Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Середа, 20 листопада 2019 15:28

В Доброгостові відкрили пам'ятну дошку Михайлові Фаримі

20 листопада в с.Доброгостів вшанували пам’ять учасника Революції Гідності, учасника АТО, добровольця Михайла Фарими. На Доброгостівській школі, де він навчався, відкрили меморіальну дошку на честь свого односельця, життя якого обірвалося у 2016 році через важку хворобу, яку спричинило бойове поранення.

Чин освячення пам’ятної дошки здійснили священик-капелан о.Михайло Коліщак та місцеві парохи греко-католицької та православної громад о.Любомир Кушнір і о.Роман Водяник.

В урочистому відкритті меморіальної дошки взяли участь голова районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба, військовий комісар Микола Лисак, мама та бойові побратими світлої пам’яті Михайла Фарими, депутати районної ради, представники громади на чолі із сільським головою Любомиром Пасемком, колектив школи.

Ініціатором встановлення меморіальної дошки став заступник голови районної ради, мешканець Доброгостова Володимир Стецівка. Майстер Володимир Асамалюк виготовив дошку власним коштом, як данину пам’яті українському захисникові.

Символічно, що в урочистостях взяла участь дочка генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, Героя України Романа Шухевича Марія Трильовська-Шухевич, яка приїхала цього дня до Доброгостова разом із племінницею Івана Боберського п.Лесею на презентацію шкільного музею І.Боберського.

детально

Субота, 16 листопада 2019 10:16

Дорогі друзі!!!

Від щирого серця вітаю вас з професійним святом – Днем працівників радіо,   телебачення та зв’язку.
Від вашої щоденної кропіткої праці залежить наскільки проінформованим та свідомим буде наше суспільство.
Завдяки вам ми щодня дізнаємося про події у світі, що допомагає відчути причетність до процесів сучасності, відкриваючи широкі можливості для контактів і спілкування.
Це свято об’єднує людей різних професій: журналістів, редакторів, видавців, листонош, операторів, сортувальників – всіх тих, чия благородна праця забезпечує одне з основних прав громадян – право на отримання інформації.
Сьогодні головними показниками вашої роботи є відповідальне ставлення до своєї справи, задоволення зростаючих потреб суспільства у надійному та якісному поштовому зв’язку. Переконаний: динамічний розвиток національної системи зв’язку великою мірою забезпечують сумління, висока кваліфікація фахівців, уміння гнучко  реагувати на потреби ринку.
Бажаю всім вам професійного зросту, невичерпної енергії, творчих ідей та втілення їх у життя, натхнення і процвітання, здоров’я, гарного настрою сьогодні та завжди.
Хай всі ваші сміливі плани будуть реалізовані.

Голова районної ради                       Михайло Сікора

детально

Четвер, 14 листопада 2019 17:05

Чергова сесія районної ради завершила свою роботу

Сьогодні, 14 листопада, відбулося засідання ХХХV чергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Основними питаннями, що розглядали депутати було внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2019 рік та про стан підготовки народногосподарського комплексу Дрогобицького району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

Начальники відділів райдержадміністрації доповіли про хід виконання Програми розвитку галузі освіти Дрогобицького району на 2017-2020 роки та  хід виконання  Програми розвитку культури, духовності та національних традицій Дрогобицького району на 2017-2020 роки.

Також, депутати розглянули та підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, підтримали пропозиції щодо створення на території району Рихтицької сільської ОТГ і продовження роботи районного Центру надання адміністративних послуг.

Після чого ХХХV чергова сесія районної ради завершила свою роботу.  

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХХчергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Середа, 13 листопада 2019 10:18

На Дрогобиччині відбулося обговорення проєкту адміністративно-територіального устрою Львівської області

З ініціативи департаменту економічної політики Львівської ОДА тривають виїзні наради-зустрічі з метою обговорення проєкту адміністративно-територіального устрою Львівської області. Вчора, 12 листопада така зустріч відбулась у сесійній залі Дрогобицької районної ради.

В обговоренні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Василь Лозинський, т.в.о. начальника департаменту економічної політики та агропромислового розвитку ОДА Степан Куйбіда, директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин, голова районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Руслан Щерба, депутати обласної ради Ольга Грицик, Михайло Задорожний та Ярослав Качмарик; міські голови Дрогобича, Трускавця та Борислава, депутати районної ради, сільські, селищний голови, журналісти, представники громадськості.

Проєкт адміністративно-територіального устрою Львівської області представив т.в.о. начальника департаменту економічної політики та агропромислового розвитку ОДА Степан Куйбіда. Він, зокрема, інформував про перспективу створення в області шести округів та 67 ОТГ. В Дрогобицькому окрузі пропонується утворити 5 спроможних ОТГ: Меденицьку та Східницьку селищні, Дрогобицьку, Бориславську та Трускавецьку міські громади. Як і слід було очікувати, проєкт викликав активне обговорення. Йшлося, насамперед, про недоцільність входження у Бориславську ОТГ сіл Унятичі, Медвежа, Ступниця, Нагуєвичі. Відстоювалася думка про утворення на Дрогобиччині ще однієї, сільської громади з центром у Рихтичах. Традиційно суперечки точилися навколо формування Східницької ОТГ, зокрема, щодо доцільності відокремлення Східниці від Борислава та можливість утворення в гірській частині району Підбузької громади. Говорилося про подальшу долю Стебника у Дрогобицькій громаді. На обговорення приїхали представники Орова, які висловилися проти входження сіл Орівської сільської ради в Трускавецьку ОТГ.

Під час обговорення перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський повідомив, що 12 листопада Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Відповідно до нього об'єднання громад має відбуватися виключно за перспективним планом формування громад області. Перспективні плани розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.

Голова районної ради Михайло Сікора за підтримки депутатів районної та обласної рад, сільських голів висловив думку громад про створення в Дрогобицькому районі ще однієї сільської об’єднаної громади на базі с.Рихтичі. Сільський голова с.Рихтич Олег Борис повідомив Василю Лозинському, що відповідні документи вже довгий час знаходяться в Львівській облдержадміністрації. Також, були пропозиції створити окремі Стебницьку міську та Підбузьку селищну ОТГ.          

Василь Лозинський наголосив, що громади мали декілька років від початку реформи для того, щоб прийняти взаємоузгоджене рішення. Він зазначив, що у цій справі не має спрацьовувати принцип чиїхось забаганок, а лише холодний чіткий розрахунок спроможності громад. Окремі спірні питання, в тому числі щодо Рихтицької громади, озвучені під час зустрічі, на думку першого заступника голови ЛОДА по можливості  будуть регулюватися.

«Важливо донести до кожного громадянина, що ми повинні намагатися зробити так, щоб громади були життєздатними, розвивалися і в них було комфортно жити мешканцям громад. Необхідно завершити розпочату роботу і рухатися далі вже в наступному році»,- зазначив Василь Лозинський.

детально

Вівторок, 12 листопада 2019 16:25

Підготовка до чергової сесії триває.

Відповідно до плану підготовки чергової ХХХV сесії в районній раді відбулися засідання постійних депутатських комісій, на яких розглядалися питання включені в порядок денний сесії, а також ряд додаткових питань розвитку Дрогобицького району.

У вівторок, 12 листопада, відбулося засідання постійної комісії ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики, а також Президії районної ради на якому було остаточно погоджено дату проведення чергової ХХХV сесії районної ради – 14 листопада 2019 року о 10.00 год. (сесійна зала районної ради) та питання, які будуть внесені в порядок денний сесії...      

детально

Понеділок, 11 листопада 2019 09:10

Інформація щодо гранту на навчання молоді у ВНЗ.

Програма Scholarship спрямована на підтримку перспективних молодих людей в отриманні вищої освіти та повноцінної реалізації особистого потенціалу.

Загальна сума гранту складає 16 000 гривень та буде розподілена між трьома переможцями, яким буде оплачено навчання в українському ВНЗ.

Ознайомитися з умовами програми Ви можете за посиланням.

детально

Субота, 09 листопада 2019 10:33

Форум Карпатського Єврорегіону завершив свою роботу.

7-8 листопада голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора взяв участь у  Форумі Карпатського Єврорегіону,який відбувся в місті Ужгороді, Закарпатської області.

Серед запрошених ‒ керівництво обласних рад Львівщини, Івано-Франківщини та Чернівеччини, а також голови районних, міських, селищних та сільських рад, ОТГ, науковці, громадські діячі та ін.

7 листопада, в Ужгородській міській раді відбулося засідання Загальних Зборів Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”. Обговорено питання порядку денного Зборів, у яких – діяльність Карпатського Єврорегіону, проблеми та шляхи їх вирішення.

Відкрив Збори керівник Правління Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна», голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Він побажав учасникам зібрання успішної, ділової, результативної роботи.

Виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон – Карпати – Україна» Галина Литвин аргументовано презентувала питання порядку денного, що сприяло фаховій дискусії. Серед ключових ‒ про Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки. За результатами його розгляду вирішено звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів і Верховної Ради України з проханням передбачити в Законі «Про Державний бюджет України на 2020 рік» окрему статтю для розвитку гірських територій українських Карпат у розмірі 2 млрд грн.

Оговоривши питання про стан та проблеми реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, Збори вирішили, що оскільки досі не затверджено Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів транскордонного співробітництва, то необхідно також звернутися до вищого керівництва держави про включення до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» бюджетну програму «Субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ТС» з фінансуванням у розмірі 300 млн грн.

Скерували члени Єврорегіону до вищих ешелонів влади ще одне звернення з проханням доручити Міністерству розвитку громад і територій України ініціювати внесення змін до відповідних документів, що регламентують механізм фінансування підтримки секторальної політики із встановлення можливості зберігання бенефіціарами залишків коштів на рахунках для покриття витрат у наступному бюджетному періоді (переведення таких залишків до перехідних).
Було активно обговорено і низку інших питань та ухвалено конструктивні рішення, в тому числі щодо створення Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку”.

Учасники зборів,також, заслухали доповіді з питань стану та перспектив реалізації програми підтримки ініціатив карпатських громад; реалізації освітніх, культурних та медійних обмінів між закладами Львівської і Луганської областей у рамках програми «Змінимо країну разом». Йшлося і про нові конкурсні та грантові можливості для громад Карпатського регіону, проаналізували, як втілюється у життя проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку».

Після зборів учасники зібрання поїхали у Боздоський парк, де оглянули, як реалізується проєкт Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад «Збереження та промоція паркових зон міста Ужгород».

У п'ятницю Форум продовживсвою роботу конференцією «Історико-культурна спадщина Карпат: інструменти підтримки проєктів у сфері промоції територій і підвищенні їх туристичної привабливості», яка пройшлау приміщенні Закарпатської ОДА та обласної ради.

детально

Середа, 06 листопада 2019 16:20

ОГОЛОШЕННЯ

В плані підготовки до чергової ХХХV сесії районної ради VII скликання заплановано провести засідання постійних депутатських комісій та Президії районної ради.

Подаємо Орієнтовний план проведення чергової ХХХV сесії та графік проведення постійних комісій районної ради.

З порядками денними постійних комісій та робочими матеріалами сесії можна ознайомитись у розділі: Нормативно-правові документи районної ради – Підготовчі документи – VII скликання – ХХХV сесія офіційного сайту Дрогобицької районної ради.

Орієнтовний план

підготовки роботи XXXV чергової сесії

та постійних комісій Дрогобицької районної ради

  чергова сесія районної ради — __.11.2019 року

1.  Про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2019 рік.

2.  Про   виконання     Програми   соціально-економічного   та   культурного    розвитку

     Дрогобицького району за І півріччя 2019 року.

3.  Про стан  підготовки народногосподарського  комплексу  Дрогобицького району до

     роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

4.  Про хід  виконання  Програми  розвитку  галузі  освіти  Дрогобицького   району   на

     2017-2020 роки.

5.  Про  хід  виконання  Програми  розвитку   культури,   духовності   та   національних

     традицій  Дрогобицького району на 2017-2020 роки.

6.  Про розвиток масового спорту в Дрогобицькому районі.

7.  Різне.

Г Р А Ф І К

проведення засідань постійних депутатських

комісій Дрогобицької районної ради

на листопад 2019 року

з/п

Назва постійної комісії

Голова комісії

Дата, година

1.

Постійна комісія ради з питань підприємництва, торгівлі, транспорту, зв’язку та енергозбереження.

В.Комар

07.11.2019р.

11.00 год

2

Постійна комісія ради з питань промисловості, архітектури та будівництва.

Р.Берегуляк

07.11.2019р.

11.00 год.

3

Постійна комісія ради з питань освіти            та науки, у справах молоді і спорту.

М.Лук'янченко

07.11.2019р.

14.30 год.

4

Постійна комісія ради з питань духовності, культури, туризму і рекреації

А.Нечипор

08.11.2019р.

11.00 год

5.

Постійна комісія ради з питань  депутатської діяльності, етики, дотримання законності і правопорядку.

І.Стецко

08.11.2019р.

11.00 год

6.

Постійна комісія ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів.

М.Гук

08.11.2019р.

14.30 год.

 7.

Постійна комісія ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин

С.Костів

08.11.2019р.

14.30. год.

8.

Постійна комісія ради з питань охорони здоров’я і соціального захисту.

Ю.Мручок

11.11.2019р.

15.00 год.

9.

Постійна комісія ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики.

В.Скоропад

12.11.2019р.

11.00 год.

         Президія районної ради                                                      12.11.2019р.

                                                                                                        14.30 год.

          XXXV чергова сесія                                                              __.11.2019р.                                                                     районної ради                                                                      10.00 год.                                                                                                                                                 

         Заступник голови районної ради                                     В.Стецівка

детально

Середа, 06 листопада 2019 10:33

На Дрогобиччині привітали працівників культури з професійним святом

5 листопада, в районному народному домі відбулися заходи, приурочені до Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Працівників галузі культури району привітали заступник голови районної ради Володимир Стецівка, перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, начальник відділу культури та туризму Надія Козар, голова профспілкового комітету працівників культури району Марія Василенко.

Далеко за межами району відомі наші колективи художньої самодіяльності хорового, інструментального, вокального, хореографічного жанру, окремі вокалісти, музиканти, майстри декоративно-прикладного мистецтва. Всі вони є славою і гордістю Дрогобицького району, переможцями багатьох районних, обласних та регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, фестивалів та виставок.

«Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі,  а разом з тим, примножуючи  велич нашого краю,  своєю плідною творчою  працею та силою духу  звеличуєте рідну Україну!
Ваш творчий внесок у розвиток національної культури, щоденна подвижницька праця на ниві української культури заслуговує на слова щирої вдячності!
Тож, бажаю вам теплоти у серці, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги. Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог», - наголосив у своєму виступі Володимир Стецівка.

Грамотами районної ради та райдержадміністрації за вагомий внесок у розвиток мистецької освіти, аматорського мистецтва, збереження та примноження здобутків української національної культури, активну участь у культурно-мистецькому житті району та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва було нагороджено кращих працівників.

Також керівники району подарували всім присутнім на святі жінкам квіти.

Учасники заходу мали змогу насолодитися насиченою та цікавою концертною програмою, підготовленою молодими виконавцями та колективами.

детально

Вівторок, 05 листопада 2019 13:02

Призначено директора Рибницької школи

        Відбувся конкурс на заміщення вакантної посади директора закладу загальної середньої освіти «Рибницька середня загальноосвітня школа І-ІІ ст.» Дрогобицького району Львівської області.

       Документи на конкурс подали два кандидати – учитель музичного мистецтва Рибницької СЗШ І-ІІ ст. за сумісництвом Шкільник Богдан Стефанович та вчитель математики цієї ж школи за сумісництвом Кльоба Юлія Романівна.

       Після проходження тестування на знання законодавства у сфері освіти та презентації перспективного плану розвитку Рибницької школи конкурсна комісія вирішила «рекомендувати начальнику відділу освіти Дрогобицької районної державної адміністрації Стецку Івану Теодоровичу призначити директором Рибницької СЗШ І-ІІ ст. Кльобу Юлію Романівну шляхом укладення контракту на 2 роки.

       Подаємо для ознайомлення перспективний план розвитку Рибницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ст. на 2019-2021 роки, який буде втілювати новопризначений директор (тут).

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...194 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі