Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 08 лютого 2018 10:20

До уваги депутатів Дрогобицької районної ради, сільських та селищних голів Дрогобицького району!

 

Нагадуємо Вам, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» з 01 січня 2018 року розпочався етап подання та оприлюднення електронних декларацій.

Доводимо до Вашого відома, що підпунктом "б" пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. №1700-VII, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови визначені суб'єктами декларування. Таким чином пунктом 1 статті 45 цього ж Закону депутати місцевих рад зобов’язані щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. 

Звертаю Вашу увагу, що суб'єкт декларування несе персональну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання електронної декларації.

Зазначення в декларації завідомо надостовірних відомостей може тягнути за собою дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Адміністративна відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення статтею 172-6  "Порушення вимог фінансового контролю"

1) за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Покарання: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн до 1700 грн);

2) за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітніх плат - від 320 000 до 800 000 гривень. 

Покарання: штраф від 1 000 до 2 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 42 500 грн.).

Кримінальна відповідальність передбачена  Кримінальним кодексом  України  статтею 366-1. "Декларування недостовірної інформації"  за неподання декларації взагалі або умисне зазначення недостовірних відомостей в декларації,  починаючи з розходжень на 250 мінімальних заробітних плат – 800 000 гривень

Покарання: штраф від 2 500 (42 500 грн.) до 3 500 (59 500 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Контроль щодо факту  неподання чи несвоєчасного подання  суб`єктами декларування електронних декларацій  здійснюється згідно із статтею 49 Закону України «Про запобігання корупції».

Тому, з метою уникнення порушень законодавства, просимо не зволікати із поданням електронних декларацій. 

детально

Середа, 07 лютого 2018 17:01

До відома депутатів районної ради, сільських та селищних голів!

Інформуємо Вас, що Обласна асоціація місцевих рад "Ради Львівщини" спільно з Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO організовує дистанційний (електронний) курс «Управління проектами місцевого розвитку» на онлайн-платформі Спільноти практик місцевого розвитку udl.despro.org.ua.

Курс розрахований на представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, депутатів місцевих рад, лідерів громад та активістів громадського сектору.

Навчання - безкоштовне; кількість осіб для участі від однієї установи чи організації - необмежена. Для навчання необхідно мати регулярний доступ до Інтернет та електронну поштову скриньку.

Тривалість навчання: 20 лютого - 31 березня 2018.

Зарахування на е-курс буде відкрито впродовж 10 - 20 лютого 2018.

Для контакту з особами, які виявлять зацікавлення у навчанні на курсі, просимо до 9 лютого 2018 року надіслати інформацію за формою, що додається, на електронну адресу amr.lvivregion@gmail.com.

Контактні особи:

Олександра Нема, тел. +38 097-399-28-87, e-mail: oleksna@ukr.net

Юлія Маковська, тел. +38 032 235-50-76, e-mail: amr.lvivregion@gmail.com

Просимо повідомити районну раду до 09.02.2018р. про бажання взяти участь у навчанні. 

                                                                                                                         Оргвідділ

Додаток

до листа ОАМР "Ради Львівщин"

від 7 лютого №10

 

Список потенційних учасників дистанційного курсу "Управління проектами місцевого розвитку"

                                                                                              

№ з/п

ПІП

Місце праці/організація

Посада

e-mail

1.        

 

 

 

 

 

2.      

 

 

 

 

 

3.      

 

 

 

 

 

4.      

 

 

 

 

 

5.      

 

 

 

 

 


детально

Середа, 07 лютого 2018 11:17

Створення сприятливих умов платникам податків – основне завдання територіальних органів ДФС

Шановні громадяни!

Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області запрошує Вас задекларувати свої доходи, отримані у 2017 році та скористатись правом на отримання податкової знижки!

Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області звертає увагу платників, що в  Центрі обслуговування платників суб’єкти господарювання та громадяни мають можливість отримати широкий спектр інформаційних, консультативних та адміністративних послуг.

Найчастіше до Центру обслуговування платники звертаються з метою видачі їм облікової картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Незмінно популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та надання витягу з реєстру платників єдиного податку.

Факівці відділу обслуговування платників закликали громадян активно долучитися до  деклараційної кампанії і завітати до Центру обслуговування, де кваліфіковані спеціалісти  у разі потреби нададуть допомогу у заповненні декларації. Адже з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.

Види доходу, які підлягають обов'язковому декларуванню:

- продаж та надання в оренду рухомого та нерухомого майна;

- іноземні доходи;

- інвестиційний дохід, тобто дохід від продажу акцій та корпоративних прав;

- дохід у вигляді анульованою банком частини боргу за кредитом.

Також, обов'язковому декларуванню підлягають доходи у вигляді подарунків та спадщини. З 01.01.2017 року вступили в силу зміни в податковому законодавстві, згідно яких звільняються від оподаткування доходи, отримані у вигляді спадщини / дарування від членів сім'ї другого ступеня споріднення, до яких відносяться бабусі, дідусі, онуки, рідні брати і сестри».

Бланки податкових декларацій є загальнодоступними для населення. Їх можна знайти в електронному вигляді – за допомогою сервісу «Декларування громадян» на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням sfs.gov.ua.

Відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Нагадуємо, шо податкова декларація громадянами подається до 01 травня року, що настає за звітним. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).

Фізичні особи зобов'язані самостійно до 1 серпня 2018 року сплатити суму податкових зобов'язань, зазначених ними у річній декларації. Для зручності громадян Центри обслуговування платників функціонують не тільки в робочі дні, а й по суботах з 9.00 год. до 13.00 год.

детально

Вівторок, 06 лютого 2018 11:58

Про оподаткування

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму ПСП, що передбачено п. 169.1 ПКУ.

Своєю чергою, ПСП застосовуємо до доходу (у вигляді зарплати), нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця, якщо розмір такого доходу не перевищує суми, котра дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн (пп. 169.4.1 ПКУ).

При розмірі прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 01.01.2018 у сумі 1762 грн граничний дохід для застосування ПСП у 2018 році становитиме:

1762 грн х 1,4 = 2470 грн.

Однак розмір мінімальної зарплати з 01.01.2018 сягає 3723 грн. Тож менше цієї величини не може нараховуватися зарплата працівникові за виконану місячну норму праці.

Отже, виходить, ПСП не застосовуватиметься до доходів переважної більшості працівників, оскільки розмір їх зарплати має бути вищим за 3723 грн, а граничний дохід для застосування ПСП на 2018 рік — 2470 грн.

Розмір загальної ПСП на 2018 рік сягає 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року (пп. 169.1.1 ПКУ):

1762 грн х 50% = 881 грн.

Таким чином, загальною ПСП зможуть скористатися лише працівники, які трудяться на умовах неповного робочого часу, та й то не завжди.

детально

Вівторок, 06 лютого 2018 11:48

ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ

з 1 січня 2018 року

Право на допомогу на дітей одиноким матерям

Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновленнядитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

 Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на пенсію в разі втрати годувальника соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам"
 Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смертіодного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною)...

 

детально

Понеділок, 05 лютого 2018 12:34

У районі відбувся фестиваль коляди

Вчора, 4 лютого, в Дрогобицькому районному народному домі відбувся фестиваль Різдвяного фольклору «Колядує Франкове Підгір’я» .

Незважаючи на погоду, на свято приїхали колядники з усіх куточків району: з Бистриці Гірської, Нового Кропивника. Уличного, Рихтич, Залужан, Старого Села, Нижніх Гаїв, Дережич, Дорожева, Добрівлян, Нагуєвич, Бикова.

Кожен з них був неповторний у своєму виступі, у виборі колядок: традиційних, автентичних, сучасних, патріотичних - співзвучних із сьогоденням України.

Глядачі тепло вітали кожен колектив, разом з виконавцями колядували знайомі колядки.

Благословив дійство о.Йосип.  

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад та начальник відділу культури і туризму Надія Козар подякували виконавцям та глядачам, які прибули на чудове свято.

детально

Понеділок, 05 лютого 2018 10:37

В с.Верхні Гаї відбувся тенісний турнір присвячений 100-річчю бою під Крутами

 

            04 лютого 2018 року в с.Верхні Гаї в спортивному залі Верхньогаївського НВК І-ІІ ст. уже восьмий рік поспіль відбувся традиційний зимовий турнір з настільного тенісу. 

            Цього року турнір був присв'ячений100-річчю бою української молоді з московськими ордами під Крутами.

           Турнір традиційно розпочався з спільної молитви, яку очолив о.Роман - парох Верхньогаївської громади УГКЦ.  Після молитви о.Роман звернувся з напутнім словом до учасників турніру.

        Після цього до присутніх звернувся депутат Дрогобицької районної ради Михайло Гук, який привітав учасників турніру та згадав Героїв України, які відділи життя за волю та незалежність нашого народу. Крім того, він нагадав присутнім про історичні події, які передували бою під Крутами та про перебіг самого бою, а також його значення для становлення української держави.

            В самому турнірі прийняли участь 20 учасники віком від 12 до 50 років з сіл Верхні Гаї, Нижні Гаї, міст Дрогобич, Стрий.

             Турнір відбувався в дружній, приязній атмосфері та завзятій спортивній боротьбі.

        Переможцем турніру став Войтович Ігор (с.Нижні Гаї), друге місце зайняв  Литвинчук Роман (м.Стрий), третє – Янишин Микола (с.Верхні Гаї).

              Після завершення змагань переможцям були вручені грамоти та медалі.

        Організаторами турніру виступили Верхньогаївська сільська рада та депутат районної ради Михайло Гук.

детально

Неділя, 04 лютого 2018 16:02

Зір перевірять обласні окулісти

У населені пункти Дрогобицького району зі Львова вперше прибудуть лікарі-окулісти. Захід спрямований на підтримку здорового зору серед сільського населення.

Сьогодні близько 80% населення мають проблеми із зором. Такі дані називає офіційна статистика України.

Спеціаліст з усім необхідним обладнанням виїжджає в населені пункти і на основі державних закладів (фельдшерсько-акушерських пунктів амбулаторних та поліклінічних відділень та ін.) проводить протягом робочого дня огляд мешканців певного населеного пункту на безкоштовній основі:

Перевірка гостроти зору

Офтальмоскопія очного дна

Виявлення відхилень, патологій очної системи

Корекція гостроти зору

Оптометрія

Вимірювання внутрішньоочного тиску

Рекомендації щодо подальшого лікування виявлених патологій

Огляди проходитимуть протягом лютого у всіх населених пунктах Дрогобицького району. Інформацію про виїзди офтальмологів можна дізнатися у фельдшера вашого села.

Перевірити свій зір в окулістів зможуть мешканці сіл:

У понеділок, 5 лютого, – Опори, Довге, Солонське.

У вівторок, 6 лютого,– Ріпчиці, Летня, Рівне.

У середу, 7 лютого, – Вороблевичі, Ролів, Добрівляни.

У четвер, 8 лютого, –Волоща, Тинів, Літиня, Городківка.

У п’ятницю, 9 січня, –Брониця, Новошичі, Долішній Лужок.

детально

Субота, 03 лютого 2018 10:29

Обмеження щодо суми коштів, сплачених за навчання, скасовано

Фахівцями відділу обслуговування платників  Дрогобицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області проведено практикум-тренінг з платниками податків, щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларації)  для одержання податкової знижки. Фахівці нагадали всім присутнім, що з 01.01.2017 року діє норма, передбачена п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якою фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Тобто, з 01.01.2018 скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання і враховуватимуться фактично понесені платником ПДФО витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ (п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ).

Крім цього, за результатами 2017 року платник ПДФО може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.

детально

П'ятниця, 02 лютого 2018 09:18

Відбулося позачергове засідання сесії районної ради

Відповідно до подання райдержадміністрації, сьогодні відбулося пленарне засідання ХХІ позачергової сесії районної ради, яке провів голова районної ради Михайло Сікора.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Віталій Перхун проінформував депутатів про основні аспекти які включені в проект рішення щодо внесення змін до районного бюджету на 2018 рік. Зокрема, скеровано кошти на дофінансування двох об'єктів, які фінансуватимуться з коштів Державного фонду регіонального розвитку: реконструкцію нежитлового приміщення під дитсадок в с.Уличне та добудову Новокропивницького НВК І-ІІІ ст. і спортивного залу із застосування енергозберігаючих технологій в с.Новий Кропивник.

Крім того, за пропозицією начальника відділу освіти, депутата районної ради Івана Стецка, депутати внесли до порядку денного та проголосували за надання дозволу на списання з балансу відділу освіти райдержадміністрації приміщення аварійного напівзруйнованого будинку колишньої школи в селі Брониця.

Відповідно до Закону України  "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" подаємо результати поіменного голосування по рішеннях ХХІ позачергової сесії Дрогобицької районної ради VII скликання: тут.

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...153 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі