Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 05 березня 2018 17:28

Сьогодні, під час понеділкової наради голова райдержадміністрації Володимир Шутко

райдержадмністрації загострив увагу на наповненні бюджету та доручив керівнику фінансового управління Віталію Перхуну на особистому контролі тримати два місцеві бюджети, які мають проблеми із виконанням.

Начальнику відділу освіти Івану Стецку доручено опрацювати питання створення інклюзивно-ресурсного центру та подати пропозиції в департамент освіти та науки ЛОДА. Відділ освіти також отримав завдання щотижнево доповідати керівництву РДА про заходи з військово-патріотичного виховання та неформальної освіти, проведені за участю шкільної молоді.

Головному лікарю ДРТМО Олександру Слабому очільник району дав завдання продовжити інформаційну кампанію серед населення щодо переліку медикаментів, які можна придбати за Урядовою програмою “Доступні ліки”.

Керівники охорони здоров'я та освіти також отримали доручення щоденно до 9.30 ранку доповідати про стан функціонування навчальних закладів та лікувальних установ району.

На нараді уточнено основний план заходів на тиждень щодо проведення робочих зустрічей та виїздів у населені пункти району, відзначення Шевченківських днів.

Голова районної ради Михайло Сікора повідомив, що цього тижня розпочинають свою роботу постійні депутатські комісії районної ради, та наголосив про обов'язкову присутність на комісіях керівників структурних підрозділів, чиї питання розглядатимуться на пленарному засіданні чергової сесії.

детально

Понеділок, 05 березня 2018 15:58

Сьогодні, 5 березня, заступник голови районної ради Володимир Стецівка взяв участь у заходах з вшанування пам’яті видатного українського політичного і державного діяча Романа Шухевича, які відбулися у Білогорщі.

Присутні поклали квіти до пам’ятника генерал-хорунжого, разом виконали Державний Гімн України, а духовенство здійснило чин панахиди.

Опісля відбулося громадське віче. 

Біля пам’ятника вишикувалась почесна варта ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут та салютна команда громадської організації "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять".

"Тут у цьому місці 68 років тому точився бій. Точиться він і зараз на Сході. І кулі знову летять у той самий бік. Дотримуймося тих заповідей, які нам залишив генерал-хорунжий, з ними ми здатні вистояти до кінця", - звернувся до присутніх Герой України Юрій Шухевич. 

детально

Неділя, 04 березня 2018 08:41

3 березня, численна делегація з Львівщини на чолі з головою обласної ради Олександром Ганущиним та разом із Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним взяла участь у поминальних заходах із нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща).

Розпочали вшанування загиблих із виконання Державного Гімну України. Опісля чину панахиди, присутні поклали квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим 366 українцям під час Другої світової війни 1-3 березня 1945 року.

У виступі під час скорботного віче Олександр Ганущин зауважив, що дуже непросто читати сторінки історії ХХ століття українського і польського народів. «Маємо в собі знайти силу разом, українці і поляки, читати їх в ХХІ столітті і дивитися вперед. Ми мусимо втримати баланс дружби між Україною і Польщею, мусимо спільно будувати наше майбутнє в об’єднаній Європі, мусимо в ХХІ столітті зробити те, що не вдавалося ані українському, ані польському народу впродовж останніх чотирьох століть, мусимо розв’язати історичну суперечку з нашим одвічним ворогом. Поки що розв’язуємо її великою кількістю української крові на східних теренах України. Боронимо усіх: і себе, і Польщу, і об’єднану Європу», - сказав голова Львівської обласної ради.

Нагадаємо, у 2006 році у польському селі Павлокома за участі Президентів України та Польщі було урочисто відкрито пам’ятник-меморіал закатованим українцям.

Також, цього ж дня, із нагоди 203-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького в селі Млини Підкарпатського воєводства Республіки Польща, де похований видатний український композитор, автор Гімну України, відбулося вшанування його пам`яті.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин разом із Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним поклали квіти до могили о. Михайла Вербицького.

Варто додати, що, окрім делегацій з 20-ти районів Львівщини, участь у цих заходах взяли представники Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Опісля присутні виконали Державний Гімн України.

детально

Субота, 03 березня 2018 09:16

Співчуття владиці Ярославу Прирізу

Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора та колектив районної ради висловлюють щирі співчуття владиці Ярославу (Прирізу), єпископу Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ з приводу важкої втрати - смерті  батька п. Миколи.

Вічна пам'ять і Царство небесне покійному!

детально

Субота, 03 березня 2018 09:11

До уваги учасників конкурсу молодіжних проектів: визначили дату проведення відкритого захисту

За рішенням конкурсної комісії від 1 березня 2018 року, відкритий захист конкурсних пропозицій розпочнеться о 9.30 год 6 березня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 12, у приміщенні Львівського обласного молодіжного центру.

Припинено участь у конкурсі трьох громадських об’єднань через  невідповідність вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 №1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами).

До другого етапу конкурсу допущено 100 конкурсних пропозицій.

Захист конкурсної пропозиції здійснює керівник або уповноважений представник учасника конкурсу.

Представники громадськості та засобів масової інформації мають право бути присутніми під час відкритого захисту як спостерігачі.

Нагадаємо, на відкритий захист учаснику відводиться до 3 хв на кожну конкурсну пропозицію. Презентація повинна містити назву, цільову аудиторію проекту, коротку програму проекту (заходу), очікувані результати та бюджет проекту.

Контактна особа: 0685121268, Софія.

детально

П'ятниця, 02 березня 2018 15:20

Аграріїв навчали як використовувати

додаткові фінансові інструменти

Вчора, 1 березня на «Арені Львів» у межах XІ спеціалізованої виставки «АгроТехніка-2018» відбулась конференція: «Додаткові можливості для виробників сільськогосподарської продукції».

На конференції аграріїв навчали як працювати в системі публічних закупівель ProZorro.

Ринок публічних закупівель Львівщини склав понад 40 млрд грн з них - на закупівлі агропромислової продукції припадає понад 21% від оголошеної вартості на торги, а це понад 8 млрд грн бюджетних коштів.

Учасників конференції ознайомили з основними вимогами проведення закупівель відповідно до закону України від 25.12.2016 № 922 "Про публічні закупівлі",  принципами роботи та структурою електронної системи " Prozorro",  методами пошуку оголошених торгів та участі у реверсивному аукціоні, продемонстрували реєстрацію в електронній системі закупівель в якості постачальника, та наголосили на що необхідно звернути увагу при подачі тендерної пропозиції та безпосередній участі в онлайн-аукціоні.

Крім цього, аграрії мали змогу дізнатися про те, як скористатися додатковими фінансовими можливостями через аграрні розписки та приймати інноваційні рішення в аграрному бізнесі.

детально

П'ятниця, 02 березня 2018 10:37

Голова Дрогобицької райдержадміністрації прозвітував про роботу за 2017 рік

Вчора, 1 березня, у Дрогобичі відбувся публічний звіт голови райдержадміністрації Володимира Шутка щодо діяльності у 2017 році.

У звіті взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, який перед початком звіту нагадав присутнім, що в ці дні минає чотири роки, відколи російський агресор розпочав війну з Україною, а нещодавно ми згадували героїв Небесної сотні. Тому, на пропозицію очільника області, присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв Небесної сотні та загиблих українських військових.

Після чого голова райдержадміністрації Володимир Шутко доповів про основні досягнення району у 2017 році, завдання та перспективи на 2018 рік. Основним завданням на цей рік очільник району назвав будівництво доріг. Володимир Шутко зазначив: ”Будівництво доріг є пріоритетом цього року в нашому районі, так само, як і в області, яка є лідером з будівництва доріг в державі. Дороги – це артерії району. Будуть дороги, буде розвиток економіки, туризму, в районі буде залишатися молодь, будуть народжуватися діти. Отже, будуть добрі дороги – буде життя, будуть багатими наші села, а в майбутньому — об'єднані територіальні громади.”

В обговоренні звіту взяли участь заступник голови районної ради Володимир Стецівка, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, Стебницький міський голова Петро Старосольський, депутат обласної ради Михайло Задорожний, депутати районної ради, учасники АТО, інші присутні.

Зокрема, Володимир Стецівка зазначив, що між районною радою та райдержадміністрацією є конструктивна співпраця та порозуміння, і велика заслуга в цьому особисто голови РДА.

Учасники обговорення піднімали багато проблем, більшість з яких стосувалися проблемних питань м.Дрогобич або спільних проблем міста і району, оскільки Дрогобиччина є непростим регіоном у плані адміністративного устрою.

Йшлося про питання функціонування Дрогобицького сміттєзвалища в Брониці, про екологічну ситуацію в регіоні у зв'язку з карстовими проваллями в зоні діяльності “Полімінералу”, про подальшу долю ансамблю “Верховина”, формування перспективного плану ОТГ, стан доріг, роботу правоохоронних органів, вирубку лісів, надання житла та земельних ділянок учасникам АТО, тарифів на пасажирські перевезення тощо. З метою вирішення окремих з них очільник області дав низку доручень місцевій владі та іншим структурам.

Підсумовуючи розмову, голова облдержадміністрації Олег Синютка зазначив, що Дрогобиччина — надзвичайно потужний регіон і в історичному плані, і щодо існуючого потенціалу. Той великий об'єм проблем, який був сьогодні озвучений, змушує повернутися до розмови про Дрогобиччину. Тому Олег Синютка пообіцяв зустрітися з активом регіону через два місяці.

детально

Четвер, 01 березня 2018 11:58

В плані підготовки до роботи чергової ХХІІ сесії Дрогобицької районної ради VII скликання подаємо Орієнтовний план сесії та Графік проведення засідань постійних депутатських комісій.

Крім того повідомляємо, що всі наявні в районній раді робочі матеріали по питаннях порядку денного сесії та порядки денні постійних комісій розміщені на сайті районної ради у розділі: Нормативно-правові документи районної ради – Підготовчі документи – VII скликання – XXII сесія.

Орієнтовний план

підготовки роботи XXІІ чергової сесії

та постійних комісій Дрогобицької районної ради

  чергова сесія районної ради — __.03.2018 року

1.     Про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2017 рік.

2.     Звіт    голови     Дрогобицької     райдержадміністрації    про   виконання   Програми  

     соціально-економічного    та    культурного    розвитку   Дрогобицького   району   за

     2017 рік.

3.     Про  затвердження  Програми  соціально-економічного   та   культурного   розвитку 

     Дрогобицького району на 2018 рік.

4.  Про стан утримання та план ремонту автомобільних доріг Дрогобицького району на            2018рік.

5.  Про   виконання   Комплексної    програми    забезпечення   захисту   населення   від  

     злочинних і протиправних проявів та профілактики  злочинності  у  Дрогобицькому   

     районі за 2017 рік та затвердження відповідної програми на 2018 рік.

6.  Про  виконання  Заходів  щодо  розвитку  галузі  охорони   здоров’я  Дрогобицького

     району за 2017 рік та затвердження відповідних Заходів на 2018 рік.

7.  Про  виконання  Заходів  щодо  розвитку  туризму  та  рекреації   в   Дрогобицькому

     районі за 2017 рік та затвердження відповідних Заходів на 2018 рік.

8.  Про розвиток масового спорту в Дрогобицькому районі.

                    Г Р А Ф І К

 проведення засідань постійних депутатських

                        комісій Дрогобицької районної ради

                      на березень 2018 року.

з/п

Назва постійної комісії

Голова комісії

Дата, година

1.

Постійна комісія ради з питань підприємництва, торгівлі, транспорту, зв’язку та енергозбереження.

В.Комар

06.03.2018р.

11.00 год

2

Постійна комісія ради з питань охорони здоров’я і соціального захисту.

Ю.Мручок

06.03.2018р.

14.00 год.

3

Постійна комісія ради з питань духовності, культури, туризму і рекреації.

А.Нечипор

06.03.2018р.

14.00 год.

4

Постійна комісія ради з питань  депутатської діяльності, етики, дотримання законності і правопорядку.

І.Стецко

07.03.2018р.

14.30 год

5.

Постійна комісія ради з питань освіти            та науки, у справах молоді і спорту.

М.Лук'янченко

__.03.2018р.

11.00 год.

6.

Постійна комісія ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів.

М.Гук

14.03.2018р.

15.00 год.

 7.

Постійна комісія ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин

С.Костів

14.03.2018р.

15.00 год.

8.

Постійна комісія ради з питань промисловості, архітектури та будівництва.

Р.Берегуляк

13.03.2018р.

11.00 год.

9.

Постійна комісія ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики.

В.Скоропад

__.03.2018р.

14.30 год.

         Президія районної ради                                             14.03.2018р.

                                                                                                     15.00 год.

          XXІІ чергова сесія                                                        __.03.2018р.

          районної ради                                                               10.00 год

детально

Середа, 28 лютого 2018 15:10

Українська делегація вшанує трагічно загиблих

у Павлокомі українців

У суботу, 3 березня у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбудуться скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року. 

Участь у заходах із нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома візьмуть делегації з 20-ти районів Львівщини, а також представники Тернопільщини та Іванофранкцівщини. Вони покладатимуть квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим українцям та нестимуть Державні прапори України.

Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну за 40 кілометрів на захід від Перемишля (нині це Динівський повіт Підкарпатського воєводства Республіки Польща). Вперше село Павлокома згадується у документах 1441 року як маєтність перемишльського каштеляна Миколая Кміти. Архівні документи свідчать, що вже 1595 року там існувала парафія східного обряду. Напередодні Другої світової війни с. Павлокома налічувала 1370 мешканців, у тому числі 1190 українців, 170 поляків (із них 100 колоністів) і десятьох євреїв.

2-3 березня 1945 року відділ польської Армії крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса (псевдо-„Вацлав“) разом з групами навколишніх польських сіл напали на село Павловому. Підрозділи польської Армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувались лише 36 українців.

Людей зганяли до місцевої церкви (від неї тепер залишилася лише дзвіниця), яка послужила збірним пунктом призначених на знищення. Із церкви чоловіків, жінок і дітей виводили до трьох викопаних ям і там розстрілювали. Загинув і місцевий парох о. Володимир Лемцьо, а храм знищили. Три великі ями, наповнені тілами вбитих, стали їхніми спільними могилами. Місцеві римо-католики 1965 р. зруйнували павлокомську церкву до останньої цеглини.

За злочин у с. Павлокомі польського поручника Юзефа Бісса, якого вважають одним з організаторів нападу, комуністична польська влада засудила до 3 років ув’язнення.

Починаючи з 1995 року, щорічно у травні на павлокомському цвинтарі відбуваються релігійні панахиди і громадянські віча за участю українців Перемищини, делегацій товариства «Надсяння» зі Львова, колишніх павлокомців, їхніх дітей та онуків.

Проблема щодо спорудження пам'ятника на місці поховання 366 українців, трагічно загиблих 3 березня 1945 року в селі Павлокома чекала свого вирішення досить довгий час. Польська сторона, в особі Ради охорони пам'яті боротьби та мучеництва Республіка Польща та місцевої влади Підкарпатського воєводства всіляко затягувала вирішення даного питання.

13 травня 2006 року у присутності президентів України Віктора Ющенка і Польщі Леха Качинського відбулося урочисте відкриття на греко-католицькому цвинтарі в центрі Павлокоми меморіалу 366 українцям, колишнім мешканцям цього українського села.

детально

Середа, 28 лютого 2018 10:08

Про виконання місцевих бюджетів за 2017 рік   

До загального фонду місцевих бюджетів Дрогобицького району в 2017 році надійшло податків та платежів в сумі 79994,2 тис.грн., що становить 119,3%  до уточнених річних призначень (67059,4 тис.грн.).

Порівняно з 2016 роком зростання надходжень становить 25086,5 тис.грн.,  або 45,7відсотка.

Дотації (базова) із Державного бюджету одержано 40923,7  тис.грн. або 100%   до річних призначень.

З державного бюджету в повному обсязі до планових показників  профінансовано освітню субвенцію в сумі 134707,0 тис.грн. та медичну субвенцію  58413,8 тис.грн.

Надходження платежів районного бюджету склали 41739,4 тис.грн., що становить 109,8% до уточнених річних призначень ( 37997,0 тис.грн.).

В дохід сільських та селищних бюджетів поступило податкових  надходжень в сумі 38254,8 тис.грн., що  складає 131,6%, при  уточнених річних призначеннях (29062,4 тис.грн.).

Забезпечено виконання дохідної частини загального фонду по всіх сільських, селищних радах та районному бюджету... 

детальноПопередня сторінка 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...153 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі