Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Неділя, 12 грудня 2021 15:10

У Волі Якубовій вшанували постать Андрія Мельника.

12 грудня, у селі Воля Якубова Дрогобицького району, відбулися урочистості з нагоди відзначення 131-ї річниці від дня народження визначного українського військового та політичного діяча, полковника Січових Стрільців, голови проводу ОУН, творця світового конгресу вільних українців Андрія Мельника. 

Участь у заході взяли голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, його заступник Микола Андріїв, голова райдержадміністрації Степан Кулиняк, перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник, секретар Дрогобицької міської ради Орест Каракевич, депутати різних рівнів, духовенство, громадськість.

Ведучими заходу були Марія Головкевич та Іван Сех.

Під супровід Дрогобицького муніципального камерного хору «Легенда» присутні виконали Державний Гімн України.

Спільно з духовенством помолилися за світлу пам’ять Андрія Мельника та поклали квіти до його пам’ятника.

У своєму виступі перший заступник голови обласної ради Євгеній Гірник зауважив: «Шановні земляки! Ми з вами тут на вшануванні пам'яті нашого героїчного земляка Андрія Мельника. Це означає, що його боротьба, ідеали та бачення вільної України і українців не були марними. Справжній патріот, політик та державотворець зібрав нас у своєму рідному селі і ми дякуємо йому за героїчний внесок в історію України. Світла пам'ять полковнику Андрію Мельнику! Слава Україні!».

До відома:

Андрій Атанасович Мельник (12 грудня 1890, Воля Якубова, Дрогобицький повіт, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорщина – 1 листопада 1964, Кельн, ФРН) – український державний, військовий, та політичний діяч. Голова Проводу Українських Націоналістів, другий голова ОУН. Один з найближчих соратників Полковника Євгена Коновальця.

Один з організаторів Січових Стрільців, Української Військової Організації, Українського Національного Комітету, Української Національної Ради. Ініціатор створення та ідеолог Світового Конгресу Вільних Українців.

Багатолітній в'язень польських тюрем, в'язень німецького концтабору Заксенгаузен. Послідовний прихильник відновлення незалежності Української Держави, на всіх її етнічних землях. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі.

детально

Субота, 11 грудня 2021 12:08

ОГОЛОШЕННЯ

Захід пам'яті про А.Мельника у с.Воля Якубова Дрогобицького району.

Завтра, 12.12.2021року о 11:30 в селі Воля Якубова Дрогобицького району відбудеться вшанування пам'яті Андрія Мельника, Полковника Армії УНР, Голови Проводу ОУН, ініціатора створення Світового Конгресу Вільних Українців. 

Автобуси для бажаючих відвідати захід: о 10:30 год. біля пам'ятника Тарасові Шевченку.  

Орієнтовний сценарій:

11.30 - Молебень за участю священнослужителів.

11.50 - Історична довідка про А.Мельника.

12.00 - Покладання квітів, лампадок.

12.05 - Виступи запрошених гостей.

12.20 - Гімн України за участю "Легенди".

12.25 - Музичне виконання патріотичних пісень.

Вшануймо гідно пам'ять наших Героїв!

детально

Субота, 11 грудня 2021 10:26

Дрогобицький район отримав п’ять нових карет «Швидкої допомоги».

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав 30 нових автомобілів швидкої медичної допомоги. Нові «Швидкі» вже передали у різні  райони області. Відтепер медичні працівники зможуть швидше та якісніше надавати допомогу на територіях.

П'ять нових автомобілів швидкої допомоги отримав і Дрогобицький район. Серед них: станція «Дрогобич»: Дрогобич – 3, Борислав – 1, Меденичі – 1.

Автомобілі швидкої медичної допомоги придбані в рамках фінансування від Національної служби здоров'я України. Машини екстреної медичної допомоги класу «В» на базі Peugeot Boxer. Окрім Дрогобицького району, карети «Швидкої» отримали:  

Станція «Стрий»: Стрий – 1, Моршин – 1, Новий Розділ – 1

Станція «Самбір»: Самбір –2, Дубляни – 1, Рудки – 1, Хирів – 1, Добромиль – 2

Станція «Буськ»: Буськ – 1, Броди – 1, Золочів –1, Олесько – 1, Новий Яричів – 1

Станція «Червоноград»: Червоноград – 1, Соснівка – 1, Великі мости – 1

Станція «Новояворівськ»: Новояворівськ – 1, Поповичі – 1

Станція «Дрогобич»: Дрогобич – 3, Борислав – 1, Меденичі – 1

Станція «Львів»: ПС-1 –1, ПС-2 – 2, ПС-4 – 1 (Глиняни), ПС-5 – 1 (Зимна Вода)

детально

П'ятниця, 10 грудня 2021 16:17

Майже 44 мільйони отримали громади Дрогобицького району з обласного та державного бюджетів

Поступлення з обласного та державного бюджетів місцевим територіальних громад Дрогобицького району за минулий тиждень становить 44 мільйони  438 тисяч гривень.

Так, до бюджету Дрогобицької громади скерували 23 мільйони 354 тисячі гривень, Трускавецької – майже  5 мільйонів  826 тисяч гривень,  Бориславської –  7 мільйонів 23 тисячі гривень, Меденицької – 4 мільйони 29 тисяч гривень, Східницької – 4 мільйони 204 тисячі гривень.

Дрогобицька ТГ- 23354284,34 грн.:

 -249995 грн.- закупівля сучасного комп’ютерного обладнання в Рихтицьку СЗШ І-ІІІ ст. на вул. Шкільну, 7 с. Рихтичі для створення ІТ-простору;

-9655,34 грн.- капітальний ремонт  дренажної системи, заміна водяних труб та внутрібудинкових мереж холодного водопостачання   в житловому будинку ОСББ “Весняне — 57” на  вул. Грушевського, 5   у м.Дрогобич Львівської області;

-47350 грн. — капітальний ремонт даху Стебницької гімназії №11 імені Тараса Зозулі Дрогобицької міської ради Львівської області по вул. П.Куліша, 3 в м.Стебник Львівської області.;

-26774 грн. — заміна віконних конструкцій на енергозберігаючі та реконструкція дверей у Народному домі ім. І.Франка в м. Дрогобич;

-10067400 грн. – освітня субвенція;

-10000000 грн. – субвенція з державного бюджету реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально – культурної сфери (Реконструкція стадіону «Галичина» на вул.Спортивній,2 у м.Дрогобич Львівської області під спортивно-тренувальний молодіжний комплекс"(Коригування));

-805500 грн.– субвенція з ДБ на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів”;

-542000 грн. — соціально – економічний розвиток;

-383003 грн. — судвенція з ДБ на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства;

-1222607 грн. — субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на

розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг.

Бориславська ТГ – 7023150 грн.:

-4615150 грн. — освітня субвенція.

-1000000 грн. — реконструкція покрівлі Бориславського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів №1 на вул. Шкільна,11 Львівської області”;

-1408000 грн. — соціально – економічний розвиток.

Трускавецька ТГ- 5826029 грн.:

-390 грн. — музичний сквер: будівництво освітньо-відпочинкового простору на території позашкільного навчального закладу Трускавецької дитячої школи мистецтв ім.Р.Савицького по вул. Річки, 11 в м.Трускавець;

-674689 грн. — капітальний ремонт покрівлі в комунальному навчальному закладі «Модрицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

-3394950 грн. — освітня субвенція;

-3000 грн.- компенсація вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку пораненим учасникам АТО, батьків загиблих учасників АТО;

-1753000 грн. — соціально – економічний розвиток.

Меденицька ТГ – 4029750 грн.:

-187500 грн. — капітальний ремонт системи опалення КЗ  " ЗДО «Берізка» с.Грушів Дрогобицького району Львівської області;

-1367000 грн. — соціально – економічний розвиток;

-2475250 грн. – освітня субвенція.

Східницька ТГ – 4204800 грн.:

-2537800 грн. — освітня субвенція;

-1667000 грн. — соціально – економічний розвиток.

детально

Четвер, 09 грудня 2021 10:47

Відбулась чергова он-лайн нарада з УАРОР.

08 грудня відбулася чергова он-ланй нарада УАРОР з головами районних рад. Участь у нараді взяв заступник голови районної ради Микола Андріїв та заступник керуючого справами районної ради Лев Карпин.

На нараді йшлося про те, що 7 грудня Українська асоціація районних та обласних рад й Київський національний університет імені Тараса Шевченка підписали Угоду про співробітництво.

Під документом свої поставили Президент Асоціації Сергій Чернов та Ректор Університету Володимир Бугров.

«Співпраця буде спрямована на формування державної регіональної політики, удосконалення територіальної організації влади, зміцнення і розвитку інституту місцевого самоврядування. Намітили заходи співробітництва у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців для місцевого самоврядування, проведення наукових досліджень, сприяння розвитку інтеграційних зв’язків між вітчизняними та зарубіжними партнерами», — зазначив Сергій Чернов.

Зазначимо одним з напрямків роботи Асоціації є сприяння у підготовці кадрів для органів місцевого самоврядування.

 

детально

Середа, 08 грудня 2021 15:42

Відзнака за самовіддану службу в органах місцевого самоврядування.

До професійного свята - Дня місцевого самоврядування, відповідно до розпорядження Львівської обласної ради, голова районної ради Андрій Шевкенич з великою приємністю привітав Почесною відзнакою Львівської обласної ради "30 років незалежності України" керуючого справами Дрогобицької районної ради Гука Михайла Мироновича.

А.Шевкенич відзначив багаторічну сумлінну та самовіддану працю Михайла Гука в органах місцевого самоврядування та побажав подальшої плідної роботи та успіхів у житті.

Весь виконавчий апарат районної ради приєднується до привітань та бажає всього найкращого, ще вищих нагород, поваги від депутатів районної ради, друзів та колег.       

детально

Вівторок, 07 грудня 2021 14:11

Спільна нарада щодо стану доріг у Дрогобицькому районі.

Голова Дрогобицької районної ради Андрія Шевкенича взяв участь у робочій нараді в  голови райдержадміністрації Степана Кулиняка з комунальниками району.

Як повідомив керівник Дрогобицького райавтодору Ігор Богаченко на балансі райавтодору перебуває 336 кілометрів доріг місцевого значення та 34,2 кілометри – державного значення. З початку грудня, відповідно до даних трекінг-сервісу спецтехніки, розчистили та підсипали вже 1200 кілометрів дорожнього покриття. В тому числі дороги, які з’єднюють Дрогобич із Підбужем, Долішнім Лужком, Літинею, Уличним, Східницею, Ластівкою, Уричем, Болехівцями, Лішнею тощо. Для очищення доріг державного та місцевого значення від снігу було задіяно 7 одиниць техніки. Для їх підсипання за перші п’ять днів грудня, під час яких розпочалися снігопади та зниження рівня температури, використано 70 тонн піщано-соляної суміші для механізованої та ручної підсипки.

Цього року Дрогобицький райавтодор отримав додатково 2 одиниці спецтехніки для розчищення та підсипання доріг у зимовий період, зокрема піскорозкидувач. Як зазначив голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, залучити цю спецтехніку вдалося завдяки співпраці з Львівським обласним автодором з інших регіонів і на сьогодні потужностей для якісного розчищення доріг достатньо.

детально

Вівторок, 07 грудня 2021 09:05

Шановні працівники місцевого самоврядування!

Високоповажні депутати Дрогобицької районної ради, народні обранці Дрогобицької, Трускавецької, Бориславської, Східницької, Меденицької ОТГ!

Прийміть щирі вітання з нагоди державного свята –

Дня місцевого самоврядування!

Відзначення цього свята є підтвердженням самоврядних традицій багатьох поколінь українців, реалізації їх права брати участь в управлінні державними справами на місцевому рівні.

Вірю, що кожен із вас усвідомлює усю відповідальність скрупульозної, рутинної, щоденної праці на благо територіальних громад, в ім’я вирішення потреб та інтересів виборців.

Сьогодні місцеве самоврядування вважається одним із чинників розвитку громадянського суспільства, дієвим інструментом вирішення регіональних проблем. І хоч без необхідного обсягу повноважень і матеріально-фінансових ресурсів важко рухатися шляхом адміністративно-територіальної реформи, та ці обставини не зможуть гальмувати наш територіальний поступ.

Успіхів Вам на цьому важливому, нелегкому шляху служіння рідній країні, українському народу! Негаснучої  енергії, людської поваги, авторитету в суспільстві!

З повагою,

Голова Дрогобицької районної ради          Андрій ШЕВКЕНИЧ

детально

Понеділок, 06 грудня 2021 15:46

На Дрогобиччині відзначили 30-річчя Збройних Сил України.

6 грудня, з нагоди відзначення 30-річчя Збройних Сил України у військовій частині А1108 відбулися урочисті заходи.

Привітати військовослужбовців з Днем Збройних Сил України до військової частини прибули чимало гостей. Благословив наших захисників капелан Тарас Коцюба.

Заступник голови Дрогобицької районної ради Микола Андріїв подякував захисникам за щоденну сумлінну службу по обороні нашої держави.

У своєму привітанні М.Андріїв відзначив: «Вже вкотре щороку, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних сил. До завдань української армії входить захист України, її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності, зміцнення безпеки її громадян.

Немає більш благородної місії, ніж захист свого народу, рідної землі. Служба в лавах Української армії не просто професія, це - найвища честь, покликання.

Сьогодні  День Збройних сил України ми зустрічаємо в особливих умовах. Тисячі офіцерів і солдатів, серед яких і наші земляки  героїчно захищають свою батьківщину зі зброєю в руках на Сході країни. На жаль, серед наших земляків є й ті, хто загинув у боротьбі з ворогом, - пам'ять про них назавжди залишиться в серцях жителів нашого району. Я висловлюю щирі співчуття рідним і близьким загиблих героїв і низько схиляю голову. 

Саме у цей складний час для нашої країни ми усвідомили, що сильна держава починається із сильної армії.

Тож, прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем Збройних Сил України від імені голови Дрогобицької районної ради А.Шевкенича  і від мене особисто.

Бажаємо Вам усім із честю пройти складні випробування, що випали на  вашу  долю! Дякую за Ваш патріотизм і велика шана та подяка ветеранам військовослужбовцям, які зараз знаходяться на заслуженому відпочинку, вашим родинам! Здоров'я і благополуччя вам! Миру і злагоди! Слава Україні! Героям слава!».

Також, Микола Андріїв за сумлінне виконання службових обов’язків відзначив військовослужбовців грамотами районної ради.

Зі словами вітання також звернулися голови Дрогобицької районної державної адміністрації Степан Кулиняк та секретар Дрогобицької міської ради Орест Каракевич.

У межах заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих захисників, які віддали свої життя в боротьбі за Україну.

На завершення до присутніх звернувся т.в.о. командира військової частини А-1108, підполковник Олександр Смаглій, відзначивши грамотами Міністерства оборони України.

детально

Понеділок, 06 грудня 2021 08:39

Шановні військовослужбовці, учасники АТО та ветерани війн!

Щиросердно вітаю Вас з Днем Збройних Сил України!

Сьогодні Збройні Сили України – це тисячі високопрофесійних солдатів, сержантів, офіцерів та генералів, які виконують важливу місію, захищаючи суверенітет і незалежність нашої держави та демонструючи приклад мужності і патріотизму.

Реалії сьогодення вимагають від Збройних Сил України високої бойової готовності, стійкості та героїзму, прийняття ефективних оперативних рішень. Кожен українець у цей непростий для нашої країни час усвідомив, наскільки важливою є міцна, сильна, обороноздатна армія.

Переконаний, що ваші професійні та особисті якості сприятимуть утвердженню української армії як провідної складової оборонного сектору країни та якісному виконанню покладених на неї завдань.

Висловлю кожному з вас слова вдячності за відповідальну повсякденну працю – зміцнення обороноздатності держави, підвищення бойової готовності військових частин, вірність військовій присязі, сумлінне виконання свого професійного та громадянського обов'язку.

Особлива подяка вихідцям з Дрогобиччини, які приймали участь у бойових діях в зоні АТО/ООС або сьогодні на передовій відстоюють суверенітет і незалежність нашої держави. Ви є прикладом для молоді та взірцем патріотизму, відваги і мужності. Ми пишаємося вами, адже ви вкотре довели світові, що українці – сильна нація, яка здатна захистити себе і свою країну.

У цей день ми у скорботі схиляємо голови, вшановуючи пам’ять полеглих захисників України. Ми пам’ятаємо кожного і цінуємо їх подвиг.

З нагоди Дня Збройних Сил України зичу військовослужбовцям, міцного здоров'я, миру, добра, щастя, затишку та благополуччя. Нехай любов до своєї країни, людська повага та вдячність надихають вас на нові звершення у благородній справі служіння українському народові.

Слава Україні! Героям Слава! 

З повагою,

Голова районної ради Андрій ШЕВКЕНИЧ

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...262 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі