Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 16 листопада 2017 16:05

Консультує Міністр юстиції

На які наділи мають право захисники вітчизни?

Учасники бойових дій та особи прирівняні до них мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування).  У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність  у  таких розмірах:

1) для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

2) для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га...

детально

Середа, 15 листопада 2017 16:11

Відбулася презентація проекту Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки

В сесійній залі Дрогобицької районної ради відбулася презентація проекту Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки. Презентацію провела начальник відділу стратегічного планування Департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Надія Бажанська.

В презентації взяли участь голова районної ради Михайло Сікора, голова райдержадміністрації Володимир Шутко, депутат обласної ради Ольга Грицик, керуючий справами районної ради Михайло Гук, начальник організаційного відділу районної ради Микола Андріїв, депутати районної ради, сільські, селищні голови гірської зони району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники громадськості.

Учасники обговорення висловили чимало пропозицій та зауважень щодо запропонованого проекту. Також, було наголошено, що важливою передумовою розвитку гірських сіл є ремонт доріг, які на даний час перебувають в критичному стані. Надія Бажанська зазначила, що це — лише проект, який буде допрацьований та доповнений після обговорення.

За підсумками презентації відділ економічного розвитку, інвестицій та торгівлі райдержадміністрації підготував листа на керівництво області з пропозиціями та зауваженнями, які були озвучені на нараді.

детально

Вівторок, 14 листопада 2017 14:13

Учасники національно-визвольних змагань району отримують додаткову адресну грошову допомогу

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що відповідно до внесених змін до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області учасники визвольних змагань (інваліди УПА, учасники бойових дій УПА, вдови ветеранів УПА) отримають з обласного бюджету додатково адресну грошову допомогу по 500 грн. кожному.

В районі таку допомогу отримають 19 учасників бойових дій УПА та 15 вдів політв’язнів на загальну суму 17,0 тис.грн.

Виплату буде здійснено через відділення поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів.

Нагадаємо, що першу виплату адресної допомоги ветерани УПА отримали у травні місяці по 1000 грн. кожному.

детально

Понеділок, 13 листопада 2017 09:54

Новозбудований народний дім відкрили в селі Ріпчиці

У неділю, 12 листопада в с. Ріпчиці відбулося відкриття новозбудованого народного дому.

В урочистостях взяли участь голова районної ради Михайло Сікора, голова райдержадміністрації Володимир Шутко, депутат обласної ради Михайло Задорожний, начальник відділу культури і туризму Надія Козар, депутат районної ради Надія Нащочич.

Освятив приміщення нового осередку культури місцевий парох о.Василь.

Громада на чолі із сільським головою Романом Гриньківим чисельно зібралася на важливу у житті села подію.

Будівництво здійснювалося за кошти обласного бюджету з програми мікрокредитування при співфінансуванні з районного бюджету та коштів місцевої громади.

детально

Неділя, 12 листопада 2017 16:40

ОГОЛОШЕННЯ

Дрогобицька районна рада повідомляє, що 15 листопада 2017 року представники Департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації проведуть презентацію проекту Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки.

Запрошуємо взяти участь у обговоренні проекту депутатів обласної та районної рад, сільських та селищних голів, представників громадських організацій району.  

Захід відбудеться о 11.30 год. в сесійній залі районної ради.

детально

П'ятниця, 10 листопада 2017 16:10

У Львові відбулися тренінги для держслужбовців щодо запобігання корупції

10 листопада Національне агентством з питань запобігання корупції організувало на Львівщині семінари-тренінги загального та спеціалізованого характеру для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Від Дрогобицької районної ради участь у тренінгах взяли керуючий справами районної ради Михайло Гук та радник з питань юридичного забезпечення Андрій Матіїшин.

Навчання проводили на виконання визначених Парламентом та Урядом завдань з підвищення рівня стандартів доброчесності щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також інших обмежень та зобов’язань, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Під час семінарів-тренінгів представники Національного агентства на основі нової редакції Методичних рекомендацій щодо запобігання та  врегулювання конфлікту інтересів запропонували базові практичні інструменти для підвищення ефективності виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень.

Учасники семінарів-тренінгів попередньо пройшли онлайн-реєстрацію та склали тести на знання Закону України «Про запобігання корупції».

детально

Четвер, 09 листопада 2017 11:50

Консультує Міністр юстиції

Яка формула розрахунку пенсії?

Розмір пенсії за віком відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначається за формулою:

П = Зп× Кс, де П – це розмір пенсії, у гривнях; Зп – це заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 закону,а Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно достатті 25 Закону.

Який мінімальний розмір пенсії за віком?

За наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 1 січня 2018 рокудля осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Якщо страховий стаж меншийніж 35 років для чоловіків та 30 років для жінок -мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу.

Для пенсій, призначених після 1 січня 2018 року, такий мінімальний розмір пенсії за віком (а саме, у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом), виплачуєтьсяпісля досягнення особою 65 років. До досягнення цього віку таким особам може бути призначена державна соціальна допомогана умовах і в порядку, визначених Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпечених сім‘ям».

Чи передбачене збільшення розміру пенсії за віком за понаднормовий стаж?

За кожний повний рік страхового стажупонад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії,обчисленої відповідно до статті 27 Закону (цією статтею визначається розмір пенсії за віком), але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону.Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений.

Разом з тим, для осіб, яким пенсія призначена до набрання чинностіЗакону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (01.10.2011), крім тих, яким після здійснювався перерахунок з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення пенсії:

-        мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу;

-        збільшення пенсії встановлюється за кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам.

Який максимальний розмір пенсії?

Максимальний розмір пенсії, призначеної на умовах законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність не може перевищувати десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії  не може перевищувати 10740 гривень.

Як відбуватиметься обчислення пенсії за віком?

 «З 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.»

«З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2016 та 2017 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.»

У 2019 - 2020 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за рік, що передує року, в якому проводиться збільшення, порівняно з роком, що передує року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який застосовується для обчислення пенсій, передбачене частиною другою статті 42 цього Закону, проводитиметься починаючи з 2021 року.»

Який порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсії?

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період враховується заробітна плата за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8 і 9 статті 11 цього Закону.

Період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців (крім випадків, коли період страхового стажу становить менше 60 місяців).

детально

Середа, 08 листопада 2017 11:06

Перерахунок житлових субсидій проведений автоматично

Управління праці та соціального захисту населення  повідомляє, що упродовж жовтня 2017 року здійснено автоматичний перерахунок житлових субсидій для 11927 домогосподарств на новий опалювальний сезон 2017-2017 рр.

Відповідно до чинного законодавства термін опалювального сезону для домогосподарств з індивідуальним опаленням встановлено з 16 жовтня 2017 року по 15 квітня 2018 року.

Перерахунок субсидій проведено автоматично, без повторного звернення громадян.

Нагадуємо, що одержувачі субсидії зобов’язані повідомляти протягом місяця органи соціального захисту населення про такі зміни:

- зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (хтось виписався чи прописався);

- соціального статусу членів сім’ї (хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером, оформив соціальну допомогу);

- про одноразову покупку, вартість якої перевищує 50 тис. грн.

Відповідно до нових змін до Порядку надання населенню субсидій при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 роки враховувалися доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 року. Таким чином, враховувалися більш актуальні доходи громадян. Для безробітних громадян працездатного віку, у яких взагалі відсутні доходи, у розрахунок субсидії за кожний місяць включався місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді, що складає 3368 грн.

Нормативи на житлово-комунальні послуги переглянуті двічі: у травні зменшений норматив на опалення, а у серпні – на газ для приготування їжі.
Так, на газове опалення норматив зменшився з 5,5 куб/кв.м. до 5 куб/кв.м; на електричне з 65 кВт/год до 51 кВт/год із застосуванням коригуючих коефіцієнтів.
Зменшились також нормативи на приготування їжі і підігрів води : на газову
плиту- з 7,1 куб.м до 5,4 куб.м, на газову плиту і водонагрівач- з 14куб.м. до 10,5 куб.м.

З травня поточного року змінено механізм нарахування субсидії. Тим сім'ям, у яких є прострочені понад два місяці борги за житлово-комунальні послуги у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (сьогодні це 340 грн), субсидію на новий опалювальний сезон не продовжуватимуть. Для продовження надання субсидії необхідно сплатити борги, а якщо сім'я має значну заборгованість за комунальні послуги, вона може вирішити це питання шляхом укладання договору реструктуризації боргу – тобто її погашення частинами. Про факт сплати боргу або його реструктуризації необхідно надати підтверджуючі документи до управління соціального захисту населення.

детально

Вівторок, 07 листопада 2017 14:03

На соціальну підтримку учасників АТО – більше 150 тисяч гривень

6 листопада на соціальну підтримку учасників АТО, членів їхніх сімей, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні виділено 154,3  тис гривень.

За кошти обласного бюджету одноразову адресну допомогу отримають 18 демобілізованих воїнів - по 3 тис грн, 28 дітей загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні - по 2,5 тис грн, а також 3 осіб з числа військовослужбовців - інвалідів війни, що брали участь в АТО на реабілітацію – 30,3 тис гривень.

Усього з початку проведення військових дій на Сході країни та подій на Майдані під час Революції Гідності (2014-2017 рр.)  на соціальну підтримку зазначених вище родин скеровано майже 91 млн грн, з яких  у поточному році – 13,5 млн гривень. 

детально

Понеділок, 06 листопада 2017 11:58

У населених пунктах  Дрогобицького району працюватимуть Школи здоров'я

В Дрогобицькому районі при амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сіл Доброгостів, Болехівці та Гаї Нижні створені три Школи здоров’я.

Згідно з графіком, поданим головними лікарями АЗПСМ, будуть проводитись навчально-просвітницькі заходи за участю представників обласних медичних установ.

08.11.2017 року в с.Доброгостів - семінар на тему: «Чи варто боятися онкології? Боротись, не можна здаватись».

16.11.2017 року в с.Болехівці - на тему: «Вакцинація: за чи проти?».

06.12.2017 року в с.Нижні Гаї - на тему: «Ішемічна, гіпертонічна хвороба».

Запрошуються учні старших класів, вчителі та вихователі садочків, працівники закладів культури, громадськість.

Школи здоров'я створені з метою збільшення обізнаності мешканців Дрогобицького району основ громадського здоров’я та пропаганди здорового способу життя, для зменшення захворюваності, інвалідності та смертності, у рамках реалізації спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» субпроекту «Онкопровенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області».

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...146 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі