Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 23 квітня 2020 17:10

Комісія з попереднього відбору проектів, які можуть реалізовуватись коштом ДФРР, провела чергове засідання

Сьогодні, 23 квітня, за участю першого заступника голови Львівської обласної ради Богдана Гагалюка відбулося чергове засідання регіональної комісії з оцінки та попереднього відбору проєктів, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

За інформацією департаменту економічної політики Львівської ОДА, у зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» обсяги фінансування бюджетної програми «Державний фонд регіонального розвитку» зменшено з 7,5 млрд грн до 4,9 млрд грн.

Відповідно до статті 24-1 Бюджетного кодексу України Міністерством розвитку громад та територій України здійснено перерозподіл залишку коштів ДФРР між областями, згідно з яким обсяги фінансування з державного фонду регіонального розвитку об’єктів Львівської області на 2020 рік зменшено з 359,6 млн грн до 235 млн грн (або на 124,6 млн гривень).

З врахуванням цього регіональною комісією:

- сформовано уточнений перелік з 23-х об’єктів на загальну суму ДФРР 232,7 млн грн;

- затверджено 2,3 млн грн для проведення конкурсу «Всеукраїнського громадського бюджету» у 2020 році;

- продовжено терміни подання проєктних заявок для участі в конкурсі державного фонду регіонального розвитку на 2021 рік до 22.05.2020 року (у зв’язку з технічними труднощами з реєстрацією проєктів, а також продовженням карантину).

При перерозподілі фінансового ресурсу регіональною комісією дотримано квотні вимоги, максимально збережено фінансування пускових об’єктів та об’єктів Великого будівництва.

детально

Понеділок, 20 квітня 2020 11:07

Кампанія декларування доходів громадян в умовах карантину

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що триває деклараційна кампанія 2020 року. У зв’язку з оголошенням в Україні карантину та у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України термін подання річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 1 липня 2020 року.

При цьому, суму податкового зобов’язання, яку платниками визначено в декларації до сплати, необхідно сплатити до 1 жовтня 2020 року. Нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи можна подати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Рекомендуємо використовувати електронні сервіси спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення «Єдине вікно подання електронної звітності» та інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет».

Податкова декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік обов’язково подається, якщо громадянин отримував:

- доходи не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи);

- доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання;

- успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення;

- доходи від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема: - дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році – 1043,25 гривень);

- інвестиційні доходи;                                                    

- доходи з іноземних джерел;

- доходи у вигляді нецільової благодійної допомоги, якщо її загальна сума перевищує у 2019 році – 2690 гривень;

- доходи від продажу власної продукції тваринництва, якщо сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року (у 2019 році – 208 650 гривень);

- доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га;

- в інших, передбачених Податковим кодексом України, випадках.

детально

П'ятниця, 17 квітня 2020 09:40

Шановні мешканці Дрогобиччини!
Дорогі краяни!

Вперше за багатовікову історію християнства світ зустрічає Воскресіння Христове у дуже непростих умовах.

Вбивчий вірус змушує нас обмежити свої зустрічі з рідними, друзями. У наших храмах немає у ці зазвичай велелюдні дні вірян. І на душі начебто бракує отої особливої великодньої легкості.

         Але, знаймо,  неодмінно станеться чудо – задзвонять недільні дзвони, і наша віра зміцніє, зросте переконання, що з Господньою  поміччю ми переборемо усі нинішні випробування.

         Тож, відкриймо Богові свої душі, просімо наповнити їх духовною силою, засіяти добром і любов'ю до ближнього.

Бо тільки з цими одвічними цінностями зможемо йти у день завтрашній.

Пасхальні дні – це ще  й можливість творити добро. Якщо поруч живе літня одинока чи немічна людина, передаймо їй скибочку Паски. Зателефонуймо усім, до кого горнеться наше серце. І світ наповниться Любов’ю. І менше місця залишиться для  хвороб, вірусів, зла.

Оптимізму і міцної віри, здоров’я і козацького духу кожній українській родині!

Зі святом вас, дорогі земляки!

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

                        Голова Дрогобицької районної ради    Михайло Сікора

детально

П'ятниця, 17 квітня 2020 09:06

Мобільні бригади протестували на коронавірус 9364 особи

В області мобільні бригади у складі сімейного лікаря та медичної сестри продовжують здійснювати експрес-тестування громадян, які повернулися із-за кордону.

Відтак, упродовж 16 квітня, тестування здійснювалось у всіх районах Львівщини. Тестуванням вдалось охопити 864 осіб. 

Зазначимо, за станом здоров'я осіб, які відмовляються проходити тестування, постійний нагляд вестиме сімейний лікар, а працівники поліції складають відповідний протокол.

Результати 862 осіб є негативними. 2 - позитивні.

У разі, коли експрес-тести осіб є позитивними - аналіз скеровують на тест ПЛР і вже після результатів полімеразно-ланцюгової реакції у особи фіксують/не фіксують наявність коронавірусної інфекції.

Експрес-тести проводитимуть для мешканців Львівщини, які повернулись в Україну упродовж двох останніх тижнів, а також тим, хто контактував із хворими на коронавірус. Безкоштовним тестуванням охоплять також медиків. У планах – тестувати водіїв, продавців та інші категорії, які контактують із людьми і є в зоні ризику.

детально

Четвер, 16 квітня 2020 09:55

До діяльності "пунктів збору" долучається Університет безпеки життєдіяльності

У районах та містах обласного значення Львівської області продовжують діяти "гарячі лінії" та "пункти збору" для осіб, які, в період карантину, опинилися в кризовій ситуації.

Кожен, хто в час обмежувальних заходів відчуває потребу в товарах першої необхідності (в т.ч. продуктах харчування, медикаментах, засобах гігієни) або роз’ясненнях щодо соціальних виплат тощо, може телефонувати на "гарячі лінії", що утворені при кожній районній державній адміністрації та у місті обласного значення Львівщини.

В свою чергу, закликаємо всіх, хто має можливість допомогти, надавши товари першої необхідності, зголошуватися до "пунктів збору". Відтак, сформовані пакети будуть, силами соцпрацівників та волонтерів, доставлені до людей, що зараз опинилися в кризовій ситуації, зокрема осіб літнього віку, соціально незахищених категорій населення тощо.

За першу половину квітня, на "гарячі лінії" надійшло понад 4500 дзвінків. Серед основних питань, роз'яснення щодо продовження надання всіх видів державних соціальних допомог, пільг та субсидій, оформлення та виплата допомоги одиноким матерям, малозабезпеченим сім'ям, виплати одноразової грошової допомоги 1000 гривень, отримання продуктових наборів та медикаментів тощо.

Також, завдяки функціонуванню "пунктів збору" майже 3000 пакетів з товарами першої необхідності доставлено до потребуючих мешканців області.

Слід зазначити, що допомогти в функціонуванні "пунктів збору" зголосилися долучитися представники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Зокрема, майже 90 студентів/курсантів цього навчального закладу готові допомогти у діяльності "пунктів збору" та забезпеченні громадянам товарами першої необхідності.

Переконані, що спільними зусиллями нам вдасться мінімізувати негативні наслідки небезпечної хвороби для мешканців Львівщини.

Нагадуємо, що перелік "гарячих ліній" доступний за посиланням, а "пунктів збору" за посиланням

детально

Середа, 15 квітня 2020 09:58

У районі діє гаряча лінія з питань розміщення на обсервацію осіб, які прибувають з-за кордону

Повідомляємо, що відповідно до розпорядження керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації внаслідок розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19 у Дрогобицькому районі працює гаряча телефонна лінія для консультування громадян з питань розміщення до обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону.

Телефон гарячої лінії (244) 3-34-48.

детально

Понеділок, 13 квітня 2020 10:03

Адміністрація Дрогобицького сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України

у Львівській області звертається до пенсіонерів

Шановні пенсіонери! Звертаємось до вас з переконливим проханням без нагальної потреби не виходити з дому, не ризикувати своїм здоров’ям і життям.

Виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку: пенсію буде зараховано на ваш рахунок у банку, а тим, хто обрав АТ “Укрпошта”, пенсії доставлять листоноші додому.

ПОВІДОМЛЯЄМО, ЩО УРЯД ПОГОДИВ ДОПЛАТИ ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН ТА ІНДЕКСАЦІЮ ПЕНСІЙ,

зокрема:

✅ індексацію пенсій на 11% у травні 2020 року;

✅ починаючи з квітня щомісячну виплату у розмірі 500 гривень пенсіонерам, старшим 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 гривень. При цьому встановлюється, що для вказаних пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн;

✅ встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

⬜️ Крім того, у квітні буде здійснена одноразова виплата грошової допомоги у сумі 1000 гривень окремим категоріям населення. Зокрема:

✅ пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

✅ одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

✅ одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

✅ одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

детально

Неділя, 12 квітня 2020 10:00

Коли при виплаті доходів фізичній особі - підприємцю не утримується ПДФО та військовий збір

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що об’єктом оподаткування ПДФО та військовим збором резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п. 163.1 ст. 163 розд. ІV ПКУ).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати ПДФО та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставки 18 та 1,5 відсотка відповідно.

Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (п. 177.8 ст. 177 розд. ІV ПКУ).

Суб’єкт господарювання при виплаті доходів фізичній особі - підприємцю не утримує ПДФО та військовий збір за умови надання такою особою копії документа, що підтверджує її реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності.

детально

Четвер, 09 квітня 2020 10:07

До відома депутатів районної ради!

Відповідно до подання Дрогобицької райдержадміністрації завтра, 10 квітня 2020 року о 10.00 год., в районній раді відбудеться XLII позачергова сесія.

На розгляд сесії виноситься одне питання "Про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2020 рік".

Запрошуємо депутатів прийняти участь в роботі позачергової сесії.

детально

Середа, 01 квітня 2020 11:19

З підозрою на коронавірус в області звернулося ще двоє осіб

У період з 17:30 год по 23:50 год 31 березня, в області з підозрою на коронавірусну інфекцію звернулася ще 2 осіб. Пацієнти з міста Львова та Червонограда.

Про це повідомляє лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з епідеміології Наталія Тімко.

Зараз на лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні - 44 особи.

На самоізоляції знаходяться 114 осіб. За увесь час виписано - 87 пацієнтів. Стан усіх хворих - середньої важкості або близький до задовільного. У 4- х пацієнтів важкий. Один пацієнт на апараті ШВЛ.

Загалом на Львівщині за весь час із підозрою COVID- 19 звернулося 245 людей.

За результатами тестів у 6 осіб - грип. За увесь час в сумі у 156 пацієнтів Львівської області не підтвердили діагноз коронавірус.

Станом на зараз, на Львівщині з підозрою на коронавірус є 89 осіб.

У семи пацієнтів - позитивний результат тесту на коронавірус.

Три особи знаходяться на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...203 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі