Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 21 лютого 2013 11:44

Заступник голови районної ради Роман Урбан 20 лютого 2013 року взяв участь у засіданні круглого столу по впровадженню компоненти «Підвищення енергоефективності» у рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ».

За участі Олександра Баськова, спеціаліста з енергоефективностіПроекту МРГ (м.Київ) і головування заступника голови Львівської облради п.Валерія П’ятака, учасники обговорили пропозиції до концепції стратегії сталого розвитку Львівської області у частині підвищення енергоефективності.

Разом з тим, присутніпредставники облдержадміністрації, облради, пілотних районів, профільних управлінь та відділів, фахівці в галузі енергозбереження та ВДЕ проаналізували ситуацію в області в сфері енергоефективності і розвитку відновлювальної енергетики загалом і в сільській місцевості зокрема. Експертами було представлено пропозиції і рекомендації до концепції стратегії сталого розвитку області до 2020 р. Спільно відбулось планування подальшої діяльності компоненти «Підвищення з енергоефективності»  на 2013р.

У підсумку, учасниками підтримано пропозицію щодо мобілізації зусиль усіх партнерів у питанні врахування пропозицій до концепції сталого розвитку, розробки технічної документації та впровадження мікропроектів громад з використанням енергоефективних заходів.

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА про МРГ-2

ПроектЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ» успішно 11 липня 2011 року стартував у Львівській області із підписання спільної угоди про партнерство між ОР, ОДА та ПРООН. Впродовж серпня 2011р., на конкурсній основі, спільною комісією було відібрано 8 основних районів для участі у Проекті МРГ (Старосамбірський, Самбірський, Сколівський, Турківський, Жовківський, Бродівський, Перемишлянський та Буський). А у лютому 2012р. додаткові 4 райони (Радехівський, Сокальський, Дрогобицький та Золочівський) для участі за напрямом «Відтворення методології МРГ (реплікація)».

У кожному із згаданих 12 районів відібрано 4-5 населених пунктів для впровадження Проекту. Загалом в області відібрано 54 населених пункти, з яких 38 основних та 16 реплікаційних громад (детальніше подано на сайті МРГ - http://www.cba.org.ua/ua/lvivу розділі Партнерство). У 2013 році заплановано відбір громад для участі у компоненті «Підвищення еенргоефективності».

У червні 2012 року Львівська область була обрана для реалізації спеціального пілотування за напрямком «Підвищення енергоефективності». Після цього спільною комісією, до якої входили представники Львівської ОР та ОДА а також керівництво Проекту МРГ у Києві під час скап-конференції обговорили заявки від 10-ох районів, котрі подавались на участь у напрямі «Підвищення енергоефективності». Спільним рішенням комісії було відібрано чотири основних райони: Старосамбірський, Дрогобицький, Жовківський та Сколівський, та два резервних райони: Турківський та Радехівський. Стратегія впровадження компоненти з енергоефективності МРГ-ІІ передбачає наступну діяльність і види підтримки: а) підтримка на умовах співфінансування оновлення/покращення існуючої обласної стратегії (програми) з енергоефективності загалом і з акцентом на сільську місцевість зокрема; б) підтримка на умовах співфінансування розробки проектно-кошторисної документації для важливих інвестицій в енергетичний сектор (відновлювальні джерела енергії), які мають бути передбачені оновленою/покращеною стратегією з енергоефективності; в) підтримка на умовах спів фінансування до 8 мікропроектів у 4-ох районах з використання відновлювальних джерел енергії та застосування інноваційних енергоефективних технології та будуть включені в оновлену програму з енергоефективності; г) підтримка направлена на збір інформації, оцінку результатів, підготовку матеріалів та поширення досвіду.

Розпорядженнями голів ОР та ОДА створена обласна координаційна рада (ОКР) Проекту МРГ-2 у Львівській області, до роботи якої залучено відповідні спеціалісти та працівники профілюючих управлінь та відділів у галузі енергозбереження, охорони здоров’я, освіти, охорони довкілля, міжнародного співробітництва та інші. Діяльність ОКР сприяє ефективному впровадження Проекту в області, мобілізує і стимулює процеси соціально-економічного розвитку на місцевому рівні.

Відповідними розпорядженнями голів райрад та райдержадміністрацій у кожному з районів створено Форуми місцевого розвитку та районні ресурсні центри розвитку громад і призначено районних координаторів, які сприяють впровадженню мікропроектів громад та надають консультації щодо їх розвитку. Контакти РРЦ та їх координаторів подано на сайті МРГ (розділ ФМР).

В усіх 54 сільських/селищних/міських радах проведено семінари у сільрадах, на яких було представлено основну методологію Проекту та необхідні заходи, які повинна зробити місцева громада для початку впровадження Проекту в селі. Рішеннями сесії цих рад відібрано 51 село, 1 смт та 2 міста для участі у Проекті.

Командою проекту спільно із представниками районних ресурсних центрів громад (РРЦГ) проведено «перші та другі діалоги» у даних 54 громадах, на яких за присутності представників 80% домогосподарств із населеного пункту, було створено чи «пересаджено» організації громад (ГО, ОСН, БФ), які стали партнерами Проекту МРГ. Вони  реалізуватимуть мікропроекти, що направлені на вирішення пріоритетних соціально-економічних проблем у громаді (напрямки: 1.ФАПи, сільські амбулаторії, дільничні лікарні; 2.Заходи по стандартному енергозбереженню; 3.Утилізація відходів, каналізування та дренаж, відмова від пестицидів тощо; 4.Питна вода, мікро-зрошення).

Спільно із обласними та районними партнерами у РРЦГ було проведено понад 54 навчань для представників організацій громад і влади (управління ОГ, спільне планування, підготовка і впровадження мікропроекту, звітність організацій громад та інш.). Громади, провівши спільне планування у своїх населених пунктах, вибрали пріоритетну проблему, підготовили та подали на затвердження комісії у Києві 38 мікропроектів громад, які затверджені і підписано угоди між Проектом та організаціями громад.

На даний час організації громад ефективно, у партнерстві і за співфінансування районною та місцевими владою та іншими партнерами, впроваджують мікропроекти, які направлені на:

  • енергозберігаючі заходи у садочках та школах (31 МП);
  • енергозбереження у вуличному освітлені (2 МП);
  • реконструкцію закладів охорони здоровя (3 МП)
  • забезпечення водою (2 МП).

На даний час  в області успішно впроваджуються 38 мікропроектів (МП) громад, результатами яких користуються 40 826 осіб (13 126 домогосподарств); 33 МП – енергозбереження, 3 МП – охорона здоров’я та 2 МП – водопостачання; загальний бюджет 38 МП склав більше 6,06 млн.грн. (в т.ч. 6,1% внесок громад, 11% - сільські та міські ради, 41% - районні ради/держадміністрації, 1,1% - обласна рада/держадміністрація, 0,7% - інші НДО та 40,1% - внесок Проекту МРГ ).

 

За докладнішою інформацією про виконання проекту у Львівській області, будь ласка, звертайтесь: ум. Львів, вул..Винниченка 18, к.428 - Ігор Назар та Ірина Галайко, координатори Львівського обласного ресурсного центру громад Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тел. (050) 386-91-73 або (050) 416-31-29; E-mail: ihor.nazar@undp.org та iryna.galayko@undp.org

Контактні особи компоненти «Підвищення енергоефективності» від Львівської області Василь Лозинський та Ярослав Грицевич.

Контактна особа компоненти «Відтворення методології»  від Львівської області Юрій  Грицевич (067) 742-72-82; E-mail: hrutcevich@ukr.net

Фото та інші документи- http://www.facebook.com/Lvivcbaproject  та http://cba.org.ua/ua/lviv

детально

Понеділок, 18 лютого 2013 17:19

На оперативній нараді в райдержадміністрації, яку провів Михайло Винницький, головна увага була зосереджена на питаннях будівництва об’єктів соцкультпобуту у 2013 році, організації літнього оздоровлення дітей у таборах району, перевірці здійснення делегованих повноважень у сільських, селищних радах, реорганізації районних спортивних закладів з метою активізації спортивно-масової роботи, відновлення у населених пунктах проводового радіо, закінчення газифікації с.Нагуєвичі, тощо.

Голова районної ради Михайло Сікора інформував присутніх про організацію роботи постійних комісій ради в плані підготовки до березневої сесії райради, а також висловив свою чітку позицію щодо недоцільності розпочинати будівництво нових об’єктів, коли є незавершені.

Летнянська, Сторонянська, Ролівська школи, незавершені Народні доми, ФАПи сьогодні потребують першочергової уваги влади, позаяк руйнується те, що уже вдалося зробити, - наголосив М.Сікора.

детально

Середа, 13 лютого 2013 11:53

Сьогодні, 13 лютого, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора взяв участь у прямому ефірі на Дрогобицькому регіональному радіо «Франкова земля».

Очільник району поінформував радіослухачів про підготовку до березневої сесії районної ради, окреслив бюджетні можливості при розгляді цільових програм на 2013 рік, торкнувся теми впровадження енергозберігаючих технологій в бюджетних установах району – в закладах освіти, медицини, культури.

М.Сікора відповів на запитання слухачів, які стосувались благоустрою у населених пунктах, створення нових робочих місць, пасажирських перевезень.

Особливе схвалення у слухацької аудиторії заслужила ініціатива голови районної ради, яка була озвучена Михайлом Сікорою на зібранні керівників органів місцевого самоврядування у Києві щодо проголошення «року ремонту доріг в Україні».

детально

Середа, 13 лютого 2013 11:45

12 лютого в конференц-залі Дрогобицької районної ради відбулась робоча зустріч керівників депутатських фракцій Дрогобицької районної ради та Дрогобицької міської ради. Також, були присутні представники ініціативних груп жителів м.Дрогобича та Дрогобицького району, які виступають за збереження молочного ринку та СШ № 8.

На зустрічі обговорювались питання функціонування молочного ринку в м.Дрогобичі та збереження СШ № 8 м.Дрогобича. В процесі обговорення присутніми висловлювали пропозиції щодо вирішення вищевказаних питань.

За результатами обговорення, депутатами Дрогобицької районної та міської рад було відзначено необхідність поглиблення співпраці між керівництвом м.Дрогобича та Дрогобицького району і депутатським корпусом вищевказаних рад. Крім того, було прийнято рішення узгоджувати позицію міської та районної рад по питаннях, які зачіпають спільні інтереси територіальних громад.              

детально

Середа, 13 лютого 2013 10:52

12 лютого в сесійній залі Дрогобицької районної ради відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування Дрогобицького регіону щодо їх участі в обласному конкурсі мікропроектів на 2013 рік.  

В семінарі взяли участь керівники відділів та управлінь м.Трускавця, м.Борислава, м.Дрогобича, смт.Східниці та Дрогобицького району, сільські і селищні голови, заступник голови районної ради Р.Урбан, а також депутат Львівської обласної ради М.Задорожний, який виступаючи перед учасниками семінару проінформував про важливі особливості складання та реалізації мікропроектів, пріоритетні напрямки розвитку, на які найбільшу увагу буде звертати обласна рада при затвердженні об’ємів фінансування на 2013 рік.

Львівська облдержадміністрація та обласна рада вже третій рік поспіль проводять обласний конкурс мікропроектів місцевого розвитку щодо фінансування Народних домів, закладів освіти та інших напрямків розвитку територій. Реалізація мікропроектів відбувається на засадах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів (із залученням територіальних громад) у співвідношенні 50 х 50. Цьогоріч загальна сума, виділена з обласного бюджету, є найбільшою і складає 5 млн.грн.. Прийом документів на участь у конкурсі триматиме до 1 квітня 2013 року.

Фахівці обласної ради та облдержадміністрації провели відео-навчання, розказали присутнім про особливості написання та подання на конкурс мікропроектів.

детально

Вівторок, 05 лютого 2013 16:13

03 лютого 2013р. в с.Верхні Гаї відбувся традиційний турнір з настільного тенісу, який цього року був присвячений річниці народження провідника ОУН Степана Бандери.

Турнір розпочався із спільної молитви під проводом о.Романа, пароха с.Верхні Гаї. Із вступним словом до учасників турніру звернулися депутати районної ради Михайло Гук, Василь Панів, сільський голова Володимир Ханас, які розповіли присутнім про основні віхи біографії та діяльності Степана Бандери та про героїчну визвольну боротьбу Української Повстанської Армії.

В турнірі прийняли участь біля 30 учасників, які в чесній боротьбі визначили переможців турніру.

Призерам турніру були вручені медалі та цінні призи. Організаторами та спонсорами турніру виступили депутат Дрогобицької районної ради Гук Михайло та фахівець ФСТ «Колос» Янишин Андрій.

детально

Вівторок, 05 лютого 2013 15:29

07.02.2013р. о 11.00 год. в Дрогобицькій районній раді відбудеться позачергове засідання постійної комісії ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів, на якому планується розглянути наступні питання: про розгляд скарги жителів с.Михайлевичі щодо неналежного виконання робіт ТзОВ «ТКС-Гідроресурс», пов'язаних із протипаводковими заходами в даному населеному пункті,  про надання  погодження  спеціального  дозволу  на  геологічне  вивчення, в тому числі  дослідно - промислову  розробку  з  подальшим  видобуванням нафти і газу  (промислова розробка родовищ) Миртюківського родовища, а також про забезпечення  пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2013 році без негативних наслідків.

детально

Вівторок, 05 лютого 2013 15:07

06 лютого заступник голови Дрогобицької районної ради Роман Урбан візьме участь у засіданні робочої групи з впровадження Проекту ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду- 2” у Львівській області, яке буде проходити в обласній раді. Серед основних питань, які будуть заслуховуватись будуть зокрема:  про стан впровадження мікропроектів громад у районах області (інформація щодо громад, назви МП, співфінансування та відсотки виконання зобов’язань, відсотки виконання запланованих робіт на кожному з об’єктів), про стан співфінансування з районних та базових бюджетів: план/факт, статті/розділи бюджету, очікувані терміни освоєння бюджетних коштів, виконання зобов’язань, про введення об'єктів в експлуатацію у 2013 році, про співфінансування мікропроектів з напряму "Підвищення енергоефективності" у 2013 році (для Старосамбірського, Сколівського, Дрогобицького та Жовківського районів).

Після проведення аналізу поданої інформації будуть окреслені проблемні питання і прийнято спільний план дій.

детально

Понеділок, 04 лютого 2013 15:00

Ускладнення на Львівщині погодних умов у неділю, 3 лютого, зокрема, рясні снігопади стали причиною аварійних ситуацій на високовольтних лініях у двох селах Дрогобицького району – Доброгостів та Медвежа.

На оперативній нарада у райдержадміністрації, яка відбулась сьогодні, 4 лютого, Михайло Винницький звернув на цю проблему особливу увагу. На контролі у голови райдержадміністрації також епідеміологічна ситуація по грипу та ГРВІ у районі, температурний режим у школах, пожеженебезпечна ситуація, фінансування органами держказначейства першочергових видатків тощо.

Зобов’язав Михайло Винницький підлеглих підготувати пакет документів для подання у Міністерство культури України щодо надання Нагуєвицькому заповіднику статусу Національного.

Голова районної ради Михайло Сікора наголосив на персональній відповідальності голів сільських, селищних рад за розчистку сільських комунальних доріг, а також ознайомив присутніх із порядком денним чергової сесії районної ради, запланованої на березень.

детально

Понеділок, 04 лютого 2013 12:04

03 лютого 2013р. в с.Верхні Гаї відбувся традиційний турнір з настільного тенісу, який цього року був присвячений річниці народження провідника ОУН Степана Бандери.

Турнір розпочався із спільної молитви під проводом о.Романа, пароха с.Верхні Гаї. Із вступним словом до учасників турніру звернулися депутати районної ради Михайло Гук, Василь Панів, сільський голова Володимир Ханас, які розповіли присутнім про основні віхи біографії та діяльності Степана Бандери та про героїчну визвольну боротьбу Української Повстанської Армії.

В турнірі прийняли участь біля 30 учасників, які в чесній боротьбі визначили переможців турніру.

Призерам турніру були вручені медалі та цінні призи. Організаторами та спонсорами турніру виступили депутат Дрогобицької районної ради Гук Михайло та фахівець ФСТ «Колос» Янишин Андрій.

детальноПопередня сторінка 1... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ...178 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі