крім того, районні депутати прийняли звернення до Президента України В.Зеленського щодо недопущення створення Консультативної ради за участі представників України, ДНР та ЛНР.  

Після чого ХLІ позачергова сесія районної ради завершила свою роботу.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХLІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Четвер, 19 березня 2020 09:21

На Львівщині визначили 4 заклади, які нестимуть основне навантаження у боротьбі із коронавірусом

Про це 18 березня наголосили у межах брифінгу голови Львівської ОДА Максима Козицького та голови Львівської облради Олександра Ганущина.

«В області визначено 4 заклади, які нестимуть основне навантаження у боротьбі із коронавірусом. До них належать: Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, госпіталь у Винниках, 8-ма міська лікарня міста Львова та Центр легеневого здоровя. Ці лікарні можуть прийняти орієнтовно до 2 тисяч пацієнтів. Тривають також роботи щодо розширення можливостей прийняття пацієнтів із важкими станами та потребою оксигенації», - наголошує очільник Львівщини. 

Максим Козицький додав: «Станом на сьогодні, розподілються засоби між лікарнями та центрами, які будуть задіяні в першу чергу. Потім кущові лікарні, як Стебника, Стрия, Кам’янки, Соколя і Яворова – друга черга. Там тривають роботи щодо збільшення місць. Зараз приблизно 500 місць у Львові обладнанні кисневими масками».

Зазначимо, що стан пацієнтів, які сьогодні перебувають в Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні з підозрою на корона вірус – стабільний. Перші результати тестів мають надійти сьогодні. Відтак, це дасть змогу підтвердити чи спростувати наявність хвороби на Львівщині. 

За словами голови Львівської облради Олександра Ганущина, Львівська обласна рада звернулася до Президента України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, першого заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо розкодування українських телеканалів. 

«З метою підвищення обізнаності та заспокоєння населення України під час епідемії коронавірусу, Львівська обласна рада просить розкодувати провідні українські телеканали. В Україні супутникове телебачення дивиться близько третини сімей, тому ми не маємо права забирати можливість у громадян отримувати оперативну інформацію щодо захворювання на коронавірус, рекомендацій медиків та алгоритм дій при виявленні чи перших ознаках хвороби. Тим більше, що значна частина жителів перебуватиме вдома на строгому карантині, а деякі з них узагалі не користуються мережею інтернет. Слід негайно вжити заходів щодо розблокування супутникових телеканалів у час небезпечної пандемічної ситуації в Україні та дозволити людям у складний час мати доступ до українських каналів», – наголосив Олександр Ганущин.

Також у межах брифінгу спікери вкотре наголосили на важливості дотримання усіх карантинних вимог. Відтак, Львівська обласна державна адміністрація спільно з Львівської обласної радою наголошують мешканця області та гостям не виходити без потреби з дому. 

«Багато чого залежить від самих людей. Якщо всі відповідально поставляться до запроваджених заходів, епідемію вдасться локалізувати. Якщо розвиток ситуації погіршиться маємо бути готові до залученні додаткових ресурсів. Ми розподіліли засоби захисту на перші точки», - наголошує Максим Козицький.

детально

Середа, 18 березня 2020 10:56

Термін подання електронних декларацій продовжили до 1 червня 2020 року

17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Серед іншого, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Крім того, суб’єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію перед звільненням або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.

детально

Вівторок, 17 березня 2020 13:01

До 24 квітня продовжено термін подання заявок на конкурс ДФРР

З метою забезпечення ефективної та якісної підготовки інвестиційних програм та проєктів ДФРР у 2021 році, та у зв’язку з внесенням змін до Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 років, технічними труднощами в реєстрації проєктів заявниками на оновленій платформі та карантинними заходами регіональна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору проєктів ДФРР прийняла рішення продовжити термін подання заявок для участі в конкурсі до 24 квітня.

Нагадуємо, для участі в конкурсі необхідно:

· зареєструвати проєкт на оновленій платформі за посиланням https://new.dfrr.minregion.gov.ua/regions/lvivska-oblast

·         паперовий примірник проєктної заявки разом з затвердженим переліком документів, визначених наказом Мінрегіону від 24.04.2015 №80 (зі змінами) направити в департамент економічної політики облдержадміністрації (вул.Винниченка, 18, каб.422) – після завершення карантинних заходів

Проєкти, що подають на конкурс, повинні відповідати завданням, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2027 року та технічним завданням на інвестиційні програми і проєкти, що включені до Плану заходів з реалізації у 2021 – 2023 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року.

Контактні особи з питання підготовки та подання проєктів ДФРР:

Широчук Галина Миколаївна – начальник відділу економічного розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації

Товарницький Володимир Володимирович – головний спеціаліст відділу економічного розвитку департаменту економічної політики облдержадміністрації, регіональний адміністратор платформи ДФРР.

детально

Вівторок, 10 березня 2020 14:43

Голова районної ради вшанував пам'ять Тараса Шевченка

Сьогодні, 10 березня, з нагоди 206-х роковин народження великого сина українського народу, митця і пророка Тараса Григоровича Шевченка, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, спільно з заступником голови районної ради Володимиром Стецівкою, сільським головою с.Долішній Лужок Василем Котиком, учнями Долішньолужецької школи поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві біля с.Долішній Лужок.

детально

Понеділок, 09 березня 2020 17:14

Львівщина відзначає 206-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка

9 березня, з нагоди 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка на Львівщині відбувається низка заходів з вшанування пам’яті Великого Кобзаря. 

Так, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин і голова Львівської ОДА Максим Козицький разом із лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка, громадськістю поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві у Львові.

Крім того, на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбувся флешмоб «Шевченківські читання».

Закінчаться урочистості у Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької, де о 18:00 год. розпочнеться урочиста академія до 206-ї річниці від дня народження національного Героя і символу України – Тараса Шевченка.

детально

Неділя, 08 березня 2020 10:03

Олександр Ганущин у Млинах вшанував пам'ять о. Михайла Вербицького

7 березня, із нагоди 205-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького в селі Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща, де похований видатний український композитор, автор Гімну України, відбулося вшанування його пам`яті.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин разом із делегацією з Львівщини в церкві Покрови Пречистої Богородиці відвідали молебень.

Далі присутні поклали квіти до каплиці-пантеону, де похований о. Михайло Вербицький.

Опісля відбулося спільне виконали Державного Гімну України.

Під час громадського віче Олександр Ганущин нагадав присутнім, що Гімн України був написаний 1862 року в Києві, а за його написання і друк автора «Ще не вмерла України» було заслано до Сибіру.

"Журнал, де було його надруковано, вилучено. Проте один з примірників журналу, який називався «Мета», потрапив до рук Михайла Вербицького, талановитого священника, композитора і диригента.

Музика Вербицького остаточно перемогла «Мир вам братья всі приносим» від Головної руської ради». «Вже воскресла Україна» з мелодією від о. Вербицького стала гімном ЗУНРу. «Ще не вмерла Україна» на музику Вербицького стала гімном УНР і Карпатської України.

Потім Тичина з «В радянськім союзі ти щастя знайшла...» замінив Чубинського.

І нарешті відновлена українська держава рішенням парламенту у 1992 році затвердила саме музичну редакцію, написану Вербицьким, Державним Гімном України у хоровій обробці Мирослава Скорика.

Сьогодні ми пошановуємо автора, який надав віршу безсмертну душу!

Слава Михайлу Вербицькому! Слава Україні!", - сказав очільник облради.

Довідково:

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.

детально

Субота, 07 березня 2020 17:57

Делегація з Львівщини взяла участь у поминальних заходах із нагоди 75-ї річниці трагедії села Павлокома

7 березня, численна делегація з Львівщини на чолі з головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним і головою Львівської ОДА Максимом Козицьким взяла участь у поминальних заходах із нагоди 75-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща).

Опісля чину панахиди, присутні поклали квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим 366 українцям під час Другої світової війни 1-3 березня 1945 року. А також спільно виконали Державний Гімн України.

У виступі під час скорботного віче Олександр Ганущин зауважив, що упродовж останніх двох десятиліть між українцями і поляками відкрита розмова про непрості сторінки історії. «І як сказав на відкритті цього пам‘ятника Лех Качинські – про неполагоджені кривди. Сьогодні ми на місці дуже поганого досвіду для української спільноти, яка мешкала на Закерзоннні – майже чотириста чоловіків жінок і найголовніше дітей загинули від рук Армії Крайової, від рук своїх сусідів поляків лише за те, що були українцями. В історичному спадку маємо однаково важке і болісне минуле обох європейських народів. І не лише на цих землях, і не лише у 20 столітті. Його, минуле, ми вже не можемо змінити. Але можемо долучитися до того, аби воно не визначало майбутнього.

Вічная пам‘ять невинно убієнним у Павлокомі! Слава Україні!», - сказав голова Львівської обласної ради.

Продовжилися заходи у с. Явірник Руський, де представники делегацій взяли участь у молебні за Україну та український народ у церкві св. Димитрія.

Варто додати, що, окрім делегації з Львівщини, участь у заходах взяли представники влади Польщі, народні депутати України, місцеві жителі.

Нагадаємо, у 2006 році у польському селі Павлокома за участі Президентів України та Польщі було урочисто відкрито пам’ятник-меморіал закатованим українцям.

детально

Четвер, 05 березня 2020 17:09

ХL чергова сесія районної ради завершила свою роботу

Сьогодні, 05 березня 2020 року, відбулося засідання ХL чергової сесії Дрогобицької районної ради VIIскликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Основними питаннями, які розглядалися на сесії, були виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2019 рік, внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2020 рік, звіт голови Дрогобицької райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2019 рік,  виконання Комплексної програми забезпечення захисту населення від злочинних і протиправних проявів та профілактики злочинності у Дрогобицькому районі за 2019 рік та затвердження відповідної програми на 2020 рік.

 

Крім того, районні депутати розглянули рішення щодо оптимізації  шкільної  мережі в Дрогобицькому районі у 2020 році, про зміну меж с.Почаєвичі Дрогобицького району та інші питання порядку денного.

Керівник Дрогобицької місцевої прокуратури Юрій Малахівський проінформував депутатів районної ради про роботу прокуратури та відповів на поставлені запитання.

Після чого ХL чергова сесія районної ради завершила свою роботу.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХL чергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Вівторок, 03 березня 2020 17:03

Підготовка до чергової сесії завершена.

В плані підготовки до проведення XL чергової сесії, в районній раді відбулися засідання всіх постійних депутатських комісій.

Також, 03.03.2020р. відбулося засідання Президії районної ради, на якому було визначено дату проведення сесії, а саме 05 березня 2020 року о 10.00 год., а також остаточно погоджено проект порядку денного XL чергової сесії районної ради:

1.     Про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2019 рік.

          Доповідає: В.Перхун-начальник фінансового управління РДА.

2.     Про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2020 рік

         Доповідає: В.Перхун-начальник фінансового управління РДА.

3.     Про  внесення  змін  до  рішення  районної  ради  від  11.02.2020 року  № 393

        «Про внесення змін до районного бюджету на 2020 рік».

         Доповідає: В.Скоропад –голова комісії з питань бюджету, фінансів та 

                                                    економічної політики.

4.     Звіт     голови      Дрогобицької       райдержадміністрації      про     виконання  

         Програми соціально-економічного та культурного  розвитку   Дрогобицького  

         району за 2019 рік.

          Доповідає:

5.   Про стан утримання та план  ремонту автомобільних доріг Дрогобицького

      району на 2020 рік.

         Доповідає:

6.  Про виконання  Комплексної програми  забезпеченнязахисту населення від  

     злочинних    і    протиправних    проявів    та    профілактики   злочинності   у 

     Дрогобицькому  районі  за 2019 рік та затвердження відповідної програми на

     2020 рік.       

          Доповідає:  представник   Дрогобицького  МВ  ГУМВСУ  у  Львівській

                             області.                                                         

7.  Про затвердження в новій редакції Статуту Модрицького НВК.

              Доповідає: І.Стецко -начальник відділу освіти РДА.

8.  Про   створення  на  базі  Рихтицької  СЗШ   І-ІІІ ст.  опорного   навчального

      закладу.      

              Доповідає: І.Стецко -начальник відділу освіти РДА.

9.  Про   заходи  щодо  оптимізації  шкільної  мережі  в Дрогобицькому районі у 

     2020 році.

               Доповідає: І.Стецко -начальник відділу освіти РДА.

10. Про  надання  дозволу  на  списання  з  балансу  відділу освіти Дрогобицької  

      РДА основних засобів.

              Доповідає: І.Стецко -начальник відділу освіти РДА.

11. Про   внесення   змін  до  рішення  районної  ради  про  припинення  шляхом

      ліквідації Дрогобицької районної кіномережі.

             Доповідає: М.Гук – керуючий справами районної ради.

12. Про зміну меж с.Почаєвичі Дрогобицького району.

              Доповідає: В.Яріш –сільський голова с.Почаєвичі.

13. Різне.

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...206 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі