Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 06 вересня 2013 17:02

З нагоди Дня підприємця в сесійній залі районної ради зібралися місцеві підприємці, представники влади, гості, а також, працівники культури району.


Присутніх вітали перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, заступник голови районної ради Роман Урбан, директор міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин, заступник начальника податкової інспекції, депутат районної ради Віталій Скоропад, голова Ради підприємців району Осип Буга, помічник Народного депутата України Р.Ілика Григорій Лужецький.Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації були відзначені грамотами переможці районних конкурсів "Краще підприємство Дрогобиччини", "Кращий підприємець Дрогобиччини". Крім цього, грамоти голови районної ради були вручені підприємцям району, які є ще й депутатами районної ради, зокрема: Барщику Семену Івановичу, Кобільнику Миколі Мар'яновичу, Федисіву Петру Михайловичу, Качкиновичу Роману Івановичу, Столяру Михайлу Йосиповичу та молодому, перспективному підприємцю району  Дмитровичу Петру Євгеновичу. Від податкової інспекції та центру зайнятості бізнесмени отримали подяки та пам'ятні подарунки.

Районні працівники культури подарували підприємцям гарні концертні номери. 

детально

Четвер, 05 вересня 2013 11:27

Сьогодні, у сесійній залі районної ради відбувся регіональний семінар в рамках проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ".

Основним питанням, яке розглядалось на семінар, було особливості інноваційних мікропроектів у сфері відновлювальної енергії на об'єктах соціальної сфери. До участі в семінарі були запрошені ініціативні групи громад - учасників проекту Дрогобицького, Сколівського та Старосамбірського районів, спеціалісти організаційного та економічного відділів районної ради, сільські голови, директори шкіл, проектні та підрядні організації, експерти.

Від керівництва райдержадміністрації учасників семінару привітав перший заступник голови РДА Степан Рудницький. Він відмітив, що проекти ЄС/ПРООН вже протягом кількох років успішно впроваджуються на Львівщині і мають позитивні відгуки. 

В рамках семінару виступив координатор проекту у Дрогобицькому районі, заступник голови районної ради Роман Урбан, який  зауважив, що в цьому році чотири громади Дрогобицького району отримали можливість взяти участь у проекті МРГ-ІІ і успішно впроваджують його на своїх територіях. Також,  цікавою та корисною інформацією з учасниками семінару поділилися інженер-будівельник проекту Олег Баранецький, керівник Центру енергозбереження та альтернативної енергетики Володимир Кондзьолка, науковці та експерти.

Після закінчення навчального семінару його учасники відвідали Попелівську середню школу, в якій було успішно впроваджено проект по енергозбереженню, а саме заміна вікон у класах на пластикові.

детально

П'ятниця, 30 серпня 2013 16:26

30 серпня в районному Народному домі відбулася конференція працівників освіти Дрогобицького району. Учасники конференції вшанували геніїв української літератури Тараса Шевченка та Івана Франка покладанням квітів до їх пам’ятників.

Слова подяки за благородну працю вчителя висловив голова Молодіжної комісії Самбірсько-Дрогобицької єпархії  о.Олег Кекош. З вітальним словом виступили голова районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький.

В роботі конференції також взяли участь головний спеціаліст департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Людмила Сівокозова та заступник голови  райдержадміністрації Олександр Філіпенко.

Начальник управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  Іван Стецко підбив підсумки роботи освітніх закладів району за 2012-2013 навчальний рік та окреслив основні завдання в новому навчальному році.

Учасники конференції обговорили Національну стратегію, яка визначає основні напрями, пріоритети, завдання і механізми реалізації державної політики в галузі освіти, кадрову і соціальну політику і складає основу управління і фінансування, структури та змісту системи освіти.

Крім того піднімались проблеми регіонального рівня, а саме: дошкільної освіти, реалізація проектів енергозбереження, економія коштів, зміцнення кадрового потенціалу, болюче питання оптимізації шкіл району, матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, їх підготовка до нового опалювального сезону та ряд інших.

детально

Четвер, 29 серпня 2013 14:36

28 серпня у Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” з нагоди 157-их роковин Івана Франка відбулося літературно-мистецьке свято “Я син народа, що вгору йде”.

Святкові заходи розпочалися біля каплички Різдва Пресвятої Богородиці де о. Андрій Безушко (УПЦ КП) та о. Іван Ковба (УГКЦ) відслужили Молебень.

На території заповідника було організовано виставку народних промислів та квіткових композицій, а на “Галявині казок” проходила інсценізація казок Івана Франка, постановку яких здійснили школярі району.

В урочистостях взяли участь голова районної ради Михайло Сікора, заступник голови облдержадміністрації Ірина Романів, перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, народний депутат України Роман Ілик, депутат обласної ради Михайло Задорожний, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Наталія Гамкало.

На літній сцені відбувся святковий концерт самодіяльних колективів району та області, професійних мистецьких колективів та окремих виконавців.

Ведучі Марія Василенко та Іван Сех зачитали вітальні телеграми, які надійшли на адресу учасників свята в Нагуєвичах від голови обласної ради Петра Колодія та голови обласної державної адміністрації Віктора Шемчука.

Слово про Франка виголосила директор Ясеницесільнянського НВК І-ІІ ст. Леся Попель.

Гостями свята були народний жіночий вокальний ансамбль “Гомін” з Пустомитівського району та народний вокальний ансамбль “Родина” сім'ї Чорних з Миколаївського району.

Велике захоплення глядачів мав виступ пароха церкви “Серце Ісуса — серце Марії”, лауреата першої премії 6-го фестивалю-конкурсу “Пісні незабутого краю” отця Вітольда Левицького та зразкового вокального ансамблю “Діти світла” з м.Долина Івано-Франківської області.


 

На святі виступили і районні творчі колективи — народні хорові капели районного народного дому “Лілея” та “Каменяр”, народний вокально-музичний колектив “Марічка”, народний чоловічий вокальний колектив “Ясени” та солістка Любов Голубінка, троїсті музики с.Унятичі, хореографічний ансамбль “Веселка” та солістка Оленка Щепанська з Нагуєвич, вокальний ансамбль”Вишиванка” зі Старого Села, фольклорний ансамбль з Дорожова, музичний гурт “Шанс-мюзік” з Урожа.

Мистецька програма свята видалась цікавою та розмаїтою.

детально

Вівторок, 27 серпня 2013 17:32

27 серпня голова районної ради Михайло Сікора взяв участь у підсумковому засіданні оргкомітету з підготовки до відзначення 157-их роковин народження Івана Франка.

На засіданні було остаточно затверджено сценарій літературно-мистецького свята “Я син народа, що вгору йде”, яке відбудеться 28 серпня у Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі”. Обговорено організаційні питання проведення урочистостей, забезпечення охорони громадського порядку, чергування медичних працівників тощо.

Було озвучено пропозицію у майбутньому велелюдні святкування проводити що п'ять років, приурочуючи їх до Франкових ювілеїв. А протягом цього часу систематично працювати над популяризацією творчого доробку нашого великого краянина, проводити читацькі та наукові конференції, творчі заходи за участю франкознавців, молоді, закордонного українства.

детально

Вівторок, 27 серпня 2013 17:15

27 серпня, з нагоди 157-ї річниці від дня народження Івана Франка відбулося урочисте покладання квітів головою Дрогобицької районної ради Михайлом Сікорою та керівниками райдержадміністрації до пам’ятників Івану Франку в м.Дрогобичі, а також в с.Лішня та с.Нагуєвичі.

В ході ознайомлення з підготовкою до відзначення 157-х роковин від дня народження Івана Франка керівництво району зустрілися з художниками пленеру «Франко-світ», картини яких будуть виставлені біля каплички Різдва Богородиці в день святкувань.

детально

Вівторок, 27 серпня 2013 16:01

28 серпня в с.Нагуєвичі Дрогобицького району з нагоди 157-х роковин від дня народження Івана Франка відбудеться всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Я син народа, що вгору йде».

Святкування розпочнеться о 12.00 год. з молебню біля каплички Різдва Богородиці.

З 12.00 год. до 16.00 год. організатори запланували провести виставку квітів, дитячих малюнків, картин, ярмарок народно-ужиткового мистецтва. На поляні казок відбудеться інсценізація казок Івана Франка.

З 13.00 год. до 18.00 год. на літній сцені кращі самодіяльні колективи району та області, професійні мистецькі колективи та окремі виконавці будуть створювати святковий настрій для всіх присутніх.

детально

Понеділок, 26 серпня 2013 15:36

В День незалежності України в селі Доброгостів Дрогобицького району

вшановували видатного нашого краянина Івана Боберського

24 серпня в с.Доброгостів відбулося районне спортивно-мистецьке свято, приурочене до Дня незалежності України та 140-их роковин народження нашого краянина Івана Боберського. Святкування проходило на районному стадіоні “Карпати”. Учасників свята привітали голова районної ради Михайло Сікора, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, депутат обласної ради Михайло Задорожний, місцеві священики о. Любомир та о.Роман.


 

У своєму вітальному слові заступник начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації професор Оксана Вацеба розповіла про видатну особистість Івана Боберського, його неоціненну працю на ниві популяризації здорового способу життя серед української молоді, її патріотичне виховання та розвиток української фізичної культури і спорту в цілому.

У святі взяв участь почесний ректор Львівського державного університету фізичної культури Мирослав Герцик.


 

У святкуванні взяли участь сокільські рої Верхніх та Нижніх Гаїв, Уличного, Болехівців, Доброгостова. Вони вшанували День незалежності України та ювілей родоначальника товариств “Сокіл” і “Пласт” Івана Боберського сокільським вишколом. Відбулися Козацькі забави за участю куренів Доброгостова, Старого Кропивника, Верхніх Гаїв та Меденич.

Глядачі захоплено вітали показові виступи акробатів - вихованців Дрогобицької ДЮСШ та учасників школи бойового гопака “Духобор”.

Переможці змагань та конкурсів були відзначені грамотами, кубками та подарунками.

Доброгостівська СЗШ І-ІІІ ст., яка претендує на присвоєння імені Івана Боберського, отримала у подарунок від організаторів 11 футбольних та баскетбольних м'ячів, літературу для шкільної бібліотеки.

Концертну програму підготували самодіяльні колективи Доброгостова та Уличного.

Завершилося святкове дійство молодіжною дискотекою.

Спонсорську допомогу у проведенні свята надали депутати районної ради Юрій Середницький та Володимир Стецівка, а також голова  районної організації ФСТ “Колос”, депутат районної ради Юрій Кулинич. Посприяли організації святкового заходу директор районного стадіону “Карпати” Ярослав Стецівка та Доброгостівський сільський  голова Микола Лунишин.

детально

Субота, 24 серпня 2013 13:48

До 22-річниці незалежності України в Дрогобицькому районі вийшов у світ перший номер газети «Франковий край».

Перший номер газети вийшов з чисельними вітальними та напутніми словами. Зокрема, з народженням нове видання привітали голова районної ради Михайло Сікора та голова райдержадміністрації Михайло Винницький, які у своїх перших  інтерв’ю для газети виклали власне бачення її завдань та інформаційної політики в районі, загалом. Один з ініціаторів створення районного часопису депутат районної ради Любомир Сікора висловив подяку депутатському корпусу районної ради за тверду національну позицію, завдяки якій громадяни району отримали свою газету.


 

Перший номер новонародженої  газети, який видрукуваний у кольорі, на гарному якісному папері, містить чимало цікавої інформації про Дрогобиччину, її відомих вихідців та наших сучасників, піднімає актуальні проблеми розвитку району та окремих населених пунктів.У зверненні до читачів редакція газети, яку очолив відомий у нашому краї журналіст Іван Швед, запевняє, що газета стане «вмістилищем світла, просвітком у розв’язанні  наболілих проблем» району та його мешканців. Редакція просить читачів своїми пропозиціями, порадами і критичними зауваженнями допомагати творити газету і запевняє, що голос кожного з них буде почутий.

Хочемо побажати редакції новоствореної газети творчих успіхів, гострого пера,  постійного збільшення читацької аудиторії, оптимізму, принциповості, мудрості та об’єктивності у праці в ім’я чисельної громади Дрогобицького району. Нехай всі Ваші мрії здійсняться, всі добрі починання увінчаються успіхом, а самовіддана праця буде поцінована вдячними читачами.

детально

П'ятниця, 23 серпня 2013 16:09

Відзначення Дня Державного Прапора та 22-ї річниці незалежності України!

23 серпня з нагоди Дня Державного Прапора біля Колони Свободи перед будинком Дрогобицької районної ради відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України. В урочистості взяли участь голова районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, сільські, селищні голови, депутати районної ради, учасники національно-визвольної боротьби, журналісти, актив району. Керівництво району привітало присутніх з цим визначним днем і висловило надію на краще майбутнє для нашої молодої держави.


 

В Дрогобицькому районному Народному домі відбулася урочиста академія та святковий концерт з нагоди 22-ї річниці незалежності України. Учасники свята поклали квіти до пам'ятників Тарасові Шевченку, Іванові Франку, Степанові Бандері.


 

До пам’ятника Свободи було покладено квіти від Народного депутата України Романа Ілика.

Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора привітав кращих працівників усіх сфер господарського комплексу району, активних громадських діячів, депутатів районної ради, сільських та селищних голів, працівників районної ради та райдержадміністрації грамотами обласної та районної рад.


 

Виступили кращі мистецькі колективи Дрогобича та Дрогобицького району, зокрема зразкові дитячі танцювальні колективи «Верховинка» та «Підбужанка», вокальний жіночий ансамбль «Журавка», музичний гурт «Галич», юні солісти Софія Костирко, Назар Федитник та Настя Андрущакевич, родинне тріо Токарчуків. Нікого з присутніх не залишила байдужим «Молитва до мови» Катерини Мотрич, яку проникливо виконав ведучий Іван Сех.

детальноПопередня сторінка 1... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ...166 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі