Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 03 жовтня 2017 14:03

Міністр юстиції консультує

Порядок приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку

Хто має право на приватизацію?

Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

Які об'єкти не підлягають приватизації?

1.      квартири-музеї;

2.      квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв;

3.      квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані; квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного відселення.

Як можна приватизувати житло?

Варіант 1. Безоплатна передача громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю.

Варіант 2. Продаж надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, які мешкають в них або перебувають в черзі на поліпшення житлових умов.

Куди звернутися для приватизації?

Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.

Які потрібно зібрати документи?

1.      оформлена заява на приватизацію;

2.      копія документа, що посвідчує особу;

3.      технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

4.      довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

5.      копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму у гуртожитку);

6.      документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх місць проживання (після 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);

7.      копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

8.      заява – згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію.

 

Кому може бути відмовлено у приватизації?

Громадянам, які:

-        проживають у гуртожитках менше ніж 5 років,  без правових підстав;

-        проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;

-        мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або жила площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє жиле приміщення;

-        потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз;

-        проживають у гуртожитках, що мають статус соціальних на день набрання Законом України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Чи можна оскаржити відмову?

Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства.

Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?

Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.

детально

Понеділок, 02 жовтня 2017 12:54

В Ясениці-Сільній відкрили пам'ятник Івану Франку

Вчора, 01 жовтня 2017року, в рідному селі Марії Кульчицької — матері Івана Франка, біля нового приміщення школи встановлено погруддя, яке відкрили на 153-ті Франкові роковини. Автор пам'ятника - відомий львівський скульптор Володимир Сухорський.

Урочисто відкрити погруддя надали право дітям Українських героїв - учасників АТО Вікторії Бродяк та Роману Навроцькому. 

Священики греко-католицької та православної конфесій здійснили освячення пам'ятника. 

Представники влади, школярі, гості поклали квіти до нововідкритого пам'ятника.

Вітаючи ясеничан з цією важливою подією в культурно-освітньому житті села, керівники району голова райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора подякувалиусім, хто реалізував цю ідеюта наголосили, що, допоки на нашій землі лунатиме Гімн України, майорітиме синьо-жовтий прапор, звучатиме українське слово, молитва, доти ми непереможні.

Ясеницесільнянську громаду привітали також депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

Ініціатор встановлення пам'ятника, директор Благодійного фонду Івана Франка Михайло Кравець зазначив, що це для нашої молоді сьогодні відбувається така подія. Українська молодь має далі нести Франкове слово і Франкову правду у світ.

Слово також мали професор Михайло Шалата, журналіст та поет Роман Пастух.

У мистецькій програмі виступили народний чоловічий ансамбль “Ясени”, дитячі творчі колективи.

Випускник школи Іван Попель виконав пісню на слова Івана Франка.

детально

П'ятниця, 29 вересня 2017 16:22

На засіданні протиепізоотичної комісії йшлося про заходи для профілактики появи АЧС у районі.  

Сьогодні відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Дрогобицької райдержадміністрації, яку провів заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник.

У зв'язку з виявленням випадку АЧС у Старосамбірському районі розглядалось питання про посилення державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду щодо недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней на території Дрогобицького району. Доповідав головний лікар районної ветеринарної лікарні Валерій Мацюк.

Зазначалося, що у великих господарствах, які розводять свиней, існує чітка система контролю за дотриманням санітарного режиму, тому рекомендовано основну увагу звернути на малі свиноферми та приватні господарства, а також на ситуацію у мисливських господарствах Дрогобиччини.

Від районної ради участь у засіданні комісії взяв начальник організаційного відділу Микола Андріїв. 

детально

Четвер, 28 вересня 2017 16:17

В районі педагогічних працівників привітали з професійним святом

В районному народному домі відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.

Благословив та подякував освітянам за працю о.Василь Полянко.

Педагогів привітав голова районної ради Михайло Сікора. У своєму виступі очільник району відзначив; "Високе покликання Педагога є визначальним для держави і суспільства. Адже саме освітяни своєю працею формують щасливе майбутнє України, її економічне процвітання й духовне відродження.

Дорогі освітяни! В цей святковий день прийміть мою щиру вдячність за Вашу невтомну працю, за високе служіння обраній справі, творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання.

Нехай Ваша щоденна самовіддана праця примножить добро у світі, буде легкою і радісною від щирої любові до дітей, повниться світлою вірою у свої сили, знання і високе призначення на землі – бути Педагогом!".

До привітань приєднались начальник відділу освіти Іван Стецко, депутат обласної ради, голова профспілки працівників освіти району Ольга Грицик.

Від районної державної адміністрації педагогів району привітав перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад. 

Кращі педагогічні працівники отримали грамоти відділу освіти, а директор Нагуєвицької спецшколи-інтернату Ігор Роскіп — грамоту департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Митці району привітали педагогів пісенними творами.  

детально

Середа, 27 вересня 2017 16:18

Школярі Дрогобицького району отримали новий автобус

Відповідно до Програми «Шкільний автобус» відділ освіти райдержадміністрації  отримав шкільний автобус українського виробництва марки "Атаман".

Новий "школярик" придбаний за кошти обласної субвенції та місцевого бюджету. Автобус призначений для перевезення учнів та вчителів і розрахований на 30 чоловік.

На сьогодні в Дрогобицькому районі експлуатується 11 спеціальних автобусів, які здійснюють перевезення понад 1000 учнів.

Новий транспортний засіб відділу освіти сьогодні урочисто передали голова районної ради Михайло Сікора та голова райдержадміністрації Володимир Шутко.

детально

Середа, 27 вересня 2017 10:56

Національна заслужена капела бандуристів ім. Г.Майбороди виступила у районному народному домі

26 вересня на сцені районного народного дому виступив унікальний творчий колектив із майже столітньою історією.

До 100-річчя Української революції та 75-річчя УПА Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. Майбороди (художній керівник і головний диригент - народний артист України Юрій Курач) підготувала програму «О,Україно! О, рідна ненько!», яка складається з пісень Української визвольної боротьби.

На концерт були запрошені ветерани УПА, військовослужбовці в/ч А 1108, які в рамках ротації повернулися зі сходу України.

Артистів привітали священики о.Андрій Безушко та о.Михайло Коліщак, голова районної ради Михайло Сікора, голова райдержадміністрації Володимир Шутко, секретар Дрогобицької станиці ОУН-УПА Анна Рудник.

Глядачі гаряче і щиро вітали тривалими оплесками кожен номер у проникливому і натхненному виконанні творчого складу капели.

Концерт цього славного колективу на Дрогобиччині відбувся на запрошення голови районної ради Михайла Сікори та голови райдержадміністрації Володимира Шутка. 

детально

Вівторок, 26 вересня 2017 15:54

Понад 196 тис гривень – на допомогу учасникам АТО

та родинам Героїв Небесної Сотні

З обласного бюджету на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців, а також родин Героїв Небесної Сотні з обласного бюджету виділили 196,1 тис гривень.

Кошти, призначені  для надання одноразової адресної грошової допомоги 16 інвалідам війни - учасникам АТО (у розмірі від 10 до 25 тис.грн.), соціальних виплат  13 дітям загиблих (померлих) учасників АТО, Героїв Небесної Сотні (по 2,5 тис.грн.) та відшкодували витрати з надання пільг на житлово-комунальні послуги родинам Героїв Небесної Сотні - 3,6 тис.грн.

Загалом з початку року на соціальну підтримку учасників АТО, їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні з обласного бюджету виділили 11,1 млн.грн., з них 170 інвалідам війни на реабілітацію та близько 200 дітям загиблих (померлих) учасників АТО, Героїв Небесної Сотні.

детально

Понеділок, 25 вересня 2017 10:02

ОГОЛОШЕННЯ

          26 вересня, о 17.00 год.,  в районному Народному домі відбудеться виступ Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.Майбороди.

            Концерт під гаслом «О, Україно! О, рідна Ненько» буде присвячений  75-ій річниці створення Української повстанської армії.

       Запрошуються депутати обласної та районної рад, сільські та селищні голови, працівники управлінь та відділів райдержадміністрації, учасники АТО та ветерани УПА.           

детально

Неділя, 24 вересня 2017 18:41

Фестиваль духовного співу «Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю»

У неділю, 24 вересня,в приміщенні Грушівського народного дому відбувся районний фестиваль духовного співу «Все упованіє моє на Тебе, Мати, возлагаю» за участю церковних хорів, вокальних колективів, окремих виконавців району.

Духовний спів благословили священики о.Іван та о.Михайло.

Приємністю для всіх учасників фестивалю став виступ відомої співачки, автора й виконавця власних пісень Оксани Винницької.

У фестивалі взяли участь народна жіноча хорова капела районного народного дому “Лілея”, жіночий ансамбль “Вишиванка”, чоловіче тріо та дует з Вороблевич та Грушова, церковні хори сіл Грушів (Красне), Волоща, Снятинка, Залужани, Гаї Верхні, солісти з Ролева та Грушова.

Районний фестиваль духовного співу був започаткований у 2013 році у Грушові — християнському духовному паломницькому центрі.

Цьогоріч великою Патріаршою прощею було відзначено 30-ту річницю Грушівського чуда.

детально

Неділя, 24 вересня 2017 11:26

Консультує Міністр юстиції

Права споживачів у разі придбання товару неналежної якості

На що має право покупець у разі придбання товару неналежної якості?

Покупець має право вимагати пропорційного зменшення ціни або безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк, або відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Товар неналежної якості може підлягати обміну протягом гарантійного строку, який зазначається в документах, котрі додаються до продукції.

У разі виявлення недоліків товару протягом встановленого гарантійного терміну з вини виробника покупець має право:

-         розірвати угоду і повернути кошти, які були витрачені на покупку,

-         замінити товар на такий самий, або аналогічний, якщо є в наявності у продавця.

Наявність недоліків або факт фальсифікації підтверджується висновком експертизи, яка повинна бути організована продавцем у 3-денний строк з дня одержання від споживача письмової згоди на цю дію.

Експертиза проводиться за рахунок продавця. Якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли внаслідок порушення споживачем встановлених правил використання, зберігання чи транспортування, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов'язаний відшкодувати продавцю витрати на проведення експертизи.

Як довго чекати на заміну товару?

  • За наявності товару – негайно;
  • У разі перевірки якості товару - 14 денний термін;
  • У разі відсутності товару – 2 місячний строк з моменту подання заяви.

Скільки може тривати усунення недоліків товару?

Недоліки товару, пред'явлені споживачем, повинні бути усунуті протягом 14 днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк.

Чи маю я право отримати у користування інший прилад на час ремонту?

На письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації).

За кожний день затримки виконання вимоги споживача сплачується неустойка у розмірі 1 % вартості товару.

При усуненні недоліків шляхом заміни комплектуючого виробу або складової частини товару, на які встановлено гарантійні строки, гарантійний строк на новий комплектуючий виріб і складову частину вираховуються з дня видачі споживачеві товару після ремонту.

Які документи треба мати при собі?

Розрахунковий документ з позначкою про дату продажу товару, гарантійні зобов'язання, зміст договору з виконавцем робіт (послуг), опис виявлених недоліків, висунуті вимоги (прохання) з документальним підтвердженням факту їх отримання продавцем (виконавцем), отримані заявником відповіді, висновки тощо.

Куди звертатися, якщо продавець порушує права?

Якщо ви хочете уникнути судового розгляду, то до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у відповідному регіоні. Контакти територіальних органів можна знайти за посиланням http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Kontakti_Terorganiv/139/

У випадку порушення продавцем прав споживача останній має право звернутися до уповноваженого органу з усним, електронним або письмовим зверненням (скаргою).

До письмового звернення (скарги) додаються наступні документи:

1.      копія звернення до суб'єкта господарювання (продавець);

2.      копія документу, який засвідчує факт придбання товару;

3.      копія технічного паспорта з позначкою про дату продажу;

4.      інші документи, які стосуються розгляду звернення.

У які строки буде розглянуто таке звернення?

У термін не більше 1 місяця від дня їх надходження.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, продавець встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється подавачу.

При цьому загальний термін вирішення питань не може перевищувати 45 днів.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Чи можу я звернутися до суду?

Споживач для захисту своїх прав має право звернутися до суду за місцем проживання, місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

До позовної заяви додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги, тобто відмову покупця обміняти товар, зокрема:

1.      копія звернення до продавця;

2.      висновок експертизи про невідповідність товару встановленим вимогам якості;

3.      копія документу, який засвідчує факт придбання товару;

4.      копія технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу;

5.      інші документи, які стосуються розгляду звернення.

Суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної шкоди. 

Скільки це коштуватиме?

Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, які пов'язані з порушенням їх прав (частина 3 статті 22 Закону України "Про захист прав споживачів").

Які строки розгляду питання судом?

Цивільна справа в порядку позовного провадження розглядається судом протягом розумного строку, але не більше 2 місяців з дня відкриття провадження у справі. 

детально



Попередня сторінка 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...137 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі