Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 29 березня 2021 15:28

Важливі засади оренди землі.

Продовжуємо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Сьогодні консультує Олена Городицька  – головний спеціаліст Новороздільського бюро правової допомоги. Цією статтею ми запроваджуємо серію консультацій з питання укладення договору оренди землі.

Відповідно до чинного законодавства володіння і користування земельною ділянкою здійснюється, зокрема, шляхом надання її в оренду.  Основним нормативно-правовим актом, який регулює процедуру оренди землі є Закон України «Про оренду землі». А відносини оренди  регулюють Земельний кодекс України й Цивільний кодекс України. Зазначу, що не менш важливим є також договір оренди землі, у якому детально прописуються усі орендні відносини...

детально

Понеділок, 29 березня 2021 14:12

На нараді в райдержадміністрації розглядалися актуальні питання у сфері охорони здоров'я, довкілля, ремонту доріг

Сьогодні, 29 березня голова райдержадміністрації Степан Кулиняк провів оперативну нараду  з керівниками відділів, управлінь та структурних  підрозділів  райдержадміністрації. В нараді взяв участь та  ініціював  розгляд окремих питань голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич. 

На нараді  йшла мова про важливі питання  життєдіяльності району,  а саме:  про  моніторинг ситуації  щодо стану захворюваності населення   на   COVID-19,  необхідність створення  додаткових ліжок  для  лікування хворих та  їх забезпечення медикаментами, включаючи  територіальні громади;  ремонт доріг на території  району згідно з чітким дотриманням  плану-графіку виконання ремонтних робітДрогобицьким  Райавтодором;  прибирання  територій  підприємств,  організацій установ до Великодніх свят в умовах пандемії;  вирішення питань щодо  укладення договорів на  фінансування Грушівської та Підбузької районних лікарень  в умовах їх функціонування в  Меденицькій та  Східницькій територіальних громадах відповідно;  спалювання сухої рослинності на території району, яка є загрозою для населення та  навколишнього природного середовища.

За підсумками наради голова райдержадміністрації  дав відповідні доручення керівникам  управлінь,  відділів та служб, які стосуються створення мобільних груп з метою  запобігання    спалюванню сухої  рослинності,   інвентаризації майна відділів освіти, культури та фінансового управління,  вирішення юридичних питань згідно з законодавством і  повноваженнями райдержадміністрації, врегулювання питань, піднятих в зверненнях  мешканців району щодо маршрутних перевезень. Також голова районної державної адміністрації доручив відповідним керівникам  внести зміни до складу Колегії райдержадміністрації та  районної комісії з  питань ТЕБ та НС.

детально

П'ятниця, 26 березня 2021 15:41

СЬОГОДНІ – ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ


З 2020-го року у Дрогобичі базується підрозділ 2-ї Галицької бригади Національної гвардії України.

Саме тут, на плацу військової частини, відбувся урочистий захід за участю відважних військових та місцевої влади.

З професійним святом нацгвардійців привітали голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, голова Дрогобицької райдержадміністрації Степан Кулиняк, начальник поліції Іван Малиш, отець Михайло КОЛІЩАК.

У своєму виступі Андрій ШЕВКЕНИЧ зазначив:

«Сім років тому, коли над рідною країною нависла смертельна небезпека, військові, правоохоронці та добровольці-патріоти об’єдналися задля виконання завдань із захисту держави від злочинних посягань,  охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян УкраїниЗ перших днів російської агресії нацгвардійці були в епіцентрі гарячих подій, засвідчивши високу бойову підготовку, відважний дух, незламність і сміливість».

Представники влади відзначили нацгвардійців подяками та грамотами, задекларувавши свою подальшу допомогу у справі розвитку військової частини.

детально

П'ятниця, 26 березня 2021 11:48

Про особливості права особистої приватної та спільної сумісної власності подружжя в Україні

Розповідає Андрій Турчинський  -  головний спеціаліст Жидачівського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пане Андрію, скажіть будь ласка, про що ми будемо вести мову сьогодні?

Сьогодні ми дізнаємося про майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка  та про об'єкти права спільної сумісної власності подружжя.

Яке ж майно є особистою приватною власністю дружинийчоловіка?

Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

1) майно, набутеособоюдо шлюбу;

2) майно, набуте особою за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

3) майно, набуте особоюза час шлюбу, але за кошти, які належали їй/йому особисто;

4) житло, набуте особоюза час шлюбу внаслідок його приватизації;

5) земельна ділянка, набута особоюза час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки...

детально

П'ятниця, 26 березня 2021 10:53

Кількість помічників-консультантів депутатів районної ради збільшується.

Вчора, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич вручив посвідчення помічника-консультанта депутата районної ради Морозу Осипу Михайловичу.

Нагадаємо, що відповідно до Положення, яке було прийнято на сесії районної ради, до повноважень помічника-консультанта входить здійснення контролю за виконанням депутатських запитів та звернень.вивчення питань, які необхідні депутату для здійснення його депутатських повноважень, підготовка відповідних матеріалів, участь  в організації  вивчення  громадської думки, потреб територіальних громад.

детально

Четвер, 25 березня 2021 12:31

Як відключитись від централізованого опалення?

Як позбутися «залежності» від централізованого опалення та почати на власний розсуд з урахуванням своїх  фізіологічних потреб та фінансових можливостей розпоряджатися теплом у своїй домівці нам розкаже начальниця відділу  «Новороздільське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Романія Мандзій...

детально

Четвер, 25 березня 2021 11:20

Шановні громадяни!

Ввіз заражених рослин із-за кордону несе небезпеку проникнення та поширення відсутніх та обмежено-поширених на території України шкідників, хвороб рослин та бур’янів, що може завдати шкоди рослинним ресурсам держави.

Законом України «Про карантин рослин» заборонено ввіз наступних рослинних матеріалів без попереднього офіційного дозволу:

  • насіння
  • саджанців
  • цибулини квітів
  • бульб
  • квітів
  • грунту
  • рослин

Продукція рослинного походження, яка завезена всупереч законодавчим актам з карантину рослин та фітосанітарним вимогам буде вилучена при способі ввезення та знищена.

За додатковою інформацією звертайтесь до спеціалістів Управління фітосанітарної безпеки, Головного Управління Держпроспоживслужби у Львівській області, що знаходяться за адресою місто Дрогобич, вул.В.Великого, 66/1.

детально

Середа, 24 березня 2021 16:25

Відбулось засідання районної комісії ТЕБ та НС

Низку важливих питань розглянула сьогодні районна комісія з питань ТЕБ та НС під час засідання, які провели голова райдержадміністрації Степан Кулиняк та його заступник Тарас Матолич. В роботі засідання комісії взяв участь член комісії, заступник голови Дрогобицької районної ради Микола АНДРІЇВ.

Степан Кулиняк наголосив, що на порядку денному сьогодні - вкрай важливі для регіону теми, тому попросив присутніх керівників максимально відповідально поставитися до виконання протокольних доручень комісії.

Комісія своїм рішення встановила, що з 00.00 годин 25.03.2021 на території Дрогобицького району  діє «червоний» рівень епідемічної небезпеки та відповідно до пункту 35 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 затвердила додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи з попередження поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-Co-V-2, та недопущення виникнення її спалахів. Посилений контроль за дотриманням цих заходів покладається на районні відділи поліції та Держпродспоживслуби, а також на органи місцевого самоврядування територіальних громад. 

На засіданнях комісії було розглянуто також заходи для запобігання виникненню надзвичайної ситуації через критичні рівні наповнення хвостосховища Приватного акціонерного товариства «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», про стан електропостачання на території Дрогобицького району тощо.

За результатами розгляду питання про недопущення спалювання сухої рослинності в природних екосистемах територіальним громадам рекомендовано:

-  посилити роботу щодо контролю за власниками земельних ділянок на предмет своєчасного скошення, прибирання та утримання в належному протипожежному стані земельних ділянок;

- забезпечити проведення широкого інформування та роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання вимог пожежної безпеки в приватному житловому секторі, дачних кооперативах щодо недопущення спалювання залишків рослинності на присадибних ділянках, сільгоспугіддях, узбіччях доріг, поблизу лісових масивів і торфовищ, очерету на заплавах річок та берегів інших водойм;

-  активізувати роботу з керівниками агропромислових підприємств, фермерських господарств і населенням району щодо категоричної заборони випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків;

- розглянути можливість утворення у населених пунктах, де відсутні місцеві пожежні команди, підрозділів добровільної пожежної охорони. Частина питань стосувалася цивільного захисту населення. Зокрема, затверджено перелік об’єктів, розташованих на території Дрогобицького району, які підлягають обладнанню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій,  перелік  суб'єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов'язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі.

Доручено Дрогобицькому райвідділу ГУ ДСНС України  провести роз’яснювальну роботу з населенням Дрогобицького району щодо виявлення та поводження з вибухонебезпечними предметами.

детально

Середа, 24 березня 2021 15:43

Нарада щодо пільгових категорій.

Сьогодні відбулось засідання комісії щодо забезпечення житлом пільгових категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей.

В нараді взяв участь заступник голови районної ради, член комісії Микола АНДРІЇВ. На засіданні комісії були розглянуті заяви гр.Середяка В.Ю. та гр.Дружицького М.С.

Комісія відмовила у призначені грошової компенсації вищезгаданим особам, оскільки у їх власності є житлова площа, яка перевищує норму жилої площі, визначеної статтею 47 Житлового кодексу.

детально

Середа, 24 березня 2021 12:41

Львівська ОДА провела селекторну нараду

Сьогодні, 24 березня відбулася селекторна нарада чотирьох заступників голови Львівської ОДА з головами територіальних громад та головами районних рад, щодо реорганізації їх діяльності. Зокрема, обговорили питання вжиття заходів по легалізації незаконних АЗС, питань у сферах цивільного захисту, спорту, культури та розвитку агропромислового комплексу.

Ще з початку 2020 р. систематично здійснюється діяльність щодо протидії незаконному обігу пального. Спільними заходами всіх контролюючих органів та органів виконавчої влади вже упродовж 2020 р. фактично всі виявлені незаконні АЗС легалізувалися.

Як повідомив перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик, відповідно до даних аналітики щодо ринку нафтопродуктів, виникає певний дисбаланс між об’ємом палива, який купують АЗС, і між об’ємом, який вони реалізовують. Різниця – 2 млн. т. по Україні. Як наслідок, це несплачені податки, в тому числі до місцевих бюджетів.

«Наше завдання – точно не закрити нелегальні АЗС. А привести їх діяльність у чітку відповідність до законодавства. Тож потрібно разом працювати, щоб були додаткові надходження, в тому числі, до місцевих бюджетів. Діяльність АЗС повинна бути прозорою і приносити користь громадам», - зазначив Андрій Годик.

На разі, на рівні області функціонує спільна комісія ДФС, Держпраці, Нацполіції, ДПС та органів прокуратури з метою боротьби з нелегальними обігом та роздрібною торгівлею пальним.

Також на нараді обговорили формування виконавчих органів в органах місцевого самоврядування в частині створення служб у справах дітей та визначення відповідальних працівників за цивільний захист. Заступник голови ЛОДА Віталій Загайний повідомив, що у найближчі два тижні буде проводитися посилена робота над створенням служб у справах дітей у громадах, оскільки на даний час рівень забезпечення відповідними структурними підрозділами у виконавчих органах органів місцевого самоврядування становить менше 50 %.

Окрім того, Віталій Загайний зазначив, що в умовах пандемії у кожній громаді повинна бути відповідальна особа по лінії питань цивільного захисту. Представникам 12-ти громад, де така особа не призначена, наголошено на необхідності вирішити це питання найближчим часом.

Андрій Годик, в свою чергу, закликав усіх голів ОТГ максимально ефективно забезпечити дотримання карантинних обмежень.

У нараді взяли участь заступник голови районної ради Микола АНДРІЇВ, голова райдержадміністрації Степан КУЛИНЯК, його заступник Тарас МАТОЛИЧ та керівники структурних підрозділів.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...228 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі