Дрогобиччина - земля Івана Франка

Архів новин

Четвер, 25 жовтня 2018 11:12

Про зміни до порядку надання субсидій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018р. № 841 внесено зміни до Порядку надання субсидій, які затверджуються з 1 жовтня 2018 року, зокрема:

Стосовно терміну, на який призначається субсидія

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг тепер призначатиметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону (30 квітня) і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони (така норма діяла до 01.05.2018).

Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року, у тому числі без визначення її розміру, продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону, і проводиться розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення.

При цьому, враховуючи, що це не призначення субсидії на новий термін, а розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон, не визначається право на її отримання, зокрема з урахуванням наявності простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за 1-ІІ квартали поточного року та інформації надавачів послуг про вартість послуг за встановленими соціальними нормативами споживання послуг в опалювальний сезон. Склад домогосподарства та перелік послуг залишається таким як і при призначенні субсидії в неопалювальний сезон, за винятком випадків коли громадянин поінформував про відповідні зміни...

детально

Середа, 24 жовтня 2018 09:07

До уваги роботодавців та застрахованих осіб!

Питання легалізації заробітної плати та детінізації ринку праці в області є одним із пріоритетних завдань.Адже лише оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

Нагадуємо, що з 1 січня 2018 право на призначення пенсії за віком мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років (кожного наступного року кількість необхідних років страхового стажу буде збільшуватися на 1 рік та з 1 січня 2028 року становитиме 35 років).

Тому питання щодо накопичення в Реєстрі застрахованих осіб інформації про стаж, заробітну плату та сплачені внески є дуже актуальним.

Проте, мають місце випадки, коли страхувальники допускають помилки при формуванні звітності про застрахованих осіб. Наслідком допущених помилок в звітності ЄСВ є відсутність відомостей у реєстрі застрахованих осіб або недостовірні дані, які прямим чином впливають на правильність обчислення страхового стажу, розрахунок розміру пенсій, допомоги по тимчасовій непрацездатності та інших соціальних виплат.

Тож обов’язково перевіряйте правильність відомостей про застрахованих осіб, зазначених в звітності ЄСВ, а у разі виявлення помилок -  виправляйте їх!

 

Зазначаємо, що застраховані особи можуть ознайомитись з даними, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб, в органах Пенсійного фонду України при пред’явленні паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Зручно також скористатись послугою СМС-інформування.

Для цього необхідно здійснити он-лайн реєстрацію за електронно-цифровим підписом на порталіПенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua) або особисто звернутися до органу ПФУ та подати заяву для реєстрації на Веб-порталі електронних послуг чина отримання інформаційного
СМС-повідомлення.

Одночасноповідомляємо, що на Веб-порталі електронних послуг додано нові он-лайн сервіси і для страхувальників. Зокрема, наявна інформація щодо поданих звітів та стану розрахунків із ПФУ. Також надано можливість формувати в електронному вигляді (за наявності електронно-цифрового підпису (ЕЦП)) довідки про страховий стаж своїх працівників.

Щоб отримати довідку через Веб-портал слід авторизуватися за ЕЦП, в закладці «Запити на отримання електронних документів» обрати тип звернення («Дані про трудовий та страховий стаж» або «Довідка ОК-7»), заповнити новий запит на отримання документів даними свого працівника, підписати звернення ЕЦП страхувальника та відправити до ПФУ.

Для отримання Довідки перейти до розділу «Звернення» та вибрати останнє виконане завдання.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області

детально

Вівторок, 23 жовтня 2018 16:45

Інформує Міністерство юстиції

Нововведення щодо запровадження у сільській місцевості "уповноважених осіб органу юстиції": хто ці особи і чим вони займатимуться

Міністерство юстиції виступило з ініціативою щодо роботи у віддалених селах та містечках, де немає нотаріусів, Уповноважених осіб. Фактично, це наші співробітники, які б надавали українцям окремі найбільш затребувані нотаріальні послуги, такі як оформлення спадщини і дарування.

Розповім детальніше про цю ініціативу та розроблений Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості» (№ 9140).

Всі ми добре знаємо, як нині виглядає українське село.

Так, звичайно, є невеликі населені пункти, де живе чимало молоді, влітку чи не кожні вихідні весілля, на велосипедах по вулицях гасають діти, а у школі важко знайти вільне місце.

Та чи багато таких? На жаль, ні. У переважній більшості сіл основа населення – люди старшого віку... 

детально

Понеділок, 22 жовтня 2018 09:32

Новини від Міжнародного фонду Івана Франка

13 жовтня 2019 року відбулася трансляція фільму про ІІІ церемонію нагородження лауреатів  Міжнародної премії імені Івана Франка.

Подаємо посилання, за яким можна переглянути дану церемонію:

http://frankoprize.com.ua/index.php/uk/2018/09/01/iii-tseremoniya-nahorodzhennya-laureativ-mizhnarodnoji-premiji-im-ivana-franka/

19 жовтня Дирекція Фонду зробила повідомлення про прийом наукових робіт на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка.

Як отримати Міжнародну премію ім. Івана Франка у 2019 році?

Міжнародний фонд Івана Франка прийматиме наукові роботи на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка з 15 січня до 1 березня 2019 року.

Премія, як і в попередні роки, вручатиметься у двох номінаціях: за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики та за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук. Комітет премії прийматиме наукові праці опубліковані у 2016-2018 роках і які мають мати ISBN. Подання на здобуття премії прийматимуть від академічних установ, вищих навчальних закладів України та країн світу, з якими Україна має дипломатичні відносини, а також від лауреатів Премії попередніх років.

Для участі у конкурсі на здобуття Премії обов’язково надіслати на адресу Фонду:

а) рішення академічної установи, вищого навчального закладу про подання наукової роботи на здобуття Премії;

б) довідка про особу (осіб), наукова робота якої (яких) подається на здобуття Премії, з контактними даними претендента (ів) на здобуття Премії;

в) наукова робота (дослідження, монографія, дисертація, книга, цикли лекцій)  обсягом не менше 6 видавничих аркушів, яка обов’язково містить імена рецензентів і бібліографію з теми дослідження;

г) наукова робота подається у 3-екземплярах друкованої версії, а також у форматі PDF, з правом розсилки наукової роботи членам номінаційних комітетів, членам Експертної ради та журі;

д) розширена анотація до наукової роботи, що подається на здобуття Премії українською і англійською мовами;

е) особиста письмова згода автора (авторів) наукової праці на участь у конкурсі на здобуття Премії.

З умовами участі у конкурсі на здобуття Премії  можна ознайомитися на сайті Фонду: www.frankoprize.com.ua.   Наукові роботи на здобуття Премії слід надсилати на поштову адресу: 01034, м. Київ, вул. Володимирська, 48а, оф. 15, супровідні документи на електронну адресу: frankoprize@ukr.net

Міжнародну премію Івана Франка присуджують щорічно. Урочиста церемонія нагородження лауреатів відбувається 27 серпня – у День народження  Івана Франка.

У 2016 році першим лауреатом Міжнародної премії імені Івана Франка став Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви – Любомир Гузар. У 2017 році у номінації “за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, а в номінації “за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук” нагороду здобув академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій. У 2018 році у номінації  “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики”  лауреатом стала професор Українського католицького університету (Львів) і Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, а у номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” переміг  доцент східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

Нагадаємо, Міжнародну премію імені Івана Франка започатковано Міжнародним фондом Івана Франка у 2015 році. Її заснував онук українського вченого Роланд Франко. У 2016 та 2017  роках  призовий фонд становив 500 000 гривень, у 2018 – 400 тисяч гривень. Фонд Премії формується за рахунок благодійних унесків. Окрім грошової винагороди, Лауреатам премії вручають диплом і  золотий нагрудний знак  (медаль).

детально

Четвер, 18 жовтня 2018 17:24

На Дрогобиччині відбулася Всесвітня акція «Walk for Freedom/Хода за свободу»

18 жовтня Дрогобиччина долучилась до Всесвітньої акції «Walk for Freedom/Хода за свободу».

Небайдужі громадяни, волонтери, громадські організації, школярі, представники БФ «Карітас», Дрогобицької райдержадміністрації та міської ради розпочали захід на площі Шевченка.

З короткою інформацією про мету мирної акції виступила координатор проекту протидії торгівлі людьми  у БФ «Карітас» Галина Космін.

Також про тему торгівлі людьми говорили о. Богдан Лехович, заступник директора Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Галина Петречко.

Опісля колона з кількома сотнями учасників вирушила вулицями Лесі Українки, Мазепи, Завалля, Трускавецькій, площі Ринок, Ярослава Осмосмисла та Тараса Шевченка.

Акція була спрямована на підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми. Захід не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка проходить вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві.

Учасники акції роздавали перехожим інформаційні матеріали, в яких наголошувалося про існування проблеми торгівлі людьми, її основні форми та способи втягнення в експлуатацію, як захиститися від потрапляння в рабство.

детально

Середа, 17 жовтня 2018 09:09

Інформує Міністерство юстиції

Що робити у ситуації коли батько справно сплачує аліменти однак мати не дає можливості бачитись із дитиною?

Захист прав найменших українців є пріоритетом як Міністерства юстиції, так і всього Уряду. Умовами повноцінного виховання дитини є постійний контакт з батьками та контакт з іншими родичами.

Тому під час підготовки другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває ми пішли на безпрецедентний для нашої держави крок. Ми урівняли можливості для виховання й спілкування з дитиною як того з батьків, з ким вона проживає, так і того з батьків, хто мешкає окремо від дитини.

Зокрема, було гарантоване право того з батьків, хто живе окремо, бачитися з малюком.

Мати і батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Розірвання шлюбу між батьками та проживання їх окремо від дитини жодним чином не впливає на обсяг їхніх прав. Так само, як і не звільняє від обов'язків щодо дитини. Це саме той баланс, якого ми намагалися досягти в новаціях у рамках ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває.

Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом та здійснюється всупереч інтересам дитини.

Якщо все ж таки склалася така ситуація, коли один із батьків забороняє іншому бачитися з дитиною, особа має право на попереднє звернення за захистом своїх сімейних прав та інтересів до органу опіки та піклування.

За відповідною заявою орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.

Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення. Таке рішення є обов'язковим до виконання.

У свою чергу, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, й надалі чинить перешкоди та ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

Суд визначає періодичність чи систематичність побачень з дитиною, можливість спільного відпочинку, можливість дитини залишатися у другого з батьків на певний строк, місце та час їхнього спілкування.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Підготувати усі документи вам залюбки допоможуть у наших центрах та бюро безоплатної правової допомоги.

Дізнатись, де розташований найближчий Центр можна на сайті http://legalaid.gov.ua або за телефоном гарячої лінії 0 (800) 213-103.

детально

Вівторок, 16 жовтня 2018 10:51

Той осінньо-літній день видався на славу Божу й людську втіху та честь. Людську ще й тому, що на цю днину припадають три військово-патріотичні свята: День українського козацтва, День заснування УПА, День  Захисника Вітчизни. Згадав про літо, бо сонце пражило присутніх лагідним теплом. Сама природа виявляла щиру приязнь до людей, які з вдячністю вшановують Покров Богоматері, а заодно віддають данину шани тим, хто поклав життя, боронячи Батьківщину. 

Як відомо, не завжди дзвони грали, коли тіло віддавали землі на вічний спочинок, тому хто залишався на полі брані за ідеали світлі й благородні. Адже був то час 40-х– 50-х рр., коли саме так лягли тисячі синів і дочок України. І давно пора віднайти їхні імена… Про це говорили вголос численні присутні, які зібралися біля сільської школи в мальовничих Залужанах.

Звучить величний гімн України. І хочеться долучити наступні поетичні рядки:
Моя Україна – зоря світанкова,

пшеничні лани, голубі небеса,

її солов’їна калинова мова

світиться наче на сонці роса…

Молитва двох всечесних отців перехрещувалася у поглядах вірян не тільки села Залужани, але й навколишніх теренів. Отець Михайло, місцевий парох, закликав не забувати стежку до могил героїв…

Квіти до памятного знака борцям за волю України поклали голова Дрогобицької районної  ради Михайло Сікора; голова проводу Дрогобицької районної організації конгресу українських націоналістів Тарас Метик, ініціатор заходу; депутат обласної ради Михайло Задорожний; завідувач кафедри Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Микола Зимомря.

Зворушливу промову виголосив голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, з ініціативи якого оновлено фасад тієї знаменитої початкової школи, де в 1930-1934 рр. навчався визначний український історик, громадсько-політичний діяч України Володимир Косик (26. 11.1924 - 12.06.2017). Власне, про цей факт викарбувані промовисті слова на меморіальній дошці, що віднині буде яскравим свідченням про славетних односельців села Вацевичі, а нині – Залужан.

Зокрема, Михайло Сікора зауважив правоту слів Патріарха Філарета про наявність в нашій Батьківщині п’ятої колони, якій ми самі ж свого часу допомагали опановувати владні позиції, через що Україна несе тяжку покуту, розплачуючись за наші загальнонародні помилки життями героїв.

Про всесвітнє значення наукової спадщини Володимира Косика згадав у виступі Заслужений діяч науки і техніки України Микола Зимомря.

Пафосні дзвінкі слова злетіли з вуст Михайла Задорожного, який прилучився до спорудження пам’ятника борцям за волю України.

Поміж людьми неслося, як на Майдані:

Слава і честь вам, борці за свободу,

Герої ідеї святої,

Лицарство славне, орли України,

Слава і честь вам, Герої!

Ці слова добре впліталися в один вінок на прославу легендарного спецкурєра окружного проводу  ОУН Миколи Паньківа («Гонти»). Уродженець села Літиня та його охоронець («Чумак» родом із  хутірця Глинне) прийняли свій останній бій 13 листопада 1947 року… На жаль, досі не встановлене його славне ім’я… В дійстві брали участь рідні «Гонти», зокрема, рідний брат Петро Паньків та племінник.

Життя для них – це вічна боротьба,

Вони родилися для чину…

Подібні рядки видавалися особливо зворушливими, бо їхню сутність виокремлювали школярі.

У не одного заяскріли сльозинки, коли читала вірш «Слава героям» дочка племінниці Володимира Косика Богдана Ляхович… До речі, в дійстві взяв участь  сільський війт Михайло Щудла та близькі з родини Володимира Косика: Оксана Дунець, Роман Дунець, ОлегКосик, Лев Косик, Надія Косик, Марія Ханас, Богдан Ханас, Ольга Домін, Олександр Домін.

Знову пролунав Гімн України, свято скінчилося, а сліди його залишилися у людських душах, які стали завдяки йому на якусь дещицю шляхетнішими.

детально

Понеділок, 15 жовтня 2018 13:29

Марш захисників України: 1200 військовослужбовців, 55 одиниць техніки та озброєння

14 жовтня, у день свята Покрови, День захисника України, День українського козацтва та річницю створення Української повстанської армії у Львові відбувся Марш захисників України.

Із вітальним словом до учасників Маршу звернувся голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Як голова Львівської обласної ради – найвищого представницького органу області вітаю Вас зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Нехай кожного торкнеться заступництво Божої Матері.

Як волонтер вітаю кожного Захисника України на цій площі, на службі в пунктах постійної дислокації і особливо – на передовій. Ми вистояли у найважчих 2014 і 2015 роках, міцно тримаємо оборону сьогодні, віримо в Україну і у перемогу завтра, котра обов‘язково буде за нами!

Врешті як простий громадянин і батько трьох дітей схиляю голову перед родинами, які у російсько-українській війні назавжди втратили найдорожче – своїх рідних і близьких! Пам‘ять про них завжди житиме з нами, а час помсти ворогу за смерть Великих Лицарів обов’язково прийде! Слава Захисникам України! Слава Україні!», - сказав Олександр Ганущин.

Варто зауважити, що маршем по проспекту Свободи пройшли понад 1200 військовослужбовців зі всієї Львівщини, учасники АТО та ООС, ветерани УПА, волонтери, реконструктори в одностроях УПА, козацькі громадські організації, родини загиблих Героїв.

Крім того, під час Маршу захисників України колоною рухалися 55 одиниць техніки та озброєння, які представлені на озброєнні Сухопутних військ Збройних сил України. Зокрема, повнопривідна бойова броньована машина ДОЗОР-Б, що виготовляється у Львові, високопрохідний та багатоцільовий автомобіль «Хаммер» із встановленим на ньому 12,7-міліметровим кулеметом ДеШеКаеМ, український бронеавтомобіль «СПАРТАН», що виготовляється в Кремечузі. Також на марші представлять трофейний танк Т-72, що в ході проведення АТО був захоплений українськими військовими та бойову машину Т-64БВ– модернізацію українських майстрів танкобудування із Харкова.

Марш захисників України завершився виступом Військового оркестру Національної академії сухопутних військ. Диригент – підполковник Ігор Дубно.

детально

Понеділок, 15 жовтня 2018 11:01

Львівщина вшанувала героїв-захисників Української держави

14 жовтня, у День захисника України та 76-ї річниці створення УПА, керівники області, громадськість, військові, близькі та рідні молитвою вшанували Героїв, які спочивають на полях почесних поховань Личаківського цвинтаря.

Під супровід військового оркестру присутні поклали квіти до Меморіалу невідомому вояку УПА, далі – до могил борців за незалежність України, котрі поховані на полі почесних поховань № 67, та загиблих під час проведення ООС (АТО) на сході України на полі почесних поховань №76.

«Шановна скорботна громадо! Від імені Львівської обласної ради вітаю вас із Днем Пресвятої Покрови. Понад усе прошу заступництва у Матері Божої Марії для родин тих, хто втратив своїх рідних і близьких. Просимо Пресвяту Богородицю заступництва для тих, хто із зброєю в руках несе службу на сході країни, особливо на передовій», - сказав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Опісля священнослужителі відправили чин панахиди за Героями, які пожертвували своїм життя заради України.

Зауважимо, що 14 жовтня, Львівська область разом із всією Україною урочисто відзначає День захисника України, свято Покрови, День українського козацтва та 76-річчя створення УПА. З цієї нагоди у  храмах області відбуваються Божественні Літургії за Україну та її захисників.

детально

Неділя, 14 жовтня 2018 08:51

Шановні захисники незалежної  України!

Прийміть щиросердечні вітання з нагоди Дня захисника Вітчизни!

Це свято відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята - Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.

Впродовж останніх буремних подій ми є свідками справжнього героїзму та сили духу, який демонструють українські військові на Сході України. Вони виборюють майбутнє, про яке мріяли та віддавали життя Герої Небесної Сотні, вояки УПА, тисячі патріотів, імена яких нам і досі не відомі. Їх мужність, самовідданість та віра надихають нас, додають сил та наснаги йти вперед та перемагати!

Бажаю вам і членам ваших родин міцного здоров'я на довгі роки, злагоди, добра і миру, успіхів у повсякденному житті та у військовій службі в ім’я розбудови Українського війська! Слава Україні! Слава її героям!  

З повагою,

Голова Дрогобицької районної ради                       Михайло Сікора

 

детальноПопередня сторінка 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ...176 Наступна сторінка

Голова Дрогобицької районної ради

СІКОРА МИХАЙЛО МИКОЛАЙОВИЧ

Заступник голови Дрогобицької районної ради

СТЕЦІВКА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Погода в Дрогобичі