Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 01 березня 2021 14:28

Орієнтовний план

підготовки роботи постійних комісій та ІІІ чергової сесії

Дрогобицької районної ради

1.  Про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2020 рік.

2.  Звіт Дрогобицької райдержадміністрації про виконання Програми соціально-

     економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2020 рік.

3.  Про план роботи Дрогобицької районної ради на 2021 рік.

4. Про   внесення  змін   до  рішення  районної  ради  від  29.12.2020  року  №  28   «Про

    передачу  бюджетних  установ  та майна із спільної власності територіальних громад

    Дрогобицького   району   Львівської  області  до  комунальної  власності  об’єднаних

    територіальних громад Дрогобицького району».

5. Різне.

Г Р А Ф І К

проведення засідань постійних депутатських

комісій Дрогобицької районної ради на березень 2021 року.

з/п

Назва постійної комісії

Голова комісії

Дата, година

  1.

Постійна комісія ради з питань  депутатської діяльності, етики, дотримання законності і правопорядку, правоохоронної та антикорупційної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем.

М.Кузьмін

03.03.2021р.

11.00 год.

2.

Постійна комісія ради з питань координації роботи ОТГ та взаємодії  із органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

А.Янів

03.03.2021р.

11.00 год.

3.

Постійна комісія ради з питань агропромислового комплексу та земельних відносин.

В.Пасемко

03.03.2021р.

14.00 год.

4.

Постійна комісія ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів.

Б.Захарко

03.03.2021р.

14.00 год.

5.

Постійна комісія ради з питань освіти            та науки, у справах молоді і спорту, духовності, культури, історико-культурної спадщини та засобів масової інформації.

М.Лук'янченко

03.03.2021р.

15.00 год.

6.

Постійна комісія ради з питань курорту, туризму і рекреації, євроінтеграції, зовнішньо-економічної діяльності та міжнародних відносин.

В.Конц

04.03.2021р.

11.00 год.

7.

Постійна комісія ради з питань підприємництва, торгівлі, транспорту, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та альтернативної енергетики, промисловості, архітектури та будівництва.

О.Карпин

04.03.2021р.

11.00 год.

8.

Постійна комісія ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту.

М.Грицак

05.03.2021р.

11.00 год.

9.

Постійна комісія ради з питань планування бюджету, фінансів, економічної політики та комунальної власності.

О.Балицький

09.03.2021р.

14.00 год.

     Президія                                                                                            09.03.2021р.

     районної ради                                                                                  16.00 год.

     ІІІ чергова сесія                                                                                  __.03.2021р.                          

     районної ради                                                                                   10.00 год.                                                                                  

         Заступник голови районної ради                                                     М.Андріїв

детально

Понеділок, 01 березня 2021 11:05

До відома депутатів!

Голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, 01 березня, провів робочу нараду з працівниками виконавчого апарату, на якій було розглянуто питання, які виносяться на чергову ІІІ сесію районної ради.

Головою ради було доручено відповідним відділам підготувати питання та необхідні матеріали для розгляду на засіданнях постійних комісій районної ради та повідомити депутатів про графік їх проведення.

Крім того, повідомляємо депутатів Дрогобицької районної ради VII та VIII скликань, а також депутатів сільських, селищних рад про необхідність подання до 01 квітня 2021 року декларацій про майновий стан за 2020 рік.     

детально

Субота, 27 лютого 2021 11:14

Про специфіку приватизації земельних ділянок, які знаходяться у комунальній власності, членами фермерського господарства.

Розповідає  начальник відділу «Жидачівське бюро правової допомоги» цього місцевого центру Ярослав Буряк.

Ми продовжуємо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. І сьогодні у рамках реалізації проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» висвітлюємо й надалі цікаві аспекти, які виникають у сфері земельних правовідносин.

Почнімо з самого початку: хто може бути членом фермерського господарства?

Відповідно до  статі третьої  Закону України «Про фермерське господарство»  членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення фермерського господарства, визнають і дотримуються положень установчого документа фермерського господарства. Причому, діти повинні досягти 14-річного віку. Звертаю увагу, що членами фермерського господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом)...

детально

Субота, 27 лютого 2021 10:51

В обласній раді відбулася зустріч із народними депутатами від Львівщини

26 лютого, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич взяв участь у зустрічі з народними депутатами України від Львівщини, яку організувала голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. 

До спілкування також долучилися керівництво ОДА, голови депутатських фракцій в обласній раді та голови профільних комісій. Зустріч була ініційована головою Львівської обласної ради з метою обговорення питань, які потребують підтримки народних депутатів України.

«Нові виклики, які ми отримали внаслідок реформи децентралізації, змушують нас оперативно вирішувати проблемні питання на місцях, однак є ініціативи, які Львівська обласна рада спільно з облдержадміністрацією, пропонують народним обранцям від Львівщини допомогти відстояти чи вирішити на центральному рівні. Маємо спільно напрацьовані законодавчі ініціативи, пропозиції від територій, які особливо сьогодні потребують нашої уваги і допомоги,  інфраструктурні проєкти, тобто ті речі, які нам дадуть  можливість розвивати Львівщину на найближчі 5 років і зробити її  успішною", - зазначила Ірина Гримак. 

Голова облради наголосила присутнім на низці основних проблем, які потрібно вирішувати на території області в найближчій перспективі. Це – будівництво очисних споруд, збереження історико-культурної спадщини, монетизація пільг та врегулювання питання соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи, вирішення питання будівництва незавершених об`єктів, покращення дорожньої інфраструктури, допомога медичним установам із закупівлею сучасного медичного обладнання.

«Звертаюся до вас, як до представників Львівщини у різних комітетах парламенту, з проханням активно відстоювати пріоритети рідного краю на рівні Києва, зокрема під час обговорення і затвердження програм, які фінансуються з державного бюджету», - наголосила Ірина Гримак. 

Присутні домовилися, що така зустріч народних депутатів з групи «Львівщина» та представників влади області відбуватиметься щомісяця.

детально

П'ятниця, 26 лютого 2021 11:03

В Дрогобицькій ТГ обрано новий склад Громадської ради

У середу, 24 лютого, у Дрогобицькій міській раді відбулися установчі збори з формування нового складу громадської ради при Дрогобицькому міському голові.

У період з 20 січня до 15 лютого 2021 року до ініціативної групи надійшли заяви про участь в установчих зборах від 36 інститутів громадянського суспільства.

Участь у Зборах взяли 28 представників інститутів громадянського суспільства.

З представниками громадського суспільства, які вирішили увійти до складу Громадської ради, поспілкувалися міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови Володимир Коцюба, начальник ведення Державного реєстру виборців Богдан Николаїшин, начальник відділу правового забезпечення Андрій Швацький.

На першому засіданні Громадської ради обрано керівний склад: голову – Ігоря Струналя, заступників – Зоряна Ацедонського та Оксану Сотрихіну, секретаря – Іванну Мацигін.

Громадська рада при Дрогобицькому міському голові як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган утворена розпорядженням Дрогобицького міського голови від 03.03.2011 № 174-р на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року №996 (зі змінами) з метою забезпечення участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у межах Конституції і законів України, здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчих органів Дрогобицької міської ради, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час підготовки та реалізації рішень Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів.

детально

П'ятниця, 26 лютого 2021 10:38

У БОРИСЛАВСЬКІЙ ТГ РОЗШИРИЛИ ПОВНОВАЖЕННЯ СТАРОСТ.

У Бориславській територіальній громаді розширено список осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Таке рішення прийнято на засіданні виконавчого комітету. Зокрема, з метою посилення контролю за дотриманням правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання територій таким правом ще уповноважили управителів багатоквартирних будинків та старостів сіл.

Управителі багатоквартирних будинків матимуть право складати протоколи при виявленні порушень правил користування жилими будинками та приміщеннями, благоустрою території, тримання собак і котів. Старости сіл складатимуть також протоколи при виявленні порушень правил торгівлі, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, а також самоправного зайняття жилого приміщення. 

детально

П'ятниця, 26 лютого 2021 10:05

Що таке шум та коли заборонено шуміти?

На ці та інші питання відповідає Олена Городицька - головний спеціаліст відділу «Новороздільське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пані Олено, скажіть будь ласка, що таке шум?

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» відносить шум до фізичних факторів середовища життєдіяльності, що впливають або можуть впливати на здоров'я людини чи на здоров'я майбутніх поколінь.

До шуму відносяться:

-          Запуск феєрверків, салютів;

-         Гучний спів та крики;

-         Гучне прослуховування музики;

-         Використання інших побутових засобів, які спричинюють шум (молотка, дрельки тощо)...

детально

Четвер, 25 лютого 2021 15:32

На черговій зум-нараді обговорили важливі питання.

Сьогодні, 25 лютого, за участі першого заступника голови Львівської обласної рад Євгенія Гірника та заступника голови облради Юрія Холода відбулася зум-нарада з керівниками громад Самбірського, Стрийського та Дрогобицького районів. Від Дрогобицької районної ради участь у нараді взяв голова районної ради Андрій Шевкенич.

Під час наради Євгеній Гірник поінформував присутніх про прийняття на останній сесії обласної ради ключових обласних програм і наголосив, щоб керівники територій ознайомилися з  їх основними заходами та подали свої пропозиції. 

Також керівництво облради поінформувало представників територій, що завтра відбудеться зустріч із народними депутатами від Львівщини, на якій планують розглянути проблемні питання регіонального рівня,  децентралізації, наповнення  місцевих бюджетів,  залучення додаткових  коштів на території, ряду законодавчих ініціатив.

В свою чергу Юрій Холод нагадав про те, що до 1 березня триває прийом заявок на конкурс мікропроєктів  і усі, хто  бажає взяти в ньому участь просить підготувати та подати свої місцеві ініціативи.

Окрім того, присутні торкнулися питання забезпечення доступності медичних закладів відповідно до вимог НСЗУ, а також врегулювання проблемних питань з БТІ.

детально

Четвер, 25 лютого 2021 11:17

В районному будинку культури відбулася презентація нового тому відомого видання.

24 лютого, з нагоди 7-ої річниці Революції Гідності в Дрогобицькому районному домі відбулася презентація ІІ-го тому документально-публіцистичної трилогії-мартиролога "Небесна Сотня. Життєпис".

Авторка - Світлана Терейковська, активна учасниця Майдану, волонтерка, філологиня, публіцистка, громадська діячка.

Після молитви за Героїв Небесної Сотні, яку провів отець Михайло Коліщак, старший науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич коротко охарактеризувала третій том трилогії «Небесна Сотня. Життєпис», який вже готується до друку, а також розповіла про попередні два томи цієї книги, відзначивши, що Дрогобиччина одна з перших має можливість ознайомитись з цією визначною трилогією.

Авторка трилогії Світлана Терейковська розповіла про свої особисті зустрічі з родинами загиблих Героїв України, інформація від яких лягла в основу даних видань, та зауважила на необхідності постійно пам’ятати Героїв Небесної Сотні.

Після цього перший та другий томи документально-публіцистичної трилогії-мартиролога "Небесна Сотня. Життєпис" були вручені вчителям історії та директорам шкіл Дрогобицького району.

Голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич та заступник голови районної ради Микола Андріїв подякували Світлані Терейковській за її важливу працю і чудове видання, яке буде постійно нагадувати молоді про події Євромайдану, та вручили їй квіти та Подяку від районної ради за гідне  пошанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, власний внесок у формування літопису історичних подій новітньої доби України та збереження національно-патріотичних традицій українського народу.

Крім того, голова районної ради Андрій Шевкенич за вагомий розвиток музейної справи та активну громадську позицію вручив Подяку від районної ради старшому науковому працівнику музею «Дрогобиччина», депутату  районної ради Марії Головкевич.  

Митці районного будинку культури виконали пісенні твори, присвячені Героям Майдану.

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.   

детально

Четвер, 25 лютого 2021 10:41

ТРУСКАВЕЦЬ ПОЖВАВЛЮЄ МІЖНАРОДНУ СПІВПРАЦЮ

24 лютого відбулася відеоконференція між містами-партнерами Трускавець (Україна) та Губа (Республіка Азербайджан). Ініціатором її проведення став радник міського голови Трускавця Руслан Пристай, а ідею підтримали Посольство України в Республіці Азербайджан та Посольство Республіки Азербайджан в Україні.

На зустрічі наголошено на тому, що сторони зацікавлені в якнайшвидшому відновленні авіасполучення між Україною та Республікою Азербайджан, яке було припинено навесні минулого року з початком пандемії коронавірусу. Мова, зокрема, йде про авіарейси Баку-Львів та Губа-Львів.

Сторони обговорили питання залучення інвестицій, співпрацю в економічній, гуманітарній та туристичній галузях, обмін туристичною інформацією між містами-партнерами.
Міський голова А.Кульчинський розповів азербайджанським партнерам, що у Трускавці надзвичайно велику увагу приділяють питанням безпеки відпочивальників та дотриманню санітарно-гігієнічних норм та карантинних заходів. Андрій Кульчинський запросив владу міста Губа та обидва Посольства посприяти в промоції Трускавця.

детальноПопередня сторінка 1... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ...231 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі