Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Субота, 27 лютого 2021 10:51

В обласній раді відбулася зустріч із народними депутатами від Львівщини

26 лютого, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич взяв участь у зустрічі з народними депутатами України від Львівщини, яку організувала голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. 

До спілкування також долучилися керівництво ОДА, голови депутатських фракцій в обласній раді та голови профільних комісій. Зустріч була ініційована головою Львівської обласної ради з метою обговорення питань, які потребують підтримки народних депутатів України.

«Нові виклики, які ми отримали внаслідок реформи децентралізації, змушують нас оперативно вирішувати проблемні питання на місцях, однак є ініціативи, які Львівська обласна рада спільно з облдержадміністрацією, пропонують народним обранцям від Львівщини допомогти відстояти чи вирішити на центральному рівні. Маємо спільно напрацьовані законодавчі ініціативи, пропозиції від територій, які особливо сьогодні потребують нашої уваги і допомоги,  інфраструктурні проєкти, тобто ті речі, які нам дадуть  можливість розвивати Львівщину на найближчі 5 років і зробити її  успішною", - зазначила Ірина Гримак. 

Голова облради наголосила присутнім на низці основних проблем, які потрібно вирішувати на території області в найближчій перспективі. Це – будівництво очисних споруд, збереження історико-культурної спадщини, монетизація пільг та врегулювання питання соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи, вирішення питання будівництва незавершених об`єктів, покращення дорожньої інфраструктури, допомога медичним установам із закупівлею сучасного медичного обладнання.

«Звертаюся до вас, як до представників Львівщини у різних комітетах парламенту, з проханням активно відстоювати пріоритети рідного краю на рівні Києва, зокрема під час обговорення і затвердження програм, які фінансуються з державного бюджету», - наголосила Ірина Гримак. 

Присутні домовилися, що така зустріч народних депутатів з групи «Львівщина» та представників влади області відбуватиметься щомісяця.

детально

П'ятниця, 26 лютого 2021 11:03

В Дрогобицькій ТГ обрано новий склад Громадської ради

У середу, 24 лютого, у Дрогобицькій міській раді відбулися установчі збори з формування нового складу громадської ради при Дрогобицькому міському голові.

У період з 20 січня до 15 лютого 2021 року до ініціативної групи надійшли заяви про участь в установчих зборах від 36 інститутів громадянського суспільства.

Участь у Зборах взяли 28 представників інститутів громадянського суспільства.

З представниками громадського суспільства, які вирішили увійти до складу Громадської ради, поспілкувалися міський голова Тарас Кучма, заступник міського голови Володимир Коцюба, начальник ведення Державного реєстру виборців Богдан Николаїшин, начальник відділу правового забезпечення Андрій Швацький.

На першому засіданні Громадської ради обрано керівний склад: голову – Ігоря Струналя, заступників – Зоряна Ацедонського та Оксану Сотрихіну, секретаря – Іванну Мацигін.

Громадська рада при Дрогобицькому міському голові як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган утворена розпорядженням Дрогобицького міського голови від 03.03.2011 № 174-р на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року №996 (зі змінами) з метою забезпечення участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у межах Конституції і законів України, здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчих органів Дрогобицької міської ради, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час підготовки та реалізації рішень Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів.

детально

П'ятниця, 26 лютого 2021 10:38

У БОРИСЛАВСЬКІЙ ТГ РОЗШИРИЛИ ПОВНОВАЖЕННЯ СТАРОСТ.

У Бориславській територіальній громаді розширено список осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Таке рішення прийнято на засіданні виконавчого комітету. Зокрема, з метою посилення контролю за дотриманням правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання територій таким правом ще уповноважили управителів багатоквартирних будинків та старостів сіл.

Управителі багатоквартирних будинків матимуть право складати протоколи при виявленні порушень правил користування жилими будинками та приміщеннями, благоустрою території, тримання собак і котів. Старости сіл складатимуть також протоколи при виявленні порушень правил торгівлі, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, а також самоправного зайняття жилого приміщення. 

детально

П'ятниця, 26 лютого 2021 10:05

Що таке шум та коли заборонено шуміти?

На ці та інші питання відповідає Олена Городицька - головний спеціаліст відділу «Новороздільське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пані Олено, скажіть будь ласка, що таке шум?

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» відносить шум до фізичних факторів середовища життєдіяльності, що впливають або можуть впливати на здоров'я людини чи на здоров'я майбутніх поколінь.

До шуму відносяться:

-          Запуск феєрверків, салютів;

-         Гучний спів та крики;

-         Гучне прослуховування музики;

-         Використання інших побутових засобів, які спричинюють шум (молотка, дрельки тощо)...

детально

Четвер, 25 лютого 2021 15:32

На черговій зум-нараді обговорили важливі питання.

Сьогодні, 25 лютого, за участі першого заступника голови Львівської обласної рад Євгенія Гірника та заступника голови облради Юрія Холода відбулася зум-нарада з керівниками громад Самбірського, Стрийського та Дрогобицького районів. Від Дрогобицької районної ради участь у нараді взяв голова районної ради Андрій Шевкенич.

Під час наради Євгеній Гірник поінформував присутніх про прийняття на останній сесії обласної ради ключових обласних програм і наголосив, щоб керівники територій ознайомилися з  їх основними заходами та подали свої пропозиції. 

Також керівництво облради поінформувало представників територій, що завтра відбудеться зустріч із народними депутатами від Львівщини, на якій планують розглянути проблемні питання регіонального рівня,  децентралізації, наповнення  місцевих бюджетів,  залучення додаткових  коштів на території, ряду законодавчих ініціатив.

В свою чергу Юрій Холод нагадав про те, що до 1 березня триває прийом заявок на конкурс мікропроєктів  і усі, хто  бажає взяти в ньому участь просить підготувати та подати свої місцеві ініціативи.

Окрім того, присутні торкнулися питання забезпечення доступності медичних закладів відповідно до вимог НСЗУ, а також врегулювання проблемних питань з БТІ.

детально

Четвер, 25 лютого 2021 11:17

В районному будинку культури відбулася презентація нового тому відомого видання.

24 лютого, з нагоди 7-ої річниці Революції Гідності в Дрогобицькому районному домі відбулася презентація ІІ-го тому документально-публіцистичної трилогії-мартиролога "Небесна Сотня. Життєпис".

Авторка - Світлана Терейковська, активна учасниця Майдану, волонтерка, філологиня, публіцистка, громадська діячка.

Після молитви за Героїв Небесної Сотні, яку провів отець Михайло Коліщак, старший науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич коротко охарактеризувала третій том трилогії «Небесна Сотня. Життєпис», який вже готується до друку, а також розповіла про попередні два томи цієї книги, відзначивши, що Дрогобиччина одна з перших має можливість ознайомитись з цією визначною трилогією.

Авторка трилогії Світлана Терейковська розповіла про свої особисті зустрічі з родинами загиблих Героїв України, інформація від яких лягла в основу даних видань, та зауважила на необхідності постійно пам’ятати Героїв Небесної Сотні.

Після цього перший та другий томи документально-публіцистичної трилогії-мартиролога "Небесна Сотня. Життєпис" були вручені вчителям історії та директорам шкіл Дрогобицького району.

Голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич та заступник голови районної ради Микола Андріїв подякували Світлані Терейковській за її важливу працю і чудове видання, яке буде постійно нагадувати молоді про події Євромайдану, та вручили їй квіти та Подяку від районної ради за гідне  пошанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, власний внесок у формування літопису історичних подій новітньої доби України та збереження національно-патріотичних традицій українського народу.

Крім того, голова районної ради Андрій Шевкенич за вагомий розвиток музейної справи та активну громадську позицію вручив Подяку від районної ради старшому науковому працівнику музею «Дрогобиччина», депутату  районної ради Марії Головкевич.  

Митці районного будинку культури виконали пісенні твори, присвячені Героям Майдану.

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.   

детально

Четвер, 25 лютого 2021 10:41

ТРУСКАВЕЦЬ ПОЖВАВЛЮЄ МІЖНАРОДНУ СПІВПРАЦЮ

24 лютого відбулася відеоконференція між містами-партнерами Трускавець (Україна) та Губа (Республіка Азербайджан). Ініціатором її проведення став радник міського голови Трускавця Руслан Пристай, а ідею підтримали Посольство України в Республіці Азербайджан та Посольство Республіки Азербайджан в Україні.

На зустрічі наголошено на тому, що сторони зацікавлені в якнайшвидшому відновленні авіасполучення між Україною та Республікою Азербайджан, яке було припинено навесні минулого року з початком пандемії коронавірусу. Мова, зокрема, йде про авіарейси Баку-Львів та Губа-Львів.

Сторони обговорили питання залучення інвестицій, співпрацю в економічній, гуманітарній та туристичній галузях, обмін туристичною інформацією між містами-партнерами.
Міський голова А.Кульчинський розповів азербайджанським партнерам, що у Трускавці надзвичайно велику увагу приділяють питанням безпеки відпочивальників та дотриманню санітарно-гігієнічних норм та карантинних заходів. Андрій Кульчинський запросив владу міста Губа та обидва Посольства посприяти в промоції Трускавця.

детально

Четвер, 25 лютого 2021 09:21

СЬОГОДНІ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 150-РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Сьогодні, 25 лютого 2021 року, виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) - видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.

Творчість Лесі Українки - нове пафосне слово не тільки в українській, але й у світовій літературі. Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця, рівноцінну постать якій важко знайти навіть на планетарних художніх теренах.

До відома:

Лариса Петрівна Косач народилася 25 лютого 1871 року в невеликому містечку Звягель (нині -місто Новоград-Волинський  Житомирської області). Батько письменниці, Петро Антонович Косач, - дворянин, який дуже любив літературу і живопис, був освіченою прогресивною людиною, членом Старої Громади. Мати, Ольга Петрівна Косач, — дворянка за походженням, поетеса й дитяча письменниця, яка писала під псевдонімом Олена Пчілка, була активісткою українського жіночого руху, видавала альманах "Перший вінок". Олена Пчілка займалася всебічною освітою Лесі, підтримкою її творчості та лікуванням...

детально

Середа, 24 лютого 2021 14:03

Тематичний вечір «Дочка Прометея»

У четвер, 25 лютого, о 13 годині у Народному домі імені Івана Франка відбудеться тематичний вечір «Дочка Прометея». Захід присвячено 150-річчю з Дня народження Лесі Українки.

У зв’язку з карантинними обмеженнями, кількість глядачів обмежено.

Також у ці дні відбудеться низка заходів у закладах культури та мистецтв Дрогобицької територіальної громади:

25 лютого о 16.00 – Літературно-музичний вечір «Нехай мої струни лунають» спільно з Дрогобицькою дитячою музичною школою №1 та центром професійного розвитку педагогічних працівників (Центральна міська бібліотека ім. В. Чорновола);

25 лютого о 16.00 – Літературна година «Безсмертна дочка мудрого народу» (НД с. Селець);

25 лютого о 16.00 – Літературно-мистецький вечір «Вічна – в любові народній» (НД с. Болехівці);

25 лютого о 17.00 – Літературна година присвячена пам’яті Л. Українки «Я маю в серці, що не вмирає» (НД с. Залужани);

25 лютого о 17.00 – Літературні читання «Невмируще ім’я Лесі Українки» (НД с. Рихтичі);

25 лютого о 18.00 – Літературна година присвячена «На шлях я вийшла ранньою весною» (НД с. Унятичі);

26 лютого о 10.00 та о 12.00 – Тематична година «Дочка Прометея» для учнівської молоді (Дрогобицький Народний дім ім. І. Франка);

26 лютого о 12.00 – Тематичний вечір «На шлях я вийшла ранньою весною» (Школа с. Биків);

27 лютого о 12.00 – Літературна мандрівка «У сузір’ї Лесиних творів» (Бібліотека – філіал№1);

27 лютого о 15.00 – Імпреза «Якби я всіма барвами владала…», обговорення її життєвого та творчого шляху; поглиблення знань про роль образотворчого мистецтва у житті Лесі Українки; розвиток художньо-творчого мислення, компетентності учнів до самостійного аналізу текстів, вміння систематизувати, узагальнювати, формувати та висловлювати власну думку з певної проблеми (Філія ДХШ Грушевського,170);

28 лютого о 15.00 – Тематична година «Окраса та гордість української нації» (НД с. Медвежа).

детально

Середа, 24 лютого 2021 12:59

Ще десять сільських закладів охорони здоров'я району отримали телемедичне обладнання

Сьогодні, 24 лютого, голова районної ради Андрій Шевкенич, спільно з першим заступником голови райдержадміністрації Віталієм Скоропадом, головою Дрогобицької ТГ Тарасом Кучмою та головним лікарем КНП "Дрогобицька районна лікарня" Володимиром Валюхом вручили телемедичне обладнання ще 10-ти відокремленим підрозділам КНП, які обслуговують мешканців сільських населених пунктів Дрогобицької, Меденицької та Східницької територіальних громад.

Як уже повідомлялося, телемедичні комплески для поліпшення якості надання лікарських послуг сільському населенню, придбані за кошти обласного та місцевих бюджетів.

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...228 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

ШЕВКЕНИЧ АНДРІЙ ІВАНОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

АНДРІЇВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Погода в Дрогобичі