Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 30 квітня 2020 16:33

В області тривають весняно-польові роботи

Аграрії Львівщини на  завершальному етапі посіву ранніх ярих культур (пшениці, ячменю, вівса, гороху, ріпака, цукрових буряків), і вже активно приступили до  посіву культур пізньої групи: кукурудзи на зерно, соняшнику, сої.

Станом на 30 квітня за всіма категоріями господарств в області посіяно всіх ярих культур на площі 254,9 тис га (64,0% до прогнозу), з них ранніх зернових та зернобобових 95,6 тис га ( 77,6%), ранніх технічних - 67,7 тис га (59,0%), зокрема цукрового буряка – 12,6тис га (102,0% до прогнозу). Посаджено картоплі на площі 75,5 тис га,( 80,0%), овочевих культур посіяно на площі 13,5 тис.га (37,9%).  З пізніх ярих культур посіяно: соняшнику -21,1 тис га (78,6%), кукурудзи - 47,7 тис га (75,0 %), сої -30,2 тис га (41,5 %).

Цьогоріч активне зниження ціни пального на ринку сприяє аграріям забезпечити в повному обсязі потребу у паливо-мастильних матеріалах для  проведення польових робіт з нижчими затратамив порівнянні з минулим роком. Зокрема, за період з 17 до 30 квітня поточного року ціни на пальне знизились на від 0,24 до 1,39 грн/л, а в порівнянні з аналогічним періодом у 2019 році – на від 6,20 до 6,89 грн/т.

детально

Середа, 29 квітня 2020 16:15

Запроваджено інформаційну онлайн платформу „Допомога поруч” для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину

Кабінет Міністрів України 8 квітня 2020 року прийняв постанову № 287 “Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення”, якою передбачено надання допомоги пенсіонерам та одержувачам соціальних виплат в дистанційній оплаті за житлово-комунальні послуги та задоволення їх соціально-побутових потреб в умовах карантину.

Для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину створено інформаційну платформу “Допомога поруч”,  https://dopomoga.msp.gov.ua, - онлайн платформу, де кожен може зробити заявку про того, кому потрібна допомога. Насамперед, це – одинокі громадяни похилого віку, одинокі люди з інвалідністю, неповні сім’ї з дітьми до 14 років, зокрема з дітьми з інвалідністю та інші. А всі небайдужі, благодійні та громадські організації, бізнес, волонтери, органи державної влади та місцевого самоврядування, об’єднають зусилля, аби допомогти вразливим категоріям населення.

Мешканці Львівської області можуть звернутися на “гарячу” телефонну лінію “Допомоги поруч” за номером 112 та залишити інформацію про потребу в продуктах харчування, засобах особистої гігієни, побутовій хімії, транспортних послугах для доставки цих товарів тощо. Щодня на онлайн платформі розміщуватиметься інформація про потребу в допомозі та звіт про її надання.

ЯК ОТРИМАТИ ПОСЛУГИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ДИСТАНЦІЙНО БЕЗ ОСОБИСТИХ ВІЗИТІВ

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду є можливість:

 • отримати довідки із підтверджуючим QR-кодом про розмір пенсії, страховий стаж, заробітну плату і сплачені внески;
 • подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр застрахованих осіб (наприклад, дані паспорта, адреси проживання);переглянути відомості про трудову діяльність через сервіс “Електронна трудова книжка”;
 • подати заяву на призначення пенсії за принципом “одне відвідування”, що передбачає подання документів для призначення пенсії виключно в електронному вигляді;
 • подати заяву на призначення пенсії за принципом “одне відвідування”, що передбачає подання документів для призначення пенсії виключно в електронному вигляді;
 • подати звернення;
 • активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);
 • зробити прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком через сервіс “Пенсійний калькулятор”.

Для доступу до всього спектру послуг потрібно:

 • отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП);
 • зареєструватися на вебпорталі електронних послуг;
 • обрати на вебпорталі електронних послуг функцію “вхід”;
 • вибрати свій КЕП із запропонованого переліку акредитованих центрів сертифікації ключів;
 • ввести пароль свого КЕП;
 • успішно користуватись послугами.

детально

Вівторок, 28 квітня 2020 12:24

На Дрогобиччині продовжується ремонт важливих автошляхів

На важливих автодорогах Дрогобиччини тривають ремонті роботи, які ведуться в рамках урядового проєкту “Велике будівництво”.

Поточний середній ремонт продовжується на дорозі Т-14-15 Мостиська - Самбір — Борислав. На даний час роботи проводяться на ділянці с. Попелі - с. Ясениця-Сільна.

Завершальний шар асфальтобетону ремонтники кладуть на дорозі Т-14-16 Львів - Пустомити — Меденичі. 

За інформацією Служби автомобільних доріг у Львівській області, вже кілька днів поспіль дорожники влаштовують щебенево-мастикову асфальтобетонну суміш на ділянці Колодруби — Меденичі. 

Також,активно тривають ремонтні роботи на двох мостових переходах у Колодрубах. Відповідно до плану у 2020 році заплановано завершити ремонт зазначеної дороги.

детально

Понеділок, 27 квітня 2020 11:30

Під час карантину молодь запрошують долучатись до онлайн проєктів

Під час карантину команда Львівського обласного молодіжного центру перевела всі проєкти в онлайн режим та підсилила віртуальну комунікацію з аудиторією.
1. Пізнавальні вебінари та ефіри.

У межах волонтерської програми В.Г.О.Р.У. випускники організовують  безліч онлайн подій на різноманітну тематику – від історії факапів до інтерв’ю з співаками. За онлайн подіями ви можете стежити у календарі ЛОМЦу, аби не пропустити нічого цікавого.

Найближча подія – проєкт «Стань можливістю для України». Мета проєкту – показати молоді, які можна активно працювати в сфері громадської діяльності, де можна знайти молодіжні можливості, як себе в них реалізувати. Вебінари відбудуться 28 та 30 квітня о 17:00, деталі тут: 

2. Онлайн посиденьки в клубах.

Під час карантину ЛОМЦ перевів  в онлайн режим діяльність клубів. Клуби ЛОМЦу  – це неформальні зустрічі молодих людей, зацікавлених одною тематикою. Загалом в ЛОМЦі функціонує 5 клубів: КіноКлуб, Мафія, Дискусійний клуб, англомовний клуб What’s Up, арт-клуб ЛОМЦарт. Наразі клуби перетекли в віртуальний світ.

До прикладу,  клуб Мафія збирається кожного четверга о 19:00 на спеціальній онлайн платформі. Якщо ви бажаєте долучитися до гри, долучайтеся до телеграм каналу мафіозі.

3. Квізи, онлайн ігри та море інтерактиву.

Якщо ви хочете розважитися, перевірити свої знання з географії чи кіноіндустрії, заходьте на інстаграм ЛОМЦу Там знайдете багато інтерактиву та можливість розслабитися.
Ознайомитись із іншими цікавими проектами можна на офіційних сторінках центру: Фейсбук ЛОМЦ, Телеграм ЛОМЦ та Інстаграм

детально

П'ятниця, 24 квітня 2020 16:59

Пенсійний фонд профінансував виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 1 000 гривень пенсіонерам Львівщини

23 квітня Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області спрямувало на виплату одноразової грошової допомоги понад 600 мільйонів гривень.

355,3 тисячам пенсіонерів області, які отримують пенсії на рахунки у банках, одноразову допомогу буде зараховано не пізніше 24 квітня.

263 тисячам пенсіонерів, котрі отримують пенсії через пошту, листоноші мають доставити одноразову допомогу додому протягом 5 календарних днів з дня надходження коштів. У разі неможливості виплати одноразової грошової допомоги в зазначені 5 днів, її мають виплатити не пізніше 25 червня поточного року, щоб кожен з пенсіонерів, які мають право на таку виплату, отримав належні кошти.

У разі виникнення питань, зокрема, щодо права на виплату 1 000 гривень, просимо звертатися до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області дистанційно: через веб-портал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua або телефонувати на “гарячу” лінію Головного управління Фонду (032) 255-38-97.

Довідково: Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 1 квітня 2020 року №251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році”, якою затверджено порядок виплати одноразової грошової допомоги, у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, у сумі 1 000 гривень.

Згідно з цим порядком одноразова допомога надаватиметься, зокрема, особам, загальний розмір пенсій яких з урахуванням надбавок і підвищень, встановлених законодавством, станом на 1 квітня 2020 року не перевищує 5 000,00 гривень.

детально

Четвер, 23 квітня 2020 17:10

Комісія з попереднього відбору проектів, які можуть реалізовуватись коштом ДФРР, провела чергове засідання

Сьогодні, 23 квітня, за участю першого заступника голови Львівської обласної ради Богдана Гагалюка відбулося чергове засідання регіональної комісії з оцінки та попереднього відбору проєктів, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

За інформацією департаменту економічної політики Львівської ОДА, у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» обсяги фінансування бюджетної програми «Державний фонд регіонального розвитку» зменшено з 7,5 млрд грн до 4,9 млрд грн.

Відповідно до статті 24-1 Бюджетного кодексу України Міністерством розвитку громад та територій України здійснено перерозподіл залишку коштів ДФРР між областями, згідно з яким обсяги фінансування з державного фонду регіонального розвитку об’єктів Львівської області на 2020 рік зменшено з 359,6 млн грн до 235 млн грн (або на 124,6 млн гривень).

З врахуванням цього регіональною комісією:

- сформовано уточнений перелік з 23-х об’єктів на загальну суму ДФРР 232,7 млн грн;

- затверджено 2,3 млн грн для проведення конкурсу «Всеукраїнського громадського бюджету» у 2020 році;

- продовжено терміни подання проєктних заявок для участі в конкурсі державного фонду регіонального розвитку на 2021 рік до 22.05.2020 року (у зв’язку з технічними труднощами з реєстрацією проєктів, а також продовженням карантину).

При перерозподілі фінансового ресурсу регіональною комісією дотримано квотні вимоги, максимально збережено фінансування пускових об’єктів та об’єктів Великого будівництва.

детально

Понеділок, 20 квітня 2020 11:07

Кампанія декларування доходів громадян в умовах карантину

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що триває деклараційна кампанія 2020 року. У зв’язку з оголошенням в Україні карантину та у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України термін подання річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 1 липня 2020 року.

При цьому, суму податкового зобов’язання, яку платниками визначено в декларації до сплати, необхідно сплатити до 1 жовтня 2020 року. Нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи можна подати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Рекомендуємо використовувати електронні сервіси спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення «Єдине вікно подання електронної звітності» та інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет».

Податкова декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік обов’язково подається, якщо громадянин отримував:

- доходи не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи);

- доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання;

- успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення;

- доходи від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема: - дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році – 1043,25 гривень);

- інвестиційні доходи;                                                    

- доходи з іноземних джерел;

- доходи у вигляді нецільової благодійної допомоги, якщо її загальна сума перевищує у 2019 році – 2690 гривень;

- доходи від продажу власної продукції тваринництва, якщо сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року (у 2019 році – 208 650 гривень);

- доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га;

- в інших, передбачених Податковим кодексом України, випадках.

детально

П'ятниця, 17 квітня 2020 09:40

Шановні мешканці Дрогобиччини!
Дорогі краяни!

Вперше за багатовікову історію християнства світ зустрічає Воскресіння Христове у дуже непростих умовах.

Вбивчий вірус змушує нас обмежити свої зустрічі з рідними, друзями. У наших храмах немає у ці зазвичай велелюдні дні вірян. І на душі начебто бракує отої особливої великодньої легкості.

         Але, знаймо,  неодмінно станеться чудо – задзвонять недільні дзвони, і наша віра зміцніє, зросте переконання, що з Господньою  поміччю ми переборемо усі нинішні випробування.

         Тож, відкриймо Богові свої душі, просімо наповнити їх духовною силою, засіяти добром і любов'ю до ближнього.

Бо тільки з цими одвічними цінностями зможемо йти у день завтрашній.

Пасхальні дні – це ще  й можливість творити добро. Якщо поруч живе літня одинока чи немічна людина, передаймо їй скибочку Паски. Зателефонуймо усім, до кого горнеться наше серце. І світ наповниться Любов’ю. І менше місця залишиться для  хвороб, вірусів, зла.

Оптимізму і міцної віри, здоров’я і козацького духу кожній українській родині!

Зі святом вас, дорогі земляки!

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

                        Голова Дрогобицької районної ради    Михайло Сікора

детально

П'ятниця, 17 квітня 2020 09:06

Мобільні бригади протестували на коронавірус 9364 особи

В області мобільні бригади у складі сімейного лікаря та медичної сестри продовжують здійснювати експрес-тестування громадян, які повернулися із-за кордону.

Відтак, упродовж 16 квітня, тестування здійснювалось у всіх районах Львівщини. Тестуванням вдалось охопити 864 осіб. 

Зазначимо, за станом здоров'я осіб, які відмовляються проходити тестування, постійний нагляд вестиме сімейний лікар, а працівники поліції складають відповідний протокол.

Результати 862 осіб є негативними. 2 - позитивні.

У разі, коли експрес-тести осіб є позитивними - аналіз скеровують на тест ПЛР і вже після результатів полімеразно-ланцюгової реакції у особи фіксують/не фіксують наявність коронавірусної інфекції.

Експрес-тести проводитимуть для мешканців Львівщини, які повернулись в Україну упродовж двох останніх тижнів, а також тим, хто контактував із хворими на коронавірус. Безкоштовним тестуванням охоплять також медиків. У планах – тестувати водіїв, продавців та інші категорії, які контактують із людьми і є в зоні ризику.

детально

Четвер, 16 квітня 2020 09:55

До діяльності "пунктів збору" долучається Університет безпеки життєдіяльності

У районах та містах обласного значення Львівської області продовжують діяти "гарячі лінії" та "пункти збору" для осіб, які, в період карантину, опинилися в кризовій ситуації.

Кожен, хто в час обмежувальних заходів відчуває потребу в товарах першої необхідності (в т.ч. продуктах харчування, медикаментах, засобах гігієни) або роз’ясненнях щодо соціальних виплат тощо, може телефонувати на "гарячі лінії", що утворені при кожній районній державній адміністрації та у місті обласного значення Львівщини.

В свою чергу, закликаємо всіх, хто має можливість допомогти, надавши товари першої необхідності, зголошуватися до "пунктів збору". Відтак, сформовані пакети будуть, силами соцпрацівників та волонтерів, доставлені до людей, що зараз опинилися в кризовій ситуації, зокрема осіб літнього віку, соціально незахищених категорій населення тощо.

За першу половину квітня, на "гарячі лінії" надійшло понад 4500 дзвінків. Серед основних питань, роз'яснення щодо продовження надання всіх видів державних соціальних допомог, пільг та субсидій, оформлення та виплата допомоги одиноким матерям, малозабезпеченим сім'ям, виплати одноразової грошової допомоги 1000 гривень, отримання продуктових наборів та медикаментів тощо.

Також, завдяки функціонуванню "пунктів збору" майже 3000 пакетів з товарами першої необхідності доставлено до потребуючих мешканців області.

Слід зазначити, що допомогти в функціонуванні "пунктів збору" зголосилися долучитися представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Зокрема, майже 90 студентів/курсантів цього навчального закладу готові допомогти у діяльності "пунктів збору" та забезпеченні громадянам товарами першої необхідності.

Переконані, що спільними зусиллями нам вдасться мінімізувати негативні наслідки небезпечної хвороби для мешканців Львівщини.

Нагадуємо, що перелік "гарячих ліній" доступний за посиланням, а "пунктів збору" за посиланням

детальноПопередня сторінка 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...206 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі