Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 24 липня 2012 17:13

        За ініціативи Дрогобицького осередку товариства «Меморіал»  ім.В.Стуса, зокрема, його голови Івана Сидора, за сприяння районної влади на схилах Лисої Гори біля Старого Села проведено розкопки з метою пошуку місця поховання полеглих героїв, які боролись за волю України.

         У перших трьох продовгуватих ямах знайдено кістяки дев’яти осіб, ймовірно чоловічої статі. Залишки військових уніформ, як радянського так і німецького походження, кулі зброї радянського зразка, а також ушкодження кісток одного з черепів, який, ймовірно, був проламаний, - все це приводить до попереднього висновку: у ямах на схилі Лисої Гори знайшли своє останнє пристанище саме українські повстанці.

         Розкопки здійснювало КП «Доля» Львівської обласної ради під орудою керівника Святослава Шеремети, за участю кандидата історичних наук, доцента ЛНУ ім.І.Франка, археолога-пошуківця Ярослава Онищука.   

детально

П'ятниця, 06 липня 2012 09:50

ДЕПУТАТИ ДРОГОБИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ НАМАГАЮТЬСЯ ЗУПИНИТИ УКРАЇНОФОБСЬКИЙ ПРОЦЕС

 

      07липня 2012 року в Дрогобицькій районній раді відбулася ХVІІІ  позачергова сесія районної ради з приводу прийняття Верховною радою України  законопроекту Ківалова-Колесніченка № 9073 від 26.08.2011 року «Про засади державної мовної політики». Напередодні народні обранці Дрогобицької та Трускавецької міських рад вже розглядали це болюче питання, навколо якого у країні розпалилася фахова аргументована і правова дискусія, де політичні і громадські діячі висловлювали свої думки про майбутнє об'єднаної України, в якій живемо ми і будуть жити наші діти. 

      Першим до слова та озвучення звернення Дрогобицької районної ради, було запрошено відомого українського мовознавця, у творчому доробку якого налічується понад 100 праць та книг із загального мовознавства, Кандидата філологічних наук, викладача Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, Ярослава Радевича-Винницького. У своїй промові він наголосив, що саме мова є основною складовою Нації, саме вона робить з народу самобутню Націю.

         Якщо відібрати у народу мову, то він просто перестане існувати, адже мова – це душа народу. У Ірландії нараховується близько 317-и тисяч населення. І ніхто з владних структур ніколи не ставив питання про те, що ця мова є недосконалою, недоречною, недоцільною, оскільки кожен ірландець свято дорожить своєю історією, традиціями, національно-культурним надбанням. В Україні – майже 50 мільйонів. Хіба нам немає що показати світові?! А українофоби на чолі з Януковичем, Ківаловим та Колесніченком, вважаючи нашу мову «колхозною», чи, навіть, «курдупельною», налаштовані знищити самобутність нашої нації, увівши в дію ганебний законопроект, - виголосив у своєму зверненні п. Ярослав.

       Думку Ярослава Радевича-Винницького продовжив голова районної ради Михайло Сікора, голова Дрогобицького районного осередку ВО «Батьківщина», начальник організаційного відділу районної ради Микола Андріїв, голова фракції ВО «Свобода» Наталія Колінко, депутати Дрогобицької районної ради Любомир Сікора та Марія Николаїшин (партія «Фронт змін»), В.Панів (партія «За Україну»), І.Томенюк (партія Народний Рух України) та інші народні обранці. «Народ прагне жити у цивілізованій, правовій, заможній державі, якою керує віддана цьому народові і його країні фахова, патріотична, некорумпована влада», – наголошують вони.

      На позачерговій ХVІІІ сесії депутати прийняли звернення до Президента України В.Януковича, голови Верховної Ради України та назагал до українського народу щодо недопущення прийняття законопроекту Ківалова-Колісниченка про основи мовної політики в Україні.

     Також було прийнято рішення щодо створення комітету по захисту державності України, а сільським, селищним головам району рекомендовано провести сесії в місцевих радах.

                                                                                              оргвідділ районної ради

детально

Середа, 04 липня 2012 17:03

05 липня 2012 року о 10.00 в Дрогобицькій районній раді відбудеться ХVІІІ  позачергова сесія районної ради з приводу прийняття Верховною радою України  законопроекту Ківалова-Колесніченка № 9073 від 26.08.2011 року «Про засади державної мовної політики».

         Слід зазначити, що, навколо прийняття законопроекту «Про засади державної мовної політики» має відбутися фахова, аргументована і правова дискусія, і настав час думати не лише про вибори (як політик), а про майбутнє об'єднаної України, в якій живемо ми і будуть жити наші діти. 

                                                                                          Відділ з питань бюджету, планування, інвестиційної політики

детально

Понеділок, 25 червня 2012 16:45

У Дрогобицькому районі відбувся щорічний конкурс «Екологічно чистий населений пункт». Його мета – поліпшення благоустрою населених пунктів і покращення екологічного стану довкілля.

Конкурс проводився за двома категоріями – краща селищна рада та краща сільська рада. Брались до уваги вміння місцевої влади організовувати роботу із впровадження екологічних заходів та забезпечення їх виконання на території відповідної громади, правил дотримання санітарного стану та благоустрою населенного пункту, його озеленення, впровадження сучасних технологій санітарного очищення населених пунктів, утилізації твердих побутових відходів тощо.

Змагались між собою чотири органи місцевого самоврядування: Меденицька селищна, Медвежанська, Новокропивницька, Верхньодорожівська сільські ради.

22 червня під головуванням Р.Урбана конкурсна комісія визначила переможців – Меденицьку селищну раду та Медвежанську сільську раду, які отримують почесну грамоту Дрогобицької районної ради. А ще переможці стануть претендентами на участь в обласному конкурсі.


                                                                                                         Організаційний відділ районної ради

детально

Понеділок, 25 червня 2012 16:39

 

21 червня на Дрогобицькому радіо відбувся прямий ефір голови Дрогобицької районної ради М.Сікори. Очільник району проінформував слухачів про перебіг 17 сесії районної ради, поділився враженнями  виїздної Президії районної ради, яка відбулася у Львівській обласній раді.

М. Сікора відповів на запитання слухачів радіо «Франкова земля», які  здебільшого стосувались ремонту доріг, ліквідації наслідків стихії у с. Волоща, а також автопасажирських перевезень.

                                                                                   

                                                                                    Організаційний відділ районної ради

 

 


детально

Середа, 20 червня 2012 11:12

 

19.06.2012р. відбулося виїзне засідання постійної комісії ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів по питанню наявності несанкціонованих стихійних сміттєзвалищ на  території  Михайлевицької  сільської  ради. В склад комісії входили голова постійної комісії ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів В.Матяшовський, заступник голови районної ради Р.Урбан, заступник голови райдержадміністрації І.Мізерник, начальник організаційного відділу районної ради М.Андріїв. Було доручено ДЛГП «Галсільліс» (керівник -Б.Захарко): провести ліквідацію стихійного несанкціонованого сміттєзвалища в урочищі Вишневець на території Михайлевицької сільської ради Дрогобицького району на протязі місячного  терміну; вжити необхідних заходів посилити контроль  для  запобігання  засмічення   твердими   побутовими  відходами  лісового  фонду  та  притягнення порушників  до  відповідальності, а також сільському голові с.Михайлевичі Т.Хомичу: розробити та подати на затвердження сесії Михайлевицької сільської ради правила благоустрою населеного пункту, де передбачити обов'язкову наявність угод на вивезення твердих побутових відходів в кожному домогосподарстві; сприяти  укладанню  даних  угод  зі  спеціалізованим підприємством; посилити контроль та активізувати роботу адміністративної комісії для запобігання засмічення території сільської ради, винних осіб притягти до адміністративної відповідальності; проводити роз'яснювальну роботу серед мешканців с.Михайлевичі щодо недопущення  засмічення  території  та  правил  благоустрою.

                                                                                                                       Оргвідділ

детально

Понеділок, 18 червня 2012 11:39

15.06.2012р. в с.Нижні Гаї було проведено спільне виїзне засідання комісії Дрогобицької районної ради, управління Держкомзему у Дрогобицькому районі, відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації за участю заступник голови районної ради Урбан Р.В., начальник організаційного відділу районної ради Андріїв М.М.,  в.о. керівника відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури,  головного архітектора району Петльович Я.Є., юрисконсульта управління Держкомзему у Дрогобицькому районі Піць І.О. по факту самовільного облаштування заїзду до житлового будинку  гр. Безкоровайною О.Б.,  зі сторони центральної дороги через зелену зону, який не  передбачений  кварталом  забудови. Комісією в присутності сільського голови с.Нижні Гаї Василенка В.В., спеціаліста - землевпорядника Нижньогаївської сільської ради Лавни О.Ф., депутатів Дрогобицької районної ради Стецка Я.П., Сікори Л.М. та гр. Безкоровайної О.Б. було вирішено: зобов'язати гр. Безкоровайну О.Б. ліквідувати самовільно облаштований заїзд до власного житлового будинку, який непередбачений кварталом забудови с.Нижні Гаї; забудовникам кварталу «Грихи» по вул. І.Франка ліквідувати тимчасові містки для заїзду до власних будинків; рекомендувати Нижньогаївській сільській раді облаштувати згідно з  будівельними нормами комунальну дорогу по вул. І.Франка, з метою забезпечення в'їзду та виїзду до житлових будинків та стоку дощових вод.

                                                                                                                                      Оргвідділ

детально

Четвер, 14 червня 2012 16:02

          Напередодні Дня медичного працівника у районному Народному домі відбувся святковий захід із вшанування людей цієї шляхетної, відповідальної професії, важливість якої важко переоцінити.

       Вітаючи медичний персонал Дрогобицького району з професійним святом, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора відзначив, що колективи районних лікарень уже давно здобули славу добрих фахівців, здатних прийти на допомогу у будь-який час дня і ночі.

  • Лікар у селі – це і цілитель і рятівник, й порадник. Тому важливо і надалі берегти цей особливий статус, підтверджуючи його як людяністю, співчуттям, милосердям, так і сповідуючи безсмертні постулати клятви Гіпократа, - наголосив очільник райради.

       Цього дня М.Сікора разом із своїм заступником Романом Урбаном вручили кращим медичним працівникам району грамоти Дрогобицької районної ради.     

                                                                                                              Оргвідділ

детально

Четвер, 14 червня 2012 14:42

ДОРОГИ: НАЗАД  ДО ФЕОДАЛЬНОГО ЛАДУ?

Найбільша біда Дрогобицького району – погані дороги. А в деяких напрямках – повне бездоріжжя. Великі надії районна влада покладала на ремонт автотрас в контексті підготовки краю до Євро-2012. Втім, окрім доволі якісного ремонту дороги Дрогобич-Стрий, проведення Єврочемпіонату не принесло не те, що користі, а навпаки – додало проблем, оскільки, практично, увесь фінансовий ресурс, виділений на 2012 рік для усієї області, використаний для Львова. І лише за залишковим принципом латаються дороги обласного значення у районах.

Миритися далі з такою ситуацією не можуть ні територіальні громади, ні депутатський      корпус, ні районна влада. Тому й було вирішено на травневій сесії райради провести виїзне засідання під стінами облдержадміністрації. Цей захід багато народних обранців вважають крайнім, протестним, коли вичерпані усі шляхи пошуку компромісних рішень. Тож, у середу, 13 червня, до Львівської обласної ради на чолі з Михайлом Сікорою відбула Президія Дрогобицької районної ради, де зустрілась у робочому режимі із заступником голови облради Валерієм П’ятаком та першим заступником начальника управління Служби автомобільних доріг у Львівській області Василем Барановичем. Діалог видався гострим, бо йшлося про давно наболіле, але й конструктивним.

Усвідомлюючи, що одразу навести лад у дорожньому господарстві району не вдасться, представники депутатського корпусу – голови постійних комісій, керівники фракцій – поставили чіткі завдання. Як мінімум, у 2012 році відремонтувати дорогу Дрогобич-Комарно (через Волощу) та Дрогобич-Довголука (через Доброгостів, Уличне). Як максимум, привести у належний стан ще й два мости – у Ясениці-Сільній та Жданівці.

В. П’ятак назвав вимоги й претензії дрогобичан справедливими. А саму структуру Служби автомобільних доріг, через яку проходять державні кошти, та “Облавтодору” визнав неефективними. Не принесла поки-що позитиву й зміна керівника Служби. Адже в окремих населених пунктах області люди уже самі збирають кошти і ремонтують дороги. Немає на Львівщині й жодного сучасного асфальтного заводу, тому й якість покриття – низька, ненадійна. Не ремонтує дороги після проходження важковагових машин й фірма ТКС, яка займається у багатьох районах берегоукріпленням.

– Більше того, – наголосив заступник голови облради, – в дорожньому господарстві ми повернулись до феодального ладу. І це лише початок. Реформа тут просто необхідна.

З болем говорив про те, що дороги Дрогобицького району найгірші в області й голова районної ради Михайло Сікора:

– Влада не може просто констатувати факт відсутності коштів, мусимо діяти. Інакше для чого нас обирали?

А депутат Іван Мізерник, згадавши про наслідки стихії у Волощі, розповів, що селяни через глибокі ями не можуть завезти шифер для перекриття дахів без втрат: неодмінно кілька з них поб’ються.

Валерій П’ятак одразу ж звернувся до Василя Барановича з вимогою терміново підготувати листа щодо виділення з резервного фонду обласного бюджету коштів на бодай поверхневий ремонт під’їзних доріг до населених пунктів, де пройшла стихія.

Переповідати про перебіг виїзного засідання Президії районної ради можна ще довго. Бо усі, хто цього дня завітав до облради – і голова райради Михайло Сікора, його заступник Роман Урбан, й депутати Микола Андріїв, Юрій Кулинич, Михайло Чапля, Богдан Старінщак, Іван Томенюк, Ігор Викрикач, Володимир Стецівка, Наталія Колінко, Василь Партика, Степан Костів, інші – висловлювали те, що найбільше турбує мешканців Дрогобиччини, сподіваючись привернути увагу обласної влади до цього благодатного, але занедбаного куточка Франкового Підгір’я. А голова постійної комісії ради з питань архітектури і будівництва районної ради Михайло Харів сумно зазначив:

  • Наші дороги – то Чорнобиль.

Результат поїздки – це запевнення керівництва обласної ради допомогти відремонтувати згадані дві дороги. Щодо мостів, про які йшлося, то їх, як кажуть, повернуть до життя, якщо виділять додаткові кошти. Начальник Служби автомобільних доріг області виїхав для цього у Міністерство.  А якщо домовленостей, як це часто у нас буває, не дотримаються, голова районної ради М. Сікора рішуче налаштований на наступний крок – проведення сесії районної ради під стінами облдержадміністрації.

Дещо згодом, повертаючись у Дрогобич, авторка цих рядків випадково (а може це знак?) потрапила на маршрут Львів-Дрогобич через Комарно. Саме тоді несподівано ширше зрозуміла значення приказки «Очі не бачать – серце не болить». Хай би чиновник високого обласного рангу бодай тиждень поїздив на роботу дорогою через багатостраждальну Волощу, Грущів, Добрівляни, Рихтичі... Може тоді б не треба було справедливих прохань-вимог трудового люду, який аж ніяк не заслужив таких поневірянь – ні в житті, ні на дорогах?! 

 

                                                                                                                                                    Лариса Геряк

детально

Вівторок, 12 червня 2012 12:49

        Футбольний турнір ветеранів в с.Опака.

         Вшановуючи пам’ять знаного працівника спортивної роботи Дрогобицького району Якуца Мирослава Петровича 10 червня 2012 року в с.Опака Дрогобицького району під керівництвом фізкультурно-спортивного товариства «Колос» (керівник Ю.Кулинич) було проведено турнір ветеранів футболу.

         В турнірі взяли участь футбольні команди ветеранів сіл Опака, Підбуж, Вороблевичі та Грушів. Учасників змагань привітали сільський голова с.Опака Ганна Шагур та керівник фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Юрій Кулинич відмітивши, що такі змагання сприяють популяризації здорового способу життя, залученню широкого кола населення до футболу, пропаганді фізичної культури та спорту в районі.

         Перемогу у змаганнях, а отже і кубок переможців здобули футболісти з с.Підбуж, друге місце зайняли спортсмени с.Опака, третє – с.Грушів та четверте – с.Вороблевичі. Символічним стало те, що футболістами с.Підбуж було прийнято рішення залишити кубок в с.Опака, на батьківщині Якуца Мирослава Петровича.

         Всім учасникам турніру керівником ФСТ «Колос» Юрієм Кулиничем та сином Мирослава Петровича паном Петром Якуцем були вручені грамоти.  (Фото додаються).

                                                                                                                                           Оргвідділ районної ради

детальноПопередня сторінка 1... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі