Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Середа, 01 серпня 2018 15:55

Оголошено набір проектних заявок на 2-й конкурс проектів в рамках Програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

Сьогодні, 1 серпня, розпочався набір заявок на Другий конкурс проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Дана Програма, що фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту сусідства, оголошує конкурс проектів за тематичною ціллю Спадщина:

Пріоритет 1.1 - Популяризація місцевої культури та історії

Пріоритет 1.2 - Популяризація та збереження природної спадщини

Конкурс відкрито для мікропроектів (проектів з малими бюджетами), які спрямовані передусім на неінвестиційну діяльність у сфері культурної та історичної спадщини прикордонного регіону, зміцнення культурних зв'язків і транскордонної співпраці у галузі культури, історії та охорони природи. Гранти надаватимуться на проведення культурних, мистецьких, освітніх заходів, заходів обміну досвідом, збереження історичної та природньої спадщини прикордонних територій, сприяння збереженню культурного різноманіття, підтримку національних меншин та розвиток місцевих  громад, а також різноманітні заходи, пов’язані із вказаною тематикою, які сприяють розвитку транскордонної співпраці.

Розмір грантів

З бюджету Програми на 2-й конкурс проектів виділено загалом 5,2 млн. євро. Сума гранту на проект може становити від 20 000 до 60 000 євро.

Кінцевий термін подання проектних заявок на конкурс – 31 жовтня 2018р. (до 15 год. за Варшавським часом у випадку особистого подання проектних заявок у офісі Спільного Технічного Секретаріату Програми у Варшаві).

Очікувана дата вибору проектів – середина 2019 року...

детально

Вівторок, 31 липня 2018 16:49

У Львові відбулась нарада з головами райдержадміністрацій.

Сьогодні, 31 липня, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус та голова Львівської ОДА Олег Синютка провели нараду з головами райдержадміністрацій та очільниками місцевих рад Львівської області. Зокрема, учасники наради детально проаналізували стан реалізації інфраструктурних проектів в розрізі територій Львівської області у І півріччі 2018 року.

Звертаючись до присутніх, Андрій Білоус зауважив, що кошти, передбачені громадам на реалізацію інфраструктурних проектів у рамках Державного фонду регіонального розвитку, у вересні можуть бути перерозподілені іншим громадам, якщо перші до цього часу не розпочнуть заплановані роботи. «Передамо фінансовий ресурс тим, хто спроможний реалізувати цього року інфраструктурні проекти», - наголосив посадовець.

Крім того, Андрій Білоус закликав розпорядників бюджетних коштів без порушень проводити електронні торги та ретельно ставитися до визначення переможців – підрядних організацій. «Наприклад, наштовхує на певні роздуми ситуація, коли в цілому районі замінює вікна одна фірма… Наголошу, що ми дуже прискіпливо моніторимо реалізацію проектів місцевого розвитку: проведення тендерів, якість виконання робіт тощо. І з цього ми робимо певні висновки. Тому давайте поводитися чесно і відповідально, бо йдеться про спільні громадські кошти», - підсумував перший заступник голови облради.

Як нагадав директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів, на інфраструктурні проекти цього року передбачено 1 472,9 млн грн. Загалом ці кошти заплановано скерувати на 2 081 проект. Лідерами в кількості проектів, що реалізуються у 2018 році за бюджетні кошти, є Пустомитівський, Кам’янка-Бузький та Золочівський райони області. Із міст обласного значення – м. Львів, м. Дрогобич, м. Червоноград.

Варто додати, що під час наради розглянули та проаналізували питання проведення аудиту використання земель с/г призначення; реалізації державної програми підтримки тваринництва в частині надання господарствам населення бюджетної дотації за вирощування молодняка ВРХ.

Також, присутні обговорили реалізацію пілотного проекту «Рука допомоги» із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб та ознайомилися з ходом виконання місцевих бюджетів області за І півріччя 2018 р.

За результатами проведеної наради відповідальні структурні підрозділи отримали відповідні доручення із зазначенням конкретних термінів на їх виконання.

детально

Понеділок, 30 липня 2018 17:19

На оперативній нараді йшлося про підготовку закладів освіти, культури та медицини до осінньо-зимового періоду

Сьогодні, 30 липня, заступник голови районної ради Володимир Стецівка взяв участь в оперативній нараді, на якій обговорювалися питання підготовки закладів освіти, культури та медицини до осінньо-зимового періоду.

На нараді було доручено керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації провести аналіз готовності кожного закладу до роботи в осінньо-зимовий період та доповісти з даного питання.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Вона передбачає в тому числі і закупівлю меблів, комп’ютерного обладнання, інтерактивних дошок. Про хід проведення закупівель інформував в.о. керівника відділу освіти Тарас Шуст.

На нараді також йшлося також про реалізацію та висвітлення у засобах масової інформації соціального проекту «Рука допомоги».

Т.в.о. начальника відділу культури Василь Кузан повідомив, що завершується відновлення пам’ятника Іванові Франку в Лішні і до 162-ої річниці від дня народження він буде встановлений на своє попереднє місце.

Заступник голови районної ради Володимир Стецівка проінформував, що на початок серпня планується проведення позачергової сесії районної ради. Про точну дату засідання сесії буде повідомлено пізніше.

детально

Субота, 28 липня 2018 11:32

Демонтрація фільму Єжи Гофмана «Становлення української нації»

9 серпня об 11:00 у читальній залі Дрогобицької центральної районної бібліотеки відбудеться демонстрація історичного фільму режисера Єжи Гофмана «Становлення української нації» (частина ІІІ), яка має назву «Україна чи Малоросія?» та охоплює період від кінця ХІХ ст. до Другої світової війни.

Фільм присвячений народженню, розвитку та становленню української нації від найдавніших часів до цього часу.

В основу фільму покладені матеріали, які Єжи Гофман збирав особисто.

Запрошуємо до перегляду!

детально

Четвер, 26 липня 2018 15:27

В районі розпочалась підготовка до відзначення 100-річчя ЗУНР

Сьогодні, 26 липня, заступник голови районної ради Володимир Стецівка взяв участь у засіданні оргкомітету з підготовки до відзначення 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки.

Члени організаційного комітету обговорили основні заходи, які плануються  з нагоди цієї визначної дати. Т.в.о. начальника відділу культури Василь Кузан ознайомив присутніх з проектом розпорядження про план заходів із відзначення 100-річчя ЗУНР, після чого учасники засідання озвучили свої пропозиції.

Зокрема, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, керівник апарату Руслан Щерба, Секретар Асоціації сільських, селищних рад району, Верхньогаївський сільський голова Володимир Ханас, т.в.о. начальник відділу освіти Тарас Шуст запропонували провести урочисті заходи на батьківщині урядовців ЗУНР в селах Верхні Гаї, Дорожів, Воля Якубова, а в закладах культури, навчальних закладах району здійснити показ  фільмів «Дмитро Вітовський шлях до волі», «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» та провести наукову конференцію.

Обговорювалася необхідність невідкладного впорядкування в населених пунктах пам'ятних знаків, місць поховань та символічних могил бійців УГА, Січових стрільців.

Також, учасники оргкомітету подали пропозицію провести в народних домах та школах фестиваль «Січовий пісенник»,  а в районному народному домі підсумковий огляд-конкурс серед учнівських колективів художньої самодіяльності району «Сурми звитяги».

Підводячи підсумки засідання перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад зауважив, що Дрогобиччина повинна провести заходи до 100-річчя ЗУНР на високому рівні.

детально

Середа, 25 липня 2018 17:38

У Києві відбулась нарада щодо техногенної ситуації у Стебнику

25 липня, у Фонді державного майна України відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації дій щодо визначення механізму та способу забезпечення відвернення техногенної екологічної катастрофи на території ПАТ «Стебницьке ГХП Полімінерал». Участь у нараді взяв директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич, перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Віталій Скоропад, заступник Трускавецького міського голови Олексій Балицький.

Під час наради обговорили проведення першочергових протиаварійних заходів на ПАТ «Стебницьке ГХП Полімінерал», питання розробки проекту рекультивації та консервації рудника, інвестиційні зобов’язання ПАТ «Стебницьке ГХП Полімінерал», внесення змін до договору купівлі-продажу пакета акцій ПАТ «Стебницьке ГХП Полімінерал», зокрема до п.10.1 «В економічній діяльності товариства», п.10.2 «В інноваційно-інвестиційній діяльності підприємства», п.10.3 «У соціальній діяльності підприємства», п.10.4. «У природоохоронній діяльності підприємства».

Також учасники наради обговорили питання страхування об’єктів підвищеної небезпеки.

детально

Вівторок, 24 липня 2018 09:44

До відома керівників органів місцевого самоврядування

Дрогобицького району!

Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України, державний вищий навчальний заклад (далі - Інститут), який входить до системи управління Міністерства соціальної політики України, проводить прийом на навчання за кошти Національного агентства України з питань державної служби: освітній ступінь магістра, спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування», заочна форма навчання. Термін навчання - 2,5 роки.

Магістерська програма з публічного управління та адміністрування спрямована на підготовку фахівців найвищої кваліфікації для роботи у сфері державного управління та місцевого самоврядування, які забезпечать європейський рівень надання адміністративних послуг на засадах запровадження у практику діяльності принципів демократичного врядування. Підготовка фахівців спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» проводиться за освітньою програмою «Публічне адміністрування та публічна служба»...

детально

Понеділок, 23 липня 2018 17:09

На Львівщині вшанували пам’ять загиблих у «Бродівському оточенні»

У неділю, 22 липня, на Львівщині відбулися заходи із вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, які загинули у роки Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Зокрема, на горі Жбир, де розташований меморіал воякам Першої української дивізії «Галичина» Української Національної Армії, що неподалік с. Ясенів Бродівського району, відбулась екуменічна панахида та скорботного віче. Вшанувати пам'ять полеглих воїнів прийшли ветерани-дивізійники, представники влади та чисельна громадськість.

Також скорботні заходи відбулись у селі Підгірці Бродівського району та у селі Скварява Золочівського району, де організували театралізоване військово-історичне дійство «Прорив з оточення».

детально

Неділя, 22 липня 2018 16:50

35 дітей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні вирушили на відпочинок до Хорватії

На запрошення Міністерства закордонних та європейських справ Республіки Хорватія, за сприяння Посольства України в Республіці Хорватія та Міністерства соціальної політики України 35 дітей учасників АТО, в тому числі дітей загиблих учасників АТО, а також діти Героїв Небесної Сотні та постраждалих внаслідок Революції Гідності вирушили на відпочинок на хорватський острів Велі Лошинь.

Серед них і двоє дітей постраждалих учасників АТО з Дрогобицького району.
Діти відпочиватимуть до 6 серпня.

Під час перебування у Хорватії для дітей організують ознайомчі екскурсії.

детально

П'ятниця, 20 липня 2018 12:50

Святослав Попович провів сеанс одночасної гри з любителями шахів Дрогобиччини

Сьогодні, 20 липня, коли відзначається Міжнародний день шахів, у Дрогобицькому районному народному домі відбувся сеанс одночасної гри з львівським шахістом, майстром спорту України Святославом Поповичем.

Перед початком сеансу відомий шахіст та заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Іван Мізерник вручили кубок та грамоту Львівської обласної організації Всеукраїнського ФСК «Колос» переможниці обласних змагань з шахів серед команд сільських та селищних рад Вікторії Кондратюк.

Святослав Попович, вітаючи юну спортсменку пригадав, що рік назад в цьому ж залі їй вдалося нав’язати боротьбу та зіграти з ним внічию. 

Цікавими та різноплановими були всі партії, де любителі шахів різних вікових категорій намагалися показати себе з якнайкращої сторони.

Слід відзначити, що і цього разу юній Вікторії вдалося зіграти з паном Святославом у нічию, як і ще одному учаснику – Жуку Юрію, начальнику організаційного відділу районної ради.  

Всі учасники зарядилися позитивними емоціями та отримали грамоти за участь в  сеансі одночасної гри.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...165 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі