Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Середа, 07 квітня 2021 11:19

Цікава інформація для водіїв: хто може проводити огляд на предмет сп’яніння?

Наша гостя Романа Голінчак – фахівчиня Сколівського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги сьогодні охоче допоможе нам з’ясувати основні деталі порядку і процедури медичного освідування на предмет керування транспортним засобом в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Пані Романо, скажіть будь ласка, хто підлягає огляду на стан сп’яніння?

 Огляду на стан сп’яніння підлягає водій транспортного засобу, щодо якого у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що він перебуває у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану...

детально

Середа, 07 квітня 2021 09:17

Шановні мешканці Франкової Дрогобиччини!

Вітаю вас з величним і світлим святом Благовіщення!

Нехай кожна родина, кожна людина у цей великий день відчує радість, тепло та затишок. Нехай відступлять від нас страх, безнадія, розчарування, бо тільки з вірою, впевненістю, що з нами сила Божа, ми зможемо подолати усі виклики непростого сьогодення.

Давайте нині, у це світле і чисте свято Благовіщення Пресвятої Богородиці зробимо бодай одну добру справу - допоможемо ближньому, побажаємо добра друзям.

Молімося сьогодні особливо щиро: Богоматір обов'язково почує нас і зішле на українську землю свої ласки й щедроти!

З повагою -

голова Дрогобицької районної ради Андрій ШЕВКЕНИЧ

детально

Вівторок, 06 квітня 2021 14:31

Всеукраїнська онлайн-нарада з питань діяльності районних рад.

Сьогодні, 6 квітня, відбулась всеукраїнська онлайн-нарада з актуальних питань діяльності районних рад.

Участь в роботі наради взяли голова Дрогобицької районної ради Андрій ШЕВКЕНИЧ та заступник голови районної ради Микола АНДРІЇВ.

Захід був організований Секретаріатом Української асоціації районних та обласних рад.

На нараді обговорювалась поточна робота УАРОР щодо вирішення раніше озвучених проблем органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня, завдання на найближчу перспективу, а також нормативне забезпечення процесів децентралізації.

З усіма позиційними документами можна ознайомитися тут.

Мета реформи – цеформування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, надання високоякісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів прямого народовладдя, узгодження інтересів держави та територіальних громад.

Реформа передбачає відповідальність органів місцевого самоврядування перед жителями – за ефективність своєї роботи, а перед державою – за її законність.

Нагадаємо, системні всеукраїнські наради з керівниками районних та обласних рад проводяться починаючи з лютого цього року.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов у своєму виступі відзначив:«1 квітня 2014 року було затверджено концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. За ці сім років відбулось багато змін,  а минулоріч  ми зробили дуже потужний крок вперед, ліквідувавши старі і утворивши нові райони, об’єднавши територіальні громади, а також провівши вибори за новим територіальним устроєм. Далі ми працюємо над прийняттям закону “Про місцеві державні адміністрації”, він уже пройшов перше читання. Також йде робота над законом “Про місцеве самоврядування”. Саме прийняття нових редакцій цих двох законів і забезпечить остаточне врегулювання всіх питань, зокрема, щодо повноважень.

З нашого боку з дані аконопроекти розроблені, обговорені, пройшли відповідні консультації і слухання з органами місцевого самоврядування, профільними асоціаціями. У цьому році всі ці питання маємо закрити».

детально

Вівторок, 06 квітня 2021 12:52

Про те, як отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

Громадяни у процесі своєї життєдіяльності часто мають потребу у проведенні грошової нормативної оцінки земельної ділянки. Як це зробити, куди звертатися - з цього приводу є багато звернень від читачів. Сьогодні на ці та інші питання відповідає Галина Ляхович - головний спеціаліст Бориславського бюро правової допомоги  Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Що таке нормативна грошова оцінка землі?

У статті першій Закону України «Про оцінку земель» вказано, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок – це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами. Такий дохід від земельної ділянки визначається відповідно до офіційно затверджених нормативів та формул...

детально

Вівторок, 06 квітня 2021 10:57

Які об’єкти Львівщина подала на Велику реставрацію?

Першого квітня до опівночі тривав прийом заявок на відбір у програмі «Велике будівництво» в напрямі «Велика реставрація». Львівщина на участь у ньому надіслала 31 заявку, що передбачає реставрацію 39 об’єктів історико-культурної спадщини.

Ініціаторами подання заявок, відповідно до постанови № 1214 від 9 грудня 2020 року, могли бути органи виконавчої влади, до сфери управління яких віднесено пам’ятки. 

До списку заявоквідЛьвівщини увійшли три дрогобицькі об’єкти, один - трускавецький:

 (1661 р. (ох. № 378);

Дерев’яна церква Св. Юра 1678 р., в м. Дрогобичі, пам’ятка архітектури національного значення, в списку світової спадщини ЮНЕСКО; 

Дрогобицька Житниця, 1778 р. 

Вілла "Вавель" в Трускавці, пам’ятка архітектури місцевого значення.

детально

Понеділок, 05 квітня 2021 12:22

Онлайн конференція на тему державної реєстрації.

Сьогодні в онлайн-конференції на тему: "Інформаційна взаємодія у сфері державної реєстрації" взяли участь заступник голови районної ради Микола АНДРІЇВ та радник з питань юридичного забезпечення районної ради Андрій МАТІЇШИН.

Під час конференції обговорювались актуальні питання в частині ефективноговрегулювання можливих розбіжностей, що містяться у дозвільних документах,зокрема в деклараціях з відомостями із Державного реєстру прав на нерухомемайно та інших питань, які виникають в практичній діяльності.

Цікавими і змістовними були виступи представників Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації та Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.

детально

Неділя, 04 квітня 2021 10:06

Шановні християни західного обряду!

Прийміть найсердечніші вітання зі Світлим Христовим Воскресінням! 

Великдень - одне з найголовніших свят церковного року. Тож, нехай у цей день Ваші серця відкриються назустріч Божій ласці. Нехай душі ваші наповняться гармонією і теплом!

Пам’ятаймо, що добро завжди перемагає зло, світло панує над пітьмою, віра над безнадією! Нині ця свята віра нам особливо потрібна. Тому плекаймо іі у наших душах. Здоров‘я і радісної Пасхи вам!

З повагою - голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич

детально

Неділя, 04 квітня 2021 09:21

Права та обов’язки орендодавця

У світлі земельної реформи громадянам варто бути обізнаними про права й обов’язки орендодавця та орендаря земельної ділянки.

Сьогодні ми, власне й поговоримо про права й обов’язки орендодавця - власника земельної ділянки. Консультує Марія Николаїшин – директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пана Маріє, скажіть будь ласка, які права мають орендодавці?

Орендодавець маєтакіправа:

  •  вимагати від орендаря, щоб земельна ділянка використовувалася за тим цільовим призначенням, який передбачений у договорі оренди;
  • зобов’язувати орендаря дотримуватися норм і правил екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів;
  • вимагати від орендаря дотримання ним режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються;- отримувати вчасно орендну плату за земельну ділянку, а в разі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом – такожйорендну платузатакийводний об’єкт;
  • на відшкодування збитків уразі погіршення орендарем корисних властивостей орендованої земельної ділянки, які пов’язаних із зміною її стану...

детально

Субота, 03 квітня 2021 14:07

Понад 200 осіб долучилися до онлайн-навчання щодо участі у Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад-2021

2 квітня, відбулось онлайн-навчання щодо підготовки успішної проєктної заявки для участі у Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад у 2021 році в межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».

Понад 200 осіб – представники органів місцевого самоврядування та активних громад Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей – зареєструвались на навчання, аби першими дізнатись про умови цьогорічного набору.

Виконавча директорка Асоціації Галина Литвин привітала учасників онлайн-заходу та зазначила: «Цьогоріч ми очікуємо на велику кількість проєктних заявок та переконані, що конкуренція між заявниками буде на високому рівні. Саме тому, проводимо сьогодні навчання, аби дати усі роз’яснення щодо правил Конкурсу та можливостей, які зможуть отримати громади. Бажаю усім учасникам плідної праці, успіху у підготовці заявок та сподіваюсь, що цей тренінг допоможе Вам успішно сформувати ідею проєкту, стати щасливим переможцем та втілити ініціативу в життя».

Під час заходу Галина Литвин наголосила також на особливостях конкурсного набору, зокрема обов’язковими умовами є наявність угоди про партнерство з органом місцевого самоврядування, фінансування лише капітальних видатків за кошти гранту та завершення реалізації проєктів до 15 грудня 2021 року. 

Інформацією щодо успішного оформлення та подачі проєктної заявки поділилась програмна директорка Асоціації Ірина Луцюк. Зокрема, учасники навчання дізнались про структуру проєктної заявки та бюджету, а також особливості заповнення кожного з розділів, аби експерти змогли якісно оцінити подані проєкти.

У 2021 році за кошти державного бюджету планується профінансувати щонайменше 40 проєктів-переможців у 4 карпатських областях, загальним розміром гранту 10 млн гривень. 

Прийом проєктних заявок на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад триває до 30 квітня 2021 року. Із деталями конкурсу, онлайн-реєстраційною формою, а також формами опису проєкту та бюджету усі зацікавлені можуть ознайомитись за посиланням:

 HTTPS://EKARPATY.COM/KONKURS-INITSIATIV-MISTSEVIH-KARPATSKIH-GROMAD-2021/ 

Проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку» реалізується спільно Міністерством розвитку громад та територій, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними адміністраціями та Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» і фінансується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України

детально

Субота, 03 квітня 2021 11:02

На Львівщині розробляють обласну програму військово-патріотичного виховання молоді

Відповідно до протокольного доручення Львівської обласної ради, підрозділи облдержадміністрації розробляють обласну програму військово-патріотичного виховання молоді. Про це 1 квітня, під час засідання постійної комісії з питань молоді та спорту, повідомив начальник профільного управління адміністрації Роман Хім`як.

Прийняття Програми обумовлено необхідністю створення в області ефективної системи виховної роботи щодо формування у дітей та молоді патріотичних почуттів, активної життєвої позиції, формування особистісних рис громадянина своєї країни, реалізації сучасної політики та стратегії держави.

Також комісія обласної ради розглянула звернення голови Дрогобицької районної ради Андрія Шевкенича, який надіслав проєкт обласної цільової Програми військово-патріотичного виховання молоді та підвищення обороноздатності Львівщини на 2021-2022», розроблений громадською організацією «Галицький хрест». Представники громадської організації зазначили, що мають багаторічний успішний досвід проведення військово-патріотичних заходів для молоді на території Дрогобиччини. Організовуючи молодіжні змагання, вишколи вони співпрацюють з представниками інших громадських об'єднань, спілки ветеранів АТО, навчальних закладів та військових комісаріатів. Відтак свої напрацювання вони виклали у пропонованому проєкті програми.

Комісія обласної ради доручила управлінню молоді та спорту, спільно з представниками департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації опрацювати наданий громадськістю текст документу та врахувати пропозиції при підготовці обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки.

«Заходи військово-патріотичного спрямування мають стати доступними та популярними серед молоді Львівщини», - підсумувала голова депутатської комісії з питань молоді та спорту Тетяна Бей.

Нагадаємо 25 лютого, за підсумками сесії Львівської обласної ради голова Ірина Гримак скерувала обласній державній адміністрації протокольне доручення. В ньому рекомендовано забезпечити розробку проєкту Програми національно-патріотичного виховання молоді з подальшим затвердження на сесії.

А за підсумками зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні Ірина Гримак доручила профільним комісіям ради спільно з облдержадміністрацією передбачити у проєкті програми національно-патріотичного виховання молоді запровадження учнівської стипендії у школах, де навчалися Герої Небесної Сотні.

детальноПопередня сторінка 1... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ...241 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі