Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 12 січня 2021 10:09

На нараді в райдержадміністрації розглядалися питання фінансування окремих видатків в процесі реформи децентралізації

11 січня у першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Скоропада відбулася робоча нарада з керівниками структурних підрозділів РДА.

У нараді взяли участь голова районної ради Андрій Шевкенич, заступник голови райдержадміністрації Тарас Матолич та керівник апарату райдержадміністрації Степан Кулиняк.

Серед інших важливих тем обговорювалося питання, які стосуються завершення реформи децентралізації. Йшлося, зокрема, про порядок та джерела проведення розрахунків з працівниками установ, які підпадають під ліквідацію, про оплату комунальних послуг сільських закладів охорони здоров’я, які перейшли до територіальних громад тощо.

За підсумками обговорення підписане доручення першого заступника голови РДА, де визначені основні завдання керівникам відділів освіти, культури і туризму, фінансів та керівництву КНП “Дрогобицька районна лікарня” районної ради.

детально

Неділя, 10 січня 2021 12:02

На Львівщині розпочалась підготовка до вакцинації проти COVID-19

У Міністерстві охорони здоров’я розробили Дорожню карту з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 і проведення масової вакцинації в Україні у 2021-2022 роках.

Вакцинальна кампанія відбуватиметься у кілька етапів. Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання в Україну 1 913 316 доз вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech.

«Зараз триває робота над формуванням мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. До кожної бригади входитимуть лікар, два фахівця середнього медичного персоналу та водій. Вакцинація відбуватиметься у тимчасових пунктах щеплення», - розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Також МОЗ розробило загальні логістичні сценарії для імунізації населення проти COVID-19. Імунізація буде проводитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні налічується 11 346 таких пунктів). Крім цього, будуть створені мобільні бригади з імунізації.

За умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації мобільні бригади в усіх регіонах будуть здатні здійснювати приблизно 190 тис. щеплень на тиждень. Планується й створення орієнтовно 50 тимчасових центрів вакцинації, які будуть оснащені необхідним обладнанням для повного циклу здійснення вакцинації.

Координувати процес впровадження вакцини проти COVID-19 та проведення кампанії з вакцинації буде оперативний штаб МОЗ із реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Його очолює Міністр охорони здоров’я. На регіональному рівні координувати заходи з імунопрофілактики будуть регіональні координатори. Вони визначатимуться в кожній області та у м. Києві на запит МОЗ.

детально

Четвер, 07 січня 2021 09:08

детально

Вівторок, 05 січня 2021 14:25

Як отримати необхідні для заповнення декларації дані онлайн під час карантину?

8 січня вступили у дію посиленні карантинні обмеження. 

Попри це суб’єктам декларування не варто переживати щодо отримання інформації, необхідної для заповнення декларації. Адже практично всі необхідні дані можна отримати з електронних реєстрів за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Розповідаємо, яку саме інформацію можна знайти не виходячи з дому:  

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (https://bit.ly/2zeaaIQ) – містить інформацію, яку необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;

Офіційний електронний портал Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/) – містить відомості про власників та користувачів земельних ділянок, які потрібно зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://bit.ly/35uO94s) – інформація до розділів 8 «Корпоративні права» та 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї» декларації;

Електронний кабінет водія (https://bit.ly/2YyQsSw) – інформація знадобиться при заповненні розділу 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби»;

Електронний кабінет на сайті Державної податкової служби України  (https://cabinet.tax.gov.ua/) – містить відомості про доходи;

Портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) – містить інформацію про нараховану заробітну плату та пенсію;

Укрпатент (https://bit.ly/2xxa7Hk) – інформація щодо зареєстрованих патентів на винаходи, корисних моделей, промислових знаків, яка необхідна для заповнення розділу 10 «Нематеріальні активи».

Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (https://cabinet.smida.gov.ua/) – інформація про номінальну вартість цінних паперів, яка необхідна для заповнення розділу 7 «Цінні папери». 

Зверніть увагу, що інформація, яка міститься у реєстрах, може бути неповною та періодично оновлюватися.

детально

Понеділок, 04 січня 2021 11:15

До відома депутатів

Дрогобицької районної ради VII та VIII скликань!!!

1 січня — старт кампанії декларування-2021!

З 01.01.2021 року розпочався черговий етап подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), щорічних електронних декларацій за 2020 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», який триватиме до 31 березня 2021 року.

Національне агентство з питань запобігання корупції акцентує увагу на тому, що потрібно зробити декларанту. По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Реєстру. По-друге, перевірити термін дії та працездатність кваліфікованого електронного підпису для роботи з Реєстром.

Для правильного заповнення декларації необхідно скористатися рекомендаціями щодо роботи з Реєстром та роз’ясненням щодо заповнення електронних декларацій .

Нагадуємо, як можливо отримати роз’яснення для заповнення декларації:

  1. Зателефонуйте до нашого Контакт-центру, створеного у 2020 році: +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.
  2. Ознайомтеся з роз’ясненнями щодо заповнення декларацій у нашій базі знань за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/. Працює зручний пошук за ключовим словом.
  3. Для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром зверніться за адресою support@nazk.gov.ua або заповніть форму зворотнього зв’язку на нашому вебсайті.

Зазначаємо, що через набуття чинності закону, який частково відновлює повноваження НАЗК, ви знову можете подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді в Реєстрі декларацій.

Ми також працюємо над подальшим спрощенням декларування у 2021 році та готуємо для вас нові довідкові матеріали, які стануть у нагоді під час заповнення декларацій. Щоби найпершими отримувати інформацію про нові сервіси, підписуйтеся на оновлення на вебсайті та Telegram-канал (https://t.me/NAZK_gov_ua).

детально

П'ятниця, 01 січня 2021 08:00

Шановні краяни!

                    Дорогі мешканці Франкового краю!                        

Від імені Дрогобицької районної ради сердечно вітаю Вас із Новим роком та Різдвяними святами!

Позаду залишився рік небувалих викликів, випробувань на наше вміння миттєво реагувати на непрості обставини, на нашу політичну зрілість і громадську активність.

Усі ми сподіваємося, що 2021-й буде іншим -  спокійнішим, прогнозованим, результативнішим.

У цьому покладаємося на всеосяжну Господню ласку і невичерпні власні сили.

Тож, з нагоди цих во-істину магічних, родинних свят бажаю Вам міцного здоров‘я, віри і наполегливості, здійснення мрій і реалізації планів та задумів.

Нехай новонароджений Месія захистить нас від бід і незгод.

Пам’ятаймо: в єдності наша сила! 

Веселої Коляди нашому Франковому краю і рідній Україні!

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Христос рождається!   

                                 З повагою –

                                               голова Дрогобицької районної ради                                            Андрій Шевкенич

детально

Середа, 30 грудня 2020 11:45

Відбувся обласний круглий стіл з обговорення пріоритетів цільових програм на 2021 рік

Відповідно до плану заходів ЛОДА вчора, 29 грудня, в райдержадміністрації відбувся круглий стіл за участю представників департаментів ЛОДА, керівництва райдержадміністрації та районної ради, ОТГ Дрогобицького району, депутатів.

Очолив круглий стіл директор департаменту економічної політики облдержадміністрації Степан Куйбіда.

Від районної ради участь в засіданні взяв заступник голови районної ради Микола Андріїв.

Відбулося обговорення пріоритетів обласних цільових програм на 2021 рік, зокрема, Комплексної обласної програми підтримки ініціатив територіальних громад Львівщини на 2021-23 роки.

Присутні висловили свої пропозиції щодо пріоритетних напрямків програм, враховуючи стратегію та особливості розвитку кожної територіальної громади.

Учасники круглого столу також обмінялися думками стосовно проблем, які виникають в процесі завершення реформи децентралізації (впровадження інституту старост, передачі повноважень та прав на місцевий рівень, фінансові питання, забезпечення надання соціальних послуг населенню тощо).

детально

Вівторок, 29 грудня 2020 15:29

Друге пленарне засідання ІІ позачергової сесії районної ради завершилося.

Сьогодні, 29 грудня 2020 року, відбулося друге пленарне засідання ІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання, яке провів голова районної ради Андрій Шевкенич.

На початку засідання отець Андрій Безушко та отець-капелан Михайло Коліщак благословили депутатів районної ради на плідну працю.

Після чого голова районної ради Андрій Шевкенич вручив районним обранцям, які з поважних причин були відсутні на минулому засіданні,  посвідчення та значки депутата районної ради. 

Заслухавши голову районної ради Андрія Шевкенича, районні депутати розглянули питання про передачу бюджетних установ та майна зі спільної власності територіальних громад Дрогобицького району до комунальної власності ОТГ Дрогобицького району і після внесення змін і доповнень було прийнято відповідне рішення.

Крім того, районні депутати прийняли звернення до  Верховної   Ради  України та Кабінету Міністрів України щодо скасування плати за транспортування газу для населення, яке зачитав депутат районної ради Андрій Янів.

Після чого друге пленарне засідання ІІ позачергової сесії районної ради завершило свою роботу.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях другого пленарного засідання ІІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання: тут

детально

Вівторок, 29 грудня 2020 13:27

Звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України 

щодо скасування плати за транспортування газу для населення

прийняте на засіданні ІІ позачергової сесії районної ради

   29.12.2020р. 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Дрогобицької районної ради VІІІ скликання

24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову № 3013 «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020 – 2024 роки».

Відповідно до цієї Постанови з 1 січня 2020 року громадяни змушені платити окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку.

Нові правила розрахунків за газ,  які стосуються всіх споживачів, у тому числі побутових, на нашу думку є неприйнятними.

На сьогоднішній день ми маємо ситуацію при якій громадяни України, які є споживачами газу, обурені тією методикою сплати за газ, яка запроваджена з 1 січня НКРЕКП.  Ця методика передбачає платежі за «розподіл і доставку» газу з розрахунку 1/12 в місяць, виходячи з обсягу спожитого газу за попередній рік.  

Громадяни нашого району, у більшості випадків, за власні кошти замовляли документи, експертизи, здійснювали підключення до газової мережі. Нічого не змінилось і на сьогодні – при будівництві індивідуального будинку необхідно за власні кошти виготовити документацію, прокласти труби, здійснити підключення.

Тоді постає питання: коли газорозподільні компанії  будуть платити власникам мереж за використання їхнього майна?

У найвищому законі нашої держави – Конституції України   зазначено, що природні ресурси є власністю народу України. Чому тоді нас зобов’язують платити за власне як за придбане?

Більш як необґрунтованим є стягнення плати за транспортування навіть за умови, якщо людина газом не користувалася, адже, якщо не було фактичного споживання, то відповідно і транспортування до цієї конкретної оселі не було.

Не можна примушувати людей сплачувати за послугу, яку вона не отримувала.  Вимагання  плати за це є цілком безпідставним та суперечить Закону України «Про захист прав споживачів». На наше переконання ці нарахування націлені не на справедливу оплату наданої послуги, а на ще більше збагачення монополіста – надавача послуги та призведуть лише до збільшення заборгованості по сплаті, зубожіння громадян.

З огляду на вищезазначене, вважаємо рішення НКРЕКП з встановлення щомісячної абонентської плати за транспортування газу безпідставним та протиправним і просимо його скасувати.

детально

Понеділок, 28 грудня 2020 16:30

В районній раді відбулася нарада стосовно завершення реформи децентралізації в Дрогобицькому районі.

Сьогодні, 28 грудня, з ініціативи голови районної ради Андрія Шевкенича, відбулася спільна робоча нарада з питань завершення адміністративної реформи на Дрогобиччині.

У нараді взяли участь голова районної ради Андрій Шевкенич, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад, голови територіальних громад Дрогобицької - Тарас Кучма, Бориславської — Ігор Яворський, Трускавецької — Андрій Кульчинський, Меденицької — Михайло Живчин, Східницької — Іван Піляк, їхні заступники, керівники структурних підрозділів, депутати.

Йшлося про передачу територіальним громадам закладів та установ, які знаходяться в населених пунктах району та увійшли до цих ОТГ.

Досягнуто згоди щодо спірних питань, які, зокрема, стосуються подальшої долі районних установ освіти та культури, а також закладів охорони здоров’я КНП “Дрогобицька районна лікарня” Дрогобицької районної ради.

На завершення наради голова районної ради Андрій Шевкенич повідомив присутніх про те, що завтра відбудеться друге пленарне засідання ІІ позачергової сесії райради, на якому буде прийняте відповідне рішення на підставі чинного законодавства та узгоджених сьогодні домовленостей.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...213 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі