Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 15 березня 2021 16:26

Право на ім’я

Сьогодні ми дізнаємося про особисте немайнове право фізичної особи – право на ім’я. Консультує Марія Николаїшин –директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пані Маріє, коли особа може змінити своє ім’я?

Особа за згодою батьків має право змінити своє прізвище та /або власне ім’я, та /або по батькові, якщо вона досягла чотирнадцятирічного віку.

Особа має право на власний розсуд без згоди батьків чи осіб, які їх замінюють, змінити своє прізвище та /або власне ім’я, та /або по батькові після досягнення нею шістнадцятирічного віку... 

детально

Понеділок, 15 березня 2021 15:48

КОЛИ ПОВАЖНИЙ ВІК НЕ ЗАВАЖАЄ АКТИВНІЙ СПОДВИЖНИЦЬКІЙ ПРАЦІ

12 березня станичному Дрогобицької міськоїстаниціЛьвівського Крайового Братства воїнів ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича-Тараса ЧупринкиТарасові Куликовцю виповнилося  90 років. З нагоди особливоїдати п.Тараса щиро привіталиголова Дрогобицької районної ради Андрій ШЕВКЕНИЧ, заступник голови районної ради Микола АНДРІЇВ та член Головної Булави Братства  ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича-Тараса ЧупринкиТарас ГЕНТОШ.

За плечима поважного ювіляранелегкий, але достойний, сповнений звитяжної боротьби за незалежність України, життєвий шлях. Уже в 16-річному віці Тарас Васильович ставзв’язковим УПА на псевдо «Зелений». Доставлявповстанцям їжу, пошту, проводивїх  лісовими стежками до місць призначень. На долю цього мужнього чоловіка та його родини випали тернисті роки сибірського заслання. Повернувшись на Україну, п. Тарас свої вчинками активно наближав  день її незалежності. І до сьогодні він, як мовиться, у строю.

Для молодого покоління українців п. Куликовець став прикладом незламності духу, мужності, жертовності у визвольній боротьбі в лавах УПА, взірцем вірності Декалогові українського націоналіста, де перша заповідь гласить: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш  у боротьбі за неї»!

Вітаючи ювіляра, Андрій ШЕВКЕНИЧ наголосив: «Мабуть, за оту чисту синівську любов до України, за щедрість душі і житейську мудрість й дарує Господь Вам рясні роки! Тож, і надалі Вам, Тарасе Васильовичу, здоров’я міцного, сил і натхнення, плідної праці в ім’я найвищого чину – любові до рідної Вітчизни!».

детально

Понеділок, 15 березня 2021 13:05

Керівництво району зустрілося

з керівниками правоохоронних органів

У зв’язку з резонансними подіями, які сталися протягом останнього часу на території Дрогобиччини, голова райдержадміністрації Степан Кулиняк, спільно з головою районної ради Андрій Шевкенич провели робочу нараду з керівниками силових структур.

Керівництво прокуратури та поліції доповіло про стан розслідування резонансних справ та запевнило, що правоохоронці здійснюють всі можливі заходи для розкриття цих злочинів, проте в інтересах слідства їхні дії поки що не можуть бути висвітлені на загал.

Крім цього, силовики висловили свої зауваження стосовно малої кількості камер відеоспостереження, зокрема, у Дрогобицькій ТГ, а існуючі камери знаходяться у віданні КП “Муніципальна варта”, а не в поліції, що значно ускладнює роботу правоохоронних органів.

За наслідками наради голова райдержадміністрації Степан Кулиняк та голова районної ради Андрій Шевкенич запропонували присутнім керівникам подати детальну довідку стосовно необхідної кількості та якості камер відеоспостереження, місць їх розташування у Дрогобицькій ТГ.

Голова районної ради в свою чергу запросив керівників силових структур доповісти про ситуацію, що склалася у районі, на черговій сесії районної ради, яка відбудеться завтра, 16 березня.

детально

Неділя, 14 березня 2021 10:07

14 березня в Україні відзначають День Українського добровольця

Рішення про його відзначення було прийнято 17 січня 2017 року  Постановою № 1822 Верховної Ради України «Про встановлення Дня українського добровольця».

З метою зміцнення патріотичного духу в суспільстві, підвищення суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формування  відзначення Дня Українського добровольця було винесено на державний рівень.

В цей день українці вшановують мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету, і територіальної цілісності України.

Відзначення Дня Українського добровольця саме 14 березня обрано не випадково. Саме цього дня 2014 року з Майдану на тренувальну базу в Нових Петрівцях відправилися перші добровольці, де почали підготовку до участі в боротьбі за територіальну цілісність України.

детально

П'ятниця, 12 березня 2021 09:22

Питання Підбузької лікарні обговорено на сходах села.

11 березня з ініціативи старости та активу громади Підбужа і навколишніх сіл відбулося зібрання з приводу подальшої долі Підбузької лікарні, яка до цього входила до КНП “Дрогобицька районна лікарня”. В зустрічі з громадою взяли участь Східницький селищний голова Іван Піляк, заступник голови районної ради Микола Андріїв, депутати районної та селищної рад, священнослужителі усіх конфесій, підприємці, медики та освітяни, небайдужа молодь та громадські активісти.

Мешканці гірських населених пунктів для надання їм належних та своєчасних лікарських послуг вимагають від влади Східницької ТГ збереження Підбузької лікарні.

Головуючим та модератором даного зібрання був Микола Андріїв, який зазначив, що районна влада обіцяє пролонгувати процес ліквідації КНП “Дрогобицька районна лікарня” до 1 липня цього року, щоб дати можливість Східницькій громаді створити власне КНП.

Селищний голова Іван Піляк повідомив, що найближчим часом відбудеться сесія селищної ради, де буде прийняте рішення про утворення Східницького КНП. Про прийняте рішення буде проінформовано депутатів Дрогобицької районної ради на черговій сесії районної ради, яка відбудеться 16 березня 2021 року, а також всі рішення сесії будуть виставлені на офіційному сайті Східницької селищної ради, в терміни згідно чинного законодавства України.

детально

П'ятниця, 12 березня 2021 09:06

ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ»:
НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

11-12 березня голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич бере участь у ІІІ засіданні загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати: Україна – карпатська агенція регіонального розвитку».

Окрім організаційних питань (обрання складу Президії Асоціації, призначення виконавчого директора, затвердження Статуту у новій редакції) збори Асоціації затвердили напрямки діяльності і план заходів Асоціації, обговорили стан і перспективи реалізації «Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад у 2021 році», «Програми підтримки міжрегіональної співпраці “Змінимо країну разом” у 2021 році».

Заплановані цікаві дискусії - "Про збалансування повноважень та ресурсів громад, районних і обласних рад", “ Місцеві громади: нове законодавство – нові можливості”, "Нові механізми взаємодії органів місцевого самоврядування, громад та місцевих державних адміністрацій". Голова  підкомітету з питань місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитро Гурін проведе презентацію на тему: "Про пропоновані зміни до Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

У заходах беруть участь урядовці, депутати ВРУ, керівництво Львівської облради та облдержадміністрації, представники місцевого самоврядування 4-х карпатських областей.

детально

Четвер, 11 березня 2021 16:40

В районному народному домі вшанували роковини Шевченка

Сьогодні у районному народному домі відбулося свято з нагоди  207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Слово про Шевченка, про велику увагу до його творчості нашого славетного краянина Івана Франка, про необхідність відмови від стереотипів та переосмислення постаті Шевченка виголосив директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», науковець  Богдан Лазорак.

Працівники народного дому на чолі з директором Іваном Сехом, творчі колективи району, які утворилися і набралися майстерності у цих стінах, а тепер належать до різних ОТГ, підготували цікаве мистецьке дійство, присвячене творчості Тараса Шевченка.

детально

Четвер, 11 березня 2021 13:59

Дрогобицька солеварня оголосила конкурс
на логотип

Найстаріша солеварня у Центрально-Східній Європі оголосила конкурс на створення власної айдентики. Про це підприємство повідомило на своїй сторінці у соцмережі фейсбук.

До 20 квітня подати роботи на конкурс може кожен охочий, а 20 березня дрогобицькі солевари обіцяють відкриту екскурсію територією заводу для митців і медійників.

детально

Четвер, 11 березня 2021 10:36

Відбулося позачергове засідання постійної комісії.

10.03.2021р. відбулося позачергове спільне засідання постійних комісій ради з питань підприємництва, торгівлі, транспорту, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та альтернативної енергетики, промисловості, архітектури та будівництва і з питань розвитку курорту, туризму, рекреації, євроінтеграції, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародних відносин.

На засіданні комісій розглядались два важливі питання, зокрема: про стан автопасажирських перевезень на території Дрогобицького району та про стан утримання та ремонт автомобільних доріг Дрогобицького району у 2021 році.

У комісії взяли участь заступник голови районної ради М.Андріїв, начальник сектору житлово-комунального господарства та інфраструктури Дрогобицької райдержадміністрації М.Волошин, головний спеціаліст з питань транспортних перевезень Дрогобицької міської ради А.Дутка, головний спеціаліст з транспортних перевезень і державних закупівель Бориславської міської ради Н.Шкумбатюк, заступник голови Меденицької селищної ради І.Пурій, заступник начальника управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької  міської ради О.Лобос, заступник голови Східницької селищної ради П.Кость.

На комісії було рекомендовано Трускавецькій, Бориславській, Меденицькій та Східницькій територіальним громадам вивчити досвід Дрогобицької ОТГ щодо впровадження картки безконтактної оплати за проїзд пільговим категоріям населення, а Дрогобицькій райдержадміністрації включити до складу комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визнання переможця конкурсу на автомобільному маршруті загального користування представників кожної територіальної громади Дрогобицького району.

Крім того, рекомендовано райдержадміністрації скерувати лист-клопотання Львівській облдержадміністрації щодо переліку проблемних доріг Дрогобицького району, які потребують невідкладного ремонту, а саме: Воля Якубова – Залужани, Снятинка – Рихтичі, Трускавець – Стебник, Рихтичі – Михайлевичі, Вороблевичі – Рихтичі, Нагуєвичі – Лішня, Добрівляни – Ролів.

Також, депутати прийняли рішення запросити представника Дрогобицького відділу поліції на сесію Дрогобицької районної ради по питанню врегулювання дорожньо-транспортного руху, а саме забезпечення посадки-висадки пасажирів в спеціально відведених місцях для транспортних засобів.

детально

Середа, 10 березня 2021 15:46

Про способи розірвання шлюбу

Розповідає Андрій Турчинський  -  головний спеціаліст Жидачівського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Які підстави для припинення шлюбу ?

Відповідно до статті 104 Сімейного кодексу України підставами припинення шлюбу є: смерть одного з подружжя або оголошення його померлим, та припинення шлюбу внаслідок його розірвання. Сімейний кодексу України розділяє два випадки розірвання шлюбу: розірвання шлюбу здійснюється органом державної реєстрації актів цивільного стану, та  судом...

детальноПопередня сторінка 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...228 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі