Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Неділя, 05 грудня 2021 10:04

Шановні жителі Дрогобиччини!

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день волонтера. Це свято тих, кому небайдуже, хто віддає своє серце, час і сили, щоб допомогти іншим.

Наша країна має потужний волонтерський рух. Неоголошена війна на сході підняла тисячі українців на допомогу нашим військовим. Коронавірусна пандемія цього року покликала волонтерів підтримувати медиків, які борються з небезпечною хворобою. Та й до важких подій та випробувань небайдужі жителі у різних куточках України допомагали та допомагають тяжкохворим, талановитим дітям, літнім людям, тваринам – усім, кому ця допомога потрібна.

Волонтери — це велика сила українського народу. Ці люди увібрали найкращі риси українського характеру: співчуття, щедрість душі, готовність підтримати та добре серце.

Дрогобиччина теж має волонтерів, які готові завжди прийти на допомогу, які давно і постійно підтримують українських бійців у зоні ООС, не чекаючи на подяку чи винагороду.

Я вітаю щиро кожного волонтера, який має велике серце і вміє дарувати частину свого тепла тим, хто цього потребує! Вітаю тих, хто не словом, а ділом доводить, що людяність і доброта здатні змінювати світ. Бажаю вам здоров’я, наснаги та витримки у вашій нелегкій справі. Зі святом!

З повагою,

Голова районної ради  Андрій Шевкенич

детально

П'ятниця, 03 грудня 2021 15:24

Інвалідність – не вирок.

Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності,  прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов`язок виявляти турботу і милосердя до найбільш вразливої та незахищеної верстви населення.

На базі Меденицького професійного ліцею КУ «Центр надання соціальних послуг » та Службою у справах дітей організовано круглий стіл «Інвалідність – не вирок». В заході взяли участь голова Меденицької селищної ради Михайло Живчин та представники Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю св. Пантелеймона, Центр денного догляду та соціальної реабілітації для молоді з вадами інтелектуального розвитку «Дивовижні долоні», КУ «Сколівський Інклюзивно – ресурсний центр» та батьки, які виховують особливих діток. Під час обговорення було роз’яснено, які вікові категорії  безоплатно можуть отримати комплексну реабілітацію, соціальні послуги, медичний супровід та психологічну підтримку.

Керівництво громади з розумінням ставиться до проблем осіб з інвалідністю, сесією прийнято рішення, про створення свого Інклюзивно – ресурсного центру, який запрацює з 2022року.

Батьки мали можливість озвучити свої проблемні питання, з якими стикаються повсякденно та отримати вичерпні відповіді.

Щирі слова вдячності керівництву Меденицького ліцею, майстрам та учням за допомогу у проведенні заходу та солодкий стіл, який був дуже доречним.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватись над непростою долею людей з вадами здоров`я  не тільки 3 грудня, а й протягом усього року. Не забувати про те, що поруч із нами живуть ті, які потребують нашої допомоги та уваги. У цей день хочеться побажати їм теплих стосунків із близькими, бадьорості духу та міцного здоров`я, і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей та великої сили волі, що ці можливості породжує, а всім нам побільше душевної щедрості і милосердя, які втілилися б у добрі справи.

детально

Середа, 01 грудня 2021 15:52

ОГОЛОШЕННЯ!

ПРИЙОМ ГРОМАДЯН!

У п’ятницю, 02 грудня 2021 року, о 11.00 год.

в приміщенні громадської приймальні ВО «Батьківщина»

за адресою: м.Дрогобич, вул.Ю.Дрогобича, 4,  

проведе особистий прийом громадян

депутат Львівської обласної ради

 Дуліб’яник Андрій Ярославович

детально

Середа, 01 грудня 2021 09:58

Відбулась прес-конференція голів районних рад щодо проблем децентралізації.

Вчора, 30 листопада, як і анонсувалось відбулася прес-конференція на тему «Підсумки обговорення критичних проблем децентралізації» за підсумками обговорення звернення голів районних рад до Президента України щодо гострих проблем децентралізації.

Організатором прес-конференції виступила Українська асоціація районних та обласних рад.

Учасниками були: Юрій Андрійчук - голова Секретаріату Української асоціації районних та обласних рад, модератор; Ігор Пілько - експерт Української асоціації районних та обласних рад; Михайло Лаврів - голова Калуської районної ради Івано-Франківської області; Олена Здор - голова Васильківської районної ради Запорізької області; Віталій Кімак - голова Самбірської районної ради Львівської області; Дмитро Павлов - голова Павлоградської районної ради Дніпропетровської області.

Ознайомитися з трансляцією прес-конференції можна за посиланням: тут

детально

Вівторок, 30 листопада 2021 17:05

Голова районної ради Андрій Шевкенич привітав ректорку ДДПІ Валентину Бодак.

Сьогодні, 30 листопада 2021 року, в актовій залі головного корпусу університету відбувся розширений ректорат Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка з нагоди представлення новообраної ректорки, докторки філософських наук, професорки Валентини Бодак. 

Заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, начальниця управління дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної роботи, кадрового, організаційного та інформаційного забезпечення Ольга Котовська ознайомила присутніх із наказом Міністра освіти і науки України № 475-к від 25 листопада 2021 року «Про призначення на посаду ректора».

Із вітальними словами виступили: єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української Греко-Католицької Церкви Владика Ярослав Приріз та капелан університету отець Олег Кекош, голова Дрогобицької об’єднаної територіальної громади Тарас Кучма, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, перший заступник голови Дрогобицької районної державної адміністрації Роман Шлярп, голова Львівської обласної ради профспілки працівників освіти і науки Марія Яцейко та голова профкому працівників університету Олена Куцик.

Слово було надано також ректорці університету (2012 – 2021 рр.) професорці Надії Скотній, яка висловила вдячність педагогічному колективу за багаторічну співпрацю та побажала Валентині Анатоліївні виконати поставлені завдання і здійснити задумані плани в ім’я розвитку університету.

Насамкінець ректорка професорка Валентина Бодак подякувала всім присутнім за щирі слова вітань та вкотре наголосила, що Дрогобицький університет розвиватиметься з позитивною динамікою лише у згуртованій академічній родині.

 

детально

Понеділок, 29 листопада 2021 14:10

На онлайн нараді обговорили проведення прес-конференції.

Сьогодні, 29 листопада, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич взяв участь у зум-нараді, яку провела Українська асоціація районних та обласних рад.

На нараді обговорили питання щодо прес-конференції на тему «Підсумки обговорення критичних проблем децентралізації», яку УАРОР планує провести 30 листопада у Києві.

Захід організовується за результатами обговорення Звернення районних рад до Президента України щодо критичних проблем децентралізації, що було надіслано Володимиру Зеленському та оприлюднено для загалу 26 листопада.

Місце проведення: Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, Укрінформ. Початок – 14:30. Акредитація — anna@ukrinform.com

Більше інформації за телефоном 044-484-05-64.

детально

Неділя, 28 листопада 2021 11:07

 

27 листопада 2021 року після тяжкої хвороби відійшла у вічність Любомира Мандзій, заступниця Міністра освіти і науки України.

Любомира Мандзій пішла з життя у віці 48 років, назавжди залишивши слід у історії науки та освіти, як приклад людяності та чесності. ЇЇ високі моральні якості науковиці та політичної діячки сформували авторитет та пошану серед освітянської спільноти. Незважаючи на хворобу, вона трималася до останнього, завжди вболівала за освіту та намагалася зробити все від неї залежне для реформи НУШ.

Голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, його заступник Микола Андріїв. весь виконавчий апарат, депутатський корпус висловлюють щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та колегам покійної Любомири Мандзій.

Нехай добрий, світлий спомин про Любомиру Степанівну назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, усіх, хто Її знав, любив та шанував.

Сумуємо разом з Вами, підтримуємо в годину скорботи.

Хай Її душа знайде вічний спокій, а Господь прийме, де праведні спочивають!

Вічна пам’ять!

детально

Неділя, 28 листопада 2021 10:19

Відбувся показ фільму "Тюрма на Стрийській"

Вчора, після завершення панахиди по вшануванні пам'яті жертв Голодомору в приміщення монастиря ЧСВВ відбувся допрем'єрний показ документального фільму "Тюрма на Стрийській".

У перегляді кінострічки взяли участь заступник голови Дрогобицької районної ради Микола Андріїв та голова райдержадміністрації Степан Кулиняк.

На заході побували громадські та політичні діячі, небайдужа молодь та священнослужителі.

детально

Субота, 27 листопада 2021 18:32

В Дрогобицькій громаді вшанували пам’ять жертв Голодомору.

27 листопада, в День вшанування пам’яті жертв Голодомору, у Дрогобичі відбулися поминальні заходи. Зранку за упокій душ невинно убієнних молилися у храмах міста та громади. А у післяобідню пору на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській» відбулася поминальна панахида, яку очолив владика Ярослав Приріз.

У своєму зверненні до громади владика Ярослав наголосив на важливості пам’яті про трагічні сторінки в історії України та посланні жертв до прийдешніх поколінь.

«Холоне кров у жилах, але й бурлить свідомість від оцього людиноненависницького знущання й геноциду над нашим народом. Здається, що ці люди вмираючи залишили нам послання. Вони вмирали за нашу добу. Вони не здавалися. Тому кат чинив геноцид, бо вони чинили опір як нація, як держава», – зауважив владика Ярослав.

Разом з громадою вшановували пам’ять жертв Голодомору міський голова Тарас Кучма, заступник голови районної ради Микола Андріїв, голова райдержадміністрації Степан Кулиняк, службовці районної та міської рад, депутати різних рівнів, науковці, громадські та політичні діячі.

Після спільної молитви відбулося покладання лампадок та колосків пшениці до хреста на території Меморіалу.

Провели захід Іван Сех та Алла Мельничук.

детально

П'ятниця, 26 листопада 2021 15:51

Голови районних рад звернулися до Президента України з Відкритим зверненням. 

26 листопада відбулася онлайн-нарада Української асоціації районних та обласних рад з актуальних питань діяльності районних рад.

На нараді голови районних рад України обговорили та погодили Відкрите звернення Президенту України щодо критичної ситуації, що склалася на районному рівні самоврядування в контексті децентралізації.

Так, у Зверненні зазначається, що через штучне відсторонення районних рад від їхніх повноважень, знижується якість та доступність надання публічних послуг громадянам.

Мова йде про закриття чи погіршення надання послуг більше ніж 350 об’єктів соціальної інфраструктури. Серед іншого, такими об’єктами є лікарні та освітні заклади.

За словами очільників райрад, ситуація склалася через реалізацію законів 907-IX та 1009-IX, що були ухваленні ще у 2020 році.

Крім того, у Зверненні наголошується, що сьогодні відбувається нехтування дорожньою картою децентралізації, Конституцією України та Європейською хартією місцевого самоврядування. І усе це може призвести до зниження рівня місцевої демократії й централізації влади.

На думку голів районних рад, не останню роль у причинах таких негативних тенденцій відіграють окремі представники органів державної влади.

Наостанок, очільники органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня звернулися до Президента України з проханням сприяти стабілізації ситуації, зокрема винести у парламентську залу Законопроєкту внесення змін до Конституції щодо децентралізації, що міститиме трирівневу систему місцевого самоврядування, переглянути децентралізаційну Концепцію та провести зустріч з представниками районних рад.

Ознайомитися з Відкритим зверненням можна натиснувши СЮДИ.

Ознайомитися з листами підтримки Відкритого можна натиснувши СЮДИ.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...262 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі