Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 08 січня 2022 12:02

Деякі види додаткових відпусток  

Держава гарантує кожному, хто працює, право на відпочинок. Одним зі способів забезпечення цього права є надання працівникові щорічної основної відпустки. Важливо, що Законом України «Про відпустки» передбачена щорічна основна відпустка, на яку мають право всі без винятку працівники. Окрім того, є ще ряд відпусток, що надаються за певних умов: навчання особи, вагітність особи, народження дитини, здійснення догляду за дитиною, наявність двох і більше дітей віком до 15 років, усиновлення тощо. Сьогодні ми зупинимось на особливостях деяких видів  додаткової  відпустки працівникам, які мають дітей, у тому числі, дитину з інвалідністю або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А Iгрупи. До розмови на цю тему ми запросили Романію Мандзій, фахівчиню Новороздільського бюро правової допомоги...

детально

П'ятниця, 07 січня 2022 08:49

Шановні жителі Дрогобиччини!

Щиросердно вітаю Вас із найвеличнішим релігійним святом – Різдвом Христовим!

В цей день радіє Небо і Земля, а українську землю чарує багатоголосся різдвяних вертепів та колядок. І це чудово, що в Україні збереглися народні звичаї. Різдво Христове є великим та важливим святом для кожного з нас. Ми збираємося тісним дружнім колом з близькими та друзями, а в кожній домівці в цей вечір є смачна українська кутя.

Тож нехай перша зірка Святого вечора, що сповіщає про народження Сина Божого, стане для кожної родини провісницею миру і християнської злагоди. Нехай добра звістка відгукнеться світлою радістю та щирістю почуттів. Очікувані Різдвяні церковні дзвони наповнять наші душі вірою, кожну оселю очистить та захистить спільна молитва, а цьогорічне Різдво стане початком щасливої дороги в новий успішний рік.

У цей світлий день бажаю Вам, щоб Різдвяні свята були радісними, щедрою на здобутки була життєва дорога, а в родині щоб завжди панували злагода, любов і достаток. Здоров’я, натхнення та Божого благословення Вам і Вашим рідним!

У день Христового Різдва давайте вітати один одного словами, які українці повторювали протягом багатьох століть: «Христос народився! Славімо Його!»

З повагою,

Голова Дрогобицької районної ради                                                    Андрій Шевкенич

детально

Четвер, 06 січня 2022 11:00

Способи усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою

З давніх–давен земля неодноразово ставала каменем спотикання  у взаємовідносинах людей: як сусідів так і родичів. Захоплення земельної ділянки, яка обробляється іншими людьми,  використання плодів як результату чужої праці,  встановлення меж, що стають причинами суперечки, – усе це поширені проблеми: з правіку й до тепер.  Отож дана сфера цих відносин потребувала належного правового урегулювання.

Як це законодавчо закріплено сьогодні?  На таке питання відповідає головний юрист відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Билень...

детально

Середа, 05 січня 2022 16:06

У Дрогобичі запрацював новозбудований Центр «ДІЯ»

У Дрогобичі завершили будівництво наймасштабнішого державного об’єкту. Це Дія Центр «Документ-Сервіс Дрогобич», який розташований у центральній частині міста – на вулиці Бориславській. Вже сьогодні, 5 січня, сучасний «Центр.Дія» — офіційно запрацював.

Будівництво об’єкту розпочали у 2018 році. Так, упродовж трьох років, 2018-2020, підрядна організація провела земляні роботи, залила фундамент, вимурувала стіни першого поверху та провела його перекриття, підвели мережі каналізування.

Торік перекрили другий поверх, улаштували покрівлю, встановили віконні блоки та алюмінієві вітражі, змонтували ліфти, завершили внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, улаштували інженерні мережі (вентиляцію, водопостачання та водовідведення, електропостачання), серверну, провели роботи з благоустрою території.

Загальна вартість проєкту – понад 33 млн грн, з них: більш як 10 млн грн – кошти державної субвенції, 11 млн 438 тис грн — ДФРР, 3,3 млн грн – обласний бюджет, 8 млн 197 тис грн – кошти місцевого бюджету. Збудували його у межах програми Президента «Велике будівництво».

Новий «Дія.Центр» відповідає стандартам «Прозорого офісу». Це двоповерхова будівля, де на першому поверсі серед приміщень — рецепція та зал очікування з дитячою кімнатою, зал обслуговування абонентів (фронт-офіс), у якому надаватимуть адміністративні послуги. Тут облаштована система електронної черги, а також Центр відповідає всім вимогам інклюзивності.

Серед послуг, які надаватимуть у Дрогобицькому «Дія.Центрі»: реєстрація місця проживання, речових прав на нерухоме майно, реєстрація бізнесу, послуги у сфері земельних відносин та архітектурно-будівельної діяльності, а також соціальні послуги. Окрім цього — послуги комунальних підприємств, такі, як послуги водоканалу, тепломереж, угоди по вивозу сміття та оплати послуги КПЖЕО.

детально

Середа, 05 січня 2022 11:07

Чи є обмеження розірвання шлюбу в період вагітності або протягом одного року після народження дитини?

Так буває, що деколи у життєвій рутині між двома членами подружжя постає питання про розірвання шлюбу. На перший погляд здається найпростіша правова ситуація. Однак, слід розуміти, що у кожній справі можуть бути окремі важливі деталі. Саме вони можуть змінити підхід суддів до вирішення цього питання. Пропонуємо розглянути важливі обставини: вагітність дружини чи наявність дитини віком до одного року, які обов’язково ураховуватимуть судді при розгляді питання про розірвання шлюбу. Про це поговоримо із фахівчинею Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зварич Катериною...

детально

Вівторок, 04 січня 2022 16:06

Деякі гарантії фермерів.

Протягом цього року прийнято багато нормативно-правових актів, які регулюють земельні відносини, в тому числі ті, що стосуються впровадження ринку землі в Україні.  Заслуговує на увагу Постанова Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №723 «Деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі». Дати відповідь на наші питання ми попросили Романію Мандзій - начальницю Новороздільського бюро правої допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Романіє, розкажіть будь ласка нашим читачам, які гарантії передбачені у цьому нормативно-правовому акті та кого вони стосуються?

Відповідь на це питання висвітлюватиму поетапно, бо має воно кілька складових. Пропоную спочатку ознайомитися із поняттям гарантійного зобов'язання.  Гарантійне зобов’язання– це зобов'язання гаранта повністю або частково виконати боргові зобов'язання суб'єкта господарювання - резидента України - перед кредитором у разі невиконання таким суб'єктом його зобов'язань за кредитом, який залучений,скажімо, під державну гарантію. Гарантом виступає  держава в особі Голови Боргового агентства, а до початку функціонування Боргового агентства - в особі Міністра фінансів... 

детально

Вівторок, 04 січня 2022 11:15

Від сьогодні конкурсанти можуть подавати заявки на конкурс місцевих ініціатив та конкурс регіонального розвитку - 2022

Сьогодні, 4 січня, стартували обласні конкурси місцевих ініціатив та регіонального розвитку в межах Комплексної програми регіонального розвитку. Триватиме подача заявок – до 21 лютого.

До участі в конкурсах запрошують такі категорії учасників:
- Конкурс проєктів місцевих ініціатив – органи самоорганізації населення, ОСББ, громадські організації, благодійні фонди, ініціативні групи, сільські, селищні, міські ради;

- Конкурс проєктів регіонального розвитку – сільські, селищні, міські ради та ініціатори спільних проєктів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад (суб’єкти співробітництва відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад»). Одним заявником може бути подано не більше 2 проєктів.

Основні вимоги до проєктів:

Проєкти місцевих ініціатив:
- нижня гранична вартість проєкту - 200 тис гривень;
- верхню межу не обмежено;
- забезпечення співвідношення фінансування 50/50 (50% - кошти обласного бюджету, 50% кошти місцевих бюджетів та небюджетний внесок конкурсанта);
- максимальна сума субвенції з обласного бюджету не повинна перевищувати 750  тис. гривень.

Проєкти регіонального розвитку:
- нижня межа - 1,5 млн гривень;
- верхню межу не обмежено;
- забезпечення співвідношення фінансування 70/30 (не більше 70% – кошти обласного бюджету, не менше 30% – кошти місцевих бюджеті);
- максимальна сума субвенції з обласного бюджету не повинна перевищувати 3 млн гривень.

В межах конкурсів можуть реалізовуватись проєкти будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єктів комунальної форми власності, а також їх технічне переоснащення (закупівля обладнання та устаткування) в межах затверджених пріоритетів на 2022 рік.

Пріоритети конкурсу проєктів місцевих ініціатив:
1.    «Заклади загальної середньої та фахової передвищої освіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентаря і предметів довгострокового користування.
2.    «Заклади дошкільної та позашкільної освіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування (в тому числі ЦДЮТ).
3.     «Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради та заклади профтехосвіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, благоустрій територій, а також придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування.
4.     «Охорона здоров'я» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентаря і предметів довгострокового користування (в тому числі придбання автотранспорту). 
5.     «Культура» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування.
6.    «Історико-культурна спадщина та туризм» - ремонтно-реставраційні роботи будівель,  будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, благоустрій, придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування для об’єктів туристичної інфраструктури тощо.
7.     «Безпека» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція вуличного освітлення, тротуарів, пішохідних переходів, доріжок і проїздів, зупинок громадського транспорту (в тому числі придбання), придбання і встановлення камер відеоспостереження, систем протипожежного захисту тощо. 
8.     «Молодь та спорт» - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція спортивних та спортивно-ігрових майданчиків, стадіонів, ДЮСШ (в тому числі придбання обладнання, інвентаря і предметів довгострокового користування), підтримка молодіжних центрів і організацій тощо.
9.     «Інше» (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної (за винятком ОСББ)), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети), в тому числі будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування, облаштування об’єктів ПЗФ, підтримка аграрного та сільськогосподарського розвитку тощо.

Потенційними сферами реалізації проєктів регіонального розвитку  для конкурсантів запропоновано:
1. Житлово-комунальне господарство (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт мереж водопостачання та водовідведення; освітлення населених пунктів (окрім адміністративного центру територіальної громади); придбання обладнання та устаткування довгострокового користування); 
2. Медицина (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, закладів вторинної медицини; придбання обладнання та устаткування довгострокового користування); 
З. Освіта (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти; придбання обладнання та устаткування довгострокового користування для потреб територіальних громад); 
4. Безпека (проєкти будівництва, реконструкції, капітального ремонту; придбання обладнання та устаткування довгострокового користування) ; 
5. Економіка та туризм (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та покращення матеріально-технічного забезпечення закладів профтехосвіти та навчально-практичних центрів; розбудова інфраструктури інвестиційних ділянок та індустріальних парків; створення на базі комунальних підприємств територіальних громад області проєктів, які передбачають створення нових робочих місць, економію бюджетних коштів та збільшення доданої вартості виробничого сектору; покращення туристичної інфраструктури територіальних громад, а також реставрації об'єктів культурної спадщини); 
6. Інше (проєкти будівництва, реконструкції, капітального ремонту, що не підпадають під визначені пріоритети, але відповідають загальним умовам конкурсу; придбання обладнання та устаткування довгострокового користування).

Прийом проєктів місцевих ініціатив проводиться  на ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМІ.

Нагадаємо, на реалізацію Комплексної програми регіонального розвитку на 2022 рік з обласного бюджету  передбачено 132 млн грн по 66 млн грн на кожен конкурс.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

детально

Понеділок, 03 січня 2022 11:12

У Нагуєвичах презентують історії святкування Різдва в родині Франка

та його улюблені колядки

Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» запрошує на наукову презентацію «Три Різдвяні історії Івана Франка і Одна невідома вакація київського колядника в Нагуєвичах 1888-1900».

Захід відбудеться у понеділок, 10 січня, о 14.00 у конференц-залі музею.

«Мало хто задумувався над тим, як насправді Іван Франко із Ольгою Хоружинською та своїми дітьми проводили Різдвяні Свята в Нагуєвичах, як часто і в яких життєвих різдвяних пригодах їм на щастя випадало святкувати. Врешті мало кому відомо про те, хто був колядниками в садибі Франка, і навіть більше того - до кого ходив колядувати наш національний геній на теренах Дрогобиччини, - розповідає директор музею Богдан Лазорак. - Презентуватимемо архівні і маловідомі матеріали про три цікаві Різдвяні історії в житті Івана Франка, а також невідомий приїзд відомого колеги з Києва на Різдвяні свята у Нагуєвичі.

Знайшлася цікава інформація до біограми Франка, яку запрезентуємо також у часі Різдвяних свят в Нагуєвичах».

По завершенню заходу в програмі передбачено гарні улюблені колядки письменника і різдвяна кава з пляцками за рецептами родини Франків.

Також, заповідник запрошує завітати і оглянути нову виставку "Різдвяні історії зі старої скрині", сформовану з фондових матеріалів музею.

детально

Субота, 01 січня 2022 16:43

На Дрогобиччині відзначили 113-ту річницю від дня народження Героя України Степана Бандери.

Сьогодні, ми відзначаємо 113-річницю з Дня народження Героя України, голови проводу ОУН, беззаперечного патріота і провідника української нації Степана Бандери!

З цієї нагоди у багатьох містах Дрогобиччини пройшли урочисті заходи по вшануванню Степана Бандери – Провідника Нації, чиє прізвище стало символом боротьби за українську незалежність.

Відтак, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, його заступник Микола Андріїв та голова райдержадміністрації Степан Кулиняк поклали квіти до підніжжя пам‘ятника Бандери у м.Трускавець та вшанували Героя, який жив задля України та творив нашу державність.

Довідково:
Степан Бандера - український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. 
Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.

5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

детально

П'ятниця, 31 грудня 2021 09:17

Шановні жителі Дрогобиччини!

Сердечно вітаю Вас та Ваші родини з Новим 2022 роком та Різдвом Христовим!

Недаремно кажуть, що позитивний настрій на увесь наступний рік дають нам саме ці свята, наші нетлінні впродовж віків традиції.

Так складаються суспільні реалії, що маємо бути ще більш виваженими, мудрими, а головне єдиними у спільному пориві до миру, злагоди, порозуміння.

Тож, кріпімося у вірі, братаймося, єднаймося, ставаймо сильнішими і непереможними!

Нехай новонароджене Боже дитятко звеселить кожну домівку, подарує кожній родині віру, надію, любов.

        Веселих Вам свят!

З повагою,

Голова Дрогобицької районної ради                                             Андрій Шевкенич

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...262 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі