Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Вівторок, 03 вересня 2019 11:41

Про особливості подання декларації екологічного податку

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області інформує, що відповідно до п. 250.10 ст. 250 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі якщо:

- платник екологічного податку (далі – податок) має кілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), то такий платник податку зобов’язаний подати до відповідного контролюючого органу за місцем розташування стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів податкову декларацію екологічного податку щодо кожного стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведеного для розміщення відходів місця чи об’єкта окремо (п.п. 250.10.1 п. 250.10 ст. 250 ПКУ);

- платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах одного населеного пункту (села, селища або міста) або за його межами (код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) один і той самий), то такий платник податку може подавати до відповідного контролюючого органу одну податкову декларацію екологічного податку за такі джерела забруднення (п.п. 250.10.2 п. 250.10 ст. 250 ПКУ);

- платник екологічного податку перебуває на податковому обліку в місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію екологічного податку за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради) (п.п. 250.10.3 п. 250.10 ст. 250 ПКУ).

Якщо місце подання податкових декларацій не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, установи, організації, громадянина – суб’єкта підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, спеціальне водокористування та розміщення відходів, копії відповідних податкових декларацій подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду до контролюючого органу, в якому таке підприємство, установа, організація або громадянин – суб’єкт підприємницької діяльності перебуває на обліку (п. 250.8 ст. 250 ПКУ).

Довідково: податкова декларація екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497, із змінами.

детально

Понеділок, 02 вересня 2019 09:38

50 екіпажів змагатимуться у ралі “Ворота України”

У четвер, 5 серпня, на Дрогобиччині стартує VII етап чемпіонату України з гірських автоперегонів, V етап чемпіонату України з ралі «Ворота України» 2019.

Унікальність  цієї події в тому, що в один вікенд в одному місці відбудуться одразу два чемпіонати.

У змаганнях загалом очікується 50 екіпажів, а це 100 осіб з різних областей України. Учасники змагань з гірських автоперегонів мають подолати 6 підйомів на 3-х кілометрах гірської траси.

Зазначимо, що загальна довжина дистанції ралі «Ворота України» – 260 кілометрів гравійної траси, 112 км з яких підуть у залік змагань, дві суперспецділянки.

Програма змагань:

5 – 6 вересня

Змагання з гірських автоперегонів у рамках VII етапу чемпіонату України

6 вересня

18:00 год – підведення підсумків та відзначення переможців / призерів VII етапу чемпіонату України з гірських автоперегонів.

7 вересня

16. 30 - 20.30 ознайомлення з трасою V етапу чемпіонату України з ралі «Ворота України» 2019, заїзди на суперспецділянках у смт.Східниця;

21:00 - 22.00 – урочисте відкриття ралі «Ворота  України» в амфітеатрі смт.Східниця

8 вересня 

09.00 - 18.30  - швидкісні змагання з автоперегонів;

20:30 - 21.30 - визначення переможців V етапу  чемпіонату України з ралі «Ворота України» 2019.

детально

П'ятниця, 30 серпня 2019 16:44

Як повернути кошти на карту в разі неправомірних дій продавця?

Дуже часто ми стаємо жертвами Інтернет шахраїв  при покупках різного роду товару. А ще частіше нам здається, що вже нічого не вдієш, гроші не повернеш. Проте, запевняю Вас, що гроші можливо повернути на карту в разі неправомірних дій продавця чи за інших обставин , -  повідомляє начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук.

Роз’яснення Міністерства юстиції стосовно дій, які потрібно вчинити для такого роду повернення коштів читаємо нижче.

Чарджбек (англ. chargeback) - можливість повернення грошей на карту в разі неправомірних дій продавця чи інших обставин.

Як здійснити чарджбек?

Подати заяву в банк на опротестування транзакцій. Деякі банки надають власні шаблони заяв.

У яких випадках можна повернути гроші?

Якщо товар не доставлений, є підробкою або не відповідає тому, що було вказано на сайті.

Інструмент чарджбеку надається тільки платіжними системами Visa або MasterCard, тому для повернення коштів важливо, щоб оплата була здійснена саме з карти Visa або MasterCard.

Інші випадки, коли може здійснюватись чарджбек:

·         суму списали два рази;

·         списана сума є більшою, ніж заявлена вартість товару;

·         з карти списана сума за товар, яку власник не купував;

·         банкомат не видав грошей, але списав з карти.

В яких випадках вам відмовлять в чарджбеці?

Якщо оплата здійснена:

1.     більш, ніж 540 днів тому;

2.     готівкою;

3.     прямим переказом або з картки на картку.

Які документи потрібно нададти для отримання чарджбеку?

1.     заява (українською та англійською мовами);

2.     докази (листування з продавцем до виникнення конфліктної ситуації, переписка у соціальних мережах, договір, скріншоти);

3.     листування з продавцем після виникнення конфліктної ситуації (докази того, що власник карти намагався вирішити ситуацію із продавцем);

4.     банківська виписка.

детально

Четвер, 29 серпня 2019 11:07

Сьогодні - День пам'яті захисників України

Сьогодні, 29 серпня, в Україні відзначають День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Відповідний Указ було підписано Президентом України 23 серпня 2019 року.

«На підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві постановляю:
Установити в Україні День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, який відзначати щорічно 29 серпня», - йдеться в Указі.

детально

Четвер, 29 серпня 2019 09:59

На Львівщині оголошено дні жалоби за загиблими у Дрогобичі

У зв`язку з трагедією, яка сталася у Дрогобичі в ніч з 27 на 28 серпня 2019 року, внаслідок якої загинуло восьмеро людей, на території Львівщини  оголошено дводенну жалобу за загиблими.

Днями жалоби оголошені 29 та 30 серпня.

На знак скорботи за загиблим у Дні жалоби на всій території Львівської області будуть приспущені Державні Прапори України із траурною стрічкою на будинках і спорудах місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій на території усієї області.

Окрім того, слід обмежити проведення розважально-концертних заходів, а в закладах торгівлі, ресторанного господарства та в громадському транспорті – рекомендовано не вмикати розважальну музику.

Довідково:

За інформацією Головного управління ДСНС у Львівській області, пошуково-рятувальні роботи завершені.

Відтак, під завалами людей немає. Станом на зараз, тривають роботи з розбору завалу будівельних конструкцій.  Силами ДСНС  врятовано 7 осіб, у тому числі – 5 дітей. Під завалами виявлено тіла 8 осіб, у тому числі 5-річного хлопчика.

Зазначимо, що на місце надзвичайної ситуації невідкладно прибули бригади лікарів-консультантів з «ОХМАТДИТу» та Міської дитячої клінічної лікарні м.Львова. 7 осіб госпіталізовано в Дрогобицьку міську лікарню №1. Після стабілізації стану, 2 дітей транспортовано реанімобілями до Міської дитячої клінічної лікарні м. Львова, 1 жінку в Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги міста Львова (проводиться оперативне втручання).

детально

Середа, 28 серпня 2019 10:22

В Дрогобичі відбулася IV урочиста церемонія вручення

Міжнародної премії ім. Івана Франка

27 серпня у Дрогобицькому міському народному домі імені Івана Франка вчетверте відбулася урочисте вручення Міжнародної премії імені Івана Франка, яку заснував у 2015 році його онук – Роланд Франко. 

Участь у церемонії прийняли члени журі, почесні вчені з різних країн Європи, керівництво області, міста та району, керівний та професорський склад Дрогобицького педуніверситету ім. І.Франка, громадськість.

Цьогоріч премія була вручена у номінації «за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики», а нагороду отримала доцент кафедри слов’янських мов Міланського університету, професорка Марія Ґрація Бартоліні за свою монографію «Пізнай самого себе»: неоплатонічні джерела в творчості Г. С. Сковороди».

Після церемонії нагородження почесні гості та лауреатка премії поклали квіти до пам’ятника Іванові Франку.

Довідково. Міжнародна премія ім. Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україністики.

Нагадаємо, що в 2016 році премію отримав Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви. У 2017 році лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, та  академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій. У 2018 році перемогу здобула  професор Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, та  доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

детально

Вівторок, 27 серпня 2019 14:09

Сьогодні на Дрогобиччині вшановують Івана Франка

27 серпня керівництво району, учасники урочистої церемонії вручення міжнародної премії імені Івана Франка вшанували 163-ті роковини від дня його народження.

Голова районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба, науковці та гості поклали квіти до пам’ятників Іванові Франку в с.Лішня та в Історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі”.

детально

Понеділок, 26 серпня 2019 14:31

Футболісти села Медвежа стали володарями Кубка «Незалежність»

Володарем кубка стала футбольна команда під дивовижною назвою «Ураган Руля-Буд» села Медвежа, які у фіналі зуміли лише в післяматчевих одинадцятиметрових здолати господарів поля ФК «Карпати» Доброгостів.

По ходу матчу більш рішучіші були дії футболістів Медвежі, які у першому таймі зуміли реалізувати свою перевагу у два забитих голи. Відзначилися – Віталій Комар та Олег Сусяк. Друга половина матчу пройшла під  диктовкою доброгостівських футболістів, які не використали ряд гольових моментів і але зуміли вирівняти становище. Двічі відзначився – Роман Дудка. А в серії пенальті кращими були медвежанські копуни, в яких було більше витримки та бажання заволодіти почесним трофеєм.

В церемонії нагородження взяли участь заступник голови РДА Володимир Ханас, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, керуючий справами райради Михайло Гук, голова ФФД Василь Кобільник, а депутатський корпус представляв Василь Пасемко,

Вони привітали учасників фіналу з видовищною грою, а численних вболівальників з  Днем Незалежності  та Днем Прапора України.  Оргкомітет змагань визначив та нагородив кращих гравців фіналу, ними стали Тарас Стецик  та Роман Дудка (Доброгостів), а в команді-переможці –  Іван Грималяк та Мар’ян Маменко, які отримали пам’ятні сувеніри.

Відзначені керівники команд – Володимир Бабій та Руслан Голик. Фіналісти та володарі кубка «Незалежність» отримали пам’ятні кубки, м’ячі, а переможці ще й комплект футбольної форми.  Відзначена і бригада арбітрів, яка обслуговувала матч: Семен Барщик, Володимир Кузьм’як та Тетяна Котула. Слід зазначити, що розіграш кубка «Незалежність» був організований Дрогобицькою районною організацією ВФСТ «Колос» за підтримки почесного президента Федерації футболу Дрогобицького району Богдана Матківського.

Переможці виступали в такому складі: Андрій Щурик, Володимир Паракікевич, Мар’ян Маменко, Іван Кузьмій, Олексій Гук, Василь Юзьвяк, Іван Грималяк, Василь Черхавський, Семен Пастернак, Олег Сосяк, Віталій Комар, Мар’ян Веселовський, Остап Петрик, Роман Стахнів, Андрій та Олег Пилипчаки, Тарс Спанчак. Підготував команду наставник – Руслан Голик.Хочемо нагадати, що почесним трофеєм у 2015 році володіла команда ФК «Меденичі», 2016 році – ФК «Орбіта» Брониця, в 2017 році – ФК «Арсенал» - Лішня, 2018 рік – ФК «Карпати» Доброгостів. І ось, у 2019 році почесний трофей отримали футболісти села  Медвежа. 

детально

Субота, 24 серпня 2019 16:12

Дрогобиччина відзначила День Державного Прапора та День незалежності України

Масштабний урочистий захід відбувся 23 серпня на Перехресті Героїв. В урочистому віче взяли участь керівництво району, священики, волонтери Дрогобича, Трускавця, Борислава, ветерани національно-визвольної боротьби, військові, учасники АТО, депутати, підприємці, актив району, мешканці.

На щоглі, яка височіє над перехрестям головних шляхів, які ведуть на Дрогобиччину, було піднято Великий Державний Прапор. Освятили дійство священики-капелани УГКЦ та ПЦУ. 

Представники братства ОУН-УПА та найменші учасники віча поклали кіти від святочної громади до пам'ятника Степану Бандері та Колони Свободи. 

З вітальним словом з нагоди Дня Державного Прапора та Дня незалежності України до учасників віча звернулися голова районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба.

Патріотичні пісенні твори виконали дует районного народного дому у складі Лілії Щур та Мар’яна Харіва, ансамбль “Вишиванка” зі Старого Села, вокальне тріо з Дорожева.

Під звуки Державного Гімну, який присутні виконали разом з військовим духовим оркестром, в небо злетіли сині та жовті кульки.

Особлива вдячність волонтерам Дрогобиччини, які прикрасили дійство великими синьо-жовтим та червоно-чорним полотнищами.

детально

П'ятниця, 23 серпня 2019 09:23

Шановні жителі Дрогобицького краю!

Дрогобицька районна рада сердечно здоровить Вас

з 28 річницею Незалежності  України та Днем Державного Прапора України!

Час головного державного свята – це чергова нагода проаналізувати пройдений шлях, аби дати відповіді на найбільш актуальні виклики сучасної доби: як повернути мир в Україну, чому не на повну працюють реформи, як зупинити трудову міграцію населення, як зробити життя пересічного українця вільним, гідним, гармонійним. Адже вікові прагнення нашого народу зводились саме до національного піднесення, духовної свободи, економічного зростання.

Тож, наше покоління і надалі чекає нелегка рутинна, щоденна праця в ім’я рідної України. Бо ж доля країни – це доля кожного її мешканця.

Нехай на цьому омріяному шляху побудови єдиної незалежної, соборної Української держави нам допомагає Господь.

Зичу Вам і Вашим  родинам міцного здоров’я, добробуту, життєвої наснаги, впевненості у власних силах і нових звершень на благо України.

Слава Україні !

З повагою,

Голова Дрогобицької районної ради                     Михайло Сікора

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...198 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі