Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 29 серпня 2020 13:19

детально

П'ятниця, 28 серпня 2020 10:05

На Малій Батьківщині Івана Франка оголосили лауреата Міжнародної премії 2020 року

27 серпня, у Дрогобичі відбулася V Церемонія вручення Міжнародної премії імені Івана Франка.

У 164-річницю від Дня народження імені Івана Франка на площі перед народним домом зібрались десятки науковців, політиків та видатних громадських діячів. Цьогорічна Церемонія, через пандемію COVID-19, відбулась просто неба з обмеженою кількістю учасників, адже церемонії-попередниці збирали сотні осіб.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Надія Скотна та директор Міжнародного фонду імені Івана Франка Ігор Курус. Привітав містян та гостей міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

«У день народження Івана Франка треба говорити і дуже великими словами, і дуже легкими. Великі слова полягають в тому, що необхідно повертатися до ідеї спорудження пам’ятника Іванові Франку в Києві. Переконаний, це буде і для Дрогобичини, і для Львівщини знаковою подією. Вітаю всіх зі святом!», - сказав очільник облради, відкриваючи урочисту церемонію.

Протягом 25-26 серпня у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І. Франка засідало Міжнародне журі, яке визначило лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка 2020 року. До складу журі входили 12 науковців, що мають науковий ступінь не нижче доктора наук (Dr.Hab), вчене звання не нижче професора.

На Міжнародну премію імені Івана Франка 2020 претендували такі наукові роботи:

- монографія «Віражі Франкового духу: Світогляд. Ідеологія. Література» директора Інституту Івана Франка НАН України ЄВГЕНА НАХЛІКА (Україна);

- монографія «Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст.» доктора історичних наук, професора кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка ІГОРЯ СЕРДЮКА (Україна);

- монографія «Beau Monde on Empire’s Edge: State and Stage in Soviet Ukraine» («Бомонд на краю імперії: держава та сцена в радянській Україні») професорки історії Стетсонського університету МЕЙГІЛ К. ФАУЛЕР (США).

Оголосив ім`я номінанта Міжнародної премії імені Івана Франка голова міжнародного журі Ярослав Гарасим – професор ЛНУ ім. Івана Франка, доктор філологічних наук. Ним став доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ігор Сердюк. Нагороду присудили за монографію «Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст.».

Цьогоріч преміальний фонд становив 170 тисяч гривень. Окрім грошової винагороди, лауреат отримав золоту медаль та диплом.

Перед початком Церемонії численна делегація поклала квіти до підніжжя пам`ятника Великому Каменяреві.

На завершення всіх присутніх зі святом привітала Народна артистка України Марія Бурмака.

Довідково: Міжнародну премію імені Івана Франка започатковано Міжнародним фондом Івана Франка у 2015 році. Її заснував онук українського письменника Роланд Франко.

Лауреатами премії були: у 2016 році – Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви; у 2017 році – професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер та академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Шаблій; у 2018 році – професорка Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник і доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі і у 2019 році – докторка філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні (Італія).

детально

Четвер, 27 серпня 2020 17:41

У рідному селі Івана Франка відкрили дитячий садок

7 серпня у Нагуєвичах запрацював дитячий садок,  який перебував на реконструкції із 2016 року.  Дошкільний заклад розрахований на 60 малюків та зможе охопити дошкільним вихованням усіх дошкільнят села.

В урочистому відкритті взяли участь голова обласної ради Олександр Ганущин, голова Львівської ОДА Максим Козицький, голова районної ради Михайло Сікора та його заступник Володимир Стецівка, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад та заступник голови РДА Тарас Матолич, депутат обласної ради Михайло Задорожний, депутати районної ради, громада села, священники, гості.

«Дуже символічно, що саме у день народження Івана Франка у його рідному селі Нагуєвичі ми відкрили реконструйований дитячий садочок! Зауважу, що це п’ятий за рахунком садочок у Дрогобицькому районі, два з яких ми відкрили за нашої каденції», - сказав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Голова Львівської ОДА Максим Козицький подарував нововідкритому дошкільному дитячому закладу домашній кінотеатр. Також голова ЛОДА вручив подяки обласної державної адміністрації  за допомогу в облаштуванні садочка меценатам - підприємцям Кирилові Кімаковичу та Андрієві Печериці.

Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора розповів присутнім, як завдяки спільним зусиллям обласної, районної та сільської влади, депутатам всіх рівнів вдалося завершити облаштування такого необхідного для даного населеного пункту дитячого закладу.   

Загальна кошторисна вартість реконструкції садка становить 14 млн 651 тис гривень, з обласного бюджету на об’єкт скерували майже 7 млн грн.

Після візиту до Нагуєвич голова районної ради Михайло Сікора та заступник голови районної ради Володимир Стецівка поклали квіти до пам'ятника Іванові Франку в с.Лішня.

детально

Четвер, 27 серпня 2020 13:35

                                                     Дрогобиччина відзначає 164-ті роковини народження Івана Франка.                                                                                                                                           

Молитвою біля хреста, встановленого Яковом Франком на честь ліквідації кріпацтва у 1848 р. та покладанням квітів до пам’ятника Іванові Франку розпочалися сьогодні на Дрогобиччині урочистості з нагоди 164-х роковин народження Івана Франка.

У святкових заходах взяли участь голова районної ради Михайло Сікора та його заступник Володимир Стецівка, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад, заступник голови райдержадміністрації Тарас Матолич,  народний депутат України Орест Саламаха, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, депутат обласної ради Михайло Задорожний, учасники V урочистої церемонії нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка, священники, гості.

Урочисті заходи продовжилися театралізованою екскурсією від директора музею Богдана Лазорака «Батьківською хатою Івана Франка» та реконструкцією обряду вінкоплетин з барвінку від Народного вокального ансамблю «Калина» (м. Миколаїв). 

детально

Середа, 26 серпня 2020 16:44

До відома депутатів Дрогобицької районної ради!

Завтра Дрогобиччина відзначатиме 164-ту річницю

від дня народження Івана Франка

У четвер, 27 серпня виповнюється 164-та річниця від дня народження генія української нації  Івана Франка. З цієї нагоди на Дрогобиччині відбудуться заходи із вшанування цього видатного письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча.

Відтак, о 12:00 відбудеться покладання квітів до пам'ятника Іванові Франку та розпочнеться театралізована екскурсія «Батьківською хатою Івана Франка» в історико-культурному просторі заповідника «Нагуєвичі».

На завершення  о 17.00 год. розпочнеться V урочиста церемонія нагородження лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка на площі біля Дрогобицького народного дому. Захід розпочнеться з покладання квітів до пам’ятника Івану Франку.

Усі заходи з відзначення 164-річниці від дня народження Івана Франка відбуватимуться з дотриманням усіх карантинних норм та обмежень. Більшість таких заходів проводитимуться на відкритому просторі або у форматі онлайн.

детально

Середа, 26 серпня 2020 11:35

Турніру з міні - футболу памяті Артема Єгорова в с.Модричі.

На запрошення організаторів турніру з міні - футболу памяті Артема Єгорова, на майданчик з штучним покриттям в с. Модричі прибули команди сіл Грушів, Снятинки, Залокоті, Уличного, Доброгостова, Лішні та місцева команда Модрич.

Виступаючи перед присутніми сільський голова Мирон Флюнт пригадав як молодий 20-ти річний лідер сільської молоді створював футбольну команду, їхні перші кроки в змаганнях, їхні амбіції та про перші успіхи. Сільський голова не скриваючи сліз сказав: «Артем був для мене як син, добрий, привітний, щирий, мав багато друзів. На футбол за його участю приходили багато дівчат й коли він заволодів мячем, серед вболівальників робилось щось неймовірне. Така була висока підтримка. Але, на жаль передчасно пересталось бити серце сільського улюбленця. Це був шок для мене, сільської громади та невиліковане горе  для батьків.»…

Турнір вдався. Команд із розумінням віднеслися одна до одної, показуючи цікаву гру, на яку прийшли подивитися пів села. Сільський голова Мирон Флюнт вручив памятні сувеніри організаторам Олександру та Євгену  Єгорову, Руслану Романіву,гравцям турніру. Щиру подяку виносимо Тарасу Грицану, який підготовив друзів та виборов основний приз турніру для села Модричі. Другими фінішувала Снятинська команда, а бронзові медалі здобули молоді грушівські копуни.

детально

Вівторок, 25 серпня 2020 14:27

Ветеранський турнір у Верхньому Синьовидному.

В селищі міського типу Верхнє Синьовидне відбувся ветеранський турнір приурочений памяті колишнього селишного голови Юрія Карпінця.

На запрошення виконуючого обовязки голови селища Р.Заревич, голови ТФСК «Карпати» В.Тарнавського та заступника голови федерації футболу Сколівщини Б.Юрківа, ветеранів селища В.Синьовидного, прибули сивочолі копуни з м.Моршина, Славське, Козіва, Стрийського та Дрогобицького районів. Дрогобицький район представляли група здоровя міста Стебника, яку очолив Сергій Лукач.

В складі команди були всім відомі в районі гравці Тарас Качала, Олег Оринич, Іван Марцінко, Марян Унятицький, Володимир Даниляк та Марян Сенькевич з Урожа.

Здолавши по ходу своїх суперників, ветерани Дрогобицького району у фіналі зустрілися із ровесниками Стрийщини.

Цікава, видовищна гра не принесла переможця, тому довелося пробивати семиметрові штрафні удари в яких доля посміхнулася суперникам.

Допомагав обслуговувати змагання наш арбітр Орест Загроцький. 

детально

Понеділок, 24 серпня 2020 18:00

Розіграш Кубка присвяченого Дню Незалежності України

знайшов своїх володарів.         

Вже давно стало традицією в День Незалежності України, футбольні команди на стадіоні ФСК «Карпати» села Доброгостів визначають володаря кубка Дрогобицького району. 16 команд виявили бажання брати участь в розіграші почесного кубка, але у фінал вийшли сусіди: «Арсенал» Лішня (орг. В.Волкун) та «Каменяр» Нагуєвичі.  (орг. С.Лазорчин).

Гра виявилась цікавою і тримала вболівальників до самого завершення. По ходу гри гравці обох команд мали гольові моменти, але захисні ряди були сильнішими. Тому в кінцевому результаті матч завершився без забитих голів. В серії одинадцятиметрових кращими були Лішнянські копуни. Проводяти футбольні матчі без вболівальників, як того вимагають карантинні вимоги, нам не вдається. Тому ті фанати, які заскучили за футбольними баталіями,   ще довго по закінченню матчу оплесками дякували талановитій молоді за прекрасний подарунок до Дня незалежності.

Фіналістів кубка прибув привітати заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Тарас Матолич. Всі гравці та керівництво команд  фіналу нагороджені медалями, команди кубками, які запрезентував голова     Львівської АФ Олександр Шевченко.

Команди виступали в таких складах:

«Арсенал» Лішня – Ю.Городиський, Р.Пурій, М.Годій, Р.Болоховецький, О.Марків, Б.Гарас, Р.Собко, Т.Данилів, Р.Кушнір, Р.Шакалець, В.Собко, А.Олефір, Т.Грицан, Р.Лещинський, Т.Козак, Р.Мельничий, О.Дзяла, Н.Кулик, В.Кімакович.

«Каменяр» Нагуєвичі – М.Думяк, О.Худьо, Д.Петречко, Р.Андруневчин, Н.Куш, І.Халавко, О.Копач, А.Гаврилик, А.Паращак, І.Винницький, А.Чапля, І.Гаврилик, А.Максимович, М.Костів, Р.Коваль, Р.Іванчик, М.Бурмич, П.Твердовський, В.Фірта, Р.Винницький.

Обслуговували змагання одні із кращих арбітрів області: Сергій Лукач, Ігор Юзвяк та ветеран суддівського корпусу Орест Загродцький.

Виконавчий комітет федерації футболу, щиро дякує сільському голові Любомиру Пасемку, директору стадіону Ярославу Стецівці та керівнику поліції, підполковнику Миколі Луговому за сприяння та допомогу у проведенні спортивного свята приуроченого Дню Незалежності України.

детально

Неділя, 23 серпня 2020 09:20

Шановні мешканці Дрогобицького району!

Дорогі краяни!

Вітаю вас із величними національними святами –Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

У цих неповторних серпневих днях наче сфокусовані мрії багатьох поколінь українців про свободу, віковічне прагнення бути господарем у своїй вільній, соборній, суверенній державі.

Сьогодні ці свята ставлять перед нами високі вимоги, спонукають до особливої відповідальності перед прийдешніми поколіннями.

Ще ніколи перед країною не стояло стільки викликів: військове протистояння на Сході, світова пандемія коронавірусу, внутрішні суспільні протиріччя. І все це на тлі прийдешніх місцевих виборів, коли в державі втілюється нова адміністративно-територіальна реформа.

Тож, бажаю у кожній справі керуватися інтересами країни, аби зберегти здобуту у горнилі боротьби нашу Незалежність.

Здоров’я, щастя, успіхів у всіх ваших справах і нехай мрія про краще життя окрилює вас на нові звершення в ім’я рідної України та її працелюбного, свободолюбивого народу.

З повагою,

Голова Дрогобицької районної ради                            Михайло Сікора

детально

П'ятниця, 21 серпня 2020 15:20

Урочисте віче з нагоди відзначення 29-ї річниці Незалежності України.

Спільною молитвою та урочистим віче біля Колони Свободи працівники Дрогобицької районної ради, райдержадміністрації, депутати всіх рівнів, мешканці Дрогобиччини відзначили День Державного Прапора та 29-ту річницю Незалежності України.

Учасники дійства спільно зі священником-капеланом о.Михайлом Коліщаком помолилися за Україну, за перемогу над агресором, за мудрість і єдність нашого народу, за українських захисників.

З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.

Зокрема, Михайло Сікора сказав: «День Незалежності в серцях українців став новою точкою відліку в житті кожного з нас, дав почуття самоствердження, відчуття волі та суверенності. Символом нашої незалежної Батьківщини є Державний прапор, – втілення національної єдності, честі та гідності. Під ним український народ утвердив віковічну ідею про державність і самостійність. З нагоди свят щиро бажаю Вам стабільності, миру та успіхів. Вірю, що єдність народу України допоможе відновити спокій та мир на рідній землі і захистити незалежність та свободу держави. Бажаю усім міцного здоров’я, щасливої долі, родинного затишку, успіхів та наснаги на довгі і щедрі літа. Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі! Слава нашим Героям! Слава Україні!».

Учасники художньої самодіяльності з Підбужа та Вороблевич виконали українські патріотичні пісні.

Завершилось віче спільним виконанням Державного Гімну України.

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...213 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі