Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 25 січня 2018 16:16

Відбувся вечір пам’яті родини Степана Бандери

Нещодавно в історичному відділі музею «Дрогобиччина» відбувся вечір пам’яті родини Степана Бандери та зустріч із непересічною особистістю, почесним громадянином Дрогобича Анною Рудник – жінкою, яка доглядала і була поруч в останні дні із легендарними сестрами Степана Бандери Оксаною і Володимирою, котрі після повернення із заслання на рідну землю проживали у Стрию.

Анна Рудник і сама зараз є живою легендою і невичерпним джерелом спогадів про життєпис родини Бандер, про їхню героїчну стійкість, про долі інших репресованих українців, про сибірську каторгу, яку і сама відбувала 10 років за допомогу УПА та близькі взаємини ще з батьківського дому із родиною Андрія Бандери та націоналістами.

Пані Анна після заслання під іншим іменем здобула медичну освіту, тому зголосилась допомагати сестрам як лікар, але стала і посестрою, з якою вони ділились усім сокровенним.

Ця неймовірна жінка все своє життя присвятила Україні, і досі трудиться, упорядковуючи родинні архіви провідника ОУН. А у музеї презентувала буклет, присвячений 100-літтю від дня народження Оксани Бандери, який отримав кожен із присутніх.

Зачитати поетичну присвяту та вшанувати світлу пам’ять Оксани Бандери відгукнувся і актор музично-драматичного театру Іван Гарасимчук.

Розпочався вечір вступним словом старшого наукового працівника музею «Дрогобиччина» Марії Головкевич.

Спогади, цікаві факти та роздуми про долю сестер, загалом усю родину Бандер звучали із уст дрогобицького краєзнавця журналіста Романа Пастуха, який неодноразово навідував їх у Стрию.

Про необхідність зберегти безцінні спогади Анни Рудник та сприяти у підготовці до їх видання говорила директор музею Алла Гладун. Привітав пані Анну заступник голови Дрогобицької районної ради Володимир Стецівка.

Символічно, що зустріч відбулась у експозиційному залі, присвяченому захисникам, які беруть участь в боях на сході України.

І як відзначив ветеран АТО Андрій Костенко, – сучасні герої зросли на прикладі самовідданої боротьби Степана Бандера та його побратимів.

Важливо, що слухали пані Анну затамувавши подих чимало юнаків і дівчат із середніх шкіл №1 та №14, із школи бойового гопака «Духобор». Хочеться вірити, що ця зустріч залишиться в їхньому серці на все життя.

Додав піднесеного патріотичного настрою відомий бард Максим Перев’язко, заохочуючи і всіх присутніх до виконання патріотичних коляд.

А на завершення – бандерівська пісня та фото на згадку. 

детально

Четвер, 25 січня 2018 10:32

Подаємо інформацію щодо бюджетних програм по Дрогобицькій районній раді на 2018 рік, в тому числі розпорядження голови районної ради М.Сікори "Про затвердження паспортів бюджетних програм Дрогобицької районної ради на 2018 рік".

З даними документами можна ознайомитися за посиланням: програми

детально

Середа, 24 січня 2018 15:09

До відома одержувачів державних соціальних допомогу разі смерті одного з батьків.

         З 01 січня 2018 року набрали чинності положення частини другої статті 18-1 Закону України « Про державну допомогу сім’ям з дітьми», якими передбачено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю».

     Заявники, які одночасно отримують відповідні види допомог мають право вибору, а саме:

    -допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) у разі смерті одногоз батьків;

    -пенсії в разі втрати годувальника;

    -соціальної пенсії;

    -державної соціальної допомоги дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю»…

детально

Середа, 24 січня 2018 10:33

У Вороблевицькій школі вшанували героїв, що боролись за Незалежність України

В історії становлення незалежності і соборності України  особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.

Щороку в цей день весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу.

Вороблевичани пам’ятають про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на  вівтар незалежності, соборності, державності. Вірять, що територіальна цілісність України скріплена кров’ю і їх односельчанина Героя України Йосипа Шілінга.

З нагоди відзначення Дня Соборності України у Вороблевицькій СЗШ І-ІІІст. було організовано та проведено багато різноманітних заходів, зокрема виховні години «Соборність – це символ боротьби за волю», книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці «Шлях України до возз′єднання», конкурс малюнків «Соборна Україна –  це значить, що наша держава – єдина!», випуск стіннівок «Я люблю Україну»», пройшла урочиста лінійка «Ти не загинеш, Україно!».

В церкві Царя Христа за Йосипа Шілінга та всіх новітніх героїв Незалежності й Соборності України відбулася поминальна панахида, а на його могилі учні та вчителі школи запалили лампадки.

детально

Вівторок, 23 січня 2018 16:25

Нарада щодо підвищення цін на пасажирські перевезення

З приводу чергового підвищення цін на пасажирські перевезення у районі в сесійній залі районної ради вкотре зібралися сільські, селищні голови, представники громад, керівники та працівники відділів райдержадміністрації та районної ради, перевізники. Розмова, як завжди на цю тему, була тривалою, емоційною, із взаємними звинуваченнями між мешканцями та перевізниками.

Голова Асоціації перевізників Дрогобиччини Йосип Дяків намагався аргументувати зростання тарифів здорожчанням пального, підвищенням заробітної плати тощо.

Представники Снятинки, Летні, Михайлевич, Вороблевич, Ролева, Рихтич, Болехівців, Дорожова, Літині, Ріпчич та інших сіл, сільські, селищні голови категорично заявили, що перевізники не мають жодного розрахунку для підвищення тарифів і необґрунтовано високо піднімають ціни.

Свої пропозиції щодо врегулювання ситуації висловили депутат обласної ради Михайло Задорожний, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад, голова Асоціації сільських, селищних рад Степан Коваль. Останній, зокрема, повідомив, що Асоціація сільських, селищних рад району має намір звернутися до Кабінету Міністрів України щодо відновлення державного регулювання цін на перевезення, до Верховної Ради України — щодо невідкладного прийняття закону про монетизацію пільг.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко попросив присутніх заспокоїтися і вийти з цієї зустрічі з певними рішеннями. Він повідомив, що відповідно до попередньо досягнутої згоди, перевізники не мали права підвищувати ціну включно до Різдвяних свят. Райдержадміністрацією була також поставлена умова про можливе зростання вартості не більше 20-30% (виходячи з особливостей кожного маршруту). “Втім, попри ці домовленості, перевізники, як кажуть, перегнули палицю,” - констатував голова райдержадміністрації. Оскільки пасажирські перевезення — це соціально чутлива тема, Володимир Шутко закликав перевізників до конструктиву і порозуміння та поставив перед ними вимогу - врегулювати підняття вартості проїзду (не більше 20-30%) на приміських маршрутах загального користування, які не виходять за межі Дрогобицького район, відповідно до погодженої з сільськими, селищними головами на нараді, яка відбулася 20.12.2017.

детально

Вівторок, 23 січня 2018 10:44

До відома сільських, селищних рад, установ та громадських організацій району, депутатів районної ради.

Дрогобицька районна рада нагадує, що 02.02.2018 року 17.00 год. завершується термін подачі до Львівської обласної ради проектів місцевого розвитку.  

Просимо не відтягували реєстрацію проектів на останні дні, оскільки при опрацюванні проектів можуть бути виявлені недоліки, на усунення яких необхідно додатковий час. Якщо ж проект буде надіслано в останні дні, то така практика фізично вже буде неможливою.

За додатковою інформацією можна звернутися у відділ з питань бюджету, планування, інвестиційної політики та комунальної власності районної ради або у відділ економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації.  

детально

Понеділок, 22 січня 2018 16:00

З нагоди Дня Соборності України в районному народному домі

відбулися урочисті збори

На початку урочистих зборів  директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі”, історик Богдан Лазорак зробив короткий історичний екскурс у події 99-літньої давності. Він розповів про останні знахідки дослідників, які стосуються тих часів, про роль вихідців з Львівщини і Дрогобиччини, зокрема, у відновленні української державності в 1919 році.

На завершення Богдан Лазорак закликав краян пам'ятати про повчальні уроки нашої історії, про наших видатних діячів епохи ЗУНР та УНР, серед яких яскравою постаттю є Іван Франко, бути згуртованими і не забувати, що в Україні йде війна.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко на початку свого слова до учасників урочистостей попросив присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя за Україну 100 років тому, Героїв Небесної сотні Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького, які першими загинули на Майдані Гідності в Києві у ці дні в 2014 році, та наших захисників, полеглих у боях з агресором на сході України.

Чоловічий ансамбль “Ясени” Ясеницесільнянського народного дому (художній керівник Василь Гапуняк, солістка Любов Голубінка) виконав стрілецькі пісні, народні патріотичні твори.

детально

Понеділок, 22 січня 2018 09:00

детально

Неділя, 21 січня 2018 11:14

На період низьких температур в Дрогобицькому районі в закладах охорони здоров'я будуть створені пункти обігріву

З метою організації заходів щодо запобігання випадкам переохолодження та надання допомоги людям в Дрогобицькому районі на період низьких температур заплановане функціонування пунктів обігріву у закладах охорони здоров'я.

У пунктах обігріву, де відсутні ліжкомісця, буде можливість обігрітися і при необхідності отримати першу медичну допомогу.

При необхідності можуть бути розгорнуті намети, які є в наявності в 2-ому Спеціальному центрі швидкого реагування ДСНС України.

На період зниження температури повітря в районі передбачена робота соціальних патрулів зі складу працівників соціальних служб, медичних працівників.

детально

Субота, 20 січня 2018 10:05

Розпочато прийом наукових робіт на здобуття

Міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році

У понеділок, 15 січня  Міжнародний фонд Івана Франка розпочав приймати наукові роботи та супровідні документи на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році.

Міжнародна премія імені Івана Франка має дві номінації: за вагомі здобутки (досягнення)  у галузі україністики;  за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук.

Наукові роботи на здобуття Премії мають право подавати академічні установи, вищі навчальні заклади України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, а також лауреати Премії попередніх років.

До наукової роботи обов’язково додаються:

рішення академічної установи, вищого навчального закладу про подання наукової роботи на здобуття Премії;

довідка про особу, наукова робота якої подається на здобуття Премії, з контактними даними претендента на здобуття Премії;

розширена анотація до наукової роботи (українською та англійською мовами);

особиста письмова згода автора наукової роботи на участь у конкурсі на здобуття Премії.

Наукові роботи у 3-х екземплярах надсилаються на адресу Фонду: 01030, м. Київ, вул. Володимирська, 48а.оф.15, супровідні документи надсилаються електронною поштою на адресу: frankoprize@ukr.net.

Головним критерієм відбору претендентів на присудження Премії є професійна компетентність у науковій галузі та міжнародний рівень наукових досліджень, незалежно від віку, статі, релігійних чи політичних уподобань чи етнічної приналежності автора.

Наукові роботи приймаються до 1 березня 2018 року.

Детальніша інформація про умови подання документів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка міститься на сайті фонду http://frankoprize.com.ua/index.php/uk/2016/02/01/600/

Премію засновано у 2015 році. Основною метою Премії є сприяння всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики.

Лауреати Премії  попередніх років:

у 2016 році архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією “Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901—1944) провісник екуменізму;

 у 2017 році у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики»  професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією «New Contributions to the History of the Ukrainian Language”;

у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з  науковою роботою «Суспільна географія» у 2-х томах.

Преміальний фонд у 2016 та 2017 роках становив 500 000 грн.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...146 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі