Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 09 травня 2020 10:49

детально

П'ятниця, 08 травня 2020 11:29

За попередню добу з підозрою на COVID-19 було госпіталізовано 35 осіб

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 35 осіб. Скеровано на самоізоляцію 196 осіб.

Знаходяться в стаціонарах 238 хворих:

143 у Львівській обласній інфекційній лікарні,

38 в Центрі легеневого здоровя,

31 у 8 міській клінічній лікарні,

35 у госпіталі ветеранів війни та репресованих,

1 у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні.

17 людей перебувають на лікуванні у відділенні реанімації. 6 на ШВЛ.

Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 65 мешканців Львівщини: Львів - 48, Дрогобич - 2, Перемишлянський р-н, с. Бор щів- 1, Яворівський р-н – 9 (м. Новояворівськ - 8, с. Свірж - 1), Мостиський р-н с. Годині - 1, Пустомитівський район с. Давидів - 1, Жовківський р-н - 3 (с. Добросин - 2, c. Малехів - 1)

За увесь час COVID підтверджено у 660 осіб. Заперечено у 2300 людей. Померло 18 осіб. Одужали від Коронавірусної інфекції 138 людей.

детально

Четвер, 07 травня 2020 12:37

Зміни довкілля в умовах карантину обговорять під час онлайн дискусії

Упродовж 16-24 травня відбудеться онлайн дискусія «Наслідки пандемії для довкілля: нові виклики та можливості». Розмову проведуть в межах проекту “Інститут Екуменічних Студій Український католицький університет (UCuniversity Екуменічний Соціальний Тиждень)”.

Як зазначають організатори заходу: поки діяльність людини поставлена на паузу із-за пандемії коронавірусу, спостерігається зміна довкілля.

Під час дискусії обіцяють розглянути низку питань:

- Як змінюється довкілля зараз? (міфи і реальність).

- Очищення повітря, відновлення флори і фауни, - наскільки це ситуативно і як це зміниться після повернення людей з ізоляції і відновлення діяльності? Як це можна зберегти?

- Які стратегії та системні підходи захисту довкілля під час і після пандемії?

- Утилізація засобів захисту (костюми, окуляри, маски, рукавички, якими зараз користується практично весь світ): що треба робити зараз станом на вчора?
- Що можуть робити релігійні організації, громада та бізнес щоб захищати довкілля будучи онлайн.

- Сталий бізнес - шляхи розвитку.

- Як ми можемо переорганізувати своє життя? Та ін.

Спікерами виступлять:

- Остап Семерак, політик, Міністр Кабінету Міністрів України (2014), Міністр екології та природних ресурсів (2016-2019)

- Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, священик ПЦУ.

- Володимир Шеремета, голова Бюро з екологічних питань УГКЦ.

- Зіновій Свереда, доктор соціальної економіки, віце-президент Української Кооперативної Федерації, екс-доцент Папського Григоріанського Університету (Рим, Італія).

Участь в заході безкоштовна,зареєструватися можна за посиланням. Ближче до заходу усі зареєстровані учасники отримають посилання, за яким відбудеться дискусія.

детально

Вівторок, 05 травня 2020 14:45

Сьогодні 120-та річниця з дня народження Юрія Липи

Сьогодні 120-та річниця з дня народження громадського діяча, письменника, публіциста, одного з визначних ідеологів українського націоналізму Юрія Липи.

Юрій Липа народився в сім’ї Івана Липи - видатного українського письменника,лікаря і борця за самостійність України.

Початкову освіту здобув в Одеській гімназії №4, після чого вступив до Новоросійського університету.

З 1917 року Юрій Липа починає свою літературну діяльність. Перші твори друкує в часописі «Вісник Одеси». Тоді ж виходять його перші брошури: «Союз визволення України», «Королівство Київське за проектом Бісмарка», «Носіть свої відзнаки», «Гетьман Іван Мазепа». З початком національно-визвольних змагань Юрій Липа бере активну участь у військових діях на боці проукраїнської сторони. Друком виходить його книга «Табори полонених українців».

1922 року Юрій Липи вступає до Познанського університету, де починає здобувати професію лікаря. Разом з тим він не полишає літературної діяльності. Виходить друком його перша збірка поезій під назвою «Світлість».

1929 року, після закінчення університету, разом з Євгеном Маланюком Юрій липа організовує літературну групу «Танк». 1931 року виходить друга збірка поезій митця «Суворість». Юрій Липа чітко окреслив особливості української літератури та напрями її розвитку у своїх літературознавчих працях: «Розмова з порожнечею «Організація почуття», «Боротьба з янголом», «Сіре, жовте і червоне» та ін. 1934 року виходить перший роман письменника «Козаки в Московії», а дещо пізніше – збірка есе «Бій за українську літературу». 1936 року виходить тритомна збірка новел про події в Україні 1917-1920 років під назвою «Нотатник».

З початком війни Юрій Липа стає активним учасником підпільного руху опору. 1943 року переїхав до м. Яворів на Львівщині, де працював лікарем. 20 серпня 1944 року був закатований органами НКВС неподалік села Шутова Яворівського району.

Нагадуємо, що 24 грудня 2019 року Львівська обласна рада своїми рішеннями проголосила 2020 рік на Львівщині Роком Івана, Галини та Юрія Лип.

детально

Неділя, 03 травня 2020 15:43

Попри скасування штрафів обов'язок подання звітності та сплати податку залишається

Дрогобицьке управління ГУ ДПС у Львівській області інформує: починаючи з березня і до 31 травня включно скасовано штрафи та пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ. Бізнес звільняється від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства з 1 березня по 31 травня.

Ця норма не стосується порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти.

Слід зазначити, що сам обов’язок подання звітності та сплати податків і зборів не скасовано. Тобто, звітність врешті-решт має бути подана платником податків і податкове зобов’язання виконане.

детально

Четвер, 30 квітня 2020 16:33

В області тривають весняно-польові роботи

Аграрії Львівщини на  завершальному етапі посіву ранніх ярих культур (пшениці, ячменю, вівса, гороху, ріпака, цукрових буряків), і вже активно приступили до  посіву культур пізньої групи: кукурудзи на зерно, соняшнику, сої.

Станом на 30 квітня за всіма категоріями господарств в області посіяно всіх ярих культур на площі 254,9 тис га (64,0% до прогнозу), з них ранніх зернових та зернобобових 95,6 тис га ( 77,6%), ранніх технічних - 67,7 тис га (59,0%), зокрема цукрового буряка – 12,6тис га (102,0% до прогнозу). Посаджено картоплі на площі 75,5 тис га,( 80,0%), овочевих культур посіяно на площі 13,5 тис.га (37,9%).  З пізніх ярих культур посіяно: соняшнику -21,1 тис га (78,6%), кукурудзи - 47,7 тис га (75,0 %), сої -30,2 тис га (41,5 %).

Цьогоріч активне зниження ціни пального на ринку сприяє аграріям забезпечити в повному обсязі потребу у паливо-мастильних матеріалах для  проведення польових робіт з нижчими затратамив порівнянні з минулим роком. Зокрема, за період з 17 до 30 квітня поточного року ціни на пальне знизились на від 0,24 до 1,39 грн/л, а в порівнянні з аналогічним періодом у 2019 році – на від 6,20 до 6,89 грн/т.

детально

Середа, 29 квітня 2020 16:15

Запроваджено інформаційну онлайн платформу „Допомога поруч” для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину

Кабінет Міністрів України 8 квітня 2020 року прийняв постанову № 287 “Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення”, якою передбачено надання допомоги пенсіонерам та одержувачам соціальних виплат в дистанційній оплаті за житлово-комунальні послуги та задоволення їх соціально-побутових потреб в умовах карантину.

Для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину створено інформаційну платформу “Допомога поруч”,  https://dopomoga.msp.gov.ua, - онлайн платформу, де кожен може зробити заявку про того, кому потрібна допомога. Насамперед, це – одинокі громадяни похилого віку, одинокі люди з інвалідністю, неповні сім’ї з дітьми до 14 років, зокрема з дітьми з інвалідністю та інші. А всі небайдужі, благодійні та громадські організації, бізнес, волонтери, органи державної влади та місцевого самоврядування, об’єднають зусилля, аби допомогти вразливим категоріям населення.

Мешканці Львівської області можуть звернутися на “гарячу” телефонну лінію “Допомоги поруч” за номером 112 та залишити інформацію про потребу в продуктах харчування, засобах особистої гігієни, побутовій хімії, транспортних послугах для доставки цих товарів тощо. Щодня на онлайн платформі розміщуватиметься інформація про потребу в допомозі та звіт про її надання.

ЯК ОТРИМАТИ ПОСЛУГИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ДИСТАНЦІЙНО БЕЗ ОСОБИСТИХ ВІЗИТІВ

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду є можливість:

 • отримати довідки із підтверджуючим QR-кодом про розмір пенсії, страховий стаж, заробітну плату і сплачені внески;
 • подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр застрахованих осіб (наприклад, дані паспорта, адреси проживання);переглянути відомості про трудову діяльність через сервіс “Електронна трудова книжка”;
 • подати заяву на призначення пенсії за принципом “одне відвідування”, що передбачає подання документів для призначення пенсії виключно в електронному вигляді;
 • подати заяву на призначення пенсії за принципом “одне відвідування”, що передбачає подання документів для призначення пенсії виключно в електронному вигляді;
 • подати звернення;
 • активувати послугу безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);
 • зробити прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком через сервіс “Пенсійний калькулятор”.

Для доступу до всього спектру послуг потрібно:

 • отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП);
 • зареєструватися на вебпорталі електронних послуг;
 • обрати на вебпорталі електронних послуг функцію “вхід”;
 • вибрати свій КЕП із запропонованого переліку акредитованих центрів сертифікації ключів;
 • ввести пароль свого КЕП;
 • успішно користуватись послугами.

детально

Вівторок, 28 квітня 2020 12:24

На Дрогобиччині продовжується ремонт важливих автошляхів

На важливих автодорогах Дрогобиччини тривають ремонті роботи, які ведуться в рамках урядового проєкту “Велике будівництво”.

Поточний середній ремонт продовжується на дорозі Т-14-15 Мостиська - Самбір — Борислав. На даний час роботи проводяться на ділянці с. Попелі - с. Ясениця-Сільна.

Завершальний шар асфальтобетону ремонтники кладуть на дорозі Т-14-16 Львів - Пустомити — Меденичі. 

За інформацією Служби автомобільних доріг у Львівській області, вже кілька днів поспіль дорожники влаштовують щебенево-мастикову асфальтобетонну суміш на ділянці Колодруби — Меденичі. 

Також,активно тривають ремонтні роботи на двох мостових переходах у Колодрубах. Відповідно до плану у 2020 році заплановано завершити ремонт зазначеної дороги.

детально

Понеділок, 27 квітня 2020 11:30

Під час карантину молодь запрошують долучатись до онлайн проєктів

Під час карантину команда Львівського обласного молодіжного центру перевела всі проєкти в онлайн режим та підсилила віртуальну комунікацію з аудиторією.
1. Пізнавальні вебінари та ефіри.

У межах волонтерської програми В.Г.О.Р.У. випускники організовують  безліч онлайн подій на різноманітну тематику – від історії факапів до інтерв’ю з співаками. За онлайн подіями ви можете стежити у календарі ЛОМЦу, аби не пропустити нічого цікавого.

Найближча подія – проєкт «Стань можливістю для України». Мета проєкту – показати молоді, які можна активно працювати в сфері громадської діяльності, де можна знайти молодіжні можливості, як себе в них реалізувати. Вебінари відбудуться 28 та 30 квітня о 17:00, деталі тут: 

2. Онлайн посиденьки в клубах.

Під час карантину ЛОМЦ перевів  в онлайн режим діяльність клубів. Клуби ЛОМЦу  – це неформальні зустрічі молодих людей, зацікавлених одною тематикою. Загалом в ЛОМЦі функціонує 5 клубів: КіноКлуб, Мафія, Дискусійний клуб, англомовний клуб What’s Up, арт-клуб ЛОМЦарт. Наразі клуби перетекли в віртуальний світ.

До прикладу,  клуб Мафія збирається кожного четверга о 19:00 на спеціальній онлайн платформі. Якщо ви бажаєте долучитися до гри, долучайтеся до телеграм каналу мафіозі.

3. Квізи, онлайн ігри та море інтерактиву.

Якщо ви хочете розважитися, перевірити свої знання з географії чи кіноіндустрії, заходьте на інстаграм ЛОМЦу Там знайдете багато інтерактиву та можливість розслабитися.
Ознайомитись із іншими цікавими проектами можна на офіційних сторінках центру: Фейсбук ЛОМЦ, Телеграм ЛОМЦ та Інстаграм

детально

П'ятниця, 24 квітня 2020 16:59

Пенсійний фонд профінансував виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 1 000 гривень пенсіонерам Львівщини

23 квітня Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області спрямувало на виплату одноразової грошової допомоги понад 600 мільйонів гривень.

355,3 тисячам пенсіонерів області, які отримують пенсії на рахунки у банках, одноразову допомогу буде зараховано не пізніше 24 квітня.

263 тисячам пенсіонерів, котрі отримують пенсії через пошту, листоноші мають доставити одноразову допомогу додому протягом 5 календарних днів з дня надходження коштів. У разі неможливості виплати одноразової грошової допомоги в зазначені 5 днів, її мають виплатити не пізніше 25 червня поточного року, щоб кожен з пенсіонерів, які мають право на таку виплату, отримав належні кошти.

У разі виникнення питань, зокрема, щодо права на виплату 1 000 гривень, просимо звертатися до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області дистанційно: через веб-портал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua або телефонувати на “гарячу” лінію Головного управління Фонду (032) 255-38-97.

Довідково: Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 1 квітня 2020 року №251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році”, якою затверджено порядок виплати одноразової грошової допомоги, у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, у сумі 1 000 гривень.

Згідно з цим порядком одноразова допомога надаватиметься, зокрема, особам, загальний розмір пенсій яких з урахуванням надбавок і підвищень, встановлених законодавством, станом на 1 квітня 2020 року не перевищує 5 000,00 гривень.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...203 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі