Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 20 жовтня 2017 15:56

На Дрогобиччину завітали вчителі з Луганщини

У рамках проекту «Схід і Захід разом» у Львівську область приїхали більше півсотні викладачів із Луганщини. 

Упродовж двох тижнів вони будуть вести уроки у навчальних закладах та обмінюватися досвідом із колегами. Двоє з них приїхали в Дрогобицький район. Це – Світлана Корсунь, заступник директора з навчально-виховної роботи початкових класів Кремінської школи-гімназії Луганської області, та Юрій Гашков, учитель інформатики Кремінської загальноосвітньої школи № 2 Луганської області.

Сьогодні, 20 жовтня, вони зустрілися з головою Дрогобицької райдержадміністрації Володимиром Шутком, керівником апарату райдержадміністрації Русланом Щербою, начальником відділу освіти Іваном Стецком.

Володимир Шутко привітав гостей, коротко повідомивши основну інформацію про особливості району, та побажав їм плідної праці у питаннях обміну досвідом. Руслан Щерба поділився своїми спогадами про Луганщину, яку знає як захисник нашої Вітчизни. Іван Стецко розповів про план перебування освітян Луганщини на теренах Дрогобицького району. У зустрічі взяли участь завідувач методичним кабінетом Володимир Штокайло, методист відділу освіти Наталія Жук, завідувачка Станельського НВК Віра Стецишин.

До речі, відразу після приїзду методист відділу освіти райдержадміністрації Наталія Жук організувала нашим гостям поїздку у місто Львів, де вони мали можливість повболівати на «Арені Львів» за свою рідну команду «Зоря», яка за підтримки палких вболівальників з багатьох міст Західної України перемогла берлінську «Герту» в матчі Ліги Європи. Це і є ще одним підтвердженням того, що Схід і Захід разом.

Слід також зазначити, що представники освітян Луганщини уже вдруге перебувають з візитом в Дрогобицькому районі.

детально

П'ятниця, 20 жовтня 2017 15:44

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зустрівся з представниками ЗМІ Австрії

Сьогодні, 20 жовтня, відбулася зустріч голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина з представниками засобів масової інформації Австрії, під час якої обговорили політичну та економічну ситуацію в Україні, зокрема на Львівщині, а також торкнулися питання функціонування самоврядних органів влади та залучення коштів Європейського Союзу для реалізації проектів, які стосуються розвитку Карпат.

Як поінформував очільник облради Олександр Ганущин, представники обласного парламенту та виконавча гілка влади працюють спільно задля підвищення рівня життя та економічного розвитку Львівщини. «Визначені кілька основних напрямків, які дадуть можливість розвитку потенціалу області – це інфраструктурні проекти, покращення інвестиційного та бізнес клімату, реформа децентралізації, інформаційна політика. Також ми активно працюємо над просуванням Карпатської макрорегіональної стратегії, яка передбачає залучення коштів Європейського Союзу у розвиток гірських територій», - зазначив Олександр Ганущин.

Також він додав: «Сьогодні ми хочемо дати вам кілька сигналів, які б ви могли донести в Австрії з нашого позитиву та напрямків розвитку. Львівщина є першою серед регіонів і другою після національного рівня по залученні коштів МТД, лідером з отримання коштів на транскордонні проекти, а також бачить себе в контексті Дунайської стратегії».

В свою чергу виконавчий директор Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин повідомила, що Львівщина прагне створити середовище усіх зацікавлених структур, аби спільним фронтом діяти для максимального залучення ресурсу в розвиток регіону. «Наша мета – вийти в найближчій перспективі на нову фінансову перспективу ЄС з Карпатською макрорегіональною стратегією. Тому досвід австрійських фахівців нам є дуже цікавим та корисним», - наголосила Галина Литвин.

Також присутні під час зустрічі обговорили ситуацію на сході держави, підтримку країн Європейського Союзу в прагненні України стати повноправним членом ЄС, боротьбу з пропагандою та формуванням об’єктивного інформаційного поля.

«Такі прес-тури для іноземних ЗМІ – це якнайкраща можливість продемонструвати світу, яка насправді зараз ситуація в країні, донести правду про військову агресію на сході, а також показати, що країна змінюється, відбуваються реформи, однак підтримка та допомога з боку ЄС є вкрай необхідною», - підкреслив Олександр Ганущин.

Довідково:

Прес-тур австрійських журналістів організований Інститутом дослідження Дунайського регіону і середньої Європи, а також Австрійським бюро кооперації у Львові. 

детально

Четвер, 19 жовтня 2017 14:34

Відбулося засідання позачергової сесії

Сьогодні, 19 жовтня 2017 року, відбулося засідання XVIII позачергової сесії Дрогобицької районної ради, яку провів голова районної ради Михайло Сікора.

На засіданні депутатами було підтримано питання про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2017 рік, яким за рахунок перевиконання бюджету збільшили обсяг видатків районного бюджету у сумі 2 690 000 грн. на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів, надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу населенню, підтримку дитячо-юнацьких спортивних шкіл, фізкультурно-спортивних товариств, для закладів і заходів з питань дітей, їх соціального захисту та інше.

Крім того, депутати прийняли звернення до керівництва країни, в якому висловили свою позицію щодообвалу карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" та запропонували:створити урядову комісію з метою напрацювання комплексного підходу для вирішення проблем, створених діяльністю підприємства ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал"; виділити з резервного фонду Державного бюджету України кошти для ліквідації негативних наслідків діяльності ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал", а саме: розробки ПКД та будівництва об’їзної дороги на ділянці Дрогобич – Трускавць, яка передбачена генеральним планом с.Модричі; доручити Фонду державного майна України вжити усіх необхідних дій для юридичного вирішення ситуації, що виникла внаслідок невиконання умов відчуження з державної власності ПАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал", у тому числі розглянути можливість розірвання відповідного договору; Державній службі геології та надр України призупинити дію спеціального дозволу на користування надрами Стебницького калійного родовища з метою внесення змін в режим його експлуатації.

На закінчення сесії було затверджено проект землеустрою щодо зміни меж села Уличне Уличненської сільської ради Дрогобицького району.

Відповідно до Закону України  "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХVІІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: результати.

детально

Четвер, 19 жовтня 2017 10:35

18 жовтня голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора взяв участь у садінні лісових культур, яке організувало Дрогобицьке дочірнє підприємство «Галсільліс».

У створенні нових насаджень також взяли участь депутати Львівської обласної ради, керівництво райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, керівництво та працівники біржі «Галконтракт», голова асоціації деревообробників Львівщини та керівництво ОКС ЛГП «Галсільліс». На території підприємства, яке займає переважно рівнинну територію, було висаджено саджанці дуба звичайного у кількості 3 тис. штук та супутніх порід згідно запроектованого складу.

«Вирощування лісу – багаторічна та клопітка праця. Для створення лісових насаджень підприємства ОКС ЛГП «Галсільліс» щорічно проводять заготівлю понад 10 тисяч кілограмів лісового насіння. Стандартний садивний матеріал вирощується на розсадниках підприємства, а пізніше – висаджується на лісові ділянки», – підсумовує генеральний директор Володимир Мельник.

детально

Середа, 18 жовтня 2017 10:44

ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до подання Дрогобицької райдержадміністрації від 17.10.2017р. № 02-18/2637, у четвер 19 жовтня 2017 року о 10.00 год. відбудеться засідання XVIII позачергова сесія Дрогобицької районної ради VII скликання.

Запрошуються депутати обласної та районної рад, сільські та селищні голови, керівники відділів та управлінь райдержадміністрації.  

детально

Вівторок, 17 жовтня 2017 11:12

ОГОЛОШЕННЯ

В плані підготовки позачергової сесії районної ради, 18 жовтня 2017 року о 16.00 год. відбудеться засідання постійної комісії ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики.

На засідання постійної комісії запрошуються члени комісії, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, а також голови всіх постійних депутатських комісій ради.

В порядку денному комісії одне питання: внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2017 рік.

детально

Понеділок, 16 жовтня 2017 12:07

На Верецькому перевалі урочисто відкрили Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України

15 жовтня, у селі Климець Сколівського району на Верецькому перевалі відкрили Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України. Саме Верецький перевал – став місцем загибелі понад 600 патріотів, які героїчно боролись за незалежність української держави наприкінці 30-х років 20 століття.

Розпочався захід молебнем за загиблими героями, опісля представники влади, депутатського корпусу, громадськість поклали квіти та лампадки до меморіалу загиблим січовикам.

«Карпатська Україна - це була відчайдушна спроба створити незалежну українську державу, яка сьогодні нам дає можливість таки її відбудовувати. Тому те, що зробили карпатські січовики, те що робили до них і після них бійці ОУН-УПА, те, що зробили наші бійці, які стали волею-неволею бійцями на Євромайдані і те як ми боронимось на Сході, дає нам можливість розбудовувати державу.

Я б хотіла подякувати Львівській обласній владі за те, що вони спромоглися на Верецькому перевалі не тільки перепоховати тих карпатських січовиків, останки яких були знайдені в околицях, але і створити такий меморіальний комплекс, який дає можливість нам вшановувати пам'ять про цих героїв, пам'ятати хто ми є і звідки ми. Я дуже сподіваюсь, що і Закарпатська ОДА і Івано-Франківська могли і мали долучитись до такого вшанування наших героїв тому, що тільки пам'ятаючи звідки ми є, ми маємо спроможність побудувати сильну і спроможну Україну з якою рахуватимуться абсолютно всі - наші партнери і недруги», - зазначила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у своєму виступі підкреслив, що сьогодні всі розуміють наскільки велике значення для нас у ХХІ столітті під час війни на східних теренах мають питання національної пам’яті. «Тому дякую депутатському корпусу обласної ради, який підтримує саме таку політику вшанування історичної пам’яті. У нас великі плани – встановити на сході країни меморіали усім полеглим Героям російсько-української війни», - сказав він.

Крім того, Олександр Ганущин подякував комунальному підприємству «Доля», секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі, будівельникам, голові Сколівської райради Миколі Романишину, усій лісовій галузі в особі начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки, телеканалу «Перший Західний» за фільм про Карпатську Україну та всім причетним до зведення Меморіалу.

До речі, присутнім на відкритті Меморіалу продемонстрували вищезгаданий фільм-хроніку тодішніх подій, підготовлений телеканалом «Перший Західний».

«Роботи з увічнення пам’яті Героїв – ще дуже багато. Але вона наближає нас до перемоги. Ми мусимо бути разом», - резюмував голова обласної ради Олександр Ганущин.

«Сьогодні нам треба велику єдність і велику мудрість наших людей, демонстрацію підтримки українського суспільства, українського воїна, героїв, які полягли, а також українського солдата, який сьогодні на Сході України та який вернувся з передової та готовий знову взяти в руки зброю і йти вперед. Ця єдність, воля до перемоги, шана до українського війська обов'язково дасть нам можливість не лише вшановувати наших героїв, а будувати велику справжню незалежну Україну», - додав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

На Меморіальному військовому кладовищі спочиває 22 січовика. Як зазначив секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета пошуки поховань героїв розпочались у 2008 році. Знайдених за цей час героїв перепоховали із військовими почестями на Меморіальному кладовищі.
«Січовики були в казармах. Їх передавали угорці полякам на Верецькому перевалі. І потім їх після отримання наказу розстрілювали. Це були члени ОУН, які зі зброєю в руках захищали свою незалежну державу на Закарпатті. Вони становили небезпеку для окупаційної алади. Їх вели по 7, по 5, по 20 людей в різні частини перевалу і розстрілювали, скидали у споруди та присипали землею», - розповів Святослав Шеремета.

За його словами, у березні 2016 року голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин задекларував, що на цьому місці буде споруджено меморіальний комплекс. «Дякуючи підтримці обласної ради, ініціативі Олександра Ганущина, за 2016 – 2017 роки спільними зусиллями нам вдалося спорудити Меморіальне кладовище Героям Карпатської  України», - підкреслив він.

Участь в святкових заходах взяла численна делегація Дрогобицького району, зокрема: голова районної ради ради Михайло Сікора, голова райдержадміністрації Володимир Шутко, керівник апарату РДА Руслан Щерба, воїни АТО, громадськість району.

детально

Неділя, 15 жовтня 2017 10:47

В селі Довге Гірське відбулася багаточисельна Хресна хода.

Хресна хода, що відбулася 14 жовтня, в день відзначення відразу трьох свят – свята Покрови Пресвятої Богородиці, 75-ї річниці створення УПА та Дня захисника України стала на Дрогобиччині знаковою подією, адже під час її проведення на дванадцятій стації хресної дороги відбулося освячення каплички та Меморіального комплексу пам’яті героїв, які поклали своє життя за волю України.

В урочистостях взяли участь керівники району – голова районної ради Михайло Сікора та голова райдержадміністрації Володимир Шутко.

Урочистості  розпочалися в церкві Преображення Господнього архієрейською службою Божою, яку відправив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій.

Опісля відбулася хресна хода, де чисельні прочани, учасники АТО, батьки загиблих героїв, молодіжні організації, піднявшись по крутому схилу мали змогу взяти участь в освяченні новозбудованої каплички з іконами знаного художника Левка Скопа та меморіального комплексу з воїном-ангелом та гранітними плитами, на яких викарбовані імена героїв Дрогобиччини, що загинули на Майдані та у війні на сході країни.

В перспективі тут буде створена криївка воїнів УПА, адже саме на цьому місці знаходився спостережний пункт вояків Української повстанської Армії. Авторами ідеї та втіленням її в життя стали голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» Микола Кобільник та громадський діяч Хосе Турчик.

Після сходження на останню п’ятнадцяту стацію всі учасники ходи скуштували смачний куліш, грибної юшки, що приготували місцеві господині, а на імпровізованому концертному майданчику всі бажаючі могли подивитися виступи юних талантів Довжанської школи. Були вручені подяки всім, хто долучився до будівництва Меморіального комплексу.

До відома:27 вересня 2014 року на величне християнське свято Воздвиження Чесного Хреста в селі Довге Гірське відбулася десята традиційна Хресна хода та перейменування гори. Найвищу в Дрогобицькому районі гору, висота якої 889 метрів, що мала офіційну назву Горб (в народі – Коньова), назвали горою Небесної сотні.

детально

Субота, 14 жовтня 2017 09:28

Керівництво району та міста привітали воїнів-артилерістів з Днем захисника Вітчизни

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, 13 жовтня, у актовому залі 15 реактивного артилерійського полку відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці створення УПА та Дня захисника України.

Привітати військових, які тут проходять службу та виконують свій обов’язок по захисту України прийшли представники духовенства, голова Дрогобицької районної державної адміністрації Володимир Шутко, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, перший заступник міського голови Дрогобича Ігор Герман, волонтери.

Звертаючись до присутніх, голова райдержадміністрації Володимир Шутко нагадав, як влітку цього року побував на сході, де на власні очі побачив, як військовослужбовці - артилеристи несуть свою службу, і висловив впевненість, що наша держава може пишатися своїми воїнами-захисниками, адже завдяки таким, як вони мирні мешканці можіть спати спокійно. 

Разом із заступником голови районної ради Володимиром Стецівкою вони нагородили почесними грамотами Дрогобицької районної ради та райдержадміністрації військових військової частини А-1108.

У свою чергу командир військової частини полковник Григорій Дем'янчик запевнив, що солдати та сержанти, прапорщики та офіцери будуть гідними захисниками своєї Вітчизни, зачитав вітання від вищого командування та вручив нагороди кращим.

Після цього відбувся святковий концерт за участі юних артистів Стебницької музичної школи та вокальних талантів військової частини.

детально

Субота, 14 жовтня 2017 09:00

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...137 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі