Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 28 грудня 2020 13:19

Владика Ярослав привітав працівників районної ради та райджержадміністрації

з Різдвяно-новорічними святами

Сьогодні, з Різдвяним привітанням у супроводі отця-капелана Михайла Коліщака до районної ради та районної державної адміністрації завітав владика Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ єпископ Ярослав Приріз.

У своєму зверненні до працівників владика Ярослав сказав, що Церква у цей непростий для України час постійно молиться за нашу державу, її захисників та український народ.

Єпископ побажав працівникам районної ради та райдержадміністрації успіхів, відповідальної праці та Божого благословення у справі служіння на користь громади району.

Зі словами подяки до владики Ярослава звернулися голова районної ради Андрій Шевкенич та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.

Вони зазначили, що нині, коли в державі завершується адміністративна реформа і на органи влади району чекають кардинальні зміни, кожному працівникові важливо почути щирі слова підтримки від духовного наставника.

детально

Неділя, 27 грудня 2020 12:54

Уряд послабив у новорічну ніч карантинні обмеження,

які діють з 19 грудня 2020 року на всій території України

Уряд дозволив в новорічну ніч роботу закладів громадського харчування до 7-ї години ранку 1 січня. Відповідні зміни внесено до вже чинних карантинних обмежень, які діють по всій території України з 19 грудня.

Нагадаємо, що  оновленими з 19 грудня обмеженнями, зокрема,  забороняється: 

- Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.

- Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.

- Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.

- Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 07:00.

- Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

детально

Субота, 26 грудня 2020 13:15

Сесія Дрогобицької міської ради затвердила головний фінансовий документ на 2021 рік

У четвер, 24 грудня, сесія Дрогобицької міської ради затвердила головний фінансовий документ на 2021 рік. 

Цьому прийняттю передувала кропітка робота виконавчої гілки влади у депутатських комісіях.

Як повідомила начальниця фінансового управління ДМР Оксана Савран, загальний обсяг бюджету Дрогобицької міської територіальної громади у 2021 році сягатиме 805 557,5 тис. грн.

Видаткова частина загального фонду бюджету Дрогобицької міської територіальної громади у 2021 році з урахуванням трансфертів складає 756 301,5 тис. грн.

Видатки спеціального фонду на 2021 рік всього становитимуть 49 256,0 тис. грн. в тому числі:
– видатки бюджету розвитку складають 37 993,5 тис. грн. з них за рахунок доходів бюджету розвитку 6 000,0 тис. грн. та коштів переданих із загального фонду 11 993,5 тис. грн.;
– видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ – 11262,5 тис. грн.

детально

Субота, 26 грудня 2020 10:17

Відбулася ІІ сесія Східницької селищної ради.

24 грудня відбулася ІІ сесія Східницької селищної ради на якій за поданням голови Східницької ОТГ Івана Піляка затвердили старост сіл, а саме:

- Довге, Рибник, Майдан, Зубриця, Головське, Кринтята - Зварича Василя Івановича;

- Бистриця-Гірська, Старий Кропивник, Новий Кропивник, Коритище, Ластівка, Свидник - Мандзяка Миколу Миколайовича;

- Смільна, Жданівка, Залокоть, Опака - Якуца Михайла Зеновійовича;

- Сторона, Підбуж Тінишина Миколу Павловича.

Також, було прийнято Положення про старосту, за яким староста має право:

1) Офіційно представляти інтереси жителів;

2) Брати участь у пленарних засіданнях ради;

3) Одержувати необхідну інформацію, документи від виконавчих органів влади Східницької селищної ради

4) Вносити пропозиції до порядку денного засідань виконавчого комітету;

5) Вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівникам підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення;

6) Звертатися до державних та муніципальних правоохоронних органів у разі виявлення порушень закону, громадського порядку на ввіреній йому території.

Основні обов'язки старости:

1) Брати участь у засіданнях виконавчого комітету Східницької селищної ради, виконувати доручення Східницької селищної ради та селищного голови, звітувати про їх виконання;

2) Брати участь в організації та проведенні зборів жителів;

3) Сприяти виконанню на ввіреній йому території програм економічного і соціального розвитку;

4) Вести прийом жителів відповідних населених пунктів згідно з визначеним графіком прийому, здійснювати моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства;

5) Приймати від жителів заяви, адресовані органу місцевого самоврядування територіальної громади та їхнім посадовим особам, передавати їх за призначенням;

6) Контролювати дотримання правил використання об’єктів комунальної власності;

7) Здійснювати моніторинг за станом довкілля, об’єктів інфраструктури, громадського правопорядку;

8) Здійснювати моніторинг благоустрою ввіреної йому території, вживати заходів до його підтримання в належному стані;

9) Розробити та погодити з населенням громад тариф, об’єми та графік вивезення і утилізації ТПВ, заходів щодо роздільного сортування побутових відходів на відповідній території, порядок утримання місцевих кладовищ, фінансові складові їх утримання(за потреби);

10) Забезпечувати належне утримання доріг населених пунктів на ввіреній йому території в зимовий період;

11) Шанобливо ставитися до жителів сіл, селищ та належним чином проводити роботу з їх зверненнями до органів місцевого самоврядування.

детально

П'ятниця, 25 грудня 2020 10:30

На сесії міської ради затвердили старост.
На ІІ черговій сесії Дрогобицької міської ради затвердили кандидатури дев’ятьох старост Дрогобицької ОТГ, кандидатури яких запропонував міський голова Тарас Кучма.
Містом Стебник та селами Нове Село, Болехівці – опікуватиметься Тарас Городиський;
Селами Нижні Гаї, Верхні Гаї, Бійничі – Василь Василенко;
Нагуєвичі, Унятичі – Леся Гром;
Раневичі, Почаєвичі, Михайлевичі – Ігор Гірчак;
Добрівляни, Снятинка, Залужани, Старе Село, Воля Якубова – Іван Карпінський;
Лішня, Монастир-Лішнянський, Дережичі, Монастир-Дережицький – Марія Мацюрович;
Новошичі, Бистриця, Биків, Глинне, Брониця, Долішній Лужок, Ортиничі – Леся Семків;
Рихтичі, Хатки – Володимир Ченчак;
Медвежа, Ступниця, Котоване, Селець – Роман Явірський.

детально

П'ятниця, 25 грудня 2020 09:15

Шановні жителі Дрогобиччини – віряни римо-католицької Церкви!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Різдва Христового!

Нехай ці святкові дні будуть радісними та щедрими для вас, принесуть здоров’я, успіхи, приємні новини та незабутні враження, а також надію і впевненість на краще майбутнє.

Хай з вами завжди будуть вірні друзі, удача й успіх, а у вашому домі завжди панують мир, добробут, взаєморозуміння осяяні світлом Різдвяної свічки, любов’ю рідних і близьких, теплом домашнього вогнища!

Гарних вам і радісних Різдвяних свят! Хай щастить у Новому році!

З повагою,

Голова районної ради Андрій Шевкенич

детально

Четвер, 24 грудня 2020 17:44

Звернення

до Президента України В.Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету

Міністрів України, Львівської обласної ради, Львівської облдержадміністрації

щодо необхідності законодавчого врегулювання діяльності районних рад та

райдержадміністрацій, прийняте на ІІ позачерговій сесії

Дрогобицької районної ради 24.12.2020р. 

Звернення

депутатів Дрогобицької районної ради VIII скликання

Ми, депутати Дрогобицької районної ради, стурбовані ситуацією, яка склалася із визначенням повноважень та фінансуванням органів державного управління та місцевого самоврядування на районному рівні.

Відповідно до чинного законодавства України районні ради зобов’язані передати всі установи та заклади, які фінансувалися з районного бюджету у власність сільських, селищних, міських територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.

З 1 січня 2021 року видатки на функціонування вищезазначених установ будуть здійснюватися з бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Разом з тим, станом на сьогоднішній день, законодавчо не визначені нові повноваження районних рад та райдержадміністрацій, а також не передбачено у відповідних бюджетах будь-які кошти на їх функціонування.

Дана ситуація призводить до невизначеності та дублювання повноважень в галузі державного та місцевого управління на районному рівні і унеможливлює належне виконання функцій районними радами та райдержадміністраціями.

Враховуючи вищенаведене, просимо в якнайкоротший термін врегулювати питання законодавчого визначення повноважень районних рад і фінансування районних рад та адміністрацій у наступному році.

детально

Четвер, 24 грудня 2020 16:08

ІI позачергова сесія районної ради
завершила своє перше пленарне засідання
 
Сьогодні, 24 грудня 2020 року, відбулося засідання ІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання, яке провів голова районної ради Андрій Шевкенич.
На початку засідання отець-капелан Михайло Коліщак благословив депутатів районної ради на плідну працю.
Після чого голова районної ради Андрій Шевкенич вручив районним обранцям посвідчення та значки депутата районної ради.
Творчий колектив районного відділу культури привітав депутатів районної ради з наступаючими Різдвяними святами та Новим Роком.

 
Заслухавши аргументи голови районної ради Андрія Шевкенича, районні депутати вирішили перенести розгляд питання про передачу бюджетних установ та майна зі спільної власності територіальних громад Дрогобицького району до комунальної власності ОТГ Дрогобицького району на наступне пленарне засідання ІІ позачергової сесії, яке відбудеться 29 грудня 2020 року.
Представники Дрогобицької станиці Пласту урочисто передали Вифлеємський вогонь миру голові Дрогобицької районної ради Андрію Шевкеничу та заступнику голови Миколі Андріїву.
Депутати приступили до розгляду питань, які були передбачені порядком денним із запропонованими доповненнями.
Так, було розглянуто та затверджено районний бюджет Дрогобицького району на 2021 рік та внесено зміни до районного бюджету на 2020 рік.  
Крім того, районні депутати прийняли звернення до Президента України  В.Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Львівської обласної ради та облдержадміністрації щодо необхідності законодавчого врегулювання діяльності районних рад та райдержадміністрацій, яке зачитав депутат районної ради Андрій Янів.
Після чого перше пленарне засідання ІІ позачергової сесії районної ради завершило свою роботу.
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях першого пленарного засідання ІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання: тут

детально

Четвер, 24 грудня 2020 10:35

У середу, 23 грудня, до Дрогобича завітала голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.
 
У Дрогобицькій міській раді Ірина Гримак зустрілася з головою районної ради Андрієм Шевкеничем та очільниками Дрогобицької, Східницької, Бориславської, Трускавецької та Меденицької об'єднаних громад.
Очільники поспілкувалися про майбутнє Львівщини, адмінреформу, бюджет, освітню і медичну субвенції, дорожній фонд, проєкти, культурну спадщину, роботу Асоціації рад, співпрацю з Урядом та іноземними партнерами.
Щодо Дрогобиччини, то посадовці та присутні керівники галузі охорони здоров’я вирішували долю Дрогобицької районної лікарні, яку планують передати на баланс Дрогобицької ОТГ. Про ситуацію доповів начальник відділу охорони здорв’я ДМР Володимир Чуба. Голова Дрогобицької громади Тарас Кучма зазначив, що заклади охорони здоров’я, які є на територіях інших ОТГ, але є у Дрогобицькому районі, повинні бути передані на баланс відповідних ОТГ та фінансуватися з бюджету цих ОТГ. У Дрогобицької ОТГ коштів на утримання всієї мережі районної лікарні не буде, і взагалі така передача не є справедливою. З цим погодилися й присутні очільники громад. Завтра це питання будуть вирішувати на засіданні районної ради з урахуванням побажань керівників ОТГ.
«Я прийшла, щоб вам допомогти. Важливо правильно сформувати напрямки, стратегії і бажання, що ми хочемо досягти. Гуртуємося і рухаємося вперед», – підкреслила у своєму виступі Ірина Гримак.

детально

Середа, 23 грудня 2020 16:49

У Волі Якубовій урочисто відкрили музей-оселю Андрія Мельника

Сьогодні у селі Воля Якубова на Дрогобиччині відкрили музей-садибу провідника ОУН, полковника Андрія Мельника.

Музей з ініціативи інвестора та мецената Лева Грицака облаштовано в старому будинку, де колись проживали родичі цієї великої не тільки в історичному сенсі постаті, адже Мельник був дуже високим на зріст з поставою справжнього офіцера.

В одній із кімнат збереглася глиняна підлога, в іншій – стара піч, на якій узимку можна було з насолодою полежати навіть при 30-градусному морозі.

У кімнаті достатньо багато експонатів – і документів, і автентичних речей.

На відкриття музею-оселі в родинне село провідника ОУН приїхала голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Борислава Ігор Яворський, заступник міського голови Трускавця Олег Балицький, старший науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич, депутати з різних громад та чимало інших гостей.

«Андрій Мельник – це людина, яка силою духу, переконання, патріотизму запалювала і продовжує запалювати серця українців. Сьогодні, у час непростих викликів, він надихає нас захищати українську землю. Переконана, що музей Андрія Мельника буде ще одним форпостом українства як для громади Львівщини, так і для всієї України. Наше завдання, як нащадків великих українців, підхоплювати їхню справу і нести її в світ», - наголосила Ірина Гримак у вітальному слові.

Освятив музей єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, владика Григорій (Комар).

Довідково: Львівська обласна рада 24 грудня 2019 року своїми рішеннями проголосила 2020 рік на Львівщині Роком Андрія Мельника. Рішення ухвалено з нагоди відзначення у 2020 році 130-річчя з дня народження видатного військового та політичного діяча, полковника армії Української Народної Республіки, лідера та голови Проводу ОУН, в’язня німецьких концтаборів Андрія Мельника. Андрій Атанасович Мельник (12 грудня 1890, Воля Якубова, Дрогобицький повіт, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорщина — 1 листопада 1964, Кельн, ФРН) – український державний, військовий, та політичний діяч. Голова Проводу Українських Націоналістів, другий голова ОУН. Один з найближчих соратників Полковника Євгена Коновальця. Один з організаторів Січових Стрільців, Української Військової Організації, Українського Національного Комітету, Української Національної Ради. Ініціатор створення та ідеолог Світового Конгресу Вільних Українців. Багатолітній в'язень польських тюрем, в'язень німецького концтабору Заксенгаузен. Послідовний прихильник відновлення незалежності Української Держави, на всіх її етнічних землях. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...213 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі