Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Неділя, 14 липня 2019 16:58

В селі Опака Дрогобицького району відбудеться наметовий табір «Бандерівець»

З 19 до 21 липня відбудеться наметовий табір «Бандерівець», до якого долучаться 40 учасників з різних куточків Львівщини. Табір організують у мальовничій місцевості поблизу села Опака Дрогобицького району Львівської області.

На учасників чекають інтерактивні лекції про національно-визвольний рух в Україні та діяльність УПА на Львівщині. Важливою складовою заходу є екскурсії до могил вояків УПА та УСС, також упорядкують одну з могил вояків УПА.

Впродовж всього заходу учасники табору отримають знання з табірництва та мандрівництва.

Захід став переможним на конкурсі молодіжних проектів та отримав фінансування з Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016-2020 роки .

Організатор заходу: громадська організація «Свій край».

Контакти організаторів: 0932669293, 0935624596.

детально

Четвер, 11 липня 2019 12:55

Львівщині скерували субвенцію для соціально-економічного розвитку регіону

У липні поточного року прийнята Урядова постанова, згідно з якою з загального фонду державного бюджету передбачена для обласному бюджету додаткова субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 6,1 млн гривень.

Вказані кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт автомобільної дороги у Львівській області О140406 у Сколівському та Дрогобицькому районах в сумі 6 млн грн та капітальний ремонт приміщень комунального закладу Львівської обласної ради “Будинок дитини № 1” - 0,1 млн гривень.

Також, бюджетам міст, районів та об’єднаних територіальних громад області буде спрямовано додаткову субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 268,1 млн гривень.

За рахунок цих коштів будуть встановлені або відремонтовані дитячі та спортивні майданчики, придбане медичне, музичне і шкільне обладнання, будівництво, реконструкція та капітальний ремонт бюджетних установ,  благоустрій і встановлення вуличного освітлення в населених пунктах області, капітальний ремонт доріг та інших інфраструктурних об’єктів.

детально

Понеділок, 08 липня 2019 17:51

Міністерство юстиції інформує про відповідальність боржників за несплату аліментів

Рік тому прийнято 2-й пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває, що покликані захистити найменших українців. Станом на сьогодні,  українським дітям вже виплачено 7,9 млрд грн боргів за аліменти. Окрім того, закони значно посилили відповідальність за їх несплату.

Про це інформує Міністерство юстиції України.

Яку відповідальність несе боржник за несплату аліментів?

До неплатників аліментів  застосовуються ряд обмежувальних заходів, фінансових санкцій та відповідальність у вигляді суспільно корисних робіт, адміністративного арешту та позбавлення волі.

Які обмежувальні заходи застосовуються?

Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (3 місяці для батьків важко хворої дитини або дитини з інвалідністю), встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:

·         виїзду за межі України;

·         керування транспортними засобами;

·         користування зброєю;

·         полювання.

Також боржник  не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України. Тобто,  той  із батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду такої дитини за межі України.

Які фінансові санкції?

Не менш дієвим способом покарання є запровадження фінансових санкцій. Закони передбачають накладення  штрафу за несплату аліментів залежно від суми заборгованості:

·          понад 1 рік – 20%;

·          понад 2 роки – 30%;

·          понад 3 роки – 50%.

Як щодо інших видів відповідальності?

Законодавчі зміни торкнулися й злісних неплатників аліментів. Мова йде про адміністративну та кримінальну відповідальність.

Адміністративна відповідальність

Несплата аліментів на утримання дитини,  що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

Кримінальна відповідальність

Злісне ухилення від сплати встановлених за рішенням суду коштів на утримання дітей, а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні.

Ті самі дії, вчинені особою раніше судимою за злочин, карається громадськими роботами на строк від 80 до 120 годин або арештом на строк до 3-х місяців. Обмеженням волі на строк до 2-х років карається громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин або арештом на строк від 3-х до 6-ти місяців, а також обмеженням волі на строк від 2-х до 3-х років.

*Під ухиленням слід розуміти будь-які дії боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховання доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, які призвели до виникнення заборгованості із сплати коштів у розмірі, що складають суму виплат за 3 місяці відповідних платежів).

Коли  призначається державна допомога?

Якщо батьки ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме, держава дбає про своїх маленьких громадян  шляхом призначення тимчасової державної допомоги.

Підставами для призначення допомоги є:

·         рішення суду  про  стягнення  аліментів з одного з батьків не виконується  у  зв'язку  з  ухиленням  від  сплати  аліментів  або відсутністю  у  боржника коштів та іншого майна, на які за законом може  бути звернено стягнення;

·         стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;

·         місце проживання (перебування) одного з  батьків  не встановлено.

Для призначення тимчасової допомоги один з батьків, який утримує дитину (одержувач), звертається до органу соцзахисту за своїм місцем проживання (перебування).

Який розмір державної допомоги?

Розмір  тимчасової допомоги розраховується як різниця між 50%  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та  середньомісячним  сукупним  доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

Зазначимо, що з липня 2019 року  прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 1699 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років -  2118 грн.

Як бути, якщо боржник безробітний?

Мін'юст підписав з Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці два меморандуми про співробітництво, які забезпечать подальше повернення заборгованих горе-батьками аліментів дітям. Таким чином:

·         Безробітним боржникам пропонують добровільно працевлаштуватися на роботу. Якщо вони не хочуть самостійно працювати й отримувати дохід, Мін'юст скеровує їх на роботу через інструмент суспільно корисних робіт.

·         Міністерство юстиції надає інформацію про факти незаконного отримання коштів у «конвертах» від роботодавців органам Держслужби з питань праці.

Мін’юст створив систематизовану базу даних про боржників - Єдиний реєстр боржників, мета якого оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.

Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання - телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

детально

П'ятниця, 05 липня 2019 15:33

ПОВІДОМЛЕННЯ

10 липня 2019 року Асоціація сільських, селищних рад Дрогобицького району організовує зустріч з кандидатами у народні депутати України по виборчому округу №121.

Початок о 10.00 год. у районному Народному домі.

Орієнтовний перелік тем для озвучення позицій кандидатів у народні депутати:

- перспективи реформи децентралізації на селі;

- ремонт і утримання сільських доріг;

- сміттєва проблема;

- медичне обслуговування жителів села.

Запрошуються усі зареєстровані кандидати у народні депутати, представники членів Асоціації, зацікавлені представники районної ради і райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.

                                                                                                      Рада Асоціації

детально

П'ятниця, 05 липня 2019 09:34

Повідомлення

про початок  процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації на місцевому рівні (Детальний план території земельної ділянки для будівництва придорожнього сервісу на території Лішнянської сільської ради Дрогобицького району, за межами населеного пункту)

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації на місцевому рівні» на розгляд громадськості виноситься проект містобудівної документації на місцевому рівні «Детальний план території земельної ділянки для будівництва придорожнього сервісу на території Лішнянської сільської ради Дрогобицького району, за межами населеного пункту».

Головною метою розроблення проекту детального плану є створення  об’єктів придорожнього сервісу на земельній ділянці, що перебуває у приватній власності Стасіва Михайла Степановича.

Земельна ділянка, пропонована для розміщення об’єктів придорожнього сервісу, знаходиться в північній околиці села Лішня Дрогобицького району, за межами населеного пункту, біля автодороги Т – 1418 Нижанковичі – Стрий. Площа ділянки складає 1,6728 га, довжина ділянки становить 434 м, ширина її коливається від 30,5 до 41,3 м. Відстань від краю проїзної частини автодороги до західної межі ділянки становить 19 – 22 м. Проектована земельна ділянка вільна від забудови, цільове призначення – для ведення особистого селянського господарства.

Замовником робіт з розробки детального плану території є Дрогобицька районна державна адміністрація.

Детальний план території розроблено фізичною особою – підприємцем Скляровою І.В. на підставі розпорядження голови Дрогобицької районної державної адміністрації № 7 від 09.01.2019 року «Про надання дозволу на розроблення детального плану території».

З проектом детального плану території, його графічною частиною, пояснювальною запискою, розділом “Охорона навколишнього природного середовища”, який розроблено у складі проекту містобудівної документації та одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, можна ознайомитись у Відділі містобудування та архітектури Дрогобицької районної державної адміністрації за адресою: 82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул. 22-го Січня, 37, в районному часописі «Франковий край» та на офіційному сайті Дрогобицької районної ради: http://drb-rayrada.gov.ua з 5 липня 2019 року по 8 серпня 2019 року.

Основні техніко-економічні  показники містобудівної документації:

Громадські слухання по проекту містобудівної документації «Детальний план території земельної ділянки для будівництва придорожнього сервісу на території Лішнянської сільської ради Дрогобицького району, за межами населеного пункту» відбудуться 19 липня 2019 року о 17.00 в Будинку просвіта в селі Лішня.

Письмові пропозиції до проекту детального плану території подаються у строк з 5 липня 2019 року по 8 серпня 2019 року до Відділу містобудування та архітектури Дрогобицької районної державної адміністрації за адресою: 82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул. 22-го Січня, 37.

Письмові пропозиції подаються фізичними особами із зазначенням прізвища, імені, по батькові, місця проживання та особистим підписом. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи, підпису уповноваженої особи.  

Анонімні пропозиції не розглядаються.

Посадова особа відповідальна за забезпечення організації розгляду пропозицій – начальник Відділу містобудування та архітектури Дрогобицької районної державної адміністрації Куцмида І. З.

Детальний план території: тут

детально

Середа, 03 липня 2019 11:48

З 1 липня зростає прожитковий мінімум

Аналізуючи розміри прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати за останні роки, спостерігаємо позитивну динаміку - за 2017 – 2019 роки прожитковий мінімум збільшився на 25,4 відсотка. Але все ще менший за мінімальну заробітну плату вдвічі.

З 1 липня для різних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум становитиме:

         - дітей до 6 років - 1699 гривень;

         - дітей від 6 до 18 років - 2118 гривень;

         - працездатних осіб - 2007 гривень;

         - осіб, які втратили працездатність – 1564 гривні.

Слід зазначити, що прожитковий мінімум застосовується під час розрахунку окремих соціальних виплат, внаслідок чого від сьогодні зросте розмір допомоги тим верствам населення, які найбільш потребують підтримки нашої держави.

детально

Понеділок, 01 липня 2019 15:49

Єдиний внесок: наслідки несвоєчасної сплати

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що страхувальники-роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць (ч. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464)).

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (ч. 11 ст. 9 Закону № 2464). За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на роботодавців, які допустили зазначене порушення, накладається штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення (ч.10 ст. 25 Закону № 2464). Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄВ посадові особи платників ЄВ несуть адміністративну відповідальність, яка передбачена ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

детально

Субота, 29 червня 2019 11:53

З 1 липня в Україні підвищиться рівень мінімальної пенсії

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 543 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” з 1 липня 2019 року буде збільшено мінімальні пенсійні виплати таким категоріям громадян:

 

Категорії громадян

Мінімальний розмір пенсії

з 01.07.2019

Мінімальний розмір пенсії до 01.07.2019

Розмір підвищення пенсії

 

Особи з інвалідністю внаслідок війни І групи

 

10166,00 грн

(1564*650%)

 

 

4266,45 грн (1497*285%)

 

5899,55 грн

 

Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи

 

8211,00 грн

(1564*525%)

 

 

3817,35 грн(1497*255%)

 

4393,65 грн

 

Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи

 

5630,40 грн

(1564*360%)

 

 

3368,25 грн

(1497*225%)

 

2262,15 грн

Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ та ІІІ групи, яким виповнилося 85 років і більше

 

10166,00 грн

(1564*650%)

 

4266,45 грн

(1497*285%)

 

5899,55 грн

Збільшується до 2000,00 грн мінімальна пенсійна виплата для осіб,які отримують пенсію призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають страховий стаж не менше: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років.

Перерахунок мінімальних розмірів пенсійної виплати буде проводитись автоматизованим способом, без додаткового звернення до органів Пенсійного фонду.

За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) та які внаслідок цього стали особами з інвалідністю,  пенсія по інвалідності обчислюється виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, за відповідною формулою.

детально

П'ятниця, 28 червня 2019 09:00

Дорогі земляки!

Щиро вітаю вас з Днем Конституції України!

Основний Закон держави увійшов  у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, ґарант незалежності і соборності України.            

Цей документ створив могутню основу для розбудови нашої країни, підкресливши, що держава функціонує для людини, задоволення її фізичних і духовних потреб.

Сьогодні перед Україною стоять нові виклики і непрості завдання.

Тому маємо докласти усіх зусиль для розбудови мирної, вільної, потужної та демократичної держави, де панує верховенство права, де людина – головна  рушійна сила сучасної цивілізації, де майбутнє українського народу – гідне, світле, сповнене конституційних прав і свобод.

Зі святом вас, дорогі краяни!

              З повагою,

              Голова Дрогобицької районної ради Михайло СІКОРА

детально

Неділя, 23 червня 2019 09:30

Вітаю всіх державних службовців із професійним святом – Днем державної служби!
Ваша служба – нелегка і важлива, оскільки довіра до держави починається із довіри до вас. Саме до вас найперше звертаються люди за допомогою чи порадою. Не відхиляйте їх, намагайтеся зрозуміти та допомогти. Бажаю вам системного мислення, компетентності, ініціативності, тактовності, щоб піднести рівень довіри до місцевої влади та держави загалом!

Нехай Ваш професіоналізм, старанність, розуміння та великий практичний досвід і надалі служать на користь людям. Нехай Ваші добрі справи сприяють соціально-економічному та культурному розвитку Дрогобиччини, розв’язанню повсякденних проблем мешканців краю.

Хай кожен день Вашого життя буде щасливим і радісним, а родинне тепло і затишок допомагають у виконанні державного обов’язку.
Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя і миру, успіхів у професійній діяльності, віри у себе і щасливе майбутнє України!

 

З повагою, 

Голова районної ради Михайло Сікора

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...194 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі