Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Неділя, 08 квітня 2018 06:04

Шановні жителі Дрогобицького району!

Сердечно вітаю вас зі світлим святом - Воскресінням Христовим!

Нехай навіть у нинішніх непростих суспільних реаліях у Ваших серцях панує Господня благодать і душевний спокій.

Бажаю Вам у ці весняні дні відчути повноту життя, щедроти української землі та родинне тепло.

Нехай воскреслий Ісус перемінить зло у добро, негаразди у перемоги, війну в мир.  

Бажаю всім здоров’я, любові, добробуту й успіхів у добрих ділах в ім’я розвитку рідного краю!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!  

З повагою,

Голова Дрогобицької районної ради                                     Михайло СІКОРА

детально

Середа, 04 квітня 2018 16:29

Районна комісія перевірила сміттєсортувальну дільницю в Рихтичах.

Відповідно до звернення Рихтицької сільської ради від 15.03.2018р. № 199/02-25 щодо питання розміщення та функціонування сміттєсортувальної дільниці Дрогобицького КП «Комбінат міського господарства» на території Рихтицької сільської ради за межами населеного пункту с.Рихтичі Дрогобицького району, райдержадміністрацією спільно з районною радою була створена комісія для проведення відповідного обстеження.

До складу комісії ввійшли: заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Мізерник І.Д., начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, заступник голови комісії Мойсеєнко В.О., головний спеціаліст юридичного відділу апарату райдержадміністрації, секретар комісії Венгжин О.Я., сільський голова с.Рихтичі Борис О.В.,  головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Гринчишин Б.І., керуючий справами Дрогобицької районної ради, голова постійної комісії районної ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів Гук М.М., начальник сектору превенції Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівської  області Гурій А.А., головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Дмитрів А.В., заступник начальника міськрайонного управління у Дрогобицькому районі та м.Дрогобичі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Карпович Р.Г., завідуючий відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Дрогобицького міськрайонного відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» Красуляк Л.Р., начальник відділу державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби у Дрогобицькому районі Покінський В.П., головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Львівській області Стасюкевич Ю.В., директор КП «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради Янів А.Є.  

04 квітня комісією було проведено виїзне засідання на території колишнього підприємства «Сільгоспхімія» в с.Рихтичі. Нажаль представниками КП «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради дане засідання було проігноровано, і не подано на розгляд комісії жодних документів які б підтверджували законність розміщення на даній території сміттєсортувальної дільниці.

При огляді комісією було встановлено, що:

- на даній території у великій кількості заскладовані тверді побутові відходи (в окремих місцях висота заскладованих відходів становить більше 2 метрів;

- за територією підприємства знаходяться водойми (ставки), які також засмічені відходами;

- на території даного підприємства знаходяться невідомі особи, які, зі слів мешканів с.Рихтичі, займаються сортуванням даного сміття;

- на даній території знаходяться сортувальна лінія та установка для спалювання сміття, які не функціонували на момент огляду комісії.

По результатах роботи комісії будуть підписані відповідні висновки, які скеруються у відповідні інстанції.

детально

Вівторок, 03 квітня 2018 12:29

 Спалювання сухої трави - загроза не лише для екології, але й людського життя

Навесні, коли сходить сніг і оголюється ґрунт, а температурні показники підвищуються, горе-господарі розкладають вогнища сухої рослинності спалюючи при цьому різний непотріб.

Такі дії часто призводять до неконтрольованого поширення вогню на відкритих територіях, що може перерости у масштабні пожежі в природних екосистемах.

Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.

Департамент з питань цивільного захисту закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.

детально

Понеділок, 02 квітня 2018 10:14

Національна кампанія «Обери свого лікаря»

З 01 квітня 2018 року стартувала Національна кампанія «Обери свого лікаря». Обрати свого лікаря – означає визначитись з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державу, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має направляти саме у той заклад, в якому працює вибраний вами лікар.

Національна кампанія з вибору лікаря триватиме доти, поки усі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тож ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і у червні чи жовтні.

Зверніть увагу, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів: сімейний лікар – 1 800, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Як підписати декларацію з лікарем і які документи потрібні – читайте за посиланням: http://moz.gov.ua/article/reform-plan/jak-ukrainci-obiratimut-terapevtiv-pediatriv-i-simejnih-likariv

Обирайте лікаря незалежно від місця прописки чи проживання. Ці та інші правила чітко окреслені в Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженому наказом МОЗ України.

Ще один важливий документ це Порядок надання первинної медичної допомоги, де є чіткий перелік  послуг, які надаватиме терапевт, педіатр і сімейний лікар, вводить сервісні вимоги для медзакладів «первинки», і  формує нову культуру взаємодії лікаря і пацієнта.

детально

П'ятниця, 30 березня 2018 16:50

Вітання владиці Ярославу з ювілеєм!

Дрогобицька районна рада сердечно вітає Вас із 55-річчям від Дня народження!

Ваше життя – це відблиск тихого діяння Божої благодаті, яка так виразно проявилася в благословенних плодах Вашої ревної невтомної праці.

До священства і архиєрейського служіння покликав Вас Господь у непростий час становлення Української держави, відродження Української Греко-Католицької Церкви. На цьому відповідальному посту Ви стали ревним сівачем Божого слова, люблячим батьком для великої християнської родини – священнослужителів,  Вашої пастви. Ви – натхненник і справжній охоронець для новітніх Героїв України – відважних захисників Вітчизни. Багатьох воїнів-добровольців Франкового краю Ви благословили на найвищий життєвий подвиг в ім’я своєї країни і ближнього!

У важливий для Вас день, коли дякуєте Богу за прожиті роки, ми приєднуємося до Вашої молитви. Просимо Господа дарувати Вам довголіття у доброму здоров’ї для виконання Вашої шляхетної місії!

Бажаємо Вам і надалі  бути активним духовним провідником вірних Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Хай Господь благословить Вас на довге і плідне архиєрейське служіння для Церкви та українського народу!

Многая і благая літ Вам!

        З повагою –

        Голова Дрогобицької районної ради                                      Михайло Сікора

детально

П'ятниця, 30 березня 2018 11:21

На комісії з питань ТЕБ та НС знову йшлося про ситуацію з утилізацією ТПВ

на Дрогобиччині

На комісії з питань ТЕБ та НС знову йшлося про ситуацію з утилізацією ТПВ на Дрогобиччині.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко зазначив, що райдержадміністрація має свою чітку позицію щодо цього питання, яка була задекларована в рішенні Колегії РДА від 22 березня. Коротко вона полягає в тому, що сторони повинні порозумітися, визнати помилки і напрацювати дорожню карту для виходу з кризи.

Очільник району зазначив, що мешканці Брониці, маючи слушні зауваження щодо експлуатації Дрогобицького сміттєзвалища, все ж повинні усвідомити, що вихід із ситуації мусить бути. Позиція повного заперечення та відкидання будь-яких пропозицій є незрозумілою і шкідливою як для регіону в цілому, так і для самого села. Тепер додалася ще й проблема с.Рихтичі. Володимир Шутко підтвердив, що обласна та районна адміністрації готові стати гарантами та ретельно контролювати стан реалізації зобов'язань, які мали б бути прописані в угоді між Дрогобичем та Броницею.

Присутній на комісії Верхньогаївський сільський голова Володимир Ханас запропонував підготувати звернення до КМУ щодо реалізації на Дрогобиччині пілотного проекту виділення земельної ділянки без аукціону та залучення конкретного інвестора для будівництва сучасного європейського сміттєпереробного комплексу. В.Ханас зауважив, що населений пункт, який матиме в себе на території таке підприємство, буде мільйонером.

Голова райдержадміністрації погодився, що ця ідея дуже добра і над цим треба спільно працювати, оскільки виділення нової ділянки під сміттєзвалище — це шлях в минуле на багато років назад.

На даний час Володимир Шутко не відкидає можливості узгодження позицій двох сторін. “Всі спекуляції та маніпуляції, нагнітання ситуації навколо проблеми Броницького сміттєзвалища потрібно припинити і розпочати конструктивний діалог,” - наголосив Володимир Шутко.

детально

Четвер, 29 березня 2018 10:32

До відома осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Станом на 01.03.2018 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 109 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

60 учасників ліквідації аварії 1,2,3 категорій та 49 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в т.ч. 20 дітей та 5 вдів.

Відповідно до постанови КМУ від 14.05.2015 року № 285 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» установлено такі розміри виплат, передбачених статтями 36 і 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

інвалідам I групи - 379,3 гривні;

інвалідам II групи - 284,4 гривні;

інвалідам III групи - 189,6 гривні;

дітям-інвалідам - 1264 гривні;

сім’ям, які втратили годувальника, - 7586 гривень;

батькам померлого - 3792 гривні.

Відповідно до постанови КМУ від 12.07.2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» установлено такий розмір:

інвалідам I і II групи - 120 гривень;

учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії - 100 гривень;

інвалідам III групи та дітям-інвалідам - 90 гривень;

учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей, - 75 гривень... 

детально

Середа, 28 березня 2018 11:25

До відома

депутатів Дрогобицької районної ради,

сільських та селищних голів Дрогобицького району,

присяжних Дрогобицького міськрайонного суду!

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» 01 квітня 2018 року завершується етап подання та оприлюднення електронних декларацій за 2017 рік на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: https://nazk.gov.ua за формою, що визначається Національним агентством. 

Звертаємо Вашу увагу, що суб'єкт декларування несе персональну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання електронної декларації.

Зазначення в декларації завідомо надостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Контроль щодо факту  неподання чи несвоєчасного подання суб`єктами декларування електронних декларацій  здійснюється згідно із статтею 49 Закону України «Про запобігання корупції».

Зауважимо, що при успішному поданні декларації на вашу електронну адресу, яку ви вказували при реєстрації на сайті НАЗК в минулому році, повинно прийти повідомлення про успішне подання декларації у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

детально

Середа, 28 березня 2018 10:13

Як отримати закордонний паспорт: роз'яснення

За інформацією Державної міграційної служби, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років - строком на 10 років.

Як отримати послугу

1. Подати до підрозділу ДМС необхідні документи (у разі проживання за кордоном подати документи до відповідної дипломатичної установи).

2. У разі оформлення паспорта з електронним чіпом, під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей зійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

3. Перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені, та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних.

4. Звернутися до територіального органу або підрозділу ДМС та отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надавши паспорт громадянина України для внесення відповідної відмітки, або відмову в оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Вартість послуги та пільги...

детально

Вівторок, 27 березня 2018 16:11

До відома жителів району!

У четвер, 29 березня, в головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області відбудеться «пряма телефонна гаряча лінія» з питань пенсійного забезпечення громадян.

На питання мешканців Львівщини упродовж 12:00 – 14:00 год. відповідатиме  начальник головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська.

Телефон «прямої гарячої лінії»: (032) 255-38-97.

Нагадуємо, що «пряма телефонна гаряча лінія» з керівництвом головного управління Фонду області проводиться щомісячно в останній четвер з 12:00 до 14:00 години.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...153 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі