Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 12 квітня 2021 14:10

ОГОЛОШЕННЯ

Завтра, 13 квітня, відбудеться засідання IV позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIII скликання.

Початок засідання – 10.00 год.

На сесії будуть розглядатися наступні питання:    

1. Про  внесення  змін  до  рішення  Дрогобицької  районної ради від 29.12.2020

    року  № 28  «Про передачу бюджетних установ та майна із спільної власності

    територіальних    громад    Дрогобицького     району   Львівської   області   до

    комунальної   власності  об’єднаних  територіальних  громад   Дрогобицького

    району».

              Доповідає: Н.Козар –начальник відділу культури і туризму РДА.

2. Про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2021 рік.

         Доповідає: Р.Настьошин –в.о. начальника фінансового управління РДА.

3. Про  звернення  до  Президента  України,  Верховної  Ради України, Кабінету

    Міністрів  України  щодо  ситуації  з  епідемією  коронавірусу  в   Україні   та

    необхідності розгортання повноцінної вакцинації.

                  Доповідає: А.Янів –депутат районної ради.

4. Про  звернення  до  Президента  України  та  Верховної  Ради  України   щодо

    необхідності об’єктивного розслідування справи «Вагнергейту».

                 Доповідає: А.Янів –депутат районної ради.

5. Про    звернення   до   Президента   України,   Служби   безпеки   України    та 

    Центральної  виборчої  комісії  України  щодо  ситуації,  яка  склалася зпоза-     

    черговими виборами  народних депутатів України на виборчих округах № 50  

    та № 87.

                 Доповідає: А.Янів –депутат районної ради.

6. Різне. 

детально

Понеділок, 12 квітня 2021 11:09

Заступник голови обласної ради Юрій Холод провів zoom-нараду з головами районних рад Львівщини

Про реформування ОКС ЛГП «Галсільліс» та підготовку проєктів на розвиткові конкурси йшлося сьогодні, 12 квітня, під час zoom-наради заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода з головами районних рад.

Від Дрогобицького району участь у нараді взяв голова районної ради Андрій Шевкенич.

Як відомо, керівництво Львівської обласної ради ініціювало реорганізацію ОКС ЛГП «Галсільліс» для зменшення його дочірніх підприємств з 18 до 9.

«Запевняю громади Львівщини, що ніхто не збирається забирати податки з територій. У результаті реформи ОКС ЛГП «Галсільліс» буде змінена лише структура підприємства, зменшена кількість директорів та головних бухгалтерів. Для всіх інших – нічого не зміниться», - пояснив Юрій Холод.

З остаточним форматом реформування ОКС ЛГП «Галсільліс» визначатимуться депутати Львівської обласної ради.

Крім того, Юрій Холод закликав керівників районних рад сприяти підготовці заявок на Конкурс проєктів регіонального розвитку і Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад.

«У межах конкурсу проєктів регіонального розвитку чекаємо заявки до 26 квітня включно, а на конкурс ініціатив місцевих карпатських громад – до 30 квітня. Закликаю Вас разом з органами місцевого самоврядування подавати спільні проєкти, адже це ті інструменти, завдяки яким можна залучити додаткові кошти для розвитку своїх райони», - наголосив Юрій Холод, звертаючись до очільників районних рад області.

детально

Неділя, 11 квітня 2021 19:47

Школярів запрошують до участі у конкурсі малюнків «Збережи довкілля - розфарбуй мрію»

Асоціація  «Єврорегіон Карпати-Україна» оголошує конкурс дитячих малюнків «Збережи довкілля - розфарбуй мрію».

Конкурс, приурочений до Всесвітнього Дня Землі, має на меті не лише розвинути творчі здібності дітей, а й привернути увагу до нагальних питань екології та спонукати бережливо ставитись до природи. 

Запрошуємо усіх креативних школярів активно брати участь, адже автори трьох найкращих робіт отримають приємні подарунки за свою творчість.

Отож, умови конкурсу: 

- малюнки повинні відповідати тематиці збереження довкілля, зокрема природного багатства національних природних парків;
- вік учасників до 14 років.

Триватиме прийом малюнків до 21 квітня 2021 року.

Малюнки потрібно надсилати у двох форматах: 
фотографію малюнку на електронну пошту eku@ukr.net; оригінал на адресу Асоціації: Асоціація «Єврорегіон Карпати - Україна», вул. Винниченка, 12, м. Львів, 79008. Обов’язково потрібно зазначити назву малюнку; прізвище, ім'я автора; вік автора; адресу (область, район, місто/село).

Результати конкурсу та імена щасливих переможців у трьох вікових категоріях (до 7 років, 8-11 років та 12-14 років) будуть оголошені у День Землі, що святкують по всьому світу 22 квітня. 

Конкурс організовано в рамках проєкту «Розвиток сталого туризму в природоохоронних територіях Карпат», що реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати - Україна» спільно з Національним природним парком "Сколівські Бескиди", Асоціаціацією промоції і розвитку Підкарпаття “Pro Carpathia” за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна.

детально

Субота, 10 квітня 2021 15:50

Заповідник "Нагуєвичі" презентував майстер-клас з виготовлення пташиного гніздечка

У Державному історико-культурному заповіднику "Нагуєвичі" у форматі онлайн  відбувся майстер-клас з виготовлення пташиного гніздечка. 

«Весна - це та пора року, яку чекають, втомившись від холодної зими. Людське око милується теплим сонячним промінням, першими весняними квітами, зеленню дерев. З теплих країв повертаються пташки, звеселяючи нас своїм дзвінким співом.

Пташині гніздечка - це символ пробудження весни, оновлення природи»,  - зазначили організатори.

Відео майстер-класу тут:

HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/SADYBA.BATKIV/POSTS/1128832160874887

детально

Четвер, 08 квітня 2021 15:34

Протруєння насіння-важливий захід збереження врожаю.

Всім відомий вислів: “Вирощувати хліб-покликання селянина”. Якими б не були погодні та економічні передумови пшениця залишається основною і стратегічною культурою, що вирощується в Україні.

Протруєння насіння-це захід проти хвороб зерна, що передаються через насіння і грунт. У сучасних умовах землеробства завчасне протруєння чи інкрустація насіння є економічно вигідним, екологічно безпечним і в окремих випадках єдино можливим способом (сажкові хвороби) боротьби з хворобами. Цей захід дає можливість підвищити інтенсивність проростання насіння, надійно захищає від кореневих  гнилей, плісняви, сажкових чи листкових хвороб і зберігає 5-7ц/га зерна, а при епіфітотійному розвитку хвороб-15-20 ц/га...

детально

Четвер, 08 квітня 2021 13:13

Керівники області обговорили проблемні питання з очільниками районів Львівщини.

Про функціонування «ковідних» лікарень в області та проблемні питання в організації пасажирських перевезень йшлося сьогодні, 8 квітня, під час наради голови Львівської обласної ради Ірини Гримак та голови Львівської ОДА Максима Козицького з головами районних державних адміністрацій та районних рад Львівщини.

Від Дрогобицького району участь у нараді взяли голова районної ради Андрій Шевкенич та голова райдержадміністрації Степан Кулиняк.

За інформацією департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, станом на сьогодні у Львівській області 27 закладів охорони здоров’я приймають хворих на COVID-19. Для лікування хворих на коронавірус виділено 4775 ліжок, з них 89% ліжок забезпечені подачею кисню. Середня завантаженість ліжок по області коливається в межах – 70-74%.

Зауважимо, що на початку квітня додатково виділено 260 ліжок - до переліку "ковідних" лікарень внесено КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр» (100 ліжок), КНП «Сколівська центральна лікарня» (80 ліжок),  КНП «Золочівська центральна районна лікарня» (80 ліжка). На даний час ці установи готують пакет документів для укладення договору з Національною службою здоров’я України.

Під час обговорення Ірина Гримак звернулася до очільників районів з проханням скоординувати роботу територіальних громад у напрямку надання якіснішої допомоги хворим на COVID-19 на їхніх територіях.

Під час розгляду проблемних питань у галузі пасажирських перевезень Ірина Гримак акцентувала на забезпеченні не повною мірою надання послуги перевізниками і запропонувала передати функцію контролю пасажирських перевезень територіальним громадам.

«Плануємо запровадити механізм обліку громадських пасажирських перевезень територіальними громадами для контролю якості надання послуги. Адже саме громади досконало обізнані в потребах своїх мешканців і здатні разом з перевізниками впорядкувати маршрути, розклади та визначити потребу в кількості громадського автотранспорту на своїх територіях», - зауважила Ірина Гримак.

Крім того, голова обласної ради в контексті перевезень пільгових категорій громадян запропонувала укласти Меморандум між представники влади і перевізниками, які здійснюють приміські та міжміські пасажирські перевезення.

«У документі має бути визначений перелік пільгових категорій, зафіксовані параметри роботи обласного реєстру пільговиків та механізм відшкодування перевізникам коштів за соціальну послугу на основі реєстру», - підкреслила Ірина Гримак.

детально

Четвер, 08 квітня 2021 11:29

Зум-нарада комісії з питань охорони здоров’я та материнства обласної ради з головами територіальних громад та керівниками медичних закладів.

На виконання протокольного доручення за підсумками І пленарного засідання IV чергової сесії Львівської обласної ради від 16.03.2021 постійна комісія з питань охорони здоров’я та материнства обласної ради провела он-лайн нараду з питань санітарно-епідеміологічної ситуації та вакцинації.

Участь в нараді від Дрогобицької районної ради взяли заступник голови районної ради Микола Андріїв, начальник організаційного відділу районної ради Юрій Жук, голова постійної комісії ради з питань охорони здоров’я і соціального захисту Мирослава Грицак, головний лікар КНП «Дрогобицька районна лікарня» Дрогобицької районної ради Володимир Валюх.

На нараді комісією було рекомендовано керівникам громад спільно пропрацювати алгоритм дій з мобільними бригадами, скоординувати свої зусилля з пунктами щеплень та системно організувати процес вакцинації на територіях.

 «На Львівщині станом на сьогодні провакциновано 18783 осіб. Ми займаємо за рівнем вакцинації третє місце в Україні. Щеплення відбувається щоденно. Однак спостерігаємо таку тенденцію, що від територій ми не отримуємо належного запиту на вакцинування медичних працівників та осіб групи ризику», – зазначив директор профільного департаменту Орест Чемерис.

«Правильно прокомунікувати у себе на територіях і донести інформацію про те, що іншого шляху боротьби з коронавірусом, окрім вакцинації, немає. Від кожного з нас сьогодні особисто залежить, як ми доноситимемо інформацію про важливість вакцинування і як швидко ми справимося з цією пандемією. Маємо забезпечити доступ кожного мешканця області до захисту від цього небезпечного захворювання», - наголосила голова комісії Анна Ярмола.
Як повідомили  присутнім, ситуація з поширенням коронавірусної хвороби на Львівщині складна, але контрольована. Львівщина має один із найбільших показників забезпечення лікарень киснем - 89%. Ліжкова мережа для ковідних хворих становить 4475 ліжко-місць. Проблем з ПРЛ-тестуванням також немає.

Окрім того, на нараді керівникам громад наголосили на тому, що слід оперативно доставляти зразки ПЛР для проведення досліджень. Лабораторні центри можуть проводити в день близько 5 000 ПЛР-тестувань.

детально

Середа, 07 квітня 2021 16:30

Зони, місця виробництва або виробничі ділянки вільні від регульованих шкідливих організмів - вимога зовнішнього ринку.

З метою виконання фітосанітарних заходів країн-партнерів України у міжнародній торгівлі, у тому числі й міжнародних договорів України у сфері карантину та захисту рослин (зокрема, країн ЄАЕС, ЄС, КНР, Республіки Туреччина), зменшення кількості надходження нотифікаційних повідомлень про невідповідність фітосанітарним заходам українських об’єктів регулювання, уникнення ризиків запровадження іноземними країнами тимчасових заборон щодо імпорту вітчизняної продукції, а також покращення фітосанітарного стану місць вирощування сільськогосподарської продукції Головне Управління Держпродспоживслужби у Львівській області повідомляє наступне:

З 01.07.2017 року набрали чинності Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 року №157 "Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу", № 158 "Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу", № 159 "Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу", які розміщено на офіційному сайті Держпродспоживслуби у розділі: міжнародне співробітництво-фітосанітарія-фітосанітарні вимоги країн...

детально

Середа, 07 квітня 2021 12:17

На фронті загинув мешканець Львівщини Ігор Байтала

Львівщина втратила на фронті ще одного Героя. Загинув мешканець Жидачева Байтала Ігор Миколайович 1995 р.н. Хлопець був військовослужбовцем 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади. У нього залишилися батьки та двоє сестер.

Керівництво Дрогобицької районної ради та депутатський корпус висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Героя, який віддав життя, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.

детально

Середа, 07 квітня 2021 11:23

На Львівщині зафіксовано 1085 нових випадків захворювання на коронавірус.

За попередню добу в області провели 3596 досліджень на коронавірус, з них – 1085 позитивних.

За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 112 193 осіб.

Померло – 2762 людини. Одужали від коронавірусної інфекції – 82 989 осіб.

У розрізі районів:

Дрогобицький: 10

Золочівський: 42

Львівський: 791 (м. Львів – 628)

Стрийський: 61

Яворівський: 77

Червоноградський: 40

Самбірський: 64.

детальноПопередня сторінка 1... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...241 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі