Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 17 квітня 2020 09:40

Шановні мешканці Дрогобиччини!
Дорогі краяни!

Вперше за багатовікову історію християнства світ зустрічає Воскресіння Христове у дуже непростих умовах.

Вбивчий вірус змушує нас обмежити свої зустрічі з рідними, друзями. У наших храмах немає у ці зазвичай велелюдні дні вірян. І на душі начебто бракує отої особливої великодньої легкості.

         Але, знаймо,  неодмінно станеться чудо – задзвонять недільні дзвони, і наша віра зміцніє, зросте переконання, що з Господньою  поміччю ми переборемо усі нинішні випробування.

         Тож, відкриймо Богові свої душі, просімо наповнити їх духовною силою, засіяти добром і любов'ю до ближнього.

Бо тільки з цими одвічними цінностями зможемо йти у день завтрашній.

Пасхальні дні – це ще  й можливість творити добро. Якщо поруч живе літня одинока чи немічна людина, передаймо їй скибочку Паски. Зателефонуймо усім, до кого горнеться наше серце. І світ наповниться Любов’ю. І менше місця залишиться для  хвороб, вірусів, зла.

Оптимізму і міцної віри, здоров’я і козацького духу кожній українській родині!

Зі святом вас, дорогі земляки!

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

                        Голова Дрогобицької районної ради    Михайло Сікора

детально

П'ятниця, 17 квітня 2020 09:06

Мобільні бригади протестували на коронавірус 9364 особи

В області мобільні бригади у складі сімейного лікаря та медичної сестри продовжують здійснювати експрес-тестування громадян, які повернулися із-за кордону.

Відтак, упродовж 16 квітня, тестування здійснювалось у всіх районах Львівщини. Тестуванням вдалось охопити 864 осіб. 

Зазначимо, за станом здоров'я осіб, які відмовляються проходити тестування, постійний нагляд вестиме сімейний лікар, а працівники поліції складають відповідний протокол.

Результати 862 осіб є негативними. 2 - позитивні.

У разі, коли експрес-тести осіб є позитивними - аналіз скеровують на тест ПЛР і вже після результатів полімеразно-ланцюгової реакції у особи фіксують/не фіксують наявність коронавірусної інфекції.

Експрес-тести проводитимуть для мешканців Львівщини, які повернулись в Україну упродовж двох останніх тижнів, а також тим, хто контактував із хворими на коронавірус. Безкоштовним тестуванням охоплять також медиків. У планах – тестувати водіїв, продавців та інші категорії, які контактують із людьми і є в зоні ризику.

детально

Четвер, 16 квітня 2020 09:55

До діяльності "пунктів збору" долучається Університет безпеки життєдіяльності

У районах та містах обласного значення Львівської області продовжують діяти "гарячі лінії" та "пункти збору" для осіб, які, в період карантину, опинилися в кризовій ситуації.

Кожен, хто в час обмежувальних заходів відчуває потребу в товарах першої необхідності (в т.ч. продуктах харчування, медикаментах, засобах гігієни) або роз’ясненнях щодо соціальних виплат тощо, може телефонувати на "гарячі лінії", що утворені при кожній районній державній адміністрації та у місті обласного значення Львівщини.

В свою чергу, закликаємо всіх, хто має можливість допомогти, надавши товари першої необхідності, зголошуватися до "пунктів збору". Відтак, сформовані пакети будуть, силами соцпрацівників та волонтерів, доставлені до людей, що зараз опинилися в кризовій ситуації, зокрема осіб літнього віку, соціально незахищених категорій населення тощо.

За першу половину квітня, на "гарячі лінії" надійшло понад 4500 дзвінків. Серед основних питань, роз'яснення щодо продовження надання всіх видів державних соціальних допомог, пільг та субсидій, оформлення та виплата допомоги одиноким матерям, малозабезпеченим сім'ям, виплати одноразової грошової допомоги 1000 гривень, отримання продуктових наборів та медикаментів тощо.

Також, завдяки функціонуванню "пунктів збору" майже 3000 пакетів з товарами першої необхідності доставлено до потребуючих мешканців області.

Слід зазначити, що допомогти в функціонуванні "пунктів збору" зголосилися долучитися представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Зокрема, майже 90 студентів/курсантів цього навчального закладу готові допомогти у діяльності "пунктів збору" та забезпеченні громадянам товарами першої необхідності.

Переконані, що спільними зусиллями нам вдасться мінімізувати негативні наслідки небезпечної хвороби для мешканців Львівщини.

Нагадуємо, що перелік "гарячих ліній" доступний за посиланням, а "пунктів збору" за посиланням

детально

Середа, 15 квітня 2020 09:58

У районі діє гаряча лінія з питань розміщення на обсервацію осіб, які прибувають з-за кордону

Повідомляємо, що відповідно до розпорядження керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації внаслідок розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 у Дрогобицькому районі працює гаряча телефонна лінія для консультування громадян з питань розміщення до обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону.

Телефон гарячої лінії (244) 3-34-48.

детально

Понеділок, 13 квітня 2020 10:03

Адміністрація Дрогобицького сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України

у Львівській області звертається до пенсіонерів

Шановні пенсіонери! Звертаємось до вас з переконливим проханням без нагальної потреби не виходити з дому, не ризикувати своїм здоров’ям і життям.

Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку: пенсію буде зараховано на ваш рахунок у банку, а тим, хто обрав АТ “Укрпошта”, пенсії доставлять листоноші додому.

ПОВІДОМЛЯЄМО, ЩО УРЯД ПОГОДИВ ДОПЛАТИ ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН ТА ІНДЕКСАЦІЮ ПЕНСІЙ,

зокрема:

✅ індексацію пенсій на 11% у травні 2020 року;

✅ починаючи з квітня щомісячну виплату у розмірі 500 гривень пенсіонерам, старшим 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 гривень. При цьому встановлюється, що для вказаних пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн;

✅ встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

⬜️ Крім того, у квітні буде здійснена одноразова виплата грошової допомоги у сумі 1000 гривень окремим категоріям населення. Зокрема:

✅ пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

✅ одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

✅ одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

✅ одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

детально

Неділя, 12 квітня 2020 10:00

Коли при виплаті доходів фізичній особі - підприємцю не утримується ПДФО та військовий збір

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що об’єктом оподаткування ПДФО та військовим збором резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п. 163.1 ст. 163 розд. ІV ПКУ).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати ПДФО та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставки 18 та 1,5 відсотка відповідно.

Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (п. 177.8 ст. 177 розд. ІV ПКУ).

Суб’єкт господарювання при виплаті доходів фізичній особі - підприємцю не утримує ПДФО та військовий збір за умови надання такою особою копії документа, що підтверджує її реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності.

детально

Четвер, 09 квітня 2020 10:07

До відома депутатів районної ради!

Відповідно до подання Дрогобицької райдержадміністрації завтра, 10 квітня 2020 року о 10.00 год., в районній раді відбудеться XLII позачергова сесія.

На розгляд сесії виноситься одне питання "Про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2020 рік".

Запрошуємо депутатів прийняти участь в роботі позачергової сесії.

детально

Середа, 01 квітня 2020 11:19

З підозрою на коронавірус в області звернулося ще двоє осіб

У період з 17:30 год по 23:50 год 31 березня, в області з підозрою на коронавірусну інфекцію звернулася ще 2 осіб. Пацієнти з міста Львова та Червонограда.

Про це повідомляє лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з епідеміології Наталія Тімко.

Зараз на лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні - 44 особи.

На самоізоляції знаходяться 114 осіб. За увесь час виписано - 87 пацієнтів. Стан усіх хворих - середньої важкості або близький до задовільного. У 4- х пацієнтів важкий. Один пацієнт на апараті ШВЛ.

Загалом на Львівщині за весь час із підозрою COVID- 19 звернулося 245 людей.

За результатами тестів у 6 осіб - грип. За увесь час в сумі у 156 пацієнтів Львівської області не підтвердили діагноз коронавірус.

Станом на зараз, на Львівщині з підозрою на коронавірус є 89 осіб.

У семи пацієнтів - позитивний результат тесту на коронавірус.

Три особи знаходяться на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії.

детально

П'ятниця, 27 березня 2020 11:14

На Львівщині запустили інтернет-платформу «STOP COVID-19» та чатботів у Телеграмі та Вайбері Львівська обласна рада спільно з ІТ компанією «SoftServe» розробила інтернет-платформу «STOP COVID-19» та запускає чатботів.

За посиланням HTTPS://COVID-19.LVIVOBLRADA.GOV.UA/ на інтернет-платформі «STOP COVID-19» мешканці області можуть дізнатися, куди звертатися, у випадку підозри на коронавірус. Також можна скористатися чатботами  у Телеграмі HTTPS://T.ME/DOC_FAMILY_COVID19BOT  та Вайбері HTTPS://TINYURL.COM/VRV6RT7. Перейти на них можна через сайт STOP COVID-19

Тут у розрізі населених пунктів подано координати медичних установ із зазначенням номерів телефонів лікарів, а також – карта з контактами лікарень області.

«Мета нашої ініціативи - дуже проста, - каже голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. - Свідомі мешканці Львівщини знають, що при підозрі на коронавірус чи при погіршенні здоров‘я не потрібно одразу викликати «швидку». За протоколом людина першочергово має звернутися до свого сімейного лікаря, отримати консультацію і свій план дій. Тож тому, хто забув його контакти чи адресу, сайт та чатбот нагадає про це».

За словами розробників сайту, це абсолютно благодійна ініціатива і за свою роботу вони не отримують грошей.

«Як тільки з’явилася ідея створити інформаційний ресурс, який допоможе населенню в час епідемії коронавірусу, одразу наші спеціалісти спільно з працівниками облради взялися до втілення задуму.  Фактично за п’ять  днів ми розробили веб-додаток з базою даних лікарів та медичних установ області та два канали – Вайбер та Телеграм. Ще плануємо запустити WhatsApp, - зауважив старший віце-президент SoftServe, член правління фонду «Відкриті очі» Дмитро Іванов. – Думаю, ми і надалі будемо підтримувати такі ініціативи та працювати разом».

У свою чергу голова ОДА Максим Козицький наголосив: «Запропонований мережевий інтернет-ресурс, на наше переконання, допоможе в профілактиці та боротьбі з поширенням небезпечного коронавірусу на Львівщині. А також дозволить знайти відповіді на найбільш поширені запитання».

Слід додати, що на новому ресурсі можна знайти номер «гарячої лінії» протидії коронавірусу на Львівщині: 112, 15-80, 103.

Крім того, на сайті стисло подано інформацію про симптоми коронавірусу, групи ризику, поширення захворювання та захисні заходи.

Зважаючи на існування різного роду фейкових вкидів у суспільство, розробники сайту перелічують надійні офіційні джерела інформації, а також пропонують до уваги мешканців області актуальні новини протидії коронавірусу на Львівщині.

детально

Вівторок, 24 березня 2020 10:51

У Дрогобичі розпочав свою роботу Міжрегіональний координаційний штаб з протидії коронавірусу.

23 березня голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора взяв участь у першому засіданні Міжрегіонального координаційного штабу з протидії коронавірусу, яке відбулося у Дрогобицькій міській раді.

Також, участь у засіданні взяли міські голови чи їх представники Дрогобича, Стебника, Борислава, Трускавця, очільники силових структур та служб з надзвичайних ситуацій.

У ході засідання прийнято рішення до 25 березня на кожній окремій території визначити потреби лікарень в засобах індивідуального захисту, дезінфікуючих та лікарських засобів, а також інших матеріальних засобів, які необхідні для протидії коронавірусу.

У ході засідання було порушено питання алгоритму дій кожної служби при виявленні підозри на коронавірус та логістики госпіталізації можливих інфікованих пацієнтів з територій.

Володимир Чуба – начальник відділу охорони здоров’я ДМР, наголосив, що при найгіршому розвитку подій при заповненні Стебницької лікарні хворими, буде потреба у госпіталізації пацієнтів до інших лікувальних закладів регіону. Відтак перелічив вимоги для лікарень.

Погодили й питання накопичення резервних запасів.

За пропозицією учасників засідання головою Штабу обрано Тараса Кучму.

Відтак, на 25 березня заплановано чергове засідання координаційного штабу.

Для оповіщення населення регіону прийнято рішення, що при штабі функціонуватиме інформаційний центр. Такі ж центри функціонуватиме для координації дій медиків та надзвичайників.

детальноПопередня сторінка 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...206 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі