Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

П'ятниця, 01 червня 2018 16:43

Карпатський Форум регіонального розвитку

Голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, спільно з головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним та керівниками органів місцевого самоврядування краю взяв участь у Карпатському Форумі регіонального розвитку на тему: «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації», який проходив два дні, з 31 травня по 1 червня, в м. Яремче, що на Івано-Франківщині.

Також у форумі взяли участь Президент України, народні обранці, урядовці, представники дипломатичних місій та міжнародних програм, які працюють на підтримку реформи децентралізації в Україні, експерти з питань розвитку гірських територій, представники громад гірських територій.

Захід проведений з ініціативи Програми «U-LEAD з Європою», Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Центру розвитку місцевого самоврядування.

Перший день був присвячений обговоренню державної та регіональної політики щодо гірських територій на сьогоднішньому етапі, напрацюванню експертних пропозицій щодо напрямків розвитку гірських територій України.

Присутній на форумі Президент України Петро Порошенко під час виступу наголосив на важливості розробки стратегії розвитку відповідних територій з урахуванням їх особливостей.

- Впевнений в тому, що нам потрібна стратегія регіонального розвитку гірської місцевості. Мають бути певні особливості. Ще раз наголошую – ті українці, які проживають в гірській місцевості вони так само повинні мати всі гарантії захисту своїх прав – соціальних, освітніх, медичних, - зауважив Глава держави. За його словами, має бути враховано, що всередині однієї об’єднаної територіальної громади відстань від одного села до іншого може досягати від 15 до 20 км через гори.

Відтак, Гарант закликав учасників форуму долучитися до процесу підготовки законопроекту щодо формування стратегії регіонального розвитку Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Чернівецької областей. Він повідомив, що вже є розроблений відповідний законопроект.

Зазначалося також, що зі сторони Президента та уряду приділяється значна увага питанням регіонального розвитку гірських територій. Адже Карпатський регіон – це 715 населених пунктів, це населення, яке потрібно інтегрувати в життя держави.

У рамках другого дня відбулися панельні дискусії за участю керівників гірських громад, які презентували свій досвід запровадження розвиткових проектів та обговорили спільні проблемні питання. Окрема панель була присвячена  презентації досвіду перетворення гірських територій у країнах Європи.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин взяв участь у сесії «Сталий розвиток гірських територій – синергія регіонів у європейському просторі».

Він зупинився на Карпатській політиці розвитку, проаналізувавши її рівні: міжнаціональний (ЄС + Україна), національний, міжрегіональний та місцевий.

Як поінформував присутніх Олександр Ганущин, Львівщина має прийняту Стратегію розвитку гірських територій, розроблену ОДА і затверджену обласною радою.

«Ми – єдина область поміж інших охоплених Карпатами, яка має такий документ. Він описує наші наміри та структурує наші ресурси на розвиток власне гір. Також є ідея, і ми її наступного року обов'язково наповнимо і змістом, і бюджетом – ініціювати співпрацю громад-сусідів у межах Карпат. Прямі вливання і преференції для гір у чинних конкурсах і програмах у нас на Львівщині підкріплені політичною волею і офіційними паперами, які вже дають свої результати», - розповів очільник Львівської облради.
Олександр Ганущин наголосив, що міжрегіональний рівень завдяки спільній політиці 4 карпатських областей починає працювати: «Маємо асоціацію органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна», до складу якої входять не лише 4 обласні ради, а й 60 органів місцевого самоврядування всередині карпатських областей.

Не лише з ідей, а й з офіційних документів і ресурсів маємо спільний для карпатських громад 4 областей конкурс мікропроектів. Тобто, ми спільно на рівні 4 областей, 4 рад і адміністрацій заклали ресурс в бюджет і за однаковими критеріями провели відкритий збір заявок на вирішення специфічних невеликих карпатських проблем у галузях туризму, історико-культурної спадщини та транскордонного співробітництва. 
Також не лише на рівні ідей і офіційних документів, але й засобів для реалізації маємо спільний з Мінрегіонбудом плюс 4 області проект під назвою «Карпатська мережа регіонального розвитку», що виграв у конкурсі секторальної підтримки за кошти ЄС».

Олександр Ганущин поділився власним баченням двох стратегічних напрямів, що дозволять досягнути нову якість і частково вирішити головні проблеми наших гірських територій за рахунок можливостей ЄС.

«По-перше, як відомо, у 2020 році більшість програм ЄС, в тому числі ті, котрими об'єднана Європа реалізовує політику добросусідства, простою мовою програми транскордонної співпраці по зовнішньому кордону ЄС, будуть перезавантажені. Тобто будуть прописуватися наново на так звану нову Європейську перспективу, в старих мірках – на 7 років. Існує, розвивається і може отримати право на життя Карпатська стратегія.

У її фокусі – проблеми гірських територій від Австрії до Молдови. І, звісно, разом з нею має бути запущена в життя нова програма транскордонної співпраці для усіх Карпатських країн з Україною включно. Чи буде така стратегія ухвалена ЄС, чи будуть на це виділені понад 300 млн євро, з яких чимало може надійти й на Українські Карпати – відповідь лежить у площині великої політики на рівні Євроунії.

Отже, проект такого документа розроблений представниками Республіки Польща. Якщо буде схвалений національними урядами країн ЄС, має шанс отримати підтримку Євроради і Єврокомісії. Будь-яка підтримка проходженню його буде не зайвою.

І по-друге. Вкотре хочу наголосити на просуванні на рівень і схвалення ЄС ідеї пілотного проекту «Карпати», який би поширювався на 4 українські області, об'єднані Карпатами.

Переконаний, якщо керівництво української держави, наше зовнішньополітичне відомство поставить собі за мету переконати колег з ЄС в необхідності такого проекту – все може статися.

Щоб дізнатися детальніше, про те, що включає в себе цей пілотний проект, – запрошую на Форум місцевого розвитку в Трускавець 21-23 червня», - підсумував Олександр Ганущин.

Робочою групою були напрацьовані експертні пропозиції щодо напрямків розвитку гірських територій України. При підготовці проектів враховано і сильні сторони регіону. Зокрема, вигідне географічне положення, адже Карпати – це ворота Європи. Тут є і додаткові можливості для залучення інвестицій, і багаті рекреаційні ресурси. В Карпатах збережена автентична культура та традиції горян, - підкреслювалося під час форуму.

детально

П'ятниця, 01 червня 2018 13:11

У Міжнародний день захисту дітей перед районною радою пройшов традиційний конкурс малюнку на асфальті

У перший день літа в усьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей – гарне свято щастя, надії, злагоди, миру та радості.

Першого червня, цього літнього привітного дня, перед будинком Дрогобицької районної ради та райдержадміністрації відбувся  конкурс малюнка на асфальті, організований структурним підрозділом з питань молодіжної політики, службою у справах дітей та відділом освіти.

Окрім цього поблизу районного народного дому діти виконували пісні, декламували вірші.

Цікаві й оригінальні роботи представили майже всі учасники конкурсу, тому визначити найкращий було дуже складно. Та все ж журі назвало володарів гран-прі, ними стали Анна Хомин (Новокропивницький НВК), Андріана Кашера та Аліна Садова (Болехівська школа), Тарас та Іван Зелені (Нижньогаївський НВК).

Переможці, призери конкурсу отримали подарунки від керівника апарату райдержадміністрації Руслана Щерби. Головний приз, мобільний телефон, отримала Вікторія Штука (Верхньодорожівська школа). Його вручив заступник керуючого справами, депутат районної ради Микола Андріїв.

Також головний спеціаліст з питань молодіжної політики Віталій Ковалишин оголосив результати пісенного конкурсу, за результатами якого шість кращих учасників візьмуть участь у записі нового відеокліпу, який буде написаний спеціально для них автором пісні «Десь по світу» Романом Стахнівим.

детально

Середа, 30 травня 2018 10:40

На нараді із сільськими, селищними головами йшлося

про монетизацію пільг на проїзд

Вчора, 29 травня, в райдержадміністрації відбулася розширена нарада із сільськими, селищними головами, де основним з основних питань було монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті. Участь у нараді взяв заступник голови районної ради Володимир Стецівка.  

Начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Чапля повідомила, що відповідно до постанови КМУ забезпечення пільг у грошовому вимірі покладається на місцеві бюджети. Вона також зазначила, що перелік пільгових категорій та сума на одну особу не можуть бути зменшені.

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад наголосив, що монетизація пільг на проїзд ставить всіх громадян пільгових категорій у рівні умови, а не так як раніше — частина користувалися правом безкоштовного проїзду мало не щодня, а інші — жодного разу. Сільським, селищним головам рекомендовано розглянути питання щодо скерування субвенції районному бюджету на засіданнях сесій.

Відбулося жваве обговорення, за результатами якого місцеві голови виступили з пропозицією звернутися від Асоціації сільських, селищних рад до КМУ та ВРУ щодо необхідності забезпечення гарантованих державою пільг з державного бюджету.

детально

Вівторок, 29 травня 2018 17:00

Урочистості з нагоди 25-ліття створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

27 травня, у Львівському музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича відбулася урочиста академія «Подяка Богові за Його дар несказанний».

На початку академії з привітальним словом до присутніх звернувся владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

«На тлі історії 25 років – це невеликий проміжок часу, але для нашої молодої єпархії це досить велика подія. Бо на початку 90-х років ХХ ст. ми відроджувались на землі з понад 1000-літньою християнською традицією, але знищеною тоталітарним радянським режимом. Тому є благородно подякувати тим, завдяки кому за цих чверть століття було відновлено Церкву на нашій землі», - зазначив владика Ярослав.

Далі відбулась мистецька програма, в ході якої глядачам були представлені  твори «Отче наш», «Богородице Діво», «Тебе Бога хвалим», «Хваліте Господа з небес», Симфонія № 6 та інші.

Завершальним твором стали «Псалми Давида» М. Ластовецького, які прозвучали у виконанні хору музичного коледжу ім. В. Барвінського, хору Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю «Верховина», дитячо-молодіжного хору «Відлуння» та зведеного симфонічного оркестру музичного коледжу і музично-драматичного театру.

28 травня, в катедрі Пресвятої Трійці відбулася Божественна Свята Літургія св. Йоана Золотоустого, яку очолив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

«Цього дня у Дрогобичі є особливе торжество. Зараз ми зійшлися, щоб подякувати Господу і Святому Духові за 25 років існування цієї єпархії. Я пригадую собі, коли 25 років тому я, будучи молодим семінаристом, співав у семінарійному хорі під час Божественної Літургії, – згадує проповідник. – Я тоді уважно слухав декрет щодо проголошення нової єпархії. У ньому єпископи нашої Церкви сповіщали про створення нової важливої структури словами Діянь святих апостолів: «Сподобалося Святому Духові і нам...», – підкреслив Глава УГКЦ/

З великою пошаною Блаженніший Святослав згадав і про першого єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії – владику Юліана Вороновського.

«У постаті владики Юліана Вороновського ми бачимо мужа, який, натхненний Святим Духом, ішов для того, щоб об’явити й приблизити кожному з нас єдиного Бога у Пресвятій Трійці, — розповідає Предстоятель УГКЦ. – Ми дякуємо владиці Юліанові за те, що він сам став живим каменем на подобу Христа, який ліг кістьми у фундаменти цієї єпархії. Споминаючи його і всіх його співпрацівників, ми вдячні Богу за кожного з них за те, що через їхні служіння вірні нашої Церкви на цих теренах відчули, що воістину Господь близько», — промовив Глава Церкви.

«Ми також хочемо висловити вдячність Богу за наслідника на цьому єпископському престолі владику Ярослава (Приріза). Адже цього року він святкує 30-річчя свого священичого служіння та 55-річчя життєвого шляху. Кожен ювілей – це знак Божої дії!» – Глава УГКЦ подякував владиці Ярославу та його батькам за віддане та ревне служіння.

«У цей день, владико Ярославе, ми просимо Святого Духа, щоб Він і надалі наповнював вас благодаттю і щоб разом з вами та Самбірсько-Дрогобицькою єпархією ми могли славити єдиного Бога у Святій Трійці!» – наприкінці радісно побажав Блаженніший Святослав.

Участь в Святій Літургії взяли голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, народний депутат України Богдан Матківський, керівництво міста та району, обласні, міські та районні депутати, тисячі прочан з різних населених пунктів єпархії.

детально

Вівторок, 29 травня 2018 11:29

До відома депутатів районної ради!

Інформуємо, що заплановане на 30 травня 2018 року засідання Президії районної ради переноситься на наступний тиждень.

Про дату та годину проведення засідання Президії районної ради вас буде повідомлено додатково.

                                                                                            Організаційний відділ     

детально

Вівторок, 29 травня 2018 10:57

На Львівщині вшанували пам'ять Івана Франка

Вихідними на Львівщині відбулись заходи з відзначення 102-ї річниці з дня смерті Івана Франка.

Представники влади, студенти та викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка поклали квіти до могили великого Каменяра на Личаківському кладовищі та біля пам’ятника письменника.

Участь у вшануванні взяла чисельна делегація Дрогобицького району на чолі з головою районної ради Михайлом Сікорою.

“Твори Франка є вартісними, а його особистість непересічна. Ми українці, по-особливому цінуємо Каменяра за його незламну позицію, працю і розвиток української літератури”, - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Опісля відбулась мистецька програма - зачитування уривків з оригінальних творів.

детально

Понеділок, 28 травня 2018 16:35

28 травня на вшанування пам'яті Івана Франка з нагоди 102-х роковин його смерті заступник керуючого справами районної ради Микола Андріїв, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад, внук нашого славетного земляка Роланд Франко, народний депутат України Микола Княжицький, представники інтелігенції Дрогобиччини поклали квіти до пам'ятника І.Франку у м.Дрогобичі.

детально

Понеділок, 28 травня 2018 13:15

Герої не вмирають

28 травня, виповнилася третя річниця із дня загибелі українського військовика-добровольця, заступника командира батальйону ОУН-ЗСУ, заступника голови Львівської крайової організації Народного Руху України, новітнього Героя України Василя Кіндрацького.

Саме цього дня 2015 року Василь Кіндрацький загинув поблизу села Водяне Донецької області під час танкового обстрілу позиції українських бійців. Напередодні загибелі Василь Кіндрацький героїчно встановив прапор ОУН на найвищій точці на шахті у Водяному, з якої видно Донецьк і позиції противника, і яка постійно перебувала під обстрілами».

Щоб вшанувати Героя, у львівському кінопалаці імені Довженка презентували фільм присвячений Василю Кіндрацькому під назвою «Кіндрат».

Ця документальна стрічка розповідає не лише про самого Героя, а й містить відео відзняті особисто ним на передовій, адже за фахом Василь Кіндрацький був журналістом. Автор сценарію – Борис Гуменюк, режисер – Юрій Пупирін.

Вшанували Василя Кіндрацького і на Личаквському кладовищі, де похований Герой. Там відправили панахиду за загиблим. Участь у панахиді взяв і голова Дрогобицької районної ради, голова Дрогобицької міськрайонної організації Народного Руху України Михайло Сікора.   

Дружина Героя, Галина Кіндрацька, наголосила: «Дякую, що пам’ятаєте, дякую, що Василь живе. Я це відчуваю у своєму повсякденному житті, я чую його підказки з тих інших світів, він там не один, він в когорті Героїв. Це ще одна наша армія. І тому я впевнена, що правда на нашому боці і ми переможемо, всі разом. Мені боляче, але одночасно я горджуся своїм чоловіком і горджуся, що підростають його діти і вони завжди будуть пам’ятати свого батька. Слава Україні!».

Народний Герой України Тимур Баротов доповнив: «З 2014 року і до сьогодні добровольці поруч зі Збройними Силами стоять і тримають ворога, не пускають його далі. Прийшов час коли ми вже будемо звільняти землю. Армія вже стала на ноги, міцно стала. Ми пишаємося тим, що знали Василя особисто. Ми воюємо за нашу Україну, дітей, родини для того, щоб перемогти того ворога, який не дає нам спокійно жити в нашій Богом даній землі. Хочу побажати нам всім миру, який може настати тільки після нашої спільної перемоги. І там на фронті, і тут де є спокій завдяки добровольцям і Збройним Силам України».

детально

Неділя, 27 травня 2018 17:39

Делегація Дрогобицького району взяла участь в Святі Героїв у Львові

27 травня Львівщина вшанувала пам'ять українців, які пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та незалежність України. 

В урочистостях взяли участь представники Дрогобиччини.

Делегацію Дрогобицького району у складі українських захисників, учасників національно-визвольної боротьби, членів сімей героїв Небесної сотні очолили заступник голови районної ради Володимир Стецівка та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.

Вони поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері, вклонилися пам’яті новітніх українських героїв, пройшли урочистою ходою разом  з чисельною святочною громадою Львівщини.

детально

Неділя, 27 травня 2018 12:56

В с.Нагуєвичі Дрогобицького району відбувся перший Міжнародний з’їзд архівістів.

27 травня 2018 року в с.Нагуєвичі Дрогобицького району відбувся перший Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв «Архівна спадщина Івана Франка та України: поступ оцифрування та популяризації».

Подія була приурочена 102 річниці з дня смерті українського поета, письменника, філософа і публіциста Івана Франка.

У його рідному селі Нагуєвичі музейники зі всієї України говорили про те, як зберегти та популяризувати архівну спадщину Каменяра. Слід зазначити, що Франкові архіви оцифровують польські фундації, за що їм висловлено велику вдячність.

Участь у з’їзді взяв голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора. Очільник району зачитав рішення Дрогобицької районної ради про присвоєння звання “Почесний громадянин Дрогобицького району” українському вченому, кандидату технічних наук, дипломату,  громадському  діячу,  голові   Правління   Міжнародного   фонду  та внуку  Івана Франка, Роланду Франку.  

Відзначаючи визначні заслуги Роланда Франка в розбудові держави, патріотизм,  самовіддане служіння   українському   народу,    активну    громадську та благодійну діяльність Михайло Сікора вручив йому посвідчення Почесного  громадянина  Дрогобицького  району  та  нагрудний знак “Почесний громадянин Дрогобицького району”.

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...165 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі