Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 06 липня 2018 09:12

Дім Франка запрошує відчути себе співучасником Франкової епохи.

13–15 липня 2018 року відбудеться традиційний Фестиваль "Ніч у Львові". Львів’янам та гостям міста запропонують понад сто нічних екскурсій, атракцій, перформансів у музеях, галереях, театрах, храмах і просто на вулицях та площах міста.

Дім Франка також долучається до фестивалю різноманітними заходами.

13 липня буде Театралізована екскурсія "Візит до Франків". 

Збиратимемо три групи ( по 10-15 осіб): о 18.00, 19.30, 21.00

"Це буде мандрівка у часі, так би мовити, екскурс у минуле, що дозволить нашим гостям відчути себе співучасниками Франкової епохи. Ба більше, познайомитися із подружжям Франків – Ольгою та Іваном, які от щойно перебрались жити у свій омріяний будинок на вул. Понінського, оглянути віллу, почути від самого письменника та його дружини про їхнє життя і побут, про їхніх діточок. Дорогі друзі, ваш візит стане для господарів великою приємністю", - кажуть організатори.

детально

Четвер, 05 липня 2018 14:38

Сьогодні День звільнення Краматорська і Слов'янська

від проросійських терористів

Визволення північних міст Донеччини стало одним із ключових моментів Антитерористичної операції. Тоді більшість бойовиків втекла вночі. Окремі групи бойовиків намагалися прориватися через блокпости сил АТО та були знищені. У містах вони залишили численні докази причетності Росії, зокрема, зброю російського виробництва, документи й посвідчення.

5 липня 2014 року о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Нацгвардії над міськрадою Слов'янська було встановлено український прапор. Того ж дня передові сили Нацгвардії увійшли і до Краматорська. Першими йшли розвідники та сапери, за ними – інші військові підрозділи. Визволення цих міст, які майже три місяці перебували під ворожою окупацією, стало черговою перемогою сил АТО над сепаратистськими бандформуваннями.

У визволених містах поступово налагоджувалось мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби.

З 13 жовтня 2014 року Краматорськ оголошено тимчасовим центром Донецької області, де міститься Донецька обласна військово-цивільна державна адміністрація. 10 лютого 2015 року місто було обстріляно з боку Горлівки проросійськими бойовиками, в результаті чого загинуло 17 осіб, та було поранено 64 особи.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької і Луганської областей. У липні 2014 року, крім Слов'янська і Краматорська, українські військові визволили від проросійських бойовиків Костянтинівку, Дружківку, Бахмут.

детально

Четвер, 05 липня 2018 09:22

 «Ігри Нескорених» у Сприні зберуть молодих патріотів на змагання.

У вівторок, 10 липня, у селі Сприня Самбірського району на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака відбудеться відкриття v військово-спортивної патріотичної гри «Ігри Нескорених». Початок: 12:00. 

11 липня 2018 року виповнюється 74-роки відтоді, як у гірському селі Сприня на Самбірщині відбувся Великий Збір і була створена Українська Головна Визвольна Рада (УГВР).

З цієї нагоди вже традиційно у Сприні відбудеться військово-спортивна патріотична гра «Ігри Нескорених». Ігри триватимуть з 9 до 15 липня. Вони пройдуть на території спортивно-туристичного оздоровчого табору «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака. 

Організаторами заходу є Львівська обласна рада та обласна державна адміністрація, районні ради і районні адміністрації Самбірщини, Мостищини, Городоччини та Пустомитівщини. 

Такий патріотичний змаг, починаючи від 2017 року набув статусу загальноукраїнського. В «Іграх Нескорених» у 2018 році візьме участь близько сотні осіб, хлопців та дівчат віком 15-18 років з різних областей нашої держави.

Протягом тижня юнаки змагатимуться у наступних конкуренціях: стрільба, повстанський біатлон, перетягування линви, розпалювання багаття, перегони, гирьовий спорт, армреслінг, відун, повстанська пісня. Один день змагань буде присвячений сходженню на гору Діл – повстанським історичним маршрутом, де у 1944 році діяла підстаршинська школа УПА, а у минулому році відкрито найвищу в Європі дерев’яну Вежу Пам’яті. Важливим елементом під час Ігор буде вивчення історії національно-визвольного руху українського народу під час другої світової війни – доби УПА, а також сучасної військової справи. Для учасників таборування заплановані показові навчання та презентації військової справи військових частин Самбірщини інженерів саперів, інженерів радіаційного, хімічного біологічного захисту та авіаторів. Громадські волонтери навчатимуть учнів тактичній медицині. Військові пригощатимуть учнівську молодь польовою кухнею. Щодня під час табору відбуватимуться майстер-класи, конкурс патріотичної пісні та демонстрація історичних художніх та документальних фільмів. У таборі відбудеться презентація волонтерського фото проекту «Якби не війна» та демонстрація фільму «Кіборги»

Цього року участь у змаганнях братимуть 4 команди Львівщини Самбірського, Городоцького, Мостиського та Пустомитівського районів, команди Луганської, Донецької, Херсонської та Полтавської областей. Молодіжні посланці зустрінуться у Сприні, де свого часу засновники УГВР творили історію – в 1944 році боролися проти більшовицької окупації, прокладали шлях до незалежності України.

Слід додати, що нагородження команд та головне святкування 74-ї річниці створення УГВР відбудеться 15 липня. 

Промо-ролик заходу за посиланням:

https://www.facebook.com/sambirrada/videos/1263633080405989/

Фільм про змагання у 2017 році за посиланням:

https://www.facebook.com/sambirrada/videos/1247668222002475/

детально

Середа, 04 липня 2018 11:38

З 1 липня впроваджуються зміни в пенсійному забезпеченні

Дрогобицький сервісний центр головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомляє про зміни в пенсійному забезпеченні з 1 липня 2018 року.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на  2018 рік» з 1 липня розміри прожиткового мінімуму змінюються, що є підставою для зміни розміру пенсійної виплати та надбавок, які визначаються виходячи з прожиткового мінімуму.

У зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшено розмір мінімальної пенсійної виплати з 1373 до 1435 грн. Підвищення стосується тих пенсіонерів, які досягли пенсійного віку, але не мають повного стажу (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років), і розмір їхньої пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, не досягає 1435 гривень.

Слід врахувати, що пенсіонерам з інвалідністю та пенсіонерам, страховий стаж яких становить у чоловіків 35років, а у жінок 30 років, мінімальну пенсію з 1 жовтня 2017 року встановлено в розмірі 1452 грн. (1373 грн. – прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, збільшений на 79 грн.), тому цей перерахунок їх не стосується.

Також підвищиться пенсія донорів, оскільки почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10% від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Зважаючи на те, що розмір такого прожиткового мінімуму з 1 липня збільшився із 1700 грн. до 1777 грн., відповідно буде збільшено надбавку донорам із 170 до 177,70 грн.

Зросте також максимальний розмір пенсій, бо він залежить від розміру прожиткового мінімуму і не може перевищувати з усіма надбавками 10 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. Відповідно максимальний розмір пенсії збільшиться з 13730 до 14350 гривень.

детально

Вівторок, 03 липня 2018 14:54

Фахівців з України запрошують до участі в американській програмі бізнес стажування за напрямком енергоефективності

Фахівців із України, які працюють за напрямком «Енергоефективність та відновлювані джерела енергії в цивільному і комерційному будівництві», запрошують до участі в американській програмі бізнес стажування. Програму реалізуватимуть у межах співпраці Ради голів державних адміністрацій з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою SABIT, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США.

Для участі у Програмі стажування запрошують:

- Будівельні компанії, які займаються цивільним і комерційним будівництвом;

- Спеціалісти, які приймають технічні та фінансові рішення в компанії (головні інженери, керівники проектів);

- Асоціації, постачальників і виробників будівельних матеріалів.

У програмі візьмуть участь компанії з Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану і України.
Вимоги до кандидатів:

- Значний досвід роботи в даній галузі;

- Керівна посада в своїй компанії;

- Знання англійської мови необов'язкове.

Розгляд і відбір кандидатів на участь у Програмі проведе Міністерство торгівлі США. Остаточне рішення щодо складу учасників приймає Програма САБІТ у Вашингтоні.
Стажування фінансується Міністерством торгівлі США: програма САБІТ покриває витрати, пов'язані з перельотом з Києва до США і назад; проживання, програму навчальних занять; послуги перекладачів в робочі години; медичну страховку на випадок екстреної необхідності і 400 доларів США на непередбачені витрати на весь період стажування.

Документи необхідні для участі у конкурсі:

- Анкета з фотографією заповнена англійською мовою;

- Копія першої сторінки закордонного паспорту (з анкетними даними);

- Лист рекомендація (англійською мовою).

Документи необхідно надіслати на електронну адресу: NataIiia.Shknyeyeva@trade.gov, одним файлом у форматі .pdf. Кінцевий термін надсилання анкет - 13 липня.
Детальнішу інформацію про Програму, умови участі, зразок анкети, інструкцію із її заповнення розміщена на офіційному сайті РГДА, у розділі «РГДА», підрозділ «Документи», пункт 13. 

Координатор програми SABIT при Посольстві Сполучених Штатів Америки у Києві - Наталія Шкнеєвоїза, Email: NataIiia.Shknyeyeva@trade.gov, тел. + 38 044 521 5222, + 38 063 298 8267, факс: +38 044 521 5430.

Зазначимо, що стажування у США триватиме з 27 жовтня до 17 листопада.

детально

Вівторок, 03 липня 2018 09:17

У Верещиці відбудеться етнофестиваль «Яворівська бавниця»

7 липня в Яворівському національному природному парку відбудеться етнофестиваль «Яворівська бавниця»

Розпочнуться святкування о 13:00 на території відпочинкового осередку «Верещиця».

У програмі заходу – виступи народних колективів, плетіння купальських віночків та різноманітні майстер-класи.

детально

Понеділок, 02 липня 2018 16:32

Самотня мати має право на застосування підвищеної податкової соціальної пільги

Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області нагадує, що порядок надання податкових соціальних пільг (далі – ПСП) встановлений ст.169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Згідно з нормами згаданої статті ПКУ будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Платник ПДФО, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги (у 2018 році – 1321,50 грн.), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років. Про наявність такого права необхідно зазначити у заяві про застосування ПСП, до якої додаються відповідні підтвердні документи.

Отже, самотня мати має право на застосування ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ, у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, за умови дотримання процедур, зазначених п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, та наданням відповідних підтверджуючих документів.

детально

Четвер, 28 червня 2018 09:48

детально

Середа, 27 червня 2018 16:51

Повага до основних символів держави - ознака зрілості суспільства

Сьогодні в районному народному домі відбулися урочисті збори з нагоди Дня Конституції України, який відзначається 28 червня.

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад у своєму виступі вдався до історії українського конституційного процесу та висловив переконання, що Україна відбудеться, як правова, цивілізована, розвинена держава лише тоді, коли всі її громадяни, кожен на своєму місці, будуть дотримуватися основних засад Конституції та чинного законодавства, коли кожна гілка влади, виконуватиме те, що прописано їй законом, коли і влада, і громадяни будуть законослухняними та поважатимуть свою державу та її символи. “На знак поваги до Основного закону день його прийняття 28 червня є державним святом, яке зобов'язаний поважати кожен громадянин, незалежно від посади та статусу в суспільстві,” - наголосив Віталій Скоропад.

Цю думку підтримав і заступник голови районної ради Володимир Стецівка, який передав слова вітань від голови районної ради Михайла Сікори.

Як завжди цікавою та змістовною, насиченою історичними фактами була доповідь професора ДДПУ ім.І.Франка Миколи Зимомрі. Доповідач зазначив, що повага до держави та її символів, одним з яких є Конституція, - ознака зрілості суспільства, спадковості традицій від покоління до покоління. Бо за ці символи йде боротьба впродовж Української історії, за них сьогодні кладуть свої голови наші мужні захисники. Тому свій виступ професор попросив учасників торжества завершити молитвою до Отця небесного за Українську державу, її захисників та її народ.

Розпочалися урочисті збори спільним виконанням Державного Гімну України, а завершилися духовним гімном “Боже великий, єдиний”, який виконала народна жіноча хорова капела районного народного дому “Лілея” (художній керівник Галина Коваль).

детально

Понеділок, 25 червня 2018 14:07

«Рука допомоги» в дії: в Дрогобицькому районі в проекті зараз беруть участь 75 осіб

Вперше в Україні почали пропонувати малозабезпеченим, безробітним людям шанс змінити свою долю. Значна кількість безробітних, які роками жили на державну допомогу, вже взяли участь у проекті і започаткували власну справу. У державному бюджеті на 2018 рік на надання фінансової допомоги в рамках проекту «Рука допомоги» передбачено 20 млн. гривень.

В Дрогобицькому районі в проекті зараз беруть участь 75 осіб, п’ять учасників проекту вже отримали допомогу у працевлаштуванні, шість осіб взяли участь в оплачуваних громадських роботах, дві особи захистили свої бізнес-плани і отримали фінансову допомогу для відкриття власної справи і завдяки проекту стали підприємцями. Два суб’єкти підприємницької діяльності – виявили бажання взяти участь у пілотному проекті і відповідно готують бізнес-плани.

Уточнюємо, що допомога надається згідно із бізнес-планом, у формі оплати рахунків на обладнання та матеріали, необхідні для відкриття власної справи. Напряму гроші учасники не отримують, що унеможливлює їх «проїдання». Бізнес-плани затверджуються комісією при обласній держадміністрації, до її складу входять представники соціальних служб, служби зайнятості, бізнес-об’єднань, громадських організацій, Державної фіскальної служби, тощо.

Звертайтесь до районного управління з питань соціального захисту населення або до базового центру зайнятості за місцем проживання, де Вам нададуть консультацію.

Нагадуємо, що Кабінет Міністрів продовжив дію пілотного проекту «Рука допомоги» і реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. До трьох областей – Львівської, Полтавської, Харківської у цьому році приєднаються ще три ОТГ у Житомирській, Чернігівській та Донецькій областях.

детальноПопередня сторінка 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...165 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі