Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Понеділок, 21 серпня 2017 15:20

ОГОЛОШЕННЯ!!!

23 серпня 2017 року о 11.00 год. в приміщенні Дрогобицького районного народного дому відбудеться святкування Дня прапора та 26-ї річниці з Дня Незалежності України.

Для участі в заходах запрошуються депутати Верховної Ради України, Львівської обласної та Дрогобицької районної рад, голови та депутати сільських, селищних рад, працівники управлінь та відділів райдержадміністрації.    
 

детально

Неділя, 20 серпня 2017 11:12

Програма 
заходів Державного історико-культурного заповідника «НАГУЄВИЧІ»
до 161 річчя від Дня Народження Івана Франка 
27-28 серпня 2017 р.,
с. Нагуєвичі

27 серпня (неділя)
10:00 год. – покладання квітів до пам’ятника Івана Франка та могили батьків Івана Франка - Якова Франка та Марії Кульчицької-Франко (с. Нагуєвичі)
10:00 -16:00 год. – Академічна програма церемонії нагородження Лауреатів Міжнародної премії ім.
Івана Франка 2017 (м. Дрогобич). Організатор: Міжнародний фонд Івана Франка... 

 

детально

Субота, 19 серпня 2017 10:44

Щиро вітаю українських бджолярів з Днем пасічника! 

Бджолярів з давніх-давен шанували на українській землі. Протягом сторіч виготовлення меду з кропіткого ремесла перетворилося на справжнє мистецтво. Його секрети відкриваються лише дбайливим і працьовитим. 
Мед на столі – радість у господі. З ним українці відзначають свята, частують гостей, лікують недуги. Старовинні рецепти медових страв є безцінною реліквією, яку ми маємо берегти для нащадків. 
Честь і хвала трудівникам пасік, які приносять до столу українців неповторний дар землі та сонця. Велика подяка вам за наполегливість, вірність народним традиціям, любов до своєї землі. 
Нехай добробут, радість творчості, відчуття гармонії з природою стануть винагородою всім українським бджолярам за терпіння та працю.

Голова районної ради                                               Михайло Сікора 

детально

Середа, 16 серпня 2017 14:34

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко.

Якщо є пай, який людина хоче здати в оренду місцевому фермеру. Як поступати і що робити, щоб не стати жертвою обману чи рейдерів?

Які документи підтверджують право власності на землю?

Щоб передати землю в оренду Ви повинні мати документ, який підтверджує, що Ви є її власником. Документи, які посвідчують право власності на земельну ділянку, можна розділити на 2 групи.

Перша. Документи, видані до 1 січня 2013р.: державний акт на право приватної власності на землю; державний акт на право власності на землю чи державний акт на право власності на земельну ділянку.

Друга. Документи, які видавалися після 1 січня 2013.: свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

При зміні власника право власності на земельну ділянку без зміни її меж та цільового призначення також посвідчується договором купівлі-продажу або свідоцтвом про право на спадщину.

Які вимоги ставляться до орендаря?

Другим важливим питанням є вибір орендаря, з яким Ви у майбутньому підпишете договір оренди.

Відповідно до чинного законодавства орендарями земельних ділянок можуть бути:

-        державні адміністрації всіх рівнів, Кабінет Міністрів та уряд Криму в межах повноважень, визначених законом;

-        сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, Верховна Рада Криму;

-        громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об'єднання та організації, а також іноземні держави.

Між власником та орендарем має бути укладений договір оренди землі, зареєстрований відповідно до діючих на момент укладання законів.

Як має виглядати договір?

Договір укладається у письмовій формі й може бути посвідчений нотаріально. Він має містити інформацію про:

-        об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування, розмір земельної ділянки);

-        строк дії договору оренди;

-        орендну плату (розмір, індексація, спосіб та умови розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальність за несплату).

Строк дії договору для ділянок сільськогосподарського призначення – від 7 до 50 років.

Розмір щорічної орендної плати встановлюється за згодою сторін, але не може бути меншим за 3% вартості земельної ділянки.

За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися й інші умови.

Що робити, якщо кадастровий номер не вказаний?

Необхідно звернутися до спеціалізованого підприємства щодо виготовлення технічної документації із землеустрою.

Після цього треба пройти реєстрацію в регіональному підрозділі Держгеокадастру та зареєструвати право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Чи можна змінити умови договору чи розірвати його?

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін або у судовому порядку.

Договір може бути розірваний за згодою сторін або ж на вимогу однієї із сторін за рішенням суду.

Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, окрім випадків, коли така можливість прописана у самому договорі.

Після підписання договору земля одразу переходить у користування орендаря?

Ні, підписання договору є необхідною, але не достатньою умовою для того, щоб повноцінно вступити в права користування орендованою ділянкою. Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації оренди земельної ділянки.

Куди звернутися, щоб провести реєстрацію договору оренди?

Провести державну реєстрацію права оренди земельної ділянки може будь-який суб’єкт держреєстрації: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад; нотаріуси; центри надання адміністративних послуг; інші акредитовані суб'єкти.

Скільки коштує така процедура?

Держава чітко визначає вартість послуги з реєстрації договорів оренди в залежності від строку, за який буде реєстраторами проведено цю процедуру.

Вартість змінюється від 0,05 прожиткового мінімуму за реєстрацію протягом 5 робочих днів до 2,5 прожиткових мінімумів за термінову реєстрацію впродовж 2 години.

Де отримати додаткову консультацію з цих питань?

Державні реєстратори органів місцевого самоврядування та Дрогобицької райдержадміністрації, які знаходяться за адресою: м. Дрогобич, вул. Шевченка, 26 (другий поверх).

детально

Понеділок, 14 серпня 2017 11:47

Діти учасників АТО із Львівщини вирушили на відпочинок до Білорусі

13 серпня, 30 дітей учасників антитерористичної операції із Львівщини вирушили на відпочинок до Республіки Білорусь.

Діти відпочиватимуть у Дитячому реабілітаційно-оздоровчому центрі «Світанок» с. Погост - Загородський, Пінського району, Брестської області до 25 серпня. Центр знаходится в сосновому лісі, на березі озера Погост, обладнаний сучасними медичними приладами.

З Дрогобицького району на відпочинок поїхало троє дітей.

Захід відбувається за сприяння Почесного консульства Республіки Білорусь у м. Львові.

детально

П'ятниця, 11 серпня 2017 17:52

Cвятковий ярмарок фермерської продукції

19 серпня поблизу села Хоросно відбудеться святковий ярмарок фермерської продукції «Добрі традиції Галичини», в межах агротуристичного кластеру «ГорбоГори».

У програмі заходу: приготування страв української кухні, дегустація продукції регіонального виробництва, зоокуток, майстер-класи та виступи художніх колективів.

Окрім того, для гостей заходу підготували політ  на повітряній кулі, кінні та велосипедні прогулянки, і презентацію агротуристичного кластеру «ГорбоГори».

Метою проекту «ГорбоГори» є створення агротуристичного кластеру на території Раковецької, Поршнянської та Семенівської сільських рад Пустомитівського району шляхом поєднання соціально-культурного, природного, агровиробничого ресурсів та туристичного потенціалу району з метою створення робочих місць, а також збільшення доходу суб’єктів господарювання кластеру, через залучення туристичних потоків зі Львова, а також львів’ян до цієї сільської місцевості.

детально

Четвер, 10 серпня 2017 16:43

На Львівщину з`їдуться лемківські громади семи країн світу

24-26 серпня у Львові відбудеться VI Конгрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань.  Цьогоріч  Конгрес відбуватиметься під знаком 70-ї річниці Акції «Вісла» (1947 р.) – кульмінації депортації українців з етнічних земель у Польщі, передусім із Лемківщини.

Делегати представляють українські лемківські громади семи країн світу: Організація Оборони Лемківщини (США), Об’єднання лемків Канади, Об’єднання лемків (Польща), Союз русинів-українців Словацької Республіки, Союз русинів-українців Сербії, Союз русинів Хорватії та Всеукраїнське товариство «Лемківщина”

Представники СФУЛО у світі систематично відстоюють і захищають інтереси України і української спільноти, останні кілька років активно задіяні у допомогу бійцям АТО, біженцям із тимчасово окупованих територій та відбудови постраждалих від війни регіонів.

Для довідки:

СФУЛО – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує українські лемківські організації України, США, Канади, Польщі, Словаччини, Сербії і Хорватії. Раз у п’ять років організація проводить Конгрес  для переобрання керівного складу – Голови та Президії, а також для підбиття підсумків роботи та визначення пріоритетів на майбутнє.

детально

Вівторок, 08 серпня 2017 17:15

До уваги внутрішньо-переміщених осіб, одержувачів щомісячної адресної допомоги

До уваги внутрішньо-переміщених осіб, одержувачів щомісячної  адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Повідомляємо, що станом на 01.08.2017р на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 59 осіб із 35 сімей, з них 52 дорослих та 17 дітей. 16 сім’ям призначена адресна допомога на покриття витрат на проживання, трьом сім’ям призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям. Постановою № 453 від 04.07.2017р. уряд підвищив до прожиткового мінімуму розмір щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання дітям з інвалідністю. В районі числиться одна дитина з інвалідністю з числа ВПО, якій відповідно до внесених змін здійснена виплата в нових розмірах.

детально

Понеділок, 07 серпня 2017 11:04

15 реактивний полк відзначив своє 75-ти річчя

6 серпня, 75-у річницю від дня створення відзначив 15 реактивний артилерійський полк. У зв’язку з проведенням АТО, у ці дні підрозділи військової частини перебувають на східних теренах України. 
З ініціативи керівництва військової частини цими днями на Схід України відбула офіційна делегація для привітання воїнів – учасників АТО.

У складі делегації, яку очолив командир в/ч А-1108 Григорій Дем’янчик, увійшли канцлер Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП протеєрей Андрій Безушко, голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, голова районної державної адміністрації Володимир Шутко, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар, керівник прес-служби міської ради Зеновій Квасній, заступники командира полку підполковники Андрій Шубенічев та Юрій Курачик, головний старшина полку Тарас Віцик, головний редактор районного часопису «Франковий край» Іван Швед.

Офіційна делегація відвідала військовослужбовців у місцях тимчасового перебування військової частини А-1108 у зоні АТО та взяла участь в урочистостях, в ході яких воїнів відзначили нагородами, відзнаками та подарунками. 

Окрім урочистої церемонії та молебнів у кожному місці-локації військових відбулися святкові концерти за участю Національної капели бандуристів імені Григорія Майбороди.

Як зазначив командир військової частини А-1108 Григорій Дем’янчик, з нагоди 75-ї річниці було випущено нагрудний нагородний знак, яким відзначили кращих військовослужбовців та волонтерів, які надають допомогу українській армії.

детально

П'ятниця, 04 серпня 2017 12:20

В районі триває прийом заяв на монетизацію субсидій

Вуправлінніпраці та соціального захисту населення райдержадміністрації триває прийом заяв від жителів району для виплати частини переплати по житлових субсидіях в рамках монетизації.

Ще раз  нагадуємо, жителям району, які мають переплату по субсидіях за спожитий газ, станом на 01.05.2017р. і ще не подали заяви на виплату грошової допомоги, зробити це необхідно до 1 вересня.

Після 1 вересня 2017 року управлінням будуть сформовані виплатні списки для здійснення такої виплати.

Списки осіб, які мають право на монетизацію передані в сільські (селищні ради) для зручності.

На сьогоднішній день заяви подали близько 3 тисячі осіб. 

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...137 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі