Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 12 листопада 2021 13:48

На черговій зум-нараді обговорили питання використання коштів екологічного фонду

12 листопада, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод під час зум-наради з головами територіальних громад та керівниками районних рад області наголосив, що обласний фонд охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) на сьогодні повністю наповнений відповідно до прогнозних показників на 2021 рік. Відтак до кінця року його планують перевиконати, а це дасть можливість профінансувати додаткові заходи.

Зі свого боку голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Віталій Свіщов звернув увагу, що окремі заходи обласного фонду ОНПС у 2021 році не реалізуються або реалізовані частково.

«На цей рік ми мали запитів на 515 млн грн., спільно відібрали найкращі на 33 млн грн. Однак, на жаль, маємо невиконання деяких запланованих проєктів. Зважаючи на це, будемо робити перерозподіл коштів фонду ОНПС, щоб дієві громади мали можливість реалізувати додаткові екологічні ініціативи», - зауважив Віталій Свіщов.

До слова, департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА до 31 жовтня тривав прийом запитів для формування проєкту Переліку природоохоронних заходів, фінансування яких буде здійснюватися з обласного екологічного фонду в 2022 році. Ці пропозиції опрацює профільна депутатська комісія і винесе на розгляд обласної ради.

Від Дрогобицької районної ради участь у нараді взяв голова ради Андрій Шевкенич.

Довідково:

Обласний фонд охорони навколишнього природного середовища Львівської області є складовою частиною обласного бюджету Львівської області, основною метою якого є концентрація коштів і цільове фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища, запобіганням, зменшенням та усуненням забруднення навколишнього природного середовища.

Фонд формується за рахунок надходжень від сплати екологічного податку та грошових стягнень за порушення природоохоронного законодавства.

детально

Четвер, 11 листопада 2021 11:09

Про те, як відбуваються засідання молодіжної ради

У рамках нашої рубрики розповідає Марія Николаїшин -  директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пані Маріє, розкажіть будь ласка, яким чином відбувається діяльність молодіжної ради?

Основною формою роботи молодіжної ради є засідання.

Як часто проводяться засідання молодіжної ради?

Засідання проводяться не рідше, ніж один раз на квартал. Наголошую, що  за потреби засідання молодіжної ради можуть проводитися і частіше.

Ким скликаються  позачергові засідання молодіжної ради?

Такі засідання можуть скликатися за ініціативою:

  • голови молодіжної ради,
  • голови місцевої ради, голови районної у місті ради,
  • однієї третини загального складу членів молодіжної ради.

Яким чином про засідання повідомляються члени молодіжної ради?

Члени молодіжної ради  інформуються не пізніше як за два дні до початку засідання. Більше того, таке повідомлення розміщується на офіційному веб-сайті місцевої ради та/або в інший прийнятний спосіб...

детально

Середа, 10 листопада 2021 10:38

Під стінами обласної ради пройшла акція в підтримку заслуженого ансамблю «Верховина»

Недофінансований Львівською обласною радою колектив заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю «Верховина» зібрався на мирну акцію під стінами Львівської обласної ради. Провели її символічно в день професійного свята працівників культури та мистецтва, під гаслами – «Думайте про майбутнє! Збережіть культуру, збережіть «Верховину!».

До підтримки ансамблю долучилась Дрогобицька міська рада, в особі профільного заступника Андрія Ковча, представник Дрогобича у Львівській обласній раді Сергій Оленич, депутати Дрогобицької міської ради Роман Грицай, Олег Дьорка.

Нагадаємо, на останньому сесійному засіданні депутатський корпус Дрогобицької міськради скерував звернення до керівництва області та депутатів обласної ради з проханням виконати свої зобов’язання та дофінансувати «Верховину».

Відповідно до рішення Львівської обласної ради від 15 травня 2018 року фінансування колективу мало здійснюватись порівну – Дрогобицька міська рада взяла на себе зобов’язання про 50%-ву підтримку закладу, інші 50% мала забезпечити обласна рада.

Дрогобицька міська рада свої зобов’язання виконала у повному обсязі, а от обласна рада – ні. Відтак колектив ансамблю вже кілька місяців залишається без заробітної плати.

Сесія Львівської обласної ради має продовжити свою роботу 16 листопада. Так як в бюджеті Львівської обласної ради фінансування «Верховини» досі не передбачене, обласні депутати планують скерувати звернення до Уряду з проханням взяти колектив на державне фінансування

детально

Вівторок, 09 листопада 2021 17:28

Депутатська контрольна комісія Львівської обласної ради проаналізує дотримання умов Меморандуму щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води

9 листопада, розпочала роботу VIІІ чергова сесія Львівської обласної ради восьмого скликання.

Впродовж робочого дня депутати заслухали інформацію щодо заходів з запобігання захворюваності на COVID-19 та проведення вакцинації в області, ситуацію, що склалася з постачанням природного газу для бюджетних установ області, та інформацію правоохоронних органів щодо боротьби зі злочинністю, безпеки та охорони громадського порядку на Львівщині. Також розглянули внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2021 рік та прийняли зміни до низки обласних програм, зокрема Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області, Комплексної програми «Безпечна Львівщина» та інших…

Крім того, під час сесійного засідання обласні депутати визнали неефективною та неоперативною роботу органів виконавчої влади та НАК «Нафтогаз України» щодо виконання домовленостей, передбачених Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та сфері постачання гарячої води в опалювальному сезоні 2021/2022 рр.

Нагадаємо, Меморандум між представниками місцевого самоврядування та урядом був підписаний 30 вересня і стосувався укладання бюджетними установами договорів на постачання газу за ціною 16,8 грн за куб.

«Цей процес мав розпочатися давно, а ми маємо підписаних лише 70 угод із передбачених 800. Школи, садочки, лікарні, які мають власні котли на газ, досі не мають угод на постачання блакитного палива за ціною 16,8 грн за куб. Це перш за все управлінська безгосподарність, - пояснив депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

За його словами, обласна рада проголосувала за визнання роботи неефективною, щоб мотивувати відповідальних працівників влади на всіх рівнях до пришвидшення контрактування.

«Львівська обласна державна адміністрація мала б працювати активніше. За кожною громадою мають бути закріплені консультанти з відповідних відділів, фахівці, здатні допомогти правильно оформити документи. Цього до 8 листопада ще не зроблено, а треба укласти понад 700 угод. Попереду зима», - наголосив депутат обласної ради Роман Филипів.

Депутати наголошують, що на 2021 рік в бюджеті було передбачено 260 млн грн на компенсації за енергоносії, а в наступному році доведеться вишукати ще більшу суму, понад 450 млн грн. Це завелике навантаження на обласний бюджет. Також депутати вирішили створити тимчасову контрольну комісію обласної ради для перевірки виконання Меморандуму і затвердили її склад у кількості 9 осіб – представників різних фракцій обласної ради.

Депутати доручили членам комісії, за результатами проведеної роботи, надати звіт та пропозиції на розгляд обласної ради. На думку депутатів, такі заходи мають посприяти стабілізації ситуації у сфері постачання теплової енергії, гарячої води в новому опалювальному сезоні та відновленню постачання природного газу до бюджетних установ Львівщини.

детально

Вівторок, 09 листопада 2021 10:12

Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва!

Прийміть найщиріші вітання та найкращі побажання з нагоди професійного свята!

Споконвіку пісня й танок, музика й слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті,  живили і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.

Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі, а разом з тим, своєю плідною творчою працею та силою духу звеличуєте рідну Україну!

Сподіваємось і віримо, що це свято подарує вам душевну злагоду, натхнення в роботі заради утвердження на землі ідеалів Добра, Любові і Краси!

Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним і дарує нові життєві перемоги. Нехай ніколи не згасає творчий вогник у ваших серцях!

З повагою,

Голова районної ради Андрій Шевкенич

детально

Понеділок, 08 листопада 2021 12:38

Інформує Дрогобицьке відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

Лікарняні не підлягають оплаті під час відсторонення від роботи через відмову від вакцинації

Допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків.

Зверніть увагу, відсторонення від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість щеплень проти СOVID-19, однак які відмовились від вакцинації, покликане убезпечити їх колег, відвідувачів, учнів, вихованців, студентів та інших від ризику інфікування та подальшого поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Відмова від щеплень за відсутності абсолютних протипоказань наражає на небезпеку оточуючих.

Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній.

Нагадаємо, перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153. Так, на період дії карантину обов'язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:

1) центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;

2) місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

3) закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096, з 08 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовились або ухиляються від їх проведення. Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок.

Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються. Вакцини, схвалені для використання ВООЗ, пройшли суворі тести та клінічні випробування, аби показати, що вони безпечні та ефективні в подоланні пандемії.

детально

Неділя, 07 листопада 2021 09:26

Шановні працівники соціальної сфери!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята! Ваша наполеглива, самовіддана праця є запорукою того, що ті українці, які потребують допомоги, уваги й підтримки держави не забуті, не покинуті, бо відчувають себе захищеними у цей непростий для нашої держави час.

Ви, дорогі працівники соціальної сфери, є ті хто приймає на себе людські проблеми, біль та життєві негаразди, ті хто від проблем не відвертаються, а прагнуть допомогти і підтримати кожного, а тому служіння обраній вами справі, почуття обов’язку, високий професіоналізм, доброта та душевна щедрість приносять вам заслужену  людську шану і повагу.

Переконаний, що ваш високий моральний та професійний потенціал і надалі слугуватиме інтересам українців.

З почуттям великої вдячності бажаю вам і вашим рідним міцного здоров’я, щастя, благополуччя, миру, подальших успіхів у роботі. Нехай посіяні вами зерна добра і милосердя завжди дають дружні сходи в серцях і душах людей!

З повагою,

                  Голова районної ради        Андрій Шевкенич

детально

Субота, 06 листопада 2021 13:22

З 8 листопада вводяться додаткові карантинні обмеження

Районна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення посилити карантинні обмеження на території Дрогобицького району, у зв’язку із зростанням кількості хворих на ковід, госпіталізацій та смертності. Діятимуть вони, доки Львівська область перебуватиме у «червоній» зоні.

Згідно з моніторингом захворюваності, Україна посіла друге місце у Європі та третє місце у світі по смертності від коронавірусу. 

До Стебницької міської лікарні, яка єдина у регіоні приймає на лікування хворих на COVID-19, з початку пандемії потрапило 10 539 хворих на ковід, з них 405 померло. При цьому 25% усіх смертей припали на останні два місяці. 

З 10 вересня до сьогодні до Стебницької лікарні потрапило 700 пацієнтів, а померли з них вже 94 або майже 14%. Помирають від коронавірусної хвороби здебільшого невакциновані пацієнти, а ті, які вакциновані, переносять у легкій формі.

Приріст хворих, як і кількість летальних випадків від коронавірусу збільшується. Завантаженість Стебницької міської лікарні дорівнює орієнтовно 100%. Станом на сьогодні там перебуває 147 пацієнтів.

За твердженнями медиків, єдиною можливістю вберегтися від хвороби є вакцинація. Ця практика поширена у всьому світі і її ефективність доведена у країнах, де вакциновано більше 70-80% населення і сформований колективний імунітет. У Дрогобицькому районі для якнайшвидшого формування колективного імунітету необхідно робити 1700 вакцинацій щодня, які стануть необхідним внеском у всеукраїнський показник...

детально

П'ятниця, 05 листопада 2021 14:09

Відбулись зум-наради УАРОР з головами обласних та районних рад.

На цьому тижні відбулися дві зум-наради керівництва УАРОР з головами районних рад, в ході яких обговорили робочу зустріч Президента Української асоціації районних та обласних рад Сергія Чернова з Головою Державної служби геології та надр України Романом Опімахою щодо можливостей розвитку геологічно-інвестиційного потенціалу регіонів.

Як зазначив С.Чернов районні та обласні ради можуть стати потужним майданчиком для інвестиційного розвитку, втім для цього недостатньо нормативно-правової бази.

«Ми звернулися до керівництва держави з проханням удосконалити та доопрацювати нормативне забезпечення, надавши суб’єктності районним та обласним радам у сфері регіонального розвитку, з поміж іншого у залученні інвестицій та координації», — повідомив Президент УАРОР.

 «Природньо, що саме органи місцевого самоврядування регіонального та субрегіонального рівня мають займатися великими інвестиціями, задовольняючи спільні інтереси громад», — наголосив Сергій Чернов.

«Однак, по суті, єдиною формою діяльності районних та обласних рад у цій сфері сьогодні можуть бути комунальні підприємства. Це добре, але недостатньо. Сам факт нашої зустрічі свідчить, що районні та обласні ради готові й уже працюють, але не мають необхідного інструментарію», — наголосив Президент УАРОР.

Також, на нараді обговорили проблемні питання районних рад щодо фінансування та передачі майна територіальним громадам.

Від Дрогобицької районної ради участь в нарадах взяли заступник голови районної ради Микола Андріїв та заступник керуючого справами районної ради Лев Карпин.

детально

П'ятниця, 05 листопада 2021 11:17

Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак провела зум-нараду з головами територіальних громад та очільникам районних рад

Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак та члени комісії з питань охорони здоров'я та материнства налагоджують регулярну комунікацію з сімейними лікарями області для підсилення реагування влади на боротьбу з пандемією. Про це йшлося на сьогоднішній зум-нараді з головами рад Львівської області.

«Ініціюємо регулярні онлайн-мости з сімейними лікарями в районах, щоб краще розуміти ситуацію з ковідом на територіях, почути думки сімейних лікарів, дізнатися, що для них є необхідним сьогодні», - наголосила Ірина Гримак під час зум-наради з головами територіальних громад та очільникам районних рад.

Голова обласної ради зазначила, що епідемічна ситуація із захворюванням на коронавірус в області складна, тому необхідно зосередитися на вакцинації мешканців, на превентивній роботі та інформуванні людей про необхідність дотримуватися карантинних обмежень.

«Йдеться, у першу чергу, про сільське населення. Саме у селах – найгірші темпи вакцинації і відсутність належних обстежень на ковід», - підкреслила Ірина Гримак.

Голова комісії з питань охорони здоров'я та материнства Анна Ярмола повідомила, що кількість госпіталізованих хворих на COVID-19 в області наближається до критичної точки.

«Уже 5 медичних ковідних лікарень заповнені пацієнтами на 100% і більше. Велике хвилювання викликає кількість госпіталізованих дітей – 44 дитини у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ».

Анна Ярмола вважає, що в такій ситуації завдання облради оперативно допомогти населеним пунктам, сімейним лікарям в районах області.

«Необхідно допомогти населеним пунктам, які не справляються з ритмічною вакцинацією населення, оскільки бракує медпрацівників. Треба збільшувати кількість ліжок для хворих на коронавірус, перепрофільовувати у ковідні лікарні, які зараз є в резерві», - підсумувала Анна Ярмола.

детальноПопередня сторінка 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...262 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі