Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 11 березня 2021 13:59

Дрогобицька солеварня оголосила конкурс
на логотип

Найстаріша солеварня у Центрально-Східній Європі оголосила конкурс на створення власної айдентики. Про це підприємство повідомило на своїй сторінці у соцмережі фейсбук.

До 20 квітня подати роботи на конкурс може кожен охочий, а 20 березня дрогобицькі солевари обіцяють відкриту екскурсію територією заводу для митців і медійників.

детально

Четвер, 11 березня 2021 10:36

Відбулося позачергове засідання постійної комісії.

10.03.2021р. відбулося позачергове спільне засідання постійних комісій ради з питань підприємництва, торгівлі, транспорту, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та альтернативної енергетики, промисловості, архітектури та будівництва і з питань розвитку курорту, туризму, рекреації, євроінтеграції, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародних відносин.

На засіданні комісій розглядались два важливі питання, зокрема: про стан автопасажирських перевезень на території Дрогобицького району та про стан утримання та ремонт автомобільних доріг Дрогобицького району у 2021 році.

У комісії взяли участь заступник голови районної ради М.Андріїв, начальник сектору житлово-комунального господарства та інфраструктури Дрогобицької райдержадміністрації М.Волошин, головний спеціаліст з питань транспортних перевезень Дрогобицької міської ради А.Дутка, головний спеціаліст з транспортних перевезень і державних закупівель Бориславської міської ради Н.Шкумбатюк, заступник голови Меденицької селищної ради І.Пурій, заступник начальника управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької  міської ради О.Лобос, заступник голови Східницької селищної ради П.Кость.

На комісії було рекомендовано Трускавецькій, Бориславській, Меденицькій та Східницькій територіальним громадам вивчити досвід Дрогобицької ОТГ щодо впровадження картки безконтактної оплати за проїзд пільговим категоріям населення, а Дрогобицькій райдержадміністрації включити до складу комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визнання переможця конкурсу на автомобільному маршруті загального користування представників кожної територіальної громади Дрогобицького району.

Крім того, рекомендовано райдержадміністрації скерувати лист-клопотання Львівській облдержадміністрації щодо переліку проблемних доріг Дрогобицького району, які потребують невідкладного ремонту, а саме: Воля Якубова – Залужани, Снятинка – Рихтичі, Трускавець – Стебник, Рихтичі – Михайлевичі, Вороблевичі – Рихтичі, Нагуєвичі – Лішня, Добрівляни – Ролів.

Також, депутати прийняли рішення запросити представника Дрогобицького відділу поліції на сесію Дрогобицької районної ради по питанню врегулювання дорожньо-транспортного руху, а саме забезпечення посадки-висадки пасажирів в спеціально відведених місцях для транспортних засобів.

детально

Середа, 10 березня 2021 15:46

Про способи розірвання шлюбу

Розповідає Андрій Турчинський  -  головний спеціаліст Жидачівського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Які підстави для припинення шлюбу ?

Відповідно до статті 104 Сімейного кодексу України підставами припинення шлюбу є: смерть одного з подружжя або оголошення його померлим, та припинення шлюбу внаслідок його розірвання. Сімейний кодексу України розділяє два випадки розірвання шлюбу: розірвання шлюбу здійснюється органом державної реєстрації актів цивільного стану, та  судом...

детально

Вівторок, 09 березня 2021 17:14

Відбулося засідання Президії районної ради

Сьогодні, 09 березня, в Дрогобицькій районній раді відбулося засідання Президії районної ради, на якому було остаточно погоджено проект порядку денного чергової ІІІ сесії Дрогобицької районної ради VIII скликання та затверджена дата її проведення – 16 березня 2021 року о 10.00 год.    

Порядок денний

    1.  Про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2020 рік.

         Доповідає: Р.Настьошин – в.о. начальника фінансового управління РДА.

    2.  Про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2021 рік

         Доповідає: Р.Настьошин – в.о. начальника фінансового управління РДА.

    3.  Звіт Дрогобицької райдержадміністрації про виконання Програми соціально-  

         економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2020 рік.

          Доповідає: З.Кебза – начальник  відділу  економіки,   агропромислового

                                              розвитку та захисту довкілля РДА.

4. Про затвердження плану роботи Дрогобицької районної ради на 2021 рік.

         Доповідає: М.Андріїв –заступник голови районної ради.

5. Про  внесення  змін  до  рішення  Дрогобицької районної ради від 29.12.2020  

    року № 28 «Про передачу бюджетних установ та майна із спільної  власності 

    територіальних   громад    Дрогобицького    району    Львівської   області   до

    комунальної   власності  об’єднаних  територіальних  громад  Дрогобицького

    району».

         Доповідає: В.Валюх – головний    лікар    КНП    «Дрогобицька  районна 

                                               лікарня»

6.  Про звернення до ПРАТ «Київстар» щодо необхідності покращення   

     мобільного зв’язку на території Дрогобицького району.

Доповідає: О.Шикоряк – депутат районної ради.                  

    7. Різне.

детально

Вівторок, 09 березня 2021 16:48

На Львівщині відзначають 207-му річницю з дня народження Великого Кобзаря

Сьогодні, 9 березня, у Львові відбулися заходи з вшанування пам’яті Тараса Шевченка з нагоди 207-ї річниці від дня народження.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник, керівництво ОДА та міста, депутати, громадськість поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку на проспекті Свободи.

«Сьогодні ми відзначаємо 207-му річницю народження Кобзаря. Роки ідуть, а його творчість лишається такою ж актуальною. А він сам - Людиною з великої літери. Поет, письменник, художник, солдат, борець!
Борітеся, поборете!... Учітесь, читайте ! І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь !... Нема на світі України, немає другого Дніпра!... Ці та багато інших слів Тараса Шевченка давно стали крилатими. Нехай його мудрість та любов до батьківщини назавжди буде прикладом для кожного з нас! Слава Україні!», - зазначив Євгеній Гірник.

Також, у межах святкувань, біля пам’ятника великому українцю провели флешмоб «Шевченківські читання», під час якого студенти Львівського фахового коледжу культури та мистецтв декламували вірші Тараса Шевченка.

Тарас  Шевченко - визначний поет, класик української літератури, мислитель, художник. Будучи людиною універсальних обдарувань та інтересів, Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. З-під пера поета вийшли чудові твори і, звісно ж, знаменита збірка поезій "Кобзар". Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців. До того ж Шевченко – один із найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він є автором понад тисячі мистецьких творів.

детально

Вівторок, 09 березня 2021 15:34

Відбулась чергова онлайн-нарада.

9 березня, заступник голови районної ради Микола Андріїв та начальник організаційного відділу районної ради Юрій Жук взяли участь у черговій робочій всеукраїнській онлайн-нараді, яку організувала Українська асоціація районних та обласних рад.  

На нараді обговорювались наступні теми:

1. Актуальні проблемні питання діяльності районних рад

2. Актуалізація позиції УАРОР щодо нової редакції Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1 березня цього року, профільним парламентським Комітетом та Мінрегіоном проведений круглий стіл де було презентовано нову редакцію закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

На жаль, незважаючи на стабільну роботу експертів Асоціації у відповідній робочій групі, багато положень у цьому нормативно-правовому акті, зокрема щодо повноважень районних рад, не були враховані.

На нараді було відзначено, що дякуючи активній участі представників районних та обласних рад в онлайн-нарадах, а також якісному зворотному зв’язку у вигляді наданої проблематики, робота Української асоціації районних та обласних рад з представниками органів державної влади стала більше опиратися на конкретні факти, що безумовно є ефективним інструментом у досягнені нашої мети – розвитку сильних районних рад з відповідними повноваженнями та ресурсами.

детально

Вівторок, 09 березня 2021 13:25

ПРАЦЮЮТЬ ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

За участю голови Дрогобицької районної ради Андрія Шевкенича, новопризначеного голови райдержадміністрації Степана Кулиняка, начальника відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимира Чуби сьогодні відбулось засідання постійної комісії райради з питань охорони здоров’я та соцзахисту (голова – Мирослава Грицак).

Серед важливих питань, які розглянули депутати - подальше функціонування медичних закладів гірської частини району, що увійшли до Східницької територіальної громади, зокрема, Підбузької районної лікарні.

Ще 29 грудня  2020 року районний депутатський корпус проголосував за рішення «Про передачу бюджетних установ та майна із спільної власності територіальних громад Дрогобицького району  Львівської області до комунальної власності об’єднаних територіальних громад Дрогобицького району». Відтак керівництво Східницької ТГ, аби зберегти медичні заклади у гірській частині території, повинно було створити КНП «Підбузька лікарня» й подати необхідний пакет документів до НСЗУ, щоб отримати відповідну Ліцензію і державне фінансування.        

Керівництво району неодноразово зверталося до влади Східницької ТГ з метою пришвидшення процессу, голова райради А. Шевкенич провів не одну нараду, скерував десятки звернень. До голови ТГ апелювали й представники облради, однак прогресу не відбулося.

Тож, перспективи для населення Підбузького краю невтішні:  якщо Східницька ТГ найближчим часом не розпочне процес створення свого КНП,не будуть проведені процедури з НСЗУ – медичні заклади у селах гірської зони перестануть функціонувати.

Члени медичної комісії висловились чітко: минуло три місяці бездіяльності місцевої влади Східницької ТГ, продовжувати агонію медичної ланки ще на три місяці (гранично допустимий термін – 1 липня ц. р.) без негайних дій східницьких депутатів, голови місцевої ТГ – недоцільно.  Тільки від їхніх рішень залежить чи не залишиться населення гірської зони району без можливості отримувати медичну допомогу.

До речі, керівництво районної ради готове надати Східницькій ТГ увесь спектр організаційної допомоги в питанні комунікації з МОЗ та НСЗУ. 

детально

Вівторок, 09 березня 2021 11:39

«Борітеся – поборете!..» Т.Шевченко.

Сьогодні минає 207 –а річниця від Дня народження Тараса Шевченка.

Вшановуючи генія українського народу, національного Пророка, керівництво Дрогобицького району поклало квіти до пам’ятника Т.Шевченка у Стебнику.

Голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, голова Дрогобицької райдержадміністрації Степан Кулиняк, начальник відділу ЖКГ та інфраструктури райдержадміністрації Михайло Волошин висловили переконання, що немає більш яскравого прикладу, аніж життя Великого Кобзаря, коли дух людської гідності, свободи здатен звільнитися з полону пригніченості і національної депресії.    

детально

П'ятниця, 05 березня 2021 13:57

5 березня загинув голова проводу Організації українських націоналістів Роман Шухевич

Цього дня, 71 рік тому, пішов із життя Роман Шухевич - визначний український політичний, військовий діяч. Головнокомандувач Української Повстанської Армії (УПА), чисельність якої сягала до ста тисяч вояків, голова Генерального секретаріату Української головної визвольної ради (УГВР), голова проводу Організації Українських Націоналістів (ОУН) в Україні. 

Сім років Роман Шухевич очолював антикомуністичний рух на західноукраїнських землях, який успішно протистояв радянським спецслужбам.

Своє життя Роман Шухевич присвятив боротьбі за вільну Україну. За неї й загинув у нерівному бою.

детально

П'ятниця, 05 березня 2021 11:39

Яким чином можна скасувати рішенняДержавногокадастрового реєстратора?

На це питання вдповідає головний спеціаліст Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Софія Кілівнік. Консультація надаєтьсяу рамках проєкту "Програма" Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Скажіть будь ласка, пані Софіє, на які нормативно –правові акти можна опиратися громадянину для того, щоб знайти відповідь на поставлене питання?

Відповідь на дане питання врегульовується, зокрема, такими нормативно–правовими актами:

-       Цивільним кодексом України;

-       Законом  України «Про Державний земельний кадастр»»

-      Порядок ведення Державного земельного кадастру, затверджений постановою Кабінету міністрів України № 1051 від 17 жовтня 2012 р...  

детальноПопередня сторінка 1... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ...231 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі