Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 20 квітня 2021 10:47

Близько двадцяти територіальних громад Львівщини розпочали роботу над створенням молодіжних рад

Щоб дати можливість молоді долучитися до політики, розвивати політичну кар'єру, потрібно створити молодіжні ради в окремих територіальних громадах, насамперед при головній політичній площадці області – Львівській обласній раді. Про це у колонці видання "Діло" розповіла депутат Львівської обласної ради, голова комісії з питань молоді та спорту Тетяна Бей.  

 На думку депутатів, молодіжна рада має стати  консультативно-дорадчим органом при органах місцевого самоврядування. Таким чином молоді люди активно долучатимуться до розробки та реалізації молодіжної політики на місцях, розумітимуть суть процесів державного управління.  

"Очікуємо, що вже осінню утвориться чітка система: представники громад матимуть змогу збиратися при обласній раді й пропонувати свої ініціативи. Члени молодіжної ради матимуть змогу ініціювати ідеї, пропонувати питання для розгляду керівництву громади, депутатам. А влада зможе почути молодь з усіх куточків області", - зазначила Тетяна Бей.    

Долучитися до участі в молодіжній раді  може кожен охочий, віком до 35 років. Процес створення таких об'єднань координує Львівська обласна рада, постійна профільна комісія обласної ради, Львівська обласна державна адміністрація, Львівський обласний молодіжний центр та Громадська організація «Львівський молодіжний клуб».  

На Львівщині уже близько двадцяти територіальних громад розпочали роботу над створенням молодіжних рад, 10 ініціативних груп перебувають на етапі реєстрації.

"Це хороший старт для амбітних молодих людей і можливість у майбутньому завдяки досвіду займати вищі посади",- переконана голова депутатської комісії з питань молоді та спорту.

детально

Понеділок, 19 квітня 2021 10:29

В області зафіксовали 490 нових випадків захворювання на коронавірус

За попередню добу в області провели 1258 досліджень на коронавірус, з них – 490 позитивних.

За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 123 397 осіб.

Померло – 3050 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 89 602 особи.

У розрізі районів:

Дрогобицький: 63   
Золочівський: 8
Львівський: 357 (м. Львів – 343)
Стрийський: 16   
Яворівський: 0
Червоноградський: 36  
Самбірський: 10  

детально

Понеділок, 19 квітня 2021 10:24

Відійшов у вічність голова Золочівської районної ради Ігор Криськів

Раптово відійшов у вічність голова Золочівської районної ради Ігор Криськів.

Надзвичайно розумний і талановитий чоловік, якому жителі Підкаменщини неодноразово доручали представляти їх інтереси в радах різних рівнів.

Керівництво Дрогобицької районної ради та депутатський корпус висловлюють щирі співчуття рідним та близьким.

Вічна та світла пам‘ять!

детально

Субота, 17 квітня 2021 12:04

На Львівщині зафіксовано 793 нових випадки захворювання на коронавірус

За попередню добу в області провели 2327 досліджень на коронавірус, з них – 793 позитивних.

За увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 122 446 осіб.

Померло – 3007 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 88 918 осіб.

У розрізі районів:

Дрогобицький: 31   
Золочівський:  6
Львівський: 508   (м. Львів – 406)
Стрийський:  83  
Яворівський: 30   
Червоноградський: 87    
Самбірський: 48

детально

П'ятниця, 16 квітня 2021 15:00

Як безпечно позичати кошти?

У житті кожної людини рано чи пізно виникає така ситуація, коли потрібно в когось взяти в борг кошти, позичити їх. Часто буває так, що позичальники і позикодавці, не орієнтуючись у правовому просторі, навіть і не думають закріпити факт позики грошей письмово. А потім їм доводиться відстоюватися своє право у суді. Саме тому, аби убезпечити Вас, шановні читачі, від можливих проблем, судової тяганини ми  попросилиСофію Кілівнік головного спеціаліста Трускавецького бюро правової допомоги  Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надати деякі практичні поради...

детально

П'ятниця, 16 квітня 2021 14:08

Стартували конкурси у межах Комплексної програми підтримки та розвитку

сільського господарства

Сьогодні, 16 квітня, стартував конкурсний відбір на виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 рік.

Право на фінансову підтримку мають сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми або фізичні особи – підприємці, а також сімейні фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції та/або розведення, вирощування риби та її переробка на власних чи орендованих потужностях, а також здійснення операцій з їх постачання.

Кошти обласного бюджету спрямовуватимуть у вигляді фінансової підтримки на конкурсній основі за такими напрямами:

- фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за кредитами, залученими в банківських установах чи кредитних спілках у національній валюті, та відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу;

- фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів;

- фінансова підтримка сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби;

- фінансова підтримка сільськогосподарських кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів;

- фінансова підтримка вирощування нішевих культур (жито, гречка) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного високорепродукційного насіння вітчизняного виробництва;

- фінансова підтримка ягідництва у вигляді часткового відшкодування витрат за придбані для вирощування ягідної продукції мікробіологічні засоби захисту та живлення ягідних насаджень;

- фінансова підтримка фермерських господарств, засновниками яких є учасники АТО (ООС), у вигляді бюджетної субсидії на одиницю сільськогосподарських угідь;

- фінансова підтримка суб'єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь;

- фінансова підтримка суб'єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва.

- субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з поліпшення громадських пасовищ.

Термін подачі документів - до 01.12.2021 року.

Більше інформації – ТУТ.

Форми заявок та перелік документів, які подаються для участі в КОМПЛЕКСНІЙ ПРОГРАМІ, - ТУТ.

За додатковою інформацією необхідно звертатися за тел.: +38 (032) 255-50-62, +38 (032) 225-65-08.

Як відомо, на фінансову підтримку аграріїв з обласного бюджету в 2021 році передбачено 20,3 млн грн.

детально

Середа, 14 квітня 2021 14:46

У Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад 2021 візьмуть участь проєкти з Дрогобиччини.  

Сьогодні, 14 квітня, в Дрогобицьку районну раду з робочим візитом завітала голова Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати — Україна” Галина Литвин.

В кабінеті голови районної ради Андрія Шевкенича відбулася нарада в якій взяли участь також голова Дрогобицької райдержадміністрації Степан Кулиняк та начальник відділу культури і туризму РДА Надія Козар.

Основним питанням, яке розглядалося, було розвиток туристичної галузі Дрогобиччини. Зокрема, йшлося про промоцію сакральних пам’яток культурної спадщини у селах  Жданівка та Воля Якубова, які будуть невід’ємною частиною туристичних маршрутів.

Стосовно цих об’єктів відділом культури і туризму райдержадміністрації будуть подаватися заявки на Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад 2021.

детально

Середа, 14 квітня 2021 11:50

Члени сімей Героїв Небесної Сотні отримуватимуть підтримку з обласного бюджету

Про існуючі пільги та допомоги членам сімей Героїв Небесної Сотні йшлося сьогодні, 14 квітня, під час zoom-наради заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода з головами громад Львівського району.

Від Дрогобицького району участь у нараді взяв голова районної ради Андрій Шевкенич.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» родини Героїв Небесної Сотні користуються пільгами 50% (в межах визначених норм) на житлово-комунальні послуги. Призначення та виплату пільги з державного бюджету здійснюють управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання).

Функціонують дві системи надання пільг: безготівкова та готівка (за бажанням пільговика).

Водночас, крім пільг з державного бюджету, родини Героїв Небесної Сотні отримують пільги на житлово-комунальні послуги з обласного бюджету (додаткових 50% у межах визначених норм), що передбачено одним із заходів КОМПЛЕКСНОЇ ПРОГРАМИ соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки.

Призначення та виплату пільг з обласного бюджету здійснюють органи соціального захисту територіальних громад за місцем реєстрації (проживання). Виплата проводиться на особистий рахунок пільговика.

Також у межах обласної програми передбачено:

- доплату до пенсій батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні;

- щомісячну соціальну виплату в розмірі 2,5 тис грн дітям Героїв Небесної Сотні;

- компенсацію вартості наданих послуг з організації сімейного відпочинку батькам та дружинам Героїв Небесної Сотні;

- можливість придбання родинам Героїв Небесної Сотні житло на умовах співфінансування.

«Необхідно налагодити більш тісну комунікацію з родинами Героїв Небесної Сотні і донести інформацію про можливість отримання цих пільг та допомог», - наголосила заступник керуючого справами Львівської обласної ради Мирослава Туркало, звертаючись до учасників наради.

Крім того, під час наради виконавча директорка Асоціації Єврорегіон «Карпати – Україна» Галина Литвин ознайомила з можливостями КОНКУРСУ ініціатив місцевих карпатських громад-2021 і ПРОГРАМОЮ підтримки міжрегіональних обмінів «Змінимо країну разом».

«Закликаю брати участь у конкурсах від Асоціації «Єврегіон Карпати-Україна», адже це ще одна можливість громадам реалізувати цікаві розвиткові проєкти», - підсумував Юрій Холод.

детально

Вівторок, 13 квітня 2021 14:02

Іпозачергова сесія районної ради завершила свою роботу.

Сьогодні, 13 квітня 2021 року, відбулося засідання ІV позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання, яке провів голова районної ради Андрій Шевкенич.

Депутати внесли доповнення до порядку денного сесії і приступили до розгляду запланованих питань.

Насамперед депутати внесли зміни до рішення Дрогобицької районної ради від 29.12.2020 року № 28 «Про передачу бюджетних установ та майна із спільної власності територіальних громад Дрогобицького району Львівської області до комунальної власності об’єднаних територіальних громад Дрогобицького району», яким передали Центральну районну бібліотеку Дрогобицької районної централізованої бібліотечної системи громаді Дрогобича.

Крім того, районні обранці внесли зміни до районного бюджету Дрогобицького району на 2021 рік та прийняли ряд звернень, зокрема щодо ситуації  з  епідемією  коронавірусу в Україні та необхідності розгортання повноцінної вакцинації, щодо необхідності об’єктивного розслідування справи «Вагнергейту», щодо недопущення закриття й оптимізації мережі банківських відділень у сільській місцевості та ряд інших.  

  

Після чого, засідання ІV позачергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання завершилось.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях Іпозачергової сесії Дрогобицької районної ради VIІI скликання: тут

детально

Понеділок, 12 квітня 2021 15:36

Голова районної ради Андрій Шевкенич взяв участь у щотижневій нараді в райдержадміністрації.

Розпочинаючи понеділкову нараду, голова райдержадміністрації Степан Кулиняк представив керівникам структурних підрозділів новопризначеного першого заступника голови РДА. Цю посаду посів Роман Шлярп — 1986 року народження, працював у правоохоронних органах.

Під час наради голова райдержадміністрації дав завдання відповідним керівникам продовжити роботу мобільних груп стосовно перевірки діяльності пасажирського транспорту та законності роботи лісопильних підприємств. За дорученням очільника району також продовжаться рейди за участю працівників райдержадміністрації, ДСНС та поліції для запобігання спалюванню сухої рослинності.

Степан Кулиняк доручив Дрогобицькому райавтодору активізувати проведення поточних ремонтів найбільш проблемних ділянок місцевих доріг та робіт з благоустрою. Зокрема, буде проведено обстеження доріг щодо потреб у поточному ремонті, узагальнена інформація буде подана в департамент дорожнього господарства ЛОДА.

За дорученням голови заступник голови РДА Тарас Матолич проведе нараду з питань благоустрою та прибирання територій з представниками ОТГ,

На нараді також йшлося про прискорення процесу інвентаризації та передачі майна Підбузької лікарні Східницькій територіальній громаді, про завершення процесу передачі Дрогобицькій ТГ окремих підрозділів у сфері культури та освіти, тощо.

У нараді взяв участь голова районної ради Андрій Шевкенич, який повідомив про проведення 13 квітня IVпозачергової сесії районної ради VIIIскликання. А.Шевкенич також порекомендував керівнику Дрогобицького райавтодору надавати сприяння територіальним громадам в утриманні та благоустрої доріг між сільськими населеними пунктами в межах громад.

детальноПопередня сторінка 1... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ...241 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі