Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 05 березня 2021 11:39

Яким чином можна скасувати рішенняДержавногокадастрового реєстратора?

На це питання вдповідає головний спеціаліст Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Софія Кілівнік. Консультація надаєтьсяу рамках проєкту "Програма" Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Скажіть будь ласка, пані Софіє, на які нормативно –правові акти можна опиратися громадянину для того, щоб знайти відповідь на поставлене питання?

Відповідь на дане питання врегульовується, зокрема, такими нормативно–правовими актами:

-       Цивільним кодексом України;

-       Законом  України «Про Державний земельний кадастр»»

-      Порядок ведення Державного земельного кадастру, затверджений постановою Кабінету міністрів України № 1051 від 17 жовтня 2012 р...  

детально

П'ятниця, 05 березня 2021 10:01

Бюджетна комісія обласної ради ініціювала звернення щодо фінансування районних рад

Комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку ініціювала звернення до Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо напрацювання програми фінансування районних рад на перехідний період до завершення реформи децентралізації.

На переконання голови комісії Володимира Квурта, кошти для забезпечення діяльності районних рад мають передбачити у Державному бюджеті, адже це його функції.

Відтак, заслухавши інформацію департаменту фінансів Львівської ОДА, бюджетна комісія дійшла висновку, що в І півріччі новостворені районні ради Львівщини матимуть фінансовий ресурс на своє утримання у вигляді наявних перехідних вільних залишків, тому гострої необхідності сьогодні здійснювати їх фінансування з обласного бюджету немає.

Як відомо, на Львівщині утворено 7 районних рад: Дрогобицька, Золочівська, Львівська, Самбірська, Стрийська, Червоноградська, Яворівська.

детально

Четвер, 04 березня 2021 16:05

16 березня відбудеться чергова сесія Львівської обласної ради

У вівторок, 16 березня, відбудеться сесія Львівської обласної ради. Відповідне рішення прийняла президія Львівської обласної ради сьогодні, 4 березня.

На порядку денному сесії майже 30 питань. Зокрема, планується розгляд ще двох обласних програм, затвердження переліків природоохоронних заходів, ремонту доріг, об’єктів історико-культурної спадщини, а також погодження порядків виконання заходів обласних програм соціального спрямування.

Депутати також заслухають виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2020 рік, інформацію ОДА про виконання обласного бюджету, щодо санітарно-епідеміологічної ситуації в області, щодо будівництва та оснащення сільських амбулаторій в рамках проєкту «Доступна медицина».

Традиційно на сесії розглянуть низку заяв та звернень.

«Ми готуємо ряд важливих звернень до центральних органів влади, тому що ми спостерігаємо чимало колізій в законодавстві, які наділяють повноваженнями об`єднані громади, але не дають їм для цього необхідного фінансового ресурсу. Це стосується питання формульного розподілу освітньої та медичної субвенцій, який сьогодні не працює. Те ж саме стосується проблеми фінансування наших районних рад», - зауважила голова облради Ірина Гримак.

детально

Четвер, 04 березня 2021 14:12

Відкриті дані – один з пріоритетів місцевого самоврядування у Дрогобицькій ОТГ

4 березня – Міжнародний день відкритих даних. Про важливість відкритих даних розповіли фахівці відділу ІТ та аналізу ДМР. З 2017 року Дрогобицька міська рада розпочала процес розвитку «Відкритих даних». Сьогодні на порталі opendata.drohobych-rada.gov.ua опубліковано 371 набір відкритих даних. 21 вересня 2017 року, в межах Open Data Forum 2017, Дрогобич офіційно приєднали до Міжнародної хартії відкритих даних.

Яка користь містам відкривати інформацію?

Відкриті дані – це не лише вимога інформаційного часу, в якому ми живемо, а й реальний інструмент для покращення якості життя громадян, врядування, зменшення витрат часу і коштів на роботу з інформацією, відповіді на запити, прийняття рішень. Відкриті дані – інструмент для стимулювання бізнес-середовища, протидії корупції, мають економічний та соціальний ефект.

Навіщо потрібні відкриті дані?

Відкриті дані – це сировина, завдяки якій можна створювати нові сервіси, нові продукти, економити час та бюджетні кошти.

Як покращити рейтинги прозорості, підзвітності?

Рівень прозорості та підзвітності місцевої влади підвищується завдяки тому, що міські ради оприлюднюють інформацію у зрозумілому для громадян вигляді та надають інструменти реального впливу на рішення.

Це відбувається також завдяки організації діяльності органів місцевого самоврядування через відкриті процедури (публічні засідання, відкритий розподіл місць у закладах дошкільної освіти тощо).

Впровадження прозорості в органах місцевої влади є одним з передових завдань для ефективного діалогу з громадськістю.

Як сервіси на основі відкритих даних підвищують ефективність роботи ОМС?

Сервіси на основі відкритих даних допомагають бути прозорими й підзвітними перед громадськістю. Це допомагає боротися з корупцією і посилювати довіру громадян.

Аналіз роботи сервісів допомагає приймати обґрунтовані, а головне – ефективні рішення органам місцевого самоврядування, громадянам, громадським організаціям, підприємцям.

детально

Четвер, 04 березня 2021 13:49

На Конкурс проєктів регіонального розвитку очікують заявки у галузі ЖКГ

На Конкурс проєктів регіонального розвитку в межах Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021 – 2025 роки можна буде подавати заявки на вирішення проблем у галузі житлово-комунального господарства.
Про це поінформував заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод під час zoom-наради з головами ОТГ Самбірського, Стрийського та Дрогобицького районів. 
«Плануємо найближчим часом провести засідання Конкурсної ради і дати старт Конкурсу проєктів регіонального розвитку. На мою думку, цей конкурс стане в нагоді для вирішення проблем у галузі житлово-комунального господарства, які стосуються, зокрема освітлення, водопостачання, газифікації», - розповів Юрій Холод.

Як відомо, у 2021 році нижня гранична вартість заявок на Конкурс проєктів регіонального розвитку – 1,5 млн грн. Загалом в обласному бюджеті на Конкурс проєктів регіонального розвитку цьогоріч передбачили – 50 млн грн. 

Нагадаємо, Львівська обласна рада 18 лютого прийняла Комплексну програму регіонального розвитку Львівщини на 2021 – 2025 роки, яка має три напрямки: конкурс проєктів місцевих ініціатив, конкурс проєктів регіонального розвитку, та реалізацію стратегічних (розвиткових) проєктів. На цей документ у 2021 році передбачили з обласного бюджету
150 млн грн. Ініціатива напрацювати цю програму належить голові Львівської обласної ради Ірині Гримак. 

детально

Четвер, 04 березня 2021 12:22

В районній раді проходять засідання постійних комісій.

В плані підготовки роботи ІІІ чергової сесії у Дрогобицькій районній раді відбулися засідання профільних постійних комісій.

На засіданнях були розглянуті питання, передбачені порядком денним чергової сесії, зокрема про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2020 рік та звіт Дрогобицької райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного розвитку Дрогобицького району за 2020 рік.

Крім того, депутати внесли доповнення і зміни до Плану роботи Дрогобицької районної ради на 2021 рік, який буде затверджуватись на сесії, а також внесли додатково на її розгляд питання про стан автопасажирських перевезень на території Дрогобицького району та про стан утримання і ремонту автомобільних доріг Дрогобицького району у 2021 році.  

Засідання постійних комісій тривають. Президію районної ради заплановано скликати 9 березня о 16.00 год.   

детально

Середа, 03 березня 2021 15:50

В Україні скасують сезонне переведення годинників

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, яким пропонується скасувати сезонне переведення стрілок годинників.

Як передає Укрінформ, за відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.
Законопроєктом №4201 «Про обчислення часу в Україні» пропонується встановити, що «сезонний перехід часу на території України не здійснюється».
Як зазначається у пояснювальній записці, ухвалення закону забезпечить визначення на законодавчому рівні порядку обчислення часу в Україні, сприятиме покращенню стану здоров’я громадян, підвищенню працездатності населення, сприятиме євроінтеграційним прагненням України.

детально

Середа, 03 березня 2021 10:57

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ГРОМАДЯН – ОДНЕ ІЗ ЗАВДАНЬ
ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

1 березня в Дрогобицькому районному відділі ГУ ДСНС України у Львівській області відбулася нарада-семінар на тему «Організація заходів цивільного захисту та реагування на пожежі і надзвичайні ситуації, функціонування та утримання підрозділів місцевої пожежної охорони».

Участь у нараді взяли голови, заступники та керівники структурних підрозділів з питань ЦЗ, а також старости старостинських округів Дрогобицької, Меденицької та Східницької територіальних громад.

Гарантування пожежної безпеки громадян, які проживають у віддалених населених пунктах, є одним із пріоритетних завдань для органів місцевого самоврядування. Якщо пожежа виникає у сільській місцевості віддаленій від міста, де здебільшого відсутні пожежні частини, то, аби доїхати до місця виклику, вогнеборці часом долають десятки кілометрів та втрачають дорогоцінні хвилини, які можна було б використати для допомоги людям.

Учасники зустрічі обговорили питання та перспективи створення у 2021 році на території громад місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних дружин на території округів Дрогобицької, Меденицької та Східницької територіальних громад.

детально

Вівторок, 02 березня 2021 14:00

Нарада з працівниками в КУ «ЦНСП» Меденицької селищної ради

Директор Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Меденицької селищної ради Дрогобицького району Львівської області» Оксана Іванівна Тринчук провела робочу нараду з соціальними робітниками, які обслуговують стареньких самотніх в Меденицьцій та Східницькій територіальних громадах.

У зв’язку із зміною назви,  директор ознайомила присутніх з новими видами соціальних послуг, які будуть надаватися різним категоріям громадян, відповідно до загального Положення та Положень про відділення КУ «ЦНСП» Меденицької селищної ради.

Також обговорили як в цей непростий час децентралізації  та спалахів захворювань COVID– 19 збільшити охоплення вразливих груп населення (літніх людей, осіб з інвалідністю, сімей, що знаходяться у складних життєвих обставинах тощо) та забезпечити  їх якісними соціальними послугами.   

детально

Вівторок, 02 березня 2021 12:14

УСПІХИ ТРУСКАВЕЦЬКИХ БОРЧИНЬ

Трускавчанки Ірина Гусяк та Олександра Хоменець – призерки Міжнародного турніру з вільної та греко-римської боротьби.

26-28 лютого 2021 року в київському Палаці спорту проходив XXIV Міжнародний турнір UWW з вільної та греко-римської боротьби (XXIV Outstanding Ukrainian Wrestlersand Coaches Memorial KYIV), присвячений видатним українським борцям і тренерам. В змаганнях взяли участь борці та борчині з 35-ти країн світу. Змагання відбувались за правилами об'єднаного світу боротьби паралельно на чотирьох килимах.

В Олімпійській категорії у вазі до 53 кг бронзовою призеркою стала Ірина Гусяк.

В боротьбі за ІІІ місце Олександра Хоменець перемогла представницю Дніпропетровщини Анастасію Кравченко в категорії до 55 кг.

Обидві спортсменки – вихованці трускавчанина, заслуженого тренера України Петра Біласа. 

детальноПопередня сторінка 1... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ...231 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі