Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 17 квітня 2018 10:06

Відбулося засідання чергової ХХІІІ сесії районної ради

16 квітня, відбулося засідання XХІІІ чергової сесії районної ради VII скликання, яке провів голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора.

На сесії депутати заслухали доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Віталія Перхуна про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2017 рік, а також щодо внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2018 рік, яким збільшили обсяг доходів загального фонду районного бюджету на суму  1494562 грн. та обсяг видатків районного бюджету на суму 27010695 грн., в тому числі видатки загального фонду районного бюджету – 13777740 грн., видатки спеціального фонду районного бюджету – 13272955 грн., (в тому числі бюджету розвитку в сумі 13207645 грн.).

Також, депутати затвердили перелік об'єктів (видатків) фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку та уточнений перелік місцевих регіональних програм на 2018 рік та збільшили в складі видатків районного бюджету кошти на їх реалізацію в сумі 2225100 грн.,         

Рішенням сесії районної ради було затверджено розподіл коштів з районного бюджету Дрогобицького району на співфінансування об’єктів, які стали переможцями за результатами обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у 2018 році, на загальну суму 2230930 грн.

 

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко прозвітував про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2017 рік. Оскільки очільник району вже доповідав про роботу за минулий рік перед громадськістю регіону, на сесії звіт пройшов в режимі діалогу. Депутати ставили голові райдержадміністрації запитання, які, в основному, стосувалися ремонту доріг, утилізації ТПВ в регіоні, розвитку населених пунктів гірської зони району тощо.

На думку депутата районної ради Ігоря Гука, в подальшому було б доцільно запровадити перед головним звітом голови райдержадміністрації звітування про роботу основних структурних підрозділів, особливо тих, хто є розпорядниками бюджетних коштів.

Позитивно роботу голови райдержадміністрації та його вміння знаходити порозуміння із депутатами, сільськими, селищними головами оцінили голова районної ради Михайло Сікора, голова Асоціації сільських, селищних рад району Степан Коваль, депутат обласної ради Михайло Задорожний, депутат районної ради Михайло Галик.

Виступаючі відзначали що, незважаючи на часом різні позиції з того чи іншого питання, загалом в районі панує конструктивна ділова атмосфера та співпраця між різними гілками влади, завдяки чому протягом останнього часу вдається вирішувати проблемні питання, які назбиралися за багато років. 

Рішення районної ради про затвердження звіту голови райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2017 рік та визнання роботи задовільною підтримали 36 депутатів, 4 утримались, 1 - проти.

Після цього, депутати заслухали керівник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Ярославу Ковтик, яка доповіла про основні заходи Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за 2018 рік.

Депутатами були розглянуті і інші важливі питання порядку денного, зокрема: про стан утримання та план ремонту автомобільних доріг Дрогобицького району на 2018 рік, виконання Комплексної програми забезпечення захисту населення від злочинних і протиправних проявів та профілактики злочинності у Дрогобицькому  районі  за 2017 рік та затвердження відповідної програми на 2018 рік, виконання Заходів щодо розвитку галузі охорони здоров’я Дрогобицького району за 2017 рік та затвердження відповідних Заходів на 2018 рік, виконання Заходів щодо розвитку туризму та рекреації в Дрогобицькому районі за 2017 рік та затвердження відповідних Заходів на 2018 рік, використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Дрогобицького району, ряд земельних питань.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХІІI чергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут

детально

Понеділок, 16 квітня 2018 09:50

Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми розвитку публічного управління в Україні» та підведення підсумків навчання по проекту DESPRO.

12 – 13 квітня 2018 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, німецькі, польські та українські науковці ділилися досвідом щодо розвитку державності у країнах ЄС та в Україні, у форматі науково-практичної конференції за міжнародною участю до 100-річчя запровадження державної служби в Україні: "Проблеми розвитку публічного управління в Україні".

Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України став об'єднавчим центром наукової та освітньої співпраці як науковців України, так і європейських країн-партнерів. 

12 квітня, німецькі науковці, представники Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, численні гості з Луганської та інших областей України, представники органів виконавчої влади обмінялися досвідом, обговорили найактуальніші проблеми місцевого розвитку у форматі круглого столу "Освіта для публічних службовців".

Представники Швейцарсько-українського проекту DESPRO привітали із завершенням навчання учасників програми дистанційного курсу для публічних службовців Луганської та Львівської областей "Управління проектами місцевого розвитку", на онлайн-платформі DESPRO "Спільноти практик місцевого розвитку" та урочисто вручили посвідчення про проходження навчання. Цього року посвідчення отримали 109 слухачів програми.

Вітаючи учасників круглого столу, Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор підкреслив важливість освіти для публічних службовців, і те, що навчальний заклад створює всі умови для отримання нових знань. Зокрема, має перспективи такий прогресивний формат, як онлайн-навчання.

У роботі круглого столу взяли участь: Ольга Лішик - заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, Валентин Харлов - керуючий справами Львівської обласної ради, Мар'яна Куля - експерт Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, Василь Лозинський - голова обласної асоціації місцевих рад "Ради Львівщини", Ігор Катерняк - директор Громадської організації "Українська система дистанційного навчання", експерт Швейцарсько-українського проекту DESPRO.

Від Дрогобицького району участь у даному проекті взяли 10 представників органів місцевого самоврядування, зокрема від Дрогобицької районної ради заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, начальник загального відділу Вікторія Самох, начальник організаційного відділу Юрій Жук, радник з питань юридичного забезпечення Андрій Матіїшин, а також представники Уличненської, Медвежанської, Попелівської та Станильської сільських рад.

Для учасників проекту була проведена тематична сесія "Ефективне лідерство в управлінні органами публічної влади" (модератор - Андрій Ліпенцев, заступник директора з наукової роботи, кандидатом економічних наук, доцент, академік Академії економічних наук України).

13 квітня під час пленарних засідань, у яких взяли участь і учасники програми "Управління проектами місцевого розвитку" на онлайн-платформі DESPRO "Спільноти практик місцевого розвитку",  науковці з Німеччини, Польщі та України обговорили актуальні проблеми розвитку державного управління в Україні.

"Наше спільне завдання, - сказав, відкриваючи пленарне засідання, Володимир Загорський, - у надзвичайно складних умовах сьогодення засобами наукового пізнання сприяти реалізації Стратегії реформування державного управління в Україні.".

Костянтин Ващенко - голова Національного агентства України з питань державної служби акцентував у виступі увагу на важливості професійного навчання державних службовців, підвищення їхнього освітнього рівня, роль Національної академії у цьому процесі, а також - про перспективи реформування системи державного управління.

Президент Національної академії державного управління при Президентові України, професор Василь Куйбіда звернув увагу учасників конференції, власне, на важливості розвитку публічного управління в Україні, його перспективи та виклики.

Учасників науково-практичної конференції привітав і голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Усі запропоновані теми для обговорення є дуже актуальними і вкрай необхідними для фахових диспутів. Адже Україна перебуває в процесі важливих для країни перетворень та реформ, в тому числі й тих, що стосуються державної служби та державного управління.», - зазначив Олександр Ганущин.

У пленарному засіданні також взяли участь і мали слово: Маріанна Вільшинська - керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації, Ольга Лішик - заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, Андрей Ліпенцев - заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, Богдана Яремчук - в.о. начальника управління персоналом Львівської міської ради, Тетяна Токарчук - начальник управління фінансів та бухгалтерського обліку, головний бухгалтер НАДС.

Учасниками конференції також були іноземні гості, а саме: Вільма Вентіг, уповноважена з гендерної рівності та Хольгер Франке, доктор, професор (Вища школа публічного управління, поліції та права, землі Мекленбург - Передня Померанія, Німеччина); Дарія Б'єнковська - доктор та Річард Козловський - доктор габілітований (Академія Поморська в Слуцьку, Польща).

По закінчені конференції учасники програми "Управління проектами місцевого розвитку" на онлайн-платформі DESPRO "Спільноти практик місцевого розвитку"взяли участь у секційних заняттях на різні теми публічного управління, зокрема: «Реформування публічного управління та сектору безпеки в Україні на європейських засадах», «Розвиток публічної служби в умовах адміністративно-територіальної реформи», «Організація безпеки життєдіяльності територіальних громад в умовах реформування місцевого самоврядування в Україні»та іншіюПісля чого відбулися тематичні круглі столи, під час яких учасники розглянули актуальні питання теорії державного управління, інноваційні технології управління персоналом у державних органах влади.

детально

П'ятниця, 13 квітня 2018 10:14

ОГОЛОШЕННЯ

12 квітня відбулося засідання Президії Дрогобицької районної ради, на якому було остаточно визначено перелік питань, які будуть включені в порядок денний чергової ХХІІІ сесії районної ради, а також дату її проведення – 16 квітня 2018 року о 10.00 год., понеділок.

Ця дата викликана необхідністю подання на засідання сесії Львівської обласної ради (вівторок, 17 квітня) прийнятого рішення районної ради щодо виділення коштів на співфінансування проектів місцевого розвитку Дрогобицького району, які перемогли у обласному конкурсів мікропроектів.

Подаємо проект рішення про порядок денний чергової ХХІІІ сесії Дрогобицької районної ради VII скликання, а також повідомляємо що інформація про всі проекти рішень порядку денного розміщені у відповідному розділі даного сайту:

детально

Середа, 11 квітня 2018 16:28

В плані підготовки до чергової ХХІІІ сесії районної ради 12 квітня о 10.00 год. відбудеться засідання постійної комісії ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної політики, а в 14.30 год. засідання Президії районної ради VII скликання, на якому буде визначено дату проведення та остаточно погоджено порядок денний чергової сесії.

Крім того, 13 квітня 2018 року о 09.00 год. відбудеться засідання постійної комісії ради з питань промисловості, архітектури та будівництва.      

детально

Вівторок, 10 квітня 2018 15:07

ОГОЛОШЕННЯ

      В середу, 11 квітня, о 14.30 год. відбудеться позачергове засідання постійної комісії Дрогобицької районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту.

      Запрошуються депутати районної ради (зі складу комісії) та працівники відповідних відділів та управлінь райдержадміністрації.

детально

Неділя, 08 квітня 2018 06:04

Шановні жителі Дрогобицького району!

Сердечно вітаю вас зі світлим святом - Воскресінням Христовим!

Нехай навіть у нинішніх непростих суспільних реаліях у Ваших серцях панує Господня благодать і душевний спокій.

Бажаю Вам у ці весняні дні відчути повноту життя, щедроти української землі та родинне тепло.

Нехай воскреслий Ісус перемінить зло у добро, негаразди у перемоги, війну в мир.  

Бажаю всім здоров’я, любові, добробуту й успіхів у добрих ділах в ім’я розвитку рідного краю!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!  

З повагою,

Голова Дрогобицької районної ради                                     Михайло СІКОРА

детально

Середа, 04 квітня 2018 16:29

Районна комісія перевірила сміттєсортувальну дільницю в Рихтичах.

Відповідно до звернення Рихтицької сільської ради від 15.03.2018р. № 199/02-25 щодо питання розміщення та функціонування сміттєсортувальної дільниці Дрогобицького КП «Комбінат міського господарства» на території Рихтицької сільської ради за межами населеного пункту с.Рихтичі Дрогобицького району, райдержадміністрацією спільно з районною радою була створена комісія для проведення відповідного обстеження.

До складу комісії ввійшли: заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Мізерник І.Д., начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, заступник голови комісії Мойсеєнко В.О., головний спеціаліст юридичного відділу апарату райдержадміністрації, секретар комісії Венгжин О.Я., сільський голова с.Рихтичі Борис О.В.,  головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Гринчишин Б.І., керуючий справами Дрогобицької районної ради, голова постійної комісії районної ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів Гук М.М., начальник сектору превенції Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівської  області Гурій А.А., головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Дмитрів А.В., заступник начальника міськрайонного управління у Дрогобицькому районі та м.Дрогобичі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Карпович Р.Г., завідуючий відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Дрогобицького міськрайонного відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» Красуляк Л.Р., начальник відділу державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби у Дрогобицькому районі Покінський В.П., головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Львівській області Стасюкевич Ю.В., директор КП «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради Янів А.Є.  

04 квітня комісією було проведено виїзне засідання на території колишнього підприємства «Сільгоспхімія» в с.Рихтичі. Нажаль представниками КП «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради дане засідання було проігноровано, і не подано на розгляд комісії жодних документів які б підтверджували законність розміщення на даній території сміттєсортувальної дільниці.

При огляді комісією було встановлено, що:

- на даній території у великій кількості заскладовані тверді побутові відходи (в окремих місцях висота заскладованих відходів становить більше 2 метрів;

- за територією підприємства знаходяться водойми (ставки), які також засмічені відходами;

- на території даного підприємства знаходяться невідомі особи, які, зі слів мешканів с.Рихтичі, займаються сортуванням даного сміття;

- на даній території знаходяться сортувальна лінія та установка для спалювання сміття, які не функціонували на момент огляду комісії.

По результатах роботи комісії будуть підписані відповідні висновки, які скеруються у відповідні інстанції.

детально

Вівторок, 03 квітня 2018 12:29

 Спалювання сухої трави - загроза не лише для екології, але й людського життя

Навесні, коли сходить сніг і оголюється ґрунт, а температурні показники підвищуються, горе-господарі розкладають вогнища сухої рослинності спалюючи при цьому різний непотріб.

Такі дії часто призводять до неконтрольованого поширення вогню на відкритих територіях, що може перерости у масштабні пожежі в природних екосистемах.

Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.

Департамент з питань цивільного захисту закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.

детально

Понеділок, 02 квітня 2018 10:14

Національна кампанія «Обери свого лікаря»

З 01 квітня 2018 року стартувала Національна кампанія «Обери свого лікаря». Обрати свого лікаря – означає визначитись з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державу, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має направляти саме у той заклад, в якому працює вибраний вами лікар.

Національна кампанія з вибору лікаря триватиме доти, поки усі українці не визначаться зі своїми лікарями. Тож ви зможете підписати декларацію як у квітні, так і у червні чи жовтні.

Зверніть увагу, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів: сімейний лікар – 1 800, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Як підписати декларацію з лікарем і які документи потрібні – читайте за посиланням: http://moz.gov.ua/article/reform-plan/jak-ukrainci-obiratimut-terapevtiv-pediatriv-i-simejnih-likariv

Обирайте лікаря незалежно від місця прописки чи проживання. Ці та інші правила чітко окреслені в Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженому наказом МОЗ України.

Ще один важливий документ це Порядок надання первинної медичної допомоги, де є чіткий перелік  послуг, які надаватиме терапевт, педіатр і сімейний лікар, вводить сервісні вимоги для медзакладів «первинки», і  формує нову культуру взаємодії лікаря і пацієнта.

детально

П'ятниця, 30 березня 2018 16:50

Вітання владиці Ярославу з ювілеєм!

Дрогобицька районна рада сердечно вітає Вас із 55-річчям від Дня народження!

Ваше життя – це відблиск тихого діяння Божої благодаті, яка так виразно проявилася в благословенних плодах Вашої ревної невтомної праці.

До священства і архиєрейського служіння покликав Вас Господь у непростий час становлення Української держави, відродження Української Греко-Католицької Церкви. На цьому відповідальному посту Ви стали ревним сівачем Божого слова, люблячим батьком для великої християнської родини – священнослужителів,  Вашої пастви. Ви – натхненник і справжній охоронець для новітніх Героїв України – відважних захисників Вітчизни. Багатьох воїнів-добровольців Франкового краю Ви благословили на найвищий життєвий подвиг в ім’я своєї країни і ближнього!

У важливий для Вас день, коли дякуєте Богу за прожиті роки, ми приєднуємося до Вашої молитви. Просимо Господа дарувати Вам довголіття у доброму здоров’ї для виконання Вашої шляхетної місії!

Бажаємо Вам і надалі  бути активним духовним провідником вірних Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Хай Господь благословить Вас на довге і плідне архиєрейське служіння для Церкви та українського народу!

Многая і благая літ Вам!

        З повагою –

        Голова Дрогобицької районної ради                                      Михайло Сікора

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...160 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі