Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 21 жовтня 2019 12:05

До відома депутатів Дрогобицької районної ради!

Повідомляємо, що відповідно до депутатського звернення народного депутата України О.Саламахи, 25 жовтня 2019 року о 10.00 год. в приміщенні Дрогобицького районного народного дому за адресою: м.Дрогобич, вул. 22 Січня, 28, відбудеться зустріч з депутатом Верховної Ради України

Орестом Ігоровичем Саламахою

детально

П'ятниця, 18 жовтня 2019 17:02

В районі відбувся ХХ ювілейний дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги»

16 та 17 жовтня в Дрогобицькому районному народному домі   освітяни району провели ХХ ювілейний дитячо-юнацький фестиваль мистецтв «Сурми звитяги», який пройшов під знаком патріотизму, що знайшов своє втілення у піснях, віршах, авторській поезії, літературно-музичних, героїко-патріотичних хореографічних, декоративно-тематичних, живописних, графічних композиціях. У 2019 році виповнюється 110 років  з дня народження Степана Бандери, 90 років створення Організації українських націоналістів (ОУН), тому ці теми були широко висвітлені у цьогорічному фестивалі.

Основні вимоги до учасників фестивалю: молодіжна форма, фаховість та модерна манера виконання, сучасне аранжування, використання сучасних музичних засобів, творчий підхід до розкриття пропонованої тематики твору, оригінальність, стильність, оптимізм, стилізовані сучасні костюми, дотримання вимог положення.

Фестиваль мав на меті широко пропагувати серед дітей та юнацтва кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчати пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах та Революції Гідності, а також підтримує і прославляє бойовий дух наших воїнів на фронті з російським агресором.

Оцінювало виступи учнів журі у складі провідних працівників відділів освіти, культури і туризму Дрогобицької райдержадміністрації, Дрогобицького районного Будинку дитячої та юнацької творчості.

Організатори визначили переможців у номінаціях:

Солісти-вокалісти                       

1 місце: Надію Фаїк, Ясенеце-Сільнянського НВК І-ІІ ст.; Вікторію Обух, Снятинського НВК І-ІІ ст.; Дмитра Сабата, Сторонянської СЗШ І-ІІ ст.; Ірину Приймак, Модрицького НВК І-ІІІ ст.; Василину Хомин, Верхньодорожівської СЗШ І-ІІІ ст.;Вероніку Мацигін, Нижньогаївського НВК І-ІІІ ст.;Оксану Мисак, Верхньодорожівської СЗШ І-ІІІ ст.; Анну-Марію Іваночко, Довжанського НВК І-ІІІ ст.; Надію Валінкевич, Залокотського НВК І-ІІ ст.; Ренату Дзюбенко, Солонської СЗШ І-ІІ ст.; Анну Блюмгарт, Урізького НВК І-ІІІ ст.

Дует 1 місце: Віолетту-Євгенію та Анну Стадник, Михайлевицької СЗШ І-ІІІ ст..; Вероніку Мацигін та Марію Матвіїшин, Нижньогаївського НВК І-ІІІ ст.; Оксану Мисак та Василину Хомин, Верхньодорожівської СЗШ І-ІІІ ст.; Юлію Миго та Любов Стецяк, Підбузького НВК І-ІІІ ст.

Вокальний ансамбль 1 місце: вокальний колектив Дорожівської СЗШ І-ІІІ ст., вокальний колектив Підбузького НВК І-ІІІ ст.

Хоровий колектив:

1 місце: хоровий колектив Волощанського НВК І-ІІ ст.;

Художнє читання: 1місце: Яну Шманьків, Солонської СЗШ І-ІІ ст.; Наталію Фаїк, Ясенеце-Сільнянського НВК І-ІІ ст.; Андрійців Тетяну, Попелівського НВК І-ІІІ ст.; Софію Сташків, Модрицького НВК І-ІІІ ст.; Марту Смутну, Вороблевицької СЗШ І-ІІІ ст. 

Авторська поезія:

1 місце: Вікторію Бутим, Довжанського НВК І-ІІІ ст.;

Гумор: 

1місце: Юрія Безика, Новокропивницького НВК І-ІІІ ст.

Літературно-музична композиція 

1 місце:. учнів Сторонянської СЗШ І-ІІ ст.; учнів Грушівської СЗШ І-ІІІ ст.

Хореографія 

1 місце:зразковий танцювальний колектив «Водограй», Підбузького НВК І-ІІІ ст.; вихованці БДЮТ «Антарес» на базі Болехівської СЗШ І-ІІ ст.; І-ІІІ ст.; танцювальний колектив «Горянка» Довжанського НВК І-ІІІ ст.

Живописна композиція: 

1 місце: Вікторію Пушкар, Сторонянської СЗШ І-ІІ ст.; Надію Дем’яновську, Болехівської СЗШ І-ІІ ст.; Яну Свищ, Старокропивницького НВК І-ІІ ст.; Вероніку Далявську, Медвежанського НВК І-ІІ ст.; Вікторію Гуняк, Уличненської СЗШ І-ІІІ ст.; Христину Маланчук, БДЮТ на базі Болехівської СЗШ І-ІІ ст.;

Графічна композиція:                                                             

1місце: Христину Баумкетнер, Ясенеце-Сільнянського НВК І-ІІ ст.; Ангеліну Дудич, Грушівської СЗШ І-ІІІ ст.; Христину Бабій, Підбузького НВК І-ІІІ ст.; Ангелину Луців, БДЮТ на базі Підбузького НВК І-ІІІ ст.

Декоративно-тематична композиція:

1 місце:  вихованців гуртка БДЮТ «Художня вишивка» на базі Унятицького НВК І-ІІ ст.; Вікторію Германчак, Підбузького НВК І-ІІІ ст.; Соломію Фурман, БДЮТ на базі Підбузького НВК І-ІІІ ст.; Христину Бабій, Підбузького НВК І-ІІІ ст.; Андріану Крису, БДЮТ на базі Унятицького НВК І-ІІ ст.

детально

Четвер, 17 жовтня 2019 09:20

«Ми родом з Франкового краю» - вихованці БДЮТ виступили на обласному фестивалі-огляді

Днями  вихованці  гуртків «Акторська  майстерність», «Лідерство – запорука успіху», «Ляльковий театр», «Культура мови і спілкування», «Вокальний спів», «Сучасного танцю «Антарес», «Паперопластики», «Паперопластики «Умілі руки»,  «Вироби з бісеру», «Народна вишивка» Дрогобицького районного Будинку дитячої та юнацької творчості взяли  участь обласному фестивалі-огляді творчого доробку закладів позашкільної освіти Львівщини.

На сцені було представлено  літературно-музичну композицію «Ми родом з Франкового краю» та виставку-презентацію творчих робіт ужиткового мистецтва, дефіле переможців театралізованих образів та сценічних костюмів з паперу  «В чорно-білому мажорі» («Лемківське вбрання», «Рання весна»).

детально

Вівторок, 15 жовтня 2019 11:22

В Рихтицькій школі відбулося свято «Слава героям України!»

До Дня захисника України, який відзначається щорічно 14 жовтня, у Рихтицькій СЗШ І-ІІІ ст. відбулося свято «Слава героям України!»/

На святі були присутні гості: батько загиблого воїна-односельчанина Дмитра Лесишака – Василь Іванович, воїни АТО – Михайло Яремчак, Андрій Білий, Микола Тінишин.

Учні з усією щирістю бажали захисникам благополуччя, здоров’я, мужності, стійкості, миру.

Отець Олександр та отець Роман помолилися за здоров’я воїнів, які стоять на сторожі нашої країни.

Родзинкою свята був парад. Учні продемонстрували вміння у маршовій ході, віддавши честь, повагу і шану нашим воїнам.

Ми пишаємося тим, що ми – українці.

детально

Понеділок, 14 жовтня 2019 09:10

На Дрогобиччині вшанували захисників України

Урочисті заходи на Дрогобиччині з нагоди Дня захисника України та 77-ї річниці створення УПА відбулися в районному народному домі.

На святкове дійство, яке розпочалося Маршем нової Української армії, запросили учасників національно-визвольної боротьби, військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС, сім’ї загиблих та жителів Дрогобиччини.

Благословив учасників урочистостей священик-капелан о. Михайло Коліщак.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв.

Перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба та заступник голови районної ради Володимир Стецівка звернулися зі словами вдячності до захисників України, вручили грамоти військовим і квіти — матерям та дружинам загиблих.

Свято продовжилося концертною програмою мистецьких колективів району. А на завершення учасники урочистостей скуштували смачного кулішу та запашного чаю з польової кухні 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС, приготованих за сприяння Дрогобицького держлісгоспу.

детально

П'ятниця, 11 жовтня 2019 12:03

Дорогі захисники України!
Шановні ветерани національно-визвольних змагань!

         Прийміть сердечні вітання з нагоди свят, які відзначаємо 14 жовтня - Дня захисника України,

        77-ої річниці створення УПА, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва.

Це професійне свято військовослужбовців, ветеранів АТО.  Це свято кожного, хто в той чи інший спосіб віддає свої знання, силу, мужність, професіоналізм, жертвує здоров’ям і життям в ім’я захисту нашої держави. Це особливий день для Матерів, які чекають своїх синів з фронту, неодмінно з перемогою!

Відзначаємо його у непростий час, коли особливо потрібна нашамудрість, розважливість, далекоглядність. Та тішить одне: українці уже ніколи не віддадуть свою, такою дорогою ціною завойовану, незалежність.

Бо народилось і стає на ноги нове покоління, яке не знає, що значить бути під «чужим чоботом». Бо нам не позичати незламного духу, прагнення до волі і звитяг, мужності і віри!

Тож, нехай Пресвята Богородиця повсякчас покриває своїм омофором наших відважних захисників, даруючи їм свою опіку, міцне здоров’я і козацьку силу! Нехай істинна любов до рідної вітчизни приведе до омріяного щасливого життя у мирній, заможній, незалежній країні!

Слава У к р а ї н і!
Слава Г Е Р О Я М,
які стоять на захисті національних інтересів!

З глибокою повагою і шаною, -

голова Дрогобицької районної ради                                       Михайло СІКОРА

детально

Четвер, 10 жовтня 2019 15:51

Урочистості з нагоди 77-ої річниці створення УПА та Дня захисника України

Дрогобицька районна рада та райдержадміністрація запрошує на урочистості та святковий концерт з нагоди 77-ої річниці створення УПА та Дня захисника України, що відбудуться в п’ятницю, 11 жовтня, о 15.00 год. в приміщенні районного народного дому (вул. 22 Січня, 28).

На території народного дому всі бажаючі зможуть скуштувати смачний куліш, який приготують найкращі кухарі Другого спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який дислокується в Дрогобичі. 

До відома:

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

детально

Вівторок, 08 жовтня 2019 11:31

Проєкти місцевих ініціатив: головне на 2020 рік

7 жовтня, відбулося засідання Конкурсної ради з реалізації ПРОГРАМИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ПРОЄКТІВ МІСЦЕВИХ ІНІЦІАТИВ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НА 2020 - 2025 РОКИ. Участь у засіданні взяли перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк і заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима.

Спочатку Конкурсна рада своїм рішенням затвердила пріоритети обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив на 2020 рік, яких відтепер буде 8:

- «Освіта» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

- «Охорона здоров'я» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування (в тому числі придбання автотранспорту).

- «Культура» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

-«Спорт» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

- «Безпека» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

- «Вуличне освітлення» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція.

- «Інші пріоритети» (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної (за винятком ОСББ)), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, облаштування об’єктів ПЗФ, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

- «Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, благоустрій територій, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

Як бачимо, у порівнянні з минулим роком додано два нових пріоритети «Безпека» і «Спорт».

Крім того, Конкурсна рада затвердила граничну вартість проєкту та суму субвенції з обласного бюджету в 2020 році на рівні: 500 тис грн і 200 тис грн відповідно.

Також під час засідання було оголошено, що прийом заявок у рамках проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив у Львівській області на 2020 рік розпочнеться о 9:00 год. 28 жовтня 2019 року і триватиме до 18:00 год. 29 листопада 2019 року.

Додамо, що прийом заявок до складу Експертної комісії з оцінки проєктів місцевих ініціатив у 2020 році стартує 28 жовтня 2019 року і триватиме до 29 листопада 2019 року.

Варто зауважити, що члени Конкурсної ради затвердили графік проведення навчальних семінарів з представниками органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій та іншими потенційними учасниками Конкурсу.

Перелік учасників

Місце проведення

Дата, час проведення

Бродівський район

Буський район

Кам’янка-Бузький район

Радехівський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

15 жовтня 2019 року

11:30 год.

Дрогобицький район

Сколівський район

Стрийський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

16 жовтня 2019 року

11:30 год.

Городоцький район

Мостиський район

Яворівський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

17 жовтня 2019 року

11:30 год.

Золочівський район

Жидачівський район

Миколаївський район Перемишлянський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

18 жовтня 2019 року

11:30 год.

Самбірський район

Старосамбірський район

Турківський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

21 жовтня 2019 року

11:30 год.

Сокальський район

Жовківський район

Пустомитівський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

23 жовтня 2019 року

11:30 год.

Обласні комунальні заклади, установи та некомерційні підприємстваЛОР

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

24 жовтня 2019 року

11:30 год.

м. Львів

(в т. ч. м. Винники, смт Брюховичі, смт Рудно)

м. Борислав

м. Дрогобич

м. Моршин

м. Новий Розділ

м. Самбір

м. Стрий

м. Трускавець

м. Червоноград

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

25 жовтня 2019 року

11:30 год.

Також присутніх було ознайомлено із перебігом реалізації Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку станом на 1 жовтня.

детально

Понеділок, 07 жовтня 2019 15:57

Позачергова сесія районної ради завершила свою роботу

Сьогодні, 07 жовтня, відбулося засідання ХХХІV позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIIскликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Дана сесія була скликана головою районної ради відповідно до політичної ситуації, яка склалась навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра». Тому, на початку сесії Михайло Сікора окреслив своє бачення даного питання, відзначивши що питання врегулювання проблематики окупованого Донбасу може йти виключно в пакеті з питанням повернення Криму і будь-яка риторика про мир, який не буде досягнутий шляхом перемоги, не відповідає  національним інтересам України. Тобто, місцеві вибори в окупованому Донбасі можуть бути проведені тільки після виведення абсолютно всіх російських військ і техніки під ретельним наглядом відповідних міжнародних організацій.

Думку голови ради у своїх виступах підтримали ряд депутатів, зокрема М.Лужецький, В.Стецівка, Р.Цеслів та представники громадських організацій воїнів АТО.

Після обговорення депутати підтримали звернення до Президента України В.Зеленського щодо врегулювання ним проблематики Донбасу і Криму виключно в національних інтересах України та відповідно до українського законодавства і  визнаних міжнародних правових норм.

Також, депутати розглянули та підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення по якому доповідав заступник керуючого справами районної ради М.Андріїв, після чого ХХХІV позачергова сесія районної ради завершила свою роботу.   

     

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХХІпозачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Понеділок, 07 жовтня 2019 09:48

НЕ ТИСНИ НА КОЛЕГУ: ЦЕ МОБІНГ, ЯКИЙ КАРАЄТЬСЯ!

Очільник Львівської юстиції Микола Станіщук розповідає про те, як себе вести у випадку такого явища як мобінг на роботі.

Можливо вас частобезпідставно критикуютьчи відверто ігнорують ваші успіхи? Або ставлення керівництва чи колег до вас є зверхнім та зухвалим? Ви є об’єктом пліток таобраз? Якщо це так ви жертва мобінгу!

ПАМ`ЯТКА: мобінг (від англ. to mob – переслідувати, нападати гуртом) – це психологічний терор, тиск, цькування співробітниками свого ж колеги.

Ви давно працюєте в колективі й раптом почали відчувати себе небажаною персоною? Що може бути причиною? Можливо, керівник хоче, щоб ви звільнилися. І мобінг – це спосіб, який дозволить, не застосовуючи офіційних заходів, змусити працівника піти. Ймовірно, ви перешкоджаєте чийомусь кар’єрному зростанню.

ВАЖЛИВО:  реакція на нашу поведінку є відповіддю на те, що відбувається. Ми власними вчинками провокуємонеприйняття. Не так часто жертвою мобінгу стає привітна і доброзичлива людина.

Що робити, щоб уникнутимобінгу?

  • Шукайте порозуміння з колегами.
  • Не демонструйте роздратування. Не будьте різкими.
  • Шукайте спільні нейтральні теми для розмов (про погоду, про природу, про літературу).  
  • Вітайте колег зі святами. Беріть участь у спільних заходах.
  • Не поширюйте пліток. Не беріть участі в обговоренні вчинків інших.
  • Не вдавайтеся до критики без вагомих підстав.

Що робити, якщо ви єжертвою мобінгу?

·         Не поспішайте звільнятися.

·         Не мовчіть. Спробуйте поговорити з колективом.

·     Намагайтесь відстоювати свою позицію. Відповідайте на зауваження, аргументуйте та пояснюйтесвої вчинки.

·         Не дозволяйте принижувати себе. Якщо ви проаналізували ситуацію і зрозуміли, що вашої провини немає, будьте впевнені у собі.

·         Спробуйте знайти позитивні риси в людей, з якими працюєте. Або подумайте про те, що, можливо, ви просто необ’єктивно ставитеся до них.

детальноПопередня сторінка 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...198 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі