Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 09 листопада 2017 11:50

Консультує Міністр юстиції

Яка формула розрахунку пенсії?

Розмір пенсії за віком відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначається за формулою:

П = Зп× Кс, де П – це розмір пенсії, у гривнях; Зп – це заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 закону,а Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно достатті 25 Закону.

Який мінімальний розмір пенсії за віком?

За наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 1 січня 2018 рокудля осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Якщо страховий стаж меншийніж 35 років для чоловіків та 30 років для жінок -мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу.

Для пенсій, призначених після 1 січня 2018 року, такий мінімальний розмір пенсії за віком (а саме, у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом), виплачуєтьсяпісля досягнення особою 65 років. До досягнення цього віку таким особам може бути призначена державна соціальна допомогана умовах і в порядку, визначених Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпечених сім‘ям».

Чи передбачене збільшення розміру пенсії за віком за понаднормовий стаж?

За кожний повний рік страхового стажупонад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії,обчисленої відповідно до статті 27 Закону (цією статтею визначається розмір пенсії за віком), але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону.Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений.

Разом з тим, для осіб, яким пенсія призначена до набрання чинностіЗакону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (01.10.2011), крім тих, яким після здійснювався перерахунок з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення пенсії:

-        мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу;

-        збільшення пенсії встановлюється за кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам.

Який максимальний розмір пенсії?

Максимальний розмір пенсії, призначеної на умовах законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність не може перевищувати десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії  не може перевищувати 10740 гривень.

Як відбуватиметься обчислення пенсії за віком?

 «З 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.»

«З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2016 та 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.»

У 2019 - 2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення, порівняно з роком, що передує року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для обчислення пенсій, передбачене частиною другою статті 42 цього Закону, проводитиметься починаючи з 2021 року.»

Який порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсії?

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період враховується заробітна плата за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8 і 9 статті 11 цього Закону.

Період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців (крім випадків, коли період страхового стажу становить менше 60 місяців).

детально

Середа, 08 листопада 2017 11:06

Перерахунок житлових субсидій проведений автоматично

Управління праці та соціального захисту населення  повідомляє, що упродовж жовтня 2017 року здійснено автоматичний перерахунок житлових субсидій для 11927 домогосподарств на новий опалювальний сезон 2017-2017 рр.

Відповідно до чинного законодавства термін опалювального сезону для домогосподарств з індивідуальним опаленням встановлено з 16 жовтня 2017 року по 15 квітня 2018 року.

Перерахунок субсидій проведено автоматично, без повторного звернення громадян.

Нагадуємо, що одержувачі субсидії зобов’язані повідомляти протягом місяця органи соціального захисту населення про такі зміни:

- зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (хтось виписався чи прописався);

- соціального статусу членів сім’ї (хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером, оформив соціальну допомогу);

- про одноразову покупку, вартість якої перевищує 50 тис. грн.

Відповідно до нових змін до Порядку надання населенню субсидій при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 роки враховувалися доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 року. Таким чином, враховувалися більш актуальні доходи громадян. Для безробітних громадян працездатного віку, у яких взагалі відсутні доходи, у розрахунок субсидії за кожний місяць включався місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді, що складає 3368 грн.

Нормативи на житлово-комунальні послуги переглянуті двічі: у травні зменшений норматив на опалення, а у серпні – на газ для приготування їжі.
Так, на газове опалення норматив зменшився з 5,5 куб/кв.м. до 5 куб/кв.м; на електричне з 65 кВт/год до 51 кВт/год із застосуванням коригуючих коефіцієнтів.
Зменшились також нормативи на приготування їжі і підігрів води : на газову
плиту- з 7,1 куб.м до 5,4 куб.м, на газову плиту і водонагрівач- з 14куб.м. до 10,5 куб.м.

З травня поточного року змінено механізм нарахування субсидії. Тим сім'ям, у яких є прострочені понад два місяці борги за житлово-комунальні послуги у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (сьогодні це 340 грн), субсидію на новий опалювальний сезон не продовжуватимуть. Для продовження надання субсидії необхідно сплатити борги, а якщо сім'я має значну заборгованість за комунальні послуги, вона може вирішити це питання шляхом укладання договору реструктуризації боргу – тобто її погашення частинами. Про факт сплати боргу або його реструктуризації необхідно надати підтверджуючі документи до управління соціального захисту населення.

детально

Вівторок, 07 листопада 2017 14:03

На соціальну підтримку учасників АТО – більше 150 тисяч гривень

6 листопада на соціальну підтримку учасників АТО, членів їхніх сімей, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділено 154,3  тис гривень.

За кошти обласного бюджету одноразову адресну допомогу отримають 18 демобілізованих воїнів - по 3 тис грн, 28 дітей загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні - по 2,5 тис грн, а також 3 осіб з числа військовослужбовців - інвалідів війни, що брали участь в АТО на реабілітацію – 30,3 тис гривень.

Усього з початку проведення військових дій на Сході країни та подій на Майдані під час Революції Гідності (2014-2017 рр.)  на соціальну підтримку зазначених вище родин скеровано майже 91 млн грн, з яких  у поточному році – 13,5 млн гривень. 

детально

Понеділок, 06 листопада 2017 11:58

У населених пунктах  Дрогобицького району працюватимуть Школи здоров'я

В Дрогобицькому районі при амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сіл Доброгостів, Болехівці та Гаї Нижні створені три Школи здоров’я.

Згідно з графіком, поданим головними лікарями АЗПСМ, будуть проводитись навчально-просвітницькі заходи за участю представників обласних медичних установ.

08.11.2017 року в с.Доброгостів - семінар на тему: «Чи варто боятися онкології? Боротись, не можна здаватись».

16.11.2017 року в с.Болехівці - на тему: «Вакцинація: за чи проти?».

06.12.2017 року в с.Нижні Гаї - на тему: «Ішемічна, гіпертонічна хвороба».

Запрошуються учні старших класів, вчителі та вихователі садочків, працівники закладів культури, громадськість.

Школи здоров'я створені з метою збільшення обізнаності мешканців Дрогобицького району основ громадського здоров’я та пропаганди здорового способу життя, для зменшення захворюваності, інвалідності та смертності, у рамках реалізації спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» субпроекту «Онкопровенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області».

детально

Неділя, 05 листопада 2017 14:58

Відбулося виїзне засідання по Броницькому сміттєзвалищі.

03.11.2017 року відбулося виїзне засідання тимчасової контрольної депутатської комісії по вивченню питання порушень екологічного та санітарного законодавства на території Броницької сільської ради.

Участь у комісії взяли голова районної ради М.Сікора, депутати районної ради М.Гук, М.Шніцер, Я.Коколюс, М.Лужецький, Д.Куцій, начальник управління  агропромислового  розвитку РДА В.Мойсеєнко, головний архітектор Дрогобицького району Ю.Довганич, головний лікар ДРТМО О.Слабий, начальник управління Держгеокадастру у Дрогобицькому р-ні Л.Бреньо, головний спеціаліст відділу контролю за використанням та охороною земель головного управління Держгеокадастру у Львівській області Р.Андрущакевич, спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Н.Сов’як; директор департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради Р.Москалик, головний інженер КП «Комбінат міського господарства» В.Красуляк, представник Дрогобицької місцевої прокуратури А.Мельник, представник Дрогобицького МРВ УСБУ у Львівській області М.Денисенко, представник Дрогобицького ВП ГУ НП України у Львівській області Д.Огар та сільський голова с.Брониця Г.Демків.

Як відзначив керуючий справами районної ради, голова постійної комісії з питань охорони довкілля і природних ресурсів М.Гук попередній виїзд комісії районної ради на міський полігон твердих побутових відходів в с.Брониця відбувся в травні 2016 року. З цього часу стан утримання та експлуатації полігону значно погіршився. Дрогобицькою міською радою не було виконано жодних зобов’язань щодо покращення стану утримання та експлуатації полігону твердих побутових відходів в с.Брониця.

Депутати районної ради М.Лужецький, Я.Коколюс відзначили, що неналежна експлуатація сміттєзвалища призводить до значного забруднення навколишніх земель, повітря та води, що негативно впливає на здоров’я мешканців навколишніх населених пунктів, а подальша його експлуатація призведе до ще більших негативних наслідків.

Директор департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради Р.Москалик повідомив, що з обласного бюджету виділено більше 6 млн.грн. для проведення необхідних заходів на міському полігоні твердих побутових відходів в с.Брониця і після проведення тендеру ці кошти будуть використанні за цільовим призначенням.

По результатах виїзного засідання комісією було прийнято ряд висновків, а саме:

1.     Прийняти до відома, що міський полігон твердих побутових відходів в с.Брониця давно вичерпав свій ресурс і не підлягає подальшій експлуатації.

2.     Відзначити, що експлуатація міського полігону твердих побутових відходів в с.Брониця проводиться з грубими порушеннями вимог екологічного та санітарного законодавства, в тому числі:

-         відходами засипані узбіччя дороги, яка веде до сміттєзвалища;

-         кількість відходів, які щоденно завозяться на полігон, в десятки разів перевищує будь-які допустимі норми;

-         майже відсутня обваловка сміттєзвалища;

-         немає запасу інертного матеріалу і не проводиться перешарування відходів;

-         відсутні відстійники для очищення стічних вод із сміттєзвалища;

-         не пробурені свердловини для дегазації;

-         не встановлені межові знаки та не обгороджена територія сміттєзвалища;

-         не проводиться дезінфекція спецавтотранспорту для розвантаження відходів;

-         частина відходів знаходиться за межами земельної ділянки, відведеної для

          сміттєзвалища;

-         на сміттєзвалищі працює недостатня кількість відповідної спеціалізованої  техніки.

3.     Рекомендувати Дрогобицькій міській раді:

- в терміновому порядку усунути порушення вимог екологічного та санітарного законодавства при експлуатації міського полігону твердих побутових відходів в с.Брониця;

- подати на розгляд комісії копії проекту рекультивації сміттєзвалища та копії договору, укладеного з Львівською міською радою про вивезення твердих побутових відходів з м.Львова на полігон в с.Брониця.

детально

Четвер, 02 листопада 2017 17:41

Молодих науковців запрошують до участі у конкурсі есе

У межах V Бандерівських читань розпочався Всеукраїнський конкурс есе для молодих науковців «Чи здатна Україна на власний геополітичний проект: місія України та національні інтереси в глобалізованому світі».

До участі у конкурсі запрошуються молоді дослідники – учні старших класів, студенти вищих навчальних закладів, аспіранти, молоді вчителі та науковці.

На конкурс приймають оригінальні, не опубліковані раніше, відредаговані роботи у вигляді есе, що містять власні обґрунтовані міркування, націоналістичні ідеї та світогляд, в яких розкриваються тема та проблематика конкурсу, та мають наукову і практичну цінність. Робота має бути виконана українською мовою.

Конкурсні роботи приймають до 15 грудня 2017 року на скриньку: bandera.chyt@ukr.net.

Нагородження переможців відбудеться 3 лютого 2018 року у Києві під час V Бандерівських читань. Призовий фонд конкурсу – 70 тисяч гривень, з них: І місце – 40 тис. грн, ІІ місце – 20 тис. грн, ІІІ місце – 10 тис. грн.

Зазначимо, що засновником конкурсу є Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» за підтримки Науково-дослідного інституту українознавства МОН України.

детально

Середа, 01 листопада 2017 12:48

Етно-фестиваль гостинності вже втретє цьогоріч збере

мистецькі колективи Львівщини

У межах І Етно-фестивалю гостинності цими вихідними на Львівщині творчістю та досвідом обмінюватимуться такі райони: колективи Старосамбірщини поїдуть виступати у Жовківський район, колективи Сколівського району – у Кам'янко-Бузьк, творчість Турківщини буде представлена у Городоцькому районі, у Перемишлянському районі виступлять колективи Дрогобиччини.

Гості свята матимуть можливість поринути в атмосферу народних традицій, на сценах виступатимуть кращі аматорські колективи Львівщини.

Це вже треті вихідні поспіль Етно-фестиваль збиратиму найкращих митців Львівщини. Його основним завданням є широке залучення населення, особливо молоді, до участі в народній творчості, практичне знайомство з джерелами автентичного фольклору, привернення уваги до вивчення фольклору, його дослідження.

детально

Понеділок, 30 жовтня 2017 16:12

Робоча група ознайомилась з програмою

«Будуй своє» від АТ «Ощадбанк»

30 жовтня керуючий справами районної ради Михайло Гук взяв участь у засіданні робочої групи щодо реалізації програми «Будуй своє» запропонованої АТ «Ощадбанк», яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.

Керівник Дрогобицького відділення АТ «Ощадбанк» Володимир Бараняк проінформував, що Ощадбанк оголосив про старт комплексної програми підтримки малого бізнесу на загальнонаціональному рівні. Головною метою програми є підтримка підприємців на різних етапах життя бізнесу. Цей проект дає можливість полегшити їм започаткування бізнесу, а також його подальше ведення.

Для довідки:

Загалом, програма підтримки малого бізнесу Ощадбанку складається з чотирьох блоків.

Перший блок під назвою «Стартуй легко» – стартовий пакет для бізнесу в одній коробці. Купуючи його, новий чи існуючий підприємець одразу отримує корпоративну картку та розрахунково-касове обслуговування. Також вже можна скористатись сучасним Інтернет- і мобільним банкінгом. Їх функціонал до кінця року буде на рівні кращих зразків таких сервісів для малого бізнесу.

Другий блок – «Будуй своє зручне». Це фактично «рука допомоги» від великих компаній – маленьким. Для людей, які знаходяться на початку свого підприємницького життя, гранди вітчизняного бізнесу пропонують знижки, пропозиції безкоштовно скористатись послугами протягом певного періоду часу, заохочувальні програми. Серед партнерів проекту вже є Київстар, «Нова пошта» та розробник програми аутсорс-бухгалтерії mtax. Партнерська програма «Будуй своє» є відкритою платформою, до якої планується долучити лідерів бізнесу транспортних, маркетингових, рекрутингових послуг, а також мережі готелів, заправних станцій тощо.

Головним ядром навчальної частини програми під назвою «Вчись та розвивайся» є однойменний порталbuduysvoe.com. Тут особа, зацікавлена в підприємництві, може пройти тест та зрозуміти, який з нього підприємець, де його слабкі та сильні сторони в організації малого бізнесу. Коли пріоритети розвитку визначені, підприємець-новачок може пройти навчальні курси, отримати пораду ментора або ознайомитись із новітніми матеріалами по темі власного бізнесу.

Для безпосереднього спілкування експертів з бізнесу та бізнесменів-початківців заплановано й офф-лайн події. Перша з них – грандіозний Get Business Фестиваль, що відбудеться на НСК «Олімпійський» у Києві 20 жовтня. Три тисячі підприємців на цій події отримають шанс поспілкуватись із 60 фахівцями в різних сферах бізнесу на 8 майданчиках.

Останній блок програми – «Отримай фінансову підтримку». Фактично Ощадний банк розгортає нову програму мікрокредитування підприємців (сума кредиту — від 50 тисяч до 5 мільйонів гривень), яка стартує в Києві вже цього року і до кінця 2018-го охопить всі регіони України. Фінансову підтримку підприємцям надає і місцева влада: спільні з Ощадбанком програми часткової компенсації вартості кредитних ресурсів для малого бізнесу вже працюють у 9 областях Україні, а в 4 – такі програми близькі до запуску. Висока зацікавленість місцевої влади у підтримці малого бізнесу свідчить на користь того, що у 2018 році подібні програми діятимуть у всіх областях України.

детально

Неділя, 29 жовтня 2017 16:58

Консультує Міністр юстиції

Визначення місця проживання дитини

Хто визначає місце проживання дитини?

Місце проживання дитини, яка не досягла 10 років, визначається за згодою батьків. Визначення місця проживання дитини, яка досягла 10 років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла 14 років, визначається самою дитиною.

Чи потрібно підписувати якийсь документ?

Батьки за бажанням можуть укласти договір щодо батьківських прав та обов’язків того з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Договір визначає умови утримання (аліментні зобов’язання), виховання, навчання, догляду, які спрямовані на забезпечення нормального фізичного,  духовного, морального розвитку дитини, та може містити положення щодо місця проживання дитини.

Договір укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Хто і на яких підставах вирішує, коли батьки не доходять згоди?

Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або ж судом.

При цьому беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини, вік дитини, стан її здоров'я дитини та ніші суттєві обставини.

Дитина не може проживати з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

Як вирішити суперечку через органи опіки?

Один з батьків має подати службі у справах дітей за місцем проживання дитини такі документи:

•                   заяву;

•                   копію паспорта;

•                   довідку з місця реєстрації (проживання);

•                   копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності);

•                   копію свідоцтва про народження дитини;

•                   довідку з місця навчання, виховання дитини;

•                   довідку про сплату аліментів (у разі наявності).

Після обстеження житлово-побутових умов, проведення бесіди з батьками та дитиною служба у справах дітей складає висновок про визначення місця проживання дитини і подає його органу опіки та піклування.

Засідання комісій, які розглядають спори між батьками щодо визначення місця проживання дитини проводяться у разі потреби, але не рідше ніж 1 раз на місяць.

Як виглядає судова процедура?

Позовна заява подається до суду за зареєстрованим місцем проживання чи місцем перебування відповідача.

У суді необхідно доводити такі обставини:

·        відповідальне ставлення до своїх батьківських обов’язків;

·        стан здоров’я як батьків, так і дитини;

·        матеріальне становище батьків;

·        можливість забезпечення належних житлових умов;

·        сімейний стан батьків;

·        інші обставини, які мають істотне значення (шкідливі звички, графіки роботи, професія тощо).

Чи можна змінити місце проживання дитини без рішення суду?

Малолітня дитина має проживати у встановленому місці проживання, яке не може бути змінено самочинно.

Якщо один з батьків без згоди другого змінить її місце проживання, суд за позовом заінтересованої особи має право негайно постановити рішення про відібрання дитини і повернення її за попереднім місцем проживання. Виняток - наявність небезпеки для життя та здоров'я дитини у місці визначеного проживання.

Особа, яка самочинно змінила місце проживання малолітньої дитини, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому, з ким вона проживала.

детально

Субота, 28 жовтня 2017 14:54

27 жовтня, у межах XVІI Міжнародного економічного форуму «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні» голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин взяв участь у пленарному засіданні «Львівщина – транспортний коридор між Європою та Азією».

У вітальному слові Олександр Ганущин  наголосив, що тільки зараз, коли вже дещо зроблено за останні роки в транспортній галузі, розуміємо скільки нам ще треба буде зробити.

«Ріст економіки оголив одну чи з найбільших проблем «Укрзалізниці» з вагонним парком. Мусимо або визнати, що більше ніж 3 млрд грн ми не засвоїмо через те, що немає чим перевезти сипучі, або вирішувати з парком і тягою...

Аеропорт, котрий розвивається найбільш динамічно, з’єднав нас майже з усією Польщею. Але хочеться далі, до Гданська, північних країн, як мінімум – до Брюсселю та Страсбургу. І це об’єктивна реальність.

Щодо дорожньої інфраструктури – то рухаємося дуже добре! Але, якщо не буде нового недержавного ресурсу, зокрема залучення приватних коштів до концесійної дороги «Краковець – Львів – Броди», можемо забути за реалізацію цього проекту.

Крім того, безвізовий режим оголив проблеми по пунктах пропуску не тільки на українському, а й на польському боці. Навіть ті спроби, котрі були зроблені по «Укрзалізниці», - це половина справи. Тобто, не буде вузької колії – не врятують нас ні додаткові рейси на «Одеса – Перемишль», ні нові рейси по лінії «Львів – Перемишль», бо та широка колія більше «стягнути» не може.

Отож, якщо цей інфраструктурний прорив вдасться, то будемо сміливо говорити про те, що подібні форуми є успішними. А також про те, що і місцева, і центральноукраїнська еліти готові до рішень у складних проблемах», - підсумував Олександр Ганущин.

Варто додати, що участь в обговоренні взяли також міністр інфраструктури України Володимир Омелян, в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, голова Львівської ОДА Олег Синютка, народні депутати.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...137 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі