Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 18 серпня 2018 11:39

Розпочав свою роботу Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл

17 серпня, у головному корпусі «Львівської політехніки» розпочався Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, на який завітали понад 200 гостей із 36 країн світу.

У церемонії відкриття взяли участь Голова Благодійного Фонду Порошенка Марина Порошенко, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Звертаючись до учасників Форуму, Марина Порошенко підкреслила, що сьогоднішній захід – це справді історична подія, оскільки вперше за роки незалежності України питання збереження національної ідентичності українців за кордоном обговорюється на такому представницькому рівні.

«Дуже символічно, що наш Форум відбувається напередодні нашого головного національного свята – Дня Незалежності України. Українське освітнє середовище за кордоном є джерелом поширення української мови, історії і культури. Саме від вас залежить як буде сьогодні поширюватися інформація про події, які відбуваються в Україні. Це вкрай важливо для зміцнення іміджу нашої держави на міжнародному рівні», - сказала Марина Порошенко.

У вітальному слові Олександр Ганущин підкреслив, що не так багато маємо ми зараз можливостей зберігати ідентичність у сучасному світі. «Світ ХХІ століття є дуже складним, це світ соцмереж, доступності, глобалізації. Одні держави роблять все, щоб втримати політичну ідентичність своєї нації закордоном, інші, такі як ми, поки що цьому в них вчимося.

Російсько-українська війна, поведінка сусідів України, таких як Угорщина і Польща, неминуче посилюватиме не лише нашу дипломатичну присутність, але й скеровуватиме зусилля української влади на підтримку закордонних українців коштом України, українських платників податків. Участь Марини Порошенко в цьому заході – ще один крок до цього.

А все решту Ви знаєте – інститут сім’ї, церква і школа – хребет будь-якої нації. Від Львівської обласної ради дякую Вам за справу, яку робите. Слава Вам і слава Україні!», - сказав Олександр Ганущин.

Варто додати, що Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл триватиме упродовж 17-22 серпня.

детально

П'ятниця, 17 серпня 2018 15:19

Представлення нового голови райдержадміністрації

В понеділок, 20 серпня 2018 року, о 10.00 год. в приміщенні районного Народного дому відбудеться представлення нового голови Дрогобицької райдержадміністрації Шевкенича Андрія Івановича.

Запрошуються депутати обласної та районної рад, працівники відділів та управлінь райдержадміністрації, сільські та селищні голови, керівники підприємств і організацій району, представники засобів масової інформації та громадськість району.

детально

П'ятниця, 17 серпня 2018 12:01

Триває активна фаза реалізації проектів місцевого розвитку

Одна з найуспішніших обласних програм – Програма проектів місцевого розвитку перебуває в активній фазі, а профільний відділ облради здійснює моніторинг її реалізації.

Нагадаємо, усього затверджено до реалізації 1007 проектів загальною вартістю – 253 млн грн, з яких 122,7 млн грн – кошти обласного бюджету, небюджетні кошти – 53,7 млн грн, частка місцевих бюджетів – 77,2 млн грн. Ці проекти-переможці, як відомо, визначені в межах 7 пріоритетів.

Працівники відділу та голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олег Домчак протягом місяця здійснили низку виїздів і надалі їх робитимуть з метою аналізу реальної ситуації щодо виконання робіт та використання бюджетних коштів, зокрема в рамках програми проектів місцевого розвитку.

Відтак за результатами семи місяців роботи, враховуючи вищезгадані робочі поїздки та отриману інформацію від розпорядників коштів, можемо говорити про попередні результати.

Станом на 1 серпня 2018 року з 1007 проектів – розпочато роботи на 566, завершено роботи на – 95, не розпочато роботи, у тому числі виготовляється документація або триває процедура закупівельна – 290, не подано інформацію замовниками по – 56...

детально

П'ятниця, 17 серпня 2018 11:32

В райдержадміністрації привітали пасічників

Бджолярів здавна шанували на українській землі. Протягом сторіч виготовлення меду з кропіткого ремесла перетворилося на справжнє мистецтво. Його секрети відкриваються лише дбайливим і працьовитим.

Мед на столі – радість у домі. З ним українці відзначають свята, частують гостей, лікують недуги. Старовинні рецепти медових страв є безцінною реліквією, яку ми маємо берегти для нащадків. Честь і хвала трудівникам пасік, які приносять до столу неповторний дар землі та сонця.

17 серпня, напередодні Дня пасічника перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад вручив грамоти кращим пасічникам району, серед них Петро Кушнір, Тарас Вінсковський, Михайло Білий, Степан Стельмахович.

детально

Четвер, 16 серпня 2018 16:44

 «Фінансування та управління охороною здоров’я»: на Львівщині представили результати проекту в галузі медицини.

15 серпня, в обласній раді відбулася підсумкова конференція проекту «Фінансування та управління охороною здоров’я», присвячена проведеній роботі та ознайомленню керівників закладів охорони здоров’я Львівщини з результатами досліджень.

Участь у заході взяли голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, голова Львівської ОДА Олег Синютка, головні лікарі обласних, центральних міських та районних лікарень області.

У вступному слові Олександр Ганущин зауважив, що реформа охорони здоров’я – одна з найскладніших сучасних реформ. «Ми, напевно, вперше в останні 20 років маємо рекордні вкладення в медицину третього рівня: як за рахунок коштів донорів, так і за рахунок фінансового ресурсу власних бюджетів, зокрема коштів обласної скарбнички. Ми бачимо перспективи і шляхи покращення надання медичних послуг третім рівнем», - сказав очільник облради.

Звертаючись до головних лікарів закладів охорони здоров’я Львівщини, Олександр Ганущин наголосив, що має бути розуміння того, що ми підходимо до критичної межі, де буде облік і по обліку буде здійснюватися фінансування медицини. «Усі подібні ініціативи будуть мати підтримку в стінах облради», - запевнив він...

детально

Четвер, 16 серпня 2018 11:18

25 BookForum запрошує до участі у конкурсі есе

«Моя книжкова полиця»

Цього року вчетверте у межах благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання» відбудеться конкурс есе «Моя книжкова полиця». Читачів віком від 60 років написати свою історію про особливу книгу чи навіть домашню бібліотеку та надіслати на адресу BookForum у Львові.

Обсяг есе має складати не більше трьох сторінок (до 3600 знаків). Ще однією умовою є форма тексту – він повинен бути набраний на комп’ютері або друкарській машинці.

Текст слід надіслати до 3 вересня на електронну пошту 3vik@bookforum.com.ua (у темі листа зазначити «Моя книжкова полиця») або листом на поштову адресу: а/с 6644, Львів, 79005 з поміткою на конверті «Моя книжкова полиця».

Обов’язково вказати контактні дані учасника конкурсу: ім’я, прізвище, вік, номер мобільного/стаціонарного телефону.

Журі обере п’ятьох переможців, на яких чекає поїздка на 25 BookForum, тож можливість приїхати у Львів є обов’язковою умовою. Окрім цього, переможці отримають книжкові подарунки та запрошення на урочистий гала-концерт у Львівській філармонії, під час якого відбудеться офіційне нагородження.

детально

Середа, 15 серпня 2018 17:21

Головою Дрогобицької райдержадміністрації призначений Андрій Іванович Шевкенич

Президент України Петро Порошенко призначив Андрія Шевкенича головою Дрогобицької райдержадміністрації. Розпорядження про призначення від 15 серпня 2018 року №116/2018-рп опубліковано сьогодні на офіційному сайті Президента України.

Андрій Шевкенич призначається головою Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області з 20 серпня 2018 року.

Андрій Шевкенич народився 04.05.1956 р., освіта вища. Заслужений лікар України. 

Тривалий час очолював Дрогобицьке районне територіальне медичне об'єднання, відділ охорони здоров'я виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. 

детально

Середа, 15 серпня 2018 15:36

Під час Франкового свята в Нагуєвичах діятиме 44 локації

Сьогодні відбулося чергове засідання оргкомітету з підготовки до відзначення 162-их роковин народження Івана Франка, яке цьогоріч святкуватиметься на Дрогобиччині три дні, 25-27 серпня. В засіданні взяв участь заступник голови районної ради Володимир Стецівка.

Підбито підсумки проведення підготовчих робіт, запланованих на попередньому засіданні, та визначено завдання, які необхідно виконати для належної організації святкових заходів. Директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдан Лазорак інформував, що завдяки допомозі управління водгоспу проведено очистку озера, яке знаходиться на території заповідника. Б.Лазорак також повідомив, що під час Етно-фесту в неділю, 26 серпня в заповіднику діятиме 44 різноманітних локації, де кожен з гостей свята знайде для себе щось цікаве. Проведено підготовчі роботи для їхнього розміщення та для облаштування наметового містечка, для організації концертної програми та вечірньої демонстрації фільму "Червоний" за романом Андрія Кокотюхи.

В.о.начальника відділу культури Василь Кузан розповів про ініціативи, пов'язані із забезпеченням у майбутньому державного статусу Франкового свята.

Начальник міського відділу культури Олег Яводчак ознайомив присутніх з програмою заходів, пов'язаних з врученням Міжнародної премії Івана Франка, яке відбудеться 27 серпня.

Йшлося також про формування остаточного варіанту програми та афіші свята, участь відомих особистостей тощо.

детально

Вівторок, 14 серпня 2018 10:42

Прагнення волі: долучаймося!

Завершив дворічну працю над книгою «Прагнення волі. Спогади військового капелана 2014/15» отець Орест (Роман Сало) – військовий капелан 3 батальйону територіальної оборони Львівської області, у якому протягом 2014-2015 років проходили службу мобілізовані військовослужбовці Дрогобиччини.

Макет книги готовий до друку.

Просимо небайдужих долучитися до цієї історично-патріотичної справи та вкласти свою лепту.

Реквізити для перерахунку добровільних пожертвувань:

Картковий рахунок ПриватБанку 5168 7572 8422 5010 (Сало Роман Володимирович).

Банківські реквізити видавництва: «Райффайзен Банк Аваль», м. Київ, МФО 380805, код ЄДРПОУ 25259710, свідоцтво №762768.

Тел. 097-269-71-71 (о.Орест, (Роман Сало))

Ініціативна група громадських організацій

детально

Понеділок, 13 серпня 2018 11:11

Результати першості району з волейболу

12 серпня 2018 року завершилась першість Дрогобицького району з волейболу, яку проводила Дрогобицька районна організація ВФСТ «Колос» АПК України. До фіналістів груп приєдналася команда депутатів Дрогобицької районної ради та сільських, селищних рад району.

Організатори змагань розподілили учасників на дві групи, по три команди, надавши можливість зустрітись командам двічі. В результаті ігор команда волейболістів села Ясениця (організатор Михайло Терлецький) обіграла команду с.Довге Гірське (орг.Петро Яворський) з рахунком 2:0 та Лішню (орг.Микола Гуняк)  2:1, стала переможцем групи. У фіналі їх чекала команда  смт. Підбуж (орг. Василь Степаник), яка здолала на своєму шляху Рихтичан (орг. Микола Левицький) 2:0 та в нелегкій боротьбі вже згадану команду депутатів (орг. Володимир Якимів) 2:1.

За третє місце волейболісти с.Лішня зуміли навязати свій стиль гри  команді депутатів та вирвати перемогу з рахунком 2:1. У фіналі волейболісти с. Ясениця зуміли схилити терези перемоги на свою користь та перемогти призерів першості обласних змагань під егідою «Колос» команду смт. Підбуж з рахунком 2:1.

Вручаючи нагороди головний арбітр змагань Йосип Лаганяк та голова РО ВФСТ «Колос»  АПК України  Василь Кобільник подякували всім за участь у змаганні та висловили впевненість, що ці змагання не є останніми і  щоб волейболісти району не зупинялися на досягнутому.

Організатори названих команд отримали памятні відзнаки, а кращі гравці Яворський Петро (Довге), Християнин Микола (Лішня), Кекіс Андрій (Підбуж), Кушнір Ярослав (Ясениця),  Роман Мандзюк та Володимир Якимів памятні спортивні сувеніри.

детальноПопередня сторінка 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...169 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі