Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 08 травня 2018 15:29

Триває робота по підготовці чергової сесії районної ради

В плані підготовки до роботи чергової сесії Дрогобицької районної ради, засідання якої заплановано провести відповідно до Плану роботи на 2018 рік у травні-червні, розробляється графік проведення засідань постійних депутатських комісій ради та формуються порядки денні комісій.

Після погодження з головами постійних комісій переліку питань, які включені в порядки денні та дат проведення засідань, дана інформація буде подана на сайт районної ради.   

На даний час завершується збір інформації по питаннях, які передбачені у порядку денному чергової ХХIV сесії районної ради, а саме:

1.  Про виконання районного бюджету Дрогобицького району за І квартал 2018 року.

2.  Про стан автопасажирських перевезень на території Дрогобицького району.

3.  Про виконання  екологічної  Програми Дрогобицького району за 2016-2017 роки та затвердження відповідної Програми на 2018-2019 роки.

4.  Про  хід  виконання  Програми  охорони, захисту  та  відтворення лісів на  території Дрогобицького району на 2016-2020 роки. 

детально

Вівторок, 08 травня 2018 12:36

Про хід укладання декларацій з сімейними лікарями йшлося на нараді в РДА

Сьогодні, 8 травня, в малому залі районної ради відбулася нарада з головними лікарями району, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад за участі головного лікаря Дрогобицького територіального медичного об’єднання Олександра Слабого. Від районної ради участь у засіданні взяв начальник відділу з питань бюджету, планування, інвестиційної політики та комунальної власності районної ради Тарас Вінсковський.

 

Присутні на зібранні обговорили актуальні питання впровадження медичної реформи в районі, а також проблеми,  які виникають в ході її реалізації.

З 1 липня 2018 року первина ланка запрацює  по-новому. З цією метою необхідно створити некомерційні комунальні заклади, адже надалі фінансування здійснюватиметься відповідно до угод, укладених із Національною агенцією здоров’я України. Рушійним важелем у даній реформі є підписання декларації  про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги. І що головне – кошти йтимуть за пацієнтом, який укладає декларацію з сімейним лікарем.

Про хід впровадження цих нововведень та укладання договорів із сімейними лікарями ознайомив присутніх заступник головного лікаря ДРТМО Леонід Іванчук.  За його словами, з 20-ти медичних закладів району 16 вже внесенні в електронну систему eHealth, було відзначено, що підписання договорів проходить досить активно, але ряд медичних закладів зволікають з цим, зокрема це стосується Підбузької лікарні.

Під час наради присутні мали змогу поінформувати про технічні проблеми, які виникають в процесі укладання договорів.

детально

Понеділок, 07 травня 2018 10:57

Львівщина відзначила 103-ю річницю перемоги Січових стрільців у бою

на горі Маківка. 

У неділю, 6 травня, відбулися урочистості з відзначення 103-ї річниці перемоги Українських січових стрільців над російською армією на горі Маківка.

Участь у заході взяв голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України.

Урочистості розпочалися зі сходження громадськості та представників влади на гору Маківку, де усі присутні поклали квіти до Меморіалу та запалили лампадки на могилах загиблих Українських січових стрільців.

Опісля священики відслужили чин панахиди за полеглими Героями.

Як наголосив під час громадського віче Олександр Ганущин, у ХХІ столітті ми знову маємо виклик, тому і стали зі зброєю в руках проти ворога. "Але, впевнений, що цього разу перемога буде обов’язково за нами. Бо надто багато крові було пролито поколіннями українців, щоб створити і втримати нашу державу. Переконаний, місце і час для подвигів є завжди. Від імені Львівської обласної ради низько вклоняюся всім тим, хто захищав і захищає Україну! Бажаю всім нам вірити в перемогу так, як вірили Герої, які полягли на горі Маківка! Слава Українським січовим стрільцям! Слава Україні!", - сказав голова Львівської обласної ради.

Довідково:

Бої за гору Маківка – запеклі позиційні бої за гору Маківка в Карпатах, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915, під час Першої світової війни на східному фронті між підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських січових стрільців) та російсько-імперськими військами 78-ї піхотної дивізії генерала Альфтана задля заволодіння панівною висотою – горою Маківка з метою контролю над селом Козьова.

У результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Здобуття вершини, що планувалось 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були використані усі наявні резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ і через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли. Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначились частини Українських січових стрільців, що в подальшому відобразилось у народній пам'яті.

детально

Субота, 05 травня 2018 11:34

Надходження до районного бюджету Дрогобицького району зросли на 40 відсотків

Податкові надходження до загального фонду Зведеного місцевого бюджету Дрогобицького району за чотири місяці 2018 року склали 30 976,8 тис. гривень.

В структурі надходжень до місцевого бюджету найбільшу питому вагу займають:

- податок на доходи з фізичних осіб – 15 051,1 тис. гривень;

- податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки – 1221,1 тис. гривень в тому числі:

юридичними особами власниками житлової (нежитлової) нерухомості сплачено -1020,8 тис. гривень, а фізичними особами -200,3 тис. гривень;

- земельний податок та орендна плата за землю – 3 973,6 тис. гривень;

- єдиний податок сплачений юридичними та фізичними особами – 5528,0 тис. гривень;

- акцизний податок з реалізації підакцизних товарів 380,2 тис. гривень.

В порівнянні з аналогічним періодом 2017 року податкові надходження до місцевого бюджету зросли на 8 842,8 тис. грн., або на 40,0 відсотків.

детально

Четвер, 03 травня 2018 14:08

Діти  загиблих учасників  АТО та Героїв Небесної Сотні можуть отримати безкоштовну діагностику у медцентрі «Ново»

У Львівській області триває спільний проект депутатської групи «Об’єднання волонтерів та учасників АТО» та медичного центру «Ново» під назвою «Любіть жити». В межах цього проекту діти  загиблих учасників  АТО та Героїв Небесної Сотні мають можливість робити безкоштовно діагностику на сучасному обладнанні та отримувати фахову консультацію спеціалістів. 

Для пацієнтів заклад пропонує такі обстеження: магнітно-резонансному томографію, комп’ютерну томографію; ультразвукову діагностику; ЕХО серця; нейросонографію; консультацію дитячого гінеколога.

Як зазначила координатор депутатської групи, депутат облради Уляна Дорош, Центр надає високоякісні діагностичні послуги на обладнанні останнього покоління, аналогів якому в Західній Україні немає. Діти до 18 років загиблих учасників Євромайдану та учасників АТО можуть зголошуватися та через попередній запис здійснити необхідні обстеження та отримати якісну медичну послугу. 

Вікова категорія – від 1 місяця до 18 років. За медичними показами безкоштовно може бути проведено декілька обстежень для однієї дитини. Всі обстеження здійснюються за попереднім записом.

Адреса: вул. Пилипа Орлика, 4, м.Львів, 79059, Україна Графік роботи: понеділок–п'ятниця: 8:30 - 21:00 субота: 9:00 - 19:00 неділя – вихідний Телефони контакт-центру: +38 (032) 259 0 999 +38 (032) 259 1 777

детально

Середа, 02 травня 2018 11:19

Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад

У вівторок, 1 травня, завершився прийом електронних форм проектних заявок на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, організований Асоціацією Єврорегіон «Карпати - Україна» за підтримки Львівської обласної ради, Закарпатської обласної ради, Івано-Франківської обласної ради та Чернівецької обласної ради.

Самоврядні органи карпатських областей, громадські та благодійні організації подали 107 проектів загальним бюджетом майже 30 млн грн, з яких 22,6 млн – заявлена сума фінансування з обласного бюджету і 7,4 млн – власний внесок.

Найактивнішими стали громади Львівської та Івано-Франківської областей (41 і 42 проекти відповідно). 5 проектів подано спільно партнерами із різних карпатських областей.

Серед пріоритетів Конкурсу найпопулярнішим став напрям «Історико-культурна спадщина», для якого надійшло більше половини проектних заявок. Не залишились поза увагою і проблеми збереження природної спадщини та розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Лише 5 проектів надійшло у пріоритеті «Транскордонне співробітництво», що свідчить про певні труднощі у пошуку закордонних партнерів.

Більшість проектів (понад 74%) подано органами місцевого самоврядування (районними, міськими, сільськими, селищними радами).

Подальший алгоритм реєстрації та оцінки проектів такий:

1. Очікуємо на паперові версії проектів в офісі Асоціації Єврорегіон «Карпати - Україна» або надіслані поштою не пізніше 18:00 3 травня 2018 р. Аби не затримувати подальші процедури конкурсного відбору, завершуємо прийом паперових форм, отриманих поштою, не пізніше 14 травня.

2. Після отримання паперової версії на електронну пошту заявника буде надіслано реєстраційний номер проекту, а проект передано для адміністративної оцінки (оцінки відповідності формальним вимогам до заявки та наявності необхідних додатків). 

3. Про результати адміністративної оцінки заявникам буде надіслано повідомлення на електронну пошту.

4. Проекти, що успішно пройдуть адміністративну оцінку, будуть передані на розгляд експертів для оцінки якості заявок.

5. Звіт про результати оцінки якості буде передано Конкурсній раді для прийняття та затвердження остаточного рішення щодо переможців Конкурсу. Усіх учасників конкурсу буде повідомлено щодо рішення Конкурсної ради.

Оголошення результатів конкурсного відбору відбудеться у червні 2018 року.

детально

Четвер, 26 квітня 2018 15:27

Дрогобиччина вшановує пам’ять жертв катастрофи на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян, аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Сьогодні, в усьому світі згадують, ті страшні події 32-річної давнини. В Дрогобичі, біля меморіального знаку учасникам ліквідації, вшанувати пам’ять жертв катастрофи на Чорнобильській атомній станції, прийшли ліквідатори-чорнобильці, учасники тих страшних подій, представники громадськості, керівництво району та міста, мешканці.

Дзвони та поминальна молитва, що розпочали віче-реквієм відгукнулась в серці кожного, хто прийшов схилити свої голови перед пам’яттю загиблих.

У своєму виступі перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Віталій Скоропад сказав: «Чорнобильська аварія – це не тільки найбільша техногенна катастрофа минулого сторіччя, але й соціальна катастрофа, тому що вона зламала долю мільйонам українців, забрала життя десяткам тисяч, сотням тисяч – здоров’я. Ми повинні пам’ятати тих загиблих героїв і сьогодні віддаємо шану всім ліквідаторам аварії».

З власного досвіду знає про страшне горе, яке спіткало мешканців Чорнобильського краю і заступник голови районної ради Володимир Стецівка, адже майже вся родина його дружини проживала в місті Прип’яті: «Ми схиляємо голови перед тими, хто ціною власного здоров'я і життя виконав свій громадянський обов'язок».

У своєму виступі голова районної громадської організації потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС «Захист» Василь Шевчук відзначив, що ми не маємо права забувати про ту страшну трагедію, яка сталася 32 роки тому, але не потрібно забувати і про людей, які жертовно віддавали себе, не задумуючись, що буде з ними пізніше і, тепер, з підірваним здоров’ям, потребують більшого соціального захисту.

Після цього представники громадськості, керівництво району та міста поклали квіти до меморіального знаку та запалили поминальні лампадки.

детально

Середа, 25 квітня 2018 12:26

Родинам загиблих в АТО виділено 137 тисяч гривень

Вчора, 24 квітня, в Дрогобицькій райдержадміністрації відбулося засідання комісії з розгляду заяв громадян щодо надання і виплати у 2018 році грошової допомоги родинам загиблих під час проведення АТО, родинам учасників АТО, учасникам АТО, жителям Дрогобицького району.

Вів комісію заступник голови райдержадміністрації  Івана Мізерника. Від районної ради участь у засіданні комісії взяв заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв.

На засіданні було розглянуто три звернення членів сімей загиблих учасників АТО.

Комісією було прийнято рішення щодо виділення грошової допомоги в сумі 137 тисяч гривень.

детально

Середа, 25 квітня 2018 11:27

24 квітня в районній раді відбулася робоча нарада з питання функціонування дитячого навчального закладу «Калинонька», який розташований в смт.Меденичі Дрогобицького району.

Нарада відбулася під керівництвом голови районної ради Михайла Сікори. В нараді взяли участь заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, керівник апарату райдержадміністрації Руслан Щерба, начальник фінансового управління райдержадміністрації Віталій Перхун,  начальник відділу освіти райдержадміністрації Іван Стецко, завідувач ДНЗ «Калинонька» Ольга Лаврів, а також селищний та сільські голови Меденицького округу.

Учасники наради обговорили питання відкриття додаткової групи в ДНЗ «Калинонька» з вересня 2018 року, у зв’язку із великою кількістю зареєстрованих дітей (електронна черга налічує 125 дітей).

Врахувавши те, що освітня субвенція розраховується виключно на одного учня середнього навчального закладу і не може бути скерована у дошкільний навчальний заклад, відділу освіти райдержадміністрації (І.Стецко) рекомендовано направити листи у сільські ради, жителі яких висловили бажання віддати своїх дітей у дошкільний заклад в смт.Меденичі, для здійснення ними співфінансування і виділення необхідних коштів для якісного функціонування додаткової групи у ДНЗ «Калинонька».

детально

Вівторок, 24 квітня 2018 17:51

Питання монетизації пільг з оплати за проїзд обговорили сьогодні

в райдержадміністрації

У вівторок, 24 квітня, відбулася робоча нарада з питань впровадження в районі монетизації пільг у готівковій формі з оплати за проїзд, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.

Заслухавши інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення Галини Чаплі було вирішено опрацювати проект програми та подати на розгляд чергової сесії Дрогобицької районної ради.

Участь в нараді взяли заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, начальник фінансового управління Віталій Перхун, представники Асоціації перевізників, Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України, сектору з питань ЖКГ та інфраструктури.

детальноПопередня сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...153 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі