Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 14 жовтня 2019 09:10

На Дрогобиччині вшанували захисників України

Урочисті заходи на Дрогобиччині з нагоди Дня захисника України та 77-ї річниці створення УПА відбулися в районному народному домі.

На святкове дійство, яке розпочалося Маршем нової Української армії, запросили учасників національно-визвольної боротьби, військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС, сім’ї загиблих та жителів Дрогобиччини.

Благословив учасників урочистостей священик-капелан о. Михайло Коліщак.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв.

Перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба та заступник голови районної ради Володимир Стецівка звернулися зі словами вдячності до захисників України, вручили грамоти військовим і квіти — матерям та дружинам загиблих.

Свято продовжилося концертною програмою мистецьких колективів району. А на завершення учасники урочистостей скуштували смачного кулішу та запашного чаю з польової кухні 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС, приготованих за сприяння Дрогобицького держлісгоспу.

детально

П'ятниця, 11 жовтня 2019 12:03

Дорогі захисники України!
Шановні ветерани національно-визвольних змагань!

         Прийміть сердечні вітання з нагоди свят, які відзначаємо 14 жовтня - Дня захисника України,

        77-ої річниці створення УПА, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва.

Це професійне свято військовослужбовців, ветеранів АТО.  Це свято кожного, хто в той чи інший спосіб віддає свої знання, силу, мужність, професіоналізм, жертвує здоров’ям і життям в ім’я захисту нашої держави. Це особливий день для Матерів, які чекають своїх синів з фронту, неодмінно з перемогою!

Відзначаємо його у непростий час, коли особливо потрібна нашамудрість, розважливість, далекоглядність. Та тішить одне: українці уже ніколи не віддадуть свою, такою дорогою ціною завойовану, незалежність.

Бо народилось і стає на ноги нове покоління, яке не знає, що значить бути під «чужим чоботом». Бо нам не позичати незламного духу, прагнення до волі і звитяг, мужності і віри!

Тож, нехай Пресвята Богородиця повсякчас покриває своїм омофором наших відважних захисників, даруючи їм свою опіку, міцне здоров’я і козацьку силу! Нехай істинна любов до рідної вітчизни приведе до омріяного щасливого життя у мирній, заможній, незалежній країні!

Слава У к р а ї н і!
Слава Г Е Р О Я М,
які стоять на захисті національних інтересів!

З глибокою повагою і шаною, -

голова Дрогобицької районної ради                                       Михайло СІКОРА

детально

Четвер, 10 жовтня 2019 15:51

Урочистості з нагоди 77-ої річниці створення УПА та Дня захисника України

Дрогобицька районна рада та райдержадміністрація запрошує на урочистості та святковий концерт з нагоди 77-ої річниці створення УПА та Дня захисника України, що відбудуться в п’ятницю, 11 жовтня, о 15.00 год. в приміщенні районного народного дому (вул. 22 Січня, 28).

На території народного дому всі бажаючі зможуть скуштувати смачний куліш, який приготують найкращі кухарі Другого спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який дислокується в Дрогобичі. 

До відома:

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

детально

Вівторок, 08 жовтня 2019 11:31

Проєкти місцевих ініціатив: головне на 2020 рік

7 жовтня, відбулося засідання Конкурсної ради з реалізації ПРОГРАМИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ПРОЄКТІВ МІСЦЕВИХ ІНІЦІАТИВ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НА 2020 - 2025 РОКИ. Участь у засіданні взяли перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк і заступник голови Львівської обласної ради Юрій Гудима.

Спочатку Конкурсна рада своїм рішенням затвердила пріоритети обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив на 2020 рік, яких відтепер буде 8:

- «Освіта» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

- «Охорона здоров'я» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування (в тому числі придбання автотранспорту).

- «Культура» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

-«Спорт» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

- «Безпека» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

- «Вуличне освітлення» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція.

- «Інші пріоритети» (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної (за винятком ОСББ)), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, облаштування об’єктів ПЗФ, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

- «Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, благоустрій територій, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.

Як бачимо, у порівнянні з минулим роком додано два нових пріоритети «Безпека» і «Спорт».

Крім того, Конкурсна рада затвердила граничну вартість проєкту та суму субвенції з обласного бюджету в 2020 році на рівні: 500 тис грн і 200 тис грн відповідно.

Також під час засідання було оголошено, що прийом заявок у рамках проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив у Львівській області на 2020 рік розпочнеться о 9:00 год. 28 жовтня 2019 року і триватиме до 18:00 год. 29 листопада 2019 року.

Додамо, що прийом заявок до складу Експертної комісії з оцінки проєктів місцевих ініціатив у 2020 році стартує 28 жовтня 2019 року і триватиме до 29 листопада 2019 року.

Варто зауважити, що члени Конкурсної ради затвердили графік проведення навчальних семінарів з представниками органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій та іншими потенційними учасниками Конкурсу.

Перелік учасників

Місце проведення

Дата, час проведення

Бродівський район

Буський район

Кам’янка-Бузький район

Радехівський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

15 жовтня 2019 року

11:30 год.

Дрогобицький район

Сколівський район

Стрийський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

16 жовтня 2019 року

11:30 год.

Городоцький район

Мостиський район

Яворівський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

17 жовтня 2019 року

11:30 год.

Золочівський район

Жидачівський район

Миколаївський район Перемишлянський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

18 жовтня 2019 року

11:30 год.

Самбірський район

Старосамбірський район

Турківський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

21 жовтня 2019 року

11:30 год.

Сокальський район

Жовківський район

Пустомитівський район

Всі ОТГ, що знаходяться на території зазначених районів

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

23 жовтня 2019 року

11:30 год.

Обласні комунальні заклади, установи та некомерційні підприємстваЛОР

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

24 жовтня 2019 року

11:30 год.

м. Львів

(в т. ч. м. Винники, смт Брюховичі, смт Рудно)

м. Борислав

м. Дрогобич

м. Моршин

м. Новий Розділ

м. Самбір

м. Стрий

м. Трускавець

м. Червоноград

Вул. В. Винниченка, 16, м. Львів

(сесійна зала обласної ради)

 

25 жовтня 2019 року

11:30 год.

Також присутніх було ознайомлено із перебігом реалізації Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку станом на 1 жовтня.

детально

Понеділок, 07 жовтня 2019 15:57

Позачергова сесія районної ради завершила свою роботу

Сьогодні, 07 жовтня, відбулося засідання ХХХІV позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIIскликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Дана сесія була скликана головою районної ради відповідно до політичної ситуації, яка склалась навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра». Тому, на початку сесії Михайло Сікора окреслив своє бачення даного питання, відзначивши що питання врегулювання проблематики окупованого Донбасу може йти виключно в пакеті з питанням повернення Криму і будь-яка риторика про мир, який не буде досягнутий шляхом перемоги, не відповідає  національним інтересам України. Тобто, місцеві вибори в окупованому Донбасі можуть бути проведені тільки після виведення абсолютно всіх російських військ і техніки під ретельним наглядом відповідних міжнародних організацій.

Думку голови ради у своїх виступах підтримали ряд депутатів, зокрема М.Лужецький, В.Стецівка, Р.Цеслів та представники громадських організацій воїнів АТО.

Після обговорення депутати підтримали звернення до Президента України В.Зеленського щодо врегулювання ним проблематики Донбасу і Криму виключно в національних інтересах України та відповідно до українського законодавства і  визнаних міжнародних правових норм.

Також, депутати розглянули та підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення по якому доповідав заступник керуючого справами районної ради М.Андріїв, після чого ХХХІV позачергова сесія районної ради завершила свою роботу.   

     

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХХІпозачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Понеділок, 07 жовтня 2019 09:48

НЕ ТИСНИ НА КОЛЕГУ: ЦЕ МОБІНГ, ЯКИЙ КАРАЄТЬСЯ!

Очільник Львівської юстиції Микола Станіщук розповідає про те, як себе вести у випадку такого явища як мобінг на роботі.

Можливо вас частобезпідставно критикуютьчи відверто ігнорують ваші успіхи? Або ставлення керівництва чи колег до вас є зверхнім та зухвалим? Ви є об’єктом пліток таобраз? Якщо це так ви жертва мобінгу!

ПАМ`ЯТКА: мобінг (від англ. to mob – переслідувати, нападати гуртом) – це психологічний терор, тиск, цькування співробітниками свого ж колеги.

Ви давно працюєте в колективі й раптом почали відчувати себе небажаною персоною? Що може бути причиною? Можливо, керівник хоче, щоб ви звільнилися. І мобінг – це спосіб, який дозволить, не застосовуючи офіційних заходів, змусити працівника піти. Ймовірно, ви перешкоджаєте чийомусь кар’єрному зростанню.

ВАЖЛИВО:  реакція на нашу поведінку є відповіддю на те, що відбувається. Ми власними вчинками провокуємонеприйняття. Не так часто жертвою мобінгу стає привітна і доброзичлива людина.

Що робити, щоб уникнутимобінгу?

  • Шукайте порозуміння з колегами.
  • Не демонструйте роздратування. Не будьте різкими.
  • Шукайте спільні нейтральні теми для розмов (про погоду, про природу, про літературу).  
  • Вітайте колег зі святами. Беріть участь у спільних заходах.
  • Не поширюйте пліток. Не беріть участі в обговоренні вчинків інших.
  • Не вдавайтеся до критики без вагомих підстав.

Що робити, якщо ви єжертвою мобінгу?

·         Не поспішайте звільнятися.

·         Не мовчіть. Спробуйте поговорити з колективом.

·     Намагайтесь відстоювати свою позицію. Відповідайте на зауваження, аргументуйте та пояснюйтесвої вчинки.

·         Не дозволяйте принижувати себе. Якщо ви проаналізували ситуацію і зрозуміли, що вашої провини немає, будьте впевнені у собі.

·         Спробуйте знайти позитивні риси в людей, з якими працюєте. Або подумайте про те, що, можливо, ви просто необ’єктивно ставитеся до них.

детально

Четвер, 03 жовтня 2019 16:13

До відома депутатів районної ради!

Відповідно до політичної ситуації, яка склалась навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра», а також питання продовження мораторію на землю, головою та депутатами районної ради ініційовано скликання позачергової сесії районної ради.

Засідання відбудеться у понеділок 07 жовтня 2019 року о 10.00 год. в сесійній залі районної ради.   

                                                                                                                                                                              Оргвідділ районної ради

детально

Середа, 02 жовтня 2019 17:44

02 жовтня заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв взяв участь у тематичному короткостроковому семінарі на тему: «Особливості формування та використання місцевих бюджетів», який проходив у  Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Тренінг проводили доктор економічних наук, професор ЛРІДУ О.Крайник та представники Департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації. 

детально

Вівторок, 01 жовтня 2019 14:45

Відбувся районний етап змагань "Шкіряний м'яч"

Перші змагання XXІХ спортивних ігор школярів Дрогобицького району розпочали юні футболісти, які розіграли першість на призи клубу “Шкіряний м’яч”.

На попередньому етапі, у зональних змаганнях взяли участь 30 команд закладів загальної середньої освіти району. Фінальні старти пройшли на базі Лішнянського НВК І –ІІІ ст. та Модрицького НВК І–ІІІ ст., де 15 кращих команд розіграли першість у трьох вікових групах.

Призерами змагань стали юні футболісти:

( у старшій віковій групі)

І місце – Літинського НВК І-ІІ ст. ( учитель Роман Жук ),

ІІ місце – Добрівлянського НВК І-ІІІ ст. (учитель Віктор Герасименко),

ІІІ місце – Урізького НВК І-ІІІ ст. ( учитель Михайло Блюм );

(у середній віковій групі)

І місце – Сторонянської СЗШ І-ІІ ст. ( учитель Ірина Федишин ),

ІІ місце – Медвежанського НВК І-ІІ ст. ( учитель Юрій Матляк ),

ІІІ місце – Уличнянської СЗШ І-ІІІ ст. ( учитель Роман Яворський )

(у молодшій віковій групі)

І місце – Доброгостівської СЗШ І-ІІІ ст. (учитель Микола Котормус),

ІІ місце – Рихтицької СЗШ І-ІІІ ст. (учитель Михайло Нечипір),

ІІІ місце – Лішнянського НВК І-ІІІ ст. (учитель Микола Скариш).

Призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти Дрогобицької районної державної адміністрації. Переможці кожної вікової групи будуть відстоювати честь району на обласних змаганнях, які відбудуться навесні 2020 року.

детально

Понеділок, 30 вересня 2019 15:52

Можливість «придбати» страховий стаж набуває популярності

Тема добровільної сплати єдиного соціального внеску набуває популярності. «Придбати» страховий стаж, якого бракує, можна на підставі договору про добровільну сплату. Якщо майбутній пенсіонер не працював певний час, не отримував доходи, з яких сплачувався єдиний внесок, то такий період у страховий стаж не зараховується.

Зауважимо, несплата єдиного внеску, не дає працездатним громадянам права на отримання житлової субсидії.

Допомогти у вирішенні таких ситуацій можливо за рахунок «придбання стажу» шляхом укладання Договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (за попередні періоди) або договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (на майбутній період), який можна укласти не менше ніж на рік.

Коло громадян, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, визначено статтею 10 Закону України від 08.07.2010 року N 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Порядок укладення договору про добровільну участь та необхідні документи визначено розділом V Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 20.01.2015 року №449.

Особам, які бажають добровільно сплачувати ЄСВ, необхідно звернутися до податкового органу за місцем проживання.

Для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування необхідно надати такі документи:

- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування або одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (форму заяви наведено в додатку 3 до Інструкції № 449);

- копію трудової книжки (за наявності);

- виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

- копію документу, який засвідчує особу.

Члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню, надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві.

З особою, яка подала Заяву, після перевірки викладених у ній відомостей,  у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір за обраним видом.

Сума сплати за договором (сума ЄСВ) визначається такими особами самостійно та розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, діючої на день укладання договору. При цьому сума сплати визначена для договорів «на майбутній період» не може бути менше мінімального ЄСВ на місяць (на сьогодні 918,06 грн), а для договорів «одноразової» сплати - не менше мінімального ЄСВ на місяць помноженого на коефіцієнт 2 (на сьогодні 1 836,12 грн).

Звертаємо увагу, що одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою  за весь період, за який «купується» стаж, протягом 10 календарних днів з моменту підписання Договору.

Дрогобицьке управління

ГУ ДПС у Львівській області

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...194 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі