Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 26 лютого 2013 11:11

01.03.2013р. у (п'ятниця) о 11.00 год. в конференц-залі Дрогобицької районної ради відбудеться засідання постійної комісії районної ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів.

На розгляд комісії внесено питання “Про розгляд скарги жителів с.Михайлевичі щодо неналежного виконання  робіт ТзОВ «ТКС ­- Гідроресурс»,  пов'язаних  із  протипаводковими  заходами   в  даному  населеному  пункті та розгляд  листа щодо ліквідації  стихійного  сміттєзвалища  на  території  Михайлевицької  сільської  ради.

На засідання постійної комісії запрошені в.о. начальника Львівського обласного управління водних ресурсів В.Хільчишин, директор ДП «Львівська обласна дирекція з протипаводкового захисту» В.Козак, директор ТзОВ «ТКС-Гідроресурс» Н.Федоришина, начальник Державної екологічної іспекції у Львівській області Д.Штикало.

детально

Понеділок, 25 лютого 2013 14:54

На оперативній нараді у райдержадміністрації, яка відбулася 25 лютого під головуванням Михайла Винницького, порушено ряд актуальних питань, зокрема, співпраці району з містами-курортами у плані реалізації сільськогосподарської продукції, укладання інвестиційних угод з агрофірмами, які орендують землю на території Дрогобицького району, продовження газифікації с.Нагуєвичі, програми заміни електроопор, тощо.

Голова районної ради Михайло Сікора наголосив на необхідності правильно оформляти фінансові документи у структурах місцевих органів влади, позаяк є випадки, коли через невірно заповнені платіжні доручення не можна вчасно використати кошти. Висловив очільник району зауваження газовому управлінню та РЕМам щодо несвоєчасного взяття на баланс магістралей, які мешканці споруджували за власні кошти.       

детально

Понеділок, 25 лютого 2013 11:56


 

22 лютого голова районної ради Михайло Сікора та голова райдержадміністрації Михайло Винницький провели робочу зустріч з головами фракцій та груп Дрогобицької районної ради.

Михайло Винницький окреслив основні напрямки роботи влади району. Голова РДА висловив своє бачення пріоритетів - це створення сприятливого клімату для потенційних інвесторів та повне сприяння розвиткові малого і середнього бізнесу в районі; підтримка села та сільськогосподарської кооперації, як єдиної можливості дрібному сільгоспвиробникові вижити у нинішніх непростих умовах, визначення перспективи подальшого функціонування освітньої галузі, розвиток туристичного потенціалу району.

Голови депутатських фракцій взяли активну участь у розмові, запропонувавши ряд питань, на які також слід звернути увагу, а саме: реалізація сільсьгосподарської продукції у містах регіону, цінова політика на ринку молока, впровадження енергозберігаючих технологій у бюджетній сфері, стан доріг та преспективи їх ремонту у цьому році, інші насущні проблеми району.

Загалом, перше таке спілкування депутатів з керівництвом району вдалося. Кожен отримав змогу висловитися з тих чи інших питань, запропонувати своє бачення їх вирішення. Михайло Винницький та Михайло Сікора подякували народним обранцям за конструктивну розмову і запевнили, що надалі такі зустрічі стануть систематичними і сприятимуть порозумінню та виробленню спільної позиції з тих чи інших напрямків розвитку району.

детально

Понеділок, 25 лютого 2013 10:36

22 лютого у Дрогобицькому районному Народному домі відбувся районний конкурс "Юна красуня-галичаночка-2013". Організаторами свята виступили райдержадміністрація, районна рада, відділ культури і туризму та управління освіти, молоді і спорту райдержадміністрації.

У конкурсі взяло участь 13 дівчаток молодшого шкільного віку із сіл Болехівці, Бистриця, Вороблевичі, Доброгостів (хутір Бистрий), Довге Гірське, Дорожів, Михайлевичі, Новий Кропивник, Опака, Сторона та селища Підбуж. За перемогу цього дня змагалися: під № 1 - Андибур Андріяна, учасниця з № 2 - Жагаляк Марта, №3 - Іваночко Анна-Марія, № 4 – Максим’як Мар’яна, № 5 - Мисак Оксана, № 6 - Ксеняк Аліна, №7 - Ротару Анастасія, №8 - Сарафин Софія, № 9 - Паращак Ольга, № 10 - Кіселичник Анжеліка, № 11 - Якуц Марія, № 12 - Колодій Катерина і № 13 - Кузьмин Ірина.

Учасниці змагалися у чотирьох номінаціях: "Я - частинка Галицького краю", "Я - зірка", "Неземна краса Карпат", "Мій талант".

Поміж виходами дівчаток на сцену виступали мистецькі колективи Дрогобицького району, а також депутат обласної ради, заслужений артист України Тарас Курчик.

Переможницею конкурсу стала чарівна Анна-Марія Іваночко (с.Довге Гірське), яка продемонструвала чудові самобутні костюми та неабиякий талант і красу. Першою і другою віце-міс стали Катерина Колодій (с.Михайлевичі) і Марта Жагаляк (с.Болехівці).

Переможниць і усіх учасниць конкурсу привітала голова журі - заступник голови райдержадміністрації Галина Гайдук. Від керівництва районної ради та райдержадміністрації красуня-галичанка Анна-Марія Іваночко отримала в подарунок персональний планшетний комп'ютер, а обидві віце-міс - мобільні телефони.

Фінансово підтримали захід депутати обласної ради Михайло Задорожний та Тарас Курчик, голова районної ради Михайло Сікора і голова райдержадміністрації Михайло Винницький, заступник голови районної ради Роман Урбан, депутати районної ради: Володимир Стецівка, Володимир Шутко, Федір Танчук, Юрій Середницький, Ярослав Мигаль, Йосип Дяків, депутат Дрогобицької мської ради Василь Танчук. Цього дня було чимало подарунків для кожної учасниці.

Конкурс вдався на славу, став справжнім святом краси і талантів.

детально

П'ятниця, 22 лютого 2013 16:26

 

22 лютого відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, етики, дотримання законності і правопорядку. На засіданні були розглянуті питання про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2012 рік, про звіт голови Дрогобицької райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2012 рік, про  затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району на 2013 рік та ряд інших важливих питань.

Наступного тижня продовжаться засідання постійних комісій ради по розгляду питань, які виносяться на чергову ХХІІІ сесію районної ради.   

детально

Четвер, 21 лютого 2013 11:44

Заступник голови районної ради Роман Урбан 20 лютого 2013 року взяв участь у засіданні круглого столу по впровадженню компоненти «Підвищення енергоефективності» у рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ».

За участі Олександра Баськова, спеціаліста з енергоефективностіПроекту МРГ (м.Київ) і головування заступника голови Львівської облради п.Валерія П’ятака, учасники обговорили пропозиції до концепції стратегії сталого розвитку Львівської області у частині підвищення енергоефективності.

Разом з тим, присутніпредставники облдержадміністрації, облради, пілотних районів, профільних управлінь та відділів, фахівці в галузі енергозбереження та ВДЕ проаналізували ситуацію в області в сфері енергоефективності і розвитку відновлювальної енергетики загалом і в сільській місцевості зокрема. Експертами було представлено пропозиції і рекомендації до концепції стратегії сталого розвитку області до 2020 р. Спільно відбулось планування подальшої діяльності компоненти «Підвищення з енергоефективності»  на 2013р.

У підсумку, учасниками підтримано пропозицію щодо мобілізації зусиль усіх партнерів у питанні врахування пропозицій до концепції сталого розвитку, розробки технічної документації та впровадження мікропроектів громад з використанням енергоефективних заходів.

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА про МРГ-2

ПроектЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІ» успішно 11 липня 2011 року стартував у Львівській області із підписання спільної угоди про партнерство між ОР, ОДА та ПРООН. Впродовж серпня 2011р., на конкурсній основі, спільною комісією було відібрано 8 основних районів для участі у Проекті МРГ (Старосамбірський, Самбірський, Сколівський, Турківський, Жовківський, Бродівський, Перемишлянський та Буський). А у лютому 2012р. додаткові 4 райони (Радехівський, Сокальський, Дрогобицький та Золочівський) для участі за напрямом «Відтворення методології МРГ (реплікація)».

У кожному із згаданих 12 районів відібрано 4-5 населених пунктів для впровадження Проекту. Загалом в області відібрано 54 населених пункти, з яких 38 основних та 16 реплікаційних громад (детальніше подано на сайті МРГ - http://www.cba.org.ua/ua/lvivу розділі Партнерство). У 2013 році заплановано відбір громад для участі у компоненті «Підвищення еенргоефективності».

У червні 2012 року Львівська область була обрана для реалізації спеціального пілотування за напрямком «Підвищення енергоефективності». Після цього спільною комісією, до якої входили представники Львівської ОР та ОДА а також керівництво Проекту МРГ у Києві під час скап-конференції обговорили заявки від 10-ох районів, котрі подавались на участь у напрямі «Підвищення енергоефективності». Спільним рішенням комісії було відібрано чотири основних райони: Старосамбірський, Дрогобицький, Жовківський та Сколівський, та два резервних райони: Турківський та Радехівський. Стратегія впровадження компоненти з енергоефективності МРГ-ІІ передбачає наступну діяльність і види підтримки: а) підтримка на умовах співфінансування оновлення/покращення існуючої обласної стратегії (програми) з енергоефективності загалом і з акцентом на сільську місцевість зокрема; б) підтримка на умовах співфінансування розробки проектно-кошторисної документації для важливих інвестицій в енергетичний сектор (відновлювальні джерела енергії), які мають бути передбачені оновленою/покращеною стратегією з енергоефективності; в) підтримка на умовах спів фінансування до 8 мікропроектів у 4-ох районах з використання відновлювальних джерел енергії та застосування інноваційних енергоефективних технології та будуть включені в оновлену програму з енергоефективності; г) підтримка направлена на збір інформації, оцінку результатів, підготовку матеріалів та поширення досвіду.

Розпорядженнями голів ОР та ОДА створена обласна координаційна рада (ОКР) Проекту МРГ-2 у Львівській області, до роботи якої залучено відповідні спеціалісти та працівники профілюючих управлінь та відділів у галузі енергозбереження, охорони здоров’я, освіти, охорони довкілля, міжнародного співробітництва та інші. Діяльність ОКР сприяє ефективному впровадження Проекту в області, мобілізує і стимулює процеси соціально-економічного розвитку на місцевому рівні.

Відповідними розпорядженнями голів райрад та райдержадміністрацій у кожному з районів створено Форуми місцевого розвитку та районні ресурсні центри розвитку громад і призначено районних координаторів, які сприяють впровадженню мікропроектів громад та надають консультації щодо їх розвитку. Контакти РРЦ та їх координаторів подано на сайті МРГ (розділ ФМР).

В усіх 54 сільських/селищних/міських радах проведено семінари у сільрадах, на яких було представлено основну методологію Проекту та необхідні заходи, які повинна зробити місцева громада для початку впровадження Проекту в селі. Рішеннями сесії цих рад відібрано 51 село, 1 смт та 2 міста для участі у Проекті.

Командою проекту спільно із представниками районних ресурсних центрів громад (РРЦГ) проведено «перші та другі діалоги» у даних 54 громадах, на яких за присутності представників 80% домогосподарств із населеного пункту, було створено чи «пересаджено» організації громад (ГО, ОСН, БФ), які стали партнерами Проекту МРГ. Вони  реалізуватимуть мікропроекти, що направлені на вирішення пріоритетних соціально-економічних проблем у громаді (напрямки: 1.ФАПи, сільські амбулаторії, дільничні лікарні; 2.Заходи по стандартному енергозбереженню; 3.Утилізація відходів, каналізування та дренаж, відмова від пестицидів тощо; 4.Питна вода, мікро-зрошення).

Спільно із обласними та районними партнерами у РРЦГ було проведено понад 54 навчань для представників організацій громад і влади (управління ОГ, спільне планування, підготовка і впровадження мікропроекту, звітність організацій громад та інш.). Громади, провівши спільне планування у своїх населених пунктах, вибрали пріоритетну проблему, підготовили та подали на затвердження комісії у Києві 38 мікропроектів громад, які затверджені і підписано угоди між Проектом та організаціями громад.

На даний час організації громад ефективно, у партнерстві і за співфінансування районною та місцевими владою та іншими партнерами, впроваджують мікропроекти, які направлені на:

  • енергозберігаючі заходи у садочках та школах (31 МП);
  • енергозбереження у вуличному освітлені (2 МП);
  • реконструкцію закладів охорони здоровя (3 МП)
  • забезпечення водою (2 МП).

На даний час  в області успішно впроваджуються 38 мікропроектів (МП) громад, результатами яких користуються 40 826 осіб (13 126 домогосподарств); 33 МП – енергозбереження, 3 МП – охорона здоров’я та 2 МП – водопостачання; загальний бюджет 38 МП склав більше 6,06 млн.грн. (в т.ч. 6,1% внесок громад, 11% - сільські та міські ради, 41% - районні ради/держадміністрації, 1,1% - обласна рада/держадміністрація, 0,7% - інші НДО та 40,1% - внесок Проекту МРГ ).

 

За докладнішою інформацією про виконання проекту у Львівській області, будь ласка, звертайтесь: ум. Львів, вул..Винниченка 18, к.428 - Ігор Назар та Ірина Галайко, координатори Львівського обласного ресурсного центру громад Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Тел. (050) 386-91-73 або (050) 416-31-29; E-mail: ihor.nazar@undp.org та iryna.galayko@undp.org

Контактні особи компоненти «Підвищення енергоефективності» від Львівської області Василь Лозинський та Ярослав Грицевич.

Контактна особа компоненти «Відтворення методології»  від Львівської області Юрій  Грицевич (067) 742-72-82; E-mail: hrutcevich@ukr.net

Фото та інші документи- http://www.facebook.com/Lvivcbaproject  та http://cba.org.ua/ua/lviv

детально

Понеділок, 18 лютого 2013 17:19

На оперативній нараді в райдержадміністрації, яку провів Михайло Винницький, головна увага була зосереджена на питаннях будівництва об’єктів соцкультпобуту у 2013 році, організації літнього оздоровлення дітей у таборах району, перевірці здійснення делегованих повноважень у сільських, селищних радах, реорганізації районних спортивних закладів з метою активізації спортивно-масової роботи, відновлення у населених пунктах проводового радіо, закінчення газифікації с.Нагуєвичі, тощо.

Голова районної ради Михайло Сікора інформував присутніх про організацію роботи постійних комісій ради в плані підготовки до березневої сесії райради, а також висловив свою чітку позицію щодо недоцільності розпочинати будівництво нових об’єктів, коли є незавершені.

Летнянська, Сторонянська, Ролівська школи, незавершені Народні доми, ФАПи сьогодні потребують першочергової уваги влади, позаяк руйнується те, що уже вдалося зробити, - наголосив М.Сікора.

детально

Середа, 13 лютого 2013 11:53

Сьогодні, 13 лютого, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора взяв участь у прямому ефірі на Дрогобицькому регіональному радіо «Франкова земля».

Очільник району поінформував радіослухачів про підготовку до березневої сесії районної ради, окреслив бюджетні можливості при розгляді цільових програм на 2013 рік, торкнувся теми впровадження енергозберігаючих технологій в бюджетних установах району – в закладах освіти, медицини, культури.

М.Сікора відповів на запитання слухачів, які стосувались благоустрою у населених пунктах, створення нових робочих місць, пасажирських перевезень.

Особливе схвалення у слухацької аудиторії заслужила ініціатива голови районної ради, яка була озвучена Михайлом Сікорою на зібранні керівників органів місцевого самоврядування у Києві щодо проголошення «року ремонту доріг в Україні».

детально

Середа, 13 лютого 2013 11:45

12 лютого в конференц-залі Дрогобицької районної ради відбулась робоча зустріч керівників депутатських фракцій Дрогобицької районної ради та Дрогобицької міської ради. Також, були присутні представники ініціативних груп жителів м.Дрогобича та Дрогобицького району, які виступають за збереження молочного ринку та СШ № 8.

На зустрічі обговорювались питання функціонування молочного ринку в м.Дрогобичі та збереження СШ № 8 м.Дрогобича. В процесі обговорення присутніми висловлювали пропозиції щодо вирішення вищевказаних питань.

За результатами обговорення, депутатами Дрогобицької районної та міської рад було відзначено необхідність поглиблення співпраці між керівництвом м.Дрогобича та Дрогобицького району і депутатським корпусом вищевказаних рад. Крім того, було прийнято рішення узгоджувати позицію міської та районної рад по питаннях, які зачіпають спільні інтереси територіальних громад.              

детально

Середа, 13 лютого 2013 10:52

12 лютого в сесійній залі Дрогобицької районної ради відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування Дрогобицького регіону щодо їх участі в обласному конкурсі мікропроектів на 2013 рік.  

В семінарі взяли участь керівники відділів та управлінь м.Трускавця, м.Борислава, м.Дрогобича, смт.Східниці та Дрогобицького району, сільські і селищні голови, заступник голови районної ради Р.Урбан, а також депутат Львівської обласної ради М.Задорожний, який виступаючи перед учасниками семінару проінформував про важливі особливості складання та реалізації мікропроектів, пріоритетні напрямки розвитку, на які найбільшу увагу буде звертати обласна рада при затвердженні об’ємів фінансування на 2013 рік.

Львівська облдержадміністрація та обласна рада вже третій рік поспіль проводять обласний конкурс мікропроектів місцевого розвитку щодо фінансування Народних домів, закладів освіти та інших напрямків розвитку територій. Реалізація мікропроектів відбувається на засадах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів (із залученням територіальних громад) у співвідношенні 50 х 50. Цьогоріч загальна сума, виділена з обласного бюджету, є найбільшою і складає 5 млн.грн.. Прийом документів на участь у конкурсі триматиме до 1 квітня 2013 року.

Фахівці обласної ради та облдержадміністрації провели відео-навчання, розказали присутнім про особливості написання та подання на конкурс мікропроектів.

детальноПопередня сторінка 1... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ...160 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі