Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 27 червня 2020 18:00

Дорогі мешканці Франкового краю!

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас з величним святом –

Днем Конституції України!

        Основний Закон держави відкрив широкі перспективи для всебічного розвитку особистості, створив можливості для утвердження національної свідомості народу, його консолідації на основі громадянського суспільства.

     Українська Конституція, яку міжнародне співтовариство визнало однією з найдемократичнішою у світі, несе в собі найважливішу ідею про те, що держава функціонує для людини.

        Сьогодні перед Україною стоять нові виклики і непрості завдання. Розвиток української державності продемонстрував необхідність подальшого вдосконалення Основного Закону, адже без цього неможливо змінити країну, чого сьогодні вимагає українська спільнота. Зміна системи адміністративно-територіального устрою та реформування усіх сфер життя суспільства можливе лише після оновлення Конституції.   

        Тому маємо докласти усіх зусиль для розбудови мирної, вільної, потужної та демократичної держави, де панує верховенство права, де людина – головна  рушійна сила сучасної цивілізації, де майбутнє українського народу – гідне, світле, сповнене конституційних прав і свобод.

              Зі святом вас, дорогі краяни!

              З повагою – голова Дрогобицької районної ради         Михайло СІКОРА

детально

Вівторок, 23 червня 2020 08:38

До відома

жителів Дрогобицького району!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», якою було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”, на період дії карантину робота виконавчого апарату Дрогобицької районної ради буде проводитись за таким графіком:

Понеділок – Четвер: з 08.00 год. до 17.00 год.

П’ятниця: з 08.00 год. до 16.00 год.

Обідня перерва: з 12.00 год. до 13.00 год.

                                                                                                                                   Оргвідділ райради

детально

Неділя, 21 червня 2020 09:01

Шановні медичні працівники!
Щиро вітаю Вас з нагоди професійного свята.

Ваша праця в усі часи вважалася найважливішою і найнеобхіднішою, адже людське здоров‘я - скарб неоціненний. Сьогодні, у час пандемії, ви демонструєте справжній громадянський подвиг, ризикуючи власним життям і життям ваших близьких. Прийміть з нагоди професійного свята сердечну вдячність за самопожертву, відданість професії, за вашу людяність і милосердя. Хай Господь проллє над вами свою милість і благодать,  хай віра, надія, любов будуть з вами. І нехай ваші старання, високий професіоналізм достойно оцінить держава. Здоров‘я вам, успіхів і удач, особистого щастя і невтомності в ім‘я порятунку тих, заради кого жертовно трудитесь!

                                        Голова районної ради                              Михайло Сікора

детально

П'ятниця, 19 червня 2020 12:10

Європейський Союз оголошує грантовий конкурс!

Представництво Європейського Союзу в Україні оголосило конкурс заявок – «Механізм розвитку громадянського суспільства України: підвищення ролі громадянського суспільства для кращого врядування, прав людини та культури».

Як зазначається на веб-платформі розвитку громадянського суспільства «Together Європейський Простір», фінансування відбувається в межах Механізму розвитку громадянського суспільства (Civil Society Facility – CSF), Європейського інструменту з питань демократії та прав людини для України (European Instrument for Democracy and Human Rights – EIDHR) та глобальної програми для Організацій громадянського суспільства.

Конкурс складається з 7 інформаційних сесій, які пройдуть виключно англійською мовою. Заявки потрібно подавати також англійською мовою.

Під час сесій учасники зможуть дізнатися про наступне:

Якою є рамка ЄС для взаємодії з громадянським суспільством?
Як краще зрозуміти пріоритети цього конкретного конкурсу пропозицій?
До якого типу фінансування ви можете отримати доступ?
Хто може отримати грантову підтримку?

Як подати заявку?

Усі сесії проводитимуть на онлайн платформі Zoom та буде здійснюватися відеозапис інформаційних зустрічей.

Ознайомитись з правилами участі та зареєструватись можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSex18T20YwaOSXV6f2GmxnWsigHlgL49SlvktectKjbGdkZFA/viewform

Кінцевий термін подання заявок – 14 серпня 2020 року до 16:00 (за київським часом).

детально

Четвер, 18 червня 2020 16:13

Учасникам пробного ЗНО почнуть повертати кошти з 1 липня, - МОН

Кошти, сплачені за пробне ЗНО у закладах освіти, повертатимуть учасникам тестування з 1 липня – на це виділено гроші з фонду боротьби з COVID-19. Відповідний порядок повернення коштів Уряд ухвалив сьогодні, 17 червня 2020 року.

“Виплати коштів учасникам пробного ЗНО розпочнуться вже за два тижні – 1 липня – і будуть здійснюватись через відділення ПриватБанку. Учасники пробного ЗНО, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів. Якщо учасник не має картки, він отримає SMS-повідомлення про те, що картка з компенсованими грошима чекає у найближчому відділенні банку”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

МОН передасть банку інформацію від регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо всіх учасників, які зареєструвалися з 3 по 24 січня 2020 року для проходження пробного ЗНО та сплатили кошти за участь у ньому. Передбачається, що повернення коштів розпочнеться 1 липня і триватиме до 1 грудня 2020 року.

На повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО буде витрачено 52 млн 450 тис. грн з фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками.

Роботи, пов’язані з підготовкою тестів та процесу тестування, були виконані вчасно, що забезпечувало готовність провести пробне ЗНО у закладах освіти. Вартість одного тестування складає від 138 до 150 гривень залежно від регіону. У вартість пробного ЗНО входить оплата послуг за виконання значного обсягу робіт, зокрема:

   •      укладання тестів,

   •      переклад цих тестів мовами національних меншин,

   •      підготовка, друк та комплектування тестових зошитів, бланків відповідей та інформаційних бюлетенів,

   •      доставка матеріалів до пункту тестування,

   •      оплата праці працівникам, які залучені до організації та проведення,

   •      виконання заходів із визначення результатів пробного ЗНО.

Нагадаємо, цьогоріч у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО пройшли його вдома. 15 червня відбулось тестування з української мови та літератури, 17 червня – з усіх інших предметів.

Водночас МОН готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації.

Скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до вишу, а його відсутність створить значні корупційні ризики.

детально

Понеділок, 15 червня 2020 10:27

За минулу добу коронавірус підтверджено у 136 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 28 осіб. Скеровано на самоізоляцію 10 осіб. Знаходиться в стаціонарах 638 хворих. 191 у Львівській обласній інфекційній лікарні, 103 в Центрі легеневого здоровя, 55 у 8 міській клінічній лікарні, 61 у 1 МКЛ, 122 у госпіталі ветеранів війни та репресованих, 46 у Стрийській міській лікарні, 31 у Кам- Бузькій лікарні, 6 в Стебницькій міській лікарні, Сокальська ЦРЛ - 19 осіб, Рудківська лікарня- 4 особи. 52-є людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 11 на ШВЛ.

За увесь час COVID підтверджено у 2933 осіб. Заперечено у 12322 людей. Померло 96 осіб. Одужали від Коронавірусної інфекції 632 особи.

Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 136 мешканців Львівщини.

Підтверджені випадки: м. Львів – 86, Пустомитівськаий район – 13 (Оброшини-1, Солонка-3, Сороки Львівські-1, Зимна Вода-1, Пікуловичі-1, Сухоріччя-1, Пустомити-1, Наварія-1, Сокільники-1, Кротошин-1, Муроване-1); Яворівський район-9 (Шкло-1, Ясниська-3, Бірки-2, Івано-Франкове, Малечковичі-1, Лісопотік-1); Жовківський район-6 (Замочок-1, Мервичі-1, Куликів-1, Мацошин-1, Жовква-2); Миколаївський район-1 (Бродки); Городоцький район-4 (Великий Любінь-1, Городок-1, Суховоля-2); Сокальський район-3 (Забужжя-1, Скоморохи-1, Волсвин-1); Сколівський район-2 (Козьова); Кам’янка-Бузький район-1 (Маїки); Радехівський район-1 (Павлів-1); Самбірський район-1 (Самбір-1); Старосамбірський-1 (Старий Самбір); Перемишлянський район-1 (Шпильчина); Мостиський район-1 (Довгомостиська); м. Червоноград-5; м. Стебник-1.

детально

Неділя, 14 червня 2020 11:27

17 червня на Львівщині увімкнуть сирени

З метою перевірки рівня готовності територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення 17 червня 2020 року у період з 14:50 год до 14:55 год проводитиметься навчальне оповіщення населення м. Львова та області сигналами цивільного захисту. Будуть увімкнені електросирени.

Звучання електросирен означає сигнал “Увага всім!”. Почувши його, негайно увімкніть теле- та радіоприймачі і прослухайте подальше повідомлення цивільного захисту.

Повідомлення цивільного захисту передаються упродовж 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім!”.

У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення навчальна, практичні заходи відпрацьовуватися не будуть. Населення повинне зберігати спокій.

детально

П'ятниця, 12 червня 2020 16:25

До Контакт-центру ДПС можна звернутися через чат та месенджери

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області інформує, що платники податків мають можливість оперативно отримати від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання, що належать до компетенції ДПС в «Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі» (скорочено ЗІР) та в месенджерах viber та telegram

До них можна приєднатися з вебпорталу Державної податкової служби України розділу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»  https://tax.gov.ua/, а також з сайту Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (скорочено ЗІР) https://zir.tax.gov.ua/, або його мобільної версії.

детально

Середа, 10 червня 2020 11:56

Помер Снятинський сільський голова

З сумом повідомляємо, що на 54-му році життя після важкої хвороби помер Снятинський сільський голова Михайло Щудла.

Михайло Теодорович був енергійною, доброзичливою, товариською людиною, життєлюбом, відповідальним, ініціативним, працьовитим, сповненим ідей та планів сільським головою.

Колектив Дрогобицької районної ради та весь депутатський корпус висловлює щирі співчуття рідним, друзям, близьким покійного.

Вічна пам’ять!

Для всіх, хто хоче розділити скорботу з рідними передчасно померлого Михайла Щудли повідомляємо, що чин поховання відбудеться завтра, 11 червня, о 14.00 год.

Автобус буде чекати біля будівлі районної ради (м.Дрогобич, вул. 22 Січня, 37) о 12.00 год.

детально

Неділя, 07 червня 2020 10:49

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...206 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі