Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 17 грудня 2018 09:24

Хто має сплачувати податок на житлову нерухомість?

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюють органи фіскальної служби за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування (загальної площі об’єкта житлової нерухомості, або його часток), зменшеної на пільгову площу, розмір якої визначений п.п.266.4.1 п.266.4 ст.266 Податкового Кодексу:

а)  для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

     Вищезазначені пільги, передбачені для фізичних осіб, не застосовуються до:

      -об'єкта/об'єктів, площа яких перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої п.п.266.4.1 п.266.4 ст.266 ПКУ;

     -об'єкта/об'єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності)  - п.п.266.4.3 п.266.4 ст.266 ПКУ.

детально

П'ятниця, 14 грудня 2018 11:50

Пластуни передали керівникам області Вифлеємський вогонь миру

Українські скаути з Пластунського осередку Львівської області передали Вифлеємський вогонь миру голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину і голові Львівської ОДА Олегу Синютці.

Як відомо, церемонія передачі Вифлеємського вогню керівникам області проводиться пластунами вже понад 20 років, аби спільно підтримати такий важливий соціально-інформаційний захід.

Довідково:

Передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започатковано в Австрії, проте завдяки пластунам акція була запроваджена і в Україні. Щороку з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх українців, хто чекає світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із Заходу на Схід, єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

детально

Четвер, 13 грудня 2018 11:26

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Дрогобицької районної ради VII скликання

до керуючого Львівською єпархією УПЦ (МП) - архієпископа Львівського і Галицького Філарета

Ваше Преосвященство!

Дрогобиччина з великою увагою стежить за діалогом між ієрархами про створення в Україні Помісної Православної Церкви. Сьогодні громадяни України, як ніколи до того, наблизилися до заповітної мрії багатьох попередніх поколінь — об'єднати українців не тільки в межах однієї держави, але й у ЄдинійПомісній Церкві. Наші предки проливали кров за єдність та незалежність України. На жаль, ця боротьба триває і досі. Святий обов'язок кожного громадянина України — зробити все від нього залежне, шоб у суверенній державі постала Помісна Православна Церква.

Тільки об'єднані однією вірою українці зможуть подолати зовнішніх і внутрішніх ворогів. Тому категоричний виступ окремих ієрархів УПЦ проти надання Томосу та створення Помісної Церкви свідчить про те, що вони відірвані від народу, від його болю і страждань. Такі ієрархи керуються не прагненням об’єднати вірних Православної Церкви України, а цілком іншим - деструктивними вказівками з Москви. Усім свідомо мислячим людям варто задуматись: якщо Верховною Радою України офіційно визнано Росію країною- агресором, то робити щось на догоду Москві - це злочин проти власної держави, проти рідного народу. А Церква - як найвища духовна інституція в суспільстві - неодмінно має бути з народом, тому зазначена позиція окремих ієрархів має антиукраїнський характер і здійснюється всупереч волі українських вірних.

Ми, депутати Дрогобицької районної ради, впевнені, що Ви знайдете в собі сили та публічно заявите про підтримку ідеї об’єднання всіх вірних у Єдиній Помісній Православній Церкві.

Очевидно, що Кремль використовує українське православ'я як один із інструментів гібридної війни. Уже зараз лунають тривожні експертні оцінки, що нагнітання Росією вказаної ситуації є черговим етапом військової експансії проти нашої держави, метою чого є здійснити штучний розкол України - у цей раз за релігійною ознакою, а також відволікти увагу світової спільноти від російської збройної агресії.

Українці четвертий рік поспіль ведуть боротьбу з Росією. За цей час наш народ проявив неабияку силу духу, мужність і непохитність віри, ми ствердили себе як цивілізований європейський народ. Церква має бути з народом, правда — на боці українського народу. Тому вірні УПЦ мають моральне й духовне право вимагати від Вас, Ваше Преосвященство, виконати народну волю – підтримати надання Томосу.

Прийнято на XXVII черговій сесії

Дрогобицької районної ради 

12.12.2018р.

детально

Середа, 12 грудня 2018 17:50

Бюджетна сесія районної ради завершила свою роботу

12 грудня відбулося засідання ХХVІІ чергової сесії Дрогобицької районної ради VIIскликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Депутати районної ради плідно попрацювали розглянувши всі 16 питань порядку денного, а також ряд додаткових питань, які були внесені в порядок денний сесії вже під час самого засідання.

Перед початком розгляду питань порядку денного перед депутатами виступив керівник Дрогобицької місцевої прокуратури Юрій Малахівський, який коротко повідомив про роботу прокуратури та відповів на запитання депутатів.

Після чого депутати приступили до розгляду питань, що стосувалися виконання районного бюджету, внесення змін до нього, а також затвердили бюджет Дрогобицького району на 2019 рік.

Також, народні обранці затвердили Статут некомерційного комунального  підприємства «Дрогобицька районна лікарня» Дрогобицької районної ради.

Крім того, депутати районної ради заслухали звіт голови Дрогобицької районної ради М.Сікори про свою діяльність за 2018 рік та оцінили його роботу як добру, погодили План роботи Дрогобицької районної ради на 2019 рік та затвердили структуру,  чисельність  виконавчого апарату районноїради на 2019 рік.

А після заслуховування та затвердження земельних питань та ряду звернень  голова районної ради Михайло Сікора закрив роботу сесії.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХVІІ чергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Вівторок, 11 грудня 2018 09:07

10 грудня 2018 року в Дрогобицькій районній раді відбулося засідання постійної комісії ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики, на якому було детально розглянуто питання фінансового характеру, які виносяться на розгляд чергової сесії.

Крім того, відбулося засідання Президії районної ради, на якому депутати остаточно погодили дату проведення чергової XXVII сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: 12 грудня 2018 року о 10.00 год., а також перелік питань, які будуть розглядатися на сесії.  

Подаємо порядок денний XXVII сесії районної ради:

1.  Про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 9 місяців 2018 року.

              Доповідає: В.Перхун-начальник фінансового управління РДА.

2.  Про внесення  змін  до районного  бюджету Дрогобицького району на 2018 рік.

              Доповідає: В.Перхун-начальник фінансового управління РДА.

3.  Про закріплення  дітей дошкільного  віку, які проживають уДрогобицькому

     районі, за діючими дошкільними навчальними закладами на 2019 рік.

              Доповідає: В.Перхун-начальник фінансового управління РДА.

4.  Про затвердження районного бюджету Дрогобицького району на 2019 рік.

              Доповідає: В.Перхун-начальник фінансового управління РДА.

5.   Про  затвердження   Статуту  некомерційного    комунального  підприємства      

     «Дрогобицька районна лікарня» Дрогобицької районної ради.

                Доповідає: А.Матіїшин –радник з питань юридичного забезпечення

                                                          районної ради.

6.  Звіт голови Дрогобицької районної ради М.Сікори про свою діяльність.

              Доповідає: М.Сікора –голова районної ради.

7.  Про затвердження структури,  чисельності  виконавчого апарату районної

     ради, витрат на утримання ради та її виконавчого апарату на 2019 рік.

               Доповідає: М.Сікора –голова районної ради.

8.  Про план роботи Дрогобицької районної ради на 2019 рік.

               Доповідає: М.Сікора –голова районної ради.

9.  Про  участь  депутатів   районної   ради  в  роботі  постійних  комісій та сесій

     ради на  протязі 2018 року.

               Доповідає: М.Андріїв –заступник керуючого справами районної ради.

10. Про затвердження  проекту  землеустрою  щодо зміни меж села Доброгостів 

       Доброгостівської сільської ради Дрогобицького району Львівської області.

             Доповідає: С.Костів – голова постійної комісіїз питань агропромисло-

                                                 вого комплексу та земельних відносин.   

11. Про  затвердження  технічної документації  з  нормативної  грошової оцінки        

       земельної     ділянки    сільськогосподарського      призначення     державної

       власності  площею 35,1255 га,  що  включена  в  перелік  земельних  ділянок 

       для  продажу  права  оренди  на  земельних  торгах  для  ведення  товарного

       сільськогосподарського   виробництва,   яка    розташована    на     території  

       Волощанської сільської радиДрогобицького районуЛьвівської області (за 

       межами населеного пункту).

             Доповідає: С.Костів – голова постійної комісіїз питань агропромисло-

                                                 вого комплексу та земельних відносин.   

12.Про  затвердження  технічної документації  з  нормативної грошової оцінки        

       земельної     ділянки    сільськогосподарського      призначення     державної

       власності  площею  4,2647  га,  що  включена  в  перелік  земельних  ділянок 

       для  продажу  права  оренди  на  земельних  торгах  для  ведення  товарного

       сільськогосподарського   виробництва,   яка    розташована    на     території  

       Волощанської сільської радиДрогобицького районуЛьвівської області (за 

       межами населеного пункту).

             Доповідає: С.Костів – голова постійної комісіїз питань агропромисло-

                                                 вого комплексу та земельних відносин.   

13.Про  затвердження  технічної документації  з  нормативної грошової оцінки        

       земельної     ділянки    сільськогосподарського      призначення     державної

       власності   площею   25,0  га,   що   включена  в  перелік  земельних  ділянок 

       для  продажу  права  оренди  на  земельних  торгах  для  ведення  товарного

       сільськогосподарського   виробництва,   яка    розташована    на     території  

       Волощанської сільської радиДрогобицького районуЛьвівської області (за 

       межами населеного пункту).

             Доповідає: С.Костів – голова постійної комісіїз питань агропромисло-

                                                 вого комплексу та земельних відносин.   

14.Про  затвердження  технічної документації  з  нормативної грошовоїоцінки        

       земельної    ділянки    площею  3,2652   га,   що   відведена  гр.Грицаку Леву

       Ярославовичу для  сінокосіння  і  розташована  на землях водного фонду на    

       території  Волянської   сільської  ради   Дрогобицького  району  Львівської

       області (за межами населеного пункту).

             Доповідає: С.Костів – голова постійної комісіїз питань агропромисло-

                                                 вого комплексу та земельних відносин.   

 15.  Про  затвердження  технічної документації з нормативної грошовоїоцінки        

       земельної    ділянки    площею  0,02   га,   що   планується   для   передачі   в

       оренду   ТОВ  «Укртауер»   для  будівництва   та   обслуговування   споруди

       електрозв’язку  –  вежі  на території Довжанськоїсільськоїради Дрогобиць-

       кого районуЛьвівської області (за межами населеного пункту).

             Доповідає: С.Костів – голова постійної комісіїз питань агропромисло-

                                                 вого комплексу та земельних відносин.   

16.  Про  затвердження  технічної документації з нормативної грошової  оцінки        

       земельної      ділянки     площею   0,15    га,    що   знаходится    у    власності

       гр.Шовковського   Олександра   Володимировича,     та    запланована     для

       будівництва   та   обслуговування   об’єктів   рекреаційного  призначення   -     

       обслуговування  будинку  відпочинку  на  території  Станильськоїсільської

       ради  Дрогобицького  району  (за межами населеного пункту).

             Доповідає: С.Костів – голова постійної комісіїз питань агропромисло-

                                                   вого комплексу та земельних відносин.   

17. Різне.

детально

Субота, 08 грудня 2018 10:08

Різдвяні свята в Європі

Різдвяні свята в Європі починаються 6 грудня – від дня Святого Миколая. Цього дня католики всього світу вшановують пам'ять покровителя дітей і мандрівників.

Так, у Летнянському НВК І-ІІІ ст. учні 5-11 класів під керівництвом учителя Козар Л.М. провели виховний захід з німецької мови "Прийшов Cвятий Миколай".

Діти розповідали, як європейці святкують це свято, виконували пісні, інсценізували зустріч Миколая.

Учениця 7 класу Газдюк В. виготовила до свята адвент календар.

Проведений захід нагадав учням про цінність безкорисного дару любові напередодні Різдва Христового.

детально

П'ятниця, 07 грудня 2018 15:16

Інформація

щодо членів ДВК по виборах до Меденицької об’єднаної територіальної громади

Склад ДВК та постанови: тут

детально

П'ятниця, 07 грудня 2018 15:08

В районі пройшли урочисті заходи з нагоди Дня місцевого самоврядування

З нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування в районному народному домі відбулися урочисті збори.

Своїх колег, сільських, селищних голів, депутатів всіх рівнів, працівників органів місцевого самоврядування привітав голова районної ради Михайло Сікора.

У своєму виступі очільник району зазначив: «Сьогодні, як ніколи, на часі питання вдосконалення та розширення повноважень самоврядних органів. Місцеве самоврядування стає найбільш важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальних громад. На плечі органів місцевого самоврядування лягає увесь тягар людських проблем. Тож, нехай День місцевого самоврядування об’єднає нас у спільному  прагненні зробити Дрогобиччину благодатним краєм для життя і праці  його мешканців. Успіхів Вам на важливому, нелегкому шляху служіння рідній країні, українському народу! Негаснучої енергії, людської поваги, авторитету в суспільстві!».

Голова райдержадміністрації  Андрій Шевкенич подякував депутатам та сільським головам за співпрацю, зазначивши, що лише спільними зусиллями можна досягти успіху.

Своїх колег привітали також голова Асоціації сільських, селищних рад Степан Коваль та депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

Опісля грамотами від голови районної ради були нагороджені найбільш активні у відстоюванні інтересів своїх громад депутати районної ради та сільські, селищні  голови.

 

Завершились урочистості невеличким святковим концертом.

детально

П'ятниця, 07 грудня 2018 10:00

ОГОЛОШЕННЯ

До відома депутатів районної ради!

У понеділок, 10 грудня, о 14.30 год. відбудеться засідання Президії Дрогобицької районної ради, на якому буде остаточно погоджено порядок денний чергової XXVII сесії районної ради та визначена дата її проведення.

Запрошуються депутати районної ради (голови постійних комісій та керівники депутатських фракцій) та керівники відповідних відділів та управлінь райдержадміністрації

Крім того повідомляємо, що в плані підготовки до сесії в районній раді проходять засідання постійних комісій, зокрема відбулися засідання комісій з питань депутатської діяльності, етики, дотримання законності і правопорядку, з питань духовності, культури, туризму і рекреації, з питань охорони довкілля і природних ресурсів, з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, з питань освіти та науки, у справах молоді і спорту, з питань підприємництва, торгівлі, транспорту, зв’язку та енергозбереження та з питань промисловості, архітектури та будівництва.  

Постійні комісії продовжують свою роботу.   

детально

П'ятниця, 07 грудня 2018 09:12

      Шановні працівники органів місцевого самоврядування –

депутати Дрогобицької районної ради, сільські, селищні голови,

депутати місцевих рад!

     Сердечно вітаю вас з професійним святом, яке об’єднало активних мешканців територіальних громад, що прагнуть збудувати гідне життя на рідній землі.

       Сьогодні, як ніколи, на часі питання вдосконалення та розширення повноважень самоврядних органів. Адже в країні триває адміністративно-територіальна реформа. Місцеве самоврядування стає найбільш важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальних громад.

      Влада на місцях має непросту місію: змінити країну, наблизити її до європейських стандартів. На плечі органів місцевого самоврядування лягає увесь тягар людських проблем, серед яких низький рівень соціального забезпечення, висока міграція трудових ресурсів, питання екологічного, економічного характеру.

       Тож, нехай День місцевого самоврядування об’єднає нас у спільному  прагненні зробити Дрогобиччину благодатним краєм для життя і праці  його дружелюбних і свободолюби́вих мешканців.

       Успіхів Вам на важливому, нелегкому шляху служіння рідній країні, українському народу! Негаснучої енергії, людської поваги, авторитету в суспільстві!

                    З повагою –

                    Голова Дрогобицької районної ради                        Михайло Сікора

детальноПопередня сторінка 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...176 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі