Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 28 жовтня 2017 13:06

На Львівщині очікують погіршення погодних умов

За інформацію Львівського регіонального центру з гідрометеорології упродовж найближчих днів – 29-31 жовтня, внаслідок впливу активного циклону на Львівщині очікуються складні погодні умови.

На всій території – посилення швидкості західного та північно-західного вітру до 17-22 м/с, вдень 29 жовтня, на добу 30 жовтня – до 25-30 м/с.

Зміна фази опадів:

- 29 жовтня дощ з переходом в мокрий сніг, вдень сильні опади;

- 30 жовтня часом мокрий сніг та сніг, місцями налипання мокрого снігу, ожеледь, хуртовини.

Поступове зниження температури повітря:

- 30 жовтня впродовж доби від 3о морозу до 2о тепла;

- 31 жовтня вночі - 1-6о морозу, вдень - від 2о морозу до 3о тепла.

На дорогах ожеледиця. Утворення нестійкого снігового покриву. 
За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням.

Департамент з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації звертається до мешканців області з проханням:

- обмежити перебування на вулиці та пересування, особливо поза межами населених пунктів у сільській місцевості;

- за можливості відмовитись від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуватись громадським транспортом;

- відмовитись на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів;

- пропонуємо під час перебування на вулиці інтенсивно рухатись та постійно стежити за станом свого здоров’я;

- невідкладно привести особистий приватний автотранспорт до використання у складних погодних умовах (у першу чергу - замінити літню на зимову гуму).

детально

П'ятниця, 27 жовтня 2017 16:36

На Дрогобиччині запалили факел нового газового родовища

Сьогодні, 27 жовтня, поблизу села Городківка Дрогобицького району відкрили нове Бистрицьке газове родовище. Відкрили родовище у межах XVII Міжнародного економічного форуму за участі першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, колективу, що обслуговує газове родовище. 

Участь у відкритті також взяли голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора та голова райдержадміністрації Володимир Шутко.

Під час відкриття присутні урочисто запалили символічний факел.

Видобувні запаси цього родовища, виходячи з проведених пошуково-розвідувальних робіт, оцінюють в 600 млн. м3. Добовий видобуток з двох свердловин на Дрогобиччині очікують в розмірі 70 тис. м3. Звідси постачають природній газ на великі промислові підприємства на території всієї України.

«Вчора ми відкривали сонячну та вітрову електростанції, а сьогодні відкриваємо нове газове родовище. Це чергова цеглинка в будівництво нашої держави, в розбудову регіону. Дуже важливо, що сьогодні ми відкриваємо родовище під час Економічного форуму, адже і громадськість, і представники бізнесу говорять про позитивний інвестиційний клімат в області. Бачимо, що ті договори, меморандуми, які були підписані в межах форуму, свідчать про те, що у Львівщину ще буде інвестовано не один мільйон доларів чи євро» - зазначив під час відкриття газового родовища Ростислав Замлинський.

Загальний обсяг інвестицій, який дав змогу відкрити родовище склав 95 млн. грн.
У наступному році планується продовження пошукових робіт, буріння 4-х розвідувальних свердловин і збільшення добового видобутку до 150-200 тис. м3 в добу.

Для довідки:

ТОВ «Західнадрасервіс» («ЗНС») входить в групу компаній, яка займається розвідкою та видобутком вуглеводнів на шести ліцензійних ділянках у Львівській та Івано-Франківській областях. До складу групи входять також сервісні компанії: Бурова компанія «Горизонти» та приватне підприємство «Нордік», яка спеціалізується на будівництві об’єктів нафтогазової інфраструктури.

Протягом останніх шести років підприємствами групи було відкрило п’ять газових родовищ. ТОВ «Західнадрасервіс» пробурило 14 пошуково-розвідувальних свердловин.
В тому числі в 2015 р. ТОВ «ЗНС» відкрило і ввело в екслпуатацію Крехівське газове родовище в Жидачівському районі Львівської області, але з 14.08.2017р. видобуток зупинено в зв’язку із закінченням терміну дії спеціального дозволу, чекаємо на його продовження Держслужбою геології та надр, всі необхідні умови для цього товариством виконані. В 2106 р. було відкрите і введене в розробку Колодницьке газове родовище у Стрийському районі Львівської області, добовий видобуток з якого становить 140 тис. м3.

ТОВ «ЗНС» в 2016 р. виграло аукціон, який проводила Державна служба геології та надр України на геологічне вивчення газоносних надр та дослідно-промислову розробку Бистрицької площі в Дрогобицькому районі Львівської області. 01.07.2016 р. було отримано відповідний спеціальний дозвіл.

Протягом трохи більше року ТОВ «Західнадрасервіс» на Бистрицькій площі провело пошуково-розвідувальні роботи, які включали сейсмічні дослідження, їхню обробку і інтерпретацію, на основі чого був виконаний проект пошуково-розвідувального буріння, успішно пробурено 2 пошукові свердловини, які дали промислові припливи газу, збудовано установку підготовки газу, прокладено 15 км газопроводів, які з’єднали свердловини з магістральним газопроводом УМГ «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз».

детально

П'ятниця, 27 жовтня 2017 11:39

Працівники районної ради взяли участь у семінарі з підвищення кваліфікації

З 18 по 22 вересня та 23 по 26 жовтня 2017 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України проводився тематичний постійно діючий семінарз підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування по темі: „Доступ та використання публічної інформації в органах влади. Публічний виступ. Ефективні комунікації  в публічній сфері”.

Свій професійний рівень підвищували голова Дрогобицької районної ради Михайло СІКОРА, начальник організаційного відділу районної ради, аспірант ЛРІДУ Микола АНДРІЇВ, начальник загального відділу ради Вікторія САМОХ та головний спеціаліст з питань комп'ютерно-інформаційного забезпечення районної ради Юрій ЖУК.

В роботі семінару взяли участь понад 20 слухачів із західного регіону України. Для них проводилися теоретичні та практичні заняття з тематики доступу та використання публічної інформації, організації зовнішньої комунікації органів влади із засобами масової інформації та громадськістю, підготовки та презентації аналітичних матеріалів, використання інформаційно-аналітичної діяльності для забезпечення відкритості влади. 

Навчальні заняття проводили кандидати наук з державного управління, кандидати політичних наук, доценти, доктора економічних наук, професори.

За 108-ти годинною навчальною професійною програмою для учасників семінару було передбачено 10 лекцій, 10 семінарських та 10 практичних занять.

Програмою семінару слухачам були запропоновані лекції та семінарські заняття на різні теми, зокрема:Публічний виступ, Методи аналізу сучасної політичної ситуації в Україні, Реалізація державної політики з питань регулювання земельних відносин на місцевому рівні, Управління ресурсами місцевого економічного розвитку, Стан та перспективи розвитку електронного урядування в Україні, Електронізація адміністративних дій,  Запобігання та протидія проявам корупції в органах місцевого самоврядування, Сучасний стан соціальної політики України: проблеми та перспективи, Національна ідея, як чинник консолідації українського суспільства в умовах системних реформ, Демографічне, економічне та бюджетне прогнозування для стратегічного планування розвитку регіону, Україна у світових та європейських інтеграційних процесах, Розробка і реалізація проектів регіонального розвитку. Специфіка міжнародних проектів, Права людини у компетенції органів місцевого самоврядування, Ефективні комунікації в публічній сфері тощо.

Також було передбачено проведення круглих столів, тренінгів та тестування слухачів з написанням індивідуального завдання.

По завершенню семінару кожний слухач отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.

Слід зазначити, що в інституті проходила також низка семінарів для посадових осіб місцевого самоврядування: голів районних та сільських рад, голів та старост об’єднаних територіальних громад, керуючих справами та начальників відділів виконавчого апарату місцевих рад західного регіону України, а саме: Львівської, Тернопільської та Хмельницької областей. 

детально

Четвер, 26 жовтня 2017 12:59

Відбулася нарада з питань підняття ціни на пасажирські перевезення у районі

Нараду за участю перевізників, сільських, селищних голів, депутатів різних рівнів, представників поліції провів голова райдержадміністрації Володимир Шутко.Участь в нараді взяв заступник голови районної ради Володимир Стецівка.

Тема, яка викликала значний резонанс серед жителів району і спричинила вчорашню акцію протесту жителів Вороблевич, сьогодні обговорювалася не менш емоційно.

Голова Асоціації перевізників Дрогобиччини Йосип Дяків повідомив, що підвищення тарифів спричинене об'єктивними факторами і було заздалегідь проанонсоване у місцевих засобах масової інформації. Він також запропонував розроблену перевізниками таблицю вартості перевезень за тарифними зонами.

Свої зауваження та претензії висловили голова Асоціації сільських, селищних рад району Степан Коваль, його заступник — Верхньогаївський сільський голова Володимир Ханас, інші голови, депутати обласної ради Михайло Задорожний та Ольга Грицик.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко нагадав перевізникам, що він зобов'язав їх попередньо, до подорожчання перевезень, поспілкуватися із місцевими головами, узгодити спірні питання, а також розмісти необхідну інформацію у громадському транспорті. Оскільки цього зроблено не було і зростання тарифів викликало справедливе збурення серед громади, Володимир Шутко наполіг на тому, щоб під час нинішньої наради було прийняте узгоджене рішення, яке сприятиме стабілізації ситуації в районі.

На пропозицію першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Скоропада безпосередньо під час наради було погоджено вартість перевезень за тарифними зонами (відповідно до кілометражу). Більш детально у випадках, де є спірні питання, різниця між попереднім і підвищеним тарифом буде узгоджуватися перевізником та органом місцевого самоврядування у кожному випадку окремо .

Керівництво району та сільські, селищні голови також висловилися за впровадження автобусних квитків.

детально

Четвер, 26 жовтня 2017 11:06

Міжнародні переговори Михайла та Кшиштофа Сікорів

У середу, 25 жовтня, сталася цікава подія: почесний консул Республіки Польща  в Україні Кшиштоф Сікора прибув до Дрогобича, щоби зустрітись із головою Дрогобицької районної ради Михайлом Сікорою.

Наразі це ще не був офіційний візит поважного поляка до Дрогобича, тож розмова відбувалася не під протокол. Однак почесний консул приїхав до нас разом із керівником потужної польської фірми, що займається проектуванням  і будівництвом мостів і доріг, Мареком Готовскі. Ця фірма добре зарекомендувала себе в Польщі протягом 34-х років існування й значиться у числі найкращих. А якщо взяти до уваги, що зараз дороги в Польщі чи не найкращі в Європі, то стає зрозумілим, яким потужним потенціалом вона володіє.

Як зазначив під час цієї зустрічі голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, з реалізацією адмінреформи функції замовника будівництва мостів та доріг перейдуть на місця. Між тим, на Дрогобиччині потребують ремонту 90% мостів і не менше доріг не державного значення. Тож входження на наш ринок польської фірми мало б непогані перспективи.

Натомість голова райради Михайло Сікора говорив з колегами про можливість інвестування в сільське господарство. Позаяк обидва Сікори (українець і поляк) захоплюються пасічництвом, то його цікавила можливість створення спільних підприємств і придбання лінії для фасування продуктів бджільництва.

Перемовини проходили в дружній і невимушеній атмосфері. Окрім уже згаданих осіб, у них також взяли участь заступник голови райради Володимир Стецівка, перший заступник голови РДА Віталій Скоропад, керуючий апаратом РДА Руслан Щерба. Сторони домовилися провести чергову зустріч у ширшому форматі й уже на офіційному рівні. Та після офіційних між Сікорами відбудуться й неофіційні зустрічі, бо не виключено, що їх можуть пов’язувати й кровні зв’язки.

детально

Середа, 25 жовтня 2017 11:12

На Львівщині відзначать 99-ту річницю утворення Західно-Української Народної Республіки

На Львівщині урочисто відзначать 99-ту річницю утворення Західно-Української Народної Республіки та 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського.

У межах програми, 31 жовтня відбудеться відкриття фотовиставки «ЗУНР: у війні та державотворенні» у парку «На валах».

Окрім того, 1листопада передбачили театралізоване військово-історичне дійство «Проголошення ЗУНР» біля головного входу в будівлю Львівської обласної  державної адміністрації.

Також центральними вулицями Львова пройдуть патрулі-реконструктори у формі Українських Січових Стрільців, які вітатимуть львів’ян та гостей міста з 99-ю річницею утворення Західно-Української Народної Республіки та роздаватимуть інформаційні листівки.

До Меморіалу воїнам УГА на Личаківському кладовищі та могили Президента Національної Ради ЗУНР Є.Петрушевича покладатимуть квіти. Також запалять та покдадуть лампадки до могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України на полі почесних поховань № 76 Личаківського кладовища та покладуть квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі. 

Присутні помоляться за тих, хто віддав своє життя в боротьбі за Незалежність України. 

У центральній частині міста відбуватиметься квест «ЗУНР» та мистецька частина «Стрілецький співаник» на площі біля Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

5 листопада відбудеться «Марш слави Галицької Армії та військ Української Народної Республіки» у супроводі оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, опісля - театралізоване військово-історичне дійство «Бої за столицю – Львів» у парку «На валах».

8 листопада вшанують пам'ять Дмитра Вітовського, з нагоди 130-річчя від дня його народження, на Меморіалі УГА Личаківського кладовища.

areast-language:RU'>

детально

Вівторок, 24 жовтня 2017 15:31

Інформує Міністр юстиції

Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини

Хто має право на допомогу?

Допомога при народженні дитини надається одному з батьківдитини або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.

Куди звернутися?

До органу соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків дитини (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Заява також може бути подана в електронній формі органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника. Зробити це можна через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (https://e-services.msp.gov.ua/) з використанням електронного цифрового підпису)

Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.

Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується матері (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.

Які документи потрібні?

Для отримання допомоги при народженні дитини за умови пред'явлення паспорта або іншого документу, який посвідчує особу, подається:

1.                 заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (наказ Міністерства соціальної політики України від 21 квітня 2015 року № 441 "Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг");

2.                 копію свідоцтва про народження дитини;

3.                 копію рішення про встановлення опіки (подають лише опікуни);

4.                 видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (якщо жінка, яка має зареєстроване місце проживання на території України і народила дитину під час тимчасового перебування за межами України).

Який розмір допомоги?

Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.

Виплата допомоги здійснюється одноразово – у сумі 10 320 гривень.

Решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 грн на місяць).

Чи можуть батьків позбавити допомоги?

Існує низка умов для припинення виплати допомоги:

-        позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

-        відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

-        нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

-        відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

-        тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю;

-        припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

-        перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

-        усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

-        смерті дитини;

-        смерті отримувача допомоги;

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Таке рішення приймається безповоротно?

Рішення про припинення є не кінцевим і виплату допомогу при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

Хтось контролює, на що витрачають допомогу?

Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом об'єднаної територіальної громади.

У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, який призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.

Також у випадку невідвідування матір'ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до 1 року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган соціального захисту населення за місцем проживання дитини.

детально

Вівторок, 24 жовтня 2017 12:26

Нарада щодо пасажирських перевезень

Сьогодні, 24 жовтня, в Дрогобицькій райдержадміністрації, під головуванням першого заступника голови РДА Віталія Скоропада, за участі заступника голови районної ради Володимира Стецівки, керівника апарату райдержадміністрації Руслана Щерби та керуючого справами районної ради Михайла Гука відбулася розширена нарада стосовно організації пасажирських перевезень в районі, зокрема обговорювалось питання щодо вартості проїзду на приміських маршрутах загального користування, які не виходять за межі Дрогобицького району.

Участь в нараді взяли керівники фірм перевізників, сільські голови, депутати районної ради.

Після гарячої дискусії за результатами наради було дано доручення перевізникам до кінця сьогоднішнього робочого дня надати належним чином затверджені копії розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту та порівняльну таблицю вартості проїзду, до і після підняття тарифів, в розрізі приміських маршрутів загального користування.

До кінця цього тижня провести обговорення та погодити вартість проїзду з виконавчими органами сільських, селищних і міських рад щодо тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту.

Забезпечити належну культуру обслуговування пасажирів.

Проводити інструктаж по правилах перевезення пасажирів на автомобільному транспорті.

Надавати транспортні послуги населенню в релігійні свята відповідно до умов договору. Святковими днями вважаються дні, визначені законодавством.

детально

Понеділок, 23 жовтня 2017 10:46

Львівщина анонсує промислову революцію для України: цього тижня стартує XVII Економічний форум

Три дні залишається до старту у Львові однієї із найважливіших подій року в економічному житті нашої держави. У четвер та п’ятницю, 26-27 жовтня, у місті пройде XVII Міжнародний економічний форум, який цього разу матиме назву «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні».

XVII Економічний форум – це:

- найважливіша подія для бізнесу та влади Західної України;

- близько 20-ти провідних експертів і фахівців державного та приватного сектору;

- 10 дискусійних панелей на найактуальнішу тематику;

- понад 2,5 тисячі учасників;

- близько 10 інвестиційних угод та документів у державному та приватному секторі;

- 4 локації.

Цьогоріч очікується вдвічі більша кількість учасників, порівняно із минулим роком – понад 2,5 тисячі осіб. Серед них – вище керівництво держави, іноземні інвестори, підприємці, дипломати, представники міжнародних фондів, банкіри.
У перший день на стадіоні «Арена Львів» учасники говоритимуть про реформи для економічного зростання, відкритість влади, імплементацію європейського досвіду у сучасних реаліях, прозорі відносини бізнесу та влади, а також боротьбу із корупцією на прикладі Львівщини.Окремі дискусії відбуватимуться щодо альтернативної енергетики і передового досвіду лідерів галузі, а також формування професійно-технічної кузні кадрів.

Наступного ж дня Форум матиме аж шість дискусійних напрямків: агропромисловий розвиток, енергетична політика, міжнародні відносини, експорт, туризм та інфраструктура.Дискусії відбуватимуться на чотирьох різних локаціях.
На секції про експортукраїнські та іноземні фахівці розглянуть пріоритети та основні завдання національної експортної стратегії, а також посилення зовнішньої конкуренції в сучасних умовах. Умежах платформи, котра буде присвячена міжнародним відносинам, спікери говоритимуть про активізацію діалогу між владою, громадянським суспільством і міжнародними донорськими організаціями, а також політику регіонального партнерства. Окремим питанням дискусій буде енергетична політика, де учасники ділитимуться кращим досвідом у реалізації енергоефективних проектів, об'єктів альтернативної та відновлюваної енергетики, залучення інвестицій та міжнародну фінансову підтримку.

Туристична панель другого дня буде присвячена можливостям та перспективам залучення туристичних потоків із Азії, а також відкритості України до гостей Далекого Сходу. Агропромисловий напрямокФоруму зосередить увагу представників влади і бізнесу на продовольчій безпеці та здоровому харчуванні. А на останній, шостій секції,експерти розглянуть можливості Львівського регіону, як транспортного коридору між Європою та Азією, а також підпишуть меморандуми про співпрацю між залізницями та аеропортамиодразу кількох країн.

Серед спікерів, участь яких очікується під час Форуму:

- Степан Кубів, Перший Віце-прем`єр міністр України;

- Володимир Омелян, міністр інфраструктури України;

- Олег Синютка, Голова Львівської ОДА;

- Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Торговий представник України;

- Максим Мартинюк, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України;

- В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;

- Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України;

- СюзанКосінські-Фріц, директор місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові;

- ПавелСловіковський, голова спільного моніторингового комітету Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020»;

- Дерон Білоус - міністр Економічного розвитку та торгівлі провінції Альберта (Канада);

- Влодзімєж Щурек - керівник Національної туристичної організації Польщі в Україні;

- Райнер Бомба – статс-секретар Федерального Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури ФРН;

- Джерзі Квєчінські – держсекретар Міністерства розвитку Республіки Польща;

 - Славомір Новак – в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України.

Окрім представників виконавчої влади, очікується участь народних депутатів, представників провідних українських та іноземних компаній, закордонних делегатів Німеччини, Китаю, Японії, Польщі, Хорватії, Великобританії, Канади та інших країн.
Детальна програма, а також акредитація для ЗМІ доступні насайті: http://ief.com.ua

детально

Субота, 21 жовтня 2017 11:29

Інформує Міністр юстиції

Повернення коштів, викрадених з платіжних карток

Що робити, якщо викрали картку?

Після виявлення факту втрати банківської картки або появи підозри, що за вашим рахунком були проведені платежі, які ви не робили, негайно повідомте про це банк.

Як правило, це можна зробити зателефонувавши на телефон гарячоїлінії банку, через систему онлайн обслуговування в мережі Інтернет або ж особисто відвідавши відділення банку.

Більш конкретно способи сповіщення банківські установи прописують у договорах.

Зверніть увагу!

До моменту повідомлення користувачем банку ризик збитківвід здійснення операцій та відповідальність несе користувач.

А з часу повідомлення банку ризик збитків від здійснення операцій несе вже банк.

Що має зробити банк?

Банк, який випустив банківську картку, отримавши повідомлення або заяву про втрату банківської картки або ж про платежі, яких власник картки не виконував, зобов'язаний:

-        ідентифікувати користувача,

-        зафіксувати обставини ситуації,

-        зафіксувати дату, годину та хвилини його звернення.

При цьому банкзобов'язаний негайно зупинитиздійснення операцій з використанням банківської карки.

Залишок коштів на рахунку за дорученням власника рахунку перераховується на інші рахунки або видається готівкою.

Який строк розгляду банком заяви або повідомлення?

Банк зобов'язаний розглядати заяви або повідомлення користувача, які стосуються використання банківської картки або незавершеного переказу, ініційованого з його допомогою у строк, установлений договором.

Однак цей термін не може перевищувати строку, передбаченого законом длярозгляду звернень скарг громадян.

При цьому банк має надати постраждалому клієнту можливість одержувати інформацію про хід розгляду заяви чи повідомлення і повинен повідомляти в письмовій формі про результати розгляду.

Який строк повернення коштів на рахунок?

Банк має встановити ініціатора та правомірність переказу коштів. Доки ця процедура не буде проведена, банкмає право не повертати на рахунок неналежного платника суму попередньо списаного неналежного переказу. Водночас, слід зазначити, що всі ці процедури не можуть займати більше 90 календарних днів, банк

У разі встановлення неналежного переказу банк зобов'язаний переказати на рахунок постраждалогоклієнта відповідну суму грошей за рахунок власних коштів.

Окрім того, банк повинен сплатити пеню в розмірі 0,1 відсотка суми переказуза кожен день, починаючи від дня переказу до дня повернення відповідної суми на рахунок.

Чи можна оскаржити рішення про відмову повертати кошти?

У випадку відмови банку повертати кошти на рахунок платника, постраждалий має право звернутися до суду за місцем розташування банку в порядку цивільного судочинства.

Вартість подання позовної заяви майнового характеру – 1%від суми позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...137 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі