Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 27 серпня 2018 10:10

На батьківщині Івана Франка відсвяткували 162-і роковини його народження

День народження Івана Франка відзначалося на його малій батьківщині протягом двох днів.

В суботу, 25 серпня в садибі Франка у Нагуєвичах відбувся Міжнародний літературний поетичний фестиваль «Карпатський Пегас» за участі відомих українських письменників, які читали свої поезії верхи на «Пегасі», а також змагались за підкову Пегаса біля вогнища.

Після завершення у конференц залі музею ім.І.Франка відбулося нагородження переможців Премією Ордену Карпатських Лицарів, в якому взяв участь і голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора. 

А у неділю на території Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” проходив ІІ Етно-фест, програма якого була надзвичайно різноманітною і цікавою.

В садибі Франка розмістилося біля 50 етно-локацій: Бойківщина, Гуцульщина, Лемківщина, гончарі, ковалі, троїсті музики, шкіряний цех, мольфарська аптека, “франко-фото”, “франко-ровер”, восковий цех, свічкова майстерня від Наталії Маласіка” троїсті музики музею Івана Франка в Криворівні, вироби з бісеру (Верховина), гуцульські рушники і ткацтво (Косів), гуцульська кухня, гуцульська аптека, гончарі Микола Величко та Олександр Дворак, майстер-клас від Левка Скопа та Тетяни Думан, «Вікно-Образ – покровителі Франків» (європейська виставка ікони Івана, Ольги, Петра, Марії…), майстер-клас виробів соломи «Вухата сова» Реконструкція епохи «Захара Беркута»: руські лицарі, мечі та кольчуги, шолом і звитяга, реконструкція бойківських обжинків у саді Франка (професор Михайло Хай)...

У рамках святкувань керівництво району взяло участь у Молебні, що традиційно відбувся біля каплиці Різдва Пресвятої Богородиці. Молебень відслужили священики о.Андрій та о.Михайло.

Згодом на сцені літнього театру відбувся концерт мистецьких колективів, де окрім митців з Дрогобиччини виступили відомий український лірник, етномузиколог Михайло Хай, самодіяльний народний музичний колектив с.Верхній Ясенів з Гуцульщини.

детально

П'ятниця, 24 серпня 2018 08:08

Шановні жителі Дрогобиччини!

Сердечно вітаю Вас із 27- ю річницею Незалежності України!

Цей непроминальний серпневий день для нас, українців, є святом єднання, часом переоцінки наших ідеалів, переосмислення орієнтирів розвитку державності.

Україну не знищили війни, багатовіковий духовний геноцид, голодомори і репресії. Адже країну людей сильного духу полонити жоден ворог не в силі!

Тож, нехай наша воля, звитяга, поклик предків допомагають турувати шляхи до нового, кращого життя.

Нехай свято Незалежності духмяним запахом українського хліба принесе у кожен дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов!

 

З повагою,

Голова районної ради               Михайло Сікора

детально

Четвер, 23 серпня 2018 16:49

Урочисті заходи до Дня незалежності України  

Сьогодні в районному Народному домі відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 27-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора.

Учасники урочистостей спільно з отцем-капеланом Михайлом Коліщаком (УГКЦ) помолилися за Україну та її Героїв.

Від святочної громади були покладені квіти до пам'ятника “Колона Свободи”.

Вітаючи присутніх з 27-ю річницею незалежності України голова районної ради Михайло Сікора у своїй промові відзначив: «Майже тисячу років українці прагнули жити вільно та сповідувати свої традиції на рідній землі. Безумовно, ці роки незалежності стали випробовуванням для всіх нас — випробовуванням на зрілість, на самоповагу, на толерантність. А тому, не може бути сумніву, що працелюбний народ України здатен поліпшити життя у своїй власній державі. Україна і сьогодні виборює право на свою незалежність, на власну думку та мирне майбутнє.

Продовжується війна на Сході України. Кращі сини своєї Батьківщини щодня віддають життя за мир та спокій на рідній землі. Ми з вами є свідками подій, які мають доленосне значення для майбутнього нашої держави, загартовують дух української самосвідомості, виховують в кожному повагу до своєї Батьківщини, до її Прапора та незалежності. З нагоди свята бажаю вам і вашим рідним миру, спокою та злагоди, міцного здоров’я, щедрої долі, успіхів у справах та починаннях заради процвітання незалежної України та її народу. Нехай ваші серця будуть сповнені гордістю за нашу державу, прагненням до єднання та порозуміння, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним».

З днем незалежності України учасників урочистостей привітав і голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич.

Очільники району вручили квіти учасникам національно-визвольної боротьби, матерям і дружинам загиблих героїв та солодощі — дітям полеглих бійців. Голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич та голова районної ради Михайло Сікора також нагородили почесними грамотами кращих працівників усіх сфер життєдіяльності району, депутатів районної ради, сільських голів. Були вручені нагороди бійцям Української Добровольчої Армії.

Завершилися урочистості святковим концертом творчих колективів району. Виступили хор “Каменяр”, ансамбль “Журавка”, дитячий танцювальний колектив “Веселка”, гурт “Галич”, чоловіче вокальне тріо з Вороблевич, акордеоніст Роман Стахнів, солісти Ольга Тимишин та Степан Химин.

детально

Четвер, 23 серпня 2018 10:08

З нагоди Дня Державного Прапора України відбулась урочиста церемонія

Сьогодні, 23 серпня у День Державного Прапора України о 9.00 год. ранку в унісон з усією державою відбулася церемонія урочистого підняття прапора. Біля Колони Свободи зібралося керівництво та актив району, українські воїни, депутати районної ради, представники громад Дрогобицького району.

Почесне право підняти Державний Прапор України було надане дітям загиблих українських воїнів-героїв Вікторії та Сергієві Бродякам, Діані Карабін, Владиславу Сусяку та Назарієві Юзефовичу, а також бійцям Української Добровольчої Армії Миколі Столяру та Михайлові Сидору.

Святочна громада виконала Державний Гімн України.

Урочисті заходи до Дня незалежності України сьогодні об 11.00 год відбудуться в районному народному домі, а від завтра — у населених пунктах району.

детально

Четвер, 23 серпня 2018 09:02

Шановні жителі Дрогобицького краю!

Від щирого серця вітаю вас з Днем Державного Прапора!

Сьогоднішня дата втілює в собі давнє прагнення нашого народу до свободи та самовизначення.

День Державного Прапора - це свято всіх поколінь українців. Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Благородні синій і жовтий кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України й з півночі до півдня. Патріотизм, любов до Батьківщини, почуття національного єднання народжується в наших серцях, коли звучить Державний Гімн і майорить Державний Прапор.

У повазі до національних символів, до числа яких належить і Державний прапор, проявляються громадянська самосвідомість, вміння і готовність об'єднати сили і подолати будь-які перешкоди, вирішити завдання будь-якої складності. Саме в цьому полягає справжній патріотизм, любов до своєї великої Батьківщини, гордість за свою історію. За відносно невеликий період становлення України, державний прапор став відомий у всьому світі. Сьогодні від кожного з нас залежить, щоб це визнання тільки зміцнювалося, адже це визначає авторитет нашої країни, авторитет державної символіки.

В цей день бажаю всім вам миру, щастя, благополуччя, успіхів у всіх починаннях на благо Вітчизни! Бажаю бути гідними пам'яті наших попередників, які працею, здоров'ям, а деколи і своїм життям створювали славу і велич Державного прапора країни!

Зі святом вас, дорогі краяни!

 

Голова Дрогобицької районної ради              Михайло Сікора

детально

Середа, 22 серпня 2018 14:15

ОГОЛОШЕННЯ

23 серпня 2018 року відбудеться урочисте святкування з нагоди Дня Державного прапора та 27 річниці Незалежності України.

9.00 год. – урочисте підняття Державного Прапора України

        (майданчик перед пам’ятником «Колона Свободи»).

11.00 год. – урочистості та святковий концерт з нагоди 27-ї річниці Незалежності

                    України. (районний Народний дім)  

Запрошуються депутати обласної та районної рад, сільські та селищні голови, працівники відділів та управлінь райдержадміністрації, громадськість району.  

детально

Середа, 22 серпня 2018 09:40

Перелік

заходів, які будуть проводитись в населених пунктах Дрогобицького району з нагоди відзначення 27-ї річниці

Незалежності України.

Район

Дата проведення та година

Місце проведення

Назва заходу

 

Дрогобицький  район

 

 

 

1

 

24.08.2018р.

15.00 год.

 смт.Підбуж (на могилі борців за волю України)

Святковий концерт:« Це моя країна- рідна Україна».

2

 

24.08.2018р.

16.00 год.

НД с.Ріпчиці

Святковий концерт до Дня Незалежності України «Без верби і калини нема України»

3

 

24.08.2018р.

17.00 год

с.Рихтичі  

Урочистий захід до Дня незалежності України «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи!»

4

 

24.08.2018р.

9.00 год. Молитва за Україну

15.30 год

НД с.Почаєвичі

Святковий концерт до Дня прапора України та дня Незалежності України : «Україно моя Україно! Я для тебе на світі живу».

5

 

24.08.2018р.

15.00 год.

НД с.Нагуєвичі

 "Благословенна Богом земля - Україна" святковий концерт до Дня Незалежності України

6

 

24.08.2018р.

11.00 год.

НД с.Мокряни

Тематичний вечір присвячений 27-й річниці Незалежності України  "Любіть Україну, любіть".

7

 

24.08.2018р.

16.00 год.

НД с.Медвежа

Урочистий концерт до Дня Незалежності  України "Люби Україну"

8

 

24.08.2018р.

11.30. Вшанування  пам’яті Героїв АТО, панахида.

17.00

 с.Літиня (співоче поле біля школи)

Тематичний вечір до відзначення  Дня Незалежності України « Любіть Україну – вона у нас одна», козацькі забави.

9

 

24.08.2018р.

16.00 год

 с. Летня  (біля пап’ятника Героїв Небесної Сотні)

 Урочисте віче до 27-ої річниці Дня Незалежності України.  

10

 

24.08.2018р.

12.00 год.

 с.Залужани (біля храму перенесення молей св..Миколая)

Урочистий концерт до Дня Незалежності      

 « Ми-народ, що вийшов із неволі».

11

 

24.08.2018р.

НД с.Грушів Красне

Святковий концерт до Дня Державного прапора та Дня Незалежності України «Моя Україна - безкрая»

12

 

24.08.2018р.

16.00 год.

НД с.Гаї Верхні

Святковий концерт до Дня Незалежності «Калинова моя Україно»

13

 

24.08.2018р.

17.00 год

НД с.Винники

Святковий концерт до Дня Незалежності України «З Україною в серці».

14

 

24.08.2018р.

16.00 год

НД с.Брониця

Урочистості та святковий концерт з нагоди 27-ї річниці Незалежності «Україно- сонценосна  колиско моя».

15

 

26.08.2018р.

НД с.Новий Кропивник

Урочистий концерт з нагоди Дня Незалежності України. "З днем народження країно! Рідна земле, матінко моя!

16

 

24.08.2018р.

10.00

НД с. Солонсько (біля фігури Матері Божої)

Святковий концерт до Дня Незалежності  України «Ми – діти твої,  Україно!».

17

 

24.08.2018р.

18.00 год.

с.Уріж  

Святковий концерт

присвячений

Дню Незалеж-    ності України ‘’Ти      моя Україно…’’

18

 

24.08.2018р.

15.00 год.

НД с.Михайлевичі

Урочисте святкування до Дня Незалежності України

«Всім серцем любіть Україну свою».

19

 

24.08.2018р.

12.00 год.

НД с.Далява

Святковий концерт «Ми-діти твої,Україно».

20

 

26.08.2018р.

16.00 год.

НД с.Ясениця

Святковий концерт « Україно – ти  моя молитва» присвячений 27-  ій річниці проголошення  Незалежності України

21

 

24.08.2018р.

15.00 год.

НД с.Унятичі

Святковий концерт до дня Незалежності України «Любіть Україну як сонце любіть»

22

 

24.08.2018р.

12.00 год.

НД с.Тинів

Святковий концерт до дня Незалежності  «Будь благословенна рідна земле»

23

 

24.08.2018р.

17.00 год

НД с.Ступниця

Святковий концерт присвячений Дню Незалежності України «Свою Україну любіть»

24

 

24.08.2018р.

11.30  год.

 с.Сторона (біля пам’ятника Героїв небесної Сотні)

Святковий концерт до дня Незалежності України «Будь благословенна рідна земле»

25

 

24.08.2018р.

18.00 год.

НД с.Старий Кропивник

Святковий  концерт  до Дня  Незалежності  України  « З Україною  в  серці».

26

 

24.08.2018р.

10.30 год.

НД с.Старе Село

 Тематичний вечір присвячений дню Незалежності України «Уклін тобі рідна земля».

27

 

24.08.2018р.

9.00 свята Літургія

11.00 год.

НД Снятинка

Мистецьке свято присвячене 27 річниці Незалежності України"Моя квітнева Україно"

Молодіжні ігри, конкурси, розваги.

28

 

24.08.2018р.

13.00год.

НД с.Селець

Святковий концерт " З Україною в серці" присвячений дню Незалежності України.

29

 

24.08.2018р.

11.00 год

НД с.Ролів

Тематичний вечір: «Тепло своїх долонь і розуму і серця я Україні рідній віддаю». – Присвячується 27 – річниці Незалежності України.

30

 

24.08.2018р.

11.00 год.

 

 

НД с.Рівне

Святковий концерт присвячений до дня Незалежності України «Без верби і калини, нема України».

31

 

24.08.2018р.

16.00 год.

НД с.Рибник

Святковий патріотичний концерт з нагоди Дня Незалежності України – «Ми діти твої, Україно».

32

 

24.08.2018р.

10.30 год.

 с.Раневичі (біля пам’ятного знаку)

Святковий концерт присвячений Дню Незалежності України:

«Краю мій,моя ти Україно»

33

 

26.08.2018р.

16.00 год.

 

НД с.Підмонастирок

«Моя Україна  - рідна сторона» тематичний вечір до дня Незалежності України.

34

 

24.08.2018р.

 14.00 год.

НД с. Опарі

Святковий концерт «Україна- єдина та вільна».                                 

35

 

24.08.2018р.

11.30 год.

 с.Опака (біля символічної могили)

Свято присвячене Дню Незалежності України «Вінок Україні сплітаю з талантів Опаківського краю»

36

 

24.08.2018р.

10.30 год.

НД с.Новошичі

Святковий концерт «Моя земля - це незалежна Україна» приурочена Дню державного прапора та Дню незалежності України.

37

 

24.08.2018р.

18.00 год.

смт. Меденичі (біля пам’ятника Т.Шевченка)

Святковий концерт  до Дня Незалежності України «Моя земля – що зветься Україна».

38

 

24.08.2018р.

16.00 год.

НД с.Майдан

Святковий концерт присвячений дню Незалежності України «Україна – колиска моя».

39

 

24.08.2018р.

16.00 год.

НД с.Лішня

Святковий концерт до дня Незалежності «Незалежна Україна на всі віки на всі часи».

40

 

24.08.2018р.

15.00 год

 с.Котоване (біля могили Січових Стрільців)

Тематичний вечір до дня Незалежності України  «Краю мій, моя ти Україно».

41

 

24.08.2018р.

13.00 год.

НД с.Залокоть

Святковий концерт до Дня Незалежності України «Свою Україну любіть».

42

 

24.08.2018р.

11.00 год.

НД с.Жданівка

Мистецький вечір присвячений дню Незалежності України «З Україною в серці»

43

 

24.08.2018р.

9.00 год.-свята літургія;

10.00 год. – молебінь та виступ учасників худ.самодіяльності біля пам’ятного знаку на честь проголошення Незалежності України;

16.00 год. – освячення дитячого майданчика біля НД та

НД с.Дорожів

Святковий концерт приурочений Дню Державного прапора та Дню Незалежності України «З днем народження країно».

 

44

 

24.08.2018р.

12.00 год.

НД  с.Долішній Лужок

Літературно-музична композиція  до дня Незалежності України «Моя земля – це незалежна Україна».

45

 

24.08.2018р.

11.00 год.

с.Довге гірське

 ( біля могили Січових Стрільців)

Святковий патріотичний концерт з нагоди Дня Незалежності України – «Україно, цвіти у любові й добрі»

46

 

24.08.2018р.

17.00 год.

 с.Довге низинне

(біля пам’ятника)

Святковий концерт «Україна-рідна моя сторона»                                 

47

 

26.08.2018р.

с.Доброгостів  

Святковий урочистий концерт , козацькі забави до27-ї річниці Незалежності України «Ми – діти твої, Україно!».

48

 

24.08.2018р.

16.00 год.

 

НД с.Добрівляни

Святковий концерт до Дня Незалежності “Одна любов у мене — Україна” козацькі забави.

49

 

24.08.2018р.

15.00 год.

 

НД с.Дережичі

Концерт присвячений символу Державності, Дню Прапора і Незалежності: «Територія України є неподільною і недоторканою».

50

 

24.08.2018р.

12.00 год.

НД с.Грушів Старе

Тематичний вечір: «З Україною в серці назавжди».

 

 

 

24.08.2018р.

17.00 год.

 

НД с.Гаї Нижні

Святковий концерт, присвячений Дню Незалежності України «Україно, незборима зроду – ти душа великого народу!».

51

 

24.08.2018р.

11.30 год.

 

НД с.Воля Якубова

Святковий концерт до Дня Незалежностi України. «Живи і квітни, Україно!».

52

 

26.08.2018р.

11.00 год.

НД с.Бійничі

Святковий концерт до дня Незалежностi«Україно моя Україно» 

53

 

24.08.2018р.

11.00 год.

НД с.Бистриця (низинна)

Святковий концерт до Дня Незалежності України «Єдина країна- рідна Україна»

54

 

24.08.2018р.

11.00 год.

НД с.Бистриця (гірська)

Святковий концерт до Дня Незалежності «Своє серце, Україно, я кладу тобі до ніг».

55

 

24.08.2018р.

10.00 год.

НД с.Биків

Тематичний вечір присвячений до Дня Незалежності та Державного прапора «Територія України є неподільною і недоторканою»

56

 

24.08.2018р.

10.00 год.

НД с.Смільна

Тематичний вечір «Україно моя світанкова»

57

 

26.08.2018р.

16.00 год

НД с.Вороблевичі

Святковий концерт   Дня Незалежності України”Моя Україно,!Шляхи неозорі”

58

 

26.08.2018р.

12.00 год.

 с.Уличне (біля пам’ятника Т.Шевченка)

 Святковий концерт до Дня Незалежності України «Україно,ти моя молитва».

59

 

24.08.2018р.

16.00год.

 

НД с.Болехівці

  Урочистий концерт з нагоди 27-ї річниці незалежності України «З Україною в серці».

60

 

24.08.2018р.

10.30 год.

 

12.00 год.

с.Модричі (сільський спортивний комплекс)

Урочистості та святковий концерт,   присвячений  27-й річниці Незалежності України   «Єдина країна – рідна Україна».

Футбольний турнір.

61

 

24.08.2018р.

11.30 год.

 с.Волоща (біля символічної могили борцям за волю України)

Святковий концерт привчений Незалежності України «Уклін Тобі рідна земля».

62

 

23.08.2018р.

11.00 год

Дрогобицький РНД

Урочистості та святковий концерт «Моя Україна єдина і вільна, я з нею пов’язую  долю свою», присвячений дню Державного Прапора України та 27-й  річниці Незалежності України.


детально

Вівторок, 21 серпня 2018 14:56

детально

Понеділок, 20 серпня 2018 16:10

Новопризначений голова райдержадміністрації приступив  до виконання своїх обов'язків

Сьогодні, 20 серпня, в районному Народному домі відбулося представлення активу району новопризначеного голови райдержадміністрації Андрія Шевкенича.

Керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська ознайомила присутніх з розпорядженням Президента України про призначення Шевкенича Андрія Івановича головою Дрогобицької райдержадміністрації та зазначила, що його результат на цій посаді залежить від кожного з присутніх у цій залі.

У своєму виступі Андрій Шевкенич насамперед подякував Президенту України Петрові Порошенку та голові облдержадміністрації Олегові Синютці за виявлену йому високу довіру. Андрій Іванович також висловив вдячність за працю та підтримку своєму попереднику Володимирові Шутку.

Новопризначений очільник району наголосив, що праця протягом тривалого часу на Дрогобиччині і в районі, зокрема, допоможе йому в роботі, оскільки він знайомий з проблемами та завданнями, які необхідно вирішувати, а також висловив сподівання, що всі стануть з ним пліч о пліч для спільної результативної праці на користь району.

Голова районної ради Михайло Сікора побажав Андрію Шевкеничу успіхів на відповідальній посаді та подякував за роботу і порозуміння попередньому голові райдержадміністрації Володимирові Шутку.

Слова вітань та сподівання на співпрацю новому голові райдержадміністрації висловили Стебницький міський голова Петро Старосольський, Бориславський міський голова Ігор Яворський, Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, депутат обласної ради Михайло Задорожний, депутат районної ради Руслан Цеслів, голова Асоціації сільських, селищних рад району Степан Коваль.

детально

Неділя, 19 серпня 2018 12:47

Навчальним закладам Львівщини передали 36 шкільних автобусів.

Нещодавно, на площі біля головного корпусу НУ «Львівська Політехніка» відбулося вручення 36 шкільних автобусів представникам відділів освіти районів та ОТГ Львівської області, комунальних закладів освіти Львівської обласної ради.

У заході взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Львівської ОДА Олег Синютка, освітяни області.

Як наголосив у вітальному слові Олександр Ганущин, дуже важливо, щоб ці нові автобуси стали поштовхом до вирішення питання з наповненням змістом опорних шкіл:щоб вони возили діток до кращої школи, де дають змістовніші знання.

«З боку обласної ради – цілковита підтримка! Ми всі причетні до цієї події: Міносвіти, обласний і місцевий рівні. Я би дуже хотів, щоб і в інших галузях в нас були такі поступи. Вітаю всіх, що матеріально-технічна база освітянської галузі зросла сьогодні на 36 автобусів, давайте гідно ними розпоряджатися і все буде добре», - сказав очільник облради.

Крім того, Олександр Ганущин подякував Міністру освіти і науки України Лілії Гриневич за послідовну політику в галузі освіти.

Як підкреслила пані Міністр, ці автобуси мають принести дітям якіснішу освіту. "Сьогодні у Львівській області створюються опорні школи, діти старшої школи повинні здобувати освіту в хороших кабінетах, з кваліфікованими вчителями і мати рівні можливості, незалежно від того, де вони народилися", - сказала Лілія Гриневич. 

Варто зауважити, що автобуси придбали у межах Програми розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 роки. Загальна вартість транспортних засобів (за результатами електронних торгів) – майже 64 млн грн (37 млн грн – освітня субвенція, 27 млн грн – співфінансування з місцевих бюджетів).

Додамо, що 33 автобуси закуплені для територій (11 ОТГ і 17 районів), а також 3 автобуси для комунальних закладів Львівської обласної ради: Підгірцівська спеціальна ЗОШ-інтернат, Львівський військовий ліцей імені Героїв Крут, Львівське державне училище фізичної культури.

Нагадаємо, у 2017-му школи Львівщини отримали 68 шкільних автобусів.

детальноПопередня сторінка 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...169 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі