Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 27 вересня 2019 09:48

Все про порядок усиновлення.

Згідно з українським законодавством усиновлення  - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України)...  

детально

Вівторок, 24 вересня 2019 17:29

Громадяни можуть переглянути інформацію про наявність податкового боргу через Е-кабінет платника

У Дрогобицькому управлінні ГУ ДПС у Львівській області наголошують, що фізична особа — громадянин, не зареєстрована суб’єктом господарювання, в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по відкритих інтегрованих картках платника.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), сертифікованого у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний веб-портал ДПС.

детально

Понеділок, 23 вересня 2019 17:23

До зведеного бюджету Дрогобицького регіону надійшло понад 490 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб

Податок на доходи фізичних осіб – лідер у наповненні зведеного бюджету регіону. На даний час цей податок забезпечує понад 36 відсотків загальних надходжень Дрогобицького району.

Протягом восьми місяців 2019 року мешканці Дрогобиччини спрямували до бюджетів всіх рівнів 490,3 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб. Сума сплаченого цьогоріч податку перевищує аналогічні показники минулого року на 21,7%, або на 87,5 млн. гривень.

Крім того, податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів регіону. З початку року на розвиток місцевих громад надійшло на 65,6 млн.грн. ПДФО більше, ніж торік, а саме – понад 367,7 млн. гривень.

До державного бюджету надходження склали 122,6 млн.грн, що перевищує показники 2018 року на 21,9 млн. гривень.

Позитивна динаміка з надходжень ПДФО пояснюється не тільки зростанням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати ( з початку поточного року її встановлено у розмірі 4173 гривні), але й ефективними спільними діями органів місцевої влади та фахівців податкової служби регіону у напрямку детінізації ринку праці.

детально

Субота, 21 вересня 2019 15:25

Монетизація пільг з 1 жовтня 2019 року. Запитання-відповіді

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Що таке монетизація пільг?

Монетизація пільг – це надання пільг у грошовій формі.

З 1 жовтня 2019 року будуть паралельно функціонувати дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова...

детально

Четвер, 19 вересня 2019 09:38

Оголошення

про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора

комунального закладу освіти «Рибницька  середня загальноосвітня

школа І-ІІ ст.» Дрогобицького району

Відділ освіти Дрогобицької районної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора комунального закладу освіти «Рибницька СЗШ І-ІІ ст.» Дрогобицького району (місце знаходження: вул. Завирська, 5, с. Рибник, Дрогобицький район, Львівська область,  82195).

Найменування посади та умови праці

Директор закладу загальної середньої освіти. Посадовий оклад, надбавки, доплати та премії встановлюються згідно з контрактом, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298  «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»; Постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859 «Про умови і розміри оплати    праці    керівників    підприємств,    заснованих    на    державній, комунальній  власності, та об'єднань державних підприємств»;  наказу МОН від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ».

Кваліфікаційні вимоги до претендентів на посаду керівника закладу освіти

Посаду керівника закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності може обіймати особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче спеціаліста або магістра та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов'язків.

Перелік документів, які необхідно подати для участі у конкурсному відборі, та строк їх подання

Особа,   яка   претендує   на   зайняття   вакантної   посади   директора комунального закладу освіти особисто подає такі документи:

-         письмову заяву про участь у конкурсі;

-         особовий листок з обліку кадрів, фото 3 см х 4 см;

-         автобіографію;

-         копію диплома про вищу освіту ступеня не нижче спеціаліста або магістра;

-         копію паспорта громадянина України та ідентифікаційного коду;

-         копію трудової книжки та військового квитка;

-         заяву про згоду на обробку персональних даних;

-        довідку про відсутність судимості;

-         мотиваційний лист;

-        перспективний   план  розвитку   закладу,   розроблений   за  такими
критеріями: новації щодо управлінської діяльності з вирішення ключових
проблем  розвитку  закладу,  шляхів  покращення  матеріально-технічної
бази, раціонального використання ресурсів закладу, створення сучасних
умов організації освітнього процесу тощо.

Інформацію   про   особисту   адресу   електронної   пошти   та   номер контактного телефону для зворотнього зв'язку.

Особа надає до конкурсної комісії оригінали та завірені належним чином копії документів для участі у конкурсі.

Прийом    документів    здійснюється    у відділі освіти Дрогобицької райдержадміністрації  з 20.09.2019 по 19.10.2019 у робочі дні до 18.00, за адресою: вул.. 22 Січня,41, м. Дрогобич, 82104, кабінет відділу кадрів.

Дата та місце проведення конкурсного відбору

21.10-29.10.2019  о   10.00  у  приміщенні методичного кабінету відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації: вул. 22 Січня, 41, м. Дрогобич, 82104

(можливе внесення змін, уточнень).

Етапи проведення конкурсного відбору

Конкурсний відбір проводиться поетапно:

-   подання претендентами документів, що підтверджують відповідність
кваліфікаційним      вимогам;

-   вивчення  конкурсною комісією поданих претендентами документів,
мотиваційного листа і перспективного плану розвитку закладу;

-  перевірка знань законодавства України у сфері освіти та розв’язання ситуативного завдання.

-      публічний   захист   перспективного   плану   розвитку   закладу   (до
10 хвилин);

    -     оприлюднення результатів конкурсного відбору.

Прізвище, ім'я та по батькові, номер телефону та адреса електронної пошти особи, яка надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу

Новаковський Володимир Богданович, тел. 0677321051,

е-mail: viddil_osv_rda@ukr.net

Наказ відділу освіти з додатками .....

детально

Четвер, 19 вересня 2019 09:00

На Дрогобиччині триває реставрація церкви Св. Юра

18 вересня відбувся огляд реставраційних робіт церкви Святого Юра у Дрогобичі.

Церква Св. Юра в м. Дрогобичі – відома пам’ятка української дерев’яної архітектури, яка внесена до списку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. Святиня охороняється державою і внесена до переліку пам’яток національного значення.

У 2013 році на 37-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Камбоджі церква Святого Юра внесена до списку в числі 16-ти дерев'яних церков Карпатського регіону Польщі і України.

Упродовж 2009-2018 року проводилась комплексна реставрація пам’ятки, та розпочато реставрацію дзвіниці. Також у 2013 році, взявши участь у міжнародному конкурсі, грантовий проект "Збереження та реставрація стінопису церкви Святого Юра в Дрогобичі" отримав грант Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини.

За рахунок гранту посольства США встановлено автоматичну пожежну сигналізацію і систему оповіщення про пожежу на пам’ятці. У 2019 році планується завершення реставрації храму.

детально

Середа, 18 вересня 2019 09:16

З ініціативи громадської ради відбувся круглий стіл на тему функціонування сфери охорони здоров'я Дрогобиччини

З ініціативи громадської ради при райдержадміністрації 17 вересня відбувся круглий стіл з питань фінансування та подальшого функціонування галузі охорони здоров’я Дрогобиччини.

У засіданні взяли участь члени громадської ради на чолі з головою Зоряном Ацедонським, представники Дрогобицької райдержадміністрації на чолі із заступником голови Володимиром Ханасом, Дрогобицької міської ради на чолі із заступником міського голови Василем Качмаром, заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, представники засобів масової інформації. Трускавецька та Бориславська міські ради не делегували своїх представників для участі в круглому столі.

У засіданні також взяв участь помічник народного депутата Ореста Саламахи Олег Пилипців.

Сферу охорони здоров’я від Дрогобича представляли начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба та його заступник Святослав Кучерявий, Дрогобицького району — головний лікар КНП “Дрогобицька районна лікарня” Дрогобицької районної ради Володимир Валюх. 

Представники Дрогобича розповіли про кроки, які здійснила міська влада щодо реорганізації галузі для ефективного використання бюджетних коштів, поліпшення та осучаснення матеріально-технічного забезпечення лікувальних закладів. Втім, брак грошей, насамперед, для оплати праці медичних працівників, все ще немалий, тому основним на круглому столі було питання міжбюджетних трансфертів між районом та містом за пролікованих у стаціонарах Дрогобича мешканців населених пунктів району. Заступник міського голови Василь Качмар зазначив, що в цьому році частково вдалося дійти порозуміння, і з районного бюджету було перераховано міській медицині 5 млн грн, що на думку, представників міста становить лише 1/5 частину від необхідної суми.

Представники району мають своє бачення проблеми. Зокрема, головний лікар КНП Володимир Валюх запропонував не оперувати сухими цифрами, а провести взаємозвірку та об’єктивний аналіз ситуації. Він також повідомив, що хоч із запізненням, у районі також розпочали реорганізацію та оптимізацію галузі, і є чітке розуміння того, які послуги районні лікарні можуть надавати, а які - ні.

Заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас запропонував створити спільну робочу групу, яка б напрацювала пропозиції для їх подальшої реалізації.

Зорян Ацедонський також підтримав цю ідею, запропонувавши залучити до робочої групи представників громадської ради.

Розмова тривала понад дві години. І хоч спільного конкретного рішення прийнято не було, сторони почули одна одну, а також розуміють, що у другому кварталі наступного року, якщо реформа охорони здоров’я буде продовжена, і окрім первинної ланки, де таких проблем вже не існує, будуть реформовані вторинна і наступні ланки, питання автоматично зніметься з порядку денного. Кардинальний вплив на ситуацію матиме й адміністративна реформа.

У підсумку, депутатським комісіям районної ради з питань бюджету та охорони здоров’я рекомендовано повернутися до питання дофінансування трансфертів відповідно до розрахунків за результатами взаємної звірки, а при розгляді проекту районного бюджету на наступний рік — закласти об’єктивну суму для розрахунків за пролікованих у міській лікарні хворих з району на І квартал 2020 року. Отримана за результатами взаємної звірки інформація опрацьовуватиметься робочою групою, яка буде створена у районі.

детально

Вівторок, 17 вересня 2019 16:25

Підрозділи ДСНС відзначили професійне свято

17 вересня в 2-му Спеціальному центрі швидкого реагування та районному відділі ГУ ДСНС України відбулися урочистості з нагоди Дня рятівника.

Колектив райвідділу розпочав сьогодні свій день із участі в Богослужінні в одному з найстаріших храмів Дрогобиччини — церкві Воздвиження Чесного Хреста, яка знаходиться поруч з підрозділом.

Від районної влади зі святом рятувальників привітали перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба та заступник голови районної ради Володимир Стецівка. Керівники подякували людям мужньої професії за самовіддану і жертовну службу та вручили почесні грамоти кращим працівникам.

детально

Вівторок, 17 вересня 2019 11:06

Як отримати статус особи з інвалідністю військовослужбовцю, який отримав поранення під час участі в АТО?

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни надається особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період зазначених заходів або в районах проведення АТО у період її проведення.

Хто має право на звернення для отримання статусу?

·         військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язаним) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового і начальницького складу, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань;

· працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення АТО;

· особи, які брали участь в районі та у період проведення АТО  у складі добровольчих формувань, за умови, подальшого включення до складу Збройних Сил, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до закону військових формувань та правоохоронних органів;

· особи, які брали участь в районі та у період проведення АТО у складі добровольчих формувань,  але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до закону військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання АТО у взаємодії з вище зазначеними органами;

· особи, які добровільно забезпечували проведення АТО, у тому числі провадили волонтерську діяльність.

Куди потрібно звернутися?

Для отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина із заявою та довідкою медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про групу та причину інвалідності.

Особі з інвалідністю внаслідок війни видаються посвідчення з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни» та нагрудний знак «Ветеран війни - особа з інвалідністю».

детально

Понеділок, 16 вересня 2019 12:03

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

З 1 жовтня 2019 року розпочинається монетизація пільг на оплату житлово – комунальних послуг.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (зі змінами) затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово- комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.

Порядок поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами, в тому числі з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який на цей рік становить 2690,00 грн.

Незалежно від доходів пільги надаються особам  з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових  дій, в тому числі в АТО і ООС, членам сімей померлих/загиблих ветеранів війни, чорнобильцям I і II категорій, особам з інвалідністю внаслідок проходження служби в армії, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, та ветеранам інших служб.

Розрахунки сум пільг буде  проводити управління праці та  соціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. При визначені суми враховується: право на  пільгу, відсоток на пільгу, кількість членів сім’ї, технічні характеристики та квадратні метри житлового будинку (квартири) чи опалювальної площі тощо.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

У зв’язку з цим, управлінням праці та соціального захисту населення  проводиться звірка та уточнення даних, необхідних для розрахунку суми пільг, а також вноситься інформація щодо номера мобільного телефону пільговика до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги для подальшого опрацювання.

Водночас зауважуємо, що пільговик також зобов’язаний своєчасно повідомляти управління праці та  соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (зміна персональних даних, місця реєстрації/проживання, видів послуг, кількості членів сім’ї та інше).

Відповідно до затвердженого Порядку паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Зокрема, пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматизованому режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

Управління праці та соціального захисту населення щомісяця формуватиме  реєстри для виплати пільг та передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

АТ «Ощадбанк» щомісяця інформуватиме пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і не хочуть витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг.

Водночас, за заявою пільговика, поданою до управління праці та соціального захисту населення, у  якій зазначаються необхідні виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі.

Таким  особам кошти надходитимуть на їх особисті рахунки в АТ «Ощадбанк» або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

У такому випадку пільговики зможуть зняти кошти  з власного рахунку у будь-який зручний час та самостійно щомісяця розраховуватись за комунальні послуги.

При заощадливому відношенні до користування житлово-комунальними послугами пільговик зможе економити та залишати частинку грошей собі.

ЗВЕРТАЄМО  УВАГУ.

Для початку опалювального сезону (з 1 до 15 жовтня) одержувачі пільг мають визначитись який спосіб монетизовані пільги їм краще отримувати. Якщо залишилися запитання, звертайтеся до управління праці та соціального захисту населення  Дрогобицької районної державної адміністрації (кабінет № 2) або телефонуйте за контактним номером 3-89-71.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...194 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі