Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Середа, 14 березня 2018 14:28

Перші особи району вклонилися пам'яті загиблих добровольців

Сьогодні, 14 березня, в День українського добровольця голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко та заступник голови районної ради Володимир Стецівка відвідали могили двох добровольців з Дрогобиччини, які загинули в боротьбі з російським агресором у червні минулого року.

Разом з першими особами району вклонитися пам’яті Андрія Луціва та Володимира Іваника на кладовищах в Стебнику та Бориславі прибули священик-капелан о.Михайло Коліщак, побратими загиблих.

Вони помолилися за душі героїв, запалили лампадки та поклали квіти на їхні могили.

детально

Вівторок, 13 березня 2018 18:53

Творчий вечір Василя Кузана

Автор більше двадцяти книг та понад 150 пісень Василь Кузан у вівторок, 13 березня, презентував у центральній районній бібліотеці свої дві нові книги «Дьондята» та «Різдво метелика».

Нещодавно йому виповнилось 55 років і поет презентуватиме свої книги по всій Україні, сьогоднішня зустріч – лише четверта із запланованих п’ятдесяти п’яти.

«Глибоко автентична атмосфера Закарпаття, унікальний колорит мови, гірський темперамент та споконвічна мудрість народу, самобутність звичаїв і традицій, неповторний дух величавої таємниці землі, ментальна гордість чоловіків та лагідна врода жінок, їх трепетна любов – усе це поезія Василя Кузана, написана серцем і виспівана тією мовою, якою говорять його батьки».

Опісля в Дрогобицькому районному народному домі відбувся творчий вечір поета, на якому прозвучала лише невелика частина його віршів та пісень.

Привітати Василя Кузана прийшли голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора та голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко, колеги по перу, друзі поета, творчі наставники, авторитетні люди Дрогобиччини та літературна інтелігенція України.

Секретар і член правління Національної спілки письменників України Ярослав Ткачівський вручив Василю Кузану відзнаку – золоту медаль НСПУ.

детально

Понеділок, 12 березня 2018 15:40

Позачергова сесія районної ради прийняла рішення щодо Перспективного плану створення ОТГ в районі

Сьогодні, 12 березня, відбулося пленарне засідання позачергової сесії районної ради, присвячене адмінреформі. В сесійній залі також були присутні сільські, селищні голови, депутати обласної ради Ольга Грицик та Михайло Задорожний.

Голова районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад доповіли про останні напрацювання у районі щодо формування Перспективного плану фінансово спроможних об'єднаних територіальних громад.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко звернувся до районних депутатів, до інших учасників дискусії із застереженням бути максимально обережними і виваженими, адже від їхнього рішення з буде залежати подальша доля кожного села і багатотисячної громади району загалом.

Як і очікувалося, обговорення було емоційним та бурхливим, воно засвідчило, що немає єдиної чіткої позиції щодо майбутнього адміністративно-територіального устрою Дрогобиччини. Єдине, що єднало всіх присутніх — небажання приєднувати села до міст обласного значення. Залишилися на своїх позиціях і ті голови, які проти будь-яких варіантів об'єднань.

Пропозиції підтримати попереднє рішення районної ради (від 2016 року),  щодо перспективного плану з восьми ОТГ не набрали достатньої кількості голосів. Не знайшла підтримки й ідея щодо створення на Дрогобиччині трьох міських та двох сільських ОТГ.

Врешті, було вирішено пропонувати для затвердження обласною радою Перспективного плану формування 9-ти ОТГ: трьох міських та Східницької, Підбузької, Меденицької, Гаївської, Рихтицької та Лішнянської.

Відповідно до Закону України  "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: результати.

детально

Неділя, 11 березня 2018 11:05

До відома депутатів районної ради та сільських, селищних голів Дрогобицького району!

Повідомляємо, що 12 березня о 9.00 год., в сесійній залі відбудеться засідання позачергової сесії районної ради, на якому буде розглядатися питання створення об’єднаних громад Дрогобицького району для подання їх на затвердження та включення в Перспективний план розвитку нашої території.  

детально

Неділя, 11 березня 2018 10:41

10 березня в сесійній залі районної ради відбулося розширене засідання за участю депутатів районної та обласної рад, керівництва районної ради та райдержадміністрації, сільських голів щодо формування перспективного плану об’єднаних територіальних громад Львівської області. Представником від Львівського Офісу реформ був його керівник Віталій Корецький.

Голова районної ради Михайло Сікора, який вів засідання, запропонував заслухати всі зацікавлені сторони і прийти до спільного, злагодженого та виваженого рішення, з метою його якісного представлення на зустрічі в Львівській облдержадміністрації, яка має відбутися 12 березня о 15.00 год.

    

Як зазначив керівник Офісу реформ Віталій Корецький, при формуванні перспективного плану основна увага приділяється фінансовій спроможності територіальних громад, наявності у них відповідних приміщень та кадрового потенціалу. До цієї роботи залучені фахівці наукових та навчальних установ, а також громадські організації. Він також закликав всіх присутніх до співпраці задля успішного проведення цієї реформи в нашій області.

Депутати районної ради, сільські голови висловлювали свої зауваження щодо формування перспективного плану без заслуховування думки територіальних громад, представниками яких вони є. Депутат обласної ради Михайло Задорожний пообіцяв підтримати на засіданні обласної комісії запропонований районними депутатами варіант об’єднання громад.

Після бурхливого обговорення було вирішено провести в понеділок, 12 березня о 09.00 год. позачергове засідання сесії районної ради, на якому і прийняти остаточне рішення.

детально

П'ятниця, 09 березня 2018 15:04

В Україні відзначають Шевченківські дні.

У п`ятницю, 9 березня, у День народження Тараса Шевченка у Дрогобичі урочистостями відзначили 204-у річницю від дня народження великого українського Пророка.

Біля пам`ятника Тарасу Шевченку зібрались сотні дрогобичан, зокрема молодь, громадські діячі, політики, керівництво та представники навчальних закладів міста, керівники силових відомств та державних установ, посадовці місцевого самоврядування, депутати та керівництво міста та району.

Розпочався захід з спільної молитви, яку відслужили священослужителі Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ на чолі з деканом о. Іваном Паньківим.

«Кожна мисляча людина, незважаючи на національну чи релігійну приналежність, визнає, що Тарас Шевченко був покликаний бути речником свого народу», — звернувся до громади міста отець Іван.

З декламацією поезії Тараса Шевченка «Розрита могила», яка відображає протест проти соціального й національного гноблення українського народу, виступив студент ІІІ курсу Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського Мар`ян Подоляк.

Опісля дрогобичани поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку. Участь у покладанні квітів також взяли перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад та заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

На завершення учасники заходу спільно, під музичний супровід, виконали твори Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Заповіт», що стало родзинкою заходу.

детально

Четвер, 08 березня 2018 13:46

В плані підготовки до чергової сесії районної ради відбулися засідання постійних комісій районної ради, зокрема: з питань підприємництва, торгівлі, транспорту, зв’язку та енергозбереження, з питань охорони здоров’я і соціального захисту, з питань духовності, культури, туризму і рекреації, з питань  депутатської діяльності, етики, дотримання законності і правопорядку.

На комісіях розглядалися питання внесені в порядок денний сесії та ряд інших найбільш актуальних питань життєдіяльності району.

детально

Середа, 07 березня 2018 17:52

      Програма

    урочистостей з нагоди 204-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

           9 березня 2018 року

12.00 год – Покладання квітів до пам’ятників Т.Г.Шевченка (м.Дрогобич, с.Долішній Лужок)

12.15 год  - Виконання Шевченкових творів (“Заповіт”, “Реве та стогне Дніпр широкий”), дикламування поезій Кобзаря.  

детально

Середа, 07 березня 2018 14:48

Урочиста академія до 204-х роковин народження Тараса Шевченка

Працівники районної ради взяли участь в урочистій академії з нагоди 204-х роковин народження Тараса Шевченка, яка відбулася сьогодні в районному народному домі.

Слово про Шевченка мав професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Микола Зимомря.

Він, зокрема, згадав Євангеліє від Івана, де написано: ”...Хто питиме воду, яку дам Я йому, той не буде спраглим повік; але вода, яку дам йому Я, стане в ньому джерелом води, що тече в життя вічне”. Так само Шевченкова творчість — ми приходимо до цього невичерпного джерела, щоб напитися вічної життєдайної мудрості його пророчого слова. “За своє коротке життя Тарас Шевченко залишив нам у спадок неоціненний скарб. Його творчість і сьогодні підтримує нас у нелегкій боротьбі з ворогом, дає нам силу і віру в перемогу,” - сказав професор.

Микола Зимомря також продемонстрував присутнім раритетні видання “Кобзаря”.

Щиро вітали учасники урочистої академії виступ Державного заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю “Верховина”. Глядачі отримали велику насолоду від перегляду мистецької композиції за творами Тараса Шевченка, який підготував цей чудовий професійний колектив.

детально

Вівторок, 06 березня 2018 10:45

Вшануємо пам'ять Тараса Шевченка

Повідомляємо депутатів районної ради про те, що в середу, 7 березня, у районному народному домі відбудеться урочиста академія “Свою Україну любіть” по відзначенню 204-их роковин народження великого сина українського народу Тараса Шевченка.

Літературно-мистецьку композицію за творами Тараса Шевченка глядачам представить заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю України “Верховина”.

Початок свята об 11.00 год.

детальноПопередня сторінка 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...153 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі