Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 19 липня 2018 12:07

Проект «Рука допомоги» надав 12 млн грн. фінансової допомоги безробітним українцям

Проект «Рука допомоги» продовжує залучати безробітних малозабезпечених громадян та вимушених переселенців пілотних областей (Львівської, Полтавської та Харківської) до малого підприємництва.

Кількість бажаючих започаткувати власну справу серед членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб вже перевищила 600 осіб. З них, станом на 1 липня 2018 року, 176 осіб вже підготували та захистили бізнес-плани. Загальна сума поворотної фінансової допомоги, що була виділена за рішеннями комісій з реалізації проекту, вже сягнула майже 12 млн гривень.

Найбільша кількість – 81 учасник, обрала бізнес в сфері послуг – це ветеринарна, видавнича діяльність, будівництво, ремонт автомобілів, косметологічні, перукарські, токарні, туристичні послуги, організація відпочинку для дітей тощо. Більшість підприємців вже мали досвід роботи в обраних галузях.

Друге місце за популярністю тримає сільське господарство – розвивати бізнес у цьому напрямку вирішив 41 учасник. Ще 29 осіб займаються виробництвом. Більшість із них виробляє продукти харчування, меблі, взуття та одяг. Лише 25 учасників обрали роздрібну торгівлю.

Розмір фінансової допомоги на одну особу у 2018 році складає до 70 тис гривень, в залежності від бізнес-плану. На ці кошти купуються матеріали та обладнання для новоспечених підприємців. Всі вони отримували соціальну допомогу і продовжать її отримувати на час участі в проекті «Рука допомоги».

Водночас підприємці-учасники сплачують податки – на сьогодні ті з них, що вже розпочали діяльність та звітували, сплатили до бюджету та Пенсійного фонду майже півмільйона гривень. А дехто, тільки відкривши власну справу, вже встиг стати роботодавцем – всього колишні  безробітні створили 23 офіційних робочих місця.

З травня 2018 року участь у проекті можуть брати працюючі підприємства малого та середнього бізнесу. Протягом двох місяців 24 підприємця в трьох пілотних областях підготували та захистили бізнес-плани розширення: держава надасть їм поворотну фінансову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів за умови створення нових робочих місць для учасників проекту, або ветеранів АТО, що шукають роботу. Затверджені на 1 липня бізнес-плани передбачають створення 48 нових робочих місць.

Для тих учасників, які не бачать себе підприємцями, проект пропонує різноманітні варіанти працевлаштування. Так, 1307 малозабезпечених та внутрішньо переміщених громадян вже знайшли постійну роботу за сприяння центрів зайнятості. Ще понад 750 осіб взяли участь у тимчасових оплачуваних роботах на користь своїх громад.

 Довідка.

«Рука допомоги» – пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. В якості пілоту «Рука допомоги» вже діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року – також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.

детально

Вівторок, 17 липня 2018 13:00

Літню школу іконопису в Лаврові відвідають юні іконописці Дрогобиччини

31 липня у монастирі св. Онуфрія в с. Лаврів Старосамбірського району розпочнеться Літня школа іконопису.

У програмі - знайомство молоді з українською іконою: техніка, іконографія та символи, практичні навики іконопису, а також навчання роботи в команді, комунікації та лідерства. У форматі екскурсій відбудеться знайомство з етнографією краю та місцевими пам’ятками сакрального і духовного значення. Також на учасників очікує відпочинкова та розважальна програма, духовне збагачення та відновлення.
Учасники: діти віком 12 – 16 років, з різних районів Львівщини та діти зі Сходу України.
Дата: 31.07. – 10.08.

Зазначимо, організатором Літньої школи іконопису є Дрогобицький БФ “Карітас СДЄ УГКЦ” за підтримки департаменту соціального захисту населення, департаменту внутрішньої та інформаційної політики, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

Контактна особа: Катерина Сурма, керівник центру підтримки сім’ї; (067) 110 40 69; e-mail: katerynasurma2020@gmail.com

детально

Понеділок, 16 липня 2018 10:08

На Дрогобиччині перебуває виставка “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921”

Сьогодні в культурному центрі громади с.Верхні Гаї відбулося відкриття фото-документальної виставки “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921”.

У відкритті взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад, депутат обласної ради Михайло Задорожний, керуючий справами районної ради Михайло Гук. 

Верхньогаївський сільський голова, історик за фахом Володимир Ханас коротко розповів присутнім про історичні події, яким присвячена виставка, та подякував райдержадміністрації за можливість приймати у своєму селі таку подію. Під час заходу відбувся також перегляд тематичних документальних фільмів.

Виставка “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921” підготовлена Українським інститутом національної пам'яті до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Проект в простій та цікавій формі розповідає про події Української революції. У підготовці виставки використано більш ніж 250 унікальних документів та фотографій. Виставка складається з 21 банеру та розповідає історії провідників революційного руху, детально висвітлює різні аспекти творення Української державності 1917 - 1921 рр. 

Виставка, яка передається районами області з ініціативи облдержадміністрації та Львівського музею визвольної боротьби, перебуватиме на Дрогобиччині протягом тижня.

детально

Неділя, 15 липня 2018 17:45

У селі Сприня Самбірського району відбулося святкування 74-ї річниці створення УГВР.

15 липня, у селі Сприня на Самбірщині відзначили 74-ту річницю створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) – органу національно-визвольної боротьби України проти фашистської Німеччини та московсько-більшовицької окупації в часи Другої Світової війни.

Розпочався захід урочистою ходою учасників національно-визвольної боротьби, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, голови ОДА Олега Синютки, молоді, представників громадських організацій, влади та місцевого самоврядування з багатьох районів області.

У заходах також взяли участь голова Дрогобицької районної ради, голова Дрогобицької міськрайонної організації Народного Руху України Михайло Сікора, голова Львівської крайової організації Народного Руху України Сергій Дзядик та їхні однопартійці з інших районів Львівщини.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника засновникам Української Головної Визвольної Ради.

Отці християнських конфесій здійснили чин панахиди за борцями за волю України.

Опісля відбулось урочисте віче.

Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані та під час протистоянь у зоні АТО.

В межах заходу відбулося нагородження учасників та переможців змагань «Ігри нескорених».

«Горджуся тим, що і мені випала честь долучитися до цієї справи. Нам дуже пощастило - місце однієї з найвизначніших віх української державності радянська репресивна машина не просто не стерла, а ще й побудувала тут дитячий табір. І саме зараз, хочу подякувати Вам учасникам змагань та його організаторам. Ви підказали нам шлях, як це місце має розвиватися далі. Ми не хочемо обмежитися лише разовим тижневим заходом, підсумки якого підводимо сьогодні. Нам мало одного віча, нехай навіть велелюдного, як сьогодні. Вважаю, що у нас достатньо на сьогодні сил, засобів, можливостей, історичного підґрунтя і головне політичної волі, щоби перетворити це місце, де створювалася Українська Головна Визвольна Рада, в національного рівня центр патріотичного виховання. Саме тут, у Сприні, ми маємо створити умови для круглорічного функціонування, проведення подібних ігор та спортивних змагань, конференцій та поважних зборів. Ще раз наголошую, саме Ви - учасники ігор Нескорених, підказали нам цю ідею. Тому, ініціативу щодо відзначення на національному рівні 75-ї річниці вважаю дуже своєчасною», - зазначив під час виступу Олександр Ганущин.

Відтак голова облради спільно з головою облдержадміністрації подарував кожному учаснику Ігор книгу спогадів про події в Луганському аеропорту "У вогняному кільці".

«На жаль, мало в Україні знають про УГВР і про Сприню, так само як і про одну зі сторінок російсько-української війни. Всі знають про подвиги кіборгів у Донецькому аеропорту, і майже ніхто не знає про те, що наша славна 80-ка упродовж більш ніж 140 днів утримувала у повній облозі Луганський аеропорт, що мало вирішальне значення на фронті влітку 2014 року, - зауважив Олександр Ганущин. - Ви, сучасна молодь, як ніхто, маєте знати українську історію! Слава учасникам Ігор Нескорених, слава Героям УГВР, Слава Україні!!!".

Слід додати, що такий патріотичний змаг, починаючи від 2017 року, набув статусу загальноукраїнського. В «Іграх Нескорених» у 2018 році взяли участь понад 100 осіб, хлопців та дівчат віком 15-18 років з різних областей нашої держави.

Зокрема, цьогоріч змагалися 4 команди із Львівщини – Самбірського, Городоцького, Мостиського та Пустомитівського районів, команди Луганської, Донецької, Херсонської та Полтавської областей: «Сіроманці»(Херсонщина), «Засульська чайка» (Полтавщина), «Молода Січ», «Рій Молода Січ» (Луганщина), «Слов’янська Січ» (Донеччина).

Протягом тижня учасники виборювали перемоги в таких конкуренціях: стрільба, повстанський біатлон, перетягування линви, розпалювання багаття, перегони, гирьовий спорт, армреслінг, відун, повстанська пісня.

В межах Ігор у таборі також відбулася презентація волонтерського фотопроекту «Якби не війна» та демонстрація фільму «Кіборги».

Всі команди отримали грамоти, медалі та цінні подарунки.

В межах урочистостей також відбулась святкова програма, де свою творчість презентували учасники військово-патріотичного вишколу «Ігри нескорених».

На завершення усі спільно виконали Гімн України.

Довідково:

Українська Головна Визвольна Рада – підпільний парламент та уряд України. УГВР була створена для об’єднання всіх національно-визвольних сил українського народу, щоб з одного центру керувати визвольною боротьбою за Самостійну Соборну Українську Державу та проголосити світові волю українського народу.

З 10- го до 15- го липня 1944 року біля с. Сприня Самбірського району відбувся Перший Великий З’їзд УГВР, на якому було прийнято: Універсал УГВР, Платформу і Устрій УГВР – праобраз Конституції УГВР та програму Парламенту, затверджено текст Присяги Вояків УПА. Тоді ж Президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака, головою Генерального Секретаріату УГВР обрано  командувача УПА Романа Шухевича.

Українська Повстанська Армія перебувала у повному підпорядкуванні УГВР, яка мала власні друковані видання «Самостійність» і «Вісник».

Національно-визвольна боротьба під керівництвом УГВР тривала до середини 50-х років. Вона завершилася з арештом Василя Кука, останього командира УПА та Генерального секретаря УГВР.

детально

П'ятниця, 13 липня 2018 11:47

Подаємо інформацію про використання коштів по відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації за ІІ квартал 2018 року (тут) та Моніторинг забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів дошкільної та загальної середньої освіти за  ІІ квартал 2018 року (тут).

детально

Четвер, 12 липня 2018 13:54

З 17 липня 2018 року запроваджуються нові коефіцієнти нормативної грошової оцінки землі

Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області звертає увагу, що з 17.07.2018 набирає чинності наказ Мінагрополітики та продовольства України від 27.03.2018 № 162 (далі – Наказ № 162), яким внесено зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затверджений наказом Мінагрополітики та продовольства України від 25.11.2016 № 489.

Порядком передбачено, що з 17.07.2018 для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, та у разі, якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) при розрахунку її нормативної грошової оцінки, застосовується із значенням 3,0.

Наказ № 162 опубліковно у бюлетені «Офіційний вісник України» від 17.04.2018 № 30.

детально

Четвер, 12 липня 2018 11:42

НЕОБХІДНО ЗМІЦНЮВАТИ ВУЗИ СПІВПРАЦІ

Вже традиційними стали зустрічі в Дрогобицькій районній раді з гостями зі Сходу України. На цей раз в край Івана Франка завітали гості зі Слобожанської України, зокрема, Валерій Приходько, голова Шевченківської райдержадміністрації м. Шевченкове, що в Харківській області, а також директор Шевченківської ЗОШ № 1 Надія Приходько.

Гостей привітав голова районної ради Михайло Сікора, який детально розповів про Дрогобицький район та окреслив перспективи його розвитку.

В зустрічі також взяли участь заступник голови районної ради Володимир Стецівка, головний редактор газети «Франковий край» Іван Швед, професор ДДПУ ім. І. Франка  Микола Зимомря, член правління НСП України Василь Кузан, начальник організаційного відділу районної ради Юрій Жук, а також гості зі Львова Дмитро Педан з дружиною Валентиною.

Присутнім було цікаво почути з уст Валерія Приходька загальну інформацію про Шевченківський район, мальовничий куточок Слобожанщини: «Він неповторний своєю красою, історичною долею та прекрасними, талановитими людьми, видатне місце серед яких посідає геніальна постать актора, режисера і драматурга Марка Кропивницького. Понад 20 років він прожив на хуторі Затишок, написавши за цей час до двадцяти драматичних творів та заснувавши першу в Україні дитячу театральну трупу. Ім’я корифея українського театру назавжди вписане в історію краю. Шевченківський район утворений у 1935 році, в сучасних межах сформований у 1967 році. Район розташований у східній частині Харківської області, здебільшого у басейні річки Сіверський Донець та частково – у басейні річки Оскіл. Наші сусіди - Чугуївський, Печенізький, Великобурлуцький, Куп’янський, Борівський, Ізюмський та Балаклійський райони Харківської області».

До речі, територія Дрогобицького району – 1217 кв. км. більша від  Шевченківського району, яка  складає 977,4 кв. км (3,2 % від території Харківської області). І таких реалій, які пов’язують названі райони чимало…

Михайло Сікора наприкінці зустрічі подарував гостям альманах «Франкова нива» та  низку номерів видання «Франковий край»  Також, було домовлено про наступні зустрічі вже на рівні офіційних делегацій для підписання угод про співпрацю та обмін досвідом.

детально

Середа, 11 липня 2018 10:00

Майже 9 млн гривень – на "Нову українську школу"

Вчора, 10 липня, на реалізацію нового Державного стандарту початкової освіти „Нова українська школа” виділили 8,8 мільйонів гривень. Загалом, з початку року уже профінансовано 47,2 млн гривень.

Слід зазначити, що у поточному році для Львівщини з державного бюджету для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа” виділено субвенцію в обсягах, що перевищує 99 млн гривень.
Зазначені кошти планують скерувати на підготовку тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи в розмірі 28,5 млн грн.

Окрім того, і на закупівлю для початкових класів сучасних меблів - 28,3 млн грн, дидактичних матеріалів - 28,3 млн грн, а також комп’ютерного обладнання – понад 14 млн гривень.

детально

Вівторок, 10 липня 2018 14:52

Про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

В Україні через збройний конфлікт виникла критична ситуація із забезпеченням прав людини, у тому числі й дітей. Держава вживає усіх заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї.

На сьогоднішній день статтею 1 Закону України «Про охорону дитинства» визначена нова категорія дітей – «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. З метою впровадження ефективної підтримки таких дітей, визначено порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.2017 року №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів надається органом опіки та піклування за місцем реєстрації дитини, як внутрішньо переміщеної особи...

детально

Понеділок, 09 липня 2018 10:52

У Польщі відкрили Меморіал пам’яті за загиблими у Сагрині українцями.

У неділю, 8 липня, численна делегація від Львівщини, в т.ч. з Дрогобицького району, та інших областей разом з Президентом України вшанували пам'ять замордованих у березні 1944 року українців у селі Сагринь Люблінського воєводства у Польщі.

Розпочалися заходи із богослужіння за загиблими українцямив Турковицькому Свято-Покровському православному монастирі. Опісля на місці спочину невинних людей, серед яких були жінки, діти та літні люди, нині відкрили Меморіал пам’яті. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинно загиблих.

«На місці спочину невинних людей, серед яких були жінки, діти та літні люди, нині відкрили Меморіал пам’яті. Тут збиратимемося для спільної молитви та глибокої шани полеглим задля того, щоб подібна історія більше ніколи не повторилася, а пам'ять про цих людей жила вічно. Ніхто не забутий… Ніщо не забуте…», - зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. 

Як відомо, що 10 березня 1944 року українському селі Сагринь (нині Грубешівський повіт, Люблінського воєводства Польщі) за різними даними загинуло від 800 до 1200 цивільних мешканців, 70% яких - старі, жінки та діти.

детальноПопередня сторінка 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...165 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі