Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 02 квітня 2021 15:26

Сьогодні, 2 квітня, заступник голови Дрогобицької районної ради Микола АНДРІЇВ урочисто вручив посвідчення помічника-консультанта депутата районної ради Володимиру САРАТОВСЬКОМУ.

«Завдячуючи Вашому,  Володимире Вікторовичу, таланту, вмінню, успіхам, думаю що я не помилився, приймаючи таке рішення. Від сьогодні Ви будете моїм помічником у громадській діяльності» - наголосив Микола АНДРІЇВ.

«Моє покликання - допомагати громаді, тому я запропонував Миколі Миколайовичу свою кандидатуру на цю посаду. Тож дякую за довіру!» - у своєму виступі зазначив громадський діяч, голова військово-релігійного товариства, педагог, ветеран праці в галузі освіти та науки Володимир Саратовський.

детально

П'ятниця, 02 квітня 2021 10:02

СИНЬО-ЖОВТЕ ЗНАМЕНО НАД РАЙРАДОЮ.
ДО 31-ї РІЧНИЦІ ІСТОРИЧНОЇ ПОДІЇ

Сьогодні минає 31 річниця з часу, як над адмінбудинком Дрогобицької районної ради українські патріоти підняли синьо-жовтий, тоді ще національний, стяг. Це був доленосний та сміливий вчинок: 57 депутатів Дрогобицької районної ради І демократичного скликання за головування молодого, амбітного, відважного голови ради Тараса Метика 2 квітня 1990 року проголосували за підняття національного прапора, усвідомлюючи, що можуть бути переслідування, репресії, можуть постраждати їхні родини. Троє уродженців Франкової Дрогобиччини - світлої пам’яті Роман Пиль та Олександр Крамарець, а також наймолодший – 26-річний депутат Дрогобицької районної ради Володимир Стецівка виконали історичну місію – і над будинком, де ще на всю силу працював районний комітет комуністичної партії у променях Господнього сонця заграв мирними кольорами наш рідний стяг, зазвучав гімн «Ще не вмерла Україна»…

Щороку ми згадуємо про цю подію, яка, безперечно, надихає нас на особливе почуття гордості за ціле покоління наших свідомих сучасників,  вчергове урочисто підіймаємо наш рідний прапор, скроплений кров’ю уже  нинішніх героїв, що захищають територіальну цілісність країни від російського агресора. Та цьогоріч, зважаючи на червону карантинну зону, в яку потрапила Львівщина через значне зростання кількості хворих на коронавірус, від велелюдних заходів довелось відмовитись.

Сьогодні вранці голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич віддав шану учасникам, а швидше головним діючим особам подій 31-річної давності – Тарасу Метику та Володимиру Стецівці, вручивши подяки за той героїчний чин, що став провісником нового, на цей раз остаточного і безповоротного, етапу воскресіння Української держави!

«… Хай же  і надалі священний державний символ мотивує кожного з нас на захист державних інтересів, українського народу, на нові трудові звершення. Як свого часу підштовхнув до своєрідного подвигу вас, Тарасе Михайловичу та Володимире Івановичу, ваших колег, що втілили віковічну мрію наших героїчних дідів і прадідів – здобули незалежну державу. Бо, як писав великий Шевченко: «в своїй хаті – своя й правда, і сила, і воля»!

Слава Україні!

Слава Героям національного чину!» - підкреслив А.Шевкенич.

детально

Четвер, 01 квітня 2021 16:55

Приємні враження від відвідин Уличного.

Вчора, 31 березня, з робочим візитом село Уличне відвідали депутати Дрогобицької районної ради, зокрема заступник голови районної ради Микола Андріїв та заступник керуючого справами районної ради Лев Карпин.

Депутати поспілкувалися зі старостою села Мар`яною Мазурик та відвідали недавно створений культурний осередок села - бібліотечно-музейно-дозвіллєвий центр.

Постала оновлена бібліотека завдяки реалізації проєкту конкурсу місцевих ініціатив Львівської обласної ради. Кошти, робоча сила, будматеріали, мінімальне оздоблення та меблі – і реальну собівартість проєкту було збільшено втричі за рахунок інвестицій самих уличнян.

Сільська бібліотека в Уличному є установою, якій можуть позаздрити чимало аналогічних закладів у містах. Тут кімната для занять творчістю чи хореографією може запросто трансформуватися у спортивний зал, а ігрова кімната для наймолодших – в міні-кінотеатр. Експонати музею, зібрані в абсолютній більшості в самому селі, вражають старовинністю, ексклюзивністю та станом збереження.

На стендах демонструється велика кількість світлин, які з гордістю презентують Уличне в різних вимірах його буття. І все це – під одним дахом скромного будиночку навпроти церкви біля старостату села.

Про передісторію творення установи гостям розповіли староста села Мар`яна Мазурик та директорка бібліотеки Наталія Ничик.

Відзначимо, що в даний час Уличненська бібліотека бере участь у конкурсі на Топ-10 найкращих бібліотек, оголошеного Львівською обласною радою в рамкахКомплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки для отримання фінансової підтримки з обласного бюджету. 

М.Андріїв та Л.Карпин були приємно вражені побаченим та в свою чергу пообіцяли прикласти зусиль для збільшення книжкового фонду бібліотеки.

На згадку про відвідини Уличного депутати зробили спільну фотографію біля чудового, недавно реконструйованого пам’ятника Тарасу Шевченку.

Слід зазначити, що Уличненский пам`ятник Кобзареві став третім на Дрогобиччині після проголошення України незалежною державою.

детально

Четвер, 01 квітня 2021 13:46

В селі Дорожів відбулося вшанування пам’яті Дмитра Грицая!

Сьогодні делегація Дрогобицької районної ради на чолі з А.ШЕВКЕНИЧЕМ побувала в селі Верхній Дорожів – на батьківщині Дмитра ГРИЦАЯ – відомого українського політичного і військового діяча, референта Крайової екзекутиви ОУН на західноукраїнських землях у 1933–1934 рр., генерал-хорунжого УПА, начальника головного штабу УПА.

1 квітня ц. р. минає 114-а річниця від дня народження нашого славетного земляка, мужнього українського патріота, який, проживши лише 38 років, назавжди залишився в перших рядах літопису героїв звитяжної боротьби за українську незалежність у ХХ столітті..

З цієї нагоди в рідному селі Дорожів відбулося вшанування його пам’яті.

Панахиду відслужив місцевий парох о.Олег Бісик.

Вшановуючи пам'ять великого українця, народний депутат України Олег СИНЮТКА, голова районної ради Андрій ШЕВКЕНИЧ, голова районної організації КУНу Володимир СТЕЦІВКА, депутат Дрогобицької міської ради Михайло ЗАДОРОЖНИЙ у своїх виступах відзначали, що, мабуть, важко знайти інший народ, де було б так багато героїв національного чину, що, без роздумів, поклали своє життя на олтар служіння рідній українській землі.

 

Берегти світлу пам'ять про них – означає мати достойне майбутнє. Бо народ, який шанує своїх героїв – заслуговує на розвиток, на світле майбутнє.

Цього дня до пам’ятника Дмитру Грицаю лягли квіти, що вигравали своїми яскравими синьо-жовтими барвами, від Дрогобицької районної ради, райдержадміністрації, Меденицької ТГ, від небайдужих краян, здатних цінувати здобутки своїх попередників. І, як годиться, звучала поминальна молитва, яка долітала до небес з проханням утвердити, зміцнити державу, що виплекала таких героїчних, відважних синів на свою прославу.

детально

Середа, 31 березня 2021 15:44

Відвідини Станилі.

З робочим візитом у с.Станиля побував заступник голови районної ради Микола АНДРІЇВ, де зустрівсяіз старостою села Павлом Пасічником, директором бібліотеки та народного дому,активістами села.

«Кожен мешканець села має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні міські ради та їхні виконкоми. Нажаль,на сьогодні у с.Станиля сільської ради вже немає, натомість створено старостинський округ. Отже саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність» -наголосивМикола АНДРІЇВ.

Для цього в даний час в Українівідбувається децентралізація - передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей - органам місцевого самоврядування. Хочеться вірити, що децентралізація піде на користь громаді села.

детально

Середа, 31 березня 2021 11:51

Відвідини Опаківського округу.

Заступник голови районної ради Микола Андріїв із робочим візитом завітав до Східницького ОТГ – на Опаківський старостинський округ, поспілкувався із старостою сіл Опака, Залокоть, Смільна та Жданівка - Михайлом Якуцем, зустрівся із активом сільських громад та відвідав об’єкти соціальної сфери.

Під час зустрічі Микола Миколайович довів до присутніх інформацію щодо нюансів процесу об’єднання громад. Заступник керівника району підкреслив, що держава всіляко сприяє процесу об’єднання територіальних громад і новостворені громади отримаютьможливість безпосередньо управляти та використовувати ресурси на своїй території.

Підводячи підсумки, М.Андріїв підкреслив, що процес децентралізації влади – це шлях до створення фінансово-спроможної моделі місцевого самоврядування, яка має здатність діяти в інтересах людей, коли об’єднана громада має практично абсолютний вплив на всі послуги, які надаються на підвідомчій території.

Завдяки зустрічі присутні отримали багато цікавої та корисної інформації щодо процесу об’єднання територіальних громад, структури управління та фінансування.

детально

Вівторок, 30 березня 2021 16:29

ПИТАННЯ реорганізації КНП «Дрогобицька районна лікарня» у полі зору місцевих і обласних чиновників.

На виконання розпорядження голови Львівської облради Ірини Гримак від 16.03.2021 № 94 створено робочу групу з питань реорганізації КНП «Дрогобицька районна лікарня» Дрогобицької районної ради.

Сьогодні, 30 березня, під керівництвом першого заступника голови обласної ради Євгенія Гірника відбулось виїзне засідання робочої групи для вивчення ситуації, яка склалась.

Ділова розмова відбулась у кабінеті голови Дрогобицької районної ради Андрія Шевкенича – члена робочої групи, за участю відповідальних працівників обласного департаменту охорони здоров’я, Львівського відділення НСЗУ, заступника Дрогобицького міського голови Андрія Ковча, голови Східницької ТГ Івана Піляка, головного лікаря КНП «Дрогобицька районна лікарня» Володимира Валюха, керівника виконавчого апарату районної ради Михайла Гука.

Напрацьовано ряд пропозицій. Йдеться про розробку і погодження першочергових кроків щодо вирішення питання забезпечення надання медичної допомоги мешканцям гірської зони Дрогобицького району після 01.07.2021 року.

Досягнуто домовленості щодо етапів вирішення проблеми, в тому числі:
- державна реєстрація, призначення керівника, затвердження Статуту КНП Східницької селищної ради в галузі медицини;

- підготовка документів для отримання згаданою установою Ліцензії на медичну діяльність;

- скерування в НСЗУ пакету документів для контрактування оплати медичних послуг, які будуть надаватись новоствореним КНП.

Для відслідковування усіх організаційних процесів, учасники робочої групи вирішили зустрічатися в режимі ЗУМ-конференції  не рідше, аніж один раз на два тижні.

детально

Вівторок, 30 березня 2021 12:48

Онлайн нарада в рамках проєкту "Карпатська мережа регіонального розвитку"

Сьогодні відбулась селекторна нарада, в якій взяли участь заступник голови районної ради Микола Андріїв та начальник відділу культури та туризму Надія Козар.

Конференція проводилась у рамках проєкту "Карпатська мережа регіонального розвитку", що реалізується Міністерством розвитку громад та територій України.

Заступник міністра Іван Лукеря наголосив, що цього року за кошти з державного бюджету планується профінансувати щонайменше 40 проєктів-переможців у 4 карпатських областях, загальний розмір гранту становить 10 млн. гривень.

Голова Асоціації органів місцевого самоврядування  "Єврорегіон Карпати-Україна" Галина Литвин нагадала, що уже вп'яте у співпраці з Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською і Чернівецькою обласними радами реалізовано 150 проєктів загальним бюджетом на 41,8 млн.грн.

І саме зараз є можливість взяти участь у відкритому конкурсному відборі, перемогти та отримати до 250 тис.грн. на втілення ініціатив у сфері історико-культурної і природної спадщини, в галузі розвитку туризму, безпеки та подолання наслідків СОVID-19.

Отож закликаємо голів ОТГ розробити програму та подати їх до 30 квітня ц.р. на затвердження, окрім цього буде можливість 2 квітня ц.р. пройти онлайн-навчання, потенційним учасникам, які готові себе реалізувати у вищезгаданих проектах. Сам процес реалізації проєкту завершується 15 грудня 2021 року.

детально

Вівторок, 30 березня 2021 10:34

Ваше Преосвященство!
Високоповажний Владико Ярославе!
 
«Кожен рік - це дар Божий, це сприятливий час, даний нам Богом, який запрошує нас чинити добро». Ці слова митрополита Андрея Шептицького слугують девізом Вашого життя. Бо кожен день наповнюєте ревним служінням у Христовому винограднику.
Ви - той знаковий духівник, дороговказ правдивого земного буття, який веде свою паству до Царства небесного стежками християнської мудрості, покори, смирення. Ваш іменний день випав на час Великого посту. Це та пора, коли людина прагне духовного очищення, хоче стати кращою, добрішою, милосерднішою. Взірцем отого праведного існування у Господньому світі для вірян Самбірського-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, безперечно, є Ви - Людина шляхетної вдачі, проста, доступна і водночас велична. Адже бути Провідником до Царства Божого - особлива заслуга! 
Неможливо переоцінити Вашу роль у духовному розвитку Франкової Дрогобиччини. Своїм служінням Ви додаєте краю особливої ваги в українському суспільстві.
Нехай же зішле Господь на Вас свої ласки й щедроти. Міцного здоров‘я, невтомності Вам на многії літа!
 
З повагою - голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич

детально

Понеділок, 29 березня 2021 16:16

До відома депутатів

Дрогобицької районної ради VII та VIII скликань!!!

31 березня — завершення кампанії декларування-2021!

31.03.2021 року завершується черговий етап подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), щорічних електронних декларацій за 2020 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує як можливо отримати роз’яснення для заповнення декларації:

  1. Зателефонуйте до нашого Контакт-центру, створеного у 2020 році: +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.
  2. Ознайомтеся з роз’ясненнями щодо заповнення декларацій у нашій базі знань за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/. Працює зручний пошук за ключовим словом.
  3. Для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром зверніться за адресою support@nazk.gov.ua або заповніть форму зворотнього зв’язку на нашому вебсайті.

НАЗК також працює над подальшим спрощенням декларування у 2021 році та готує нові довідкові матеріали, які стануть у нагоді під час заповнення декларацій.

Щоби найпершими отримувати інформацію про нові сервіси, підписуйтеся на оновлення на вебсайті та Telegram-канал (https://t.me/NAZK_gov_ua).

детальноПопередня сторінка 1... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ...241 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі