Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Середа, 20 червня 2012 11:12

 

19.06.2012р. відбулося виїзне засідання постійної комісії ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів по питанню наявності несанкціонованих стихійних сміттєзвалищ на  території  Михайлевицької  сільської  ради. В склад комісії входили голова постійної комісії ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів В.Матяшовський, заступник голови районної ради Р.Урбан, заступник голови райдержадміністрації І.Мізерник, начальник організаційного відділу районної ради М.Андріїв. Було доручено ДЛГП «Галсільліс» (керівник -Б.Захарко): провести ліквідацію стихійного несанкціонованого сміттєзвалища в урочищі Вишневець на території Михайлевицької сільської ради Дрогобицького району на протязі місячного  терміну; вжити необхідних заходів посилити контроль  для  запобігання  засмічення   твердими   побутовими  відходами  лісового  фонду  та  притягнення порушників  до  відповідальності, а також сільському голові с.Михайлевичі Т.Хомичу: розробити та подати на затвердження сесії Михайлевицької сільської ради правила благоустрою населеного пункту, де передбачити обов'язкову наявність угод на вивезення твердих побутових відходів в кожному домогосподарстві; сприяти  укладанню  даних  угод  зі  спеціалізованим підприємством; посилити контроль та активізувати роботу адміністративної комісії для запобігання засмічення території сільської ради, винних осіб притягти до адміністративної відповідальності; проводити роз'яснювальну роботу серед мешканців с.Михайлевичі щодо недопущення  засмічення  території  та  правил  благоустрою.

                                                                                                                       Оргвідділ

детально

Понеділок, 18 червня 2012 11:39

15.06.2012р. в с.Нижні Гаї було проведено спільне виїзне засідання комісії Дрогобицької районної ради, управління Держкомзему у Дрогобицькому районі, відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації за участю заступник голови районної ради Урбан Р.В., начальник організаційного відділу районної ради Андріїв М.М.,  в.о. керівника відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури,  головного архітектора району Петльович Я.Є., юрисконсульта управління Держкомзему у Дрогобицькому районі Піць І.О. по факту самовільного облаштування заїзду до житлового будинку  гр. Безкоровайною О.Б.,  зі сторони центральної дороги через зелену зону, який не  передбачений  кварталом  забудови. Комісією в присутності сільського голови с.Нижні Гаї Василенка В.В., спеціаліста - землевпорядника Нижньогаївської сільської ради Лавни О.Ф., депутатів Дрогобицької районної ради Стецка Я.П., Сікори Л.М. та гр. Безкоровайної О.Б. було вирішено: зобов'язати гр. Безкоровайну О.Б. ліквідувати самовільно облаштований заїзд до власного житлового будинку, який непередбачений кварталом забудови с.Нижні Гаї; забудовникам кварталу «Грихи» по вул. І.Франка ліквідувати тимчасові містки для заїзду до власних будинків; рекомендувати Нижньогаївській сільській раді облаштувати згідно з  будівельними нормами комунальну дорогу по вул. І.Франка, з метою забезпечення в'їзду та виїзду до житлових будинків та стоку дощових вод.

                                                                                                                                      Оргвідділ

детально

Четвер, 14 червня 2012 16:02

          Напередодні Дня медичного працівника у районному Народному домі відбувся святковий захід із вшанування людей цієї шляхетної, відповідальної професії, важливість якої важко переоцінити.

       Вітаючи медичний персонал Дрогобицького району з професійним святом, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора відзначив, що колективи районних лікарень уже давно здобули славу добрих фахівців, здатних прийти на допомогу у будь-який час дня і ночі.

  • Лікар у селі – це і цілитель і рятівник, й порадник. Тому важливо і надалі берегти цей особливий статус, підтверджуючи його як людяністю, співчуттям, милосердям, так і сповідуючи безсмертні постулати клятви Гіпократа, - наголосив очільник райради.

       Цього дня М.Сікора разом із своїм заступником Романом Урбаном вручили кращим медичним працівникам району грамоти Дрогобицької районної ради.     

                                                                                                              Оргвідділ

детально

Четвер, 14 червня 2012 14:42

ДОРОГИ: НАЗАД  ДО ФЕОДАЛЬНОГО ЛАДУ?

Найбільша біда Дрогобицького району – погані дороги. А в деяких напрямках – повне бездоріжжя. Великі надії районна влада покладала на ремонт автотрас в контексті підготовки краю до Євро-2012. Втім, окрім доволі якісного ремонту дороги Дрогобич-Стрий, проведення Єврочемпіонату не принесло не те, що користі, а навпаки – додало проблем, оскільки, практично, увесь фінансовий ресурс, виділений на 2012 рік для усієї області, використаний для Львова. І лише за залишковим принципом латаються дороги обласного значення у районах.

Миритися далі з такою ситуацією не можуть ні територіальні громади, ні депутатський      корпус, ні районна влада. Тому й було вирішено на травневій сесії райради провести виїзне засідання під стінами облдержадміністрації. Цей захід багато народних обранців вважають крайнім, протестним, коли вичерпані усі шляхи пошуку компромісних рішень. Тож, у середу, 13 червня, до Львівської обласної ради на чолі з Михайлом Сікорою відбула Президія Дрогобицької районної ради, де зустрілась у робочому режимі із заступником голови облради Валерієм П’ятаком та першим заступником начальника управління Служби автомобільних доріг у Львівській області Василем Барановичем. Діалог видався гострим, бо йшлося про давно наболіле, але й конструктивним.

Усвідомлюючи, що одразу навести лад у дорожньому господарстві району не вдасться, представники депутатського корпусу – голови постійних комісій, керівники фракцій – поставили чіткі завдання. Як мінімум, у 2012 році відремонтувати дорогу Дрогобич-Комарно (через Волощу) та Дрогобич-Довголука (через Доброгостів, Уличне). Як максимум, привести у належний стан ще й два мости – у Ясениці-Сільній та Жданівці.

В. П’ятак назвав вимоги й претензії дрогобичан справедливими. А саму структуру Служби автомобільних доріг, через яку проходять державні кошти, та “Облавтодору” визнав неефективними. Не принесла поки-що позитиву й зміна керівника Служби. Адже в окремих населених пунктах області люди уже самі збирають кошти і ремонтують дороги. Немає на Львівщині й жодного сучасного асфальтного заводу, тому й якість покриття – низька, ненадійна. Не ремонтує дороги після проходження важковагових машин й фірма ТКС, яка займається у багатьох районах берегоукріпленням.

– Більше того, – наголосив заступник голови облради, – в дорожньому господарстві ми повернулись до феодального ладу. І це лише початок. Реформа тут просто необхідна.

З болем говорив про те, що дороги Дрогобицького району найгірші в області й голова районної ради Михайло Сікора:

– Влада не може просто констатувати факт відсутності коштів, мусимо діяти. Інакше для чого нас обирали?

А депутат Іван Мізерник, згадавши про наслідки стихії у Волощі, розповів, що селяни через глибокі ями не можуть завезти шифер для перекриття дахів без втрат: неодмінно кілька з них поб’ються.

Валерій П’ятак одразу ж звернувся до Василя Барановича з вимогою терміново підготувати листа щодо виділення з резервного фонду обласного бюджету коштів на бодай поверхневий ремонт під’їзних доріг до населених пунктів, де пройшла стихія.

Переповідати про перебіг виїзного засідання Президії районної ради можна ще довго. Бо усі, хто цього дня завітав до облради – і голова райради Михайло Сікора, його заступник Роман Урбан, й депутати Микола Андріїв, Юрій Кулинич, Михайло Чапля, Богдан Старінщак, Іван Томенюк, Ігор Викрикач, Володимир Стецівка, Наталія Колінко, Василь Партика, Степан Костів, інші – висловлювали те, що найбільше турбує мешканців Дрогобиччини, сподіваючись привернути увагу обласної влади до цього благодатного, але занедбаного куточка Франкового Підгір’я. А голова постійної комісії ради з питань архітектури і будівництва районної ради Михайло Харів сумно зазначив:

  • Наші дороги – то Чорнобиль.

Результат поїздки – це запевнення керівництва обласної ради допомогти відремонтувати згадані дві дороги. Щодо мостів, про які йшлося, то їх, як кажуть, повернуть до життя, якщо виділять додаткові кошти. Начальник Служби автомобільних доріг області виїхав для цього у Міністерство.  А якщо домовленостей, як це часто у нас буває, не дотримаються, голова районної ради М. Сікора рішуче налаштований на наступний крок – проведення сесії районної ради під стінами облдержадміністрації.

Дещо згодом, повертаючись у Дрогобич, авторка цих рядків випадково (а може це знак?) потрапила на маршрут Львів-Дрогобич через Комарно. Саме тоді несподівано ширше зрозуміла значення приказки «Очі не бачать – серце не болить». Хай би чиновник високого обласного рангу бодай тиждень поїздив на роботу дорогою через багатостраждальну Волощу, Грущів, Добрівляни, Рихтичі... Може тоді б не треба було справедливих прохань-вимог трудового люду, який аж ніяк не заслужив таких поневірянь – ні в житті, ні на дорогах?! 

 

                                                                                                                                                    Лариса Геряк

детально

Вівторок, 12 червня 2012 12:49

        Футбольний турнір ветеранів в с.Опака.

         Вшановуючи пам’ять знаного працівника спортивної роботи Дрогобицького району Якуца Мирослава Петровича 10 червня 2012 року в с.Опака Дрогобицького району під керівництвом фізкультурно-спортивного товариства «Колос» (керівник Ю.Кулинич) було проведено турнір ветеранів футболу.

         В турнірі взяли участь футбольні команди ветеранів сіл Опака, Підбуж, Вороблевичі та Грушів. Учасників змагань привітали сільський голова с.Опака Ганна Шагур та керівник фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Юрій Кулинич відмітивши, що такі змагання сприяють популяризації здорового способу життя, залученню широкого кола населення до футболу, пропаганді фізичної культури та спорту в районі.

         Перемогу у змаганнях, а отже і кубок переможців здобули футболісти з с.Підбуж, друге місце зайняли спортсмени с.Опака, третє – с.Грушів та четверте – с.Вороблевичі. Символічним стало те, що футболістами с.Підбуж було прийнято рішення залишити кубок в с.Опака, на батьківщині Якуца Мирослава Петровича.

         Всім учасникам турніру керівником ФСТ «Колос» Юрієм Кулиничем та сином Мирослава Петровича паном Петром Якуцем були вручені грамоти.  (Фото додаються).

                                                                                                                                           Оргвідділ районної ради

детально

Вівторок, 05 червня 2012 11:27

1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей на майданчику біля адміністративного будинку районної ради та райдержадміністрації відбувся районний конкурс малюнка на асфальті “Україна і Євро 2012”, який проходив під егідою відділу освіти райдержадміністрації та районного Будинку учнівської творчості. У конкурсі взяли участь 44 школярі із 32-х сільських шкіл. Малюнки були цікаві, тиматично насичені, вирізнялися багатством дитячої уяви. Найкращими було визнано роботи Марії Кіс та Уляни Ілик (Болехівці), Романа Дрича та Юри Федорука (Брониця), Владислава Купріянова та  Марти Чаплі (Ясениця Сільна), Галини Ковальчук (Лішня), Мар'яни Фур, Наталі Мудрої, Андріани Поптик та Ірини Шипи (Рихтичі), Ліди Андруневчин (Сторона), Іванни Процик (Підбуж)...

                                                                                                                   Оргвідділ

детально

П'ятниця, 01 червня 2012 12:10

 

31 травня 2012 року відбулось засідання чергової XVII сесії Дрогобицької районної ради. Всі питання порядку денного були розглянуті і прийняті відповідні рішення. Серед найважливіших питань слід відзначити: «Про затвердження цільових програм Дрогобицького району на 2012 рік», «Про  передачу  міжбюджетних  трансфертів іншим адміністративно-територіальним  одиницям за лікування громадян Дрогобицького району на 2013 рік», «Про  надання дозволу на розроблення детального плану території  для  розміщення вітрової електростанції ТОВ “Дрогобич енержі” на території Ясенице-  Сільнянської,   Опаківської,   Попелівської  сільських  рад  та  Підбузької  селищної ради (за межами населених пунктів)», «Про звернення Дрогобицької районної ради до Верховної Ради  України щодо недопущення передачі УПЦ (МП) національних святинь».

                                                                                                                               Оргвідділ

детально

Вівторок, 29 травня 2012 17:02

31 травня 2012 року о 10.00 год. відбудеться засідання чергової XVII сесії Дрогобицької районної ради VI демократичного скликання.

                                                                                                                                  Оргвідділ

детально

П'ятниця, 25 травня 2012 15:06

Свято останнього шкільного дзвоника.

Сьогодні в школах Дрогобицького району радісне і одночасно сумне свято - останнього дзвоника. Востаннє продзвенить він для наших випускників і покличе їх у незвідану дорогу майбутнього.

Україно! Не зміряти віхами
Вроду твою журавлину.
Не обмежити навіть снігами
Мову твою тополину.
Україно, я промінь живий
В твоїм сонячнім тілі!
З твого цвіту і грому
Я на світ народивсь, Україно.
В собі пронесла ти крізь дику ману
Чуття материнське і силу земну
І сила та дивно, що творчо буя
Встає над землею Вкраїна моя.
Весна буяє в зеленім цвіту
Оновлюється вся наша країна
Своє майбутнє, зміну молоду
Сьогодні вітає Україна.

У святі Останього Дзвоника взяли участь керівництво та виконавчий апарат Дрогобицької районної ради, райдержадміністрації, депутати районної ради.

Шкільні роки - це 3000 днів. 3000 раз разом з ранковим сонцем випускники переступали поріг рідної школи. І ось наблизився той час, коли для них в стінах рідної школи продзвенів останній дзвінок. Тож, хочемо побажати їм наснаги, впевненості, молодечого завзяття у вже новому дорослому житті.  


Починається нове життя від шкільного порога,
хай веде вас до вершин невідома дорога.
Ви в світ прийшли успадкувати славу
Діла і думи, й чесні мозолі Батьків,
велику полум'яну славу,
щоб захистити правду на землі.
Вам не дрімать на тихому привалі,
не вишивать в кімнатній тишині
свої дрібненькі втіхи і печалі,
в меланхолійні вірші і пісні.
В суєті не згубіть доброти,
силу духу черпайте в любові!
Хоч нелегко вам буде іти,
Не цурайтеся рідного слова.

 

Організаційний відділ районної ради

детально

Вівторок, 22 травня 2012 09:32

В рамках підготовки XVII чергової сесії районної ради, відбулись засідання всіх постійних комісій ради, на яких розглядались питання передбачені порядком денним сесії, а також ряд додаткових питань. В процесі роботи було вирішено додати до порядку денного наступні важливі питання, зокрема: «Про надання дозволу на розроблення детального плану території  для розміщення вітрової електростанції ТОВ “Дрогобич енержі” на території Ясенице-Сільнянської,  Опаківської,   Попелівської  сільських  рад  та Підбузької селищної ради (за межами населених пунктів)», «Про внесення змін в межі  населеного  пункту с.Медвежа Дрогобицького  району», «Про звернення  до  Міністерства  внутрішніх  справ  України  щодо  недоцільності приєднання  Дрогобицького  РВ ГУМВСУ  у  Львівській області до Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області», «Про звернення до Верховної Ради України щодо недопущення передачі національних святинь УПЦ Московського Патріархату», «Про  звернення  до  Львівської  обласної  ради  щодо  забезпечення  фінансування з  обласного бюджету оплати праці двох наукових працівників і наукового секретаря всеукраїнського громадського об'єднання “Бойківське етнологічне товариство”».

21 травня 2012 року відбулось засідання Президії районної ради, на якому було погоджено дату проведення XVII чергової сесії районної ради – 31 травня 2012 року, а також порядок денний сесії.   

                                                                                              Оргвідділ

детальноПопередня сторінка 1... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі