Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Неділя, 27 травня 2018 12:56

В с.Нагуєвичі Дрогобицького району відбувся перший Міжнародний з’їзд архівістів.

27 травня 2018 року в с.Нагуєвичі Дрогобицького району відбувся перший Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв «Архівна спадщина Івана Франка та України: поступ оцифрування та популяризації».

Подія була приурочена 102 річниці з дня смерті українського поета, письменника, філософа і публіциста Івана Франка.

У його рідному селі Нагуєвичі музейники зі всієї України говорили про те, як зберегти та популяризувати архівну спадщину Каменяра. Слід зазначити, що Франкові архіви оцифровують польські фундації, за що їм висловлено велику вдячність.

Участь у з’їзді взяв голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора. Очільник району зачитав рішення Дрогобицької районної ради про присвоєння звання “Почесний громадянин Дрогобицького району” українському вченому, кандидату технічних наук, дипломату,  громадському  діячу,  голові   Правління   Міжнародного   фонду  та внуку  Івана Франка, Роланду Франку.  

Відзначаючи визначні заслуги Роланда Франка в розбудові держави, патріотизм,  самовіддане служіння   українському   народу,    активну    громадську та благодійну діяльність Михайло Сікора вручив йому посвідчення Почесного  громадянина  Дрогобицького  району  та  нагрудний знак “Почесний громадянин Дрогобицького району”.

детально

П'ятниця, 25 травня 2018 14:52

В районній раді проходять засідання постійних депутатьських комісій

В плані підготовки до чергової XXIVсесії районної ради VIIскликання, засідання якої заплановано провести у червні, в районній раді проходять засідання постійних депутатських комісій.

На засіданнях комісій депутати розглядають найбільш актуальні питання з різних галузей економіки Дрогобицького району.

Вже відбулись засідання постійних комісій з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, з питань підприємництва, торгівлі, транспорту, зв’язку та енергозбереження, з питань  депутатської діяльності, етики, дотримання законності і правопорядку, з питань промисловості, архітектури та будівництва та інші.

На одній з таких комісій, а саме з питань охорони здоров’я і соціального захисту, мали змогу побувати і наші американські гості (місто Маскатін), які з цікавістю послухали про реорганізацію комунальних закладів охорони здоров'я  у  районі, створення   амбулаторій   загальної   практики   сімейної  медицини  в смт.Підбуж, смт.Меденичі, с.Новий Кропивник, с.Грушів, с.Рихтичі, про  звернення  до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної  Ради України  та  до  Ради  національної безпеки і оборони щодо захисту  інституції  сім'ї  в  Україні та інші питаннярозвитку галузі охорони здоров'я Дрогобицького району.     

детально

Четвер, 24 травня 2018 15:58

Вчора, 23 травня до Дня Героїв в історичному відділі музею "Дрогобиччина" протягом дня проводилися безкоштовні екскурсії для ветеранів АТО, національно-визвольної боротьби та всіх бажаючих.

Українські бійці з Дрогобиччини після молитви і вшанування своїх полеглих побратимів відвідали музей. Приєднався до цікавої екскурсії і голова районної ради Михайло Сікора. 

Провела екскурсію старший науковий співробітник, відомий волонтер Марія Головкевич.

Цікаві і болючі спогади, світлини побратимів по зброї, яких забрала війна, зброя УПА, нагороди, макет повстанської криївки. І спогади, спогади і паралелі - між спільним в боротьбі Січовиків, Безсмертної Армії УПА та героїзму сучасних воїнів, які тримають Небо України.

Після екскурсії були традиційне фото на пам'ять на тлі експозиції про новітніх Героїв України.

детально

Четвер, 24 травня 2018 10:42

Гості з Маскатіна (США) прибули на Дрогобиччину з черговим візитом

Вчора, 23 травня, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора провів зустріч із делегацією з Америки.

Приблизно рік назад наші гості із міста Маскатін штату Айова (міста-побратима Дрогобиччини) відвідували нас, а тепер прибули повторно. «Це свідчить про те, що вони пишаються нами та нашим мальовничим краєм, а ми у свою чергу завжди раді хорошим та поважним гостям з ближнього та далекого зарубіжжя», - наголосив у своєму вітальному слові голова районної ради Михайло Сікора.

У зустрічі також взяли участь голова Дрогобицької районної організації "Жінки Батьківщини" Рома Шиміна та депутат Дрогобицької районної ради Надія Нащочич, депутат районної ради, заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв.

Делегацію із м.Маскатина прийняв і головний лікар Дрогобицького РТМО Олександр Слабкий. Між ними відбулася ділова розмова щодо започаткування співпраці. Досягнуто домовленості, що делегація медиків з Дрогобицького району відвідає м.Маскатін для вивчення досвіду роботи американських лікарів.

Крім того, гості з Америки відвідали концерт, який проходив у Дрогобицькому районному народному домі та насолодились нашими піснями і танцями у виконані фольклорних колективів Дрогобицького району.

детально

Середа, 23 травня 2018 16:35

Делегація з Чернівецької області відвідала Дрогобиччину

Сьогодні, в рамках обміну досвідом між областями України Дрогобиччина зустрічала делегацію з Чернівецької області в складі працівників культури, директорів районних та міських народних домів.

Перед в’їздом до міста Дрогобича делегацію зустріли голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, начальник відділу культури та туризму Надія Козар, директор районного народного дому Іван Сех.

За українським звичаєм дорогим гостям вручили коровай, а наш славетний земляк Юрій Котермак радо вітав їх на Франковій землі.

В районному народному домі  Надія Козар коротко розповіла про здобутки колективів культури Дрогобицького району, їх участь в районних, обласних та всеукраїнських заходах.

Іван Сех наголосив на тому, що позитивні зрушення у фінансуванні ремонтних робіт, як в районному народному домі, так і в сільських були б неможливими без зацікавленості районної влади та підтримки обласної державної адміністрації.

Гості мали змогу побачити виступи художніх колективів району, зокрема на сцені виступили ансамбль «Вишиванка», музичний гурт «Галич», танцювальний колектив народного дому смт. Підбуж, ансамбль «Марічка», фольклорний ансамбль села Дорожів та інші.

«Ми сьогодні ми побачили не аматорські колективи, а виступ аматорів на професійному рівні», - висловився про концерт керівник делегації Чернівецької області, директор Учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк.

Після цього для працівників культури Чернівецької області було організовано ознайомчу екскурсію, де вони мали змогу побачити костел Варфоломія в Дрогобичі, пам’ятник Юрію Дрогобичу, церкву Святого Юра, садибу Івана Франка в Нагуєвичах.

детально

Середа, 23 травня 2018 11:56

Створено Координаційну раду учасників бойових дій Львівщини

У вівторок, 22 травня, у Львівській обласній раді відбулося представлення створення і плану дій Координаційної ради учасників бойових дій Львівщини. До її складу увійшло 13 громадських об’єднань. 

Координаційну раду учасників бойових дій Львівщини утворено за ініціативи громадських організацій учасників АТО для комплексного вирішення проблем учасників бойових дій, врахування їх думки під час формування та реалізації національної політики.

Координаційна рада УБД має на меті формувати єдину консолідовану позицію щодо найгостріших проблем учасників АТО, налагодити ефективну взаємодію з органами влади з питань захисту, реалізації законних прав та інтересів учасників бойових дій і їх сімей. 

«Як волонтер, щиро тішуся, що активісти, громадські організацій Львівщини діють спільно і прагнуть координувати свої дії задля справжнього вирішення проблемних питань учасників АТО, а тепер уже учасників Операції Об’єднаних Сил, добровольців, їх взаємодії з різними структурами, органами влади та звісно захист прав та інтересів сімей наших загиблих Героїв. Особисто вітаю таке рішення і наголошую, що відкритий для співпраці та діалогу», - зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

детально

Середа, 23 травня 2018 09:32

Свято Українських Героїв

День Героїв – це день пам'яті усіх українців, які присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.

Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.
День Героїв відзначають у травні, тому що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України XX століття:

- З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);

- 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави);

 - 23 травня 1938 року в Роттердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).
В роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі. З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні. Українські герої поставили свободу рідного народу над свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації.

Українські герої – це кращі з кращих сини і дочки України, які стали до лав руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, членів визвольного руху шестидесятників, героїв Революції Гідності, воїнів АТО, волонтерів.

Сьогодні у районному народному домі (м.Дрогобич, вул. 22 Січня, 28) відбудеться Свято Героїв на відзначення подвигу учасників української національно-визвольної боротьби та новітніх Героїв України.

Початок о 17.00 год.

детально

Вівторок, 22 травня 2018 14:56

Відбулося засідання Координаційної ради з національно-патріотичного виховання

В понеділок, 21 травня, за участі керівника апарату Дрогобицької райдержадміністрації Руслана Щерби та заступника голови районної ради Володимира Стецівки відбулося засідання Координаційної ради з національно-патріотичного виховання, до складу якої увійшли представники державних органів та громадських організацій.

На засіданні обговорили питання реалізації заходів національно-патріотичного виховання у 2018 році запропоновані Львівською облдержадміністрацією та бачення його розвитку в майбутньому.

Члени Координаційної ради напрацювали план роботи  щодо національно-патріотичного виховання молоді на період літніх канікул 2018 року.

Нагадуємо, що Координаційну раду з національно-патріотичного виховання при Дрогобицькій райдержадміністрації створено відповідно до Указу Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки», постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 999 «Про затвердження Типового положення про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання» та з метою активізації на території області роботи в напрямку національно-патріотичного виховання.

детально

Понеділок, 21 травня 2018 17:05

20 травня голова районної ради Михайло Сікора взяв участь у сході селища Меденичі на якому розглядали два важливі питання: закриття Меденицької лікарні та створення Меденицької об’єднаної територіальної громади.

У сході взяли участь: заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації  Віталій Скоропад, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, голова ОТГ зі Стрийського району Тарас Баранецький та інші.

На адресу місцевої лікарні надійшов лист з пропозицією на місці лікарні створити амбулаторію. Громада заявила протест та залишила за собою право боротися за збереження закладу. Михайло Сікора та Віталій Скоропад запевнили громаду, що не допустять закриття лікарні.

Під час розгляду другого питання громада підтримала пропозицію сільського голови Володимира Шулака створити Меденицьку ОТГ, адже це дасть гарантію, що лікарня буде збережена як медичний заклад, а кошти які  надходитимуть, будуть скеровуватися на найнеобхідніші потреби.

детально

Понеділок, 21 травня 2018 09:28

Кому необхідно повторно подати документи на переоформлення субсидії

З 1 травня 2018 року почала діяти нова урядова програма житлових субсидій. Вона змінює систему часткової компенсації вартості комунальних послуг населенню. У зв’язку з цим потенційні субсидіанти повинні вже цього місяця подати нові дані в управління соцзахиству. Якщо раніше субсидію автоматично перепризначали на новий період раз на рік - у травні - і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер  це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.

Головна відмінність у тому, що тепер в окремому розділі потрібно буде вказувати дохід від здачі молока, квартири в оренду, отриманих за кордоном доходів. Заповнюючи у декларації інформацію про членів сім`ї, важливо звертати увагу на «Примітки*», де уточнюється, яку інформацію потрібно подавати: «Інформація про фактичне проживання особи за адресою, а також про перебування особи за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії».

На субсидію не зможуть претендувати ті, хто має житло великої квадратури. Для квартир – це 120 квадратних метрів, для будинків — 200.

А ще Декларацію доповнено новим розділом ІV: «Відомості про транспортні засоби, … з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім’ї осіб незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)».

Кому потрібно повторно подати документи на переоформлення субсидії

Повторно - заяву і декларацію - потрібно подати: орендарям житла;  внутрішньо переміщеним особам;  тим сім'ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а осіб, що фактично проживають у помешканні; тим сім'ям, де люди працездатного віку, але які не працюють, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати; тим сім'ям, у складі  протягом останнього року відбулися зміни; тим сім'ям, які станом на травень 2018 року мають понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.

детальноПопередня сторінка 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...160 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі