Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Середа, 24 березня 2021 12:41

Львівська ОДА провела селекторну нараду

Сьогодні, 24 березня відбулася селекторна нарада чотирьох заступників голови Львівської ОДА з головами територіальних громад та головами районних рад, щодо реорганізації їх діяльності. Зокрема, обговорили питання вжиття заходів по легалізації незаконних АЗС, питань у сферах цивільного захисту, спорту, культури та розвитку агропромислового комплексу.

Ще з початку 2020 р. систематично здійснюється діяльність щодо протидії незаконному обігу пального. Спільними заходами всіх контролюючих органів та органів виконавчої влади вже упродовж 2020 р. фактично всі виявлені незаконні АЗС легалізувалися.

Як повідомив перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик, відповідно до даних аналітики щодо ринку нафтопродуктів, виникає певний дисбаланс між об’ємом палива, який купують АЗС, і між об’ємом, який вони реалізовують. Різниця – 2 млн. т. по Україні. Як наслідок, це несплачені податки, в тому числі до місцевих бюджетів.

«Наше завдання – точно не закрити нелегальні АЗС. А привести їх діяльність у чітку відповідність до законодавства. Тож потрібно разом працювати, щоб були додаткові надходження, в тому числі, до місцевих бюджетів. Діяльність АЗС повинна бути прозорою і приносити користь громадам», - зазначив Андрій Годик.

На разі, на рівні області функціонує спільна комісія ДФС, Держпраці, Нацполіції, ДПС та органів прокуратури з метою боротьби з нелегальними обігом та роздрібною торгівлею пальним.

Також на нараді обговорили формування виконавчих органів в органах місцевого самоврядування в частині створення служб у справах дітей та визначення відповідальних працівників за цивільний захист. Заступник голови ЛОДА Віталій Загайний повідомив, що у найближчі два тижні буде проводитися посилена робота над створенням служб у справах дітей у громадах, оскільки на даний час рівень забезпечення відповідними структурними підрозділами у виконавчих органах органів місцевого самоврядування становить менше 50 %.

Окрім того, Віталій Загайний зазначив, що в умовах пандемії у кожній громаді повинна бути відповідальна особа по лінії питань цивільного захисту. Представникам 12-ти громад, де така особа не призначена, наголошено на необхідності вирішити це питання найближчим часом.

Андрій Годик, в свою чергу, закликав усіх голів ОТГ максимально ефективно забезпечити дотримання карантинних обмежень.

У нараді взяли участь заступник голови районної ради Микола АНДРІЇВ, голова райдержадміністрації Степан КУЛИНЯК, його заступник Тарас МАТОЛИЧ та керівники структурних підрозділів.

детально

Середа, 24 березня 2021 10:18

Обласна комісія ТЕБ і НС ввела

додаткові обмеження

На території Львівщини з 00.00 годин 25 березня діятиме червоний рівень епідемічної небезпеки - відповідно до вчорашнього рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У зв’язку з цим сьогодні, 24 березня, відбулося позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС...

детально

Вівторок, 23 березня 2021 11:38

Двадцятка найвпливовіших дрогобичан!

Голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич в першій п'ятірці найвпливовіших дрогобичан! Пітолний проект провела Дрогобицька інтернет газета "Майдан".  

Перші вибори депутатів нових територіальних громад та новий адміністративно-територіальний поділ Львівщини суттєво змінили розподіл сил у громадах: у них суттєво зросли бюджети, змінився функціонал та розподіл сил між звичними гілками влади — громадами, районною адміністрацією та районною радою. Старі міські голови здебільшого перемогли, однак часто перемогу їм буквально доводилось видирати зубами. Та й тепер на спокійне життя їм навряд чи вдасться розраховувати. Так само і районна влада повинна звикнути, що, з одного боку, тепер їй підконтрольні чималі території, навіть великі міста, які раніше не входили до складу району, з іншого тепер її повноваження вже не ті, що колись.

У якості пілотного проекту Майстерня інформаційних технологій “ТМК” провела експертне опитування “ТОП-20 найвпливовіших дрогобичан-2021”. Нашими експертами виступили відомі дрогобицькі журналісти, громадські діячі, екс депутати міської ради та колишні Дрогобицькі міські голови, себто люди, які добре знаються на тонкощах політичної ситуації в місті, точніше в громаді та водночас не заангажовані у сьогоденне політичне життя міста й здатні подивитись на ситуацію неупередженим поглядом. Всього участь в опитуванні взяли десять експертів. Їм було запропоновано за десятибальною шкалою дати відповіді на три наступні запитання:

Оцініть, будь-ласка, вплив особи на владу;

Оцініть, будь-ласка, вплив особи на суспільство;

Оцініть, будь-ласка, вплив особи на економічні процеси,

При цьому оцінка “10” означає максимальний вплив, а “1” — відсутність або ж мізерність такого впливу...

детально

Неділя, 21 березня 2021 09:47

Шановні працівники житлово-комунального господарства
та побутового обслуговування населення Дрогобицького району!

Висловлюю вдячність усім, хто своєю наполегливою, самовідданою працею створює комфортні умови для проживання громадян Дрогобиччини, забезпечує благоустрій, охайність і чистоту вулиць населених пунктів, надає доступні та якісні побутові послуги.

За нинішніх непростих економічних умов підтримувати достатній рівень обслуговування населення нелегко, однак завдяки вашому професіоналізму і сумлінності, відповідальному ставленні до справи створюються  комфортні умови для проживання у нашому рідному Франковому краї.

Сподіваюся, що ви і надалі будете вдосконалювати якість послуг для населення, а естетичний вигляд наших населених пунктів щоразу більше наближати до міжнародних стандартів.

Здоров’я вам козацького, невтомності, терпіння, людської вдячності
і достатку! З професійним святом!

            З повагою –

                             голова Дрогобицької районної ради     Андрій ШЕВКЕНИЧ

детально

П'ятниця, 19 березня 2021 15:43

Оголошено конкурс для надання фінансової підтримки періодичним друкованим ЗМІ

Департамент комунікацій та інформаційної політики обласної державної адміністрації оголошує збір пропозицій щодо надання фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації для дітей та юнацтва, осіб з інвалідністю, спеціалізованим науковим виданням, що видаються науковими установами та навчальними закладами не нижче третього рівня акредитації і засобам масової інформації, які цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин, а також періодичним виданням літературно-художнього напряму.

Збір пропозицій відбувається в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки (надалі – Програма).

Початком конкурсу вважається 18 березня 2021 року. Конкурс триває 60 календарних днів з моменту його оголошення. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється протягом 30 календарних днів.

Заяви подають до департаменту внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 402, щодня з понеділка до п’ятниці, з 10.00 до 17.00 год.

Перелік документів:

·         заяву, у якій зазначаються підстави для отримання такої підтримки, а також мета її використання;

·         аплікаційну форму;

·         документальне підтвердження підстав, необхідних для надання підтримки (розгорнутий кошторис доходів і видатків за звітний рік, звіт про фінансові результати);

·         копію свідоцтва про державну реєстрацію періодичного видання;

·         документи, що підтверджують право на видання друкованого ЗМІ (угода між співзасновниками, договір між видавцем (редакцією) і засновником).

До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи зареєстровані на теренах Львівської області та не отримують фінансування /співфінансування з районних, обласного, державного бюджетів.

Рішення про надання чи відмову у наданні заявникові (засобу масової інформації) фінансової підтримки ухвалюється на засіданні постійної комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради.

Фінансова підтримка засобу масової інформації припиняється у разі встановлення судом порушень засобом масової інформації вимог Конституції України, фактів зловживання свободою діяльності засобів масової інформації, що завдає матеріальної і моральної шкоди юридичним і фізичним особам.

Відновлення підтримки можливе лише після виконання судового рішення у повному обсязі та не раніше ніж через рік після її припинення.

детально

П'ятниця, 19 березня 2021 12:47

Експедиція Бориславської громади: фокус на туризм

В межах проекту «Експедиція громад: фокус на туризм» третій виїзд управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації організувало до Бориславської територіальної громади.

На території бориславського гірськолижного курорту «Буковиця» до учасників експедиції долучився голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Ми довго думали, як змінювати формати спілкування, роботи, адже адміністрація шукає правильні ініціативи, які можна втілювати для людей, - зазначив Максим Козицький. - Такі формати зустрічей дають початок багатьом ініціативам. Ми хочемо, щоб люди користувалися тими можливостями, які є в області. І зустрічі з туроператорами, бізнесом, владою, дозволяють зрозуміти, у чому ми просідаємо, а в чому йдемо вперед, які в нас спільні інтереси й чого ми хочемо. Ми точно хочемо, щоб кожен район розвивався, щоб люди мали роботу, зарплату, освіту».

Проект «Експедиція громад: фокус на туризм» – це презентаційна платформа для місцевого бізнесу і так званий маркетплейс для налагодження партнерства і конкретних домовленостей між туроператорами та місцевим бізнесом і владою.

«Туризм – це насамперед економіка, - зазначив Максим Козицький. - Він повинен приносити дохід. Насправді всі цілі і завдання «Експедиції громад» зводяться до того, щоб якомога більше туристів приїжджало на Львівщину, отримували якісні послуги та позитивні враження, а також залишали тут кошти. Від цього всі будуть у виграші».

«Маємо популяризувати свої території. Нам є що показувати, є чим пишатися. Збоку облдержадміністрації можна розраховувати на цілковиту підтримку по просуванню креативних туристичних об’єктів в ОТГ, залучення грантових та бюджетних коштів на реалізацію проектних ідей розвиткових, - наголосив Віталій Загайний. - Будемо працювати і над більш комфортними умовами для прийому туристів. Переконаний, що туроператори матимуть широкий вибір туристичних об’єктів та пропозицій аби напрацювати нові туристичні програми».

Нагадуємо, що перші візити проекту були у Червоноградську та Бібрську громади, сьогодні – у Бориславську.

Проект Львівської ОДА «Експедиція громад: фокус на туризм» передбачає 20 виїздів до громад Львівщини.

Ціль - відкривати нові та популяризувати вже відомі туристичні об’єкти, які згодом стануть елементами туристичних продуктів у громадах.

детально

Четвер, 18 березня 2021 14:38

Призначення на посаду голови райдержадміністрації
прояв довіри Уряду і Президента

Сьогодні, 18 березня, голова Львівської ОДА Максим Козицький представив нового очільника Дрогобицької РДА Степана Кулиняка керівникам територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади,представникам органів місцевого самоврядування, громадськості.  

У своїй промові голова райдержадміністрації Степан Кулиняк зазначив, що призначення його на цю посаду - не новина чи виклик для нього, а результат системної роботи та щирої любові до Дрогобиччини, а також відповідальність за свій край та його майбутнє, яку він готовий взяти та з гордістю нести.

У своєму виступі очільник району торкнувся і проблем, які виникли внаслідок завершення реформи децентралізації, висловив сподівання, що вони будуть вирішені спільно з головами територіальних громад району. Новий голова райдержадміністрації задекларував повне переформатування роботи райдержадміністрації відповідно до законодавства, яке найближчим часом буде прийняте та змінить функції РДА.

Зі словами благословення на плідну та відповідальну працю до нового очільника району звернулися священик-капелан УГКЦ о.Михайло Коліщак та настоятель Дрогобицького костела Св.Бартоломея РКЦ о.Мирослав Лех.

Голова Дрогобицької районної ради Андрій ШЕВКЕНИЧ подякував голові Львівської ОДА за призначення голови райдержадміністрації. Адже впродовж останніх років вони змінювались на Дрогобиччині надто часто. Останні місяці, коли процес децентралізації набрав свого піку, Дрогобиччина взагалі залишилась без керманича. І це спричинило чимало проблем.
А.Шевкенич висловив сподівання на спільну, державотворчу працю ради та райдержадміністрації в ім’я розвитку Франкового краю, кожної територіальної громади Дрогобицького району.

Привітали Степана Кулиняка Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, депутат Львівської обласної ради Сергій Оленич, депутат Дрогобицької міської ради Олег Пилипців.

ДОВІДКА:
Степан Кулиняк - уродженець Дрогобича.
Закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка
за спеціальністю правознавство,
Львівський регіональний інститут
державного управління Національної академії
державного управління при Президентові України
за спеціальністю державне управління,
Тернопільський національний економічний університет,
спеціальність – фінанси, банківська справа та страхування.

детально

Четвер, 18 березня 2021 10:53

Яким чином можна перевірити, чи здійснюється цільове використання аліментів на дитину?

Деколи ми отримуємо від наших клієнтів запитання, як з’ясувати, чи кошти, які вони надсилають на утримання дитини, використовуються в її інтересах для повноцінного розвитку та життя. Щоб у цьому переконатися можна звернутися до органів опіки і піклування з відповідною заявою. Як це зробити, хто саме здійснює контроль за витрачанням коштів - на ці та інші питання сьогодні надає відповідь Романа Голінчак - головний спеціаліст відділу «Сколівське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги... 

детально

Середа, 17 березня 2021 10:04

УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ОЧИМА СУЧАСНИХ ПИСЬМЕННИКІВ

У рамках ІІІ-готриденного Всеукраїнського форуму військових письменників у Бориславі відбулася презентація книг воєнної тематики.

Свої творчі здобутки презентували вчитель, історик, журналіст, військовослужбовець Олена Ластівка-Мокренчук, військовий журналіст Ірина Вовк та історик, мандрівник, учасник російсько-української війни Назар Розлуцький.

У кожного з митців свій шлях, вони з різних куточків України, але об’єднує майстрів пера одне – війна, яку бачили власними очима. Під час літературної зустрічі автори розповідали про свої книги, які можна було одразу ж придбати, а також спілкувалися з присутніми.

детально

Вівторок, 16 березня 2021 16:55

ІІІ чергова сесія районної ради завершила свою роботу

Під головуванням Андрія ШЕВКЕНИЧА 16 березня відбулась ІІІ чергова сесія Дрогобицької районної ради. Перш, аніж перейти до розгляду питань порядку денного, народні обранці заслухали ряд актуальних інформацій.

Керівник філії «Дрогобицький райавтодор» Ігор Богаченко доповів про ремонт доріг державного значення у 2021 році.

Головний лікар Стебницької лікарні, депутат райради Наталія Стецик інформувала про зростання кількості пацієнтів з ознаками коронавірусної інфекції, стан забезпечення медикаментами та наповнюваність лікарні.

Заступник директора ДП «Дрогобицький лісгосп» Мар’ян Задорожний представив фінансово-економічну картину підприємства, яка характеризується мільйонними сумами кредиторської заборгованості, але завдяки вжитим кардинальним заходам поступово вирівнюється.

Голова районної ради Андрій Шевкенич відрекомендував депутатському корпусу новопризначеного голову райдержадміністрації Степана Кулиняка, який задекларував плідну та конструктивну співпрацю райдержадміністрації та районної ради задля розвитку Дрогобиччини.

Після чого, депутати райради розглянули питання виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2020 рік, заслухали звіт райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2020 рік, затвердили план роботи ради на 2021 рік, прийняли звернення до ПрАТ «Київстар» щодо необхідності покращення мобільного зв’язку на території Дрогобицького району.

Після жвавого, часом емоційного обговорення депутати пролонгували процес ліквідації КНП “Дрогобицька районна лікарня” до 1 липня цього року, щоб дати можливість Східницькій ТГ створити власне КНП для надання медичних послуг мешканцям гірської зони Дрогобицького району; включили у список передачі бюджетних установ та майна зі спільної власності територіальних громад району – у комунальну власність Дрогобицькій ТГ початкові школи в Ортиничах та Монастирі-Лішнянському, дошкільну дитячу установу у с. Гаї Бійничі.

Після чого ІІІ чергова сесія районної ради завершила свою роботу.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ІІІ чергової сесії Дрогобицької районної ради VІII скликання: тут

детальноПопередня сторінка 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...228 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі