Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 23 квітня 2018 10:38

В рамках Фестивалю гостинності на Дрогобиччину завітали

творчі колективи Турківського району

22 квітня у переповненій залі Дрогобицького районного народного дому відбувся концерт митців Турківщини.

Від краю Франка хлібом-сіллю гостей привітав перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад. Від делегації Турківщини слово мав заступник голови РДА Юрій Лило.

Представники влади обох районів висловили переконання, що такі добросусідські зустрічі надзвичайно важливі для взаємного духовного збагачення.

Глядачі тепло вітали кожен виступ. А самодіяльні митці намагалися якомога краще представити свій чудовий Карпатський край.

Виступ колективів Турківського району вирізнявся розмаїттям фольклорних колективів, яскравими барвами самобутніх народних строїв, унікальними бойківськими традиціями, які трепетно береже мальовнича Турківщина. 

У фойє народного дому була розміщена цікава експозиція Турківського районного народного музею “Бойківщина”.

На завершення концерту начальник відділу культури і туризму РДА Надія Козар від райдержадміністрації та районної ради щиро подякувала гостям за мистецьке свято.

детально

Субота, 21 квітня 2018 10:56

У районі відбувся обласний семінар з інформатики

20 квітня 2018 року в Дрогобицькому районі відбувся обласний практичний семінар «Використання хмарного офісу 365 в управлінській та навчально-виховній діяльності навчального закладу», метою якого був обмін досвідом між вчителями інформатики Дрогобицького району та міста Червонограда. Проводила семінар  методист  методичного кабінету відділу освіти Дрогобицької РДА Наталія Жук. Учасники семінару працювали, спілкувалися, а також знайомилися з Дрогобиччиною....   

Практичне заняття у ході семінару проходило на базі Рихтицької СЗШ І-ІІІ ст., тому п.Наталія з радістю запросила  гостей та колег-інформатиків Дрогобицького району до свого рідного села Рихтичі. Візитівкою цього мальовничого села на крутому пагорбі перед мурованою церквою (колишній костел) є триметрова статуя Ісуса Христа, який, розправивши руки, немовби звертається до людей із помислами добра і злагоди. Автором є польський скульптор П.Ландовський, який є також і творцем бразильської статуї, що стоїть на вершині гори в Ріо-де-Жанейро. Зробивши фото на пам’ять, учасники семінару  поїхали у школу, де їх зустріла директор школи Галина Андріївна Андрійчик і побажала усім плідної праці. А далі усіх чекали цікаві завдання.... Учасники працювали у програмі Microsoft Teams, яка дуже зручна для використання  як в управлінській діяльності так і навчально-виховному процесі. Був проведений короткий вебінар, створивши для цього окремий канал для команди, а завдання для семінару шукали на вкладці Блокнот для класу. Для роботи та комунікації в групах  Наталія Іванівна запропонувала учасникам попрацювати із Microsoft Planner, адже тут легко створювати плани, упорядковувати та призначати завдання, спільно використовувати файли, спілкуватися і слідкувати за ходом виконання завдань. Із цікавістю усі працювали в цій програмі і виконали завдання.

Дуже комфортно було працювати та спілкуватися учасникам семінару в команді із старшим викладачем кафедри педагогіки Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лілія Палюшок. А ще приїхала на семінар і вчитель інформатики з міста Стрия Олена Дмитрук, яку п.Наталія запросила на семінар у ролі спікера. Вона знайомила учасників із створенням тестів у сервісах StudyStack та Kahoot.  

До Рихтицької школи завітав начальник відділу освіти Дрогобицької РДА Іван Теодорович Стецко, який привітав учасників обласного практичного семінару, побажав усім успіхів, а гостям позитивних вражень від перебування на Дрогобииччині.  

У залі засідань Дрогобицької районної ради та райдержадміністрації учасники обласного практичного семінару обговорювали питання сучасної освіти, говорили про використання ІТ-технологій в управлінській та навчально-виховній діяльності  Завідувач методичним кабінетом Володимир Якович Штокайло привітав учасників семінару та усі разом з цікавістю дискутували про НУШ, ІТ, велася мова за реалізацію нового навчального плану 10-11 класів, особливо щодо місця інформатики в них. А ще Володимир Якович подякував учителям інформатики за надання технічної підтримки вчителям початкових класів, які будуть працювати в 1 класі НУШ, у проходженні онлайн-курсів на платформі EdEra. До дискусії долучилася і старший викладач кафедри педагогіки Львівського ОІППО Лілія Палюшок.

Методист з математики, інформатики, астрономії, фізики інформаційно-методичного центру освіти м.Червонограда Катерина Петрівна Андрусяк розказала про історію заснування міста Кристинопіль та нове місто Червоноград, яке було побудоване у зв'язку з розвитком вугільного басейну. А також презентувала навчальні заклади міста та представила вчителів інформатики - учасників семінару.

Наталія Жук, в свою чергу, представила команду інформатиків Дрогобицького району. Вона подякувала своїм колегам за розуміння і підтримку, за бажання вчитися і працювати по-новому.

Усі учасники семінару отримали магнітики-хмаринки, що символізують хмарні технології.

Знайомлячись з  Дрогобиччиною, учасники семінару побували у селі Грушів, де пройшлися Хресною Дорогою, молилися і просили здоров’я у Матері Божої, а потім побувати у каплиці Пресвятої Трійці, відомої чи не на весь світ, де у 1987 році було об'явлення Матері Божої.

У Рихтичах гості захоплено оглянули візитівку села - триметрову статую Ісуса Христа на крутому пагорбі перед храмом (автор - скульптор П.Ландовський, який є також і творцем бразильської статуї в Ріо-де-Жанейро).

А ще була пішохідна екскурсія вулицями Дрогобича... А потім усі поїхали у село Нагуєвичі, щоб побувати у музеї-садибі та пройтися стежками Каменяра - нашого видатного земляка Івана Франка.

детально

П'ятниця, 20 квітня 2018 15:29

Учні з Модрич побували на екскурсії замками Львівщини

55 школярів Модрицького НВК І-ІІІ ступенів незабутньо провели один з квітневих теплих днів, побувавши на екскурсії «Золота підкова» замками Львівщини.

Діти ознайомилися з величчю трьох палаців – Підгорецького,  Золочівського та Олеського на тлі весняного розмаю.

У кожному із замків послухали цікаві  й змістовні розповіді екскурсоводів.

Зробили безліч світлин, сповна відчули дух історії рідного краю й повернулися задоволені додому.

детально

Четвер, 19 квітня 2018 15:14

У районі пройшов обласний навчальний семінар.

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної ради від 29 березня 2018 року  «Про організацію короткотермінових тематичних семінарів для  посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області на 2018 рік» розпочато одноденні виїзні навчальні семінари на тему «Ресурси розвитку територіальних громад» для посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області.

До проведення та організації семінарів були залучені викладачі та працівники відділу підвищення кваліфікації Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Національного університету імені Івана Франка.

19 квітня 2018 року такий навчальний захід проведено у Дрогобицькому районі. У роботі семінару взяли участь голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, керуючий справами районної ради Михайло Гук, керівники відділів та працівники апарату районної ради, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники місцевих рад Дрогобицького району та районного ЗМІ. Організацію семінару забезпечив начальник організаційного відділу районної ради Юрій Жук.

Голова районної ради Михайло Сікора представив гостей. Участь у районному семінарі взяли: перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління, доктор наук з державного управління, професор Олександр Сушинський; завідувач кафедри економіки Львівського регіонального інституту державного управління, доктор економічних наук Євген Матвіїшин, доктор економічних наук, професор кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування Тетяна Гургула, декан факультету економіки та менеджменту інституту кандидат економічних наук, доцент Олександр Синицький, кандидат юридичних наук, доцент Національного університету імені Івана Франка Руслан Бедрій та головний спеціаліст відділу підвищення кваліфікації ЛРІДУ, магістр державного управління Григорій Гембарський.

У своїх лекціях науковці інституту висвітлили актуальні питання державного управління і місцевого самоврядування, обговорили проблематику ресурсного забезпечення економічного розвитку територіальних громад, окреслили проблемні питання та інструменти вирішення земельних відносин у територіальних громадах. Сільські та селищні голови мали можливість задати питання, які найбільше їх хвилюють. У процесі обговорення учасники семінару прийшли до спільного розуміння проблем, які виникають у процесі децентралізації, а також можливостей їх врегулювання. 

детально

Середа, 18 квітня 2018 09:22

Подаємо інформацію відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації щодо Моніторингу забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів дошкільної та загальної середньої освіти за І квартал 2018 року: тут

детально

Вівторок, 17 квітня 2018 10:06

Відбулося засідання чергової ХХІІІ сесії районної ради

16 квітня, відбулося засідання XХІІІ чергової сесії районної ради VII скликання, яке провів голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора.

На сесії депутати заслухали доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Віталія Перхуна про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2017 рік, а також щодо внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2018 рік, яким збільшили обсяг доходів загального фонду районного бюджету на суму  1494562 грн. та обсяг видатків районного бюджету на суму 27010695 грн., в тому числі видатки загального фонду районного бюджету – 13777740 грн., видатки спеціального фонду районного бюджету – 13272955 грн., (в тому числі бюджету розвитку в сумі 13207645 грн.).

Також, депутати затвердили перелік об'єктів (видатків) фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку та уточнений перелік місцевих регіональних програм на 2018 рік та збільшили в складі видатків районного бюджету кошти на їх реалізацію в сумі 2225100 грн.,         

Рішенням сесії районної ради було затверджено розподіл коштів з районного бюджету Дрогобицького району на співфінансування об’єктів, які стали переможцями за результатами обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у 2018 році, на загальну суму 2230930 грн.

 

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко прозвітував про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2017 рік. Оскільки очільник району вже доповідав про роботу за минулий рік перед громадськістю регіону, на сесії звіт пройшов в режимі діалогу. Депутати ставили голові райдержадміністрації запитання, які, в основному, стосувалися ремонту доріг, утилізації ТПВ в регіоні, розвитку населених пунктів гірської зони району тощо.

На думку депутата районної ради Ігоря Гука, в подальшому було б доцільно запровадити перед головним звітом голови райдержадміністрації звітування про роботу основних структурних підрозділів, особливо тих, хто є розпорядниками бюджетних коштів.

Позитивно роботу голови райдержадміністрації та його вміння знаходити порозуміння із депутатами, сільськими, селищними головами оцінили голова районної ради Михайло Сікора, голова Асоціації сільських, селищних рад району Степан Коваль, депутат обласної ради Михайло Задорожний, депутат районної ради Михайло Галик.

Виступаючі відзначали що, незважаючи на часом різні позиції з того чи іншого питання, загалом в районі панує конструктивна ділова атмосфера та співпраця між різними гілками влади, завдяки чому протягом останнього часу вдається вирішувати проблемні питання, які назбиралися за багато років. 

Рішення районної ради про затвердження звіту голови райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2017 рік та визнання роботи задовільною підтримали 36 депутатів, 4 утримались, 1 - проти.

Після цього, депутати заслухали керівник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Ярославу Ковтик, яка доповіла про основні заходи Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2018 рік.

Депутатами були розглянуті і інші важливі питання порядку денного, зокрема: про стан утримання та план ремонту автомобільних доріг Дрогобицького району на 2018 рік, виконання Комплексної програми забезпечення захисту населення від злочинних і протиправних проявів та профілактики злочинності у Дрогобицькому  районі  за 2017 рік та затвердження відповідної програми на 2018 рік, виконання Заходів щодо розвитку галузі охорони здоров’я Дрогобицького району за 2017 рік та затвердження відповідних Заходів на 2018 рік, виконання Заходів щодо розвитку туризму та рекреації в Дрогобицькому районі за 2017 рік та затвердження відповідних Заходів на 2018 рік, використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Дрогобицького району, ряд земельних питань.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХІІI чергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Понеділок, 16 квітня 2018 09:50

Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми розвитку публічного управління в Україні» та підведення підсумків навчання по проекту DESPRO.

12 – 13 квітня 2018 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, німецькі, польські та українські науковці ділилися досвідом щодо розвитку державності у країнах ЄС та в Україні, у форматі науково-практичної конференції за міжнародною участю до 100-річчя запровадження державної служби в Україні: "Проблеми розвитку публічного управління в Україні".

Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України став об'єднавчим центром наукової та освітньої співпраці як науковців України, так і європейських країн-партнерів. 

12 квітня, німецькі науковці, представники Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, численні гості з Луганської та інших областей України, представники органів виконавчої влади обмінялися досвідом, обговорили найактуальніші проблеми місцевого розвитку у форматі круглого столу "Освіта для публічних службовців".

Представники Швейцарсько-українського проекту DESPRO привітали із завершенням навчання учасників програми дистанційного курсу для публічних службовців Луганської та Львівської областей "Управління проектами місцевого розвитку", на онлайн-платформі DESPRO "Спільноти практик місцевого розвитку" та урочисто вручили посвідчення про проходження навчання. Цього року посвідчення отримали 109 слухачів програми.

Вітаючи учасників круглого столу, Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор підкреслив важливість освіти для публічних службовців, і те, що навчальний заклад створює всі умови для отримання нових знань. Зокрема, має перспективи такий прогресивний формат, як онлайн-навчання.

У роботі круглого столу взяли участь: Ольга Лішик - заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, Валентин Харлов - керуючий справами Львівської обласної ради, Мар'яна Куля - експерт Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, Василь Лозинський - голова обласної асоціації місцевих рад "Ради Львівщини", Ігор Катерняк - директор Громадської організації "Українська система дистанційного навчання", експерт Швейцарсько-українського проекту DESPRO.

Від Дрогобицького району участь у даному проекті взяли 10 представників органів місцевого самоврядування, зокрема від Дрогобицької районної ради заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, начальник загального відділу Вікторія Самох, начальник організаційного відділу Юрій Жук, радник з питань юридичного забезпечення Андрій Матіїшин, а також представники Уличненської, Медвежанської, Попелівської та Станильської сільських рад.

Для учасників проекту була проведена тематична сесія "Ефективне лідерство в управлінні органами публічної влади" (модератор - Андрій Ліпенцев, заступник директора з наукової роботи, кандидатом економічних наук, доцент, академік Академії економічних наук України).

13 квітня під час пленарних засідань, у яких взяли участь і учасники програми "Управління проектами місцевого розвитку" на онлайн-платформі DESPRO "Спільноти практик місцевого розвитку",  науковці з Німеччини, Польщі та України обговорили актуальні проблеми розвитку державного управління в Україні.

"Наше спільне завдання, - сказав, відкриваючи пленарне засідання, Володимир Загорський, - у надзвичайно складних умовах сьогодення засобами наукового пізнання сприяти реалізації Стратегії реформування державного управління в Україні.".

Костянтин Ващенко - голова Національного агентства України з питань державної служби акцентував у виступі увагу на важливості професійного навчання державних службовців, підвищення їхнього освітнього рівня, роль Національної академії у цьому процесі, а також - про перспективи реформування системи державного управління.

Президент Національної академії державного управління при Президентові України, професор Василь Куйбіда звернув увагу учасників конференції, власне, на важливості розвитку публічного управління в Україні, його перспективи та виклики.

Учасників науково-практичної конференції привітав і голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Усі запропоновані теми для обговорення є дуже актуальними і вкрай необхідними для фахових диспутів. Адже Україна перебуває в процесі важливих для країни перетворень та реформ, в тому числі й тих, що стосуються державної служби та державного управління.», - зазначив Олександр Ганущин.

У пленарному засіданні також взяли участь і мали слово: Маріанна Вільшинська - керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації, Ольга Лішик - заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, Андрей Ліпенцев - заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, Богдана Яремчук - в.о. начальника управління персоналом Львівської міської ради, Тетяна Токарчук - начальник управління фінансів та бухгалтерського обліку, головний бухгалтер НАДС.

Учасниками конференції також були іноземні гості, а саме: Вільма Вентіг, уповноважена з гендерної рівності та Хольгер Франке, доктор, професор (Вища школа публічного управління, поліції та права, землі Мекленбург - Передня Померанія, Німеччина); Дарія Б'єнковська - доктор та Річард Козловський - доктор габілітований (Академія Поморська в Слуцьку, Польща).

По закінчені конференції учасники програми "Управління проектами місцевого розвитку" на онлайн-платформі DESPRO "Спільноти практик місцевого розвитку"взяли участь у секційних заняттях на різні теми публічного управління, зокрема: «Реформування публічного управління та сектору безпеки в Україні на європейських засадах», «Розвиток публічної служби в умовах адміністративно-територіальної реформи», «Організація безпеки життєдіяльності територіальних громад в умовах реформування місцевого самоврядування в Україні»та іншіюПісля чого відбулися тематичні круглі столи, під час яких учасники розглянули актуальні питання теорії державного управління, інноваційні технології управління персоналом у державних органах влади.

детально

П'ятниця, 13 квітня 2018 10:14

ОГОЛОШЕННЯ

12 квітня відбулося засідання Президії Дрогобицької районної ради, на якому було остаточно визначено перелік питань, які будуть включені в порядок денний чергової ХХІІІ сесії районної ради, а також дату її проведення – 16 квітня 2018 року о 10.00 год., понеділок.

Ця дата викликана необхідністю подання на засідання сесії Львівської обласної ради (вівторок, 17 квітня) прийнятого рішення районної ради щодо виділення коштів на співфінансування проектів місцевого розвитку Дрогобицького району, які перемогли у обласному конкурсів мікропроектів.

Подаємо проект рішення про порядок денний чергової ХХІІІ сесії Дрогобицької районної ради VII скликання, а також повідомляємо що інформація про всі проекти рішень порядку денного розміщені у відповідному розділі даного сайту:

детально

Середа, 11 квітня 2018 16:28

В плані підготовки до чергової ХХІІІ сесії районної ради 12 квітня о 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики, а в 14.30 год. засідання Президії районної ради VII скликання, на якому буде визначено дату проведення та остаточно погоджено порядок денний чергової сесії.

Крім того, 13 квітня 2018 року о 09.00 год. відбудеться засідання постійної комісії ради з питань промисловості, архітектури та будівництва.      

детально

Вівторок, 10 квітня 2018 15:07

ОГОЛОШЕННЯ

      В середу, 11 квітня, о 14.30 год. відбудеться позачергове засідання постійної комісії Дрогобицької районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту.

      Запрошуються депутати районної ради (зі складу комісії) та працівники відповідних відділів та управлінь райдержадміністрації.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...153 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі